Dziś mamy 18 lipca 2019, czwartek, imieniny obchodzą:

Fakty

18 lipca 2019 0

Gmina Nakło otrzymała grunty. Miejsce pod budowę parkingu

Polskie Koleje Państwowe SA przekazały Gminie Nakło nad Notecią grunty pod# budowę parkingu "Park and Ride".

(czytaj więcej)
18 lipca 2019 0

Umowy na inwestycje. Celem rozwój obszarów wiejskich

11 umów o dofinansowanie przedsięwzięć inwestycyjnych o# łącznej wartości ponad miliona 100 tysięcy złotych podpisują dziś (18 lipca) w Urzędzie Marszałkowskim beneficjenci Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich.

(czytaj więcej)
18 lipca 2019 0

Zmiany na stanowiskach Sołtysów. Wybory w Witosławiu

W ostatnich tygodniach w jednostkach pomocniczych gminy Mrocza zaszło# kilka zmian.

(czytaj więcej)
18 lipca 2019 0

Realizacja inwestycji w Gminie Sadki. Poprawa dojazdu do pól

Gmina Sadki w dniu 22 maja 2019r. podpisała umowę z# Województwem Kujawsko-Pomorskim na dofinansowanie inwestycji („Modernizacja drogi gminnej nr 090209C Radzicz-Dębionek o nawierzchni gruntowej na drogę o nawierzchni bitumicznej w ramach modernizacji dróg na odcinku 500 mb.”) w ramach modernizacji dróg dojazdowych do gruntów rolnych na terenie Województwa Kujawsko-Pomorskiego. Gmina otrzyma dofinansowanie w wysokości 43 200,00 zł.

(czytaj więcej)
18 lipca 2019 2

Zebranie wiejskie w Rynarzewie. Chcą mieć Plac Zabaw

16 lipca 2019 w Świetlicy Wiejskiej w Rynarzewie odbyło się# zebranie mieszkańców sołectwa Rynarzewo.

(czytaj więcej)
18 lipca 2019 0

Tratwa Pielgrzym zatrzymała się w Drawsku. Dopłynął również Łokietek

Marina w Drawsku została jednym z# przystanków tratwy "Pielgrzym".

(czytaj więcej)
18 lipca 2019 0

Przebudowa drogi. Zakończono kolejny etap inwestycji

Skończony został II etap prac związanych z# "Przebudową drogi gminnej Dąbrówka Słupska - Wrzosy - Brzyskorzystew i Retkowo - Wrzosy".

(czytaj więcej)
17 lipca 2019 3

Zmiana w przepisach. Pobyt opiekuna jest bezpłatny

Zgodnie z nowymi przepisami podmioty lecznicze nie mają prawa do pobierania# opłat od rodziców lub opiekunów za pobyt z dzieckiem albo z osobą z niepełnosprawnością w stopniu znacznym w szpitalu lub innym zakładzie leczniczym. Prezydent 6 czerwca 2019 r. podpisał nowelizację ustawy o prawach pacjenta i Rzeczniku Praw Pacjenta.

(czytaj więcej)
17 lipca 2019 3

Inwestycje w Gródku, Dźwiersznie i Kościerzynie. Zakończono prace porządkowe

Prace porządkowe na plaży w Gródku Krajeńskim i na terenach# do niej przyległych zostały w tym tygodniu zakończone. Wyczyszczono teren plaży, zamontowano pomost pływający oraz wykoszono tereny zielone.

(czytaj więcej)
17 lipca 2019 0

Policjanci z Nakła obchodzili swoje święto. Mianowania służbowe

16 lipca policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Nakle nad Notecią uroczyście# obchodzili przypadające na dzień 24 lipca Święto Policji. Tegoroczne święto było podwójnie ważne, gdyż w tym roku polska policja obchodzi 100-lecie istnienia.

(czytaj więcej)
16 lipca 2019 0

III etap kanalizacji Mrocza - Drzewianowo. Podpisano umowę

12.07.2019 r. miało miejsce podpisanie umowy na realizację zadania # „Budowa kanalizacji sanitarnej oraz sieci wodociągowej dla miejscowości: Mrocza - Chwałka - Słupówko - Wiele - Drzewianowo w Gminie Mrocza - Etap III”.

