Dziś mamy 21 lipca 2018, sobota, imieniny obchodzą:

Fakty

20 lipca 2018 0

ZSP w Szubinie ma nowego dyrektora. Rozstrzygnięto konkurs

Pod koniec maja tego roku Elżbieta Nowicka decyzją Zarządu Powiatu Nakielskiego została # odwołana ze stanowiska dyrektora Zespołu Szkół Podnagimnazjalnych im. prof. E. Chroboczka w Szubinie.

(czytaj więcej)
20 lipca 2018 5

Pielgrzymi rozpoczęli wędrówkę. Ich celem jest Jasna Góra

20 lipca pielgrzymi wyruszyli z kościoła pw. św. Wawrzyńca w Nakle do # Jasnej Góry. Pielgrzymka potrwa do 31 lipca.

(czytaj więcej)
20 lipca 2018 0

Na budowie Centrum Aktywności widać zmiany. Prace idą pełną parą

Postępy prac na trenie budowy Centrum Aktywności i Akceptacji Społecznej w # Paterku widoczne są „gołym okiem”.

(czytaj więcej)
20 lipca 2018 0

Droga powiatowa nabiera nowego kształtu. Prace nadal trwają

W dalszym ciągu trwają prace nad modernizacją drogi powiatowej 1912C relacji Liszkowo# – Sadki. W ramach niniejszej inwestycji na ten ponad czterokilometrowy odcinek jezdni Powiat Nakielski przeznaczył ponad 3 mln złotych.

(czytaj więcej)
20 lipca 2018 0

Zwiedzili Nakło i okolice. Jednym z punktów pobytu była wizyta w ratuszu

Od poniedziałku w gminie Nakło goszczą przedstawiciele Młodzieżowej Rady #Miasta Sosnowca.

(czytaj więcej)
19 lipca 2018 23

Przetarg na przebudowę dwóch ulic rozstrzygnięty. Co wejdzie w zakres prac?

W wyniku przeprowadzenia przetargu nieograniczonego ofertowego w dniu # 6 lipca br. Gmina Szubin zawarła umowę z Firmą KOWALSKI BUDOWNICTWO Sp. z o.o z siedzibą w Żninie na zadanie związane z przebudową ul. Lipowej w Szubinie od km 0+000 do km 0+316,50 wraz z przebudową ul. Kcyńskiej w Szubinie. Zakończenie robót planuje się do 15 grudnia br. Wartość zadania wynosi: 2 582 999,99 zł brutto.

(czytaj więcej)
19 lipca 2018 0

Wizyta delegacji z Kazachstanu. Goście bliżej poznali Szubin

18 lipca br. gościliśmy w Szubinie ośmioosobową delegację z miasta # Kapszagaj z Kazachstanu.

(czytaj więcej)
19 lipca 2018 0

Po 45 latach przechodzi na emeryturę. Zdzisława Matylis otrzymała życzenia i kwiaty

W połowie lipca 2018 r. po 45 latach pracy, w tym 40 latach w Powiatowej i Miejskiej Bibliotece # Publicznej w Nakle nad Notecią, Pani Zdzisława Matylis przeszła na zasłużoną emeryturę.

(czytaj więcej)
19 lipca 2018 0

Debata o integracji. Rozmawiano o wsparciu dla niepełnosprawnych

W miniony wtorek, 17 lipca, w gmachu Nakielskiego Ośrodka Kultury odbył się # panel informacyjno-dyskusyjny między przedstawicielami nakielskiego Zakładu Ubezpieczeń Społecznych – panią Hanną Kubisz, Powiatowego Centrum Pomocy Rodzinie – panią Agnieszką Stręciwilk oraz osobami objętymi Porgramem w ramach Aktywnego włączenia społecznego w okresie 01.05.2017 – 31.12.2018.

(czytaj więcej)
19 lipca 2018 3

Co wykonano w ostatnim czasie? Sprawdzamy postęp prac na budowie S5

Trwają prace na budowie drogi S5 na odcinku Szubin - Jaroszewo.

(czytaj więcej)
18 lipca 2018 1

Rowy na terenie gminy zostaną uporządkowane. Ogłoszono konkurs ofert

Burmistrz Kcyni Marek Szaruga ogłosił otwarty konkurs ofert na prace konserwacyjne urządzeń # melioracyjnych (rowów odkrytych) na terenie gminy. W ogłoszeniu o ofercie zawarta jest informacja, że celem przeprowadzenia robót jest uregulowanie stosunków powietrzno-wodnych w glebie.

