Dziś mamy 3 grudnia 2023, niedziela, imieniny obchodzą:

Na sygnale

03 grudnia 2023 0

Policjanci sprawdzali trzeźwość kierowców. Skontrolowano 450 osób

W miniony piątek na drogach powiatu nakielskiego #policja kontrolowała trzeźwość kierowców. Działania pn.: „Trzeźwy kierujący” prowadzone były w godzinach rannych i popołudniowych. Mundurowi sprawdzili łącznie 450 kierowców.

(czytaj więcej)
02 grudnia 2023 1

Poranna interwencja strażaków. Przejazd już bezpieczny

W sobotę, 2 grudnia strażacy z #OSP Mieczkowo interweniowali na drodze wojewódzkiej nr 242. Wyciek oleju zagrażał bezpieczeństwu kierowców.

(czytaj więcej)
02 grudnia 2023 27

Samochód uderzył w płot i skrzynkę gazową. Nocna interwencja

W sobotę, 2 grudnia o godzinie #1:49 zastęp OSP Paterek został zadysponowany na ulicę Cichą w Paterku, gdzie według zgłoszenia ulatniał się gaz ze skrzynki po uderzeniu przez auto.

(czytaj więcej)
02 grudnia 2023 18

Zderzenie dwóch osobówek. Wyznaczono objazd (ustalenia policji)

W sobotę, 2 grudnia w godzinach rannych w Paterku zderzyły się #dwa samochody osobowe. Występowały utrudnienia w ruchu.

(czytaj więcej)
01 grudnia 2023 1

Pieszy potrącony przez kierowcę lexusa. Poszukiwani świadkowie

Policjanci z Posterunku Policji #na Osowej Górze w Bydgoszczy zwracają się z prośbą o zgłoszenie się świadków wypadku drogowego zaistniałego na ulicy Nad Torem z udziałem pieszego oraz kierowcy lexusa. Wszyscy, którzy byli świadkami zdarzenia, bądź posiadają jakiekolwiek informacje na ten temat, proszeni są o kontakt osobisty lub telefoniczny z policjantami.

(czytaj więcej)
01 grudnia 2023 2
Wiadomości z regionu

Pożar obornika. Popołudniowa akcja strażaków

W czwartek 30 listopada br., po godzinie 16 na Stanowisko Kierowania Komendy Powiatowej #Państwowej Straży Pożarnej w Sępólnie Krajeńskim wpłynęło zgłoszenie o pożarze w miejscowości Zboże, gmina Sępólno Krajeńskie.

(czytaj więcej)
30 listopada 2023 9
Wiadomości z regionu

Ukrywał się przez ćwierć wieku. Wpadł, gdy przyjechał na uroczystość rodzinną

Kryminalni z #Fordonu namierzyli 55-latka, który od 25 lat ukrywał się przed wymiarem sprawiedliwości. Policjanci ustalili, że mężczyzna przyjechał z Niemiec do Bydgoszczy na uroczystość rodzinną. Już siedzi za kratami.

(czytaj więcej)
30 listopada 2023 0
Wiadomości z regionu

O krok od tragedii. Butla z gazem osiągnęła temperaturę 100 st. C.

30 listopada 2023 r. kilka minut po godzinie 9. dyżurny Stanowiska Kierowania# Komendanta Powiatowego PSP odebrał zgłoszenie, z informacją o pożarze garażu w Gołańczy.

(czytaj więcej)
30 listopada 2023 3

Poszukiwany 24-latek zatrzymany. Był skazany za udział w bójce

Szubińscy patrolowcy zatrzymali #24-latka poszukiwanego do odbycia kary pozbawienia wolności. Zatrzymany jeszcze dziś trafi do więziennej celi, gdzie spędzi najbliższe 6 miesięcy.

(czytaj więcej)
29 listopada 2023 11

Pożar w budynku mieszkalnym. Jedna osoba poszkodowana

W środę, 29 listopada w godzinach popołudniowych# w jednym z mieszkań w Grocholinie doszło do pożaru. W zdarzeniu ucierpiał mężczyzna.

(czytaj więcej)
29 listopada 2023 0
Wiadomości z regionu

Siedem łabędzi przymarzło na jeziorze. Z pomocą ruszyli strażacy

We wtorek 28 listopada br., krótko przed godziną 12 #na Stanowisko Kierowania Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Sępólnie Krajeńskim wpłynęło zgłoszenie o zamarzniętych łabędziach na jeziorze Kochane w gminie Więcbork.

