Dziś mamy 26 lipca 2017, środa, imieniny obchodzą:

Fakty

26 lipca 2017 2

Nowe boisko oficjalnie odebrane. Pierwsze mecze rozegrane zostaną wiosną

Dobiegła końca wymiana murawy na boisku w Paterku. 26 lipca w niesprzyjającej aurze #odbył się oficjalny odbiór. Wiosną na nowe boisko wkroczą piłkarze.

(czytaj więcej)
26 lipca 2017 2

Połączenie szkoły i przedszkola rozwiąże problem? Będzie nowy konkurs

Radni podjęli uchwałę o powstaniu Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Ślesinie. Ma to #rozwiązać problem ze stanowiskiem dyrektora szkoły, o które w ogłoszonym konkursie nikt się nie ubiegał. Niebawem zostanie ogłoszony kolejny.

(czytaj więcej)
26 lipca 2017 2

Deszcz zalewał ulice i posesje. Z pomocą przybyli strażacy

Po wtorkowych intensywnych opadach, strażacy mieli pełne ręce roboty m.in. w #Rynarzewie. Zalana przez kilkugodzinny deszcz została ulica Polna. Wiele kałuż było już po poprzednich opadach.

(czytaj więcej)
26 lipca 2017 0

Szkolenie desantowo-spadochronowe. Kandydaci ubiegają się o uzyskanie prestiżowej odznaki

Od 1 lipca 2017 r. zgodnie z rocznym planem działalności OSP JRS Kowalewko realizuje #szkolenie desantowo-spadochronowe dla kandydatów do służby w formacjach mundurowych.

(czytaj więcej)
25 lipca 2017 23

Mieszkańcy zdecydowali. Wybrano sołtysa Potulic

25 lipca w sali OSP w Potulicach odbyło się zebranie sołeckie, podczas którego dokonano #wyboru sołtysa. Frekwencja dopisała.

(czytaj więcej)
25 lipca 2017 0

Nie płacą na dzieci. Ponad 5 milionów zaległości w funduszu alimentacyjnym

Zaległości z tytułu zaliczki i funduszu alimentacyjnego w gminie # Mrocza wynoszą ponad 1,8 miliona złotych. Doliczając do tego odsetki, zaległości osiągają bajoński poziom 5,3 miliona złotych.

(czytaj więcej)
25 lipca 2017 15

Nadzwyczajna sesja Rady Miejskiej. Radni jednogłośnie przyjęli uchwały

25 lipca o godzinie 15:00, w Urzędzie Miasta i gminy Nakło odbyła się nadzwyczajna # sesja Rady Miejskiej.

(czytaj więcej)
25 lipca 2017 4

Wspominamy św. Krzysztofa. Patronuje kierowcom i podróżującym

25 lipca w kościele katolickim wspominamy jest św. Krzysztof – patron kierowców i #bezpiecznej jazdy.

(czytaj więcej)
25 lipca 2017 0

Powstanie zespół szkolno-przedszkolny? Dzisiaj nadzwyczajna sesja rady

Nakielscy radni spotkają się dzisiaj na XXXVII nadzwyczajnej sesji Rady Miejskiej. Jednym z #punktów obrad będzie powstanie Zespołu Szkolno - Przedszkolnego w Ślesinie.

(czytaj więcej)
24 lipca 2017 0

Niedługo rozpocznie się przebudowa i remonty kilku ulic. Pojawią się utrudnienia

W sierpniu rozpocznie się przebudowa i remonty ulicy Ogrodowej, Bema i Mostowej w # Szubinie.

(czytaj więcej)
24 lipca 2017 0

Przyznano Honorowy Patronat Burmistrza Szubina. Pozytywnie zaopiniowano trzy wnioski

24 lipca br. ogłoszono listę przedsięwzięć objętych Honorowym Patronatem Burmistrza Szubina.

(czytaj więcej)
24 lipca 2017 0

Dobra wiadomość dla MLUKS Orlik Kcynia. Klub uzyskał dotację

W dniu 4 kwietnia 2017 roku MLUKS Orlik Kcynia złożył do Urzędu Marszałkowskiego w Toruniu # ofertę w trybie uproszczonym (z pominięciem otwartego konkursu ofert), zgodnie z art. 19a ustawy z dnia 24 kwietnia 2003 r. o działalności pożytku publicznego i o wolontariacie (Dz. U. z 2016, poz. 1817 późn. zm.) na realizację zadania publicznego w zakresie pomocy społecznej (wspieranie prac wychowawczych z dziećmi i młodzieżą realizowanych przez organizacje młodzieżowe) pn. „Wakacje na sportowo z MLUKS Orlik Kcynia”. W ostatnim tygodniu czerwca Klub uzyskał informację, iż projekt został zaakceptowany i otrzyma wnioskowaną kwotę w wysokości 6.300,00 zł.

