Dziś mamy 24 maja 2018, czwartek, imieniny obchodzą:

Na sygnale

23 maja 2018 6

Ukradł pralkę, telewizor i dekoder. 21-latek usłyszał zarzut za kradzież i włamanie

Kryminalni z Szubina zatrzymali wczoraj (22.05.18) mężczyznę podejrzanego o włamanie do # mieszkania i kradzież pralki automatycznej, telewizora oraz dekodera. Sprawcy grozi kara 10 lat pozbawiania wolności.

(czytaj więcej)
22 maja 2018 0

Bójka i pożar na terenie Zakłądu Karnego. Służby ćwiczyły współdziałanie

22 maja br. w Zakładzie Karnym w Potulicach odbyły się ćwiczenia sprawdzające współdziałanie # służby więziennej, policji i straży pożarnej w sytuacji zagrożenia jednostki organizacyjnej.

(czytaj więcej)
22 maja 2018 5

Kolizja na DK 10. Kierujący peugeotem nie zachował bezpiecznej odległości

We wtorek 22 maja na ul. Wyrzyskiej w Sadkach doszło do zdarzenia drogowego, #w wyniku którego ucierpiały tylko pojazdy.

(czytaj więcej)
21 maja 2018 10

Działania na krajowej "dziesiątce". Ujawniono prawie 50 wykroczeń

Nakielscy policjanci wspólnie z funkcjonariuszami z Bydgoszczy i Żnina w sobotę # (19.05.18) prowadzili działania na drodze krajowej nr 10 ukierunkowane na ograniczenie zdarzeń drogowych, gdzie główną przyczyna jest niestosowanie się do obowiązujących ograniczeń prędkości.

(czytaj więcej)
21 maja 2018 12

Policyjne kontrole prędkości. Nie wszyscy jeżdżą zgodnie z przepisami

W niedzielę (20.05.18r.) na drogach powiatu nakielskiego policjanci prowadzili działania # „Prędkość”. Kontrole prowadzone były w trosce o bezpieczeństwo uczestników ruchu drogowego.

(czytaj więcej)
19 maja 2018 17

Czołowe zderzenie na dziesiątce. Nie żyje jedna osoba (ustalenia policji)

Przed godziną 12:00 na DK nr 10 za Kosztowem przy zjeździe na Wyrzysk doszło do tragicznego # w skutkach wypadku.

(czytaj więcej)
19 maja 2018 3

Zdarzenie na drodze wojewódzkiej. Przewrócony DAF

To już trzecie w tym tygodniu zdarzenie drogowe z udziałem pojazdu ciężarowego # na drogach powiatu. Tym razem # ciężarowy DAF przewrócił się w Drogosławiu.

(czytaj więcej)
18 maja 2018 0

Mapa służy mieszkańcom. O czym najczęściej informują policjantów?

Przez ostatnie cztery miesiące mieszkańcy powiatu nakielskiego nanieśli 201 zgłoszeń na # Krajową Mapę Zagrożeń Bezpieczeństwa. Mieszkańcy najczęściej zgłaszają spożywanie alkoholu w miejscu publicznym, nieprawidłowe parkowanie i przekraczanie przez kierowców dozwolonej prędkości.

(czytaj więcej)
18 maja 2018 5

Ukrywał się przed wymiarem sprawiedliwości. 28-latek trafił już za kratki

Nakielscy kryminalni zatrzymali 28-letniego mieszkańca miasta, który od ubiegłego # roku ukrywał się przed wymiarem sprawiedliwości. Poszukiwany listem gończym mężczyzna został zatrzymany na terenie posesji w gminie Szubin. Zatrzymany trafił prosto do zakładu karnego.

(czytaj więcej)
18 maja 2018 8

Dzielnicowy złapał złodzieja. 18-latek ukradł piwa z marketu

Mrotecki dzielnicowy natychmiast rozpoznał sprawcę kradzieży alkoholu, do jakiej doszło w # jednym z marketów na terenie miasta. Znajomość mieszkańców podległego rejonu spowodowała, że sprawca kradzieży nie uniknie odpowiedzialności.

(czytaj więcej)
18 maja 2018 1

Działania "Tranzyt". Policja kontrolowała kierowców ciężarówek

Wczoraj (17.05.18) na drogach wjazdowych do miasta policjanci z Referatu Ruchu Drogowego z # Nakła kontrolowali pojazdy ciężarowe. Kontrole w ramach działań „Tranzyt” miały na celu sprawdzanie czy kierowcy ciężarówek nie łamią przepisów zakazujących im wjazdu do miasta.