(czytaj więcej)
16 lipca 2019 4

Bransoletki życia dla potrzebujących. Rozszerzenie projektu dla seniorów

Już 95 gmin w całym województwie zadeklarowało przystąpienie do rozszerzenia # marszałkowskiego programu teleopieki domowej, opartego na bransoletkach życia, czyli noszonych na nadgarstku mobilnych urządzeniach do przywoływania pomocy.

(czytaj więcej)
15 lipca 2019 2

Pamięć o ofiarach ludobójstwa. Uroczystości w Warszawie

10-12 lipca 2019 r. delegacja Jednostki Ratownictwa Specjalnego w Kowalewku (gm. Kcynia) wraz z # komendantem Krzysztofem Napieralskim uczestniczyła w centralnych obchodach poświęconych pamięci żołnierzy 27 Wołyńskiej Dywizji Piechoty Armii Krajowej, oraz przypadających obchodach 76. rocznicy ludobójstwa dokonanego przez nacjonalistów ukraińskich na mieszkańcach Wołynia i Małopolski Wschodniej.

(czytaj więcej)
14 lipca 2019 5

100-lecie powstania Policji. Obchody wojewódzkie w Bydgoszczy

Wojewódzkie obchody Święta Policji w Bydgoszczy miały szczególne uroczysty # charakter z uwagi na przypadającą w tym roku 100. rocznicę powstania Policji Państwowej.

(czytaj więcej)
14 lipca 2019 0

Powstają nowe miejsca opieki nad dziećmi. Otrzymano dofinansowania

Samorząd województwa z myślą o najmłodszych mieszkańcach regionu i ich rodzicach przeznacza # znaczące środki z unijnego Regionalnego Programu Operacyjnego na budowę i organizację miejsc w żłobkach i przedszkolach.

(czytaj więcej)
13 lipca 2019 4

Oddano ponad 12 litrów krwi. Krwiodawcy nie zawiedli

„Przystań w Kolorze Blue” to nie tylko występy artystyczne czy zawody sportowe, lecz także # bezinteresowna pomoc innym.

(czytaj więcej)
13 lipca 2019 0

BARAN TRAIL RACE. Research trasy górskiego biegu

W trakcie trzydniowego pobytu w Węgierskiej Górce (5-7 lipca br.) nakielscy # Strzelcy oraz zaproszeni goście (cywile, trzech żołnierzy zawodowych oraz jeden żołnierz WOT) przeprowadzili research trasy biegu górskiego, który odbędzie się 14 września 2019 roku. W biegu tym nakielscy Strzelcy wystawiają kilkuosobową reprezentację.

(czytaj więcej)
13 lipca 2019 3

Przebudowa drogi Radzicz-Dębionek. Podpisano umowę

W dniu 11.07.2019r. w Urzędzie Gminy w Sadkach została podpisana umowa na # realizację inwestycji pn. „Przebudowa drogi gminnej nr 090209C Radzicz-Dębionek o nawierzchni gruntowej na drogę o nawierzchni bitumicznej w ramach modernizacji dróg na odcinku 500 mb.”

(czytaj więcej)
12 lipca 2019 0

Prawie milion złotych dotacji. Podpisanie umowy na rozwój ośrodka w Paterku

Dzisiaj, 12 lipca 2019 roku w sali konferencyjnej na Przystani Powiat Nakielski odbyło się# uroczyste podpisanie umów pomiędzy Wojewodą Kujawsko-Pomorskim – Mikołajem Bogdanowiczem a Powiatem Nakielskim, którego reprezentowali: Starosta Nakielski – Tadeusz Sobol, Członek Zarządu Powiatu Nakielskiego – Ignacy Pogodziński oraz Skarbnik Powiatu Nakielskiego – Irena Pilarska.

(czytaj więcej)
12 lipca 2019 0

Nie jest łatwo przejść przez dziesiątkę. Czy jest szansa na sygnalizację

Przez centrum Sadek przebiega droga krajowa nr 10, więc ruch na# tej trasie jest bardzo duży, piesi muszą zachowywać wyjątkową ostrożność. Przejść dla pieszych przez „dziesiątkę" w Sadkach jest niewiele. Czy jest szansa na sygnalizację?