(czytaj więcej)
17 lipca 2018 16

Mural oficjalnie odsłonięty. "To kolejny krok, abyśmy odbudowali pomnik-mogiłę"

Uroczystość odsłonięcia powstańczego muralu w Szubinie została objęta honorowym Patronatem # Marszałka Województwa Kujawsko-Pomorskiego Piotra Całbeckiego. Uroczystość z udziałem władz wojewódzkich i samorządowych odbyła się we wtorek, 17 lipca.

(czytaj więcej)
17 lipca 2018 0

Droga po modernizacji oficjalnie oddana. Było uroczyście

W miniony poniedziałek w urokliwej świetlicy wiejskiej w Małocinie odbyło się oficjalne oddanie # zmodernizowanej drogi powiatowej nr 1920C relacji Wyrza-Chrząstowo w Małocinie. Odnowiona jezdnia wyposażona jest w nową dwuwarstwową nawierzchnię – profilową i ścieralną, chodnik o długości 640 metrów, barierki, zatoki i perony autobusowe na przystankach.

(czytaj więcej)
17 lipca 2018 1

Gospodarowanie odpadami w gminie. Czy wszyscy mieszkańcy płacą?

Z terenu gminy Kcynia w 2017 roku zebranych zostało 3247 ton odpadów komunalnych, #z czego w formie zmieszanej 2920 ton, tj. 89,94% wszystkich zebranych odpadów.

(czytaj więcej)
17 lipca 2018 0

Sprzęt, przeglądy i kosztowne działania, czyli o ochronie przeciwpożarowej

Zgodnie z ustawą o ochronie przeciwpożarowej, zadaniem gminy jest między innymi #zapewnienie ochotniczym strażom pożarnym gotowości bojowej. Ile pieniędzy w ubiegłym roku gmina Szubin wydała na jednostki OSP?

(czytaj więcej)
17 lipca 2018 13

Dla wielu osób pobyt nad wodą skończył się tragicznie. Sprawdzamy statystyki

Pogoda w maju, czerwcu i częściowo w lipcu sprzyjała wypoczynkowi nad wodą. Niestety, #dla wielu osób skończyło się to tragicznie. W Polsce życie w ten sposób straciło 157 osób (maj-16 lipiec).

(czytaj więcej)
17 lipca 2018 9

Bezrobocie w powiecie nakielskim. Zanotowano kolejny spadek

Powiatowy Urząd Pracy opublikował dane o bezrobociu w naszym powiecie. Jak prezentują #się one na tle tych z końca czerwca 2017? Sprawdzamy.

(czytaj więcej)
16 lipca 2018 71

Droga za prawie 100 tys. zł do jednego obiektu. Mieszańcy nie kryli zdziwienia

W 2017 roku wybudowano asfaltowy odcinek drogi tam, gdzie jeszcze nikt nie mieszka, #a na jej dalszej części jest jeszcze szczere pole. Mieszańcy Nakła nie kryli zdziwienia.

(czytaj więcej)
16 lipca 2018 25

JRS Kowalewko na zjeździe byłych żołnierzy 27 WDP AK

Na zaproszenie Zarządu Okręgu Wołyńskiego światowego Związku Żołnierzy Armii Krajowej #delegacja OSP JRS Kowalewko uczestniczyła w centralnych obchodach Narodowego Dnia Pamięci Ofiar Ludobójstwa dokonanego przez ukraińskich nacjonalistów na obywatelach II Rzeczypospolitej Polskiej oraz rocznicy Akcji ,,Burza" na Kresach II RP, a także na corocznym Zjeździe byłych żołnierzy 27 WDP AK.

(czytaj więcej)
16 lipca 2018 18

Niezwykły jeleń w obiektywie Jerzego Napierały. "Warto go chronić" (film)

Z wykształcenia jest nauczycielem i pracuje w Szkole Specjalnej w Kcyni, jednak jego #pasja to fotografia przyrodnicza. Mowa o Jerzym Napierale, który zwrócił się do nas z prośbą.

(czytaj więcej)
16 lipca 2018 0

Totalna zmiana dobrze znanych miejsc. Niebawem minie rok od nawałnicy

Niedługo rocznica nawałnicy z 11 sierpnia 2017 r. Skutki tego kataklizmu wciąż są widoczne #wokół nas.

(czytaj więcej)
15 lipca 2018 4

Nie wszyscy radni przeciwni reaktywacji posterunku. Radna Orłowska wydała oświadczenie

Pomimo starań ze strony wójta oraz wyrażenia woli reaktywacji posterunku w # Sadkach, radni zdecydowali, że nie zgodzą się na przeznaczenie środków budżetowych na zaadaptowanie budynku pod posterunek. Jednak nie wszyscy.

