Dziś mamy 24 marca 2018, sobota, imieniny obchodzą:

Fakty

23 marca 2018 0

Powiat udzieli pomocy dwóm gminom. Na co zostaną przeznaczone środki?

23 marca w gabinecie starosty nakielskiego odbyło się podpisywanie umów dotyczących udzielenia # pomocy finansowej gminom Nakło nad Notecią i Sadki.

(czytaj więcej)
23 marca 2018 5

Dziesięć uchwał na sesji. Radni byli jednogłośni

23 marca w Mroczy zorganizowano sesję Rady Miejskiej, podczas której radni podjęli # 10 uchwał, zamiast zaplanowanych wcześniej 9.

(czytaj więcej)
23 marca 2018 2

Mieszkańcy spotkali się z władzami gminy i powiatu. Omówiono kilka spraw

Zebranie sołeckie w Chrząstowie za nami. Podczas spotkania mieszkańcy dyskutowali z władzami o # sprawach istotnych dla sołectwa oraz gminy.

(czytaj więcej)
23 marca 2018 2

Drogi największym problemem. Burmistrz nie miał dobrych wieści

Drogi to w Kaźmierzewie prawdziwa udręka, nie dość, że szutrowe, to przede wszystkim #dziurawe. Mieszkańcy nie usłyszeli wieści, które by ich ucieszyły. To już kolejny bezowocny rok.

(czytaj więcej)
23 marca 2018 2

Bardzo krótkie zebranie. Mieszkańcy nie zgłosili żadnych uwag i problemów

Zebranie sołectwa Dębowo było rekordowo krótkie w porównaniu do innych tego typu #zebrań. Pomimo braku obecności sołtys Bazylii Marii Nowak z powodu choroby, obeszło się bez komplikacji.

(czytaj więcej)
22 marca 2018 0

Kurs komputerowy dobiegł końca. Wszyscy uczestnicy zdali egzamin

W Młodzieżowym Centrum Kariery w Nakle nad Notecią 21 marca zakończono zajęcia z zakresu # obsługi programów komputerowych w ramach projektu „Od szkolenia do zatrudnienia - YEI”.

(czytaj więcej)
22 marca 2018 19

Konferencja na przystani. Rozmawiano o zagospodarowaniu terenów nadnoteckich

23 marca na Przystani Powiat Nakielski, Starostwo Powiatowe w Nakle zorganizowało konferencję # pn. „Nakło wraca nad Noteć”.

(czytaj więcej)
22 marca 2018 1

50 lat wspólnego życia. Uhonorowano dwie pary małżeńskie

W dniu 22 marca 2018 roku zorganizowano uroczystość dla par małżeńskich z Gminy Sadki # świętujących Złote Gody. Państwo Łucja i Zygmunt Lorek oraz Zofia i Józef Rynkiewicz. Wspólnie z rodzinami świętowali to niezwykłe święto. Złote Gody to niezwykłe wydarzenie nie tylko dla Jubilatów, ale również dla ich rodzin oraz przyjaciół, to 50 lat nieprzerwanego, harmonijnego pożycia małżeńskiego.

(czytaj więcej)
22 marca 2018 36
SONDA

Krystyna Sichel nie jest już zastępcą burmistrza. Artur Michalak wydał oświadczenie

Z dniem 22 marca 2018 roku ze stanowiska zastępcy burmistrza Szubina została odwołana # Krystyna Sichel. Burmistrz Artur Michalak wydał w tej sprawie specjalne oświadczenie.

(czytaj więcej)
22 marca 2018 0

Spotkanie ws. Turnieju Wsi. Omówiono sprawy organizacyjne

19 marca w Świetlicy Wiejskiej w Retkowie odbyło się pierwsze spotkanie organizacyjne # dotyczące „Turnieju Wsi”.

(czytaj więcej)
22 marca 2018 1

Garstka mieszkańców na zebraniu. Omówiono sprawy dotyczące wsi

21 marca w Wyrzy zorganizowano zebranie sołeckie, podczas którego omówiono istotne sprawy dotyczące wsi.

