Dziś mamy 20 kwietnia 2024, sobota, imieniny obchodzą:

Z życia szkół

20 kwietnia 2024 0

Konkurs "Polska Wieś w Europie". W nagrodę wycieczka do Brukseli

W finale 3. Edycji Ogólnopolskiego Konkursu #„Polska Wieś w Europie”, który odbył się 19 kwietnia na Stadionie Narodowym w Warszawie, reprezentacja ZSCKR Samostrzel w składzie – Aleksander Leks, Łukasz Pikulik oraz Dawid Sikorski – zajęła ostatecznie 4. miejsce wygrywając kilkudniowy wyjazd do Brukseli połączony ze zwiedzaniem Instytucji Unii Europejskiej.

(czytaj więcej)
20 kwietnia 2024 0

Przyozdabiali ściany i obrzeża okienne. Zajęcia w ramach projektu

W ramach realizacji projektu #„Poznajemy Krajnę od A do Z” animatorzy z Miejsko-Gminnego Ośrodka Kultury w Więcborku wraz z uczniami przyozdabiali ściany i obrzeża okienne Izby Regionalnej wzorami haftu krajeńskiego.

(czytaj więcej)
20 kwietnia 2024 0

Ósmoklasiści zapoznali się z ofertą szkoły. Drzwi Otwarte w Samostrzelu

19. kwietnia 2024r. w Zespole Szkół #Centrum Kształcenia Rolniczego im. W. Witosa w Samostrzelu miała miejsce kolejna edycja Drzwi Otwartych. To wydarzenie należy do wyjątkowych w życiu szkoły. Co roku wówczas licznie przybywają do Samostrzela młodzi ludzie i tak było również dzisiaj.

(czytaj więcej)
20 kwietnia 2024 0

Spotkanie profilaktyczne z pedagogiem. O zagrożeniach w sieci

Portale, profile, konta, publikowanie informacji #i zdjęć z życia codziennego, hejt. Podejmując działania w sieci, musimy być uważni na zagrożenia płynące z wirtualnego świata.

(czytaj więcej)
19 kwietnia 2024 0

Akcja społeczna "Żonkile". Uczniowie uczcili powstańców

17 kwietnia w Filii Bibliotecznej #w Dębowie zostały zorganizowane przez bibliotekę i Centrum Kształcenia zajęcia dotyczące akcji społeczno-edukacyjnej "Żonkile".

(czytaj więcej)
19 kwietnia 2024 0

Do szkoły zawitał ratownik medyczny. Uczniowie mieli wiele pytań

W dniu 11 kwietnia 2024 r. gościliśmy w Szkole Podstawowej #w Rozstrzębowie Pana Bartosza Andrzejewskiego (ratownika medycznego i zarazem przedstawiciela Ochotniczej Straży Pożarnej w Kcyni).

(czytaj więcej)
19 kwietnia 2024 0

Teatr lalkowy w wykonaniu uczniów. Przedstawienie pełne radości

W tym tygodniu, podczas edukacji #polonistycznej , uczniowie klasy II i klasy III Szkoły Podstawowej im. bł. Marii Karłowskiej w Dobieszewie przygotowywali teatr lalkowy.

(czytaj więcej)
19 kwietnia 2024 0

Pokaz sprzętu policyjnego w Staszicu. Mundurowi spotkali się z uczniami

Nakielscy policjanci przedstawili# ofertę służby w Policji przyszłym absolwentom Zespołu Szkół im. St. Staszica w Nakle. To już kolejne, ale nie ostatnie z cyklu zaplanowanych spotkań, z zakresu doboru do służby w naszej formacji.

(czytaj więcej)
19 kwietnia 2024 0

Tydzień Zdrowego Śniadania. Uczniowie przygotowali smaczne posiłki

W dniach od 8 do 12 kwietnia w Szkole Podstawowej# im. Jana Czochralskiego w Kcyni świętowaliśmy tydzień zdrowego śniadania.

