Dziś mamy 21 lipca 2018, sobota, imieniny obchodzą:

Z życia szkół

16 lipca 2018 0

Najlepsi znawcy ortografii i matematyki wyłonieni. Nagrody wręczał burmistrz

Miniony rok szkolny składnia nadal do podsumowań. Krótko przed zakończeniem roku szkolnego #w Zespole Szkolno – Przedszkolnym nr 4 w Nakle n. Not. odbyło się wręczenie nagród Gminnego Konkursu Ortograficznego i Matematycznego dla klas III szkół podstawowych, których dokonał Burmistrz Sławomir Napierała.

(czytaj więcej)
06 lipca 2018 0

Dofinansowanie na doposażenie pracowni. Sprawdź, które szkoły otrzymały środki

Powiat Nakielski realizuje projekt pn. „Nowoczesna szkoła zawodowa – najlepszym wyborem”, # współfinansowany z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Osi priorytetowej 6. Solidarne społeczeństwo i konkurencyjne kadry, Działania 6.3 Inwestycja w infrastrukturę edukacyjną, Pod działania 6.3.2 Inwestycje w infrastrukturę kształcenia zawodowego Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Kujawsko-Pomorskiego na lata 2014-2020. Partnerem projektu jest Gmina Kcynia.

(czytaj więcej)
05 lipca 2018 0

Turniej o puchar prezesa „LUKS” Orzeł Rynarzewo. Rywalizowało 16 osób

29 czerwca w sali gimnastycznej Szkoły Podstawowej w Rynarzewie odbył się Turniej #Tenisa Stołowego o Puchar Prezesa „LUKS” Orzeł Rynarzewo.

(czytaj więcej)
03 lipca 2018 0

Dotacja na doposażenie szkolnego gabinetu. Kupiono specjalistyczny sprzęt

Wojewoda Kujawsko-Pomorski decyzją z dnia 22 listopada 2017r. przyznał gminie # Mrocza dotację celową z przeznaczeniem na sfinansowanie wyposażenia gabinetu profilaktyki zdrowotnej w Szkole Podstawowej im. Wojska Polskiego w Mroczy.

(czytaj więcej)
01 lipca 2018 0

Na zielonej trawie. Stowarzyszenie zakończyło realizację projektu

Stowarzyszenie Razem Raźniej, działające przy szkole podstawowej nr 2 w Nakle nad #Notecią, zakończyło realizację projektu unihokeja ’’Na zielonej trawie” –współfinansowanego przez Powiat Nakielski.

(czytaj więcej)
30 czerwca 2018 0

Uczeń Staszica na pokładzie Daru Młodzieży. "Wrażenia są nie do opisania"

Moja przygoda z Rejsem Niepodległości zaczęła się niepozornie. To koleżanka namówiła #mnie, abym wziął udział w kwalifikacjach... I teraz mogę za to wszystko Jej podziękować.

(czytaj więcej)
28 czerwca 2018 0

Pożegnali rok szkolny z piosenką na ustach. Wrócą po wakacjach

"Już za parę dni, za dni parę, weźmiesz plecak swój i gitarę..." Z piosenką na ustach pożegnali #się tuż przed wakacjami uczniowie Szkoły Podstawowej nr 2 w Nakle.

(czytaj więcej)
28 czerwca 2018 0

Turniej o puchar dyrektora szkoły. Rywalizowały 4 drużyny

W sobotę 23 czerwca odbył się turniej z elementami koszykówki o Puchar Dyrektora #Szkoły Podstawowej w Paterku. Do Paterka przyjechały drużyny z Sępólna Krajeńskiego, Szubina oraz Więcborka.

(czytaj więcej)
27 czerwca 2018 0

Podróż poprzez zmysły do świata komiksów. Wykładowcy KUL - u w Dwójce

14 czerwca uczniowie szkoły SP nr 2 w Nakle oraz ZS Wojnowo, SP Strzelewo i ZS Kruszyn #mieli przyjemność gościć wykładowców z Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego Jana Pawła II dzięki współdziałaniu z Uniwersytetem Otwartym Kul-u .

(czytaj więcej)
27 czerwca 2018 0

Finał Olimpiady Obrony Cywilnej. Zobacz, jak poszło naszym reprezentantom

W miejscowości Rytebłota na Pojezierzu Brodnickim w dniach 19-20 czerwca 2018 roku rozegrany # został finał VII Kujawsko-Pomorskiej Olimpiady Obrony Cywilnej.

