Dziś mamy 22 stycznia 2019, wtorek, imieniny obchodzą:

Fakty

22 stycznia 2019 0

Podsumowanie roku 2018 działalności ZERiI w Szubinie. Zarząd uzyskał absolutorium

Dnia 19 stycznia 2019 r. w Szubińskim Domu Kultury odbyło się zebranie sprawozdawcze Koła# Emerytów, Rencistów i Inwalidów z działalności Zarządu za rok 2018.

(czytaj więcej)
21 stycznia 2019 2

Solidarność z mieszkańcami Gdańska. Uczczenie pamięci prezydenta

20 stycznia o godz. 20:00 mieszkańcy sołectwa Kosowo, spotkali się na boisku szkolnym przed # NSP KMK KOS w Kosowie, aby minutą ciszy upamiętnić tragicznie zmarłego prezydenta Gdańska Pawła Adamowicza, powiedzieć STOP nienawiści.

(czytaj więcej)
21 stycznia 2019 0

Nakło nad Notecią wraca do Macierzy. Złożono hołd uczestnikom walk o niepodległość

20 stycznia obchodziliśmy 99. rocznicę powrotu Nakła nad Notecią do Macierzy.# Składając kwiaty na nakielskim Rynku oddano hołd uczestnikom walk o niepodległość.

(czytaj więcej)
21 stycznia 2019 6

8 Kujawsko-Pomorska Brygada Obrony Terytorialnej ma roczek

Dokładnie rok temu, 15 stycznia 2018 roku powstała 8 Kujawsko-Pomorska Brygada OT.# Przez 365 dni dowódca płk Krzysztof Stańczyk tworzył odpowiednie warunki szkoleniowe, pozyskiwał infrastrukturę oraz budował etos żołnierskiego ducha i braterstwa wśród pół tysiąca żołnierzy TSW.

(czytaj więcej)
21 stycznia 2019 0

Oddaj głos na lokalną inicjatywę w Bydgoszczy i okolicach! Akcja trwa do 17 lutego

Od 21 stycznia do 17 lutego wszyscy mieszkańcy Polski mogą głosować# na najciekawsze inicjatywy społeczne, które otrzymają dofinansowanie w ramach programu „Decydujesz, pomagamy”. W regionie konkurują ze sobą: Fundacja „Dr Clown”, Szkoła Podstawowa w Strzelcach Górnych, Stowarzyszenie Różowa Wstążeczka.

(czytaj więcej)
21 stycznia 2019 0

„Uśmiech ciszy”. Nowy tomik Marcina Pełki już w sprzedaży

W roku bieżącym nakładem Wydawnictwa ASPEKTSPRESS ukazał się drugi tomik# poezji Marcina Pełki, noszący tytuł "Uśmiech ciszy".

(czytaj więcej)
20 stycznia 2019 0

Konieczna była zmiana uchwały o opłatach targowych. Kosmetyczne zmiany w uchwale

Uchwała o opłatach targowych została podjęta na poprzedniej sesji na początku grudnia, jednak# organy nadzorujące wykonywanie uchwał przez Radę, dopatrzyły się w niej nieprawidłowości, stąd trafiła ponownie pod obrady

(czytaj więcej)
20 stycznia 2019 0

Podwyższono próg dochodowy. Więcej osób może otrzymać pomoc

Kto może starać się o wsparcie w ramach wieloletniego rządowego programu „Posiłek w szkole i w# domu” na lata 2019-2023? Ostatnio podwyższono kryterium dochodowe.

(czytaj więcej)
20 stycznia 2019 7

Marek Wenerski na kolejną kadencję. W zebraniu wzięło udział 64 mieszkańców

W świetlicy wiejskiej w Wielu odbyło się jedno z ostatnich zebrań wyborczych w gminie Mrocza. Aż # dziewięciu mieszkańców ubiegało się o trzy miejsca w radzie sołeckiej.

(czytaj więcej)
19 stycznia 2019 2

Jakie inwestycję zrobią w 2019 roku. Najwięcej na drogi

Sadkowcy radni uchwalili już budżet na 2019 rok. Jest to jedna z najważniejszych uchwał, która # określa i warunkuje funkcjonowanie gminy w ciągu roku a jednocześnie musi być tożsama z opracowaną i obowiązującą Wieloletnią Prognozą Finansową gminy. W budżecie są oczywiście przewidziane także wydatki na inwestycje.

