Dziś mamy 20 września 2018, czwartek, imieniny obchodzą:

Na sygnale

19 września 2018 0

Bezpieczna droga do szkoły. Uczniowie otrzymują odblaski

Policjanci z nakielskiego referatu ruchu drogowego podczas porannych służb patrolują okolice szkół z # myślą o bezpieczeństwie dzieci. Uczniowie otrzymują odblaski i informowani są o tym, jak należy korzystać z dróg.

(czytaj więcej)
19 września 2018 3

Manewry Strażaków w Wąsoszu. Brało w nich udział 8 zastępów

15 września 2018 r. na terenie Ośrodka Rekreacyjno - Sportowego w Wąsoszu odbyły się Menwry# Strażaków Ratowników w ramach Kwalifikowanej Pierwszej Pomocy.

(czytaj więcej)
18 września 2018 3

Pijany jeździł po Kosowie. 47-latek zatrzymany po anonimowym zgłoszeniu

Prawie promil alkoholu miał w organizmie kierowca toyoty zatrzymany przez mroteckich policjantów w # rejonie miejscowości Kosowo. W zatrzymaniu pijanego kierowcy pomógł anonimowy rozmówca, który zgłosił interwencję.

(czytaj więcej)
17 września 2018 19

Problemy z sygnalizacją. Policja apeluje o ostrożną jazdę nakielską obwodnicą

W związku ze zgłoszeniami dotyczącymi przypadków awarii sygnalizacji świetlnej na #nakielskiej obwodnicy, policja apeluje do kierowców o ostrożność oraz przypomina, że kiedy nie działa sygnalizacja, kierowcy winni stosować się do znaków drogowych.

(czytaj więcej)
17 września 2018 3

W czasie wolnym ujął kierowcę z promilami. 34-latek stracił prawo jazdy

W stanie po użyciu alkoholu wsiadł za kierownicę opla 34-latek, którego w czasie wolnym #od służby, ujął dzielnicowy z szubińskiego komisariatu. Kierowca stracił prawo jazdy, a ze swojego zachowania będzie tłumaczył się w sądzie.

(czytaj więcej)
17 września 2018 55

Zatrzymano 25-latkę podejrzaną o podpalenia lasów. Zachowanie kobiety oceni sąd

Policjanci z nakielskiego wydziału kryminalnego zatrzymali 25-letnią mieszkankę gminy #Kcynia do spraw podpaleń lasów. Zebrany materiał dowodowy pozwolił na przedstawienie kobiecie zarzutów sprowadzenia bezpośredniego niebezpieczeństwa powstania pożaru. Podejrzanej grozi do 8 lat więzienia.

(czytaj więcej)
14 września 2018 26

Zderzenie dwóch samochodów na ulicy Mickiewicza

Dzisiaj około godziny 14:15 doszło, na ulicy Mickiewicza, do zderzenia samochodu Mazda z Audi A4.

(czytaj więcej)
13 września 2018 2

Nakielska „drogówka” prowadziła działania „Prędkość”. Nie wszyscy przestrzegali przepisów

Wczoraj (12.09.18r.) policjanci z nakielskiego Referatu Ruchu Drogowego prowadzili na powiatowych drogach działania „Prędkość”#, podczas których sprawdzali, jak kierowcy stosują się do przepisów dotyczących ograniczeń prędkości. Działania zorganizowano z myślą o bezpieczeństwie uczestników ruchu drogowego.

(czytaj więcej)
13 września 2018 13

Kierowcę bmw zgubił brak tablic. Mężczyzna stanie przed sądem

Aż 3 zarzuty ciążą na nakielaninie zatrzymanym przez patrol „drogówki”.# Mężczyzna odpowie za kierowanie pojazdem wbrew decyzji o cofnięciu uprawnień, prowadzenie pojazdu niedopuszczonego do ruchu oraz przekroczenie prędkości. Podejrzanemu grozi kara do 2 lat więzienia.

(czytaj więcej)
13 września 2018 8

Poszukiwany mężczyzna listem gończym. Trafił już za kratki

W jednym z mieszkań na terenie gminy, szubińscy kryminalni zatrzymali 36-latka# poszukiwanego przez sąd listem gończym za przestępstwa kradzieży. Mężczyzna już trafił do zakładu karnego, gdzie spędzi najbliższe dwa lata.

