Wyjazd do Kłodawy i Świnic Warckich. Uczniowie Czwórki i Żeglugi na wycieczce

fot. powierzone
5 czerwca br. uczniowie Zespołu Szkół# Żeglugi Śródlądowej oraz Zespołu Szkolno – Przedszkolnego nr 4 w Nakle nad Notecią udali się na wycieczkę do Świnic Warckich oraz Głogowca – miejsca urodzenia św. Siostry Faustyny Kowalskiej.
W drodze do miejsc związanych z Apostołką Bożego Miłosierdzia zwiedziliśmy Kłodawę. W czynnej kopalni soli czekało na nas zwiedzanie podziemnej trasy turystycznej z informacjami na temat historii powstania złóż kłodawskich oraz zastosowania wydobywanej soli. Emocji dostarczył zjazd windą na poziom 600 m pod powierzchnią ziemi z prędkością 6 m/s. Przechodząc wyrobiskami korytarzowymi i oglądając po drodze wyeksploatowane komory solne, maszyny używane w podziemnym górnictwie solnym i inne jego osobliwości, dotarliśmy do podziemnej kaplicy św. Kingi – opiekunki górników solnych. W kościele parafialnym w Świnicach Warckich S. Tymotea ze Zgromadzenia Sióstr Matki Bożej Miłosierdzia wygłosiła prelekcję oraz poprowadziła nabożeństwo Koronki do Bożego Miłosierdzia. W domu urodzenia w Głogowcu dowiedzieliśmy się wielu interesujących szczegółów z życia św. Faustyny Kowalskiej oraz żyjących członkach Jej rodziny.
Wycieczka została dofinansowana z Gminnego Programu Profilaktyki, Rozwiązywania Problemów Alkoholowych, Przeciwdziałania Narkomanii i Uzależnieniom Behawioralnym dla Gminy Nakło nad Notecią. Przed wyjazdem uczniowie obu szkół realizowali zajęcia profilaktyczne.
Wycieczkę zorganizował p. Michał Wiśniewski, a opiekę nad uczniami sprawowały panie: Iwona Sołdan, Łucja Wachowiak oraz Brygida Majewska.
Materiał: Michał Wiśniewski
Autor nie wyraża zgody na komentowanie artykułu.
Galeria























































































































Czytaj również
Koleją do Ciechocinka. Połączenie jeszcze w tym roku

W obecności wicemarszałek Anety Jędrzejewskiej 21 marca zostanie # podpisania umowa między spółką PKP Polskie Linie Kolejowe a wykonawcą inwestycji na modernizację siedmiokilometrowego odcinka linii kolejowej z Aleksandrowa Kujawskiego do Ciechocinka.
(czytaj więcej)Coraz mniej umów o dzieło. Ich liczba spada z roku na rok

W 2024 roku do ZUS wpłynęło # 1,1 mln formularzy RUD, w których zgłoszono blisko 1,4 mln umów o dzieło. To najmniejsza liczba formularzy oraz umów o dzieło zgłoszonych do ZUS-u od momentu wprowadzenia rejestru umów o dzieło. W województwie kujawsko-pomorskim złożono ponad 23,1 tys. formularzy RUD, dotyczących 24,5 tys. umów o dzieło.
(czytaj więcej)100 lat działalności RDLP w Toruniu. Świętowano jubileusz

1 lutego 2025 roku minęło równo 100 lat od powstania # Regionalnej Dyrekcji Lasów Państwowych w Toruniu. To niezwykły jubileusz, który zgromadził licznych gości – przedstawicieli władz, instytucji, leśników oraz wszystkich, którym bliska jest idea ochrony i zrównoważonego gospodarowania lasami
(czytaj więcej)Spotkanie poświęcone weteranom. Ich doświadczenie jest nieocenione

W 8 K-PBOT odbyło się dwudniowe spotkanie poświęcone# weteranom misji poza granicami państwa. Brygada wyróżnia się liczbą weteranów – służy w niej ponad 80 osób, z których wiele brało udział w misjach kilkukrotnie, nawet ponad pięć razy. Wśród nich znajduje się również weteran poszkodowany na misji w Afganistanie.
(czytaj więcej)