(czytaj więcej)
18 maja 2018 32

Mogło dojść do tragedii. 9-latek wpadł do Noteci

W piątek, 18 maja w godzinach popołudniowych do rzeki na wysokości ul. Hallera w # Nakle wpadł 9-letni chłopiec.

(czytaj więcej)
17 maja 2018 3

Chciał zjechać policjantom z oczu. Szybko okazało się dlaczego

Mrotecki policjant wspólnie ze strażnikiem gminnym zatrzymali 35-latka, który nietrzeźwy kierował # motorowerem. Mężczyzna, jak tylko zobaczył radiowóz próbował zjechać mundurowym z oczu, jednak na nic się to zdało. Teraz grozi mu kara do 2 lat pozbawienia wolności.

(czytaj więcej)
17 maja 2018 2

Jazda pod wpływem to nie wszystko. 25-latek usłyszy dwa zarzuty

Policjanci z kcyńskiej patrolówki zatrzymali 25-letniego mieszkańca gminy, który w stanie po # użyciu alkoholu kierował hondą. Na domiar złego kierowca posiadał również sądowy zakaz kierowania pojazdami. Teraz grozi mu kara nawet do 5 lat więzienia.

(czytaj więcej)
17 maja 2018 3

Ciężarówka wyciągnięta z rowu. Droga była nieprzejezdna przez kilka godzin

16 maja przez kilka godzin droga wojewódzka nr 247 na odcinku Kcynia – Szubin była n#ieprzejezdna. Było to związane ze zdarzeniem, do którego doszło 14 maja.

(czytaj więcej)
16 maja 2018 10

Poszukiwany pojechał skradzionym rowerem na kradzież do marketu

Nakielscy policjanci zatrzymali 16-latka, który skradzionym rowerem pojechał kraść do #jednego z marketów na terenie miasta. Podczas zatrzymania podawał policjantom fałszywe dane, a wszystko dlatego, że jak się okazało był poszukiwany.

(czytaj więcej)
16 maja 2018 13

Zabezpieczono ponad 60 g marihuany. Sprawa będzie miała finał w sądzie

Ponad 60 g suszu roślinnego zabezpieczyli szubińscy kryminalni w mieszkaniach użytkowanych #przez 24-latka. Podejrzany usłyszał też zarzuty za kierowanie pojazdem pod wpływem narkotyków. Teraz grozi mu kara do 3 lat więzienia.

(czytaj więcej)
15 maja 2018 3

Ciężarówka z drewnem wylądowała na poboczu (ustalenia policji)

We wtorek, 15 maja po godzinie 12:00 na drodze krajowej nr 5 między # Kołaczkowem a Szkocją doszło do zdarzenia drogowego z udziałem pojazdu ciężarowego.

(czytaj więcej)
15 maja 2018 3

Podczas jazdy pękła opona. Pojazd ciężarowy wjechał do rowu

Samochód ciężarowy wjechał do rowu po tym, jak w pojeździe pękła #opona. Do zdarzenia doszło 14 maja w Kcyni.

(czytaj więcej)
14 maja 2018 0

Policjanci czuwali nad bezpieczeństwem. Targi przebiegły spokojnie

W miniony weekend (12-13.05.18) nakielscy policjanci czuwali nad bezpieczeństwem #osób odwiedzających targi w Minikowie. Targi przebiegły spokojnie, nie odnotowano zgłoszeń dotyczących zakłócenia porządku na targach, ani zdarzeń drogowych na odcinku DK 10 przebiegającym w rejonie targów.

(czytaj więcej)
11 maja 2018 0

Policjant na czterech łapach. Diego będzie dbać o bezpieczeństwo mieszkańców powiatu

„Diego” to pies, który od maja wspólnie ze swoim przewodnikiem dbać będzie o bezpieczeństwo # podczas różnego rodzaju imprez organizowanych na terenie powiatu nakielskiego. Pies trafił do KPP w Nakle z KMP Włocławek.

(czytaj więcej)
11 maja 2018 4

To nie była rutynowa kontrola. Nerwowe zachowanie 32-latka wzbudziło podejrzenia

Kierowanie motorowerem pod wpływem amfetaminy to zarzut, z jakiego będzie tłumaczył się # 32-letni mieszkaniec Mroczy, po tym, jak policjanci z miejscowego komisariatu zatrzymali go do kontroli. Mężczyzna był wyraźnie zdenerwowany spotkaniem z mundurowymi i powód tego zdenerwowania szybko wyszedł na jaw. Teraz motorowerzyście grozi kara do 2 lat pozbawienia wolności.

