Dziś mamy 15 listopada 2018, czwartek, imieniny obchodzą:

Fakty

15 listopada 2018 0

Bliżej mieszkańców. Otwarcie biura poselskiego

We wtorek, 13 listopada uroczyście otwarto filię biura poselskiego poseł # Ewy Kozaneckiej w Kcyni.

(czytaj więcej)
15 listopada 2018 0

Pamiątkowa tablica odsłonięta. Mieszkańcy odnowili także kapliczkę

Dnia 11.11.2018 r. przy kościele parafialnym w Dębowie odsłonięto tablicę pamiątkową # upamiętniającą: 100-lecie Odzyskania przez Polskę Niepodległości, 40 rocznicę wyboru św. Jana Pawła II na Stolicę Piotrową, oraz Nawiedzenia kopii Jasnogórskiego Obrazu Matki Bożej.

(czytaj więcej)
14 listopada 2018 0

Tydzień Kultury Chrześcijańskiej. Wśród nagrodzonych Marlena Posadzy

Eucharystia w bydgoskiej katedrze oraz wręczenie Medali „Za twórczy wkład w kulturę chrześcijańską” # zainaugurowały XXXVII Tydzień Kultury Chrześcijańskiej w Bydgoszczy.

(czytaj więcej)
14 listopada 2018 0

Stulecie niepodległości w Szaradowie. Złożono kwiaty i znicze

11 listopada w Szaradowie odbyły się uroczystości z okazji 100-lecia odzyskania przez Polskę niepodległości.

(czytaj więcej)
14 listopada 2018 2

Straż Miejska czuwa nad bezdomnymi. Ty też nie bądź obojętny

Setki przejechanych kilometrów, dziesiątki godzin spędzonych na mrozie, niezliczona liczba kontroli # miejsc przebywania osób bezdomnych – pustostany, parki, altanki śmietnikowe i inne miejsca, które mogą być potencjalnym schronieniem przed zimnem. To tylko przykładowe działania prowadzone od lat przez nakielską Straż Miejską, mające na celu pomoc osobom bezdomnym.

(czytaj więcej)
14 listopada 2018 1

Sołectwo uroczyście świętowało (film)

Mieszkańcy Witosławia w minioną niedzielę wzięli udział w obchodach setnej rocznicy # odzyskania przez Polskę niepodległości.

(czytaj więcej)
14 listopada 2018 0

Stulecie niepodległości w Mroczy. Zobacz relację filmową (film)

Obchody 11 listopada w Mroczy były wyjątkowe. Tego dnia mieszkańcy świętowali setną rocznicę # odzyskania niepodległości. Z tej okazji odprawiono mszę świętą, mieszkańcy wspólnie zaśpiewali hymn, odczytano "Apel poległych".

(czytaj więcej)
14 listopada 2018 0

Prymusi Pomorza i Kujaw wyłonieni. Są uczniowie z naszego powiatu

Znamy listy uczniów, którzy otrzymają stypendia marszałka województwa w ramach tegorocznej # edycji projektu „Prymus Pomorza i Kujaw”. Wysokość wsparcia to nawet pięćset złotych miesięcznie.

(czytaj więcej)
14 listopada 2018 0

Dalsza część uroczystości. Oddano hołd w miejscach pamięci

Po zakończonym w kościele koncercie „Moja Niepodległa” jego uczestnicy w patriotycznym marszu # udali się do pomnika Powstańców Wielkopolskich.

(czytaj więcej)
14 listopada 2018 0

Msza św., bieg i salwa honorowa. Jednostka celebrowała święto niepodległości

Uroczystą Mszą Świętą w intencji Ojczyzny rozpoczęły się w Parafii # Sipiory obchody 100 Rocznicy Odzyskania Niepodległości przez Rzeczpospolitą po 123 latach zaborów.