(czytaj więcej)
13 września 2018 8

Awaria na środku skrzyżowania. Były utrudnienia w ruchu

W środę, 12 września po godzinie 15:00, na skrzyżowaniu ulicy Bydgoskiej i Potulickiej w # Nakle nad Notecią doszło do awarii koła ciągnika rolniczego. Nastąpiły utrudnienia w ruchu, na miejsce wezwano patrol policji. Funkcjonariusze wprowadzili ruch wahadłowy.

(czytaj więcej)
13 września 2018 1

Jedna kolizja, dwie wersje zdarzeń. Zderzenie mercedesa z jaguarem

W czwartkowy poranek, 13 września około godziny 06:00 rano na ulicy Poznańskiej w # Nakle doszło do zderzenia dwóch pojazdów.

(czytaj więcej)
11 września 2018 0

Bezpieczna droga do szkoły. Dlaczego noszenie "odblasków" jest ważne

Wczoraj ( 10.09.18 r.) policjantka sierż. szt. Zofia Wrzeszcz wspólnie z sierż. szt. Marcinem Pilch z # nakielskiej komendy spotkali się z uczniami Szkoły Podstawowej nr 2 w Nakle nad Notecią.

(czytaj więcej)
11 września 2018 1

W poniedziałek kontrolowano kierowców. Nie wszyscy byli trzeźwi

Wczoraj (10.09.18), od godzin rannych, na drogach powiatu nakielskiego mundurowi prowadzili # kontrole stanu trzeźwości. Policjanci sprawdzili trzeźwość łącznie 1369 kierowców. Nie wszyscy kierujący byli trzeźwi.

(czytaj więcej)
10 września 2018 1

Pożar na terenie nadleśnictwa. Paliła się trawa i poszycie leśne

W poniedziałek, 10 września po godzinie 14:30 strażacy zostali wezwani do # gaszenia pożaru poszycia leśnego w Smolnikach, na terenie Nadleśnictwa Szubin.

(czytaj więcej)
08 września 2018 8

Pożar w garażu. Wezwano cztery zastępy straży pożarnej

Po godzinie 16:00 straż pożarna została wezwana do działań w # Minikowie.

(czytaj więcej)
06 września 2018 1

Dwudniowe działania nakielskiej drogówki. Skupiają się na rowerzystach

W dniach 5-6.09.18 r na terenie powiatu nakielskiego mundurowi prowadzą działania #pt. „Rowerzyści” Celem akcji jest propagowanie bezpieczeństwa rowerzystów oraz egzekwowanie stosowania się uczestników ruchu do przepisów dotyczących relacji kierujący – rowerzysta.

(czytaj więcej)
05 września 2018 0

Działania „NURD” w powiecie nakielskim. Nie wszyscy przestrzegali przepisów

Wczoraj ( 04.09.18 r.) na terenie powiatu nakielskiego mundurowi prowadzili działania pt. „NURD”# Celem akcji było propagowanie bezpieczeństwa niechronionego uczestnika ruchu drogowego oraz przestrzeganie przepisów przez pieszych, a także kierowców wobec pieszych.

(czytaj więcej)
04 września 2018 2

Nietrzeźwy sprawca kolizji. 28-latek miał półtora promila!

W niedzielę (02.09.18 r.) w Szubinie policjanci z miejscowego komisariatu # zatrzymali nietrzeźwego kierowcę forda który spowodował kolizję drogową. Mężczyzna miał w organizmie ponad półtora promila alkoholu.

(czytaj więcej)
03 września 2018 0

Ostatni weekend wakacji na drogach powiatu. Nie było całkiem bezpiecznie

Na terenie całego kraju Policja prowadziła działania „Bezpieczny Weekend- Ostatni Weekend # Wakacji”, które rozpoczęły się w piątek (31.08.18r.), a zakończyły wczoraj w nocy. Na terenie powiatu nakielskiego odnotowano w tym czasie 7 kolizji drogowych.

(czytaj więcej)
03 września 2018 21

Pożar na terenie jednej z firm. Interweniowała straż pożarna

Po godzinie 9:00 przez Nakło przemknęły na sygnale wozy straży pożarnej oraz policji. Jak się # dowiedzieliśmy, doszło do kolejnego zdarzenia na terenie jednej z firm zajmującej się recyclingiem odpadów w Paterku.

(czytaj więcej)
02 września 2018 18

Poranne dachowanie. Kierowca nie dostosował prędkości do warunków

2 września o godz. 6:40 w Wieszkach dachował opel. W zdarzeniu nie #ucierpiała żadna osoba.

