Dziś mamy 18 lipca 2019, czwartek, imieniny obchodzą:

Na sygnale

18 lipca 2019 0

Kolizja osobówki z motocyklem. Wezwano służby ratownicze

Około godziny 15:00 na ul. Bydgoskiej w Nakle nad Notecią doszło dziś do# kolizji samochodu osobowego marki suzuki liana z motocyklem yamaha.

(czytaj więcej)
18 lipca 2019 0

Akcja SMOG. Działania na terenie powiatu

Wczoraj na drogach całego kraju Policja prowadziła działania pod# kryptonimem SMOG.

(czytaj więcej)
18 lipca 2019 7

Czerwona ciecz w Ślesce. Straż prowadzi działania

Do naszej redakcji dotarła informacja, że w# okolicach Śleski przy ulicy Dolnej w Nakle nad Notecią, w wodzie pojawiła się substancja o czerwonym zabarwieniu. W tym samym czasie zgłoszenie otrzymała Straż Pożarna z Nakła. Został wysłany zastęp służb, który bada sytuację oraz pobrał próbki. Na miejscu pojawiła się także straż miejska. Na razie nie wiadomo co to za ciecz, ani skąd się wzięła w wodzie.

(czytaj więcej)
18 lipca 2019 0

Policja apeluje. Dbajmy o swoje mienie

Od początku wakacji nakielska policja była kilka razy informowana o# kradzieżach telefonów i innych przedmiotów pozostawionych przez dzieci bez nadzoru podczas zabaw. Policjanci apelują o ostrożność.

(czytaj więcej)
18 lipca 2019 1

Włamywacz nie uniknie kary. Szybka akcja policji

Kryminalni z Nakła potrzebowali jednego dnia żeby ustalić personalia podejrzanego, który# włamał się do namiotu sprzedażowego przy jednym z marketów. Mundurowi odzyskali skradzione mienie, a włamywacz usłyszał zarzuty.

(czytaj więcej)
17 lipca 2019 10

Policyjny pościg pod Bydgoszczą. Ścigany mężczyzna zatrzymany

Około godziny 15.00 rozpoczął się na wysokości Solca Kujawskiego pościg policji za# mężczyzną poruszającym się autem marki Audi A8, który był poszukiwany listem gończym do odbycia kary pozbawienia wolności.

(czytaj więcej)
17 lipca 2019 0

Ukrywał się przed wymiarem sprawiedliwości. Zatrzymany za niealimentację

Na 150 dni do zakładu karnego trafił 52-latek zatrzymany przez# nakielskich patrolowców w jednym z mieszkań na terenie gminy.

(czytaj więcej)
16 lipca 2019 11

Ukrył amfetaminę w piecu kaflowym. 26-latek usłyszał zarzuty

Policjanci z bydgoskiej komendy zatrzymali kolejną osobę związaną z # przestępczością narkotykową.

(czytaj więcej)
16 lipca 2019 0

Zderzenie osobówki z samochodem ciężarowym. Nikomu nic się nie stało

15 lipca około godziny 16:08 na DK nr 10 w miejscowości # Kruszyniec (gm. Sicienko) doszło do zdarzenia samochodu osobowego z ciężarowym.

(czytaj więcej)
16 lipca 2019 3

Pożar kombajnu. Alarm okazał się fałszywy

Wczoraj, w trakcie gaszenia pożaru w Radziczu strażacy otrzymali # kolejne wezwanie, tym razem do pożaru kombajnu w miejscowości Sadkowski Młyn.

(czytaj więcej)
16 lipca 2019 4

Pożar śmieci. Strażacy sprawnie przeprowadzili akcję

Wczoraj około godziny 17:00 doszło do pożaru śmieci w # Radziczu. Na miejsce zadysponowano kilka jednostek straży pożarnej m.in. z JRG w Nakle. Na miejscu zdarzenia okazało się, że palą się śmieci i opony.