(czytaj więcej)
19 stycznia 2019 1

Program na sto tysięcy złotych. Profilaktyka przeciwdzania uzależnień

Do zadań własnych gminy należy przeciwdziałanie alkoholizmowi poprzez prowadzenie działań # profilaktycznych. W związku z tym, gmina corocznie jest zobligowana do uchwalania Gminnego Programu Profilaktyki i Rozwiązywania Problemów Alkoholowych.

(czytaj więcej)
19 stycznia 2019 2

Ważny program uchwalony. Ustalono wysokość środków na profilaktykę

W nowym roku budżetowym ustalono wysokość środków jakie gmina przeznaczy na walkę z # alkoholizmem i działania profilaktyczne w ramach Gminnego Programu Profilaktyki Rozwiązywania Problemów Alkoholowych i Przeciwdziałania Narkomanii.

(czytaj więcej)
19 stycznia 2019 5

Słaba widoczność na skrzyżowaniu. Zamiast lustra będzie wycinka

Wyjazd z ulicy Przemysłowej w ulicę Wyrzyską (DK nr 10) w Sadkach ma fatalną widoczność.

(czytaj więcej)
19 stycznia 2019 4

Jak rozwiązać problemy alkoholowe? 185 tysięcy na walkę z uzależnieniami

To do gminy należy prowadzenie działań związanych z profilaktyką i rozwiązywaniem problemów # alkoholowych, przeciwdziałanie narkomanii oraz integracja społeczna osób uzależnionych od alkoholu i substancji psychoaktywnych. Z uwagi na to, radni corocznie uchwalają Gminny Program Profilaktyki i Rozwiązywania Problemów Alkoholowych oraz Przeciwdziałania Narkomanii. Jakie zapisy on zawiera?

(czytaj więcej)
19 stycznia 2019 31

Uchwała intencyjna podjęta. Powstanie Nakielskie Centrum Kultury i Biblioteka?

Nakielscy włodarze chcą połączyć w jedną jednostkę organizacyjną Nakielski Ośrodek Kultury oraz# Powiatową i Gminną Bibliotekę Publiczną. Uchwałę intencyjną w tej sprawie podjęli na ostatniej sesji nakielscy radni, jednak nadal nie wiadomo, na czym dokładnie będzie polegało połączenie tych dwóch instytucji.

(czytaj więcej)
19 stycznia 2019 84

Pozostanie w naszej pamięci. Nasza delegacja na uroczystościach pogrzebowych

W uroczystościach pogrzebowych prezydenta Gdańska Pawła Adamowicza uczestniczyła delegacja# samorządowców województwa kujawsko-pomorskiego pod przewodnictwem marszałka Piotra Całbeckiego i przewodniczącego sejmiku Ryszarda Bobera.

(czytaj więcej)
19 stycznia 2019 50

Mieszkańcy Ostrowa pobili rekord. Po wyborach pozostał spory niesmak...

Zakończyły się osiedlowe oraz sołeckie zebraia na terenie gminy Mrocza. Ostatnią miejscowością,# która dokonała wyboru nowego sołtysa było Ostrowo. Jednocześnie ustanowiono rekord pod względem przybyłych na spotkanie osób.

(czytaj więcej)
18 stycznia 2019 29

Nowy sprzęt na blokach operacyjnych w Nakle i Szubinie

W ubiegłym tygodniu w szpitalu w Nakle i Szubinie zainstalowano nową aparaturę służącą do # przeprowadzania zabiegów chirurgicznych.

(czytaj więcej)
18 stycznia 2019 18

Mieszkańcy zaufali „staremu” sołtysowi. W Kaźmierzewie odbyło się zebranie wyborcze

Tylko jeden kandydat na sołtysa zgłosił się na zebraniu wyborczym w Kaźmierzewie. Gospodarzem wsi# w dalszym ciągu będzie Marek Musiał.

(czytaj więcej)
18 stycznia 2019 0

Posiedzenie Komisji Bezpieczeństwa i Porządku

15 stycznia 2019 roku na Przystani Powiat Nakielski odbyło się posiedzenie Komisji Bezpieczeństwa i # Porządku.

