Dziś mamy 18 czerwca 2024, wtorek, imieniny obchodzą:

Na sygnale

17 czerwca 2024 0
Wiadomości z regionu

Zderzenie osobówki z ciężarówką. Wysłano liczne siły i środki

Do groźnego zdarzenia doszło dzisiejszego wieczoru #na DW 397 w miejscowości Makowiska.

(czytaj więcej)
17 czerwca 2024 1
Wiadomości z regionu

Sprzedawał lewe bilety na koncerty. Oszukał co najmniej 20 osób

Dzielnicowi #z bydgoskiego Śródmieścia zatrzymali mężczyznę, który był poszukiwany do odbycia kary za oszustwa, a na dodatek miał przy sobie narkotyki. Jednak sprawa nabrała większego rozmiaru, gdy policjanci ustalili, że 26-latek, za pośrednictwem mediów społecznościowych, sprzedaje przerobione w programie graficznym bilety na koncerty znanych polskich wykonawców. Z dotychczasowej wiedzy śledczych wynika, że zostało oszukanych co najmniej 20 osób. Sprawa ma charakter rozwojowy.

(czytaj więcej)
17 czerwca 2024 0

Przestępczość w sieci. Oszust namierzony przez nakielskich kryminalnych

Blisko 80 zarzutów oszustw, pozwalających uczynić stałe źródło #dochodu, usłyszał 20-latek, którego przestępczą działalność rozpracowali nakielscy kryminalni. Jak ustalili policjanci, mężczyzna oferował na jednym z social mediów do sprzedaży towar „widmo" markowych firm. Kupujący płacili za odzież czy obuwie lecz nigdy swoich zakupów nie otrzymali. Odbywający już karę więzienia za wcześniejsze oszustwa podejrzany może teraz posiedzieć za kratami znacznie dłużej.

(czytaj więcej)
17 czerwca 2024 1
Wiadomoścvi z regionu

Wjechał w barierki energochłonne. Poniedziałkowa akcja na drodze

W poniedziałek 17 czerwca br., po godzinie 16 na Stanowisko Kierowania Komendy Powiatowej# Państwowej Straży Pożarnej w Sępólnie Krajeńskim wpłynęło zgłoszenie o zdarzeniu drogowym na krajowej 25 w miejscowości Orzełek.

(czytaj więcej)
16 czerwca 2024 10

Płonęła makulatura. Popołudniowy pożar na składowisku

W niedzielę, 16 czerwca w godzinach popołudniowych #na ulicy Młyńskiej w Nakle paliła się składowana makulatura.

(czytaj więcej)
16 czerwca 2024 10
Wiadomości z regionu

Ciężarówka taranowała znaki i latarnie. Pijany kierowca obezwładniony

Do niebezpiecznego zdarzenia doszło w ubiegłą środę# w Lisim Ogonie. Ciężarówka prowadzona przez pijanego mężczyznę taranowała przydrożne latarnie i znaki. 29-letni kierowca został zatrzymany i obezwładniony. Na szczęście nikomu nic się nie stało.

(czytaj więcej)
16 czerwca 2024 4
Wiadomości z regionu

Coraz dziwniejsze zgłoszenia. Pożar roweru na poboczu drogi

Strażacy coraz częściej muszą mierzyć się# z coraz to dziwniejszymi zgłoszeniami. Tego typu zgłoszenie otrzymali dzisiejszej nocy strażacy z jednostki OSP Solec Kujawski. Dotyczyło ono pożaru roweru na poboczu drogi.

(czytaj więcej)
16 czerwca 2024 3

Poranne ważenie pojazdów. Stwierdzono nieprawidłowości

W dniu 14 czerwca br., w godzinach wczesnorannych# na drodze S5 bydgoscy inspektorzy zatrzymali do kontroli kolumnę składającą się z trzech nienormatywnych pojazdów. Każdy z nich przewoził po trzy dźwigary betonowe o masie ponad 11 ton i długości przekraczającej 20 metrów.