(czytaj więcej)
15 lipca 2019 10

Zatrzymana po anonimowym zgłoszeniu. 59-latka usłyszy zarzuty

Ponad dwa promile alkoholu miała w organizmie kierująca oplem zatrzymana przez nakielską # „drogówkę” w Sadkach. 59–latka wpadła po anonimowym zgłoszeniu, jakie wpłynęło na numer alarmowy policji.

(czytaj więcej)
15 lipca 2019 0

Pożar zboża i ścierniska. Szybka akcja strażaków

W niedzielę 14 lipca br, na Stanowisko Kierowania Komendy Powiatowej Państwowej # Straży Pożarnej w Sępólnie Krajeńskim wpłynęło zgłoszenie o pożarze zboża na pniu w miejscowości Wąwelno gm. Sośno.

(czytaj więcej)
14 lipca 2019 2

Zatrzymanie złodzieja samochodów. 20-latek trafił do aresztu

Pilscy policjanci odzyskali samochód marki Honda Civic warty ponad 5 tys. złotych, który został # skradziony na terenie Piły.

(czytaj więcej)
14 lipca 2019 3

Pożar budki wartowniczej. Na miejscu pracowało kilka jednostek straży

Wczoraj około godziny 16:57 doszło do pożaru budki wartowniczej w jednym z # zakładów w Paterku.

(czytaj więcej)
13 lipca 2019 2

Pożar w piwnicy. Strażacy szybko opanowali ogień

Dzisiaj, około godziny 14:15 w jednym z budynków na ulicy Dąbrowskiego w # Nakle doszło do pożaru w piwnicy.

(czytaj więcej)
13 lipca 2019 0

"Bezpieczny pieszy". Działania nakielskich funkcjonariuszy

W dniu 11.07.19 r. funkcjonariusze nakielskiej drogówki włączyli się w prowadzone na drogach # województwa działania pn.: „Bezpieczny pieszy”. Szczególną uwagę mundurowi zwracali na zachowanie kierowców wobec pieszych. Celem prowadzonych cyklicznie działań jest zmniejszenie liczby zdarzeń drogowych i nie tylko.

(czytaj więcej)
12 lipca 2019 0

Pijana zamierzała odjechać ze stacji. Godna pochwały reakcja pracownicy

Pracownica stacji paliw w Sadkach zareagowała natychmiast, kiedy zobaczyła# w sztok pijaną kobietę, która zamierzała odjechać ze stacji autem i zabrała jej kluczyki od pojazdu. Chwilę później przejeżdżający kierowca znalazł pijaną w okolicznym rowie. Okazało się, że próbowała zabrać się „na gapę”, jednak to też jej się nie udało.

(czytaj więcej)
12 lipca 2019 0

Zatrzymanie w Śmielinie. 21-latek poniesie konsekwencje

Mroteccy policjanci zatrzymali 21-letniego kierowcę bmw, który prowadził# auto wbrew sądowemu zakazowi. Jego zachowanie oceni sędzia, a zgodnie z Kodeksem karnym grozi mu kara nawet do 5 lat pozbawienia wolności.

(czytaj więcej)
11 lipca 2019 0

Zniszczył fontannę w Potulicach. Nie uniknie kary

Zarzut zniszczenia mienia usłyszał 35-latek po tym, jak nakielscy kryminalni# ustalili, że zniszczenie nowo wybudowanej fontanny w Potulicach to jego sprawka.

(czytaj więcej)
10 lipca 2019 3

„Kaskadowy pomiar prędkości”. Działania na drogach powiatowych

9.07.2019 r. nakielska „drogówka” włączyła się w ogólnopolskie działania # pn. „Kaskadowy pomiar prędkości”. Mundurowi kontrolowali prędkość, z jaką po powiatowych drogach przemieszczały się pojazdy i nie tylko. Wszystko z myślą o bezpieczeństwie użytkowników tras.

(czytaj więcej)
10 lipca 2019 13

22 naruszenia norm czasu pracy. Kierowca został ukarany mandatem

Jedna kontrola ujawniła ponad 20 naruszeń. Kierowca skontrolowany przez # kujawsko-pomorską Inspekcję Transportu Drogowego za nic miał normy dotyczące czasu pracy.