(czytaj więcej)
12 listopada 2018 18

Jak spędziliście Święto Niepodległości? Czekamy na wasze zdjęcia i filmiki

W niedzielę, 11 listopada obchodziliśmy setną rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości. Z tej # okazji z całym kraju odbywały się liczne uroczystości o charakterze patriotycznym.

(czytaj więcej)
13 listopada 2018 1

Stowarzyszenie Kibiców zorganizowało kwestę. Jest już efekt tej zbiórki

1 i 2 listopada na cmentarzu w Kcyni prowadzona była zbiórka środków pieniężnych na odnowienie# mogił powstańców wielkopolskich. Zbiórkę organizowało Stowarzyszenie Kibiców Lecha Poznań, Towarzystwo Historyczne w Kcyni oraz młodzież skupiona wokół kwesty „Ocalmy ślady przeszłości”.

(czytaj więcej)
13 listopada 2018 6

Centrum Akceptacji i Aktywności w budowie. Powstanie sala na 100 osób oraz izba pamięci

Już od ok. 8 miesięcy trwają prace związane z budową# Centrum Akceptacji i Aktywności w Paterku. Zgodnie z przewidywaniami, roboty mają potrwać do końca września 2019 roku.

(czytaj więcej)
13 listopada 2018 0

100 rocznica Niepodległości. Odsłonięcie pamiątkowej tablicy

Uroczystości związane z 100-leciem odzyskania przez Polskę niepodległości nie ominęły # mieszkańców Paterka.

(czytaj więcej)
13 listopada 2018 0

Oddano hołd poległym. Złożono kwiaty w miejscu egzekucji

Na kartach historii naszego kraju można odnaleźć wiele osób, które walczyły o wolność Polski. # Żołnierze, ludzie nauki i kultury, a także zwykli ludzie zabiegali o suwerenność naszego narodu.

(czytaj więcej)
13 listopada 2018 0

Święto niepodległości w sołectwie. Mieszkańcy wzięli udział w uroczystościach

W niedzielę, 11 listopada w Witosławiu odbyły się uroczyste obchody z okazji stulecia odzyskania # przez Polskę niepodległości.

(czytaj więcej)
13 listopada 2018 8

Młodzież w końcu się doczekała. Lodowisko tętni życiem

Po letniej przerwie przy nakielskim basenie w końcu powróciło lodowisko. W tym roku jego oficjalne # otwarcie zbiegło się w czasie z obchodami Święta Niepodległości.

(czytaj więcej)
12 listopada 2018 0

Koncert Niepodległości w NOK-u. Śpiewano niezapomniane polskie utwory

11 listopada w Nakielskim Ośrodku Kultury zorganizowano niepodległościowy koncert.# Zgromadzeni na sali goście śpiewali wspólnie z artystami znane dobrze wszystkim pieśni patriotyczne.

(czytaj więcej)
12 listopada 2018 10

Część artystyczna na 100-lecie Odzyskania Niepodległości. Były tańce i występy

Po mszy świętej, złożeniu kwiatów i zapaleniu zniczy na zbiorowej mogile pomordowanych# na sadkowskim cmentarzu przyszedł czas na uroczysty apel.

(czytaj więcej)
12 listopada 2018 3

Tysiąc setek na stulecie. Towarzyski bieg niepodległościowy

W ostatnią niedzielę na Stadionie im. Klemensa Biniakowskiego w Nakle# zorganizowano bieg o charakterze towarzyskim pn. „Tysiąc setek na stulecie”.

(czytaj więcej)
12 listopada 2018 0

Koncert patriotyczny w Cafe Emilia. Grał i śpiewał Maciej Różycki

11 listopada w restauracji Cafe Emilia zorganizowano kolejny koncert# z okazji odzyskania przez Polskę Niepodległości. Wśród licznie zgromadzonej widowni panował iście patriotyczny nastrój.

(czytaj więcej)
12 listopada 2018 1

Święto Gęsi na Krajnie. Impreza przyciągnęła sporą ilość osób

W Minikowie zorganizowano kolejną odsłonę imprezy plenerowej# z gęsiną w roli głównej. Stoiska wystawców tradycyjnie już cieszyły się sporym zainteresowaniem ze strony osób odwiedzających.