(czytaj więcej)
12 lipca 2019 4

Plac zabaw nie dla dzieci? Nigdzie nie ma tak, jak w Kcyni

Wielu rodziców w Kcyni nie jest zadowolonych z warunków w jakich bawią się# ich dzieci na placu zabaw przy ulicy Libelta.

(czytaj więcej)
12 lipca 2019 12

Gmina sprzedaje działki. Z przeznaczeniem pod mieszkania

Radni jednogłośnie wydali zgodę na sprzedaż przez Gminę Nakło nieruchomości# w Potulicach i Trzeciewnicy z przeznaczeniem na budownictwo mieszkaniowe.

(czytaj więcej)
12 lipca 2019 0

Projekt „EduAkcja w technikach”. Ponad 50 stażystów w 19 zakładach

Trwają czterotygodniowe płatne staże zawodowe dokładnie dla 52 uczestników# projektu „EduAkcja w technikach”. Stażystami są uczniowie techników funkcjonujących na terenie powiatu nakielskiego – technikum logistyczne, informatyczne czy pojazdów samochodowych.

(czytaj więcej)
12 lipca 2019 4

Można już wyrabiać nowe tablice rejestracyjne. Z zielonymi literami

Wchodząca od 11 lipca 2019 roku nowelizacja Prawa o ruchu drogowym# wprowadziła nową formę czasowej rejestracji pojazdów – tzw. profesjonalną rejestrację.

(czytaj więcej)
12 lipca 2019 0

Bezpłatne zajęcia dla seniorów. Program realizowany w Gminie Kcynia

Upadki osób starszych są istotnym problemem, a wraz z wiekiem prawdopodobieństwo# wystąpienia upadków rośnie.

(czytaj więcej)
12 lipca 2019 0

Wspieramy spółki wodne. Podpisano umowy o dofinansowanie

11 lipca w Urzędzie Marszałkowskim w Toruniu z udziałem wicemarszałka# Dariusza Kurzawy odbyło się uroczyste podpisanie umów na dofinansowanie zadań z zakresu utrzymania wód i urządzeń wodnych.

(czytaj więcej)
11 lipca 2019 0

Ceremonia w natowskim ośrodku w Bydgoszczy. Zmiana dowódcy

Generał Adam Joks jest nowym dowódcą Centrum Szkolenia Sił Połączonych NATO# w Bydgoszczy. Zastąpił na tym stanowisku Niemca gen. Wilhelma Grüna. Ceremonia przekazania komendy odbyła się dziś (11 lipca) z udziałem wicemarszałka województwa kujawsko-pomorskiego Zbigniewa Ostrowskiego.

(czytaj więcej)
11 lipca 2019 1

Remont drogi w Kaźmierowie. Podpisano umowę w UMiG

W dniu wczorajszym, 10 lipca podpisano w Urzędzie Miasta i Gminy# Nakło nad Notecią umowę na remont drogi w miejscowości Kaźmierowo.

(czytaj więcej)
0

Odwołany lot podczas wakacji. Czy turystom przysługuje odszkodowanie?

Podróże samolotem uchodzą za pewny i szybki sposób przemieszczania się, dlatego są chętnie # wybierane jako środek transportu w czasie urlopów.

(czytaj więcej)
0

Jak w ciąży przetrwać upały. Co przyszłe mamy powinny zrobić?

Od kilku lat w naszym kraju letnie miesiące są coraz bardziej gorące. Bywają dni trudne do # przetrwania dla każdego z nas, a zwłaszcza dla przyszłych mam.

(czytaj więcej)
0

"500+" za granicą? Czy rodziny otrzymają świadczenie?

Czy jeśli wraz z rodziną mieszkamy za granicą, ale jesteśmy zameldowani w # Polsce, przysługuje nam świadczenie wychowawcze „500+”?

(czytaj więcej)
0

Kierunek wakacje. Dlaczego warto wybrać lot czarterowy?

Coraz więcej osób interesuje się lotami czarterowymi. Przeloty organizowane przez # biura podróży potrafią kosztować znacznie mniej, niż te wykupione bezpośrednio u przewoźnika.

(czytaj więcej)