Dziś mamy 17 września 2019, wtorek, imieniny obchodzą:

Na sygnale

16 września 2019 1

Pijany motorowerzysta usłyszał zarzuty. Grozi mu do 2 lat więzienia

Zarzuty za prowadzenie pojazdu w stanie nietrzeźwości usłyszał # motorowerzysta zatrzymany w Mroczy przez policjantów z miejscowego komisariatu. 31-latek w chwili kontroli miał w organizmie nieco ponad promil alkoholu.

(czytaj więcej)
16 września 2019 4

Na widok mundurowych zaczął zawracać. 50-latek odbędzie karę więzienia

Prawie 3 lata w zakładzie karnym spędzi mieszkaniec Bydgoszczy zatrzymany w # miniony piątek przez policjantów z nakielskiej „drogówki”. Podczas kontroli okazało się, że 50-latek był poszukiwany przez sąd w Koszalinie.

(czytaj więcej)
16 września 2019 3

Śmierć na Zalewie Koronowskim. Znaleziono zwłoki mężczyzny

W sobotę, 14 września nad ranem na Zalewie Koronowskim doszło do tragedii.# 52-letni mężczyzna utonął. Jego ciało zabezpieczono do przeprowadzenia sekcji zwłok.

(czytaj więcej)
16 września 2019 1

Ponad 50 tys. zgłoszeń. Krajowa mapa zagrożeń bezpieczeństwa

Ponad 50 220 zgłoszeń nanieśli mieszkańcy województwa kujawsko-pomorskiego od początku# uruchomienia Krajowej Mapy Zagrożeń Bezpieczeństwa. Przypomnijmy Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa w woj. kujawsko-pomorskim funkcjonuje od 9 września 2016 roku i jak widać cieszy się dużym zainteresowaniem wśród mieszkańców.

(czytaj więcej)
16 września 2019 1

Próbował przekupić policjantów. Zachowanie 60-latka oceni sąd

Nawet 10 lat pozbawienia wolności grozi nakielaninowi za próbę wręczenia # łapówki policjantom, którzy wykonywali z nim czynności w związku z prowadzeniem pojazdu w stanie nietrzeźwości. Podejrzany opowie też za znieważenie mundurowych, bo kiedy zorientował się, próba przekupstwa spełzła na niczym, zaczął obrzucać funkcjonariuszy wulgaryzmami.

(czytaj więcej)
16 września 2019 2

Korzystanie z telefonu to nie tylko rozmowa. Policja prowadzi specjalną akcję

W poniedziałek, 16 września 2019 roku policjanci ruchu drogowego w całym kraju # przeprowadzają działania kontrolno-prewencyjne pn. „TELEFONY", pod patronatem Europejskiej Organizacji Policji Ruchu Drogowego TISPOL. Ich celem jest egzekwowanie od kierujących pojazdami przestrzegania zakazu korzystania podczas jazdy z telefonu wymagającego trzymania słuchawki lub mikrofonu w ręku, niemniej jednak policjanci będą reagować na każde zachowanie niezgodne z prawem. W tym samym czasie akcje o podobnym charakterze prowadzone są niemal we wszystkich państwach europejskich.

(czytaj więcej)
15 września 2019 6

Dachowanie w Studzienkach. Służby w akcji

Wczoraj, 14 września 2019 roku po godzinie 16:00 doszło do zderzenia # dwóch samochodów osobowych w miejscowości Studzienki.

(czytaj więcej)
14 września 2019 0

Policja otrzymała informację o zaginięciu. Poszukiwano 13-latki

Jak ustaliliśmy, w sobotę, 14 września policjanci z komisariatu w Szubinie otrzymali informację # o zaginięciu 13-letniej dziewczyny z miejscowości Małe Rudy.

(czytaj więcej)
14 września 2019 0

Zderzenie trzech pojazdów. Dwie osoby zabrane do szpitala

W sobotni poranek, 14 września na drodze krajowej # nr 5 doszło do zdarzenia drogowego z udziałem trzech pojazdów.

(czytaj więcej)
13 września 2019 5

Mężczyzna leżał w rowie. Wezwano służby

W piątek, 13 września policja otrzymała zgłoszenie o mężczyźnie leżącym w # rowie na drodze w kierunku Królikowa.