(czytaj więcej)
24 lipca 2017 0

Wypadki, kolizje, ofiary śmiertelne, ranni. Podsumowujemy I półrocze 2017 roku

Pierwsze półrocze 2017 roku już za nami. To dobry moment, by podsumować sytuację #na drogach powiatu nakielskiego. Ile osób zginęło, a ile zostało rannych?

(czytaj więcej)
24 lipca 2017 1

Po spalonych kontenerach nie ma śladu. Czy powstanie nowy obiekt?

Wiele osób wciąż ma w pamięci pożar kontenerów socjalnych w Głogowińcu, który #wybuchł 3 listopada ubiegłego roku. Długo toczyła się walka o to, co po nim pozostało – pogorzelisko straszyło i zagrażało bezpieczeństwu mieszkańców. Teren został w końcu uprzątnięty. Jak gmina ma zamiar wykorzystać wolne miejsce?

(czytaj więcej)
24 lipca 2017 1

75. rocznica śmierci ks. Gepperta. Będzie reprint książki Jego autorstwa

W tym roku przypada 75. rocznica śmierci wieloletniego proboszcza nakielskiej fary oraz #pierwszego proboszcza parafii pw. św. Stanisława w Nakle, zamęczonego w KL Dachau. Znakomity kaznodzieja zapisał się także jako aktywny działacz społeczny i badacz dziejów Krajny oraz Nakła.

(czytaj więcej)
24 lipca 2017 11

98 lat temu powstała Policja Państwowa. Policjantom składamy najserdeczniejsze życzenia

Lipiec to szczególny miesiąc dla Policji. W 1919 roku 24 lipca powołano Policję Państwową, #która miała stać na straży bezpieczeństwa i porządku publicznego w II Rzeczypospolitej. Nawiązując do tej tradycji, w lipcu 1995 roku Sejm Rzeczypospolitej Polskiej ustanowił dzień 24 lipca – Świętem Policji. W tym roku obchodzimy 98 rocznicę jej powstania.

(czytaj więcej)
24 lipca 2017 0

Artes Ensemble oczarował słuchaczy. Była to wspaniała podróż po Europie

W niedzielne popołudnie w Nakielskim Ośrodku Kultury odbył się drugi z zaplanowanych koncertów #w ramach cyklu Muzyczne lato nad Notecią. W podróż po Europie zabrał słuchaczy zespół Artes Ensemble.

(czytaj więcej)
23 lipca 2017 13

Gmina ma ambitne plany. "Myślimy o przyszłości"

Podczas ostatniej sesji rady miejskiej w Mroczy radny Jarosław Odrobiński dopytywał #burmistrza o remont kolejnych ulic w mieście.

(czytaj więcej)
23 lipca 2017 48

500+ w pytaniach i odpowiedziach. Idą zmiany w przyznawaniu świadczeń

Jak już informowaliśmy, rodziny, które nadal chcą pobierać od Państwa 500 zł na dziecko, #muszą w sierpniu złożyć nowy wniosek. Poniżej wyjaśniamy niektóre wątpliwości wywołane nadchodzącymi zmianami zasad przyznawania świadczeń.

(czytaj więcej)
23 lipca 2017 4

Od początku kwietnia utonęły 153 osoby. Nad wodą wypoczywaj z głową

Wypoczynek nad wodą może skończyć się tragicznie, szczególnie jeśli nie przestrzegamy #zasad bezpieczeństwa. Od początku kwietnia w Polsce utonęły 153 osoby.

(czytaj więcej)
23 lipca 2017 1

Podatki płacimy prawie na każdym kroku. Do kasy gminy wpłynęło blisko 3,5 mln zł

Zarabiając i wydając pieniądze, niemal na każdym kroku płacimy podatki. Jedne z nich trafiają #do budżetu państwa, inne zasilają budżet samorządu. Jaką kwotę zapłacili mroczanie w 2016 roku w ramach należnych gminie podatków i opłat?

(czytaj więcej)
23 lipca 2017 8

Kiedyś nad stawem plażowali mieszkańcy. Dziś teren świeci pustkami

Popularna niegdyś Gruba to kilka stawów na wschodzie Kcyni. Żeby się do nich dostać, #należy skręcić w drogę za Zespołem Szkół Ogólnokształcących i kierować się w stronę łąk. Z daleka widać 3 stawy, przy których kilkadziesiąt lat temu tętniło życie.

