Dziś mamy 22 stycznia 2019, wtorek, imieniny obchodzą:

Na sygnale

21 stycznia 2019 1

Wspólnie patrole nakielskich mundurowych i Straży Leśnej

Na terenie powiatu policjanci razem z funkcjonariuszami Państwowej Straży Leśnej# prowadzą kontrole terenów leśnych, które maja na celu eliminowanie zachowań niezgodnych z prawem.

(czytaj więcej)
21 stycznia 2019 1

Trzeźwy kierujący na drogach powiatu nakielskiego. Mundurowi prowadzili działania

W piątek (18.01), od wczesnych godzin rannych, na drogach powiatu nakielskiego mundurowi# prowadzili kontrole stanu trzeźwości. Jak się okazało, nie wszyscy kierowcy powinni wsiadać tego dnia "za kółko". Policjanci sprawdzili trzeźwość łącznie 1577 kierowców.

(czytaj więcej)
18 stycznia 2019 2

Kolizja dwóch aut. Niebezpieczny manewr wyprzedzania

Dnia 12 stycznia br. przed godziną 15:00 do dyżurnego wpłynęło zgłoszenie o kolizji# w miejscowości Kosowo.

(czytaj więcej)
18 stycznia 2019 23

Śmiertelne potrącenie pieszego. Znamy wstępne ustalenia policji

Dnia 11 stycznia br. przed godziną 23:00 policja otrzymała zgłoszenie o zdarzeniu drogowym z udziałem auta i pieszego.

(czytaj więcej)
18 stycznia 2019 30

Pożar samochodu. Na miejscu były 4 zastępy straży pożarnej

Dziś (18.01.2019r) przed godziną 14:00 dyżurny PSP odebrał zgłoszenie o tym, że w miejscowości Kowalewko Folwark płonie samochód marki STAR.

(czytaj więcej)
18 stycznia 2019 2

Dzielnicowi z Nakła ponownie kontrolowali miejsca przebywania bezdomnych

Dbając o bezpieczeństwo osób, które z różnych przyczyn pozostają bez dachu nad głową#, nakielscy dzielnicowi wspólnie z pracownikami socjalnymi ponownie kontrolowali miejsca przebywania bezdomnych. Oferowali pomoc, ciepły posiłek oraz schronienie w noclegowni.

(czytaj więcej)
18 stycznia 2019 0

„Dzielnicowy bliżej nas”. Mroteccy dzielnicowi na zebraniach sołeckich

Dzielnicowi z Komisariatu Policji w Mroczy uczestniczą w zebraniach sołeckich# organizowanych w ich rejonach służbowych. Podczas zebrań zachęcają mieszkańców do korzystania z Krajowej Mapy Zagrożeń Bezpieczeństwa, promują program „Dzielnicowy bliżej nas” oraz rozmawiają o bezpieczeństwie w ruchu drogowym.

(czytaj więcej)
18 stycznia 2019 4

Niebezpieczne zdarzenie drogowe w Starym Jarużynie. Ustalenia policji

Na szczęście bez poważnych skutków zdrowotnych uczestników zdarzenia#, zakończyła się kolizja, do jakiej doszło wczoraj (17.01.19) w Starym Jarużynie. 21-letni kierowca nissana prawdopodobnie zasnął za kierownicą i uderzył w jadącą z przeciwka ciężarówkę.

(czytaj więcej)
18 stycznia 2019 5

Akcja „Prędkość” na powiatowych drogach. Skontrolowano 82 samochody

Policjanci z nakielskiej „drogówki” ponownie prowadzili na drogach powiatu akcję prewencyjną# „Prędkość”, podczas której kontrolowali, jak kierowcy przestrzegają przepisy dotyczące ograniczeń prędkości.

(czytaj więcej)
18 stycznia 2019 1

Włamywacz cieszył się wolnością niespełna godzinę. Jego zachowanie oceni sąd

Niespełna godzinę zajęło szubińskim policjantom ustalenie i zatrzymanie# 25-letniego włamywacza. Podejrzewany trafił do policyjnego aresztu. Dziś usłyszał zarzuty.

(czytaj więcej)
17 stycznia 2019 13

Wypadek na trasie Nakło – Szubin. Trudne warunki jazdy

Dziś 17 stycznia po godzinie 17:00 doszło do zderzenia ciągnika siodłowego z naczepą marki scania# z samochodem osobowym nissan micra. W wyniku zderzenia poważnie uszkodzony został nissan. Na miejsce zdarzenia przybyły trzy wozy strażackie, ratownicy medyczni oraz policja.