(czytaj więcej)
18 stycznia 2019 0

Podpisano pierwsze umowy! Organizacje pochylą się nad tematyką Powstania Wielkopolskiego

Od 2012 roku Powiat Nakielski wspiera inicjatywy związane z Powstaniem Wielkopolskim# w ramach otwartego konkursu na realizację zadań publicznych.

(czytaj więcej)
18 stycznia 2019 1

Zajęcia feryjne z policjantem. Rozmawiali o bezpieczeństwie

W Szubińskim Domu Kultury dzielnicowy z miejscowego komisariatu spotkał# się z dziećmi biorącymi udział w zajęciach feryjnych. Mundurowy rozmawiał o bezpieczeństwie podczas trwających ferii oraz swojej pracy.

(czytaj więcej)
18 stycznia 2019 21

Zebranie sołeckie w Samsieczynku. Obecnych było 44 mieszkańców

Dnia 16 stycznia 2019r. o godzinie 18:00 w świetlicy wiejskiej odbyło się zebranie sołeckie# w Samsieczynku. Na zebraniu obecnych było 44 mieszkańców.

(czytaj więcej)
18 stycznia 2019 88

Radni ustalili sieć szkół. W planach jest likwidacja trzech z nich

W czwartek 17 stycznia kcyńscy radni, poprzez podjęcie uchwały#, ustalili sieć szkół prowadzonych przez gminę, która obowiązywać będzie od 1 września 2019. W sieci znalazły się także trzy szkoły, które mają zostać zlikwidowane – SP Rozstrzębowo, SP Palmierowo i SP Sipiory.

(czytaj więcej)
18 stycznia 2019 0

Wybory sołtysa Białowieży. Sprawdź jak głosowali mieszkańcy

16 stycznia o godzinie 18:00 w świetlicy wiejskiej w Białowieży odbyło się zebranie sprawozdawczo-wyborcze.

(czytaj więcej)
17 stycznia 2019 5

Wpłynęła jedna kandydatura. Hanna Czelińska ponownie sołtysem Sadek

Dnia 16 stycznia 2019 roku o godz. 18:00 w sołectwie Sadki, odbyło się zebranie sprawozdawczo-wyborcze.

(czytaj więcej)
17 stycznia 2019 36

Protest mieszkańców sąsiedniej gminy. "Nie" dla budowy biogazowni

W dniu 15 stycznia 2019r. do Burmistrza Wyrzyska wpłynął protest# 400 Mieszkanek i Mieszkańców Gminy Wyrzysk przeciwko budowie elektrociepłowni na biogaz.

(czytaj więcej)
16 stycznia 2019 0

OSP Mieczkowo. To już 90 lat od założenia

W bieżącym roku mija 90 lat, odkąd powstała Ochotnicza Straż Pożarna w Mieczkowie.

(czytaj więcej)
0

Projekt łóżka producenta z Bydgoszczy w „Werandzie”

Sypialnia to jedno z najważniejszych wnętrz w domu. W tym pomieszczeniu spędzamy znaczącą część doby, w związku z czym wszystkie meble powinny być dobrze dopasowane do indywidualnych potrzeb.

(czytaj więcej)
0

Młodzi na rynku pracy w kujawsko-pomorskim. Sprawdzamy statystyki

Według Badania Aktywności Ekonomicznej Ludności (BAEL) w IV kwartale 2017 r. w #województwie kujawsko-pomorskim sytuacja ludzi młodych na rynku pracy była trudniejsza niż ogółu populacji. Grupę tę charakteryzowały niższy współczynnik aktywności zawodowej oraz wskaźnik zatrudnienia.

(czytaj więcej)
0

Jak długo żyją mieszkańcy kujawsko-pomorskiego? Zobacz statystyki

Od ostatniej dekady ubiegłego stulecia obserwowane jest w Polsce wydłużanie się #przeciętnego trwania życia we wszystkich województwach.

(czytaj więcej)
0

Jak zrobić murowany grill?

Grillowanie to jeden z przyjemniejszych sposobów na plenerowy wypoczynek. Miły czas w gronie znajomych smakuje najlepiej, gdy stoły zastawione są pieczonymi na grillu mięsami, rybami i warzywami. Na rynku znajdziemy wiele przenośnych urządzeń do grillowania, ale miłośnicy takiej formy wypoczynku z pewnością powinni pomyśleć o czymś więcej – o zbudowaniu własnego grilla. Jak to zrobić i dlaczego warto?

(czytaj więcej)