Dziś mamy 18 listopada 2017, sobota, imieniny obchodzą:

Fakty

17 listopada 2017 12

Kolejne wspólne posiedzenie. Mówiono o nawałnicy i zimowym utrzymaniu dróg

16 listopada w salce konferencyjnej „Przystań Powiat Nakielski” miało miejsce posiedzenie #Komisji Bezpieczeństwa i Porządku oraz Powiatowego Zespołu Zarządzania Kryzysowego w Nakle.

(czytaj więcej)
17 listopada 2017 0

Kolejni więźniowie pójdą do pracy. Umowę podpisano w Śmiłowie

Na terenie Zakładów Mięsnych w Śmiłowie doszło do podpisania umowy pomiędzy #Dyrektorem Zakładu Karnego w Potulicach płk Jarosławem Nurkiewiczem a Prezesem Zakładów Mięsnych Danutą Żynda w sprawie odpłatnego zatrudnienia skazanych.

(czytaj więcej)
17 listopada 2017 0

Kolejne materiały dla poszkodowanych. Firmy przekazują je nieodpłatnie

Powiat Nakielski nadal prowadzi działania związane z pomocą osobom poszkodowanych #w wyniku nawałnicy, która miała miejsce na terenie powiatu nakielskiego w nocy z 11/12 sierpnia 2017 r.

(czytaj więcej)
16 listopada 2017 0

Ruszył remont chodników na ulicy Zwycięstwa. Będzie bezpieczniej

W dniu 02.11.2017r. Burmistrz Miasta i Gminy Mrocza – Leszek Klesiński podpisał umowę # dotyczącą wykonania prac remontowych chodników na ul. Zwycięstwa w Mroczy.

(czytaj więcej)
16 listopada 2017 0

Trzech pracowników przeszło na emeryturę. Wręczono im listy okolicznościowe, kwiaty i upominki

10 listopada 2017 roku w Urzędzie Miasta i Gminy w Mroczy w związku z przejściem na emeryturę # pracowników tut. urzędu odbyło się oficjalne pożegnanie.

(czytaj więcej)
16 listopada 2017 12

Decyzja ws. Adriana Zielińskiego nadal nie podjęta. Panel rozpatrzy jeszcze jeden ważny dowód

We wtorek, 14 listopada odbyło się kolejne posiedzenie w sprawie sztangisty Adriana Zielińskiego z # Mroczy. Panel dyscyplinarny rozpatrzył wszelkie dostarczone dowody, wygłoszone zostały mowy końcowe, ale decyzja jeszcze nie została podjęta. Najprawdopodobniej na następnym posiedzeniu zostaną rozpatrzone nowe, niezwykle istotne dowody w sprawie.

(czytaj więcej)
16 listopada 2017 7

Jubileusz w Urzędzie Marszałkowskim. Kazimierz Krzywdziński otrzymał wyróżnienie

Towarzystwo Krzewienia Kultury Fizycznej obchodzi jubileusz 60-lecia działalności ma Pomorzu i # Kujawach. Uroczyste spotkanie połączone z wręczeniem wyróżnień i listów gratulacyjnych odbyło się dziś (16 listopada) w Urzędzie Marszałkowskim.

(czytaj więcej)
16 listopada 2017 0

Dzielnicowy i przedstawiciel straży pożarnej spotkali się z seniorami. Poruszono wiele tematów

Dzielnicowy z Kcyni spotkał się ze słuchaczami Uniwersytetu III Wieku i rozmawiał z nimi na temat # oszustw dokonywanych na szkodę Seniorów. Propagował również program „Dzielnicowy bliżej nas” oraz mobilną aplikację „Moja komenda”. W spotkaniu udział wziął również przedstawiciel nakielskiej Państwowej Straży Pożarnej.

(czytaj więcej)
16 listopada 2017 0

Trwa budowa świetlicy wiejskiej. Gmina na ten cel uzyskała dofinansowanie

W Turzynie trwa realizacja gminnego zadania inwestycyjnego dotyczącego budowy #ogólnodostępnej świetlicy wiejskiej. Budowę realizuje firma DGB II Sp z.o.o z Szubina.

(czytaj więcej)
16 listopada 2017 0

Radni przyjęli sprawozdanie z programu opieki nad zabytkami

Podczas ostatniej sesji Rady Gminy Sadki radni przyjęli sprawozdanie z realizacji programu #opieki nad zabytkami. Największym problemem przy opiece są niewystarczające środki finansowe.

(czytaj więcej)
16 listopada 2017 17

Nie milkną pytania o budowę ścieżek rowerowych. Czy jest na to szansa?