(czytaj więcej)
17 stycznia 2019 2

Znaleziony telefon. Zguba czeka u dzielnicowego

Mieszkaniec Nakła przyniósł do nakielskiej komendy telefon komórkowy#, który znalazł w rejonie przystanku autobusowego na ul. Poznańskiej. Urządzenie można odebrać u dzielnicowego.

(czytaj więcej)
17 stycznia 2019 25

Działania SMOG na terenie powiatu nakielskiego. Skontrolowano 134 samochody

Policjanci z nakielskiego Referatu Ruchu Drogowego prowadzili na powiatowych drogach# działania pod kryptonimem SMOG. Była to kolejna już tego typu akcja, mająca na celu eliminowanie z ruchu aut niesprawnych technicznie.

(czytaj więcej)
16 stycznia 2019 1

Wieczorna kolizja. Ducato wjechał w tył peugeota

W środę, 16 stycznia po godzinie 19:00 na trasie # Nakło-Szubin na wysokości Godzimierza doszło do kolizji.

(czytaj więcej)
15 stycznia 2019 2

Policjanci patrolowali drogi powiatu. Wsparcia udzielili im bydgoscy mundurowi

Bezpieczeństwo użytkowników dróg jest celem nadrzędnym policjantów.# Aby więcej było patroli na powiatowych drogach, wsparcia podczas wczorajszej służby mundurowym z nakielskiej „drogówki” udzielili koledzy z bydgoskiego Oddziału Prewencji Policji.

(czytaj więcej)
15 stycznia 2019 0

Po raz kolejny nie zawahał się zaryzykować własnego zdrowia, by pomóc potrzebującej

Nakielski „patrolowiec” po raz kolejny udowodnił, że kiedy zagrożone jest życie# i zdrowie obywateli nie zawaha się narazić własnego zdrowia, by pomóc komuś, kto tej pomocy potrzebuje. Tym razem uratował mieszkającą samotnie 79-latkę.

(czytaj więcej)
15 stycznia 2019 5

Akcja „Prędkość” na drogach powiatu nakielskiego. Ujawniono 18 wykroczeń

Wczoraj (14.01.19) policjanci z nakielskiego Referatu Ruchu Drogowego# prowadzili na powiatowych drogach działania „Prędkość”, podczas których, z myślą o bezpieczeństwie użytkowników dróg, sprawdzali, jak kierowcy stosują się do przepisów dotyczących ograniczeń prędkości.

(czytaj więcej)
14 stycznia 2019 5

Policjanci w powiecie nakielskim czuwali nad bezpiecznym przebiegiem WOŚP

Wczoraj (13.01.19) na terenie powiatu nakielskiego policjanci czuwali nad bezpiecznym# przebiegiem 27. Finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy i prowadzili rozmowy z wolontariuszami na temat bezpieczeństwa. Na terenie powiatu nie odnotowano żadnych zdarzeń związanych z zabezpieczanym przedsięwzięciem.

(czytaj więcej)
14 stycznia 2019 0

"Alkohol i Narkotyki" – działania nakielskiej „drogówki”. Skontrolowano łącznie 831 kierowców

W minioną sobotę na drogach powiatu nakielskiego policjanci# z Referatu Ruchu Drogowego prowadzili działania pn.: „Alkohol i Narkotyki”, których celem było eliminowanie z ruchu tych kierowców, którzy pod wpływem alkoholu lub podobnie działających środków stwarzają zagrożenie dla bezpieczeństwa użytkowników dróg.

(czytaj więcej)
14 stycznia 2019 2

Policjanci wyjaśniają okoliczności tragicznego wypadku z udziałem pieszej

Policjanci z Szubina, pod nadzorem prokuratury, wyjaśniają okoliczności tragicznego# w skutkach wypadku drogowego, do którego doszło w sobotę (12.01.19) na trasie Tur – Samoklęski Małe. Ford galaxy potrącił 63-latkę, która na skutek doznanych obrażeń zmarła na miejscu.

(czytaj więcej)
12 stycznia 2019 12

Groźny pożar budynku. Straż Pożarna miała sporo pracy

W dniu 12.01.2019 roku Straż Pożarna w Nakle nad Notecią otrzymała zawiadomienie o # pożarze budynku mieszkalnego w Łachowie.