(czytaj więcej)
29 listopada 2023 15
Wiadomości z regionu

Toyota uderzyła w tył ciągnika z rozrzutnikiem. 18-latek trafił do szpitala

W poniedziałek na starodrożu DK-5 doszło do zdarzenia drogowego# z udziałem samochodu osobowego i ciągnika rolniczego z rozrzutnikiem. Kierowca toyoty trafił do szpitala. Na szczęście nie odniósł poważniejszych obrażeń. Sprawę wyjaśnia zespół ds. wykroczeń.

(czytaj więcej)
28 listopada 2023 0

Policjanci zorganizowali „drzwi otwarte” Co zrobić by założyć mundur?

Mundurowi zorganizowali wczoraj „drzwi otwarte”, podczas# których osoby zainteresowane służbą w Policji, mogły uzyskać szczegółowe informacje w sprawie pracy w Policji.

(czytaj więcej)
28 listopada 2023 8
Wiadomości z regionu

Policjanci odzyskali BMW. Kobieta nabyła skradzione auto

Policjanci z Komisariatu Policji Bydgoszcz# – Wyżyny odzyskali pojazd marki BMW, który został skradziony na terenie Niemiec. Wartość zabytkowego pojazdu to ponad 22 tysiące złotych.

(czytaj więcej)
27 listopada 2023 0

Wyczuwalny zapach gazu. Na miejsce udała się straż pożarna

Wyczuwalny zapach gazu w powietrzu zaniepokoił #w poniedziałek mieszkańców jednego z domów w Ostrowie. Interweniowała straż pożarna.

(czytaj więcej)
27 listopada 2023 15

Zderzenie dwóch osobówek. Stłuczka na skrzyżowaniu (aktualizacja)

W poniedziałek, 27 listopada na skrzyżowaniu drogi #krajowej nr 10 z ulicą Mrotecką w Nakle zderzyły się dwa samochody osobowe.

(czytaj więcej)
27 listopada 2023 0
Wiadomości z regionu

Tragedia na przejściu dla pieszych. Nie żyje starsza kobieta

W Żninie na ul. Klemensa Janickiego doszło do tragicznego w skutkach# wypadku drogowego. W wyniku odniesionych obrażeń śmierć poniosła 64-letnia piesza, którą potrącił osobowy ford. Śledztwo prowadzone w tej sprawie, pod nadzorem prokuratora, wyjaśni przyczyny i okoliczności tej tragedii.

(czytaj więcej)
27 listopada 2023 0
Wiadomości z regionu

14-latka potrącona na przejsciu dla pieszych. Została zabrana do szpitala

W poniedziałek, 27 listopada, krótko po godzinie 7 rano na ulicy #Chojnickiej w Sępólnie Krajeńskim doszło do potrącenia 14-letniej dziewczyny na przejściu dla pieszych.

(czytaj więcej)
27 listopada 2023 2

Wsiadł za kierownicę pomimo zakazu sądu. Grozi mu do 5 lat więzienia

5 lat pozbawienia wolności grozi #33-latkowi, który został zatrzymany w minioną sobotę przez nakielskich mundurowych, kiedy kierował audi wbrew sądowemu zakazowi. Zachowanie mężczyzny oceni sąd.

(czytaj więcej)
27 listopada 2023 1

Był poszukiwany za przestępstwa z przeszłości. Namierzony w weekend

Nakielscy mundurowi namierzyli #44-latka poszukiwanego za przestępstwa z przeszłości. Zatrzymany trafił do więziennej celi, gdzie spędzi najbliższe 16 miesięcy.

(czytaj więcej)
26 listopada 2023 0
Wiadomości z regionu

Pożar podczas budowy drogi. Doszło do niebezpiecznej sytuacji

W sobotę. 25 listopada podczas budowy jednej z dróg# w Gogolinku w gminie Koronowo doszło do niebezpiecznej sytuacji.

(czytaj więcej)
26 listopada 2023 0
Wiadomości z regionu

Pijany kierowca toyoty z niechlubnym wynikiem. Cztery promile alkoholu!

O tym że zatrzymany przez policjantów kierowca był# nietrzeźwy, to jakby nic nie powiedzieć. Dyżurny wągrowieckiej jednostki Policji otrzymał sygnał o nietrzeźwym kierowcy poruszającym się Toyotą Rav 4. Zatrzymanie miało miejsce w ubiegłą sobotę.

(czytaj więcej)
25 listopada 2023 8

Przeszkoda na ścieżce rowerowej. Drzewo zablokowało przejazd

W sobotę, 25 listopada w godzinach popołudniowych# na ścieżkę rowerową w Gorzeniu powaliło się drzewo. Na szczęście nikomu nic się nie stało.

