Dziś mamy 16 listopada 2019, sobota, imieniny obchodzą:

Fakty

15 listopada 2019 0

Budowa Przedszkola Miejskiego w Mroczy. Podpisano umowę z wykonawcą

W dniu 14.11.2019 r. w Urzędzie Miasta i Gminy w Mroczy miało miejsce # podpisanie umowy na realizację inwestycji pn. „Budowa Przedszkola Miejskiego w Mroczy”.

(czytaj więcej)
15 listopada 2019 3

„Bez tego odkrycia świat wyglądałby zupełnie inaczej”. Milestone dla Jana Czochralskiego!

Co łączy Jana Czochralskiego z takimi naukowcami jak # Nikola Tesla czy Thomas A. Edison?

(czytaj więcej)
14 listopada 2019 3

Nowa Rada ds. Polityki Senioralnej powołana. Henryka Tkacz będzie reprezentowała nasz powiat

Dziś (14 listopada) marszałek Piotr Całbecki wręczył powołania nowo wybranej Wojewódzkiej Rady #ds. Polityki Senioralnej. Szesnastoosobowe gremium będzie wspierać gospodarza regionu przez najbliższe pięć lat w realizowaniu projektów w obszarach szczególnie istotnych z punktu widzenia seniorów. Inauguracja działalności rady II kadencji zbiega się z obchodzonym dziś Ogólnopolskim Dniem Seniora.

(czytaj więcej)
14 listopada 2019 5

Zmiany w zarządzie województwa i prezydium sejmiku. Marek Domżała zaprzysiężony

Elżbieta Piniewska przewodniczącą sejmiku, Agnieszka Kłopotek wiceprzewodniczącą#, Zbigniew Sosnowski wicemarszałkiem województwa – sejmik zdecydował w środę (13 listopada) o obsadzeniu wakatów na tych stanowiskach, powstałych w związku z ostatnimi wyborami parlamentarnymi. Podczas posiedzenia sejmiku zaprzysiężeni zostali nowi radni województwa, Marek Domżała i Paweł Zgórzyński.

(czytaj więcej)
14 listopada 2019 38

Czterech chętnych na jedno Mieszkanie Plus. 800 osób wypełniło ankiety

Przez nieco ponad miesiąc wszyscy zainteresowani mieszkaniami w ramach programu Mieszkanie Plus# mogli wypełnić ankietę dot. inwestycji. Ankiety wypełniło blisko 800 osób, a to oznacza, że chętnych na Mieszkanie Plus jest 4 razy więcej niż mieszkań. Przewidywany termin rozpoczęcia prac budowlanych to przełom III i IV kw. 2020 r.

(czytaj więcej)
13 listopada 2019 7

Bierzmowanie w Sadkach. Sakrament przyjęło 46 osób

12 listopada w parafii pw. św. Wojciecha w Sadkach zorganizowano # mszę świętą z udzieleniem Sakramentu Bierzmowania. Nabożeństwu przewodniczył ks. biskup diecezjalny bydgoski Jan Tyrawa.

(czytaj więcej)
13 listopada 2019 16

Otwarcie ofert na drogę S5. Do przetargu zgłosiło się 6 wykonawców

13 listopada 2019 roku otwarte zostały oferty w przetargu na # wyłonienie nowego wykonawcy piątego odcinka drogi ekspresowej S5 Bydgoszcz Błonie - Szubin Północ.

(czytaj więcej)
13 listopada 2019 1

100-lecie działalności TPD. Nie zabrakło występów i jubileuszowego tortu

Obchody tak zacnego jubileuszu, jak 100-lecie działalności # Towarzystwa Przyjaciół Dzieci to zarówno powód do świętowania, ale i do dalszego działania. 12 listopada w Nakielskim Ośrodku Kultury zorganizowano uroczyste zakończenie obchodów zorganizowanych przez Zarząd Oddziału Powiatowego TPD w Nakle z prezes Marią Kaczmarek oraz Izabelą Dyks.

(czytaj więcej)
13 listopada 2019 10

Doskonalenie swoich umiejętności. Terytorialsi na kolejnym szkoleniu

Misją żołnierzy Wojsk Obrony Terytorialnej jest „obrona i wspieranie lokalnych # społeczności”.

(czytaj więcej)
12 listopada 2019 0

Olimpiada Wiedzy Obywatelskiej. Nakło będzie miało swoją reprezentację

Jutro 13 listopada 2019r. w Collegium Copernicanum Uniwersytetu Kazimierza Wielkiego# w Bydgoszczy przy ul. M. Kopernika 1 odbędzie się Wojewódzka Olimpiada Wiedzy Obywatelskiej "Senior Obywatel". Nakielski Uniwersytet Trzeciego Wieku reprezentować będą: Elżbieta Budziszak, Jadwiga Cyganek oraz Ewa Haberska.