(czytaj więcej)
12 stycznia 2019 70

Tragiczny wypadek. Złe warunki na drodze

12.01.2019 roku o godzinie 8:44 na trasie Tur - Samoklęski Małe doszło do # tragicznego wypadku.

(czytaj więcej)
11 stycznia 2019 2

Mroteccy dzielnicowi na spotkaniach sołeckich. Rozmawiali o bezpieczeństwie

O bezpieczeństwie w ruchu drogowym, oszustwach dokonywanych na szkodę osób starszych# oraz Krajowej Mapie Zagrożeń Bezpieczeństwa, rozmawiali na zebraniach sołeckich z mieszkańcami dzielnicowi z Mroczy, asp. Szymon Kujawa i asp. szt. Piotr Majewski.

(czytaj więcej)
11 stycznia 2019 2

„Bezpieczny Pieszy”. Policjanci prowadzili działania na drogach powiatu

Policjanci z nakielskiej "drogówki" prowadzili na drogach powiatu# działania ukierunkowane na bezpieczeństwo pieszych. Kontrolowali, jak kierowcy zachowują się wobec pieszych, ale także, jak piesi stosują się do obowiązujących przepisów.

(czytaj więcej)
11 stycznia 2019 0

Pożar budynku mieszkalnego. Na miejsce wysłano straż pożarną

Dzisiaj (11.01.2019) około godziny 15:38 dyżurny PSP w Nakle otrzymał zgłoszenie o pożarze# budynku mieszkalnego w Jeziorkach Zabartowskich.

(czytaj więcej)
11 stycznia 2019 2

Kontrole na drogach powiatu nakielskiego. Wspólna akcja policjantów

Policjanci z nakielskiej "drogówki", wspólnie z mundurowymi z Oddziału Prewencji Policji w # Bydgoszczy, prowadzili działania kontrolne na drogach powiatu.

(czytaj więcej)
11 stycznia 2019 0

Właściwa opieka dla dzieci w trakcie ferii. Ważne informacje dla rodziców

Od poniedziałku 14 stycznia br. na terenie województwa Kujawsko - Pomorskiego rozpoczną się # dwutygodniowe ferie zimowe. Część dzieci skorzysta w okresie ferii ze zorganizowanych form wypoczynku, niestety duża część spędzi ten czas w miejscu zamieszkania.

(czytaj więcej)
11 stycznia 2019 9

Kolejny nieodpowiedzialny kierowca. Wciąż nie znaleziono winnego

We wtorek 08.01.2019 roku około godziny 20:30 doszło do zdarzenia drogowego w # Szubinie przy ul. Sędziwoja Pałuki.

(czytaj więcej)
0

Projekt łóżka producenta z Bydgoszczy w „Werandzie”

Sypialnia to jedno z najważniejszych wnętrz w domu. W tym pomieszczeniu spędzamy znaczącą część doby, w związku z czym wszystkie meble powinny być dobrze dopasowane do indywidualnych potrzeb.

(czytaj więcej)
0

Młodzi na rynku pracy w kujawsko-pomorskim. Sprawdzamy statystyki

Według Badania Aktywności Ekonomicznej Ludności (BAEL) w IV kwartale 2017 r. w #województwie kujawsko-pomorskim sytuacja ludzi młodych na rynku pracy była trudniejsza niż ogółu populacji. Grupę tę charakteryzowały niższy współczynnik aktywności zawodowej oraz wskaźnik zatrudnienia.

(czytaj więcej)
0

Jak długo żyją mieszkańcy kujawsko-pomorskiego? Zobacz statystyki

Od ostatniej dekady ubiegłego stulecia obserwowane jest w Polsce wydłużanie się #przeciętnego trwania życia we wszystkich województwach.

(czytaj więcej)
0

Jak zrobić murowany grill?

Grillowanie to jeden z przyjemniejszych sposobów na plenerowy wypoczynek. Miły czas w gronie znajomych smakuje najlepiej, gdy stoły zastawione są pieczonymi na grillu mięsami, rybami i warzywami. Na rynku znajdziemy wiele przenośnych urządzeń do grillowania, ale miłośnicy takiej formy wypoczynku z pewnością powinni pomyśleć o czymś więcej – o zbudowaniu własnego grilla. Jak to zrobić i dlaczego warto?

(czytaj więcej)