(czytaj więcej)
19 kwietnia 2024 0

Uczniowie w gospodarstwie rolnym. Bardzo pouczająca lekcja

W środę 17 kwietnia uczniowie klas: V, VI, VII i VIII Szkoły Podstawowej# w Witosławiu wraz z opiekunkami udali się na wycieczkę do gospodarstwa Państwa Hoekstra, specjalizujących się w produkcji mleka.

(czytaj więcej)
18 kwietnia 2024 0

Pasjonat przyrody w szkole. Wyjątkowe spotkanie z Jurkiem Napierałą

We wtorek 16 kwietnia uczniowie klas 0-3 Szkoły Podstawowej #im. Jana Czochralskiego w Kcyni uczestniczyli w wyjątkowym spotkaniu z Panem Jurkiem Napierałą, który znany jest wśród kcyńskiej społeczności jako fotograf i miłośnik leśnych zwierząt.

(czytaj więcej)
18 kwietnia 2024 0

Mundurowi odpowiadali na pytania maturzystów. Policjanci w "Żegludze"

Policjanci przeprowadzili kolejne zajęcia# dla uczniów, tym razem z Zespołu Szkół Żeglugi Śródlądowej z Nakła, podczas których zachęcali młodych ludzi, by po ukończeniu szkoły wstąpili w policyjne szeregi.

(czytaj więcej)
17 kwietnia 2024 0

O korzyściach płynących z czytania książek. Zajęcia biblioteczne

Dnia 15 marca Gminna Biblioteka #Publiczna w Sadkach miała przyjemność odwiedzić Filialną Szkołę Podstawową w Dębowie. Zajęcia przeprowadzone zostały w dwóch klasach I i II.

(czytaj więcej)
17 kwietnia 2024 0

Kolejne prelekcje o Krajnie. Uczniowie poszerzają swoją wiedzę

Biblioteka szkolna w Szkole Podstawowej #w Mroczy kontynuuje prelekcje o Krajnie dla kolejnych klas.

(czytaj więcej)
16 kwietnia 2024 0

Cykl spotkań z doradztwa zawodowego. Ciekawe zajęcia w Rozstrzębowie

W czwartek, 4 kwietnia w Szkole Podstawowej #w Rozstrzębowie gościliśmy Panią Sylwię Tomaszewską - przedstawiciela OHP Bydgoszcz.

(czytaj więcej)
16 kwietnia 2024 0

Młodzież ze Słowenii ponownie w Samostrzelu. Atrakcyjny program pobytu

Od 02. do 11. kwietnia br. w Polsce przebywała trzydziestoosobowa# grupa młodzieży wraz z opiekunami z Biotechnologicznego Centrum w Naklo w Słowenii.

(czytaj więcej)
16 kwietnia 2024 0

W świecie pszczół. Uczniowie pozyskali cenną wiedzę

W poniedziałek, 15 kwietnia uczniowie klasy# III i II Szkoły Podstawowej im. Adama Mickiewicza w Witosławiu, na zaproszenie Pani Wandy Olewicz-Chudej, udali się do Szkoły Filialnej w Dębowie na spotkanie z pszczelarzem.

(czytaj więcej)
16 kwietnia 2024 0

Policjantki w "Krzywoustym". Spotkanie z tegorocznymi maturzystami

Na spotkaniu, zorganizowanym przez #nakielską komendę, tegoroczni maturzyści „Krzywoustego”, mogli uzyskać informacje na temat wymogów, jakie muszą spełnić oraz jak wyglądają poszczególne etapy postępowania kwalifikacyjnego do służby w Policji

(czytaj więcej)
16 kwietnia 2024 0

Weronika Piotrowska w finale konkursu matematycznego. Sukces licealistki

Weronika Piotrowska, uczennica klasy #4 mh, została finalistką XXV edycji Powszechnego Internetowego Konkursu Matematycznego dla uczniów szkół średnich organizowanego przez wydział Matematyki i Nauk Informacyjnych Politechniki Warszawskiej.