(czytaj więcej)
22 marca 2018 6

Drogi znów głównym tematem. Zebranie przebiegło w pogodnej atmosferze

21 marca na zebraniu sołectwa Gorzeń stawiło się wiele mieszkańców i zaproszonych gości.

(czytaj więcej)
22 marca 2018 0

Część organizacji podpisało już umowy. Odbyły się dwa spotkania

Zarząd Powiatu Nakielskiego 26 lutego 2018 roku podjął uchwałę nr 504/2018 w #sprawie rozstrzygnięcia otwartych konkursów ofert nr 2-6/2018 na wykonywanie zadań publicznych związanych z realizacją zadań powiatu nakielskiego w 2018 roku.

(czytaj więcej)
22 marca 2018 1

Problemów nie brakuje. Padły kolejne skargi na Medicus

Dobiegają końca zebrania sprawozdawcze na terenie gminy Sadki. Jednym z ostatnich sołectw, #które podsumowało 2017 roku był Bnin. Frekwencja, podobnie jak w innych sołectwach nie zachwyciła, przybyło tylko 20 mieszkańców.

(czytaj więcej)
21 marca 2018 0

Pierwsze spotkanie Komitetu. Burmistrz wręczył akty powołania

20 marca 2018 roku w Muzeum Ziemi Krajeńskiej odbyło się pierwsze spotkanie Honorowego # Komitetu Obchodów Stulecia Niepodległości w Gminie Nakło nad Notecią.

(czytaj więcej)
21 marca 2018 68

Restauracja McDonald's w Nakle. Budowa już rozpoczęta

Już od jakiegoś czasu krążyły informacje, że w Nakle ma powstać restauracja McDonald's.

(czytaj więcej)
21 marca 2018 22

Druga część zebrania KS Czarnych Nakło. Więcej pytań niż odpowiedzi

W II części zwyczajnego walnego zebrania KS Czarni Nakło omówiono sprawy związane z 2018 # rokiem. Niewątpliwie kolejnym dużym problemem jest utrata jedynego sponsora głównego.

(czytaj więcej)
21 marca 2018 39

Ratownicy z Kowalewka na spotkaniu z prezydentem. Poruszono kilka tematów

20 marca br. w miejscowości Brusy delegacja Ochotniczej Straży Pożarnej Jednostki #Ratownictwa Specjalnego z Kowalewka wspólnie z przedstawicielami Kujawsko-Pomorskiego Urzędu Wojewódzkiego na czele z wicewojewodą Panem Józef Ramlau oraz Caritas Diecezji Bydgoskiej pod przewodnictwem ks. dyrektora Wojciecha Przybyła, uczestniczyła w spotkaniu z Prezydentem Rzeczypospolitej Polskiej Panem Andrzejem Dudą.

(czytaj więcej)
21 marca 2018 26

Słownych przepychanek ciąg dalszy. Wiele mówiono o odejściu gminy z KPWiK

20 marca w sali widowiskowej Urzędu Gminy odbyło się zebranie sołectwa Sadki.

(czytaj więcej)
21 marca 2018 1

Mieszkańcy byli jednogłośni. Największą bolączką osiedla jest stan dróg

W związku ze zmianą nazw dwóch ulic na Osiedlu Bydgoskim w Szubinie, zaszła konieczność #zmiany statutu osiedla. By dokument zmienić, potrzeba zgody mieszkańców. Z tego powodu burmistrz Szubina zwołał konsultacje społeczne. Odbyły się one 20 marca w murach szubińskiego magistratu.

(czytaj więcej)
21 marca 2018 11

Brak zainteresowania konsultacjami. Przybył tylko jeden mieszkaniec

Tylko jeden mieszkaniec pojawił się na konsultacjach społecznych zwołanych przez #burmistrza Szubina. Czego one dotyczyły? Zmiany statutu Osiedla Stare Miasto.

(czytaj więcej)
20 marca 2018 0

Powiatowa konwencja SLD. Wyznaczono nowe obszary działania formacji

W sobotę 17 lutego, w muzeum Ziemi Szubińskiej, odbyła się Powiatowa Konwencja Sojuszu Lewicy # Demokratycznej w Nakle nad Notecią.