(czytaj więcej)
27 czerwca 2018 0

„Turystycy” znowu w podróży. Tym razem udali się z wizytą do KPWiK

W poniedziałek 11 czerwca uczniowie klasy trzeciej technikum obsługi turystycznej #w nakielskim Staszicu wybrali się na wycieczkę krajoznawczą po okolicy.

(czytaj więcej)
26 czerwca 2018 0

Nadszedł długo oczekiwany moment. Uczniowie odebrali świadectwa

Zakończenie roku szkolnego to niewątpliwie dla każdego ucznia najpiękniejszy dzień. #Po 10 miesiącach wytężonej pracy nadszedł ten długo oczekiwany moment.

(czytaj więcej)
25 czerwca 2018 0

Gimnazjaliści na spacerze edukacyjnym. Była to niesamowita lekcja historii

21 czerwca br gimnazjaliści klasy II e Zespołu Szkolno – Przedszkolnego nr 4 w Nakle nad Notecią # wraz z wychowawcą p. Michałem Wiśniewskim uczestniczyli w lekcji muzealnej oraz spacerze edukacyjnym pt. „Nakło – miasto trzech kultur”.

(czytaj więcej)
24 czerwca 2018 0

Zakończenie roku szkolnego w "czwórce". Nagrodzono najlepszych uczniów

W piątek, 22 czerwca w Szkole Podstawowej nr 4 w Nakle odbyło się uroczyste # zakończenie roku szkolnego.

(czytaj więcej)
24 czerwca 2018 0

Rejs po mazurskich jeziorach. Pogoda dopisała uczestnikom

W dniach 10 – 16 czerwca 2018 roku młodzież z Szkolnego Koła Żeglarskiego # I LO im. B. Krzywoustego w Nakle uczestniczyła w rejsie po Jeziorach Mazurskich.

(czytaj więcej)
24 czerwca 2018 0

Pożegnanie absolwentów ZSP Lubaszcz. Odebrali świadectwa i nagrody

O godzinie 8.00, 22 czerwca br. odbyła się uroczystość pożegnania absolwentów # klas trzecich: IIIA i IIIB.

(czytaj więcej)
24 czerwca 2018 0

Uroczysty apel na zakończenie roku szkolnego. Uczniowie otrzymali świadectwa

22 czerwca 2018 roku to data szczególna w życiu uczniów. Dla jednych to początek wakacji, # odpoczynek po dziesięciu miesiącach intensywnej pracy, dla innych to zakończenie pewnego etapu życia.

(czytaj więcej)
24 czerwca 2018 0

Sukces Karoliny Nowak. Została laureatką wojewódzkiego konkursu

Dnia 12 czerwca w Urzędzie Marszałkowskim w Toruniu odbył się finał wojewódzki konkursu # wiedzy z historii polskiego żeglarstwa morskiego pn. Kurs na Horn.

(czytaj więcej)
23 czerwca 2018 0

Spotkanie z policjantem. Dzielnicowy mówił o bezpiecznych wakacjach

Dzielnicowi z mroteckiego komisariatu we wtorek (19.06.18) odwiedził uczniów # Szkoły Podstawowej, gdzie rozmawiał z dziećmi, o tym jak bezpiecznie wypoczywać podczas zbliżających się wakacji.

(czytaj więcej)
23 czerwca 2018 0

Żeglarska przygoda na Mazurach. Załoga zdobyła wiele nowych umiejętności

W dniach 10-16 czerwca młodzież z nakielskiego Staszica w sześcioosobowym składzie wybrała się # na wycieczkę żeglarską na największe jeziora w Polsce. Już drugi raz uczniowie naszej szkoły poznali region Warmii i Mazur z perspektywy łodzi żaglowej. Oprócz uczniów ze Staszica była obecna młodzież z I LO w Nakle oraz z LO w Szubinie.

(czytaj więcej)
23 czerwca 2018 0

Uczniowie na warsztatach kulinarnych. Własnoręcznie przygotowali pizzę

Dzięki uprzejmości właściciela pizzerii, „Na talerzu”, pana Waleeda Abu-Hmaida, uczniowie # klasy V c Zespołu Szkolno –Przedszkolnego nr 4 w Nakle nad Notecią mieli możliwość wzięcia udziału w warsztatach kulinarnych.

(czytaj więcej)
23 czerwca 2018 9

Zakończenie roku szkolnego. Przed uczniami dwa miesiące wakacji

Podobnie jak w pozostałych placówkach w całej Polsce, w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych # im. Stanisława Staszica zorganizowano uroczysty apel z okazji zakończenia roku szkolnego.

