Dziś mamy 28 października 2020, środa, imieniny obchodzą:

Fakty

28 października 2020 0

Przebudowa drogi Anieliny-Bielawy. Inwestycję realizuje firma z Nakła

Trwają prace przy przebudowie drogi Anieliny –Bielawy w ramach# modernizacji dróg na odcinku 551mb.

(czytaj więcej)
28 października 2020 0

Zmarł ppor Bolesław Jopek. Należał do Klubu Żołnierzy Rezerwy LOK

W wieku 72 lat zmarł ppor Bolesław Jopek.

(czytaj więcej)
28 października 2020 0

Budowa skateparku w Sadkach. Rozpoczął się montaż urządzeń

W dniu 28.10.2020r. rozpoczął się montaż# urządzeń na skateparku. Inwestycja jest dofinansowana z Urzędu Marszałkowskiego w ramach poddziałania 19.2 „Wsparcie na wdrażanie operacji w ramach strategii rozwoju lokalnego kierowanego przez społeczność „ objętego Programem Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014 – 2020.

(czytaj więcej)
28 października 2020 0

Roboty budowlane na ul. Sądowej. Wymienione zostaną m.in. chodniki

Trwa remont ul. Sądowej i Farnej. W ramach prac wykonany zostanie# m.in. remont kanalizacji wodociągowej, przebudowa kanalizacji deszczowej, wymieniona zostanie nawierzchnia jezdni oraz chodniki, doświetlone zostanie przejście dla pieszych przy przedszkolu.

(czytaj więcej)
27 października 2020 41

Koronawirus w nakielskim i szubińskim szpitalu. Wstrzymano przyjęcia pacjentów

Od wczoraj, 26 października 2020 roku nie przyjmuje się pacjentów na# oddział wewnętrzny i chirurgiczny w Nakle nad Notecią Nowego Szpitala w Nakle i Szubinie w związku ze stwierdzeniem zakażenia koronawirusem wśród personelu i pacjenta. Od wczoraj z tych samych powodów nie są przyjmowane pacjentki na oddział położniczy szpitala w Szubinie.

(czytaj więcej)
27 października 2020 3

Rekord zakażeń koronawirusem. Adrian Mól o sytuacji w województwie

W dniu dzisiejszym odnotowaliśmy rekord zakażeń# koronawirusem w naszym województwie. Przypomnijmy, że w ciągu ostatniej doby potwierdzono 1500 zakażeń koronawirusem. W tej kwestii wypowiedział się Rzecznik Prasowy Wojewody Kujawsko-Pomorskiego Adrian Mól.

(czytaj więcej)
27 października 2020 0

Nakielska straż miejska objęta kwarantanną domową

Decyzją Państwowego Powiatowego Inspektoriatu Sanitarno# – Epidemiologicznego w Nakle nad Notecią pracownicy Straży Miejskiej oraz Gminnego Centrum Zarządzania Kryzysowego w Nakle nad Notecią zostali objęci kwarantanną domową związaną ze zwalczaniem i przeciwdziałaniem pandemii COVID-19.

(czytaj więcej)
27 października 2020 1

Wojsko w szpitalu zespolonym w Toruniu. Wsparcie działań antykryzysowych

Od pomiaru temperatury, pierwszego monitoringu dostępu do# placówek medycznych, transportu i rozładunku medykamentów, sprzętu oraz dowozu pacjentów na dializy, organizacji i wsparcia punktów poboru wymazów, dekontaminacji pomieszczeń poprzez logistyczne zaopatrzenie placówek samorządowych, szkół, ośrodków wsparcia dla seniorów i instytucji wojskowych – to przedstawiony w telegraficznym skrócie zakres działań żołnierzy 8. Kujawsko – Pomorskiej Brygady Obrony Terytorialnej.

(czytaj więcej)
27 października 2020 11

1500 zakażeń koronawirusem w województwie. W tym 59 osób z powiatu

Kujawsko-Pomorski Urząd Wojewódzki informuje o kolejnych# 1500 przypadkach zakażeń wirusem SARS-CoV-2 w województwie kujawsko-pomorskim.

(czytaj więcej)
27 października 2020 1

Antykryzysowa Tarcza Branżowa. Wsparcie dla firm w związku z COVID-19

Branże gastronomiczna, rozrywkowa, fitness i sprzedaży detalicznej otrzymają dalsze# wsparcie w walce z kryzysem wywołanym pandemią. Przedsiębiorcy z tych branż będą mogli liczyć m.in. na zwolnienie z ZUS-u i świadczenia postojowe za listopad, a także dotacje w wysokości 5 tys. zł. Na ten cel chcemy przeznaczyć ponad 1,8 mld zł. To jednak nie koniec, bo rząd premiera Mateusza Morawieckiego pracuje nad kolejnymi rozwiązaniami, które pomogą uratować polskie przedsiębiorstwa i miejsca pracy. Szacujemy, że Tarcza Branżowa pomoże ok. 200 tys. firm oraz 372 tys. pracowników.