(czytaj więcej)
20 marca 2018 0

Oświetlenie, drogi i Medicus. Wiele pytań padło w kierunku wójta

19 marca w Kraczkach zorganizowano kolejne zebranie sołeckie. Mieszkańcy #zgromadzili się w wiejskiej, by poruszyć istotne dla ich miejscowości sprawy.

(czytaj więcej)
20 marca 2018 11

Frekwencja dopisała. Wiele mówiono o inwestycjach

W poniedziałek 18 marca odbyło się zebranie sołeckie w Występie. Mieszkańcy #pojawili się w licznym gronie, tak jak i zaproszeni goście.

(czytaj więcej)
20 marca 2018 2

Kasztanowce martwią mieszkańców. To tylko jeden z wielu problemów

Tematy „ścieków” oraz alei kasztanów wywołały dłuższe dyskusje w Samostrzelu. #To jednak nie jedyne problemy, które włodarzom zgłosili mieszkańcy.

(czytaj więcej)
20 marca 2018 4

Nowy Zarząd UKB Szubin. Uhonorowano najlepszych sportowców

Odbyło się zebranie sprawozdawczo – wyborcze Uczniowskiego Klubu Biegacza w Szubinie. Sprawozdanie przedstawił w imieniu ustępującego Zarządu Prezes Kazimierz Krzywdziński.

(czytaj więcej)
20 marca 2018 7

O budżecie i bieżących sprawach. Największym problemem są drogi

Mieszkańcy Osiedla nr 3 w Kcyni spotkali się na zebraniu w Urzędzie Miejskim, by podzielić #budżet na rok 2018 oraz przedyskutować osiedlowe problemy. Największą bolączką mieszkańców jest stan dróg.

(czytaj więcej)
19 marca 2018 0

Mistrzowie z wizytą u Burmistrza Szubina. Włodarz pogratulował osiągnięć

W piątek 16 marca szubiński ratusz odwiedziło trzech wyjątkowych gości. Burmistrz Artur #Michalak spotkał się z Kacprem Zawistowskim, Jackiem Ditrichem oraz Ryszardem Adamczewskim, by osobiście pogratulować osiągnięć sportowych. Gratulacje złożył także Naczelnik Wydziału Edukacji i Sportu UM Szubin Marek Nowicki.

(czytaj więcej)
0

Projekt łóżka producenta z Bydgoszczy w „Werandzie”

Sypialnia to jedno z najważniejszych wnętrz w domu. W tym pomieszczeniu spędzamy znaczącą część doby, w związku z czym wszystkie meble powinny być dobrze dopasowane do indywidualnych potrzeb.

(czytaj więcej)
0

Działka od południa? To nie problem!

Za najwygodniejsze do zagospodarowania uchodzą działki z wjazdem od strony północnej. Ale nie każdy ma tyle szczęścia, żeby nabyć taką właśnie nieruchomość. Podpowiadamy, jaki projekt wybrać i jak następnie usytuować go na działce o mniej korzystnej lokalizacji.

(czytaj więcej)
0

To był pracowity rok dla strażaków. Wiele interwencji podjęto po nawałnicy

Ponad 31 tysięcy interwencji odnotowali w 2017 roku strażacy w województwie kujawsko-#pomorskim – to o 25 procent więcej niż w roku poprzednim. Jedna piątą strażackich akcji (ponad 6 tysięcy zdarzeń) stanowiły wyjazdy związane z usuwaniem skutków sierpniowej nawałnicy.

(czytaj więcej)
0

Jak zrobić murowany grill?

Grillowanie to jeden z przyjemniejszych sposobów na plenerowy wypoczynek. Miły czas w gronie znajomych smakuje najlepiej, gdy stoły zastawione są pieczonymi na grillu mięsami, rybami i warzywami. Na rynku znajdziemy wiele przenośnych urządzeń do grillowania, ale miłośnicy takiej formy wypoczynku z pewnością powinni pomyśleć o czymś więcej – o zbudowaniu własnego grilla. Jak to zrobić i dlaczego warto?

(czytaj więcej)