Dziś mamy 27 maja 2024, poniedziałek, imieniny obchodzą:

Fakty

27 maja 2024 2

Św. Michał nawiedził parafię św. Stanisława. Uroczyste powitanie

W piątek, 24 maja do parafii pw. św. Stanisława Biskupa i Męczennika# w Nakle nad Not. przybyła figura św. Michała Archanioła.

(czytaj więcej)
27 maja 2024 0

Uroczyste wprowadzenie figury. Wspólna modlitwa do św. Michała Archanioła

W sobotę, 25 maja do parafii #pw. św. Wawrzyńca w Nakle nad Not. przybyła figura św. Michała Archanioła.

(czytaj więcej)
27 maja 2024 2

Więcej na projekt młyna. Rewitalizacja ma kosztować ponad 12 mln zł

Wybrano firmę, która opracuje projekt rewitalizacji #młyna. Na ten cel konieczne było dołożenie kilkudziesięciu tysięcy złotych, bowiem oferty wykonawców były wyższe niż zakładano.

(czytaj więcej)
27 maja 2024 0

Śledztwo trwa. Podejrzany o dopuszczanie się czynów pedofilskich

Prokuratura w Nakle nadal prowadzi śledztwo# ws. Zbigniewa B., który jest podejrzany o dopuszczanie się czynów pedofilskich. Postępowanie niedługo ma zostać zakończone.

(czytaj więcej)
27 maja 2024 1

Zadłużenie na prawie 25 mln zł. Niskie wpływy z podatków

Sprawozdanie z realizacji budżetu gminy# Mrocza za 2023 roku wykazuje, że wpływy jak i wydatki w tym samorządzie były niższe niż planowano. W efekcie zrealizowano także mniej inwestycji. Odnotowano także nieduży spadek zadłużenia tej gminy.

(czytaj więcej)
26 maja 2024 1

Ks. Michał Czyż odprawił mszę prymicyjną. Uroczystość w parafii

26 maja w parafia pw. NMP Królowej Polski #w Nakle przeżywała Prymicje syna parafii ks. Neoprezbitera Michała Czyża. W tym szczególnym nabożeństwie uczestniczyły tłumy wiernych.

(czytaj więcej)
26 maja 2024 20

Nowe targowisko tętni życiem! Jarmark św. Wawrzyńca po raz XIV

Niedzielne wydarzenie rozpoczęło się o godz. 10:00#. O tej właśnie godzinie rozpoczęła się bowiem msza św. w kościele pw. św. Wawrzyńca, a także równolegle otwarte zostały stoiska handlowe na terenie Śródmiejskiego Centrum Handlowego przy ul. Krzywoustego.

(czytaj więcej)
26 maja 2024 0

I Komunia Święta w Turze. Do sakramentu przystąpiło 10 dzieci

25 maja w parafii p.w. św. Stanisława Kostki# w Turze odbyła się uroczystość Pierwszej Komunii Świętej. Drugi w swoim życiu sakrament święty przyjęło tego dnia 10 dzieci.

(czytaj więcej)
26 maja 2024 4

100-lecie OSP Łankowice. Strażacy mieli powód do radości!

26 maja w Łankowicach miały miejsce obchody# jubileuszu 100-lecia jednostki Ochotniczej Straży Pożarnej w Łankowicach. W wydarzeniu uczestniczyli zarówno druhowie z miejscowej jednostki, jak i zaproszeni goście.

(czytaj więcej)
26 maja 2024 0

Święcenia kapłańskie. Ks. Michał Czyż pochodzi z nakielskiej parafii

W życiu kapłana tak niezwykle istotna jest #maryjność. Przypomina mu ona o pokorze. Także o tym, że wszystko czyni dla Jezusa, Jego chwały i dobra duchowego ludzi” – mówił w Katedrze św. Marcina i Mikołaja w Bydgoszczy bp Krzysztof Włodarczyk.

(czytaj więcej)
25 maja 2024 18

Debata kandydatów na europosłów. Dyskutowali o rolnictwie

24 maja w Centrum Edukacji Ekologicznej #w Minikowie zorganizowana zostala debata o rolnictwie w kontekście rozwiązywania problemów, z jakimi borykają się rolnicy. Do udziału w debacie zaproszeni zostali kandydaci na posłów do Parlamentu Europejskiego.

(czytaj więcej)
25 maja 2024 5

Podsumowania strażackich zmagań w Sucharach. Kto okazał się najlepszy?

25 maja w Sucharach odbyły się gminne zawody# sportowo-pożarnicze. Strażacy walczyli o mistrzostwo nakielskiej gminy. Kto w tym roku został triumfatorem?

(czytaj więcej)
25 maja 2024 0

Uroczyste nabożeństwo. Dzieci z Występu przystąpiły do I Komunii Świętej

25 maja do sakramentu I Komunii Świetej przystąpiły #dzieci należące do parafii pw. św. Brata Alberta Chmielowskiego w Występie. W tym szczególnym dniu komunikantom towarzyszyli ich rodzice.

(czytaj więcej)
25 maja 2024 0

I Komunia Święta w Mroczy. Dzieci przyjęły Ciało Chrystusa

25 maja pierwsza grupa dzieci z parafii #pw. św. Mikołaja i Wniebowzięcia w Mroczy przystąpiła do I Komunii Świętej. Sakramentu dzieciom udzielił proboszcz ks. Wojciech Cierniak.

(czytaj więcej)
25 maja 2024 7

Strażacka rywalizacja w Sucharach. Druhowie walczyli o mistrzostwo gminy

25 maja w Sucharach przeprowadzone zostały zawody# sportowo-pożarnicze gminy Nakło nad Notecią. Wzięło w nich udział 21 drużyn.