(czytaj więcej)
15 czerwca 2024 8
Wiadomości z regionu

Motocykl wpadł w poślizg. Doszło do zapłonu i pożaru

W sobotę 15 czerwca po godzinie 10 na Stanowisko Kierowania Komendy Powiatowej# Państwowej Straży Pożarnej w Sępólnie Krajeńskim wpłynęło zgłoszenie o pożarze motocykla w miejscowości Wąwelno.

(czytaj więcej)
14 czerwca 2024 11
Wiadomości z regionu

Z ciężarówki odpadło koło i uderzyło w inne auta. Utrudnienia na dziesiątce

Krótko przed godziną 16:00 na #288 km drogi krajowej nr 10 doszło do kolizji samochodu osobowego oraz dwóch pojazdów ciężarowych.

(czytaj więcej)
14 czerwca 2024 0

Zgnite truskawki wrzucał do publicznego śmietnika. Właściciel straganu ukarany

W dniu 6 czerwca 2024 roku do #Straży Miejskiej wpłynęło zgłoszenie, że z jednego z nakielskich straganów wyrzucane są do publicznego śmietnika duże ilości zgnitych truskawek.

(czytaj więcej)
13 czerwca 2024 33

Tragedia na torach. Nie żyje 17-latek (ustalenia policji)

W czwartek, 13 czerwca w godzinach wieczornych na przejeździe kolejowym #Jadwiżyn-Bnin doszło do tragicznego wypadku. Nastolatek, kierujący quadem wjechał pod nadjeżdżający pociąg. Poniósł śmierć na miejscu.

(czytaj więcej)
13 czerwca 2024 2

Popołudniowa interwencja. Zadymienie w budynku wielorodzinnym

W czwartek, 13 czerwca w godzinach popołudniowych strażacy interweniowali# w jednym z budynków przy ulicy Bydgoskiej w Nakle.

(czytaj więcej)
13 czerwca 2024 0

Podsumowanie akcji "Prędkość". Ujawniono 19 wykroczeń

W piątek policjanci w całej Polsce prowadzili wzmożone działania #na drodze w ramach ogólnopolskiej akcji „Prędkość”. Mundurowi szczególną uwagę przywiązywali do egzekwowania wykroczeń polegających na przekraczaniu dozwolonej prędkości.

(czytaj więcej)
13 czerwca 2024 0
Wiadomości z regionu

Peugeot stanął w ogniu. Auto spłonęło doszczętnie

We wtorek, 11 czerwca w godzinach wieczornych #w Białych Blotach płonął samochód osoobowy.

(czytaj więcej)
12 czerwca 2024 0
Wiadomości z regionu

Mężczyzna przygnieciony przez maszynę rolniczą. Nie żyje rolnik

Do tragicznego zdarzenia doszło we wtorek#, 11 czerwca Ostatkowie (gm. Łabiszyn). Rolnik został przygnieciony przez prasę rolniczą. Pomimo szybkiej reakcji rodziny i służb życia mężczyzny nie udało się uratować.

(czytaj więcej)
11 czerwca 2024 1

Podejrzewano ulatnianie się gazu. Interweniowali strażacy

We wtorek, 11 czerwca w godzinach rannych strażacy# interweniowali na ulicy Staszica w Nakle.

(czytaj więcej)
11 czerwca 2024 3
Wiadomości z regionu

Groził matce nożem. Chciał zmusić kobietę do podpisania dokumentów

Za kraty celi trafił 34-letni recydywista #z Wągrowca, który groził matce pozbawieniem życia, zmuszając jednocześnie do podpisania dokumentów. Na wniosek śledczych Sąd Rejonowy w Wągrowcu tymczasowo aresztował oprawcę na 3 miesiące.

(czytaj więcej)
11 czerwca 2024 6
Wiadomości z regionu

Podróbki warte ponad 2 mln zł. Policjanci zatrzymali 37-latka

Ponad 6400 sztuk podrobionej odzieży różnych marek# zabezpieczyli policjanci z bydgoskiej komendy miejskiej zwalczający przestępczość gospodarczą. Mężczyzna, który oferował do sprzedaży „podróbki” został zatrzymany. Trwa postępowanie w sprawie naruszenia prawa o własności przemysłowej oraz kierowania zorganizowaną grupą przestępczą. Ze wstępnych ustaleń policjantów straty pokrzywdzonych podmiotów sięgają ponad 2 miliony złotych.

