Dziś mamy 23 marca 2019, sobota, imieniny obchodzą:

Fakty

23 marca 2019 0

Wybrano nowego prezesa KŻR LOK. Członkowie byli jednogłośni

W piątek 22 marca w restauracji Cechowa w Nakle miało miejsce # walne zebranie sprawozdawczo-wyborcze Klubu Żołnierzy Rezerwy LOK w Nakle.

(czytaj więcej)
23 marca 2019 2

Narada z dyrektorami szkół. Do strajku przystąpiło aż 10 placówek

W gminie Kcynia do referendum, w którym nauczyciele i pracownicy szkół opowiadali się za # udziałem (bądź nie) w ogólnopolskim strajku nauczycieli przystąpiło 10 szkół.

(czytaj więcej)
23 marca 2019 0

Słuchaczki UTW odwiedziły burmistrza. Dyskutowano na wiele tematów

W czwartek 21 marca br., Joanna Belczyńska, Alicja Janeczkowska i Jadwiga Cyganek # reprezentujące nakielski Uniwersytet Trzeciego Wieku, uczestniczyły w spotkaniu z burmistrzem – Sławomirem Napierałą.

(czytaj więcej)
23 marca 2019 0

Wspólna akcja przyniosła efekty. Zebrano dużą ilość śmieci

W sobotę 16.03.2019r. z inicjatywy koła łowieckiego "Jeleń" i mieszkańców wsi # Rościmin została zorganizowana akcja sprzątania leśnych ścieżek i uporządkowania dróg gminnych i powiatowych.

(czytaj więcej)
23 marca 2019 8

Mieszkanie Plus w Nakle. Powstanie 190 mieszkań

W Nakle nad Notecią powstanie 190 mieszkań, w ramach # rządowego programu Mieszkanie Plus. Podczas dzisiejszej konferencji prasowej w Kujawsko-Pomorskim Urzędzie Wojewódzkim omówiono główne założenia tej inicjatywy.

(czytaj więcej)
23 marca 2019 0

Powiat rozstrzygnął konkurs. Przyznano dofinansowanie 19 projektom

Powiat Nakielski rozstrzygnął konkurs na organizację zajęć pozalekcyjnych w #2019 roku. Sprawdzamy, na jakie zadania przyznano dofinansowania.

(czytaj więcej)
22 marca 2019 11

Przemyślana decyzja mieszkańców. Poznaliśmy sołtysa Małocina

Mieszkańcy Małocina w celu wybrania nowego sołtysa spotkali się po raz pierwszy już 7 marca, # jednak wówczas nie udało im się wyłonić spośród siebie nowego gospodarza wsi. W związku z tym, dwa tygodnie później zorganizowano kolejne spotkanie sprawozdawczo-wyborcze, które tym razem zakończyło się pomyślnie.

(czytaj więcej)
21 marca 2019 3

„Moja Szesnastka”. Terytorialsi z 8K-PBOT na podium zwycięstwa konkursu

Terytorialsi z 8 Kujawsko-Pomorskiej Brygady OT im. gen. Elżbiety Zawackiej#, „Zo” wygrali konkurs organizowany przez Dowództwo Wojsk Obrony Terytorialnej pt. „Moja Szestnastka”. Szer. Rozworowska Julia i szer. Drążkowski Jarosław zajęli drugie i trzecie miejsce opisując swoje wrażenia i przeżycia ze szkolenia podstawowego.

(czytaj więcej)
21 marca 2019 10

95 osób wzięło udział w wyborach. Bernadeta Nowaczyk ponownie sołtysem

Mieszkańcy Ślesina nie mieli problemów z wyborem sołtysa.# Zgromadzone na sali osoby w zdecydowanej większości były zadowolone z dotychczasowej pracy Bernadety Nowaczyk, powierzając jej wspomnianą funkcję na kolejne 5 lat.

(czytaj więcej)
21 marca 2019 1

Spotkanie z leśnikami. Głównym punktem wizyty był pokaz sadzarek

Leśnicy z RDLP w Zielonej Górze oraz z Nadleśnictwa Dobrzejewice zapoznali się z pracami # odnowieniowymi na powierzchni zniszczonej przez nawałnicę.

(czytaj więcej)
21 marca 2019 0

Stowarzyszenia podpisały umowy. Rozdysponowano 470 500 zł

W dniach 19-20 marca w Urzędzie Miasta i Gminy Nakło nad Notecią podpisano umowy ze# stowarzyszeniami na wykonanie zadań pożytku publicznego w ramach otwartego konkursu ofert. W konkursie rozdysponowana została kwota 470 500 PLN.

