Dziś mamy 3 grudnia 2023, niedziela, imieniny obchodzą:

11 kwietnia 2018

Szukanie pracy w mobilny sposób

Internet to nieodłączny element naszej codzienności. Korzystamy z niego niemal każdego dnia. Sprawdzamy najnowsze informacje, robimy zakupy, zamawiamy bilety do kina. Coraz częściej też… szukamy pracy. Tak naprawdę nie jest to trudne.

Obecnie w sieci istnieje wiele portali, które w znaczący sposób ułatwiają nam znalezienie idealnej pracy. Jednym z nich jest Pracuj.pl – najchętniej odwiedzany portal rekrutacyjny istniejący od 2000 r. i zawierający ponad 36 tys. ofert pracy.

Zalety szukania pracy przez Internet

Mobilne poszukiwanie pracy pozwala oszczędzić nasz czas. Nie musimy osobiście fatygować się do przedsiębiorstw, aby złożyć swoje CV, wystarczy że wyślemy je internetowo. Ponadto możemy być na bieżąco z najnowszymi ogłoszeniami, kontaktować się z wybranymi pracodawcami, z firmami, którymi jesteśmy zainteresowani. Możemy też sprawdzać, jakie są wymagania i oczekiwania pracodawców. Dzięki temu będziemy w stanie sprostać ich oczekiwaniom i poszerzyć kompetencje, odbyć kurs, który pomoże nam w zdobyciu upragnionej pracy.

Mobilne poszukiwanie pracy – jak wygląda?

Przedstawiamy w kilku krokach, jak powinno wyglądać poszukiwanie pracy przez Internet.

1. Przeglądaj strony z ogłoszeniami o pracę w każdej wolnej chwili. Dzięki temu będziesz na bieżąco z najnowszymi ofertami pracy.

2. Jeżeli znajdziesz interesującą cię ofertę – nie czekaj! Wyślij od razu swoje CV.

3. Jeśli masz jakieś pytania, wątpliwości odnośnie do rekrutacji, coś nie jest dla ciebie jasne – napisz do danego przedsiębiorstwa. Dzięki temu firma zobaczy, że naprawdę ci zależy, z pewnością chętnie udzieli wszystkich niezbędnych informacji.

4. Uważnie obserwuj firmy, które cię interesują. W obecnych czasach niemal każde przedsiębiorstwo posiada swoje konto na portalach społecznościowych, dlatego polub ich profile, komentuj artykuły i zdjęcia, jakie publikują.

Warto pamiętać, aby szybciej i skuteczniej znaleźć wymarzoną pracę można zainstalować w urządzeniach mobilnych specjalne aplikacje, które ułatwią nam poszukiwanie pracy.

Artykuł sponsorowany: Materiał Partnera

Czytaj również

udostępnij na FB
0

Zmiana przepisów. Nowe normy handlowe w odniesieniu do jaj

28 listopada 2023 roku straciło moc rozporządzenie #Komisji (WE) nr 589/2008 z dnia 23 czerwca 2008 roku ustanawiające szczegółowe zasady wykonywania rozporządzenia Rady (WE) nr 1234/2007 w sprawie norm handlowych w odniesieniu do jaj (Dz. Urz. L 163 z 24.06.2008 r., str. 6 ze zm.).

(czytaj więcej)
0

Fałszywy obraz szopa. Inwazyjny gatunek obcy

Szop pracz należy do inwazyjnych gatunków obcych (IGO), które stanowią jedno z największych #zagrożeń dla rodzimej różnorodności biologicznej. Jednak brak wiedzy w tym zakresie i pozornie przyjazny wizerunek zwierzęcia sprawia, że we współczesnej kulturze masowej traktowany jest jak maskotka. A to fałszywy obraz szopa.

(czytaj więcej)
0

Nowe paliwo na stacjach benzynowych. Zmiany od 1 stycznia

Od 1 stycznia 2024 r. na stacjach paliw w Polsce będzie wprowadzane sukcesywnie nowe paliwo# - benzyna silnikowa 95-oktanowa z zawartością do 10% biokomponentów – tzw. E10. Benzyna silnikowa E10 zastąpi na stacjach paliw benzynę E5 o liczbie oktanowej 95. Benzyna silnikowa E5, która zostanie zastąpiona benzyną E10, zawiera maksymalnie do 5% objętościowo biokomponentów (bioetanolu), podczas gdy benzyna E10 będzie zawierała maksymalnie do 10% objętościowo biokomponentów. Ta zmiana nie wymaga dodatkowych działań od większości właścicieli pojazdów. W dokumentach pojazdu lub na klapie wlewu paliwa w samochodzie powinno znajdować się charakterystyczne oznaczenie E10 – potwierdzające dostosowanie samochodu do nowego paliwa. Właściciele starszych pojazdów powinni sprawdzić, czy ich pojazdy są dostosowane do tankowania nowego paliwa.

(czytaj więcej)
0

Program Operacyjny Pomoc Żywnościowa. Podsumowanie wsparcia

Program Operacyjny #Pomoc Żywnościowa 2014-2020 (PO PŻ), współfinansowany ze środków Europejskiego Funduszu Pomocy Najbardziej Potrzebującym (Fund for European Aid to the Most Deprived – FEAD) to łącznie 9 Podprogramów realizowanych w latach 2014-2023.

(czytaj więcej)