Dziś mamy 18 czerwca 2024, wtorek, imieniny obchodzą:

09 czerwca 2024

Strażnicy miejscy na festynie. Zainteresowanie wzbudziła fotopułapka

fot. Straż Miejska Nakło nad Notecią

fot. Straż Miejska Nakło nad Notecią

We wtorek 4 czerwca 2024 r. przy świetlicy wiejskiej# w Sucharach odbył się festyn rodzinny, na którym gościli mundurowi z nakielskiej Straży Miejskiej.

Podczas imprezy funkcjonariusze prezentowali sprzęt wykorzystywany w ich codziennej pracy. Były to głównie urządzenia służące do odławiania zwierząt, takie jak siatka weterynaryjna, żywołapka, chwytaki do wyłapywania kotów, specjalistyczne chwytaki do węży, pętla do poskramiania dużych i agresywnych psów oraz strzelba do usypiania na odległość groźnej, dziko żyjącej zwierzyny. Zaprezentowane zostały także różnej wielkości transportery przeznaczone do bezpiecznego transportu odławianych zwierząt. Strażnicy miejscy omówili tematy związane z zagrożeniami związanymi z właściwym udzielaniem pomocy zwierzętom. Wskazali jak skutecznie im pomagać, aby nie zaszkodzić. Uczestnicy mieli ponadto okazję dowiedzieć się, jak działa i kiedy zakłada się blokadę na koło pojazdu.

Wśród uczestników festynu zainteresowanie wzbudziła fotopułapka. To kamera cyfrowa, która rejestruje każdy, nawet najmniejszy ruch, zarówno w dzień jak i w nocy, wykonując zdjęcia lub nagrywając obraz i wysyła do urządzenia, które obsługuje strażnik miejski oddalony nawet o kilka kilometrów. Dzięki zastosowanemu kamuflażowi, idealnie wtapia się w tło. Można ją tak ustawić, aby nie rzucały się w oczy. Zastosowanie tych urządzeń umożliwia skutecznie zwalczanie przestępczości środowiskowej.

Przy okazji z racji zbliżających się wakacji mundurowi przeprowadzili krótką pogadankę na temat najważniejszych zasad bezpieczeństwa w czasie korzystania z letnich atrakcji. Wspomnieli również, w jakich sytuacjach niezwłocznie należy zawiadamiać służby chroniące zdrowie, życie oraz mienie.

Prezentacja spotkała się ze sporym zainteresowaniem mieszkańców wsi, zwłaszcza tych najmłodszych, którzy z zaciekawieniem słuchali zarówno o szczegółach i charakterze pracy strażników miejskich, jak i zasadach postępowania w sytuacjach zagrożenia.

Materiał: st. insp. Dariusz Chróściński / Straż Miejska Nakło nad Notecią

Autor nie wyraża zgody na komentowanie artykułu.

Oceń artykuł: 0 3

Czytaj również

udostępnij na FB
0

Wspólne ćwiczenia przeciwkryzysowe. Współdziałanie służb

16 czerwca 2024 r. 8 Kujawsko-Pomorska Brygada# Obrony Terytorialnej szkoliła się wspólnie z Państwową i Ochotniczą Strażą Pożarną. Celem ćwiczeń w miejscowości Wielgie było zgrywanie działań służb w ramach zarządzania kryzysowego na wypadek klęski żywiołowej. W działaniach uczestniczyli przedstawiciele samorządu lokalnego razem z Wójtem Gminy.

(czytaj więcej)
0

Dwudziesta szósta wędrówka. Na uczestników czekał pyszny posiłek

Dzisiejszą wędrówkę w większości maszerowaliśmy w korycie #Rokitki. 20 uczestników rozpoczęło wędrówkę a 19 ukończyło. Jedna osoba musiała się wycofać ze względu na rozklejenie się obuwia.

(czytaj więcej)
0

"Edukacja z wojskiem". W zajęciach uczestniczyło blisko 4000 uczniów

W pierwszym miesiącu pilotażowego programu# „Edukacja z wojskiem” w województwie kujawsko- pomorskim w zajęciach uczestniczyło blisko 4000 uczniów. Przez 4 tygodnie zaangażowanych w szkolenie było 40 żołnierzy z 9 jednostek wojskowych z naszego województwa.

(czytaj więcej)