Dziś mamy 3 grudnia 2023, niedziela, imieniny obchodzą:

Z życia szkół

02 grudnia 2023 0

Konkurs kulinarny. Uczennice z Samostrzela wicemistrzyniami Polski

Uczennice Branżowej Szkoły I Stopnia #w MOW w Samostrzelu wicemistrzyniami Polski w II Ogólnopolskim Karpiowym Konkursie Kulinarnym przeznaczonym dla uczniów szkół gastronomicznych.

(czytaj więcej)
02 grudnia 2023 0

Policjanci rozmawiali z uczniami. Pogadanki w szubińskiej "Jedynce"

O cyberprzemocy, demoralizacji i wielu innych #tematach policjanci rozmawiali z uczniami w szubińskiej „jedynce”O tym, jakie konsekwencje może ponieść nieletni, który wagaruje i łamie prawo, rozmawiali z uczniami klas V-VIII Szkoły Podstawowej nr 1 w Szubinie policjanci.

(czytaj więcej)
02 grudnia 2023 0

To był prawdziwie magiczny tydzień. "Niezwykle wzruszający gest"

Mijający tydzień w NSP Stowarzyszenia# „Żakus” w Anielinach był iście magiczny! Andrzejkowe wróżby, kino sferyczne ale i kiermasz charytatywny, podczas którego zbieraliśmy pieniądze na leczenie Mikołaja.

(czytaj więcej)
01 grudnia 2023 0

Wspólna zabawa dostarczyła dużo radości. Wróżby w bibliotece

W bibliotece w Trzeciewnicy nastał czas związany z wróżbami# i magią a wszystko to za sprawą obchodzonych w nocy z 29 na 30 listopada andrzejek.

(czytaj więcej)
01 grudnia 2023 0

Jan Hyjek odwiedził uczniów "Dwójki". Inspiracja dla młodych ludzi

W czwartek 30 grudnia 2023 r. na zaproszenie nakielskiej# biblioteki zawitał do SP nr 2 Jan Hyjek, autor powieści, piosenek, które sam wykonuje, grafik i rzeźb oraz pilot i wieloletni nauczyciel. Spotkał się z uczniami VII i VIII klas.

(czytaj więcej)
01 grudnia 2023 0

Obchodzono Światowy Dzień Telewizji. Uczniowie spisali się na medal

W zeszłym tygodniu odwiedziła nas #klasa II wraz z wychowawczynią - Panią Emilią Górak. Dzieci rozmawiały o telewizji, próbowały swoich sił odczytując różne łamańce językowe, a na zakończenie wykonały pomysłowe prace plastyczne.

(czytaj więcej)
01 grudnia 2023 0

Wieloletnia tradycja w "Staszicu". Mikołajki turystyczne

Dnia 1. grudnia w nakielskim Staszicu odbyły się mikołajki turystyczne#. Stanowią one tradycję od wielu lat. Tego dnia integrowały się wszystkie klasy turystyczne, a w tym roku również hotelarska.

(czytaj więcej)
01 grudnia 2023 0

Wielkie misiowe przyjęcie. Święto celebrowane przez najmłodszych

Pluszowy miś to najlepszy przyjaciel każdego dziecka, ukochana zabawka #na dobre i złe chwile. Nic więc dziwnego, że dokładnie w setną rocznicę powstania maskotki, w 2002 roku, ustanowiono Światowy Dzień Pluszowego Misia. Klasy II, III i IV szkoły podstawowej przystąpiły do uroczystego świętowania tegoż dnia.

(czytaj więcej)
01 grudnia 2023 0

Ogólnopolski Konkurs Geo-Planeta. Liczny udział licealistów z Krzywoustego

W nakielskim I Liceum Ogólnokształcącym #im. Bolesława Krzywoustego do XV Ogólnopolskiego Konkursu Geograficznego Geo-Planeta, który odbył się we wtorek 28 listopada 2023 r. przystąpiło 14 uczennic i uczniów klas drugich, trzecich i czwartych.