(czytaj więcej)
10 lipca 2019 4

Kontrola autobusów. Stan niektórych z nich był zatrważający

Blisko 500 autokarów skontrolowali inspektorzy Inspekcji Transportu Drogowego w trakcie # pierwszych dwóch tygodni wakacji.

(czytaj więcej)
09 lipca 2019 7

Rozpoznajesz tego mężczyznę? Policja prosi o kontakt

Policjanci z Komisariatu Policji Bydgoszcz-Śródmieście zwracają się z prośbą o # pomoc w identyfikacji osoby przedstawionej na zdjęciach.

(czytaj więcej)
09 lipca 2019 4

Zabezpieczono podrobioną odzież. Funkcjonariusze przeprowadzili kontrole

Policjanci z Wydziału d/w z Przestępczością Gospodarczą, Posterunków Policji w # Łobżenicy i Wysokiej wspólnie z funkcjonariuszami Wielkopolskiego Urzędu Celno-Skarbowego Drugiego Referatu Realizacji w Pile przeprowadzili czynności kontrolne na targowisku w Łobżenicy.

(czytaj więcej)
09 lipca 2019 1

Areszt dla mieszkańca Wojnowa. 34-latek czeka na wyrok

Na trzy miesiące do aresztu trafił mieszkaniec Wojnowa (gmina Sicienko) podejrzany o posiadanie # niebezpiecznych materiałów oraz nielegalnej amunicji. Taką decyzję podjął sąd po zapoznaniu się z aktami sprawy. Mężczyzna posiadał w mieszkaniu przedmioty, które mogły stanowić zagrożenie dla mieszkańców budynku. Jeden z niebezpiecznych przedmiotów, w wyniku wybuchu, ranił 34-latka w mieszkaniu.

(czytaj więcej)
09 lipca 2019 2

Samochód uderzył w budynek gospodarczy. Nikt nie ucierpiał

W poniedziałek 8 lipca br, około godziny 21:30 na Stanowisko Kierowania Komendy Powiatowej # Państwowej Straży Pożarnej w Sępólnie Krajeńskim wpłynęło zgłoszenie o zdarzeniu z udziałem samochodu osobowego na ulicy Parkowej w Więcborku.

(czytaj więcej)
09 lipca 2019 1

Posiadał niebezpieczne materiały. Grozi mu 8 lat więzienia

Policjanci zatrzymali 34-latka podejrzanego o posiadanie niebezpiecznych # materiałów oraz nielegalnej amunicji. W jego mieszkaniu policyjni pirotechnicy zabezpieczyli przedmioty, w których najprawdopodobniej mogłyby się znajdować materiały pirotechniczne. O jego dalszym losie zadecyduje już sąd.

(czytaj więcej)
0

Odwołany lot podczas wakacji. Czy turystom przysługuje odszkodowanie?

Podróże samolotem uchodzą za pewny i szybki sposób przemieszczania się, dlatego są chętnie # wybierane jako środek transportu w czasie urlopów.

(czytaj więcej)
0

Jak w ciąży przetrwać upały. Co przyszłe mamy powinny zrobić?

Od kilku lat w naszym kraju letnie miesiące są coraz bardziej gorące. Bywają dni trudne do # przetrwania dla każdego z nas, a zwłaszcza dla przyszłych mam.

(czytaj więcej)
0

"500+" za granicą? Czy rodziny otrzymają świadczenie?

Czy jeśli wraz z rodziną mieszkamy za granicą, ale jesteśmy zameldowani w # Polsce, przysługuje nam świadczenie wychowawcze „500+”?

(czytaj więcej)
0

Kierunek wakacje. Dlaczego warto wybrać lot czarterowy?

Coraz więcej osób interesuje się lotami czarterowymi. Przeloty organizowane przez # biura podróży potrafią kosztować znacznie mniej, niż te wykupione bezpośrednio u przewoźnika.

(czytaj więcej)