(czytaj więcej)
11 listopada 2019 16

101 lat polskiej niepodległości. Uroczystości na nakielskim rynku

To już 101 lat możemy cieszyć się wolnością w niepodległym # państwie, które przez 123 lata było zniewolone. W związku z tym po raz kolejny oddaliśmy cześć tym, którym ją zawdzięczamy. I po raz kolejny pokazaliśmy, że pamiętamy!

(czytaj więcej)
11 listopada 2019 1

11 listopada. Święto Niepodległości w Szubinie

Tegoroczne obchody 101. rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości # rozpoczęła msza święta za ojczyznę odprawiona w kościele pw. Św. Andrzeja Boboli.

(czytaj więcej)
11 listopada 2019 38

Obchody Święta Niepodległości w Kcyni. Uroczystości na Rynku

Dokładnie o godzinie 9.15 spod remizy OSP w Kcyni wyruszyły liczne # delegacje, poczty sztandarowe i orkiestra dęta, aby dojść na kcyński Rynek i tam oddać hołd tym, którzy 101 lat temu walczyli o naszą wolność.

(czytaj więcej)
11 listopada 2019 6

W 101. rocznicę odzyskania niepodległości. Uroczystości w Mroczy

Obchody Narodowego Święta Niepodległości w # Mroczy rozpoczęły się od zbiórki na Placu Wolności. Liczne delegacje oraz mieszkańcy wzięli udział w uroczystym apelu.

(czytaj więcej)
11 listopada 2019 0

„Pamięci naszych bohaterów”. Odsłonięto pamiątkowe tablice

10 listopada na placu remizy Ochotniczej Straży Pożarnej w # Rynarzewie rozpoczęła się uroczystość związana z odsłonięciem pamiątkowych tablic poświęconych Powstańcom Wielkopolskim i jednocześnie mieszkańcom Rynarzewa.

(czytaj więcej)
11 listopada 2019 4

Marsz Żywych w Sadkach. Zakończenie obchodów rocznicy Zbrodni Pomorskiej

10 listopad 2019 rok, to trzeci dzień Obchodów 80 rocznicy Zbrodni pomorskiej w # gminie Sadki.

(czytaj więcej)
10 listopada 2019 0

Rozstrzygnięcie konkursu plastycznego i literackiego. Poznaliśmy laureatów

W sobotę w Sadkach podczas sympozjum naukowego, laureaci konkursu # literackiego oraz plastycznego z okazji 80. rocznicy Zbrodni Pomorskiej w Sadkach mogli odebrać przyznane im nagrody. Poziom prac był bardzo wysoki.

(czytaj więcej)
10 listopada 2019 2

„Pamięć i tożsamość”. Niezwykle ciekawe sympozjum naukowe

9 listopada to kolejny dzień obchodów 80. rocznicy Zbrodni Pomorskiej w # Sadkach. Tym razem w Gminnym Centrum Administracyjno-Kulturalnym zorganizowano sympozjum naukowe, podczas którego wygłoszono aż 8 wykładów.

(czytaj więcej)
10 listopada 2019 5

60-lecie KGW Wiele. Czas wzruszeń i podsumowań

9 listopada w świetlicy wiejskiej w Wielu zorganizowano imprezę z okazji # 60-lecia działalności Koła Gospodyń Wiejskich w Wielu, podczas której zaproszeni goście mieli okazję zapoznać się z historią koła.

(czytaj więcej)
10 listopada 2019 2

Pamiątkowa tablica im. prof. J. Czochralskiego. Nastąpiło uroczyste odsłonięcie

8 listopada 2019 r. odsłonięto pamiątkową tablicę im. prof. Jana Czochralskiego jako # patrona placu znajdującego się w sąsiedztwie Centrum Nowoczesności Młyn Wiedzy.

(czytaj więcej)
10 listopada 2019 3

Poznaliśmy najlepszych hodowców gołębi. Zwycięzcy otrzymali puchary

9 listopada w restauracji „Kasztelanka” zorganizowano spotkanie nakielskiego # Oddziału Polskiego Związku Hodowców Gołębi Pocztowych. Była to idealna okazja do podsumowania sezonu lotowego w 2019 roku.

