Dziś mamy 19 stycznia 2018, piątek, imieniny obchodzą:

Fakty

18 stycznia 2018 11

Pierwsze posiedzenie w tym roku. Jednym z tematów był smog

18 stycznia w Sali konferencyjnej Przystani Powiat Nakielski w Nakle zorganizowano posiedzenie # Komisji Bezpieczeństwa i Porządku.

(czytaj więcej)
18 stycznia 2018 2

Kolejne informacje w sprawie Medicusa. "Na zainstalowanie windy włodarz wyraża zgodę"

W związku z opublikowaną informacją spółki Medicus dotyczącą Programu Dostosowawczego, wójt # Sadek Dariusz Gryniewicz udziela wyjaśnień dotyczących szczegółów tego programu.

(czytaj więcej)
18 stycznia 2018 5

Spółka odpowiada na artykuł Urzędu Gminy. "Należy sprostować nieprawdziwe informacje"

Ustosunkowując się do informacji przekazanej przez Urząd Gminy w Sadach dotyczącej #remontu pracowni fizjoterapii Przychodni w Sadkach należy sprostować nieprawdziwe informacje przedstawione w tym artykule.

(czytaj więcej)
18 stycznia 2018 0

Ruszy budowa parkingu przy dworcu PKP. Podpisano umowę z wykonawcą

W dniu 17 stycznia została podpisana umowa na budowę parkingu Park and Ride, #który będzie zlokalizowany na terenie sąsiadującym z dworcem PKP.

(czytaj więcej)
18 stycznia 2018 66

Gmina chce oszczędzić na oświacie. Rodzice mówią „nie”, burmistrz robi swoje

Gmina Kcynia tonie w długach – to fakt. Do tego stopnia, że samorząd został wzięty pod lupę #przez Regionalną Izbę Obrachunkową. Jeżeli teraz włodarze nie poszukają oszczędności, trzeba będzie napisać plan naprawczy – to oznacza 3-letni zastój w inwestycjach, brak funduszu sołeckiego, ograniczone środki na promocję, zero szans na jakiekolwiek zobowiązania finansowe. No więc Marek Szaruga szuka oszczędności. Jako wieloletni pedagog – idzie mu świetnie w oświacie.

(czytaj więcej)
17 stycznia 2018 47

Kto ma wystąpić na Przystani w Kolorze Blue? Są dwie propozycje (sonda)

Organizatorzy, czyli Starostwo Powiatowe w Nakle przygotowuje się do kolejnej odsłony Przystani # w Kolorze Blue. W związku z tym, w ręce mieszkańców oddano decyzję dotyczącą tego, jaki artysta ma zagościć na scenie podczas tego festynu na nakielskiej przystani. Zaproponowano dwóch wykonawców.

(czytaj więcej)
17 stycznia 2018 0

O bezpieczeństwie pieszych. Policjanci odwiedzili ośrodek "Judym"

Dzielnicowi z Komisariatu Policji w Szubinie, mł. asp. Przemysław Błaszkowski oraz # sierż. szt. Tomasz Bukowski spotkali się z mieszkańcami Kujawsko – Pomorskiego Stowarzyszenia Pomocy Bliźniemu „Judym” w Kołaczkowie. Tematem przewodnim spotkania było bezpieczeństwo pieszych.

(czytaj więcej)
17 stycznia 2018 0

Odprawa roczna w nakielskiej komendzie. Podsumowano pracę policjantów w minionym roku

Wczoraj (16.01.18r.) w Komendzie Powiatowej Policji w Nakle nad Notecią Komendant mł. insp. # Krzysztof Stefaniak podsumował pracę policjantów powiatu nakielskiego w 2017 roku. W spotkaniu udział wziął Zastępca Komendanta Wojewódzkiego Policji w Bydgoszczy insp. Artur Malinowski.

(czytaj więcej)
17 stycznia 2018 5

Dwa spotkania zakończyły się fiaskiem. Na razie nie będzie remontu pomieszczeń przychodni

Dnia 12 oraz 17 stycznia Wójt Gminy Sadki Dariusz Gryniewicz, spotkał się z Zarządem Medicusa # odnośnie prośby Medicusa o zgodę na remont pomieszczeń i dostosowania ich do wymogów prowadzonej działalności medycznej.

(czytaj więcej)
17 stycznia 2018 0

Spotkanie ws. terenu po byłej Cegielni. Zaprezentowano plany inwestycyjne dla tego terenu

Radni Rady Miejskiej w Szubinie spotkali się z właścicielem terenu po byłej Cegielni w # Szubinie, który zaprezentował im swoje plany inwestycyjne dla tego obszaru. Teren obejmuje działki o numerach ewidencyjnych 2438/2, 2438/3, 2438/4, 2438/5, 2438/6, 2438/7 i 2438/9.