(czytaj więcej)
23 czerwca 2018 2

Podziękowania i nagrody. Uroczyste zakończenie roku szkolnego w Wyspiańskim

22 czerwca 2018 roku o godzinie 10.00 w auli I Liceum Ogólnokształcącego im. Stanisława # Wyspiańskiego w Szubinie odbyło się uroczyste zakończenie roku szkolnego 2017/2018.

(czytaj więcej)
23 czerwca 2018 10

Wakacje czas start! Zakończenie roku szkolnego w "Żegludze"

22 czerwca w uczniowie oraz grono pedagogiczne Zespołu Szkół Żeglugi Śródlądowej w # Nakle zgromadzili się na dziedzińcu, by wspólnie zakończyć rok szkolny 2017/2018.

(czytaj więcej)
22 czerwca 2018 4

Sukces Natalii Walenciuk. Za swoje osiągnięcia otrzymała stypendium burmistrza

Natalia Walenciuk - uczennica klasy 7a uzyskała tytuł FINALISTY Wojewódzkiego Konkursu # Przedmiotowego z Matematyki zorganizowanym przez Kujawsko-Pomorskiego Kuratora Oświaty dla szkół podstawowych w roku szkolnym 2017/2018.

(czytaj więcej)
22 czerwca 2018 0

Dziecko bezpieczne w internecie. Rozstrzygnięcie konkursu plastycznego

14 czerwca w Szkole Podstawowej im. Ziemi Pałuckiej w Królikowie odbyło się uroczyste # rozstrzygnięcie Gminnego Konkursu Plastycznego pt. „Dziecko bezpieczne w internecie", w którym udział wzięli uczniowie ze szkół w Rynarzewie, Kołaczkowie, Kowalewie i ZSS w Szubinie.

(czytaj więcej)
22 czerwca 2018 0

O dopalaczach i innych zagrożeniach na spotkaniu z uczniami mroteckiej szkoły podstawowej

Tematyka związana z zażywaniem dopalaczy oraz odpowiedzialnością prawną nieletnich za # demoralizację i czyny karalne były tematami przewodnimi spotkania, jakie dla uczniów klas VI SP w Mroczy przeprowadzili policjanci pracujący w nakielskiej komendzie z nieletnimi.

(czytaj więcej)
22 czerwca 2018 0

Noc Bibliotek w szubińskim LO. Przeszłość z przyszłością przeplatano

I Liceum Ogólnokształcące im. Stanisława Wyspiańskiego w Szubinie wzięło udział # w IV wydaniu ogólnopolskiej akcji Noc Bibliotek .

(czytaj więcej)
0

Projekt łóżka producenta z Bydgoszczy w „Werandzie”

Sypialnia to jedno z najważniejszych wnętrz w domu. W tym pomieszczeniu spędzamy znaczącą część doby, w związku z czym wszystkie meble powinny być dobrze dopasowane do indywidualnych potrzeb.

(czytaj więcej)
0

Ludność, urodzenia, zgony, małżeństwa... Sprawdzamy statystyki za 2017 rok

W 2017 r. w województwie kujawsko-pomorskim odnotowano 20,9 tys. urodzeń żywych. #Było to o 1,1 tys. więcej niż w 2016 r. Jednocześnie wzrosła liczba zgonów. W 2017 r. zmarło 21,3 tys. osób – o 727 osób więcej niż w 2016 r.

(czytaj więcej)
0

„Rodzina 500+” i inne świadczenia w liczbach. Ile osób otrzymało wsparcie?

Rządowym programem „Rodzina 500+” realizowanym w 2017 roku objęto 3 845 tys. dzieci #do 18 lat. Świadczenie wychowawcze otrzymywało około 3 797 tys. dzieci, a dodatek 500+ w pieczy zastępczej ponad 47 tys. dzieci.

(czytaj więcej)
0

Jak zrobić murowany grill?

Grillowanie to jeden z przyjemniejszych sposobów na plenerowy wypoczynek. Miły czas w gronie znajomych smakuje najlepiej, gdy stoły zastawione są pieczonymi na grillu mięsami, rybami i warzywami. Na rynku znajdziemy wiele przenośnych urządzeń do grillowania, ale miłośnicy takiej formy wypoczynku z pewnością powinni pomyśleć o czymś więcej – o zbudowaniu własnego grilla. Jak to zrobić i dlaczego warto?

(czytaj więcej)