Dziś mamy 8 kwietnia 2020, środa, imieniny obchodzą:

Na sygnale

08 kwietnia 2020 8

Spotkanie zakrapiane alkoholem. Część „imprezowiczów” odpowie przed sądem

Spotkanie towarzyskie zakrapiane alkoholem urządzili sobie na terenie leśnym w #podnakielskiej wsi mieszkańcy gminy. Za to nieodpowiedzialne zachowanie część „imprezowiczów” odpowie przed sądem.

(czytaj więcej)
08 kwietnia 2020 6

Kryminalni zatrzymali podpalacza. Straty wyceniono na ponad 120 tys. zł

Nakielscy kryminalni zatrzymali 49-latka podejrzanego o podpalenia stogów na terenie gminy #Kcynia. Straty, jakie spowodował swoim działaniem podpalacz opiewały na kwotę ponad 120 tysięcy złotych. Decyzją sądu najbliższe 3 miesiące mężczyzna spędzi w areszcie śledczym.

(czytaj więcej)
07 kwietnia 2020 3

19-latek został zatrzymany w Bydgoszczy. Miał przy sobie narkotyki

Patrol z bydgoskiego oddziału prewencji zatrzymał poszukiwanego 19-latka. Mężczyzna wpadł w# nocy. Na widok policjantów zaczął uciekać. Funkcjonariusze znaleźli przy nim narkotyki. Teraz za swoje postępowanie będzie odpowiadać przed sądem.

(czytaj więcej)
07 kwietnia 2020 3

Policja prosi o pomoc w identyfikacji sprawców kradzieży. Rozpoznajesz ich?

Policjanci z Komisariatu Policji Bydgoszcz-Śródmieście zwracają się z prośbą o pomoc w# identyfikacji osób przedstawionych na zdjęciach. Wszyscy, którzy rozpoznają mężczyznę i kobietę, bądź posiadają jakiekolwiek informacje o osobach mogących mieć związek z przestępstwem, proszone są o kontakt osobisty lub telefoniczny z policjantami.

(czytaj więcej)
07 kwietnia 2020 22

Samowolnie opuścił zakład poprawczy. Policja poszukuje 20-latka

W związku ze zgłoszeniem o samowolnym oddaleniu z Zakładu Poprawczego z# Kcyni 20-letniego Adama Przybysza policjanci prowadzą poszukiwania. Wychowanek oddalił się z placówki wczoraj (6.04.2020) około godziny 20. Osoby, które znają miejsce pobytu poszukiwanego proszone są o kontakt.

(czytaj więcej)
07 kwietnia 2020 8

Dzieci bawiły się na placu zabaw bez nadzoru. Rodzice zostali pouczeni

Wprowadzone w związku z pandemią zakazy dotyczą między innymi przemieszczania się# małoletnich bez nadzoru dorosłych. Niestety zdarzają się przypadki, że rodzice nie dopełniają swoich obowiązków, czego przykładem może być sytuacja, jaka ostatnio miała miejsce w Paterku.

(czytaj więcej)
07 kwietnia 2020 13

Groźny wypadek w Gorzeniu. 6 osób trafiło do szpitala (ustalenia policji)

Nakielscy policjanci pod nadzorem prokuratora wyjaśniają okoliczności wypadku, do jakiego# doszło wczoraj w Gorzeniu. Po zderzeniu auta osobowego z dostawczym 6 osób trafiło do szpitali.

(czytaj więcej)
07 kwietnia 2020 21

Łamiesz obowiązujące teraz zakazy? Spodziewaj się konsekwencji

6 wniosków o ukaranie i 7 mandatów przez trzy dni to efekty interwencji przeprowadzonych# przez policjantów na terenie powiatu nakielskiego wobec osób, które wbrew zakazom spotykały się w celach towarzyskich, spacerowały bez celu i korzystały z miejsc użyteczności publicznej. Policjanci apelują do mieszkańców. Bądźcie odpowiedzialni!

(czytaj więcej)
06 kwietnia 2020 46
(ustalenia policji)

Wypadek na trasie Nakło-Bydgoszcz. Są poszkodowani

6 kwietnia po godz. 16.00 doszło do wypadku pomiędzy miejscowościami #Niedola i Gorzeń. Samochód osobowy zderzył się z busem. Są poszkodowani. Na miejsce zadysponowano kilka zastępów straży pożarnej, karetki pogotowia, policję oraz śmigłowiec Lotniczego Pogotowia Ratunkowego.

(czytaj więcej)
06 kwietnia 2020 6

Ilość pasażerów mniejsza o połowę. „Drogówka” kontroluje przewoźników

Policjanci nakielskiego referatu ruchu drogowego kontrolują przewoźników zwracając #szczególną uwagę na znajdujących się w pojazdach pasażerów i stosowanie się przez dysponentów busów i autobusów do wytycznych dotyczących ilości osób w pojeździe. Podczas kontroli nie ujawniono nieprawidłowości.

