Dziś mamy 15 listopada 2018, czwartek, imieniny obchodzą:

Na sygnale

14 listopada 2018 12

Zwierzę wbiegło na drogę. Kierowca nie zdążył wyhamować

Po godzinie 18:00 na drodze między Rozwarzynem a Polichnem doszło do kolizji z udziałem # zwierzęcia .

(czytaj więcej)
14 listopada 2018 3

Nie zachował należytej odległości. Nie zdążył wyhamować

Dzisiaj o godzinie 14:32 w miejscowości Kołaczkowo kierujący pojazdem IVECO 40- letni# mieszkaniec Bydgoszczy nie zachowała bezpiecznej odległości między pojazdami i podczas nagłego hamowania uderzył w tył naczepy samochody DAF. Na szczęście nikt nie doznał obrażeń, obaj kierowcy byli trzeźwi. Sprawca kolizji został ukarany mandatem

(czytaj więcej)
14 listopada 2018 1

Poszukiwany próbował ukryć swoją tożsamość

W jednym z mieszkań na terenie gminy Szubin dzielnicowi z miejscowego komisariatu zatrzymali 41-latka poszukiwanego przez sąd do odbycia kary pozbawienia wolności. Mężczyzna próbował ukryć swoją tożsamość, jednak policjanci nie dali się zwieść.

(czytaj więcej)
14 listopada 2018 3

Nietrzeźwy traktorzysta zatrzymany przez policjanta z nakielskiej „drogówki”

Ponad 2 promile alkoholu miał w organizmie traktorzysta#, którego zatrzymał w Nakle policjant z nakielskiej „drogówki”. Okazało się, że 59-latek w ogóle nie posiadał prawa jazdy. Kierowca ciągnika ze swojego zachowania będzie tłumaczył się przed sądem.

(czytaj więcej)
14 listopada 2018 1

Policja ustaliła okoliczności zdarzenia. Mandat dla 39-latka

Policjanci ustalili okoliczności kolizji, do której doszło w minioną sobotę, 10 listopada przed godziną # 18:00 na skrzyżowaniu DK10 z ul. Mrotecką w Nakle.

(czytaj więcej)
14 listopada 2018 25

Potrącenie 66-latki. Kobieta wpadła pod samochód ciężarowy

Przed godziną 10:00 w Ślesinie na ul. Nakielskiej przy cmentarzu doszło do potrącenia kobiety.

(czytaj więcej)
13 listopada 2018 3

Oszuści zatrzymani dzięki współpracy policjantów z Nakła i Bydgoszczy

Trzech mężczyzn podejrzanych o oszustwo przy sprzedaży nasion gorczycy wartych ponad 40 tysięcy# złotych zatrzymali kryminalni z Nakła oraz Wydziału dw. z Przestępczością Gospodarczą KWP w Bydgoszczy. Jeden z oszustów został aresztowany, dwóch pozostałych prokurator objął dozorem policyjnym.

(czytaj więcej)
10 listopada 2018 22

Zderzenie dwóch samochodów. Uważajcie na drogach

Na skrzyżowaniu ulicy Mroteckiej z DK10 doszło do kolizji samochodów osobowych. Na miejscu# działają dwa zastępy straży pożarnej oraz ratownicy medyczni. Zdarzenie miało miejsce w warunkach ograniczonej widoczności, przy zamgleniu, mokrej i śliskiej nawierzchni.

(czytaj więcej)
09 listopada 2018 8

Pożar w przedszkolu. Na miejscu trzy zastępy straży

Po godzinie 12:30 w przedszkolu "Dobre Ludki" w # Sadkach wybuchł pożar sadzy w kominie.

(czytaj więcej)
09 listopada 2018 2

Znaleziono telefon. Zguba czeka na komisariacie

Nakielscy policjanci poszukują właściciela telefonu komórkowego znalezionego# na ul. Jackowskiego. Telefon można odebrać u dzielnicowego mł. asp. Krystiana Jacoszka.

(czytaj więcej)
09 listopada 2018 2

Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa na terenie powiatu nakielskiego

Od września 2016 roku działa Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa.# Od tego czasu na terenie powiatu nakielskiego naniesiono na mapę 2159 zgłoszeń, z czego około 39% zostało potwierdzonych. Policjanci zachęcają do korzystania z tego narzędzia.

