Dziś mamy 23 września 2017, sobota, imieniny obchodzą:

Z życia szkół

22 września 2017 0

O bezpieczeństwie i przemocy. Strażnik miejski przeprowadził pogadanki

Z początkiem roku szkolnego 2017/2018, st. inspektor Dariusz Chróściński ze # Straży Miejskiej w Nakle nad Notecią na zaproszenie Pani Dyrektor odwiedził uczniów Niepublicznej Szkoły Podstawowej w Trzeciewnicy, gdzie przeprowadził pogadanki.

(czytaj więcej)
22 września 2017 0

"Stawiam na aktywny wypoczynek". Uczniowie na szkoleniu kajakowym

W poniedziałek 18 września klasa I szubińskiego liceum odbyła szkolenie kajakowe w # Wąsoszu w ramach projektu powiatowego na zajęcia pozalekcyjne pt. ”Stawiam na aktywny wypoczynek”.

(czytaj więcej)
22 września 2017 0

Wyjątkowy gość w ZSP3. Jeszcze raz o wizycie minister

Środa, 20 września br. przejdzie do historii Zespołu Szkolno-Przedszkolnego nr 3 w # Nakle nad Notecią. Do placówki przybyli wyjątkowi goście - przedstawiciele władz państwowych i samorządu terytorialnego.

(czytaj więcej)
22 września 2017 0

Festyn sportowy po raz piętnasty. Panowała wesoła atmosfera

W środę 20 września br. Zespół Szkół Specjalnych w Szubinie, na boisku sportowym „ORLIK” # zorganizował XV Powiatowy Festyn Rekreacyjno-Sportowy, zawody sportowe i konkurencje sportowe.

(czytaj więcej)
21 września 2017 0

Wirtualna podróż do Szkocji. Byly barwne opowieści i szkocka muzyka

Dnia 18 września w naszej szkole odbyła się wirtualna podróż do # Aberdeen. Jim McWhirter i Wesley Gibson przybliżyli młodzieży kulturę Szkocji.

(czytaj więcej)
20 września 2017 0

Wizyta w szkole. Policjant rozmawiał z uczniami o bezpieczeństwie na drodze

Mł. asp. Krystian Napierała, dzielnicowy z mroteckiego komisariatu, spotkał się z dziećmi w # Szkole Podstawowej w Mroczy. Mundurowy rozmawiał z uczniami przede wszystkim o bezpiecznym korzystaniu z dróg.

(czytaj więcej)
20 września 2017 1

Trwa kampania "Kręci mnie bezpieczeństwo". Dzielnicowi odwiedzają szkoły i przedszkola

Trwa kampania „Kręci mnie bezpieczeństwo…przez cały rok szkolny” zainicjowana przez # Ministerstwo Spraw Wewnętrznych i Administracji. W kampanię czynnie włączają się także dzielnicowi z Szubina prowadząc zajęcia dla dzieci w placówkach oświatowych.

(czytaj więcej)
20 września 2017 0

Szkoła otrzymała wysokie dofinansowanie. Uczniowie będą mogli wyjechać na staż zawodowy

Już po raz drugi ZSP w Samostrzelu otrzymał niezwykle wysoki grant na realizację projektu: # Ponadnarodowa mobilność uczniów i absolwentów oraz kadry kształcenia zawodowego w ramach Programu Operacyjnego: Wiedza Edukacja Rozwój 2014-2020 współfinansowanego z Europejskiego Funduszu Społecznego, na zasadach Erasmus+, którego pomysłodawcą i autorem jest nauczyciel języka angielskiego Damian Poniewierski.

(czytaj więcej)

Posprzątali zabytkowy cmentarz

Zainspirowani akcją Fundacji „Nasza Ziemia” z Warszawy mającej na celu dbanie o # czystość naszego otoczenia# w ramach Ogólnopolskiej Akcji Sprzątanie Świata, przeprowadziliśmy 15 września wspólnie z uczniami Liceum Ogólnokształcącego im. K Libelta w Kcyni, akcję sprzątania starego cmentarza katolickiego w Kcyni przy ul. Nakielskiej.

(czytaj więcej)
19 września 2017 0

Odwrócona lekcja to dobry sposób na naukę. Tym razem były to zajęcia przy mikroskopie

Już drugi rok I Liceum Ogólnokształcące w Szubinie kontynuuje metodę nauczania # odwróconej lekcji. Metoda ta została zainicjowana w naszej szkole w ramach międzynarodowego projektu: ReversedRolesat School: FlippedClassroom and Learning Through Teaching.