(czytaj więcej)
11 września 2019 4
Ustalenia policji

Zdarzenie na ulicy Sienkiewicza. Skuter zderzył się z samochodem

W środę, 11 września, na ulicy Sienkiewicza w # Szubinie doszło do zdarzenia drogowego.

(czytaj więcej)
11 września 2019 2

Amatorka cudzych ozdób ogrodowych. Usłyszała 10 zarzutów

Kryminalni z Więcborka zatrzymali 30-letnią mieszkankę gminy Więcbork, która wielokrotnie kradła różnego rodzaju wyposażenie na ogródkach działkowych w Wituni.

(czytaj więcej)
11 września 2019 10

Kierowca "gnał". Dostał 10 punktów karnych i mandat

20-letni kierowa audi „gnał” przez obszar zabudowany z prędkością prawie 130 km/h# kiedy zatrzymali go policjanci z nakielskiej „drogówki”. Mieszkaniec kcyńskiej gminy stracił uprawnienia do kierowania pojazdami i przyjdzie mu zapłacić wysoki mandat.

(czytaj więcej)
11 września 2019 0

Dwóch kierowców zatrzymanych z zakazem. Ich zachowanie oceni sąd

Dwóch kierowców, którzy wsiedli za kierownicę aut wbrew sądowym zakazom zatrzymani zostali# podczas jednej doby przez mundurowych w powiecie nakielskim. Zatrzymanym grozi kara nawet do 5 lat pozbawienia wolności. Decyzje w ich sprawie podejmie sąd.

(czytaj więcej)
11 września 2019 29

Policja ustaliła okoliczności zdarzenia na moście. Mandat dla 43-latki

We wtorek, 10 września na trasie między Występem a # Nakłem doszło do groźnie wyglądającego zdarzenia drogowego. Policja ustaliła okoliczności tej kolizji.

(czytaj więcej)
11 września 2019 3

Pół roku ukrywał się. 46-latek złapany przez policję

Blisko pół roku ukrywał się przed wymiarem sprawiedliwości 46-latek poszukiwany# w związku z przestępstwami popełnionymi w przeszłości. Mężczyzna cieszył się wolnością do czasu aż jego miejsce pobytu ustalili dzielnicowi z Kcyni.

(czytaj więcej)
10 września 2019 0

Policja apeluje o ostrożną jazdę. Śliska nawierzchnia dróg

Zmiana warunków pogodowych spowodowała wzrost zdarzeń na drogach powiatu nakielskiego.# Policja apeluje do kierowców o ostrożną jazdę, przestrzeganie ograniczeń prędkości i dostosowywanie jej do warunków atmosferycznych.

(czytaj więcej)
10 września 2019 0

Nakielski dzielnicowy w czasie wolnym zatrzymał poszukiwanego nastolatka

To, że policjantem jest się zawsze, a nie tylko wtedy kiedy ubiera się mundur# udowodnił wczoraj dzielnicowy z Nakła. Mundurowy w czasie wolnym zatrzymał 15-latka, który był poszukiwany w związku z sądowym nakazem doprowadzenia do ośrodka wychowawczego.

(czytaj więcej)
10 września 2019 2

Miał ponad 3 promile. Spowodował zdarzenie drogowe

Policjanci z nakielskiej „drogówki” w trakcie wykonywania czynności na miejscu zdarzenia drogowego # zatrzymali pijanego kierowcę, który ją spowodował. Okazało się też, że mieszaniec kcyńskiej gminy w ogóle nie posiadał uprawnień do kierowania pojazdami. Jego zachowanie oceni sąd.

(czytaj więcej)
10 września 2019 7

Przywiązał psa do drzewa i odjechał. Policja prowadzi postępowanie

Nakielscy kryminalni poszukują osób, które pomóc mogą w prowadzonym postępowaniu dotyczącym porzucenia psa w lesie w Paterku.# Osoby, które rozpoznają zwierzę ze zdjęcia proszone są o kontakt.

(czytaj więcej)
10 września 2019 10

Szereg zarzutów dla 25-latka. Grozi mu do 5 lat pozbawienia wolności

Kierowanie autem wbrew sądowemu zakazowi oraz ucieczka przed policyjną kontrolą to zarzuty jakie niebawem usłyszy 25-latek zatrzymanym wczoraj w Kcyni.

(czytaj więcej)
10 września 2019 79

Zdarzenie na moście. Pojazd wjechał w barierki

To kolejne tego dnia zdarzenie drogowe w naszym powiecie.