(czytaj więcej)
21 marca 2019 0

Kolejne umowy podpisane! Łącznie podpisano 89 umów

19 marca 2019 r. w gabinecie starosty nakielskiego obyły się kolejne spotkania z organizacjami # pozarządowymi, podczas których podpisano 28 umów na wykonywanie zadań publicznych w ramach otwartych konkursów ofert 2-6/2019. Umowy w imieniu Powiatu Nakielskiego podpisywali starosta nakielski Tadeusz Sobol oraz wicestarosta Tomasz Miłowski.

(czytaj więcej)
21 marca 2019 12

Trzy pożyczki na inwestycje. Sprawdź, jak głosowali radni

Radni gminy Mrocza na marcowej sesji podjęli 3 uchwały w sprawie zaciągnięcia pożyczek #na finansowanie zadań tj. zagospodarowanie terenu wokół świetlicy wiejskiej w Drążnie, modernizację budynku byłej Remizy OSP na Izbę Tradycji Pożarnictwa w Wielu oraz budowę targowiska miejskiego w Mroczy. Nie byli jednogłośni.

(czytaj więcej)
20 marca 2019 4

Najwyższa Izba Kontroli z uznaniem o inwestycjach w naszych szpitalach

Kujawsko-Pomorskie jest jednym z krajowych liderów w dziedzinie dostosowania szpitali# wojewódzkich do norm i standardów pozwalających zapewnić bezpieczeństwo zdrowotne pacjentów – wynika z upublicznionego wczoraj raportu Najwyższej Izby Kontroli.

(czytaj więcej)
20 marca 2019 0

Nagrody Marszałka 2019. Przyznawane zostaną w różnych dziedzinach

Po raz kolejny przyznamy Nagrody Marszałka Województwa Kujawsko-Pomorskiego#, nasze najbardziej prestiżowe wyróżnienia, przyznawane za najwartościowsze dokonania w istotnych obszarach działalności publicznej i społecznej, profesjonalnej i biznesowej. Na zgłoszenia czekamy do 30 kwietnia, gala nagród w czerwcu.

(czytaj więcej)
20 marca 2019 5

Zabrakło miejsc siedzących. 103 osoby przyszły wybrać sołtysa!

Mieszkańcy Karnowa licznie przybyli na zebranie sołeckie#, by wziąć udział w wyborach oraz porozmawiać o bieżących sprawach dotyczących ich wsi z burmistrzem oraz pracownikami urzędu gminy.

(czytaj więcej)
20 marca 2019 0

Osiedle Bydgoskie na zebraniu. Wybrano nową przewodniczącą

18 marca w Szubińskim Domu Kultury zorganizowano zebranie sprawozdawczo-wyborcze# Osiedla Bydgoskiego. Po zakończeniu cyklu zebrań sołeckich, burmistrz wraz ze swoimi pracownikami spotyka się tym razem z mieszkańcami miasta.

(czytaj więcej)
20 marca 2019 9

Radni podwyższyli sobie diety! Przeciwnych było zaledwie trzech

Na ostatniej sesji radni z Szubina postanowili podwyższyć sobie diety, choć decyzja ta nie była jednogłośna.

(czytaj więcej)
20 marca 2019 19

Osiedle Leśne po wyborach . Różnica tylko jednego głosu!

Tylko 70 spośród 1035 mieszkańców Osiedla Leśnego uprawnionych do głosowania wzięło udział we# wtorkowym zebraniu, podczas którego wybierano nowy zarząd osiedla. „Walka” o stanowisko przewodniczącego zarządu była bardzo wyrównana. Kandydatów dzielił tylko 1 głos.

(czytaj więcej)
20 marca 2019 39

Kurator wydał negatywną opinię. Rodzice i dzieci mogą spać spokojnie

Kujawsko-Pomorski Kurator Oświaty Marek Gralik negatywnie zaopiniował uchwały intencyjne o # likwidacji szkół podstawowych w Sipiorach, Rozstrzębowie i Palmierowie. Dla rodziców i uczniów oznacza to tyle, że szkoły zostaną.

(czytaj więcej)
20 marca 2019 11

Ma powstać olbrzymia tuczarnia. Mieszkańcy są stanowczo przeciwni

Kolejna wieś w gminie Kcynia rozpoczyna walkę z przemysłową hodowlą świń. W Chwaliszewie ma# powstać tuczarnia na prawie 25 tysięcy sztuk! Mieszkańcy stanowczo sprzeciwiają się inwestycji.