(czytaj więcej)
12 listopada 2018 8

Aleja Dębowa na 100-lecie. Posadzono 25 drzew

Uroczystości związane z obchodami 100. Rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości# rozpoczęły się z samego rana w Parku Jana III Sobieskiego. To właśnie tam powstała aleja składająca się z 25 dębów.

(czytaj więcej)
11 listopada 2018 20

Mieszkańcy Kcyni świętowali 100 – lecie odzyskania niepodległości. Uroczystość odbyła się na rynku

11 listopada odbyły się uroczystości związane z okrągłą, setną rocznicą odzyskania przez Polskę # niepodległości. W Kcyni rozpoczęto je od zbiórki pocztów sztandarowych oraz delegacji na placu Ochotniczej Straży Pożarnej.

(czytaj więcej)
11 listopada 2018 2

Uroczystości na rynku. Delegacje złożyły wiązanki kwiatów

Jedną z oficjalnych części obchodów 100. Rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości było # złożenie przez liczne delegacje wiązanek kwiatów u stóp Pomnika Wdzięczności Wojsku Polskiemu.

(czytaj więcej)
11 listopada 2018 28

W 100 rocznicę odzyskania niepodległości. Uroczystości na nakielskim rynku

Na ten dzień czekało większość z nas. 11 listopada 2018 roku minęło dokładnie 100 lat od momentu # odzyskania przez Polskę niepodległości. Z tej okazji na nakielskim rynku zorganizowano wyjątkową uroczystość.

(czytaj więcej)
11 listopada 2018 4

Szubin świętował 100 – lecie niepodległości. Punktualnie w południe, zaśpiewano wspólnie

Przez cały dzień w Szubinie trwają wydarzenia związane z obchodami 100 – lecia odzyskania przez # Polskę Niepodległości.

(czytaj więcej)
11 listopada 2018 5

Święto Odzyskania Niepodległości. Złożono wiązanki pod obeliskiem

11 listopada do szczególny dzień dla Polski, która po 123 latach odzyskała niepodległość. Tego dnia na # terenie całego kraju odbywają się uroczystości upamiętniające to wydarzenie.

(czytaj więcej)
0

Projekt łóżka producenta z Bydgoszczy w „Werandzie”

Sypialnia to jedno z najważniejszych wnętrz w domu. W tym pomieszczeniu spędzamy znaczącą część doby, w związku z czym wszystkie meble powinny być dobrze dopasowane do indywidualnych potrzeb.

(czytaj więcej)
0

Młodzi na rynku pracy w kujawsko-pomorskim. Sprawdzamy statystyki

Według Badania Aktywności Ekonomicznej Ludności (BAEL) w IV kwartale 2017 r. w #województwie kujawsko-pomorskim sytuacja ludzi młodych na rynku pracy była trudniejsza niż ogółu populacji. Grupę tę charakteryzowały niższy współczynnik aktywności zawodowej oraz wskaźnik zatrudnienia.

(czytaj więcej)
0

Jak długo żyją mieszkańcy kujawsko-pomorskiego? Zobacz statystyki

Od ostatniej dekady ubiegłego stulecia obserwowane jest w Polsce wydłużanie się #przeciętnego trwania życia we wszystkich województwach.

(czytaj więcej)
0

Jak zrobić murowany grill?

Grillowanie to jeden z przyjemniejszych sposobów na plenerowy wypoczynek. Miły czas w gronie znajomych smakuje najlepiej, gdy stoły zastawione są pieczonymi na grillu mięsami, rybami i warzywami. Na rynku znajdziemy wiele przenośnych urządzeń do grillowania, ale miłośnicy takiej formy wypoczynku z pewnością powinni pomyśleć o czymś więcej – o zbudowaniu własnego grilla. Jak to zrobić i dlaczego warto?

(czytaj więcej)