(czytaj więcej)
10 września 2019 0

Auta wylądowały w rowie. Jedna osoba poszkodowana

W poniedziałek, 9 września 2019 roku po godzinie 16:000 doszło do zdarzenia dwóch samochodów osobowych na drodze krajowej nr 25. w Buszkowie.

(czytaj więcej)
10 września 2019 1

Zderzenie autobusu i osobówki. Są poszkodowani

W dniu dzisiejszym o godzinie 7:25 doszło do zderzenia autobusu z samochodem osobowym na drodze między Trzemiętowem a Sicienkiem.

(czytaj więcej)
10 września 2019 10
Ustalenia policji

Trudne warunki na drodze. Doszło do dwóch zdarzeń

We wtorek, 10 września około godziny 11:00, na drodze między # Wieszkami a Paterkiem doszło do dwóch zdarzeń drogowych.

(czytaj więcej)
10 września 2019 1

Znaleziono ciało w Fordonie. Kim jest ta kobieta?

Policjanci z fordońskiego komisariatu prowadzą sprawę identyfikacyjną dotyczącą kobiety, której zwłoki zostały znalezione 5 września 2019 roku na terenie leśnym w pobliżu skrzyżowania ulic Romanowskiej i Akademickiej w Bydgoszczy.

(czytaj więcej)
09 września 2019 7

Ponad 10 kg narkotyków nie trafi na rynek. Policja prowadzi śledztwo

Żnińscy kryminalny zatrzymali 3 mężczyzn podejrzanych o uprawę i posiadanie # znacznej ilości narkotyków. Gdyby nie policjanci, którzy zapobiegli wprowadzeniu na rynek ponad 10 kg narkotyków, sprawcy na swoim przestępczym procederze mogliby zarobić nawet ponad pół miliona złotych. Sprawcy, decyzją sądu, już trafili do aresztu na 3 miesiące. Za przestępstwa, o które są podejrzani grozi im nawet 10 lat więzienia.

(czytaj więcej)
09 września 2019 7

Śmiertelny wypadek w Przyłubiu. Policja wyjaśnia okoliczności zdarzenia

Bydgoscy policjanci wyjaśniają przyczyny i okoliczności wypadku, do którego doszło # wczoraj (08.09.2019) na drodze krajowej nr 10 w miejscowości Przyłubie w powiecie bydgoskim.

(czytaj więcej)
0

Pralka w kuchni? Dlaczego nie!

W polskich kuchniach zmywarki to już codzienność. Niemal każdy kuchenny projekt zakłada obecność tego rodzaju urządzenia z przyczyn praktycznych i ekonomicznych.

(czytaj więcej)
0

Przewijanie noworodka. Główne zasady

Dla początkujących rodziców pierwsze przewijanie nowonarodzonego dziecka często wiąże się ze stresem, poczuciem niepewności i strachu przed ryzykiem uszkodzenia# delikatnego ciałka noworodka. Wbrew pozorom czynność ta jest bardzo prosta, należy jednak pamiętać o zachowaniu ostrożności i stosowaniu kilku zasad. Instruktarz przewijania dziecka opisuje położna Renata Lustyk – laureatka konkursu „Położna na medal”.

(czytaj więcej)
0

E-rewolucja. Cyfryzacja w służbie zdrowia

E-recepty w aplikacji mObywatel, profil zaufany potwierdzany w przychodni – to tylko kilka najnowszych ułatwień dla pacjentów#, które przygotowaliśmy wspólnie z Ministerstwem Zdrowia. W poniedziałek na briefingu w Siedlcach mówił o nich minister cyfryzacji Marek Zagórski.

(czytaj więcej)
0

Cukrzyca ciążowa. Jak sobie z nią radzić ?

Cukrzyca ciążowa to choroba dotycząca około 4-7% kobiet w ciąży.# Jest to jednostka chorobowa, na którą najczęściej zapadają przyszłe mamy. Ze względu na szerszy dostęp do diagnostyki, rozpoznawana jest ona u kobiet znacznie częściej niż kiedyś. Nieleczona cukrzyca ciążowa może stwarzać zagrożenie zarówno dla mamy jak i dla rozwijającego się płodu. Jak rozpoznać cukrzycę ciążową, jak ją leczyć, opisuje położna Alina Jedlińska – ambasadorka kampanii „Położna na medal”.

(czytaj więcej)