(czytaj więcej)
10 listopada 2019 1

„Wspólnie dla lasu – solidarni z klęską”. Ramię w ramię sadzono drzewka

Nadleśnictwo Runowo Krajeńskie prowadzi akcję # „Wspólnie dla lasu – solidarni z klęską”.

(czytaj więcej)
09 listopada 2019 7

80-lecie Zbrodni Pomorskiej. Mieszkańcy uczcili pamięć ofiar

8 listopada w Sadkach zorganizowano uroczystości z okazji # 80. rocznicy Zbrodni Pomorskiej. Tego dnia mieszkańcy modlili się za ofiary tamtych dni oraz wzięli udział w apelu.

(czytaj więcej)
08 listopada 2019 0

Wyrównywanie różnic między regionami. Trwa nabór wniosków

Państwowy Fundusz Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych rozszerza działania w # ramach „Programu wyrównywania różnic między regionami III”.

(czytaj więcej)
08 listopada 2019 3

Budowa repliki pomnika. Odbyło się spotkanie komitetu społecznego

W poniedziałek 4 listopada rozpoczęły się prace związane z budową repliki # pomnika Powstańców Wielkopolskich 1918/1919 na cmentarzu w Szubinie. Kilka dni później, bo w czwartek 7 listopada, spotkał się komitet społeczny budowy repliki pomnika-mogiły.

(czytaj więcej)
07 listopada 2019 42

Czy przestanie śmierdzieć? Ścieki trafiają do oczyszczalni

Na początku października Cukrownia podpisała umowę z KPWiK, na mocy której będzie odprowadzała tam ścieki. Czy dzięki temu Śleska w końcu przestanie być zanieczyszczana i zmieni się zapach w Nakle?

(czytaj więcej)
07 listopada 2019 0

Wzrósł ekwiwalent. Strażacy dostaną 2 zł więcej

Kcyńscy radni zgodzili się na to, aby wzrósł ekwiwalent dla strażaków ochotników. Niewiele, bo o 2 złote. Decyzja zapadła na ostatniej sesji.

(czytaj więcej)
07 listopada 2019 27

Wybrano nowego przewodniczącego Rady Wojewódzkiej SLD. Został nim Piotr Hemmerling

5 listopada odbyło się posiedzenie Rady Wojewódzkiej SLD w Bydgoszczy. Podczas spotkania wybrano nowego przewodniczącego struktur wojewódzkich.

(czytaj więcej)
0

Mężczyźni wydadzą na święta Bożego Narodzenia średnio o 500 zł więcej niż kobiety

1722 zł – średnio tyle pieniędzy przeznaczymy w tym roku na święta Bożego Narodzenia.# Co ciekawe, mężczyźni wydadzą przeciętnie ok. 2000 zł, podczas gdy kobiety – ok. 1500 zł. Najdroższe święta będą miały osoby trzydziestokilkuletnie. Zobacz, co jeszcze wynika z badania Barometr Providenta.

(czytaj więcej)
0

Jak przygotować się do porodu. Położna radzi

Nacięcie krocza to zabieg chirurgiczny zwany również epizjotomią, który w naszym kraju# jest bardzo popularny i wykonywany podczas porodu. Polska jest jednym z nielicznych krajów, gdzie w wielu placówkach wykonuje się ten zabieg rutynowo.

(czytaj więcej)
0

Co piąty uczeń nałogowo korzysta ze smartfona. Niepokojące dane

Niepokój, zdenerwowanie, problemy z koncentracją i uczucie przeciążenia nadmiarem informacji,# przy jednoczesnym braku wystarczającego wsparcia ze strony rodziców – taki obraz polskich nastolatków w sieci wyłania się z badania „Młodzi Cyfrowi” przeprowadzonego przez Fundację Dbam o Mój Z@sięg i Uniwersytet Gdański, we współpracy z firmami LIBRUS i PCG Edukacja.

(czytaj więcej)
0

Ciepło, zdrowo i bezpiecznie. Czy Twój dom jest gotowy na nadejście zimy?

Okres poprzedzający zimę w naszej szerokości geograficznej związany jest z krótkimi dniami#, ochłodzeniem i wszechobecną szarością. Dlatego warto poszukać pozytywnych aspektów takiej pogody. To idealny czas, aby bez wyrzutów sumienia rozpocząć kilkumiesięczny rytuał spędzania wieczorów w wygodnym dresie, z kubkiem gorącej herbaty, czytając książkę czy oglądając ulubiony serial. Zanim zaczniemy w pełni korzystać z jesienno-zimowej aury warto zadbać o odpowiedni mikroklimat w domu i przygotować go na nadejście naprawdę mroźnych miesięcy.

(czytaj więcej)