(czytaj więcej)
09 listopada 2018 3

Zderzenie dwóch „osobówek” na krajowej „piątce”. Jedna osoba zabrana do szpitala

Jedna osoba trafiła do szpitala po zderzeniu dwóch aut osobowych#, do jakiego doszło wczoraj (8.11.18) na drodze krajowej nr 5 w Szubinie. Okoliczności zdarzenia wyjaśniają policjanci z miejscowego komisariatu.

(czytaj więcej)
09 listopada 2018 0

Kolizja trzech aut. Nikt nie doznał poważniejszych obrażeń ciała

Do zdarzenia drogowego doszło wczoraj (08.11.2018) przed godziną 6:00 w# Dąbrówce Słupskiej.

(czytaj więcej)
07 listopada 2018 10

Nakielska „drogówka” wspólnie z ITD pracowała na powiatowych drogach

Wymagane uprawnienia kierowców, stan techniczny aut i przewożony ładunek# kontrolowali wczoraj podczas wspólnej służby policjanci z nakielskiej "drogówki" oraz funkcjonariusze Inspekcji Transportu Drogowego. Kontrole nie ujawniły większych nieprawidłowości.

(czytaj więcej)
06 listopada 2018 0

Uwaga na kieszonkowców. Mundurowi apelują o ostrożność

Nakielscy mundurowi apelują do mieszkańców o ostrożność i dbanie o swoje mienie.# Tłok panujący w placówkach handlowych połączone z chwilą nieuwagi pokrzywdzonego to doskonała okazja dla złodziei.

(czytaj więcej)
06 listopada 2018 0

Policja ponownie apeluje do użytkowników dróg o ostrożność

Nakielska policja ponownie apeluje do użytkowników dróg# o ostrożność oraz bezwzględne przestrzeganie przepisów drogowych. Jedynie ostrożna jazda zagwarantuje bezpieczne dotarcie do celu, a jesienne drogi szczególnie w godzinach rannych bywają niebezpieczne.

(czytaj więcej)
05 listopada 2018 4

Mrotecki dzielnicowy wychodzi naprzeciw oczekiwaniom mieszkańców

Aby wyjść naprzeciw oczekiwaniom mieszkańców gminy Sadki# i promując program „Dzielnicowy bliżej nas”, mrotecki dzielnicowy wyznaczył dni, w których będzie do dyspozycji obywateli, by Ci nie musieli ze swoimi sprawami jeździć do oddalonego o kilkanaście kilometrów komisariatu w Mroczy.

(czytaj więcej)
05 listopada 2018 7

Kolizja na krajowej dziesiątce. W zdarzeniu brały udział dwie osobówki

Dziś 5 listopada br około godziny 11:40 doszło do zdarzenia drogowego na krajowej 10# między Trzeciewnicą, a Ślesinem.

(czytaj więcej)
03 listopada 2018 5

Sprawa tragicznego wypadku w Wieszkach. Akt oskarżenia dla 49-latka

Wracamy do sprawy tragicznego w skutkach wypadku drogowego, do którego doszło w listopadzie # ubiegłego roku w Wieszkach. W wyniku dachowania fiata ducato śmierć na miejscu poniósł 48-letni pasażer tego auta. Wstępnie, za zdarzenie miał odpowiadać 19-letni uczestnik wypadku. Jak się później okazało, to 49-letni mieszkanie Szubina prowadził. Mężczyzna usłyszał akt oskarżenia.

(czytaj więcej)
02 listopada 2018 0

Mieszkanka Nakła podziękowała za empatyczne zachowanie policjanta

W często trudnej policyjnej służbie zdarzają się również momenty przyjemne, przynoszące # satysfakcję i dające dowód temu, że policjanci są potrzebni obywatelom, a ci z kolei są wdzięczni za okazaną pomoc. Przykładem takiej właśnie wdzięczności jest telefon, jaki wczoraj odebrał dyżurny nakielskiej komendy.

(czytaj więcej)
02 listopada 2018 0

Policjanci dbali o bezpieczeństwo osób odwiedzających cmentarze

Trwa policyjna akcja „Znicz”. Wczoraj w Dzień Wszystkich Świętych w rejonie nekropolii na terenie# powiatu nakielskiego nad bezpieczeństwem osób odwiedzających cmentarze czuwali policjanci. Mundurowi służyli pomocą i dbali o zachowanie płynności ruchu.

