Dziś mamy 16 listopada 2019, sobota, imieniny obchodzą:

Na sygnale

15 listopada 2019 0

Pożar w świetlicy wiejskiej w Salnie. Nie było osób poszkodowanych

W dniu 15 listopada około godziny 10:20 w miejscowości Salno doszło do # pożaru w świetlicy wiejskiej.

(czytaj więcej)
15 listopada 2019 0

Policyjne działania "NURD". Skontrolowano pieszych i kierowców

Zwiększenie bezpieczeństwa pieszych i rowerzystów to podstawowe cele # działań pn.: „NURD”, jakie policjanci nakielskiego referatu ruchu drogowego prowadzili wczoraj na powiatowych drogach. Podczas działań nie odnotowano zdarzeń z udziałem niechronionych uczestników ruchu drogowego.

(czytaj więcej)
15 listopada 2019 0

Przekroczył dozwoloną prędkość. Czasowo stracił prawo jazdy

Dopiero za trzy miesiące odzyska uprawnienia do kierowania pojazdami # 34-letni mieszkaniec mroteckiej gmin, którego wczoraj w Mroczy skontrolowała nakielska „drogówka”. Kierowca bmw znacznie przekroczył dozwoloną prędkość w obszarze zabudowanym.

(czytaj więcej)
15 listopada 2019 1

32-latek usłyszy szereg zarzutów. Może spodziewać się kolejnych

Nakielscy kryminalni, pracując nad sprawą kradzieży auta, ustalili personalia # złodzieja. Okazało się, że na sumieniu miał on wiele więcej niż tę jedną kradzież. 32-latek usłyszał już szereg zarzutów. Niebawem może spodziewać się kolejnych.

(czytaj więcej)
15 listopada 2019 27

Tir w rowie na DK 10. Ładunek wysypał się na pole (Ustalenia policji)

W piątek, 15 listopada około godziny 8:30 na DK 10 między # Nakłem a Trzeciewnicą doszło do zdarzenia drogowego.

(czytaj więcej)
14 listopada 2019 0

Kontrolowali obszary kolejowe. Wspólne działania policjantów i SOK

W ramach akcji „24-Blue RAD” dzielnicowi z Nakła razem z przedstawicielami Straży Ochrony Kolei kontrolowali obszary kolejowe. Celem wspólnych działań było między innymi sprawdzanie czy przestrzegane są przepisy porządkowe.

(czytaj więcej)
14 listopada 2019 0

Oszuści podszywając się pod policjantów okradają Seniorów. Bądźcie ostrożni

Oszuści wykorzystujący chęć niesienia pomocy i łatwowierność Seniorów# w dalszym ciągu prowadzą swoją działalność przestępczą. Na terenie powiatu nakielskiego na przestrzeni ostatnich tygodni nie odnotowano kradzieży metodą „na wnuczka” czy „na policjanta”, jednak policjanci apelują o ostrożność.

(czytaj więcej)
14 listopada 2019 2

Opel wpadł w poślizg. Kierowca ukarany mandatem

W miniony wtorek, 12 listopada na trasie # Grocholin – Palmierowo dachował opel astra.

(czytaj więcej)
14 listopada 2019 7

Poranne dachowanie. 18-latek nieprawidłowo wyprzedzał

W czwartek, 14 listopada po godzinie 07:00 w # Paterku dachował samochód osobowy.

(czytaj więcej)
14 listopada 2019 2

Kradzież z zapachem perfum w tle. Ukradł towar o wartości 1600 zł

Kryminalni z Nakła ustalili personalia złodzieja, który wybrał się na darmowe zakupy do jednej# z miejscowych drogerii. Ostatecznie okazało się, że 53-latek ukradł perfumy warte niebagatela prawie 1600 złotych. Podejrzany już usłyszał zarzuty.

(czytaj więcej)
13 listopada 2019 10

Zapomniał, że jest pijany. 24-latek miał aż 2,5 promila alkoholu

"Zapomniałem, że jestem pijany”, tak tłumaczył się 24-letni # motorowerzysta, którego w jednej z podmroteckich wsi zatrzymali mundurowi z miejscowego komisariatu. Mężczyzna w chwili kontroli miał w organizmie aż 2,5 promila alkoholu, dlatego grozi mu kara do 2 lat pozbawienia wolności.