(czytaj więcej)
11 maja 2018 2

Kierowca audi uciekał przed policją. Miał powód

Zarzuty niezatrzymania się do policyjnej kontroli oraz prowadzenia pojazdu w # stanie nietrzeźwości usłyszał mieszkaniec szubińskiej gminy, którego zatrzymali policjanci z miejscowego komisariatu. 50-latkowi grozi kara do 5 lat więzienia.

(czytaj więcej)
11 maja 2018 14

27 zarzutów dla podejrzanego. 20-latek najbliższe 3 miesiące spędzi w areszcie

Policjanci z wydziału kryminalnego z Nakła zatrzymali 20-letniego mieszkańca miasta #podejrzanego o szereg przestępstw, do jakich doszło w ostatnich dniach na terenie gminy. Mężczyzna usłyszał aż 27 zarzutów i decyzją sądu został tymczasowo aresztowany na 3 miesiące.

(czytaj więcej)
11 maja 2018 1

Na wypadek wystąpienia powodzi. Ćwiczyli strażacy z dwóch powiatów

8 maja około godz. 9.00 kilkanaście pojazdów straży pożarnej z terenu powiatów #nakielskiego i sępoleńskiego udało się do Ostrowa w gminie Mrocza, by wziąć udział w ćwiczeniach.

(czytaj więcej)
10 maja 2018 5

Wspólne działania policjantów z Nakła i Bydgoszczy na drogach powiatowych

Policjanci z nakielskiej „drogówki’ wspólnie z mundurowymi z Oddziału Prewencji Policji w #Bydgoszczy prowadzili działania kontrolne na drogach powiatu. Nie obyło się bez mandatów.

(czytaj więcej)
10 maja 2018 24

33-latek zatrzymany do sprawy kradzieży materiałów budowlanych

Kryminalni z Nakła zatrzymali 33-latka podejrzanego o kradzież materiałów budowlanych #wartych prawie 10 tysięcy złotych. Mundurowi odzyskali część skradzionego mienia, a złodziejowi przedstawili zarzuty. Mężczyzna odpowie przed sądem. Grozi mu kara do 5 lat więzienia.

(czytaj więcej)
09 maja 2018 4

Kolekcjonerzy tablic rejestracyjnych złapani. Usłyszeli po 10 zarzutów

Dzielnicowy z Komisariatu Policji w Szubinie ustalił podejrzanych do spraw kradzieży tablic # rejestracyjnych. Złodzieje z różnych aut zaparkowanych na terenie miasta ukradli po jednej tablicy. Policjanci przedstawili im zarzuty i skierowali wniosek o ukaranie do sądu.

(czytaj więcej)
0

Projekt łóżka producenta z Bydgoszczy w „Werandzie”

Sypialnia to jedno z najważniejszych wnętrz w domu. W tym pomieszczeniu spędzamy znaczącą część doby, w związku z czym wszystkie meble powinny być dobrze dopasowane do indywidualnych potrzeb.

(czytaj więcej)
0

Wydatki, wysokość świadczeń i nie tylko. Emeryci i renciści w statystykach

W 2017 r. wzrosła względem roku 2016 liczba osób pobierających świadczenia emerytalno-#rentowe z Zakładu Ubezpieczeń Społecznych (ZUS). W tym czasie zmniejszyła się natomiast liczba rolników indywidualnych pobierających emerytury i renty. Jednocześnie odnotowano wzrost zarówno wydatków na świadczenia społeczne, jak i wysokości emerytur i rent.

(czytaj więcej)
0

Zielone światło dla dokumentów w smartfonie i jednego loginu do e-usług

Rząd przyjął projekt tzw. ustawy węzłowej. Przewiduje ona wprowadzenie jednego, spójnego #loginu (login.gov.pl), który docelowo umożliwi korzystanie ze wszystkich cyfrowych usług administracji. Rząd przyjął również regulacje, które będą stanowiły podstawę prawną do funkcjonowania aplikacji mobilnej - „mDokumenty”.

(czytaj więcej)
0

Jak zrobić murowany grill?

Grillowanie to jeden z przyjemniejszych sposobów na plenerowy wypoczynek. Miły czas w gronie znajomych smakuje najlepiej, gdy stoły zastawione są pieczonymi na grillu mięsami, rybami i warzywami. Na rynku znajdziemy wiele przenośnych urządzeń do grillowania, ale miłośnicy takiej formy wypoczynku z pewnością powinni pomyśleć o czymś więcej – o zbudowaniu własnego grilla. Jak to zrobić i dlaczego warto?

(czytaj więcej)