(czytaj więcej)
19 września 2017 0

Z bezpieczeństwem za pan brat. Policjantka rozmawiała z dziećmi o bezpieczeństwie

Znajomość przepisów drogowych sprawdzała na spotkaniu z najmłodszymi uczniami Szkoły # Podstawowej w Sadkach policjantka z nakielskiej komendy. Mundurowa uczyła też jak być bezpiecznym w drodze do szkoły i opowiadała o swojej pracy.

(czytaj więcej)
19 września 2017 0

Uczniowie na zajęciach pozalekcyjnych. Poznali bliżej kulturę Pałuk

Dnia 14 września 2017r. uczniowie Zespołu Szkół Specjalnych im. Janusza Korczaka w # Kcyni po raz ostatni wzięli udział w warsztatach, w ramach projektu na zajęcia pozalekcyjne pn. „Cudze chwalicie, swego nie znacie. Pałuki w kulturze i sztuce”, finansowanego przez starostwo powiatowe w Nakle nad Notecią.

(czytaj więcej)
18 września 2017 0

Przyszedł czas na pożegnanie. Uczestnicy wymiany spotkają się dopiero w czerwcu

W minionym tygodniu zakończył się projekt polsko-niemieckiej wymiany młodzieży # I LO im. B. Krzywoustego w Nakle nad Notecią i Elsterschlossgymnasium z Elsterwerdy.

(czytaj więcej)
18 września 2017 0

Wyjazd integracyjny. Wybór padł na kręgle

Dnia 15 września 2017 uczniowie klasy 1e Technikum Informatycznego wraz z # wychowawcą p. Maciejem Danielem i p. Anną Otrembską integrowali się na klasowej wycieczce.

(czytaj więcej)
17 września 2017 0

Koncert edukacyjny. Rozpoczął się nowy sezon spotkań z artystami

Muzyka i wiedza nie jest nam obojętna. Tak jak w latach ubiegłych tak i w roku szkolnym # 2017/2018 uczniowie Zespołu Szkolno – Przedszkolnego w Ślesinie mają okazję uczestniczyć w audycjach słowno - muzycznych odbywających się na terenie szkoły.

(czytaj więcej)
17 września 2017 0

Sukces Justyny Talarczyk. Jej praca otrzymała wyróżnienie w konkursie wojewódzkim

Justyna Talarczyk uczennica klasy II politechnicznej I LO w Nakle została nagrodzona w # Wojewódzkim Konkursie Historycznym „Zabytki Naszego Regionu”.

(czytaj więcej)
16 września 2017 0

Zajęcia z kreatywności. Powstały już pierwsze prace

W Zespole Szkolno – Przedszkolnym w Ślesinie w roku szkolnym 2017/2018 uczniowie mają # okazję wziąć udział w różnorodnych zajęciach organizowanych w ramach projektu „Innowacyjna edukacja dla szkół w Mieście i Gminie Nakło nad Notecią”.

(czytaj więcej)
16 września 2017 0

Lekcje z policjantami. Uczniowie przygotowują się do zawodu

Uczniowie klasy I A z grupy prawno-policyjnej rozpoczęli nowy rok szkolny od lekcji z # funkcjonariuszem Powiatowej Komendy Policji w Nakle nad Notecią.

(czytaj więcej)
15 września 2017 0

Spotkanie z dzielnicowym. Policjant mówił o bezpieczeństwie na drodze

Mrotecki dzielnicowy spotkał się z uczniami Zespołu Szkół w Anielinach i mówił o bezpiecznej drodze # do szkoły i tym jak bezpiecznie korzystać z sieci internetowej, a także o demoralizacji nieletnich i odpowiedzialności za popełniane przez nich czyny karalne.

(czytaj więcej)
15 września 2017 0

Uczniowie wzięli udział w kursie akademickim. Na zakończenie otrzymali certyfikat

Jednym z popularniejszych kierunków, na którym można się kształcić w # Staszicu jest Technik Informatyk.

(czytaj więcej)
14 września 2017 0

Policjanci odwiedzili uczniów po wakacjach. Tematem spotkania było bezpieczeństwo

Bezpieczeństwo dzieci było głównym tematem spotkania, jakie przeprowadził wczoraj # (13.09.17) w Szkole Podstawowej w Królikowie szubiński dzielnicowy. W spotkaniu z mundurowym udział wzięli uczniowie klas I - III. Pogadankę przeprowadzono w ramach kampanii „Kręci mnie bezpieczeństwo… przez cały rok szkolny”.