(czytaj więcej)
10 czerwca 2024 0
Wiadomości z regionu

Samochód potrącił 12-latkę. Błąd rowerzystki i kierującej toyotą

Choć zniszczenia pojazdu wyglądały bardzo poważnie, to potrącona 12-letnia rowerzystka# wyszła z tego zdarzenia bez poważnych obrażeń. W całej sytuacji było wiele nieprawidłowości, stąd warto się nad nią pochylić i wyciągnąć odpowiednie wnioski na przyszłość.

(czytaj więcej)
10 czerwca 2024 0

Wykryto nieprawidłowości w VAT. KAS zatrzymała trzy osoby

Funkcjonariusze kujawsko-pomorskiej Krajowej Administracji Skarbowej# (KAS) zatrzymali 3 osoby podejrzane o wystawianie i posługiwanie się fikcyjnymi fakturami VAT oraz popełnienie zbrodni vatowskich.

(czytaj więcej)
09 czerwca 2024 6
Wiadomości z regionu

Nocne zderzenie dwóch bmw. Siedem osób rannych (aktualizacja)

W niedziele 9 czerwca br., kilka minut po północy #na Stanowisko Kierowania Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Sępólnie Krajeńskim wpłynęło zgłoszenie o zdarzeniu drogowym na krajowej 25 w gminie Kamień Krajeński.

(czytaj więcej)
08 czerwca 2024 0
Wiadomości z regionu

Przyczepa kempingowa w ogniu. Pożar na ogródkach działkowych

W sobotę 8 czerwca br., przed godziną 17# na Stanowisko Kierowania Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Sępólnie Krajeńskim wpłynęło zgłoszenie o pożarze przyczepy kempingowej na ogródkach działkowych w miejscowości Sitno, gmina Sośno.

(czytaj więcej)
08 czerwca 2024 1

Kolizja przed przejściem dla pieszych. Popołudniowa stłuczka (aktualizacja)

W sobotę, 8 czerwca w godzinach popołudniowych #w Paterku zderzyły się dwa samochody osobowe. Na czas prowadzonych działań odbywał się ruch wahadłowy.

(czytaj więcej)
08 czerwca 2024 3
Wiadomości z regionu

Wypadek tragiczny w skutkach. Zginął 30-letni policjant

Dziś (8.06.2024 r.) w miejscowości Kąpie (gm. Łabiszyn) doszło do# tragicznego w skutkach wypadku drogowego. Na miejscu zginął 30-letni policjant z Tucholi, który jechał prywatnym autem. Śledztwo w tej sprawie prowadzą policjanci ze Żnina pod nadzorem prokuratora.

(czytaj więcej)
0

Wspólne ćwiczenia przeciwkryzysowe. Współdziałanie służb

16 czerwca 2024 r. 8 Kujawsko-Pomorska Brygada# Obrony Terytorialnej szkoliła się wspólnie z Państwową i Ochotniczą Strażą Pożarną. Celem ćwiczeń w miejscowości Wielgie było zgrywanie działań służb w ramach zarządzania kryzysowego na wypadek klęski żywiołowej. W działaniach uczestniczyli przedstawiciele samorządu lokalnego razem z Wójtem Gminy.

(czytaj więcej)
0

Dwudziesta szósta wędrówka. Na uczestników czekał pyszny posiłek

Dzisiejszą wędrówkę w większości maszerowaliśmy w korycie #Rokitki. 20 uczestników rozpoczęło wędrówkę a 19 ukończyło. Jedna osoba musiała się wycofać ze względu na rozklejenie się obuwia.

(czytaj więcej)
0

"Edukacja z wojskiem". W zajęciach uczestniczyło blisko 4000 uczniów

W pierwszym miesiącu pilotażowego programu# „Edukacja z wojskiem” w województwie kujawsko- pomorskim w zajęciach uczestniczyło blisko 4000 uczniów. Przez 4 tygodnie zaangażowanych w szkolenie było 40 żołnierzy z 9 jednostek wojskowych z naszego województwa.

(czytaj więcej)