Czy jest szansa na budowę ścieżek rowerowych wzdłuż krajowej dziesiątki? Zarówno władze #gminy jak i GDDKiA mówią o analizie zasadności ich budowy. Rowerzyści nie mają takich wątpliwości. Konkretów jednak póki co nie ma.

(czytaj więcej)
16 listopada 2017 0

Starosta na wojewódzkich obchodach. Został odznaczony brązowym medalem

14 listopada starosta nakielski Tomasz Miłowski uczestniczył w wojewódzkich obchodach #Narodowego Święta Niepodległości i Dnia Służby Cywilnej.

(czytaj więcej)
16 listopada 2017 36

W Dziewierzewie wciąż wrze. Cmentarz i teren spalonego kościoła na sprzedaż?

W Dziewierzewie wciąż tematem numer jeden jest sprzedaż dóbr parafialnych, z których zysk #ma zostać przeznaczony na budowę nowego domu parafialnego. Wśród 10 hektarów ziemi, kaplicy i dotychczasowej plebanii znalazł się też teren... dawnego cmentarza i spalonego kościoła.

(czytaj więcej)
15 listopada 2017 11

Pomoc dla poszkodowanych. Wśród obdarowanych są dwie gminy z powiatu

Władze fundacji KGHM Polska Miedź przekazały na rzecz jednostek samorządu #terytorialnego darowiznę finansową o łącznej wartości 250 tys. zł z przeznaczeniem na wsparcie osób poszkodowanych w wyniku nawałnicy, jaka przeszła nad województwem kujawsko-pomorskim w nocy z 11 na 12 sierpnia br. Przekazanie środków odbyło się w Gminnym Centrum Kultury i Biblioteki w Kcyni.

(czytaj więcej)
15 listopada 2017 0

Mija 10 lat od śmierci Janiny Zielińskiej. Była inicjatorką wielu akcji

W tym roku mija 10 lat od śmierci Janiny Zielińskiej, mieszkanki Elizewa, która większość #swojego życia poświęciła działalności społecznej, ze szczególnym ukierunkowaniem na rzecz kobiet wiejskich.

(czytaj więcej)
15 listopada 2017 9

Nie jest bezpiecznie. Sołtys kolejny rok walczy o oświetlenie

Na terenie sołectwa Szkocja nie jest zbyt bezpiecznie. Wszystko przez to, że wieś nie #jest dostatecznie doświetlona. Sołtys Ewa Myśliwiec walczy o postawienie lamp kolejny, ósmy rok.

(czytaj więcej)
14 listopada 2017 0

Rozpoczęła się budowa ciągu pieszo-rowerowego. Prace mają potrwać do połowy grudnia

W dniu 9 listopada 2017 r. rozpoczęły się prace na ul. 30-lecia LWP w # Mroczy.

(czytaj więcej)
14 listopada 2017 0

Sanacja "Czarnych" trwa trzeci rok. Jaki jest aktualny stan klubu?

Właśnie dobiega końca trzeci rok sanacji Klubu Sportowego "Czarni" rozpoczęty w 2015 roku. Nie # sposób więc nie dokonać podsumowania tego okresu i nie przedstawić aktualnego stanu Klubu będącego ikoną miasta i wyznacznikiem polskości na tych terenach, bowiem powstał od w 1923 r. jako przejaw ogromnej radości po niedawnym odzyskaniu przez Polskę niepodległości.

(czytaj więcej)
14 listopada 2017 10

Katarzyna Jaskólska laureatką Stalowego Anioła. "Praca dla drugiego człowieka to służba"

Katarzyna Jaskólska – prezes Kujawsko-Pomorskiego Stowarzyszenia Pomocy Bliźniemu #Judym w Kołaczkowie zdobyła Stalowego Anioła, nagrodę dla osób wyróżniających się w działalności pomocy społecznej na rzecz mieszkańców województwa kujawsko-pomorskiego.

(czytaj więcej)
14 listopada 2017 3

Stypendia przyznane. Podpisano umowy z uzdolnionymi mieszkańcami powiatu

13 listopada w Restauracji „Stary Spichlerz” w Nakle miało miejsce uroczyste podpisanie #umów w ramach Programu Stypendialnego Młody Talent Krajny i Pałuk”, dzięki któremu najbardziej uzdolnieni młodzi mieszkańcy naszego powiatu otrzymają stypendia.

(czytaj więcej)
13 listopada 2017 0

Załóż lokatę i sięgnij po atrakcyjne nagrody

Jesienią wybierz lokatę, która zapewni Ci nie tylko zysk, ale również da Ci szansę na wygranie samochodu. Zakładając lokatę w Banku Spółdzielczym w Nakle nad Notecią w okresie od 16 października do 22 grudnia 2017 roku, możesz zdobyć samochód marki Seat Leon i wiele innych atrakcyjnych nagród.