(czytaj więcej)
16 stycznia 2018 41

Trudne warunki na drogach powiatu. Zima znowu zaskoczyła?

Wczesnym rankiem przywitał nas śnieg, co spowodowało pogorszenie warunków na drogach #powiatu. Do godz. 12.00 doszło do dwóch kolizji, w których nikt nie został poszkodowany. Czyżby zima znowu zaskoczyła kierowców i drogowców?

(czytaj więcej)
16 stycznia 2018 0

Gala konkursu „Rolnik Pomorza i Kujaw”. Wśród nagrodzonych są mieszkańcy powiatu

13 stycznia w Filharmonii Pomorskiej im. Ignacego Paderewskiego w #Bydgoszczy odbyła się uroczysta gala konkursu „Rolnik Pomorza i Kujaw 2017”. To już XV edycja konkursu.

(czytaj więcej)
16 stycznia 2018 14

Budowa kanalizacji sanitarnej coraz bliżej. Podpisano umowę z wykonawcą

W wyniku przeprowadzenia przetargu nieograniczonego ofertowego w dniu 12 stycznia br. #Gmina Szubin zawarła umowę z firmą MELBUD SA z Grudziądza na budowę kanalizacji sanitarnej w miejscowości Tur – Etap I i II.

(czytaj więcej)
14 stycznia 2018 2

Podobnie jak rok temu. Zobacz, ile gmina Kcynia zebrała podczas WOŚP

Znamy już kwotę jaką udało się uzbierać sztabowi Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy w # Kcyni.

(czytaj więcej)
14 stycznia 2018 0

Zestawienie środków na fundusz sołecki w 2018 roku. Sprawdź, na co zostaną przeznaczone

W ubiegłym roku mieszkańcy poszczególnych sołectw w gminie Mrocza spotykali się na zebraniach, # aby rozdysponować środki przyznane z budżetu gminy na tzw. fundusz sołecki. Na jakie cele najczęściej przeznaczano pieniądze? Sprawdzamy.

(czytaj więcej)
14 stycznia 2018 16

Mieszkańcy dopytują o dofinansowanie do wymiany pieców. Pieniędzy nie ma i nie będzie

Problem z jakością powietrza coraz częściej staje się przedmiotem debat oraz działań władz także na # szczeblu samorządowym. Gminy przeznaczają środki na dofinansowanie wymiany starych kotłów c.o. na te bardziej ekologiczne. Mieszkańcy także mają coraz większą świadomość na temat potrzeby ratowania środowiska naturalnego oraz własnego zdrowia, w związku z tym, coraz częściej dopytują o możliwość otrzymania środków na wymianę pieców. Jednak nie w każdej gminie są na to pieniądze.

(czytaj więcej)
13 stycznia 2018 34

Rynek pracy w powiecie. Stopa bezrobocia spada

Powiatowy Urząd Pracy w Nakle nad Notecią cyklicznie publikuje dane na temat bezrobocia w # powiecie nakielskim. Aktualne dane dotyczą listopada 2017 roku.

(czytaj więcej)
13 stycznia 2018 27

Statystyka ludności mówi sama za siebie. Ubywa mieszkańców

Na koniec roku 2017 gmina Nakło opracowała statystykę ludności poszczególnych miejscowości w # gminie. Przedstawiono także liczbę mieszkańców zameldowanych na pobyt stały i czasowy.

(czytaj więcej)
13 stycznia 2018 5

Wybory uzupełniające do zarządu MLKS Orzeł Kcynia. Wybrano nowego prezesa

12 stycznia 2018 roku odbyły się wybory uzupełniające do zarządu MLKS Orzeł # Kcynia. Członkowie klubu wybrali nowego prezesa, którym jednogłośnie został Tomasz Zmudziński.

(czytaj więcej)
13 stycznia 2018 0

Etap Olimpiady Wiedzy o Bezpieczeństwie. Finał bez uczestników z naszego regionu

Znamy już uczestników III finałowego etapu VIII Kujawsko-Pomorskiej Olimpiady Wiedzy o # Bezpieczeństwie „Bezpieczny i przyjazny region”.

(czytaj więcej)
13 stycznia 2018 4

Pół wieku pożycia małżeńskiego. Pary świętowały swoje jubileusze

Złote gody to niezwykłe wydarzenie nie tylko dla jubilatów, ale również dla ich rodzin oraz przyjaciół. # Jubileuszem 50-lecia pożycia małżeńskiego mogą się poszczycić kolejne pary z gminy Nakło, które 13 stycznia odebrały Medale za Długoletnie Pożycie Małżeńskie.