(czytaj więcej)
06 kwietnia 2020 3

Czy mieszkańcy przestrzegają obostrzeń? Policja sprawdza

Policjanci z Nakła wspólnie z funkcjonariuszami Straży Miejskich i Straży Gminnej #działającymi na terenie powiatu nakielskiego prowadzą działania, które mają na celu sprawdzanie, jak mieszkańcy przestrzegają obostrzeń wprowadzonych w związku z pandemią.

(czytaj więcej)
06 kwietnia 2020 36

Czy można korzystać z myjni? Kierowcy otrzymali wysokie mandaty

Czy można dostać mandat za mycie auta? Okazuje się, że tak. Przekonali się o tym #kierowcy, którzy przebywali na myjni samochodowej w Olsztynie. Mężczyźni otrzymali po 500 zł mandatu.

(czytaj więcej)
05 kwietnia 2020 4

Pożar traw. Paliły się Nadnoteckie Łąki

Dnia 5 kwietnia 2020 roku około godz. 18.45 wpłynęło zgłoszenie# do Państwowej Straży Pożarnej w Nakle dot. pożaru traw w okolicy Nadnoteckich Łąk. Na miejsce zadysponowano zastęp z JRG Nakło. Jak udało nam się ustalić, na szczęście pożar nie objął dużej powierzchni traw.

(czytaj więcej)
04 kwietnia 2020 14

Pożar samochodu osobowego. Strażacy w akcji

4 kwietnia około godz. 22 wpłynęło zgłoszenie# do Państwowej Straży Pożarnej w Nakle dot. pożaru samochodu na jednej z posesji przy ul. Potulickiej w Nakle.

(czytaj więcej)
04 kwietnia 2020 11

Przepisy ruchu nadal obowiązują. Prawo jazdy straciło ośmiu kierowców

W jednym dniu ośmiu kierowców straciło prawo jazdy. To efekt kontroli bydgoskiej „drogówki”, #w tym grupy „SPEED” na ulicach Bydgoszczy. Mały ruch panujący na drodze, w dobie walki z epidemią, nie uprawnia nikogo do łamania przepisów drogowych. Policjanci cały czas pilnują bezpieczeństwa na drodze.

(czytaj więcej)
03 kwietnia 2020 0

Policja: My dbamy o Wasze bezpieczeństwo, Wy zostańcie w domach

Policjanci powiatu nakielskiego dbając o bezpieczeństwo mieszkańców sprawdzają #miejsca użyteczności publicznej, parki z uwagą na grupowanie się osób. Podejmowanych jest też wiele innych działań mających na celu jak najlepszą dbałość o zdrowie mieszkańców podczas pandemii.

(czytaj więcej)
03 kwietnia 2020 0

Kryminalni zatrzymali mężczyznę podejrzanego o zabójstwo (film)

Policjanci z komendy miejskiej namierzyli i zatrzymali 40-latka do sprawy śmierci #bydgoszczanina. Ciało mężczyzny zostało znalezione w jednej z bydgoskich kamienic. Prokurator przedstawił już zatrzymanemu zarzut zabójstwa. Grozi mu kara dożywocia.

(czytaj więcej)
03 kwietnia 2020 18

Otworzyła salon fryzjerski mimo zakazu. Kara może wynieść nawet 5 tys. zł

1 kwietnia, pomimo ograniczeń, jedna z fryzjerek wpuściła do zakładu i obsługiwała dwie #klientki. Kobiety za złamanie obowiązujących zakazów otrzymały mandaty. Pracownica salonu fryzjerskiego musi liczyć się z tym, że funkcjonariusze skierują wniosek o jej ukaranie do sądu. Kara, która grozi za złamanie zakazów wynieść może nawet do 5 000 złotych

(czytaj więcej)
03 kwietnia 2020 9

Nie mieli odblasków i zlekceważyli ograniczenia. Ich zachowanie oceni sąd

Nakielanie nie korzystali z elementów odblaskowych poza obszarem zabudowanym i #złamali zakaz grupowania się w związku z panującą pandemią. Teraz ich zachowanie oceni sąd, do którego niebawem policjanci skierują wnioski o ich ukaranie.

(czytaj więcej)
03 kwietnia 2020 6

Niesprawny pojazd wycofany z ruchu. Kierującego ukarano mandatami

Pojazd z poważną usterką układu hamulcowego oraz z niezabezpieczonym ładunkiem #sypkim to efekt kontroli bydgoskich inspektorów transportu drogowego…

(czytaj więcej)
01 kwietnia 2020 0

Kreatywność oszustów nie zna granic. Najbardziej zagrożeni są seniorzy

Przestępcy wymyślają coraz to nowe sposoby, by się wzbogacić. W dobie panującej #pandemii na stratę gotówki narażone są szczególnie osoby w podeszłym wieku, które w obawie o swoje zdrowie postępują zgodnie z instrukcjami przestępców i tracą swoje oszczędności. Policjanci powiatu nakielskiego apelują o ostrożność.