(czytaj więcej)
27 października 2020 3

Urząd w Mroczy pracuje zdalnie. Załatwienie spraw może być utrudnione

W ostatnim czasie cały czas odnotowujemy duże liczby# potwierdzonych przypadków zakażenia koronawirusem nie tylko w całej Polsce, ale i też w naszym regionie. W związku z tym od 26 października Urząd Miasta i Gminy w Mroczy pracuje w sposób zdalny.

(czytaj więcej)
27 października 2020 1

XXVI sesja sejmiku województwa. Obrady odbyły się w trybie zdalnym

Podczas wczorajszej (26 października) sesji sejmiku marszałek# Piotr Całbecki poinformował o przygotowywaniu w trybie ekspresowym kilkuset miejsc dla chorych na Covid-19 w szpitalach podległych samorządowi województwa. W porządku obrad znalazły się także m.in. informacje zarządu województwa o stanie wdrażania rewitalizacji w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego 2014-2020 i realizacji zadań oświatowych w roku szkolnym 2019/2020. Posiedzenie odbywało się w trybie zdalnym.

(czytaj więcej)
27 października 2020 7

Zawieszono zajęcia w nakielskim Przedszkolu Niepublicznym "Donald"

W związku z wystąpieniem niepokojących objawów, które mogą# sugerować zakażenie koronawirusem u dwóch pomocników nauczyciela i nauczycielki, pracujących w Niepublicznym Przedszkolu "Donald" w Nakle, zostali odsunięci od wykonywania swoich obowiązków.

(czytaj więcej)
27 października 2020 0

Omówienie obecnej sytuacji w SP w gminie Łobżenica. Narada z dyrektorami

W dniu 26 października 2020 roku w Urzędzie Miejskim Gminy Łobżenica odbyła się# narada władz samorządowych wraz z dyrektorami szkół podstawowych z terenu naszej Gminy. Spotkanie dotyczyło omówienia obecnej sytuacji w szkołach, w związku z zagrożeniem epidemicznym koronawirusem.

(czytaj więcej)
27 października 2020 11

Zanieczyszczona Struga Śleska? Pobrano próbki wody do badań

W minioną sobotę Komenda Powiatowa Policji w Nakle otrzymała zgłoszenie# o zanieczyszczeniu cieku płynącego w rejonie nakielskiej obwodnicy.

(czytaj więcej)
27 października 2020 110

Protest na ulicach Nakła. Relacja filmowa z wydarzenia

Przedstawiamy relację filmową z wczorajszego protestu, który odbył się na ulicach Nakła. UWAGA! materiał filmowy zawiera wulgarne treści

(czytaj więcej)
26 października 2020 147

Protestów ciąg dalszy. Mieszkańcy Mroczy również wyszli na ulice! (film)

Do grona protestujących w sprawie aborcji eugenicznej dołączyli także mieszkańcy gminy Mrocza, którzy dumnie i głośno przemaszerowali ulicami miasta. UWAGA! materiał filmowy zawiera wulgarne treści

(czytaj więcej)
26 października 2020 363

Ulice Nakła zablokowane. Trwa manifestacja mieszkańców (zdjęcia)

W dniu dzisiejszym o godzinie 16.00 na nakielskim rynku rozpoczęła się# manifestacja mieszkańców, którzy chcą wyrazić swój sprzeciw wobec czwartkowego wyroku Trybunału Konstytucyjnego w sprawie aborcji eugenicznej.

(czytaj więcej)
26 października 2020 1

Na linii kolejowej Bydgoszcz - Piła już bez komunikacji zastępczej

W niedzielę, 25 października, o godzinie 22.30 przywrócony został# ruch kolejowy na szlaku Zielonczyn – Nakło, na linii z Bydgoszczy do Piły. Dla pasażerów takie rozwiązanie oznacza bezpośrednie podróże bez zastępczej komunikacji autobusowej.

(czytaj więcej)
26 października 2020 14

41 zakażeń koronawirusem w naszym powiecie. Sprawdź najnowszy raport!

Rzecznik Prasowy Wojewody Kujawsko-Pomorskiego Adrian Mól poinformował o# kolejnych 525 przypadkach zakażeń koronawirusem w województwie kujawsko-pomorskim.

(czytaj więcej)
26 października 2020 6

Środki na wsparcie w walce z epidemią dla nakielskiego DPS-u

Powiat Nakielski otrzymał środki w formie grantów na# wsparcie w walce z epidemią COVID-19 w ramach projektu „Pomagamy skutecznie” dla Domu Pomocy Społecznej w Nakle n/Notecią.

(czytaj więcej)
26 października 2020 0

Gruntowny remont Teatru Horzycy. Nastąpi m.in. wymiana foteli

W zabytkowym gmachu Teatru im. Wilama Horzycy w Toruniu trwają zaawansowane# prace remontowo-modernizacyjne. W ramach inwestycji przewidziano między innymi instalację klimatyzacji, wymianę foteli, podłóg i oświetlenia oraz uruchomienie nieczynnego od dawna drugiego balkonu.

