Dziś mamy 2 sierpnia 2021, poniedziałek, imieniny obchodzą:

Z życia szkół

02 sierpnia 2021 0

Spędzili miło weekend. Uczestnicy projektu zwiedzili miasto

Podczas pierwszego weekendu zorganizowanego w# ramach projektu Erasmus+ „Profesjonalna Praktyka Twoją Szansą” realizowanego przez Fundację Staszica, na rzecz uczniów ze szkół: ZS im. Staszica i CKZiU w Więcborku, uczestnicy odwiedzili Gibraltar oraz warowny zespół pałacowy Alhambra w Granadzie.

(czytaj więcej)
28 lipca 2021 0

Uczniowie uczestniczą w stażach. Zdobywają doświadczenie

Trwają staże zawodowe dla 53 uczniów w tym# 42 z I LO im. B. Krzywoustego oraz 9 z II LO wchodzącego w skład Zespołu Szkół im. S. Staszica w Nakle.

(czytaj więcej)
27 lipca 2021 0

Wakacyjne praktyki. Uczniowie pojechali do Hiszpanii

Rozpoczęła się druga mobilność uczniów ze# szkół: ZS im. Staszica w Nakle nad Notecią oraz CKZiU w Więcborku, kształcący się na kierunkach technik informatyk i technik logistyk w ramach programu Erasmus+, realizowanego przez Fundację Staszica.

(czytaj więcej)
27 lipca 2021 0

Spotkanie nauczycieli ze szkół partnerskich. Przedstawiono rezultaty

21-23 lipca we włoskiej szkole IPSSAR Paolo# Borsellino w Palermo odbyło się spotkanie podsumowujące projekt "Duma narodowa w europejskim kontekście".

(czytaj więcej)
21 lipca 2021 0

Z angielskim za pan brat. Uczniowie wzięli udział w pólkolonii

Angielskiego nigdy dość! Było to hasło przewodnie w# trakcie półkolonii językowych w dniach 12-16 lipca dla dzieci ze Szkoły Podstawowej w Sadkach.

(czytaj więcej)
13 lipca 2021 0

Wykazali się wiedzą o parkach krajobrazowych. Dostali nagrody

Uczniowie Szkoły Podstawowej nr 1 im. Polskich Noblistów w# Więcborku: Karolina Buława, Wiktoria Obara i Emil Angutek zdobyli trzecie miejsce w ogólnokrajowym konkursie „Poznajemy parki krajobrazowe Polski”.

(czytaj więcej)
09 lipca 2021 0

Program Erasmus+. Uczestnicy podpisali umowy

7 lipca 2021 r. w auli Zespołu Szkół im. S. Staszica w Nakle nad Notecią uczestnicy# wyjazdu w pierwszej turze, w ramach projektu dofinansowanego z programu ERASMUS+ Kształcenie i szkolenia zawodowe „Praktyka czyni mistrza” podpisali umowy.

(czytaj więcej)
07 lipca 2021 0

Erasmus+ w szubińskim liceum. Odbyło się spotkanie nauczycieli

W dniach 1-3 lipca w I Liceum Ogólnokształcącym w Szubinie odbyło się# spotkanie robocze nauczycieli szkół partnerskich biorących udział w projekcie programu Erasmus+ pt. „Teen Einsteins”. Projekt dotyczy zastosowania wiedzy nauk przyrodniczych i matematycznych w dziedzinach takich jak: kryminalistyka, kosmetologia, robotyka, gastronomia czy biotechnologia. Szubińskie liceum gościło ośmioro nauczycieli z Włoch, Chorwacji, Bułgarii i Grecji. Goście mieli okazję zwiedzić okoliczne miasta- Toruń, Bydgoszcz i Poznań oraz zapoznać się z kulturą polską.

(czytaj więcej)
06 lipca 2021 0

Maturzyści poznali wyniki egzaminów. Jak poszło nakielskiemu liceum?

5 lipca 2021 roku Centralna Komisja Egzaminacyjna w Warszawie ogłosiła# wyniki MATURY 2021.

(czytaj więcej)
02 lipca 2021 0

Uczniowie stworzyli "Lawendowy zakątek". Projekt został dofinansowany

„Lawendowy zakątek”. Pod takim hasłem Szkolne# Koło Caritas i Kółko Przyrodnicze „Pan Doświadczalski” działające przy Niepublicznej Szkole Podstawowej im. Powstańców Wielkopolskich w Trzeciewnicy zrealizowało projekt zatwierdzony w wyniku ogólnopolskiej akcji „Ekologia integralna Encykliki Laudato Si w działaniu wspólnot Caritas i społeczności lokalnych” realizowanych przez Caritas Polska. Cały projekt był dofinansowany ze środków Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej.

(czytaj więcej)
01 lipca 2021 0

"Praktyka czyni mistrza". Zakończyła się rekrutacja do projektu

Informujemy, że Zespół Szkół im. S. Staszica w# Nakle nad Notecią zakończył rekrutację do projektu dofinansowanego z programu ERASMUS+ Kształcenie i szkolenia zawodowe „Praktyka czyni mistrza”.

