Dziś mamy 18 marca 2018, niedziela, imieniny obchodzą:

Na sygnale

16 marca 2018 105

Artur Krajewski odwołany ze stanowiska. Nowym komendantem został kom. Mariusz Gaik

W wyniku interwencji w Szelejewie (gm. Gąsawa) odwołany z funkcji Komendanta #Powiatowego Policji w Żninie został mł. insp. Artur Krajewski. Jego obowiązki przejął kom. Mariusz Gaik dotychczas pełniący funkcję zastępcy komendanta KPP w Nakle.

(czytaj więcej)
15 marca 2018 14

66-letni wandal w areszcie. Zatrzymał go policjant po służbie

Policjantem jest się zawsze, a nie tylko wtedy, kiedy ubiera się mundur. Udowodnił to funkcjonariusz # służący na co dzień w nakielskiej komendzie. Policjant, w czasie wolnym, zatrzymał 66-letniego mężczyznę, który uszkodził przewody telekomunikacyjne.

(czytaj więcej)
15 marca 2018 9

Od kilku dni nie widzieli sąsiada. W mieszkaniu znaleziono zwłoki

Wczoraj wieczorem wezwano służby do Karnowa. Powodem ich interwencji był t#elefon od sąsiadów starszego mężczyzny.

(czytaj więcej)
14 marca 2018 12

Szkolenie dla policjantów. Mundurowi zdobyli wiedzę na temat procedur "Niebieskiej Karty"

Policjanci powiatu nakielskiego wzięli udział w szkoleniu dotyczącym przeciwdziałania przemocy w # rodzinie oraz tzw. procedury „Niebieskiej Karty”.

(czytaj więcej)
12 marca 2018 25

Poranne kontrole trzeźwości. Policjanci sprawdzili prawie 1600 kierowców

W poniedziałek (12.03), od godzin rannych, na drogach powiatu nakielskiego mundurowi prowadzili kontrole # stanu trzeźwości. Policjanci sprawdzili trzeźwość łącznie 1588 kierowców. Nie wszyscy kierujący byli trzeźwi.

(czytaj więcej)
11 marca 2018 47

Zakończone poszukiwania. 28-latka wróciła do domu

Policjanci zakończyli trwające od czwartku poszukiwania 28-letniej mieszkanki Nakła.

(czytaj więcej)
11 marca 2018 17

Pożar w Rozwarzynie. Na miejscu kilka zastępów straży pożarnej

Po godzinie 11:30 strażacy zostali zadysponowani do gaszenia pożaru w # Rozwarzynie.

(czytaj więcej)
10 marca 2018 6

Kierowca toyoty zjechał na przeciwny pas ruchu. Pięć osób w szpitalu

Policja ustaliła okoliczności wczorajszego zdarzenia drogowego między Minikowem a Strzelewem.

(czytaj więcej)
10 marca 2018 12

Nocna akcja służb. Ciężarówka wpadła w poślizg i wjechała w płot

Minionej nocy, po godzinie 03:00 na ulicy Szubińskiej w Kcyni samochód ciężarowy z naczepą # wjechał w płot posesji. Na miejsce zadysponowano wszystkie służby.

(czytaj więcej)
10 marca 2018 22

Wyszła do pracy, ale do niej nie dotarła. Poszukiwania 28-latki

Już drugi dzień trwają poszukiwania kobiety, która w czwartek nad ranem wyszła z domu do pracy. # W akcję poszukiwawczą zaangażowana jest policja oraz straż pożarna.

(czytaj więcej)
09 marca 2018 41

Wypadek na granicy powiatów. Są utrudnienia w ruchu (film)

Przed godziną 16:00 na Drodze Krajowej nr 10 na granicy powiatu nakielskiego i bydgoskiego między # Minikowem a Strzelewem doszło do zdarzenia drogowego.

(czytaj więcej)
09 marca 2018 55

Tragedia w mieszkaniu na ul. Bydgoskiej. Mężczyzna popełnił samobójstwo

8 marca o godz. 11.05 służby zostały wezwane na ul. Bydgoską w Nakle - Otrzymaliśmy #zgłoszenie o zamkniętym mieszkaniu – informuje kpt. Paweł Przybylski, oficer prasowy KP PSP Nakło. Na miejsce zadysponowano 3 zastępy z JRG Nakło.