(czytaj więcej)
02 września 2018 16

Zderzenie trzech pojazdów w Trzeciewnicy. Droga była zablokowana

2 września około godz. 9:40 na drodze krajowej nr 10 w Trzeciewnicy zderzyły się #3 pojazdy. Na czas trwania czynności służbowych droga była zablokowana, w związku z czym wyznaczono objazdy.

(czytaj więcej)
31 sierpnia 2018 10

Rozbój po wyjściu z Zakładu Karnego. 22-latkowi może grozić większa kara

Policjant z Koronowa poza służbą zatrzymał poszukiwanego przez nakielskich #funkcjonariuszy 22-latka. Mężczyzna podejrzany jest o dokonanie rozboju. Napadł na kolegę, gdy wychodził z więzienia. Teraz za swoje postępowanie będzie odpowiadać przed sądem.

(czytaj więcej)
30 sierpnia 2018 6

Działania SMOG. Skontrolowano stan techniczny ponad stu pojazdów

Policjanci z Referatu Ruchu Drogowego nakielskiej komendy podczas wczorajszych #działań prowadzonych na terenie powiatu, kontrolowali przestrzeganie przepisów pod kątem właściwej emisji spalin w pojazdach, a także stan techniczny pojazdów w celu eliminowania z ruchu niesprawnych samochodów.

(czytaj więcej)
30 sierpnia 2018 2

By droga do szkoły była bezpieczna. Policjanci sprawdzali m. in. oznakowanie

Już po raz kolejny wzorem lat ubiegłych nakielska Policja prowadzi działania pn. „#Bezpieczna droga do szkoły”. Z myślą o najmłodszych uczestnikach ruchu drogowego policjanci objęli szczególnym nadzorem okolice szkół, by rozpoczynający rok szkolny był bezpieczny.

(czytaj więcej)
29 sierpnia 2018 30

„Kadafi” i jego ludzie poszukiwani listami gończymi. Mają do odbycia kary

Trzech mężczyzn należących do zorganizowanej grupy przestępczej kierowanej przez „Kadafiego” #jest poszukiwanych listem gończym. Wśród nich jej organizator „Kadafi” – Tomasz Berdych, „Jurgen” – Jaromir Mielke-Obniski i Adam Pluta. Wszyscy mają do odbycia kary pozbawienia wolności orzeczone przez bydgoski sąd nieprawomocnym wyrokiem. Wobec wszystkich sąd zdecydował o tymczasowym aresztowaniu i wydał listy gończe.

(czytaj więcej)
29 sierpnia 2018 6

Czy kierowcy ciężarówek łamią przepisy? Sprawdzali nakielscy policjanci

Wczoraj (28.08.18) na drogach powiatu nakielskiego policjanci z Referatu Ruchu Drogowego #z Nakła kontrolowali pojazdy ciężarowe. Kontrole miały na celu sprawdzanie czy kierowcy ciężarówek nie łamią przepisów dotyczących ograniczeń tonażowych na terenie powiatu.

(czytaj więcej)
0

Projekt łóżka producenta z Bydgoszczy w „Werandzie”

Sypialnia to jedno z najważniejszych wnętrz w domu. W tym pomieszczeniu spędzamy znaczącą część doby, w związku z czym wszystkie meble powinny być dobrze dopasowane do indywidualnych potrzeb.

(czytaj więcej)
0

Młodzi na rynku pracy w kujawsko-pomorskim. Sprawdzamy statystyki

Według Badania Aktywności Ekonomicznej Ludności (BAEL) w IV kwartale 2017 r. w #województwie kujawsko-pomorskim sytuacja ludzi młodych na rynku pracy była trudniejsza niż ogółu populacji. Grupę tę charakteryzowały niższy współczynnik aktywności zawodowej oraz wskaźnik zatrudnienia.

(czytaj więcej)
0

Jak długo żyją mieszkańcy kujawsko-pomorskiego? Zobacz statystyki

Od ostatniej dekady ubiegłego stulecia obserwowane jest w Polsce wydłużanie się #przeciętnego trwania życia we wszystkich województwach.

(czytaj więcej)
0

Jak zrobić murowany grill?

Grillowanie to jeden z przyjemniejszych sposobów na plenerowy wypoczynek. Miły czas w gronie znajomych smakuje najlepiej, gdy stoły zastawione są pieczonymi na grillu mięsami, rybami i warzywami. Na rynku znajdziemy wiele przenośnych urządzeń do grillowania, ale miłośnicy takiej formy wypoczynku z pewnością powinni pomyśleć o czymś więcej – o zbudowaniu własnego grilla. Jak to zrobić i dlaczego warto?

(czytaj więcej)