(czytaj więcej)
01 kwietnia 2020 3

Na wnuczka, na policjanta, ale i na… koronawirusa. Dwie osoby oszukane

Oszuści działający metodą „na wnuczka”, „na policjanta”, czy też w ramach rzekomych #akcji policji zwalczających „oszustów bankowych”, znowu byli aktywni w Bydgoszczy. Ciągle warto przypominać i szeroko omawiać metody wykorzystywane przez tych przestępców. Oszuści nie śpią. Cały czas wymyślają nowe metody. Wczoraj dwoje bydgoszczan zostało oszukanych metodą „na koronawirusa”. Przestępcom przekazali blisko 100 tysięcy złotych!

(czytaj więcej)
01 kwietnia 2020 7

Pechowy poranek. Kolizja na skrzyżowaniu w Nakle

1 kwietnia przed godziną 8.00 doszło do kolizji na skrzyżowaniu ulicy Nowej z nakielską #obwodnicą (DK10). Zderzyły się dwa auta osobowe - citroen berlingo i fiat punto.

(czytaj więcej)
31 marca 2020 110

Awantura w jednej z nakielskich pizzerii. Dwóch poszkodowanych w szpitalu

Dzisiaj, dnia 31 marca 2020 roku w jednej z nakielskich pizzerii doszło do awantury pomiędzy pracownikiem, a klientem.# O tym zdarzeniu poinformował nas świadek zdarzenia, następnie zapytaliśmy o ustalenia w tej sprawie KPP w Nakle.

(czytaj więcej)
31 marca 2020 44

Gromadzili się mimo obowiązującego zakazu. Zostaną ukarani

Policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Nakle nad Notecią trzykrotnie upominali młodych# mężczyzn z powiatu nakielskiego, by dostosowali się do ograniczeń i nie gromadzili się w grupach.

(czytaj więcej)
31 marca 2020 2

Kierowca opla wpadł podczas kontroli. Był pijany i nie posiadał uprawnień

Kara do 5 lat pozbawienia wolności grozi 40-latkowi, którego zatrzymała szubińska „patrolówka”# w Zamościu. Kierowca opla nie dość, że pijany to wbrew sądowemu zakazowi wsiadł za kierownicę i ruszył w trasę. Teraz jego zachowanie oceni sąd.

(czytaj więcej)
31 marca 2020 0

Aktywne działania Straży Miejskiej. Komunikaty informacyjne z radiowozu

Nakielska Straż Miejska aktywnie włączyła się do działań związanych z zapobieganiem#, przeciwdziałaniem i zwalczaniem choroby zakaźnej COVID – 19 wywoływanej wirusem SARS-CoV-2.

(czytaj więcej)
30 marca 2020 21

Kolizja na skrzyżowaniu w Nakle. Okoliczności zdarzenia ustala policja

30 marca około godz. 16.10 na skrzyżowaniu ulic Strażackiej i Dąbrowskiego w Nakle doszło #do kolizji z udziałem dwóch aut – iveco i volkswagena golfa. Nie ma osób poszkodowanych.

(czytaj więcej)
0

Pandemie na przestrzeni wieków . O chorobach, których już nie pamiętamy

W marcu Światowa Organizacja Zdrowia ogłosiła pandemię wirusa SARS-CoV-2. Dla #współczesnego społeczeństwa to nowa sytuacja, jednak ludzie na przestrzeni wieków znacznie częściej doświadczali plagi chorób zakaźnych. Ratunek niósł postęp medycyny - w szczególności rozwój wakcynologii. Dziś znów czekamy na szczepionkę, dzięki której uda się opanować pandemię.

(czytaj więcej)
0

Co robić z dziećmi w domu? Wspólnie pieczmy słodkości!

Co robić z dzieciakami, które więcej czasu spędzają w domu? Istnieje wiele pomysłów na to, #jak w prosty i przyjemny sposób zorganizować czas, angażując także najmłodszych. Jedną z przyjemniejszych aktywności, która pozwoli nam na działanie zespołowe, jest wspólne pieczenie słodkości – a efekty, och, będą pyszne! Oto garść inspiracji na proste w przygotowaniu i smaczne wypieki, które możemy przyrządzić wspólnie z najmłodszymi.

(czytaj więcej)
0

„Różowy Księżyc” zagościł na niebie. Największa pełnia w roku

W ciągu ostatniej nocy Księżyc wyglądał zjawiskowo. Na niebie mogliśmy #obserwować Różową Pełnią. Macie zdjęcia? Przyślijcie na kontakt@powiat24.pl

(czytaj więcej)
0

Lepiej zapobiegać niż leczyć. Lepsza odporność dzięki zdrowym produktom

Sezon na infekcje to czas, kiedy bardziej niż zazwyczaj powinniśmy zadbać o siebie i najbliższych#. Widoczne za oknem słońce oraz malownicza wiosenna aura często usypia naszą czujność w obliczu czyhających chorób. W tym szczególnym czasie warto więc naturalnie wzmocnić odporność i skutecznie zmniejszyć ryzyko infekcji m.in. poprzez odpowiednią dietę.

(czytaj więcej)