(czytaj więcej)
08 marca 2018 22

Mrotecki dzielnicowy pomógł bezdomnej kobiecie. Trafiła do noclegowni

Panujące warunki atmosferyczne doskwierają osobom, które z różnych przyczyn nie mają #domów. Mrotecki dzielnicowy zadbał wczoraj o los kobiety która przebywała w rejonie jednego ze sklepów w miejscowości Sadki i dzięki jego inicjatywie 56-latka trafiła do noclegowni.

(czytaj więcej)
08 marca 2018 14

Kontrolowali zachowanie kierowców i pieszych. Nie obyło się bez mandatów

Policjanci z referatu ruchu drogowego z Nakła wczoraj ( 07.03.18 r.) prowadzili na drogach #powiatu działania, ukierunkowane na bezpieczeństwo pieszych. Kontrolowali, jak kierowcy zachowują się wobec pieszych, ale także, jak piesi stosują się do obowiązujących przepisów. Nie obyło się bez mandatów.

(czytaj więcej)
06 marca 2018 37

Runął mur. Uszkodzonych jest pięć pojazdów (film)

We wtorek, 6 marca po godzinie 17:00 przy ulicy Gimnazjalnej w Nakle na terenie jednej posesji # runął mur uszkadzając przy tym pięć zaparkowanych pod nim pojazdów.

(czytaj więcej)
06 marca 2018 14

To nie była rutynowa kontrola. Policjanci znaleźli przy mężczyźnie narkotyki

Szubińscy policjanci w czwartek (1.03.18 r.) zatrzymali mężczyznę, który posiadał środki odurzające.

(czytaj więcej)
04 marca 2018 9

Pożar budynku jednorodzinnego. Na miejscu kilka zastępów (film)

W niedzielę, 4 marca w Chwałce (gmina Mrocza) zapalił się budynek #jednorodzinny. Straty to kilkadziesiąt tysięcy złotych.

(czytaj więcej)
03 marca 2018 28
(ustalenia policji)

Kolizja z udziałem dwóch aut. Uszkodzone zostały nie tylko pojazdy

W sobotę, 3 marca na skrzyżowaniu ul. Olszewskiej z drogą krajową nr 10 w Nakle zderzyły się dwa auta. Okoliczności ustala policja.

(czytaj więcej)
02 marca 2018 0

Mrozy nie odpuszczają. Można liczyć na pomoc strażników miejskich

Mrozy nie ustępują i w dalszym ciągu konieczna jest pomoc dla rodziny mieszkającej w #Występie, dlatego też strażnicy regularnie dowożą wodę, ponieważ zamarzła rura wodociągowa.

(czytaj więcej)
02 marca 2018 3

Paliła się sadza w kominie. Właścicielowi nakazano przeprowadzenie przeglądu

W czwartek 1 marca, późnym wieczorem strażacy z Nakła zostali wezwani do pożaru #sadzy w kominie budynku jednorodzinnego w Rozwarzynie. W trakcie prowadzonych działań osoby zamieszkujące budynek – 3 dorosłe i 2 dzieci udały się do rodziny.

(czytaj więcej)
01 marca 2018 0

63-latek stracił panowanie nad pojazdem. Do szpitala trafiły 3 osoby

Trzy osoby zostały przetransportowane po zdarzeniu, do którego doszło w #Stołężynie. Policja została poinformowana w sobotę, 24 lutego o godz. 13:43.

(czytaj więcej)
28 lutego 2018 5

Mróz to śmiertelny wróg bezdomnych. Policjanci kontrolowali pustostany

Temperatura powietrza w ostatnich dniach jest bardzo niska. Taka aura jest bardzo niebezpieczna, # szczególnie dla osób, które z różnych powodów zostały pozbawione dachu nad głową. Kcyńscy mundurowi sprawdzali miejsca, gdzie przebywają bezdomni i informowali o możliwościach skorzystania z pomocy.