(czytaj więcej)
02 listopada 2018 0

Motorowerzysta z sądowym zakazem zatrzymany w Kcyni

Sądowy zakaz kierowania pojazdami mechanicznymi miał 25-letni motorowerzysta, którego do rutynowej kontroli zatrzymali mundurowi# z Kcyni. Podejrzewany niebawem usłyszy zarzuty i grozi mu kara od 3 miesięcy do 5 lat pozbawienia wolności.

(czytaj więcej)
02 listopada 2018 2

Nie zatrzymał się do kontroli i przypłacił to zarzutami

Zarzuty niezatrzymania się do policyjnej kontroli oraz kierowania pojazdem wbrew sądowemu zakazowi usłyszał mieszkaniec# szubińskiej gminy, którego zatrzymali policjanci z miejscowego komisariatu. 25-latkowi grozi kara do 5 lat więzienia.

(czytaj więcej)
31 października 2018 4

Policja ustaliła okoliczności zdarzenia. Kierująca golfem straciła panowanie nad pojazdem

Dnia 30.10.2018r. doszło do zdarzenia drogowego między# Drzewianowem, a Słupowem. Dyżurny nakielskiej komendy odebrał około godziny 14 zgłoszenie o kolizji.

(czytaj więcej)
31 października 2018 20

Zderzenie dwóch osobówek. Jedna osoba zabrana do szpitala

Dzisiaj około godziny 13:30 w miejscowości # Kowalewko doszło do zdarzenia drogowego.

(czytaj więcej)
31 października 2018 1

Wspólne działania policjantów z Nakła i oddziału prewencji na drogach powiatu nakielskiego

Nakielska „drogówka” wspólnie z mundurowymi z Oddziału Prewencji Policji w Bydgoszczy# prowadziła działania kontrolne na drogach powiatu. Miały one na celu poprawę bezpieczeństwa w ruchu drogowym.

(czytaj więcej)
30 października 2018 6

Niebezpieczne dachowanie. Uwaga na zmienne warunki jazdy

Dzisiaj około godziny 14:30 na drodze wojewódzkiej nr 243 doszło do dachowania.

(czytaj więcej)
29 października 2018 42

Amfetamina nie trafi na rynek. O losie zatrzymanych zadecyduje sąd

Zarzut posiadania amfetaminy oraz jej udzielania usłyszał 25-letni mieszkaniec nakielskiej gminy#, który został zatrzymany dzięki współpracy nakielskich i bydgoskich kryminalnych. Zarzuty usłyszała również jego 27-letnia partnerka. Karę dla podejrzanych wymierzy sąd.

(czytaj więcej)
0

Projekt łóżka producenta z Bydgoszczy w „Werandzie”

Sypialnia to jedno z najważniejszych wnętrz w domu. W tym pomieszczeniu spędzamy znaczącą część doby, w związku z czym wszystkie meble powinny być dobrze dopasowane do indywidualnych potrzeb.

(czytaj więcej)
0

Młodzi na rynku pracy w kujawsko-pomorskim. Sprawdzamy statystyki

Według Badania Aktywności Ekonomicznej Ludności (BAEL) w IV kwartale 2017 r. w #województwie kujawsko-pomorskim sytuacja ludzi młodych na rynku pracy była trudniejsza niż ogółu populacji. Grupę tę charakteryzowały niższy współczynnik aktywności zawodowej oraz wskaźnik zatrudnienia.

(czytaj więcej)
0

Jak długo żyją mieszkańcy kujawsko-pomorskiego? Zobacz statystyki

Od ostatniej dekady ubiegłego stulecia obserwowane jest w Polsce wydłużanie się #przeciętnego trwania życia we wszystkich województwach.

(czytaj więcej)
0

Jak zrobić murowany grill?

Grillowanie to jeden z przyjemniejszych sposobów na plenerowy wypoczynek. Miły czas w gronie znajomych smakuje najlepiej, gdy stoły zastawione są pieczonymi na grillu mięsami, rybami i warzywami. Na rynku znajdziemy wiele przenośnych urządzeń do grillowania, ale miłośnicy takiej formy wypoczynku z pewnością powinni pomyśleć o czymś więcej – o zbudowaniu własnego grilla. Jak to zrobić i dlaczego warto?

(czytaj więcej)