Dziś mamy 16 czerwca 2024, niedziela, imieniny obchodzą:

22 maja 2024

Zwycięstwo w Szubinie. Czarni zrównują się punktami z liderem

Czarni Nakło nie zwalniają tempa #w rundzie wiosennej B – klasowych zmagań i po wysokim zwycięstwie w Szubinie mają tyle samo punktów co liderujący zespół z Brzozy. Kolejne bardzo dobre spotkanie w czarno – białych barwach zanotował Kamil Wisiorek.

W 18. kolejce rozgrywek piłkarskich o mistrzostwo B – klasy na bocznym boisku stadionu piłkarskiego w Szubinie odbył się mecz pomiędzy miejscowym, drugim zespołem Szubinianki a Czarnymi Nakło. Dla gości było to bardzo ważne spotkanie, bowiem dotychczasowy lider tabeli – KS Brzoza pauzował w tej kolejce i ewentualne zwycięstwo zrównałoby punktami w tabeli oba zespoły. Podopieczni Piotra Grudy pomimo gry na wyjeździe mogli liczyć na wsparcie sporej liczby kibiców, którzy nie wyobrażali sobie innego rezultatu niż pewne zwycięstwo. Czarni oczywiście byli zdecydowanym faworytem, ale gospodarzy nie można było lekceważyć. Wszak mieli w swoich szeregach zawodników, którzy mieli za sobą mecze w pierwszej drużynie Szubinianki, a więc na poziomie A – klasy. Zgodnie z przewidywaniami od pierwszych minut nakielski zespół przejął inicjatywę. Osiągnięta przewaga przyniosła efekt w 14. minucie, kiedy to po raz kolejny w rundzie wiosennej do siatki przeciwnika trafił Kamil Wisiorek. Jak się okazało, nakielski napastnik otworzył worek z bramkami swojego zespołu. W 25. minucie szubińskiego bramkarza Jacka Paszkiewicza pokonał Mikołaj Jaruzal, a 4 minuty później zrobił to Axel Megger. Czarni mieli już komfortową przewagę, ale zwalniać nie zamierzali. W efekcie zdołali po raz czwarty zaskoczyć miejscową defensywę. Drugą bramkę na swoje konto zapisał bowiem Wisiorek. Pod koniec pierwszej połowy wreszcie do głosu doszli piłkarze Szubinianki, którzy w 43. minucie stanęli przed szansą na zdobycie pierwszej bramki. Sędzia za zagranie ręką we własnym polu karnym jednego z zawodników gości podyktował rzut karny. Pewnym egzekutorem „11” okazał się Szymon Kluj. Odpowiedź ze strony przyjezdnych była jednak natychmiastowa. Już minutę później Jaruzal po raz drugi wpisał się na listę strzelców.

Wynik po pierwszych 45 minutach gry nie pozostawiał złudzeń co do tego, który zespół jest lepszy. Nakielska drużyna była pewny swego i tylko kataklizm mógł pozbawić piłkarzy zwycięstwa w tym spotkaniu. O czymś takim jednak nie mogło być mowy. Krótko po wznowieniu gry po przerwie, swoją trzecią bramkę zdobył Wisiorek. To już kolejny raz w rundzie wiosennej, kiedy ten zawodnik zdobywa hat – tricka. To nie był jednak koniec strzelania w tym meczu. Czarni posiadali tak dużą przewagę, grając w przewadze, że kwestią czasu pozostawało to, kiedy po raz kolejny umieszczą piłkę w bramce. W 70. minucie dokonał tego Daniel Kulczyk. Pomimo kilku następnych sytuacji, kolejne gole nie padały. Nakielski zespół już nie pierwszy raz w tym sezonie miał spore problemy ze skutecznością. Impas dopiero w 90. minucie gry przełamał Damian Kokowski, który ustalił wynik meczu na 8:1.

Czarni Nakło wykonali plan i wywieźli z Szubina komplet oczek, który pozwolił im zrównać się punktami w tabeli z dotychczasowym liderem – KS Brzozą. Teraz podopiecznych trenera Grudy czeka bodaj najważniejsze starcie rundy wiosennej. 25 maja na stadionie w Nakle rywalem będzie Orzeł Kcynia, który również liczy się w grze o awans.

Szubinianka II Szubin – Czarni Nakło 1:8 (1:5)

Bramki: Szymon Kluj – Kamil Wisiorek 3, Mikołaj Jaruzal 2, Axel Megger, Daniel Kulczyk, Damian Kokowski