(czytaj więcej)
28 lutego 2018 1

Możesz uratować czyjeś życie. Korzystaj z Mapy Zagrożeń Bezpieczeństwa

Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa to aplikacja, dzięki której ponad 1,1 mln ludzi podzieliło #się z Policją swoimi spostrzeżeniami na temat zagrożeń występujących w miejscu ich zamieszkania, pracy, nauki czy wypoczynku. Każde naniesione na mapę zagrożenie zostało przez Policję zweryfikowane, co z pewnością przyczyniło się do wzrostu poczucia bezpieczeństwa obywateli.

(czytaj więcej)
27 lutego 2018 4

Policjanci zadbali o los bezdomnego. 57-latek znalazł bezpieczne schronienie

Panujące mrozy są groźne, a szczególnie doskwierają osobom, które z różnych przyczyn nie #mają domów. Nakielscy policjanci zadbali wczoraj o los mężczyzny nocującego w opuszczonym kontenerze i dzięki ich inicjatywie 57-latek spędził noc w godziwych warunkach.

(czytaj więcej)
27 lutego 2018 5

Zderzenie osobówek. Do szpitala trafiły dwie osoby, w tym 5-letnie dziecko

26 lutego przed godziną 16.00 służby zostały wezwane do zdarzenia drogowego w #miejscowości Smolniki. Zderzyły się dwa samochody osobowe.

(czytaj więcej)
27 lutego 2018 0

Mieszkanka powiadomiła Straż Miejską. Mężczyzna miał w organizmie 3 promile

27 lutego około godziny 8:00 do Dyżurnego Straży Miejskiej w Nakle nad Notecią #zaalarmowała mieszkanka, że chodnikiem na ulicy gen. H. Dąbrowskiego porusza się mężczyzna, który ma problemy z utrzymaniem równowagi.

(czytaj więcej)
26 lutego 2018 0

Dwie interwencje jednego dnia. Niektórzy nadal palą śmieciami!

Pomimo apeli oraz umieszczanych ostrzeżeń część osób za nic ma jakość powietrza, którym # oddychamy i w dalszym ciągu spala śmieci nie tylko w piecach.

(czytaj więcej)
26 lutego 2018 12

Policyjna kontrola na DK nr 10. Ujawniono kilkadziesiąt wykroczeń (film)

W minioną niedzielę (25.02) policjanci z nakielskiej „drogówki’ prowadzili działania „Kaskadowy # pomiar prędkości” na DK nr 10. Trwająca w godzinach 6.00 – 22.00 akcja została przeprowadzona z myślą o bezpieczeństwie osób powracających z ferii zimowych.

(czytaj więcej)
0

Projekt łóżka producenta z Bydgoszczy w „Werandzie”

Sypialnia to jedno z najważniejszych wnętrz w domu. W tym pomieszczeniu spędzamy znaczącą część doby, w związku z czym wszystkie meble powinny być dobrze dopasowane do indywidualnych potrzeb.

(czytaj więcej)
0

Działka od południa? To nie problem!

Za najwygodniejsze do zagospodarowania uchodzą działki z wjazdem od strony północnej. Ale nie każdy ma tyle szczęścia, żeby nabyć taką właśnie nieruchomość. Podpowiadamy, jaki projekt wybrać i jak następnie usytuować go na działce o mniej korzystnej lokalizacji.

(czytaj więcej)
0

To był pracowity rok dla strażaków. Wiele interwencji podjęto po nawałnicy

Ponad 31 tysięcy interwencji odnotowali w 2017 roku strażacy w województwie kujawsko-#pomorskim – to o 25 procent więcej niż w roku poprzednim. Jedna piątą strażackich akcji (ponad 6 tysięcy zdarzeń) stanowiły wyjazdy związane z usuwaniem skutków sierpniowej nawałnicy.

(czytaj więcej)
0

Jak zrobić murowany grill?

Grillowanie to jeden z przyjemniejszych sposobów na plenerowy wypoczynek. Miły czas w gronie znajomych smakuje najlepiej, gdy stoły zastawione są pieczonymi na grillu mięsami, rybami i warzywami. Na rynku znajdziemy wiele przenośnych urządzeń do grillowania, ale miłośnicy takiej formy wypoczynku z pewnością powinni pomyśleć o czymś więcej – o zbudowaniu własnego grilla. Jak to zrobić i dlaczego warto?

(czytaj więcej)