Dziś mamy 25 kwietnia 2017, wtorek, imieniny obchodzą:

Z życia szkół

25 kwietnia 2017 0

Sukces uczniów w Olimpiadzie Wiedzy i Umiejętności Rolniczych

Zespół Szkół Ponadpodstawowych im. Wincentego Witosa w Samostrzelu od kilku lat #czynnie uczestniczy w etapach szkolnych, okręgowych i centralnych Olimpiady Wiedzy i Umiejętności Rolniczych (OWiUR) równocześnie zajmując w niej wysokie lokaty.

(czytaj więcej)
25 kwietnia 2017 0

Uczennice na targach w Poznaniu. Zapoznały się z najnowszymi trendami

W dniach 22-23 kwietnia br. odbyły się Targi Kosmetyczne i Fryzjerskie w Poznaniu. #Przyjeżdżają na nie profesjonaliści z całego kraju.

(czytaj więcej)
24 kwietnia 2017 0

"Jestem odpowiedzialny za ochronę środowiska". Konkurs ekologiczny rozstrzygnięty

Ziemia jest naszą planetą i domem, którą nieświadomie niszczymy i zatruwamy. Wszyscy musimy # wiedzieć, że trzeba dbać o nasze środowisko i propagować akcje  z tym związane. Jedną z nich jest coroczny konkurs ekologiczny w Szkole Podstawowej im. Orła Białego w Palmierowie.

(czytaj więcej)
24 kwietnia 2017 0

Uczniowie na Festiwalu Nauki i Sztuki. Wyjazd do Torunia dostarczył ciekawych informacji

Uczniowie I LO w Nakle uczestniczyli w dniu 24 kwietnia w Festiwalu Nauki i Sztuki na UMK # w Toruniu. W wyjeździe edukacyjnym wzięli udział uczniowie klasy I prawniczej, I medycznej, II prawniczej, II medycznej i II angielskiej.

(czytaj więcej)
24 kwietnia 2017 0

To był rok pełen ciekawych doświadczeń artystycznych. Czas na podsumowanie

Edukacja teatralna w Zespole Szkół Żeglugi Śródlądowej jest praktykowana od lat i cieszy się # ogromnym powodzeniem wśród uczniów.

(czytaj więcej)
24 kwietnia 2017 3

Kolejna szkoła otworzyła swoje drzwi. Gimnazjaliści zapoznali się z ofertą

W poniedziałek, 24 kwietnia w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych im. Wł. Łokietka #w Lubaszczu odbyły się Drzwi otwarte.

(czytaj więcej)
24 kwietnia 2017 0

Tytuł doktora dla nauczycielki z ZSP w Samostrzelu

Joanna Marć - Pieńkowska, nauczycielka przedmiotów zawodowych w Zespole #Szkół Ponadpodstawowych im. Wincentego Witosa w Samostrzelu, 7. kwietnia 2017 r., po obronie rozprawy doktorskiej pt. Wpływ dodatku ziół na parametry stresu, wyniki produkcyjne oraz jakość mięsa i tuszek kurcząt brojlerów utrzymywanych w różnych odległościach od siłowni wiatrowej, uzyskała tytuł doktora inżyniera.

(czytaj więcej)
24 kwietnia 2017 0

Kolejne spotkanie z logistyką w praktyce

20. kwietnia ZSP Staszic odwiedził dyrektor bydgoskiego magazynu wielkopowierzchniowego #ID Logistic, pan Piotr Chojnacki, który opowiedział przyszłym logistykom o działalności firmy oraz jej pozycji na rynku.

(czytaj więcej)
24 kwietnia 2017 0

Młodzi informatycy uczestniczyli w warsztatach. Chętnie wykonywali zadania

Dnia 10 kwietnia 2017 r. młodzież klasy I oraz III technikum informatycznego ZSP Staszic po #raz kolejny uczestniczyła w warsztatach, prowadzonych przez pracowników naukowych Uniwersytetu Kazimierza Wielkiego w Bydgoszczy.

(czytaj więcej)
24 kwietnia 2017 0

Finał Jedenastek Piłkarskich. Która szkoła była najlepsza?

21 kwietnia 2017 roku na orliku przy stadionie w Nakle odbył się Finał Mistrzostw #Powiatu Nakielskiego Jedenastek Piłkarskich Szkół Ponadgimnazjalnych chłopców.

(czytaj więcej)
24 kwietnia 2017 0

Nowe możliwości dla informatyków. Szkoła podpisała umowę z uczelnią

ZSP im. Stanisława Staszica podpisał umowę z Wyższą Szkołą Informatyki i Zarządzania #w Rzeszowie na wsparcie w programie Akademii Sieciowej Cisco.