(czytaj więcej)
01 lipca 2021 0

Uczniowie odbyli praktyki w Rimini. Każdy otrzymał certyfikat

Zakończyła się pierwsza mobilność /7-25.06.2021 r./ z programu z# ERASMUS+ ,, Profesjonalna Praktyka Twoją Szansą” realizowanego przez Fundację Staszica.

(czytaj więcej)
01 lipca 2021 0

Dlaczego technik eksploatacji portów i terminali? Powodów jest wiele!

„Żegluga” nakielska proponuje młodzieży pięcioletnie kształcenie w# zawodzie technik eksploatacji portów i terminali. Jeśli interesują Cię porty morskie, rzeczne, lotnicze, terminale drogowe i lotniska, myślisz o podjęciu pracy związanej z magazynowaniem, składowaniem i przeładunkiem, chcesz swobodnie rozmawiać z kontrahentami zagranicznymi, zaufaj nam, bo to zawód z perspektywami.

(czytaj więcej)
01 lipca 2021 0

Poszerzyli wiedzę o krajach niemieckojęzycznych. Był też konkurs

W mijającym roku szkolnym uczniowie klas ósmych Zespołu# Szkolno – Przedszkolnego nr 4 w Nakle nad Notecią na zdalnym nauczaniu z języka niemieckiego zaznajamiali się również z tematyką dotyczącą wiedzy o państwach niemieckiego obszaru językowego.

(czytaj więcej)
30 czerwca 2021 0

Przysięga wojskowa Tomasza Jahnke. Zawsze gotowy, zawsze blisko

Dnia 26 czerwca 2021 roku delegacja# Zespołu Szkół im. prof. Emila Chroboczka, w składzie: dyrektor szkoły - Alicja Jaśkowiak, nauczyciel edukacji wojskowej Jarosław Odrobiński oraz wychowawca klasy Agnieszka Bubczyk, uczniowie klasy IV Technikum (szer. Gracja Gałązka, Kamila Sawicka, Kacper Tchórzewski) uczestniczyła w uroczystej przysiędze wojskowej  żołnierzy 8. Kujawsko-Pomorskiej Brygady Obrony Terytorialnej w Grudziądzu.  Ślubowanie na sztandar wojskowy składał Tomasz Jahnke - tegoroczny maturzysta. 

(czytaj więcej)
30 czerwca 2021 0

Konkurs Poezji Konkretnej po niemiecku! Sprawdź kto wygrał

W ubiegłą środę nagrodzeni zostali zwycięzcy Pierwszego Powiatowego Konkursu Poezji Konkretnej w Języku Niemieckim. To konkurs wyjątkowy, ponieważ# zorganizowany został przez nauczycielki języka niemieckiego należące do Sieci współpracy i samokształcenia prowadzonej przez Kujawsko-Pomorskie Centrum Edukacji Nauczycieli.

(czytaj więcej)
28 czerwca 2021 0

Dzień pełen podziękowań i wzruszeń. Zakończył się rok szkolny

W piątek przyszliśmy do# szkoły ostatni raz przed wakacjami!

(czytaj więcej)
28 czerwca 2021 0

Uczniowie dostali nagrody. Maja Ciesielska z tytułem Primus Inter Pares

Rok Szkolny 2020/2021 dla uczniów Szoły Podstawowej nr 2 im.# Kardynała Stefana Wyszyńskiego Prymasa Tysiąclecia zakończył się. Edukacja zdalna już w tym roku nie była czymś strasznym i skomplikowanym, jednak zarówno nauczyciele jak i uczniowie z wielką radością powrócili do nauczania stacjonarnego.

(czytaj więcej)
28 czerwca 2021 0

Uczniowie odebrali świadectwa. Upragnionych wakacji czas nastał

Nadszedł długo wyczekiwany dzień – 25 czerwca 2021 r. -zakończenia# roku szkolnego. Dzień, który zwiastuje czas zasłużonego wypoczynku po wielu miesiącach, jakże ciężkiej, w większości zdalnej nauki i pracy. To był trudny rok szkolny, jakże inny od poprzednich i zakończenie też inne z uwagi na to, że nie było Pana Dyrektora, któremu życzymy szybkiego powrotu do zdrowia.

(czytaj więcej)
28 czerwca 2021 0

Wiedzą jak udzielać pierwszej pomocy. Sukces uczniów szubińskiego liceum

21 i 22 czerwca odbył się VII Powiatowy Konkurs# Pierwszej Pomocy Przedmedycznej, w którym udział wzięli uczniowie I Liceum Ogólnokształcącego im. S. Wyspiańskiego w Szubinie.

(czytaj więcej)
28 czerwca 2021 0

Razem odkrywamy tajemnice lasu. Wyprawa z leśniczym

21 czerwca 2021 r. uczniowie klas 4-8 wędrowali leśnym szlakiem, a# przewodnikiem był pan Domański, zaprzyjaźniony z naszą szkołą pan leśniczy.