(czytaj więcej)
23 lipca 2017 4

Jak zaoszczędzić na ogrzewaniu? Gmina planuje termomodernizację kilku szkół

Ogrzewanie kosztuje. Jednak są sposoby na zmniejszenie kosztów. Samorządy co jakiś #czas mogą składać wnioski w ramach RPO na dofinansowanie inwestycji związanych z termomodernizacją budynków użyteczności publicznej.

(czytaj więcej)
22 lipca 2017 19

Nie wszyscy szczepią swoje dzieci. Co sądzicie na ten temat? (sonda)

Jednym z głównych zadań Państwowej Powiatowej Inspekcji Sanitarnej w Nakle. jest kontrola #stanu szczepienia dzieci i młodzieży. Ma to zapewnić maksymalną ochronę przed zakażeniem i w dalszej perspektywie doprowadzić do zlikwidowania poszczególnych chorób zakaźnych. Rośnie jednak liczba osób uchylających się od szczepień.

(czytaj więcej)
22 lipca 2017 13

Kino nie funkcjonuje już 13 lat. Co dalej z budynkiem? Pomysł jest

Do 2004 roku w Kcyni funkcjonowało kino „Orzeł”. Decyzję o zamknięcie obiektu podjął #ówczesny burmistrz Tomasz Szczepaniak. Przyczyniły się do tego kontrole sanepidu i straży pożarnej. Teraz budynek stoi pusty i z roku na rok coraz bardziej niszczeje.

(czytaj więcej)
22 lipca 2017 3

Interwencji dotyczących zwierząt wciąż jest wiele. Jak poważny jest to problem?

Opieka nad bezpańskimi zwierzętami to jedno z zadań własnych gminy. Po tym, jak kilka lat #temu zmieniły się zapisy ustawy o ochronie zwierząt (na bardziej restrykcyjne), gminy do tematu musiały zacząć podchodzić nieco bardziej poważnie, choćby organizując punkt czasowego przetrzymywania zwierząt.

(czytaj więcej)
22 lipca 2017 25

Kawiarenka i dyskoteki? Z inicjatywą wystąpił radny Jarosław Odrobiński

Jest lato, młodzież ma zdecydowanie więcej wolnego czasu i energii, a specyfika małych #miasteczek jest taka, że nie ma w nich wielu rozrywek. Pojawił się więc pomysł, organizacji dla młodszych mieszkańców dyskotek oraz uruchomienia w sali widowiskowo-sportowej kawiarenki.

(czytaj więcej)
22 lipca 2017 4

Prace na boisku dobiegają końca. Niebawem zostanie oddane do użytku

Dobiega końca wymiana murawy na boisku w Paterku. Już niebawem oficjalne #oddanie do użytku.

(czytaj więcej)
0

Kriolipoliza – pozbądź się tkanki tłuszczowej

Kriolipoliza jest to najskuteczniejsza metoda trwałego usuwania tkanki tłuszczowej, którą można wykonać w Studio Urody i Odnowy Biologicznej.

(czytaj więcej)
0

Sześć koncertów za nami. Który był najlepszy? (sonda)

Kolejna edycja imprezy pn. „Przystań w kolorze blue” już za nami. Do grona koncertujących# w Nakle gwiazd dołączyła Cleo. To dobry moment, by sprawdzić, który z wszystkich występów najbardziej Wam się podobał.

(czytaj więcej)
0

Jak wybrać odpowiedni ekspres do kawy

Smak kawowego naparu zależy nie tylko od rodzaju i jakości kawy ziarnistej (mielonej), ale także od sposobu jej przygotowania i naszych umiejętności. Najprostszym sposobem na szybkie rozkoszowanie się ulubionym napojem jest zakup odpowiedniego ekspresu do kawy. Nie oznacza to jednak, że sprawa jest zakończona.

(czytaj więcej)
0

Jak zrobić murowany grill?

Grillowanie to jeden z przyjemniejszych sposobów na plenerowy wypoczynek. Miły czas w gronie znajomych smakuje najlepiej, gdy stoły zastawione są pieczonymi na grillu mięsami, rybami i warzywami. Na rynku znajdziemy wiele przenośnych urządzeń do grillowania, ale miłośnicy takiej formy wypoczynku z pewnością powinni pomyśleć o czymś więcej – o zbudowaniu własnego grilla. Jak to zrobić i dlaczego warto?

(czytaj więcej)