(czytaj więcej)
25 listopada 2023 1

Bus wypadł z drogi i dachował. Na miejscu służby ratunkowe

W sobotę 25 listopada br., około godziny 11 #na Stanowisko Kierowania Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Sępólnie Krajeńskim wpłynęło zgłoszenie o zdarzeniu drogowym na drodze gminnej Zabartowo – Puszcza.

(czytaj więcej)
25 listopada 2023 0

Wsiedli za kierownicę po alkoholu. Mężczyźni zatrzymani podczas kontroli

Minionej doby policjanci pełniący służbę na terenie powiatu nakielskiego zatrzymali #dwóch kierowców, którzy wykazali się brakiem wyobraźni decydując się wsiąść za kierownicę pojazdu pod wpływem alkoholu.

(czytaj więcej)
24 listopada 2023 1

Kolejna interwencja straży pożarnej. Usuwano substancję z drogi

W piątek, 24 listopada w godzinach popołudniowych# strażacy zostali wezwani do usunięcia substancji ropopochodnej na odcinku drogi Występ-Chobielin.

(czytaj więcej)
24 listopada 2023 0

Pożar suzuki. Najprawdopodobniej doszło do zwarcia instalacji

W środę, 22 listopada w godzinach wieczornych #w Paterku strażacy gasili pożar samochodu osobowego.

(czytaj więcej)
24 listopada 2023 0

Odkażalnia alkoholu zlikwidowana. Nielegalny spirytus i papierosy

Kujawsko-pomorska Krajowa Administracja Skarbowa# (KAS) i Nadbużański Oddział Straży Granicznej (SG) zatrzymały ponad 2 tys. litrów alkoholu i 20 tys. papierosów na terenie jednej z prywatnych posesji w powiecie piotrkowskim. W budynku funkcjonariusze znaleźli instalację do filtrowania alkoholu. Gdyby towar trafił na rynek, straty budżetu państwa wyniosłyby ponad 150 tys. zł.

(czytaj więcej)
0

Zmiana przepisów. Nowe normy handlowe w odniesieniu do jaj

28 listopada 2023 roku straciło moc rozporządzenie #Komisji (WE) nr 589/2008 z dnia 23 czerwca 2008 roku ustanawiające szczegółowe zasady wykonywania rozporządzenia Rady (WE) nr 1234/2007 w sprawie norm handlowych w odniesieniu do jaj (Dz. Urz. L 163 z 24.06.2008 r., str. 6 ze zm.).

(czytaj więcej)
0

Fałszywy obraz szopa. Inwazyjny gatunek obcy

Szop pracz należy do inwazyjnych gatunków obcych (IGO), które stanowią jedno z największych #zagrożeń dla rodzimej różnorodności biologicznej. Jednak brak wiedzy w tym zakresie i pozornie przyjazny wizerunek zwierzęcia sprawia, że we współczesnej kulturze masowej traktowany jest jak maskotka. A to fałszywy obraz szopa.

(czytaj więcej)
0

Nowe paliwo na stacjach benzynowych. Zmiany od 1 stycznia

Od 1 stycznia 2024 r. na stacjach paliw w Polsce będzie wprowadzane sukcesywnie nowe paliwo# - benzyna silnikowa 95-oktanowa z zawartością do 10% biokomponentów – tzw. E10. Benzyna silnikowa E10 zastąpi na stacjach paliw benzynę E5 o liczbie oktanowej 95. Benzyna silnikowa E5, która zostanie zastąpiona benzyną E10, zawiera maksymalnie do 5% objętościowo biokomponentów (bioetanolu), podczas gdy benzyna E10 będzie zawierała maksymalnie do 10% objętościowo biokomponentów. Ta zmiana nie wymaga dodatkowych działań od większości właścicieli pojazdów. W dokumentach pojazdu lub na klapie wlewu paliwa w samochodzie powinno znajdować się charakterystyczne oznaczenie E10 – potwierdzające dostosowanie samochodu do nowego paliwa. Właściciele starszych pojazdów powinni sprawdzić, czy ich pojazdy są dostosowane do tankowania nowego paliwa.

(czytaj więcej)
0

Program Operacyjny Pomoc Żywnościowa. Podsumowanie wsparcia

Program Operacyjny #Pomoc Żywnościowa 2014-2020 (PO PŻ), współfinansowany ze środków Europejskiego Funduszu Pomocy Najbardziej Potrzebującym (Fund for European Aid to the Most Deprived – FEAD) to łącznie 9 Podprogramów realizowanych w latach 2014-2023.

(czytaj więcej)