(czytaj więcej)
13 listopada 2019 13

Nie miał zapiętych pasów. Znaleziono przy nim zabronione substancje

Nakielscy „patrolowcy” zatrzymali 24-letniego kierowcę bmw przy którym znaleźli # zabronione substancje. Kierowcy grozi też odpowiedzialność karna za kierowanie pojazdem pod działaniem narkotyków. Zatrzymany wpadł, bo nie miał zapiętych pasów bezpieczeństwa.

(czytaj więcej)
13 listopada 2019 0

Kradzież gotówki z mieszkania. Poszukiwani świadkowie zdarzenia

Policjanci z szubińskiego komisariatu szukają osób, które mogą pomóc w # ustaleniu sprawczyń kradzieży gotówki z mieszkania w miejscowości Studzienki Długoszyn.

(czytaj więcej)
12 listopada 2019 5

„Kaskadowy pomiar prędkości”. Nakielska „drogówka" skontrolowała 87 pojazdów

W miniony piątek policjanci z nakielskiego referatu ruchu drogowego prowadzili działania „Kaskadowy pomiar prędkości”. Akcja została przeprowadzona w trosce o bezpieczeństwo uczestników ruchu drogowego.

(czytaj więcej)
12 listopada 2019 0

Podsumowanie długiego weekendu. Zgłoszono 12 kolizji

Policjanci powiatu nakielskiego czuwali nad bezpieczeństwem osób przemieszczających się# po powiatowych drogach podczas długiego listopadowego weekendu. Na powiatowych drogach było bezpiecznie. Nie odnotowano żadnego wypadku drogowego.

(czytaj więcej)
12 listopada 2019 15

Poszukiwany listem gończym zatrzymany. 2 lata spędzi w zakładzie karnym

Dwa lata w zakładzie karnym spędzi 27-latek zatrzymany przez # policjantów z komisariatu w Mroczy. Mężczyzna poszukiwany był listem gończym za kradzieże.

(czytaj więcej)
12 listopada 2019 3

Zderzenie z jeleniem. Dwie osoby w szpitalu

Wczoraj około godziny 20:30 OSP Wyrzysk otrzymało informację o wypadku drogowym na trasie# Wyrzysk - Kosztowo. Na miejsce udali się druhowie z OSP Wyrzysk dwoma zastępami: GBARt i SLRt.

(czytaj więcej)
11 listopada 2019 0

Samochód spadł z wiaduktu. Na szczęście nikt nie ucierpiał

W dniu 11 listopada br. około godziny 5:31 na drodze # Jabłonowo-Gorzechówko samochód spadł z wiaduktu na torowisko. Na szczęście nie było osób poszkodowanych. Na miejscu pracowały jednostki z OSP Jabłonowo Pomorskie, JRG Brodnica, SOK.

(czytaj więcej)
11 listopada 2019 0

Tragiczny wypadek w Cotoniu. Zderzyły się cztery samochody osobowe

W dniu 10 listopada około godziny 18:00 w miejscowości Cotoń doszło do # wypadku drogowego z udziałem czterech samochodów osobowych.

(czytaj więcej)
11 listopada 2019 20

Groźnie wyglądający wypadek pod Bydgoszczą. BMW złamane w pół

W niedzielę, 10 listopada około godziny 13:00 na DK 25 pod Bydgoszczą doszło do # wypadku z udziałem samochodu osobowego.

(czytaj więcej)
10 listopada 2019 10

Dachowanie osobówki. Nie było osób poszkodowanych (Ustalenia policji)

W niedzielę, 10 listopada w godzinach porannych na # Drodze Krajowej nr 10 w Trzeciewnicy dachował samochód osobowy. W aucie jechały 3 osoby, na szczęście nikomu nic się nie stało. W działaniach wzięli udział strażacy z JRG w Nakle, Zespół Ratownictwa Medycznego oraz Policja.

(czytaj więcej)
10 listopada 2019 0

Ulatniał się gaz w mieszkaniu. Na miejsce wezwano służby ratownicze

W niedziele, 10 listopada o godz. 20.40 w jednym z mieszkań na ul.# Hallera w Nakle był wyczuwalny gaz. W działaniach wzięli udział strażacy z JRG w Nakle. Ewakuacja nie była potrzebna. Nikomu nic się nie stało.

(czytaj więcej)
10 listopada 2019 1

Ciężarówka z niesprawnymi hamulcami. Kierowca ukarany mandatem

Ciężarówkę z poważnymi usterkami w układzie hamulcowym i # kierowniczym wycofał z ruchu patrol kujawsko-pomorskiej Inspekcji Transportu Drogowego. Kierowcę ukarano mandatem. Surowsze konsekwencje finansowe grożą przewoźnikowi za dopuszczenie do ruchu niesprawnego pojazdu.