(czytaj więcej)
12 stycznia 2018 8

Rozbudowa ulicy Młyńskiej trwa. Inwestycja zakończy się w czerwcu

W lipcu ubiegłego roku rozpoczęła się procedura przetargowa dotycząca przebudowy # ulicy Młyńskiej w Nakle. Trwa realizacja inwestycji.

(czytaj więcej)
12 stycznia 2018 41

Zwolnienie dyrektora PCPR. Sąd rozpatrzył skargę Sebastiana Hałasa

W czerwcu ubiegłego roku Zarząd Powiatu podjął decyzję o odwołaniu dotychczasowego dyrektora # Powiatowego Centrum Pomocy Rodzinie Sebastiana Hałasa ze stanowiska. Sebastian Hałas złożył w tej sprawie skargę na uchwałę Zarządu do Sądu Administracyjnego. 10 stycznia br. zapadł wyrok w tej sprawie.

(czytaj więcej)
12 stycznia 2018 0

Zabytki opatrzone historią. Nowe tabliczki pojawiły się w mieście

W ostatnim czasie na zabytkach Kcyni można dostrzec tabliczki informacyjne podkreślające #atuty miasteczka i jego zabytków. Tabliczki będą pojawiać się sukcesywnie na najciekawszych zabytkach i miejscach historycznych.

(czytaj więcej)
12 stycznia 2018 0

Uroczystości w Szubinie. Ponownie uczczono pamięć o powstańcach

11 stycznia 2018 roku w Szubinie uczczono pamięć powstańców wielkopolskich, którzy #oddali życie za wolność ojczyzny 99 lat temu. Można powiedzieć, że uroczystość była wejściem w świętowanie 100-lecia odzyskania przez Polskę niepodległości i 100-lecia wybuchu zwycięskiego Powstania Wielkopolskiego 1918-1919.

(czytaj więcej)
11 stycznia 2018 10

Pierwsza sesja w nowym roku. Nowa inwestycja w gminie Mrocza

11 stycznia, podczas pierwszej w tym roku sesji Rady Miejskiej w Mroczy, radni przyjęli # jednogłośnie dwie uchwały.

(czytaj więcej)
11 stycznia 2018 6

Trwają prace w zabytkowych kościołach. Będą atrakcją dla turystów

W zabytkowych kościołach powiatu nakielskiego: w Ślesinie i Szaradowie trwają #prace konserwatorskie dofinansowane z budżetu Unii Europejskiej.

(czytaj więcej)
11 stycznia 2018 11

Od nawałnicy minęło kilka miesięcy. W Nadleśnictwie Szubin praca wre

Mija 5 miesięcy odkąd przez powiat przeszła nawałnica, która wyrządziła ogromne #szkody. Część z nich już została usunięta, ale wiele prac potrwa jeszcze miesiącami. W dużym stopniu uszkodzone zostały lasy. Zapytaliśmy więc nadleśniczego o postęp prac.

(czytaj więcej)
0

Piękna na mikołajki – oczaruj go swoim wyglądem!

Mikołajki to przede wszystkim dzień obdarowywania najbliższych podarunkami. Możesz jednak sprawić, by ukochany zapamiętał ten moment na dłużej za sprawą Twojego niebanalnego wizerunku. Zadbaj o odpowiednią stylizację oraz piękny makijaż!

(czytaj więcej)
0

Masz 18 lat i pierwszy raz wnioskujesz o paszport? Otrzymasz wyjątkowy prezent!

W 2018 roku, w 100-lecie odzyskania przez Polskę niepodległości, każdy 18-latek #wnioskujący po raz pierwszy o paszport otrzyma wraz z nim pakiet jubileuszowy. W specjalnej kopercie znajdują się: flaga Polski, znaczek z logotypem Niepodległej oraz miniprzewodnik z opisem jak szanować biało-czerwone barwy i poprawnie śpiewać hymn Polski.

(czytaj więcej)
0

Świąteczne bony podarunkowe do Studia Urody Lidii Gwóźdź

Nie masz pomysłu na prezent dla kogoś bliskiego? Nasz salon proponuje zakup specjalnego zaproszenia za dowolną kwotę, na usługi w naszym gabinecie.

(czytaj więcej)
0

Jak zrobić murowany grill?

Grillowanie to jeden z przyjemniejszych sposobów na plenerowy wypoczynek. Miły czas w gronie znajomych smakuje najlepiej, gdy stoły zastawione są pieczonymi na grillu mięsami, rybami i warzywami. Na rynku znajdziemy wiele przenośnych urządzeń do grillowania, ale miłośnicy takiej formy wypoczynku z pewnością powinni pomyśleć o czymś więcej – o zbudowaniu własnego grilla. Jak to zrobić i dlaczego warto?

(czytaj więcej)