(czytaj więcej)
26 października 2020 1

Projekt "Zdalna Szkoła". Oficjalne przekazanie sprzętu komputerowego

W dniu 23 października 2020 r. odbyło się oficjalne przekazanie# sprzętu komputerowego dla dwóch szkół podstawowych w Gminie Łobżenica. W spotkaniu udział wzięli Burmistrz Łobżenicy Piotr Łosoś, Zastępca Burmistrza Łobżenicy Józef Lewandowski, Dyrektor Centrum Administracyjno-Finansowego Marek Połczyński, Dyrektor Szkoły Podstawowej w Fanianowie Maria Pirecka oraz Wicedyrektor Szkoły Podstawowej w Łobżenicy Lucyna Pufal. Na ręce obu Pań, przekazane zostały zestawy sprzętu komputerowego dla uczniów i nauczycieli.

(czytaj więcej)
26 października 2020 0

Prace przy schronach w Dobieszewku. Projekt wspiera kcyński urząd

Towarzystwo Historyczne w Kcyni kolejny rok z rzędu prowadzi# prace renowacyjne przy schronach w Dobieszewku. Prace przebiegają pod okiem archeologa Roberta Grochowskiego.

(czytaj więcej)
26 października 2020 0

Burmistrz Kcyni z pozytywnym wynikiem na Covid-19. "Bądźmy odpowiedzialni"

Szanowni Mieszkańcy, test potwierdził w moim organizmie obecność Covid-19. Od wtorkowego# popołudnia, 20 października, przebywam na kwarantannie, od momentu kiedy otrzymałem informację o kontakcie z osobą zakażoną. Jestem w stałym kontakcie ze służbami Powiatowego Inspektora Sanitarnego. Czuję się dobrze. Stan zdrowia pozwala mi pracować z domu. Cały czas jestem dostępny. Pozostaję w zdalnym kontakcie z moimi współpracownikami.

(czytaj więcej)
25 października 2020 30

Budynek po byłej przetwórni straszy. Młodzież przebywa na jego terenie

Przy ul. Spółdzielców w Sadkach znajduje się obiekt po byłej przetwórni. Budynki są #praktycznie zrujnowane, ale w żaden sposób nie przeszkadza to młodzieży, która chętnie spędza tam czas. Niestety, nie zawsze w legalny sposób. Czy odpowiednie służby o tym wiedzą?

(czytaj więcej)
25 października 2020 6

Nowe nasadzenia w parku 700-lecia. Pojawiły się młode drzewa i krzewy

W wyniku nawałnicy z 2017 roku W nakielskim parku 700-lecia uszkodzonych zostało #wiele drzew. Część z posadzonej tam w ubiegłym roku roślinności nie przyjęła się.

(czytaj więcej)
25 października 2020 4

Za tydzień Wszystkich Świętych. Sprzątamy groby naszych bliskich

W przyszłą niedzielę obchodzić będziemy Uroczystość Wszystkich Świętych. Tymczasem# na cmentarzach trwają prace porządkowe. Sprzątane są groby bliskich, dekoruje się je kwiatami, stroikami, zniczami.

(czytaj więcej)
0

Światowy Dzień bez Samochodu. Zamiast auta wybierz rower!

W dniu dzisiejszym obchodzimy Światowy# Dzień bez Samochodu. Jest to idealny czas, aby do pracy zamiast samochodem pojechać rowerem albo autobusem.

(czytaj więcej)
0

Zrób to warzywnie! Tradycyjne dania w roślinnej odsłonie

Idealny przepis na poradzenie sobie z nudą w kuchni sprowadza się do jednego słowa: #warzywa! Mimo że plony z pól i grządek mogą wydawać się mało spektakularnym elementem dań, potrafią nieźle namieszać – zwłaszcza w tradycyjnych i znanych na wylot recepturach. Gulasz, gołąbki, spaghetti, pulpety czy curry mogą smakować wyśmienicie w warzywnej wersji bez mięsa. Zapraszamy do zielonej rewolucji w kuchniach!

(czytaj więcej)
0

Zdrowa dieta na urlopie? To proste! Wystarczy pamiętać o kilku zasadach

Wyjazdy wakacyjne rządzą się swoimi prawami, a miejsca, które odwiedzamy kuszą #rozmaitymi aromatami i smakami. Jak cieszyć się wypoczynkiem bez wyrzutów sumienia i wpływu na figurę? Swoimi radami na wakacje bez wyrzeczeń dzieli się Gaja Kuroń, ekspertka dietetyczna w Kuroniowie Diety.

(czytaj więcej)
0

Światowy Dzień Makaronu. Można stworzyć z niego proste i pyszne dania

Jesienne weekendy to doskonała okazja do szukania nowych pomysłów na wspólne spędzenie #czasu w domowym zaciszu. W najbliższą niedzielę nie trzeba będzie ich szukać, ponieważ 25 października obchodzimy Światowy Dzień Makaronu. To świetny pretekst, aby zaangażować wszystkich domowników w przygotowanie prostego i smacznego dania. Wystarczy 5 składników i odrobina czasu. Potrzebni będą też oczywiście miłośnicy makaronu. A takich na pewno nie brakuje, prawda?

(czytaj więcej)