(czytaj więcej)
10 listopada 2019 2

Listopadowy długi weekend na drogach. Na co warto zwrócić uwagę

Działaniami "Kaskadowy pomiar prędkości" policjanci w całym kraju rozpoczęli # kolejny listopadowy weekend.

(czytaj więcej)
10 listopada 2019 0

Kolizja na DK nr 5. Zderzyły się dwa samochody osobowe

W sobotę, 9 listopada około godziny 18:00 na DK nr 5 między # Zamościem a Kruszynem Krajeńskim zderzyły się dwa samochody osobowe.

(czytaj więcej)
09 listopada 2019 0

Pożar w pustostanie. Paliły się śmieci

W dniu 9 listopada około godziny 00:27 w Potulicach strażacy zostali # poinformowani o pożarze śmieci w pustostanie. Na miejsce zadysponowano 1 jednostkę straży pożarnej z JRG w Nakle oraz 1 z OSP Potulice.

(czytaj więcej)
09 listopada 2019 49

Buraki na drodze. Były utrudnienia w ruchu drogowym (Ustalenia policji)

W sobotę, 9 listopada w godzinach porannych na ulicy Nowej w # Nakle wywróciła się naczepa z burakami. W wyniku tego zdarzenia buraki wysypały się na drogę. W tym czasie wystąpiły utrudnienia w ruchu drogowym.

(czytaj więcej)
09 listopada 2019 0

Zaginął 77-latek z Brodnicy. Trwają poszukiwania mężczyzny

Brodniccy policjanci prowadzą poszukiwania za osobą zaginioną # tj. Bernard Wudziński Zam. Brodnica, ul. K.Wielkiego 2/8, który 6 listopada 2019 roku, około godz. 17.00 wyszedł z przychodni Novamed przy ul. Wyspiańskiego i na tej samej ulicy, wraz z członkiem rodziny udał się do pobliskiej apteki.

(czytaj więcej)
0

Mężczyźni wydadzą na święta Bożego Narodzenia średnio o 500 zł więcej niż kobiety

1722 zł – średnio tyle pieniędzy przeznaczymy w tym roku na święta Bożego Narodzenia.# Co ciekawe, mężczyźni wydadzą przeciętnie ok. 2000 zł, podczas gdy kobiety – ok. 1500 zł. Najdroższe święta będą miały osoby trzydziestokilkuletnie. Zobacz, co jeszcze wynika z badania Barometr Providenta.

(czytaj więcej)
0

Jak przygotować się do porodu. Położna radzi

Nacięcie krocza to zabieg chirurgiczny zwany również epizjotomią, który w naszym kraju# jest bardzo popularny i wykonywany podczas porodu. Polska jest jednym z nielicznych krajów, gdzie w wielu placówkach wykonuje się ten zabieg rutynowo.

(czytaj więcej)
0

Co piąty uczeń nałogowo korzysta ze smartfona. Niepokojące dane

Niepokój, zdenerwowanie, problemy z koncentracją i uczucie przeciążenia nadmiarem informacji,# przy jednoczesnym braku wystarczającego wsparcia ze strony rodziców – taki obraz polskich nastolatków w sieci wyłania się z badania „Młodzi Cyfrowi” przeprowadzonego przez Fundację Dbam o Mój Z@sięg i Uniwersytet Gdański, we współpracy z firmami LIBRUS i PCG Edukacja.

(czytaj więcej)
0

Ciepło, zdrowo i bezpiecznie. Czy Twój dom jest gotowy na nadejście zimy?

Okres poprzedzający zimę w naszej szerokości geograficznej związany jest z krótkimi dniami#, ochłodzeniem i wszechobecną szarością. Dlatego warto poszukać pozytywnych aspektów takiej pogody. To idealny czas, aby bez wyrzutów sumienia rozpocząć kilkumiesięczny rytuał spędzania wieczorów w wygodnym dresie, z kubkiem gorącej herbaty, czytając książkę czy oglądając ulubiony serial. Zanim zaczniemy w pełni korzystać z jesienno-zimowej aury warto zadbać o odpowiedni mikroklimat w domu i przygotować go na nadejście naprawdę mroźnych miesięcy.

(czytaj więcej)