(czytaj więcej)
16 kwietnia 2024 0

Aula wypełniona po brzegi. Różne aspekty szkoły

Staszic - Drzwi Otwarte 2024.

(czytaj więcej)
16 kwietnia 2024 0

Wizyta licealistów w muzeum. Niezwykle wartościowa lekcja

15 kwietnia 2024 roku klasa III mi wraz z wychowawcą# miała przyjemność odwiedzić Muzeum Ziemi Krajeńskiej, gdzie znajduje się fascynująca wystawa poświęcona pradawnym dziejom Nakła. Wizyta w muzeum była niezwykle interesująca i wartościowa edukacyjnie; dała możliwość zgłębienia historii i kultury naszych przodków.

(czytaj więcej)
15 kwietnia 2024 0

X Wielki Test Wiedzy Geograficznej. Nie zabrakło reprezentacji Krzywoustego

Wydział Nauk o Ziemi i Gospodarki Przestrzennej #Uniwersytetu Mikołaja Kopernika w Toruniu był w sobotę 13 kwietnia 2024 r. organizatorem jubileuszowego ogólnopolskiego X Wielkiego Testu Wiedzy Geograficznej.

(czytaj więcej)
15 kwietnia 2024 0

Uczniowie poznawali gwarę krajeńską. Zajęcia w ramach projektu

W ramach realizacji jednego z zadań projektowych# “Poznajemy Krajnę od A do Z” uczniowie szkoły Szkoły Podstawowej im. Wojska Polskiego w Mroczy od marca tkielili (intensywnie pracowali)nad gwarą krajeńską.

(czytaj więcej)
15 kwietnia 2024 0

"Szósta edycja potyczek z historią". Wyłoniono laureatów

12 kwietnia 2024 r. w Szkole Podstawowej# im. Orła Białego w Palmierowie odbyła się szósta edycja Gminnego Konkursu Historycznego, zorganizowana przez gospodarzy oraz Szkołę Podstawową im. ppor. Marka Uleryka w Dziewierzewie. W tym roku honorowy patronat nad konkursem objął Burmistrz Kcyni.

(czytaj więcej)
15 kwietnia 2024 0

Czteroosobowa reprezentacja w Samostrzelu. Sukces sportowy uczniów

W dniu 12 kwietnia 2024r w czteroosobowym składzie# udaliśmy się finał powiatowy w tenisie stołowym organizowany przez Zespół Szkół Kształcenia Rolniczego w Samostrzelu.

(czytaj więcej)
0

Ciekawe miejsca na terenie Leśnictwa Dębogóra. Co warto zobaczyć?

Pogoda nie zachęca wręcz do #wychodzenia na zewnątrz, więc My chcemy Was zachęcić do lektury przy porannej kawie. Tym razem kilka ciekawych miejsc na terenie Leśnictwa Dębogóra.

(czytaj więcej)
0

Rocznica powstania w gettcie warszawskim. Heroiczna walka

Dzisiaj, 19 kwietnia przypada# 81. rocznica powstania w getcie warszawskim.

(czytaj więcej)
0

Szkolenie rezerwistów. Duże zaangażowanie podczas zajęć

W dniach 15-19.04.br. instruktorzy z Brygadowego Zespołu# Szkoleniowego 8. Kujawsko-Pomorskiej Brygady Obrony Terytorialnej szkolili na Jachcicach rezerwę pasywną.

(czytaj więcej)
0

Kwiecień plecień. Poranne opady śniegu zaskoczyły mieszkańców

W kcyńskiej gminie dziś rano #padał śnieg z deszczem i to dość intensywnie. Za oknem przez kilkanaście minut panowała iście zimowa aura.

(czytaj więcej)