(czytaj więcej)
15 lipca 2018 6

Niedogodności przy budowie kanalizacji. Mieszkańcy muszą uzbroić się w cierpliwość

Od sierpnia ubiegłego roku trwa budowa kanalizacji sanitarnej i deszczowej na # Osiedlu Bydgoskim w Szubinie. Prace idą do przodu, raz lepiej, raz gorzej, a mieszkańcy już od prawie roku muszą liczyć się z pewnymi niedogodnościami. Są tacy, którzy mają już dość inwestycji w swoim sąsiedztwie.

(czytaj więcej)
15 lipca 2018 0

W gminie Kcynia sporo się dzieje. Jak wyglądają wydatki na promocję?

W 2017 roku na promocję jednostek samorządu terytorialnego w # gminie Kcynia wydano kwotę 113. 259 zł. Na co konkretnie przeznaczono pieniądze?

(czytaj więcej)
15 lipca 2018 23

Uda się zabokować powstanie tuczarni? Wiele zależy od mieszkańców

Podczas jednej z sesji Rady Miejskiej szubińscy radni przyjęli uchwałę intencyjną w sprawie # przystąpienia do sporządzenia planu zagospodarowania przestrzennego dla części wsi Wrzosy. Ma to zapobiec budowie przemysłowej tuczarni. Czy podjęto już prace nad dokumentem? Czy gmina ma na to pieniądze?

(czytaj więcej)
14 lipca 2018 3

Wandale demolują wiatę przystankową. Sołtys prosi policję o częstsze patrole

Demolowanie przystanków autobusowych - to bolączka wielu miejscowości. Ich sprawców trudno # posądzać o racjonalne działania. Z drugiej strony, tego typu incydenty, z różnych przyczyn, nie są zgłaszane policji.

(czytaj więcej)
13 lipca 2018 19

Dzień pełen awansów i wyróżnień. Policjanci obchodzili swoje święto

13 lipca policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Nakle obchodzili swoje święto. Tradycyjnie # podczas tego typu uroczystości nie zabrakło awansów oraz odznaczeń.

(czytaj więcej)
13 lipca 2018 0
Sonda

Mieszkańcy chcą reaktywowania Filii Wydziału Komunikacji. Trwa zbieranie podpisów pod petycją

W gminie Szubin trwa zbieranie podpisów pod petycją, która zostanie skierowana do # Starostwa Powiatowego w Nakle. Pismo dotyczy żądania reaktywowania w Szubinie Filii Wydziału Komunikacji.

(czytaj więcej)
0

Projekt łóżka producenta z Bydgoszczy w „Werandzie”

Sypialnia to jedno z najważniejszych wnętrz w domu. W tym pomieszczeniu spędzamy znaczącą część doby, w związku z czym wszystkie meble powinny być dobrze dopasowane do indywidualnych potrzeb.

(czytaj więcej)
0

Ludność, urodzenia, zgony, małżeństwa... Sprawdzamy statystyki za 2017 rok

W 2017 r. w województwie kujawsko-pomorskim odnotowano 20,9 tys. urodzeń żywych. #Było to o 1,1 tys. więcej niż w 2016 r. Jednocześnie wzrosła liczba zgonów. W 2017 r. zmarło 21,3 tys. osób – o 727 osób więcej niż w 2016 r.

(czytaj więcej)
0

„Rodzina 500+” i inne świadczenia w liczbach. Ile osób otrzymało wsparcie?

Rządowym programem „Rodzina 500+” realizowanym w 2017 roku objęto 3 845 tys. dzieci #do 18 lat. Świadczenie wychowawcze otrzymywało około 3 797 tys. dzieci, a dodatek 500+ w pieczy zastępczej ponad 47 tys. dzieci.

(czytaj więcej)
0

Jak zrobić murowany grill?

Grillowanie to jeden z przyjemniejszych sposobów na plenerowy wypoczynek. Miły czas w gronie znajomych smakuje najlepiej, gdy stoły zastawione są pieczonymi na grillu mięsami, rybami i warzywami. Na rynku znajdziemy wiele przenośnych urządzeń do grillowania, ale miłośnicy takiej formy wypoczynku z pewnością powinni pomyśleć o czymś więcej – o zbudowaniu własnego grilla. Jak to zrobić i dlaczego warto?

(czytaj więcej)