(czytaj więcej)
21 kwietnia 2017 0

Uczniowie sadzili las. Wspólna grochówka i ognisko zakończyły spotkanie z leśnikami

Na zaproszenie Nadleśnictwa Szubin młodzież z Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych # im. Emila Chroboczka w Szubinie sadziła las.

(czytaj więcej)
21 kwietnia 2017 0

Jednodniowy spływ dla uczniów. Fundacja Staszica czeka na zgłoszenia

Fundacja Wspierania Edukacji im. ks. Stanisława Staszica realizuje projekt dofinansowany #przez Powiat Nakielski: „Z nurtem i pod prąd – po raz trzeci”, czyli jednodniowy spływ kajakowy po rzece Noteć dla uczniów szkół gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych.

(czytaj więcej)
21 kwietnia 2017 0

Dzień Ziemi w Kosowie. Przedstawiono inscenizację na temat ochrony przyrody

22 kwietnia na całym świecie obchodzony jest Dzień Ziemi. To proekologiczne święto #zostało ustanowione po to, aby uświadomić nam wszystkim jak kruchy jest ekosystem Ziemi i jak łatwo go naruszyć.

(czytaj więcej)
20 kwietnia 2017 1

Finał Olimpiady ZUS coraz bliżej. Wezmą w nim udział uczniowie Staszica

Do finału ogólnopolskiej Olimpiady „Warto wiedzieć więcej o ubezpieczeniach społecznych” przeszło # 20 najlepszych szkół ponadgimnazjalnych z całej Polski. Finaliści zmierzą się w trzecim etapie Olimpiady już 26 kwietnia w centrali ZUS w Warszawie.

(czytaj więcej)
20 kwietnia 2017 0

Lekcja w lesie. Dzieci dowiedziały się wielu ciekawych informacji

11 kwietnia b.r. obsada leśnictwa Grzeczna Panna miała zaszczyt ugościć grupę ponad #40 dzieci ze Szkoły Podstawowej nr 1 w Szubinie

(czytaj więcej)
20 kwietnia 2017 0

Nakielska Dwójka pomaga budować szkołę w Czadzie

Każdego roku, w okresie Wielkiego Postu wolontariusze Szkolnego Koła Caritas ze #Szkoły Podstawowej nr 2 im. Kard. St. Wyszyńskiego Prymasa Tysiąclecia w Nakle, prowadzą w klasach zbiórkę „Jałmużnej Wielkopostnej”.

(czytaj więcej)
19 kwietnia 2017 0

"4 minuty warte życia". Uczniowie wzięli udział w szkoleniu z pierwszej pomocy

12 kwietnia w Szkole Podstawowej im. Pamięci Obrońców Niepodległości w Sipiorach odbyło się # kolejne już szkolenie z zakresu pierwszej pomocy w ramach projektu „4 minuty warte życia” zorganizowane przez MLUKS Orlik Kcynia. Szkolenie poprowadził ratownik medyczny p. Damian Garlicki.

(czytaj więcej)
19 kwietnia 2017 3

Sukces Młodych Przedsiębiorców. Uczniowie dziękują za każdy głos!

Młodzież Technikum Obsługi Turystycznej z ZSP im. S. Staszica, biorąca udział w ogólnopolskim #konkursie na Młodzieżowe Miniprzedsiębiorstwo zajęła 1 miejsce w województwie, a 3 w całej Polsce!

(czytaj więcej)
19 kwietnia 2017 4

Rozpoczęły się egzaminy gimnazjalne. Na pierwszy ogień poszły historia i WOS

Uczniowie trzecich klas gimnazjum mieli okazję sprawdzić swoją wiedzę zdobytą #w ciągu ostatnich lat i nie tylko. 19 kwietnia rozpoczął się trzydniowy maraton egzaminacyjny.

(czytaj więcej)
19 kwietnia 2017 0

Uczniowie obejrzeli kolejny spektakl. Przedstawiono historię Śpiącej Królewny

Kolejną transmisją w ramach projektu i-Teatr był spektakl „Śpiąca królewna” według Braci #Grimm z Teatru Guliwer w Warszawie. Spektakl transmitowano 12 kwietnia o godz. 10.15.

(czytaj więcej)
19 kwietnia 2017 0

Uczniowie ZSŻŚ o zajęciach praktycznych na wysokości 10 kilometrów

5. kwietnia 2017r. dwudziestu dziewięciu uczniów pierwszych klas II Technikum #kształcącego w zawodzie technik eksploatacji portów i terminali brało udział w zajęciach praktycznych z zakresu obsługi pasażera.