(czytaj więcej)
20 marca 2019 0

Powiat Nakielski. Kolejne organizacje pozarządowe otrzymały granty

W miniony poniedziałek, 18 marca 2019 roku, Tadeusz Sobol – Starosta Nakielski wraz z Tomaszem# Miłowskim – Wicestarostą Nakielskim podpisali umowy z przedstawicielami następujących organizacji:

(czytaj więcej)
20 marca 2019 1

Subwencja to za mało. Gmina dołoży miliony do oświaty

Oświata jest szczególnie aktualnym tematem w gminie Kcynia w ostatnim czasie. #Z powodu dużych kosztów, gmina musi dokładać spore pieniądze i właśnie dlatego samorząd zdecydował się na zmiany w sieci szkół. Jakie koszty poniesie w tym roku?

(czytaj więcej)
19 marca 2019 29

Rusza trasa Nowej Piątki. Odwiedzą 19 powiatów naszego województwa

- Ruszamy w Polskę, aby informować o naszych nowych propozycjach programowych# - mówił wczoraj premier Mateusz Morawiecki, który zainaugurował trasę „Nowej Piątki”. Kampanię w województwie kujawsko-pomorskim rozpoczął także wojewoda Mikołaj Bogdanowicz. Popołudniu odbędą się pierwsze spotkania z mieszkańcami Sicienka i Koronowa.

(czytaj więcej)
19 marca 2019 1

Obchody 38. rocznicy wydarzeń Bydgoskiego Marca 1981

15 marca w Kujawsko-Pomorskim Urzędzie Wojewódzkim# odbyła się konferencja prasowa dotycząca tegorocznych obchodów 38. rocznicy Bydgoskiego Marca 1981.

(czytaj więcej)
19 marca 2019 0

Wybory w Żurczynie. Sołtysem ponownie Małgorzata Jasiak

11 marca 2019 r. o godz. 17:00 odbyło się zebranie wiejskie sołectwa Żurczyn#, na którym dokonano wyboru sołtysa i rady sołeckiej na kolejną kadencję.

(czytaj więcej)
19 marca 2019 0

Zebranie sołeckie w Szkocji. Ewa Myśliwiec na kolejną kadencje

13 marca 2019 r. o godz. 17:00 odbyło się zebranie wiejskie sołectwa Szkocja#, na którym dokonano wyboru sołtysa i rady sołeckiej na kolejną kadencję.

(czytaj więcej)
19 marca 2019 0

104 lata Pani Franciszki. Życzymy kolejnych stu lat

Najstarsza nakielanka, Franciszka Gawłowicz, ukończyła właśnie 104 lata.

(czytaj więcej)
0

Projekt łóżka producenta z Bydgoszczy w „Werandzie”

Sypialnia to jedno z najważniejszych wnętrz w domu. W tym pomieszczeniu spędzamy znaczącą część doby, w związku z czym wszystkie meble powinny być dobrze dopasowane do indywidualnych potrzeb.

(czytaj więcej)
0

Młodzi na rynku pracy w kujawsko-pomorskim. Sprawdzamy statystyki

Według Badania Aktywności Ekonomicznej Ludności (BAEL) w IV kwartale 2017 r. w #województwie kujawsko-pomorskim sytuacja ludzi młodych na rynku pracy była trudniejsza niż ogółu populacji. Grupę tę charakteryzowały niższy współczynnik aktywności zawodowej oraz wskaźnik zatrudnienia.

(czytaj więcej)
0

Jak długo żyją mieszkańcy kujawsko-pomorskiego? Zobacz statystyki

Od ostatniej dekady ubiegłego stulecia obserwowane jest w Polsce wydłużanie się #przeciętnego trwania życia we wszystkich województwach.

(czytaj więcej)
0

Jak zrobić murowany grill?

Grillowanie to jeden z przyjemniejszych sposobów na plenerowy wypoczynek. Miły czas w gronie znajomych smakuje najlepiej, gdy stoły zastawione są pieczonymi na grillu mięsami, rybami i warzywami. Na rynku znajdziemy wiele przenośnych urządzeń do grillowania, ale miłośnicy takiej formy wypoczynku z pewnością powinni pomyśleć o czymś więcej – o zbudowaniu własnego grilla. Jak to zrobić i dlaczego warto?

(czytaj więcej)