(czytaj więcej)
13 listopada 2017 0

Działają dla wspólnego dobra. W tym roku zespół obchodzi 20-lecie

W październiku minęło 20 lat, od kiedy w parafii św. Katarzyny Aleksandryjskiej w Rynarzewie #powstał Zespół Muzyczny Echo. Grupa młodych ludzi postanowiła zrobić „coś więcej” w swoim życiu, zapragnęła ożywić życie parafialnej wspólnoty. I tak zaczęła się piękna przygoda z Bogiem.

(czytaj więcej)
12 listopada 2017 0

W zadumie i modlitwie nad grobem Jana Bujarskiego

W Szaradowie uczczono Święto Niepodległości zadumą i modlitwą nad grobem #powstańca wielkopolskiego Jana Bujarskiego, który w wieku 22 lat oddał swoje młode życie za wolność Polski.

(czytaj więcej)
12 listopada 2017 0

Niepodległościowe uroczystości. Wręczono odznaki Akcji "Burza"

Z okazji 99 rocznicy odzyskania Niepodległości 11 listopada 2017 r. w Kowalewku o godz.9-30 #została odprawiona uroczysta Msza Święta zgodna z ceremoniałem wojskowym w asyście żołnierzy rezerwy, młodzieży strzeleckiej oraz strażaków ochotników z macierzystej Jednostki Ratownictwa Specjalnego, której przewodniczył ks. proboszcz Jarosław Rusnak.

(czytaj więcej)
12 listopada 2017 2

Obchody Święta Niepodległości już za nami. Delegacje złożyły kwiaty

99.rocznicę odzyskania niepodległości przez Polskę w Szubinie uczczono mszą św. w #kościele pw św. Andrzeja i złożeniem kwiatów pod pomnikiem.

(czytaj więcej)
11 listopada 2017 47

Święto Niepodległości w Kcyni. To już 99. rocznica

11 listopada odbyły się uroczystości związane z 99. rocznicą odzyskania przez Polskę #niepodległości. W Kcyni rozpoczęto je od zbiórki pocztów sztandarowych oraz delegacji na placu Ochotniczej Straży Pożarnej.

(czytaj więcej)
11 listopada 2017 9

Tak świętujemy odzyskanie niepodległości. Relacja z obchodów w Nakle

Tegoroczne obchody Święta Niepodległości w Nakle już za nami. Po Mszy św. z #parafii pw. św. Stanisława BiM udano się na nakielski rynek przy dźwiękach orkiestry OSP Nakło.

(czytaj więcej)
11 listopada 2017 3

Narodowe Święto Niepodległości. Modlono się w intencji Ojczyzny

11 listopada świętujemy odzyskanie przez Polskę niepodległości. Od tamtych wydarzeń #minęło 99 lat. W Nakle uroczystości z tej okazji podzielono na kilka części.

(czytaj więcej)
0

Kriolipoliza – pozbądź się tkanki tłuszczowej

Kriolipoliza jest to najskuteczniejsza metoda trwałego usuwania tkanki tłuszczowej, którą można wykonać w Studio Urody i Odnowy Biologicznej.

(czytaj więcej)
0

Dziś Światowy Dzień Rzucania Palenia. Świętujecie? (sonda)

Co roku w trzeci czwartek listopada obchodzony jest Światowy Dzień #Rzucania Palenia. Tego dnia wszyscy palacze zachęcani są do podjęcia próby, przynajmniej na jeden dzień, zaprzestania palenia.

(czytaj więcej)
0

Jak wybrać odpowiedni ekspres do kawy

Smak kawowego naparu zależy nie tylko od rodzaju i jakości kawy ziarnistej (mielonej), ale także od sposobu jej przygotowania i naszych umiejętności. Najprostszym sposobem na szybkie rozkoszowanie się ulubionym napojem jest zakup odpowiedniego ekspresu do kawy. Nie oznacza to jednak, że sprawa jest zakończona.

(czytaj więcej)
0

Jak zrobić murowany grill?

Grillowanie to jeden z przyjemniejszych sposobów na plenerowy wypoczynek. Miły czas w gronie znajomych smakuje najlepiej, gdy stoły zastawione są pieczonymi na grillu mięsami, rybami i warzywami. Na rynku znajdziemy wiele przenośnych urządzeń do grillowania, ale miłośnicy takiej formy wypoczynku z pewnością powinni pomyśleć o czymś więcej – o zbudowaniu własnego grilla. Jak to zrobić i dlaczego warto?

(czytaj więcej)