(czytaj więcej)
18 kwietnia 2017 0

Pierwsza pomoc. Uczestnicy ćwiczą pod okiem ratownika medycznego

„4 minuty warte życia…" - pod tym hasłem od kilku tygodni trwa cykl spotkań #szkoleniowo – warsztatowych na terenie gminy Kcynia. Warsztaty realizowane są w ramach projektu złożonego przez MLUKS Orlik w otwartym konkursie ofert Nr 3/2017 Zdrowie i wolontariat i skierowane są do uczniów wszystkich kcyńskich placówek oświatowych.

(czytaj więcej)
16 kwietnia 2017 0

Po naukę do lasu. Uczniowie sadzili drzewka dębowe

W leśnictwie Kowalewo gościliśmy podopiecznych z Zespołu Szkół Specjalnych #oraz Warsztatów Terapii Zajęciowej "Pelikan" w Szubinie

(czytaj więcej)
14 kwietnia 2017 0

Uroczyste śniadanie wielkanocne. Przy stole panowała świąteczna atmosfera

Dnia 12 kwietnia w Zespole Szkół Specjalnych w Szubinie uczniowie wraz z nauczycielami # przygotowali uroczyste śniadanie Wielkanocne.

(czytaj więcej)
14 kwietnia 2017 1

Fizyka to jego pasja. Miłosz Kraiński finalistą konkursu

Uczeń Gimnazjum nr 3 w Nakle - Miłosz Kraiński - został finalistą Wojewódzkiego# Konkursu Przedmiotowego z Fizyki.

(czytaj więcej)
13 kwietnia 2017 0

W I LO też działa miniprzedsiębiorstwo. Gazele Biznesu proszą o Wasze głosy!

W I Liceum Ogólnokształcącym im. B. Krzywoustego w Nakle funkcjonuje firma Gazele #Biznesu prowadzona przez 6 uczennic z klasy 1 prawniczej, która obecnie bierze udział w Ogólnopolskim konkursie na Film-Wizytówkę Miniprzedsiębiorstwa i prosi o Wasze głosy!

(czytaj więcej)
13 kwietnia 2017 0

Gratka dla fascynatów motoryzacji. Na uczniów czekało wiele atrakcji

7 kwietnia grupa uczniów – fascynatów motoryzacji z ZSŻŚ w Nakle udała się do #Poznania na wystawę „Motor Show”.

(czytaj więcej)
0

Co robić, gdy plecy się „odezwą”? Fizjoterapeuta podpowiada

Przez dziesiątki tysięcy lat nasz kręgosłup ewoluował, przystosowywał się do dźwigania i zginania się. Staw kolanowy czy biodrowy do chodzenia, poruszania się, tak samo nasz kręgosłup sprawia #wrażenie „zaprojektowanego” do przenoszenia ciężaru, trzymania naszego ciała w pozycji pionowej. Jednak nie jest to struktura idealna i w naszym interesie jest o nią dbać.

(czytaj więcej)
0

Kontenery na wiślanym szlaku. Zaplanowano atrakcje dla mieszkańców

Wisła może być ekonomicznym, ekologicznym i bezpiecznym szlakiem transportowym, #którym popłyną towary z przeładowanych portów trójmiejskich. O szansach związanych z gospodarczym wykorzystaniem rzeki będziemy rozmawiać podczas współorganizowanego przez samorząd województwa promocyjno-badawczego rejsu kontenerowego z Gdańska do Warszawy, który odbędzie się między 19 a 27 kwietnia. W naszym regionie barka odwiedzi Grudziądz, Bydgoszcz, Solec Kujawski, Toruń i Włocławek.

(czytaj więcej)
0

Jak wybrać odpowiedni ekspres do kawy

Smak kawowego naparu zależy nie tylko od rodzaju i jakości kawy ziarnistej (mielonej), ale także od sposobu jej przygotowania i naszych umiejętności. Najprostszym sposobem na szybkie rozkoszowanie się ulubionym napojem jest zakup odpowiedniego ekspresu do kawy. Nie oznacza to jednak, że sprawa jest zakończona.

(czytaj więcej)
0

Ciesz się perfekcyjnym makijażem codziennie

Wykonujemy profesjonalny makijaż permanentny oczu, brwi i ust. Zapraszamy do naszego Studia Urody i Odnowy Biologicznej przy ul. Nowej 15 B w Nakle nad Notecią.

(czytaj więcej)