(czytaj więcej)
14 września 2017 0

Mundurowi prowadzą zajęcia w liceum. Tematem pierwszej lekcji była historia policji

W I Liceum Ogólnokształcącym w Szubinie w zeszłym roku szkolnym zaczęła funkcjonować klasa # prawno–policyjna. Na mocy porozumienia podpisanego z nakielską komendą policji zajęcia dla uczniów tej klasy prowadzą także policjanci. W miniony wtorek mundurowi rozpoczęli zajęcia programowe w klasie I i II.

(czytaj więcej)
14 września 2017 0

Targi w Gdańsku. Uczestnicy wyjazdu zapoznali się z technologicznymi nowinkami

W dniu 13 września 2017 roku uczniowie klasy I i III Technikum Żeglugi Śródlądowej z # Nakła nad Notecią wraz z opiekunami udali się do Gdańska, gdzie wzięli udział w Międzynarodowych Targach Morskich BALTEXPO 2017 Gdańsk.

(czytaj więcej)
14 września 2017 0

Uczniowie w parku linowym. Wycieczka dostarczyła ekstremalnych wrażeń

12 września 2017r. grupa uczniów kadetów z ZSP im. prof. Emila Chroboczka # w Szubinie klasy wojskowej II TL wraz ze swoimi opiekunami nauczycielem matematyki i zarazem wychowawcą Panią Anetą Szudy oraz nauczycielem edukacji wojskowej mjr. rez. Jarosławem Odrobińskim przebywała w parku linowym w Rudnicy.

(czytaj więcej)
12 września 2017 0
Nietypowa lekcja języka

Spotkanie z native speakerem

8 września 2017r. wzorem lat ubiegłych uczniowie liceum mieli możliwość uczestniczenia w nietypowej lekcji języka angielskiego.

(czytaj więcej)
12 września 2017 0
Meandry na warsztatach

Teatralnie w Lubostroniu

Artyści z Teatru Meandry przy I Liceum Ogólnokształcącym im. Stanisława Wyspiańskiego w Szubinie rozpoczęli ten rok od warsztatów teatralnych# z aktorem mimem Mieczysławem Giedrojciem z Teatru Małych Form w Bydgoszczy w Pałacu Lubostroń.

(czytaj więcej)
11 września 2017 13

Rozpoczęcie roku inne niż zwykle. W części szkoły nadal trwa remont

Szkoła Podstawowa nr 2 w Nakle jest jedną z trzech szkół, które rozpoczęły rok szkolny #tydzień później. Uczniów oraz rodziców, którzy zebrali się na placu, powitała dyrektor Anna Maćkowska.

(czytaj więcej)
11 września 2017 0

Uzupełnij swoje kwalifikacje. Pozostały ostatnie wolne miejsca

Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych w Samostrzelu oferuje możliwość nauki na #nieodpłatnych, kwalifikacyjnych kursach zawodowych dla dorosłych uprawniających do prowadzenia gospodarstwa w warunkach Unii Europejskiej oraz do nabycia ziemi rolnej. Pozostały ostatnie wolne miejsca.

(czytaj więcej)
0

Kriolipoliza – pozbądź się tkanki tłuszczowej

Kriolipoliza jest to najskuteczniejsza metoda trwałego usuwania tkanki tłuszczowej, którą można wykonać w Studio Urody i Odnowy Biologicznej.

(czytaj więcej)
0

Rok szkolny 2017/2018. Sprawdź, kiedy wypadają dni wolne

Ferie, zimowa, wiosenna przerwa świąteczna – ile wolnego czeka uczniów w roku #szkolnym 2017/2018? Sprawdziliśmy.

(czytaj więcej)
0

Jak wybrać odpowiedni ekspres do kawy

Smak kawowego naparu zależy nie tylko od rodzaju i jakości kawy ziarnistej (mielonej), ale także od sposobu jej przygotowania i naszych umiejętności. Najprostszym sposobem na szybkie rozkoszowanie się ulubionym napojem jest zakup odpowiedniego ekspresu do kawy. Nie oznacza to jednak, że sprawa jest zakończona.

(czytaj więcej)
0

Jak zrobić murowany grill?

Grillowanie to jeden z przyjemniejszych sposobów na plenerowy wypoczynek. Miły czas w gronie znajomych smakuje najlepiej, gdy stoły zastawione są pieczonymi na grillu mięsami, rybami i warzywami. Na rynku znajdziemy wiele przenośnych urządzeń do grillowania, ale miłośnicy takiej formy wypoczynku z pewnością powinni pomyśleć o czymś więcej – o zbudowaniu własnego grilla. Jak to zrobić i dlaczego warto?

(czytaj więcej)