(czytaj więcej)
25 maja 2024 1

Kwiaty cieszą oko. Posadzono różnorodne gatunki

Wiosna to doskonały czas, aby wzbogacić wspólną przestrzeń# o wielokolorowe kwiaty, które dodają jej uroku i piękna, a przede wszystkim cieszą oko wszystkich przebywających w ich otoczeniu. Dlatego też na terenie Szubina tradycyjnie zostały wykonane nowe nasadzenia roślin.

(czytaj więcej)
23 maja 2024 0

Powołano Gminną Radę Biznesu. Kto wchodzi w jej skład?

Na podstawie złożonych deklaracji oraz #Zarządzeniem nr 0050.73.2024 Burmistrza Miasta i Gminy Mrocza z dnia 14 maja 2024 roku powołano Gminną Radę Biznesu Gminy Mrocza.

(czytaj więcej)
23 maja 2024 3

Plac zabaw oficjanie otwarty. Nowy obiekt z myślą o najmłodszych

23 maja przy budynku mroteckiej szkoły podstawowej nastąpiło# długo wyczekiwane przez dzieci otwarcie nowego placu zabaw.

(czytaj więcej)
23 maja 2024 0

Narada z dyrektorami szkół i placówek. Podsumowanie konkursów i zawodów

W dniu 22 maja 2024 r. w Urzędzie Miejskim #w Kcyni odbyła się narada z dyrektorami szkół i placówek, dla których organem prowadzącym jest Gmina Kcynia.

(czytaj więcej)
23 maja 2024 0

Policjanci rozpoczęli znakowanie rowerów. Grawerowanie jest bezpłatne

Sezon rowerowy rozpoczął się na dobre# i policjanci zachęcają użytkowników jednośladów do ich znakowania. W nakielskiej komendzie rowery grawerowali dzielnicowi.

(czytaj więcej)
23 maja 2024 0

Przebudowa dwóch odcinków drogi. Prace zostały zakończone

Zakończono realizację zadania# pn. "Przebudowa dwóch odcinków drogi w miejscowości Głogowiniec od km 0+000,00 do km 0+323,48 oraz od km 0+000,00 do km 0+183,07 o łącznej długości 506,55 m".

(czytaj więcej)
23 maja 2024 9

Obrady rady powiatu. Sesja trwała kilka minut

We wtorek, 21 maja w sali konferencyjnej nakielskiej przystani odbyła się# II sesja rady powiatu.

(czytaj więcej)
22 maja 2024 0

Spotkanie z burmistrzami i wójtem. Omawiano sprawy bieżące

Dzisiaj, 22 maja 2024 roku odbyło się spotkanie #Starosty Nakielskiego Krzysztofa Błońskiego, Wicestarosty Nakielskiego Michała Dubkowskiego oraz Członka Zarządu Powiatu Tomasza Miłowskiego z burmistrzami i wójtem gmin położonych w powiecie nakielskim.

(czytaj więcej)
22 maja 2024 36

Posłowie PiS przyjechali do Nakła. Konferencja przed dworcem kolejowym

Posłowie z ramienia Prawa i Sprawiedliwości w osobach #Krzysztofa Szczuckiego i Marcina Horały w miniony wtorek wzięli udział konferencji prasowej, która odbyła się na terenie nakielskiego dworca PKP. Głównym tematem rozmów była budowa Centralnego Portu Komunikacyjnego dla regionu – w tym dla Nakła nad Notecią.

(czytaj więcej)
22 maja 2024 30

Trwa kampania wyborcza. Europoseł Kosma Złotowski z wizytą w Nakle

20 maja w nakielskiej restauracji Cafe Emilia odbyło się# otwarte spotkanie z Kosmą Złotowskim – europosłem z ramienia Prawa i Sprawiedliwości. W spotkaniu uczestniczyła zaledwie kilkunastoosobowa grupa sympatyków PiS, jednakże tematów do dyskusji nie brakowało.

(czytaj więcej)
0

Dzień Samorządu Terytorialnego. Specjalna uchwała

27 maja, na pamiątkę pierwszych demokratycznych wyborów #samorządowych z 1990 r., obchodzimy Dzień Samorządu Terytorialnego. O ustanowieniu tego święta zdecydował 29 czerwca 2000 r. Sejm w specjalnej uchwale na 10-lecie odrodzenia polskiego samorządu terytorialnego.

(czytaj więcej)
0

Policjanci uratowali myszołowa. Ptak został potrącony przez auto

Policjanci z wydziału ruchu drogowego #bydgoskiej komendy miejskiej uratowali myszołowa, który oszołomiony, prawdopodobnie po wcześniejszym potrąceniu przez auto, leżał na jezdni i ewidentnie potrzebował pomocy. Gdyby nie reakcja patrolu ptak zginąłby pod kołami nadjeżdżających samochodów.

(czytaj więcej)
0

Wstęp na wystawę bezpłatny. Pałac Krasińskich dostępny dla odwiedzających

Rękopisy Cypriana Kamila Norwida, kronik Galla Anonima czy oryginał #utworu „Mury” Jacka Kaczmarskiego – to tylko niektóre ze zbiorów Biblioteki Narodowej, które od 21 maja można obejrzeć w zmodernizowanym i otwartym dla zwiedzających Pałacu Krasińskich w Warszawie.

(czytaj więcej)
0

Komary motywowały do szybkiego marszu. Wędrówka w otoczeniu jezior

W dzisiejszej wędrówce uczestniczyło #16 osób. Przejście wokoło jeziora Witosławskiego i Rościmińskiego nie przysparzało by większych problemów, gdyby nie ogromne ilości komarów, które tylko nas motywowały do szybkiego tempa marszu.

(czytaj więcej)