(czytaj więcej)
27 czerwca 2021 0

Czekali na ostatni dzwonek. Uczniowie rozpoczęli już wakacje

25 czerwca 2021 r. w Niepublicznej Szkole Podstawowej w# Kosowie uroczyście zakończył się rok szkolny 2020/2021. Głos zabrała Dyrektor NSP – Jadwiga Winiaszewska, Przewodniczący Rady Miejskiej w Mroczy – Jarosław Odrobiński oraz Kierownik Referatu Finansowo-Budżetowego – Anna Chmiel.

(czytaj więcej)
27 czerwca 2021 0

Uczniowie z Witosławia zakończyli rok szkolny. Nie brakowało wzruszeń

25 czerwca 2021 r. w Szkole Podstawowej im. Adama Mickiewicza w# Witosławiu uroczyście zakończył się rok szkolny 2020/2021. Głos zabrała Dyrektor SP - Violetta Erdmann, Arleta Fridehl – p.o. Kierownika Referatu Rolnictwa, Gospodarki Nieruchomościami i Ochrony Środowiska oraz Tomasz Krakowski - Radny Rady Miejskiej w Mroczy.

(czytaj więcej)
26 czerwca 2021 0

Dzień pełeń wrażeń. Wycieczka integracyjna obfitowała w atrakcje

W dniu 24 czerwca 2021r. klasa II biologiczno - chemiczna wybrała się # na wycieczkę integracyjną do Bydgoszczy wraz z wychowawcą panią Kamilą Stasiewską oraz z panią Agnieszką Góral.

(czytaj więcej)
26 czerwca 2021 0

Wspólny rok pracy zakończony. Uczniom Krzywoustego przyznano ponad sto wyróżnień!

W dniu 25 czerwca bieżącego roku, podobnie jak w całej Polsce, w # I Liceum Ogólnokształcącym im. Bolesława Krzywoustego w Nakle nad Notecią zakończyły się zajęcia dydaktyczne i rozdano świadectwa promocyjne uczniom.

(czytaj więcej)
26 czerwca 2021 0

Pożegnanie uczniów klas ósmych. Przygotowano program artystyczny

24 czerwca pożegnano uczniów ósmej klasy # Szkoły Podstawowej w Mroczy.

(czytaj więcej)
26 czerwca 2021 0

Uczniowie Wyspiańskiego mają już wakacje. Wielu z nich otrzymało wyróżnienie

25 czerwca odbyło się w naszej szkole zakończenie roku szkolnego. # Uczniowie spotkali się ze swoimi wychowawcami, z rąk których otrzymali świadectwa i dyplomy wieńczące ich pracę w roku szkolnym 2020/2021.

(czytaj więcej)
26 czerwca 2021 0

Uczniowie Żeglugi zakończyli rok szkolny. Doceniono najlepszych

25 czerwca, na przystani powiatu nakielskiego odbyły się # uroczystości zakończenia roku szkolnego 2020/2021 dla uczniów Zespołu Szkół Żeglugi Śródlądowej im.kmdr. Bolesława Romanowskiego.

(czytaj więcej)
0

Ślubne zbiórki charytatywne coraz popularniejsze wśród Polaków

Dzień zawarcia związku małżeńskiego to jeden z# najpiękniejszych momentów w życiu. Można go uczynić jeszcze bardziej wyjątkowym przez zorganizowanie zbiórki na wybrany cel charytatywny. Coraz częściej zdarza się, że Para Młoda zamiast kwiatów lub innego upominku w postaci maskotek czy wina, prosi swoich gości o wsparcie wybranej przez siebie fundacji.

(czytaj więcej)
0

Wakacyjny wyjazd na kolonie i obozy. O czym należy pamiętać?

Sezon wakacyjny trwa i wielu rodziców w# ramach wyjazdów wakacyjnych wysyła dzieci na zorganizowane wyjazdy – kolonie i obozy. O czym powinien pamiętać organizator wypoczynku, aby spełnić wymagania i regulacje? Jakie kwestie powinien zabezpieczyć i na co powinien zwrócić uwagę, by zapewnić bezpieczeństwo uczestników?

(czytaj więcej)
0

Światowy Dzień Przeciwko Handlowi Ludźmi. Nie bądźmy obojętni!

30 lipca obchodzony jest Światowy Dzień# Przeciwko Handlowi Ludźmi. Szczególnie w tym dniu organy ścigania i organizacje rządowe oraz samorządowe podejmują działania mające na celu uświadamianie społeczeństwu na czym polega to przestępstwo i w jaki sposób się przed nim ustrzec.

(czytaj więcej)
0

Trudna sytuacja gospodarstw. Jest nadzieja dla rolników z kłopotami

Na ostatnim posiedzeniu Krajowej Rady Izb Rolniczych zwrócono uwagę na# trudną sytuację gospodarstw rolnych zajmujących się hodowlą trzody chlewnej. Wynika to z nowych ograniczeń, braku skutecznej walki z ASF i utrzymujących się niskich cen żywca. Eksperci twierdzą, że istnieje rozwiązanie, które może pomóc w takiej sytuacji polskim rolnikom.

(czytaj więcej)