(czytaj więcej)
01 grudnia 2023 0

Uczniowie włączyli się do akcji. Los powstańcow nie jest im obojętny

BohaterON – włącz historię! to ogólnopolska kampania o tematyce #historycznej, mająca na celu upamiętnienie i uhonorowanie uczestników Powstania Warszawskiego oraz promocję historii Polski XX wieku, w którą zaangażowali się uczniowie klas 7-8 Szkoły Podstawowej im. Adama Mickiewicza w Witosławiu.

(czytaj więcej)
30 listopada 2023 0

Aleksander Leks stypendystą Prezesa Rady Ministrów. Uczeń wyróżniony

22 października br. w sali widowiskowej Pałacu Młodzieży #w Bydgoszczy odbyła się uroczysta gala wręczenia dyplomów stypendystom Premiera i Ministra Edukacji Narodowej.

(czytaj więcej)
30 listopada 2023 0

O bezpieczeństwie i przepisach ruchu drogowego. Pogadanka profilaktyczna

Nakielskie policjantki spotkały się #z uczniami szkoły w Rozstrzębowie. Mundurowe opowiadały między innymi o bezpieczeństwie i przepisach ruchu drogowego oraz zachowaniu w stosunku do osób obcych.

(czytaj więcej)
30 listopada 2023 0

Wyłoniono laureatów. Konkurs Wiedzy o Krajach Niemieckojęzycznych

28 listopada 2023 roku w Szkole Podstawowej #im. bł. Marii Karłowskiej w Dobieszewie został rozstrzygnięty Szkolny Konkurs Wiedzy o Krajach Niemieckojęzycznych.

(czytaj więcej)
30 listopada 2023 0

O bezpiecznym korzystaniu z internetu. "My dzieci w wirtualnej sieci"

Chociaż internet i sprzęt mobilny jest świetnym środowiskiem do #nauki i rozrywki, to jest również źródłem wielu zagrożeń. Badania wykazują, że jedna czwarta dzieci poznaje Internet już przed ukończeniem szóstego roku życia.

(czytaj więcej)
29 listopada 2023 0

Stypendium Prezesa Rady Ministrów dla uczennicy Żeglugi. Uroczysta gala

22 listopada 2023 r. o godzinie 11.00 w Pałacu Młodzieży# w Bydgoszczy odbyła się uroczystość wręczenia dyplomów stypendystom Prezesa Rady Ministrów i Ministra właściwego do spraw oświaty i wychowania.

(czytaj więcej)
29 listopada 2023 0

Aktywność pozalekcyjna. Młodzież uczestniczy aktywnie w zajęciach

Młodzież z klas o profilu mundurowym, która realizuje program# Edukacja dla Bezpieczeństwa uczestniczy aktywnie w zajęciach pozalekcyjnych organizowanych przez Jednostkę Ratownictwa Specjalnego w Kowalewku.

(czytaj więcej)
29 listopada 2023 0

Pajacyki - Marianna i Jan w wykonaniu uczniów. Warsztaty plastyczne dla dzieci

W poniedziałek, 27 listopada odwiedziliśmy szkołę #nr 4 w Nakle nad Notecią.

(czytaj więcej)
29 listopada 2023 0

Pokaz i warsztaty taneczne dla uczniów. Cenna lekcja i nowe doświadczenie

„Taniec jest ukrytym językiem duszy”… ta myśl towarzyszyła uczniom# Zespołu Szkół Specjalnych w Karnowie podczas pokazu i warsztatów tanecznych zorganizowanych 24 listopada. Przeprowadziła je finalistka V edycji programu telewizyjnego You Can Dance - Katarzyna Bień. Towarzyszyli jej: Zuzanna Baron oraz Michał Szmelc, mistrzowie Polski, zdobywający liczne sukcesy na arenie międzynarodowej.

(czytaj więcej)
29 listopada 2023 0

Świąteczny kiermasz. Uczniowie wykonali własnoręczne ozdoby

Boże Narodzenie zbliża się wielkimi krokami. Uczniowie NSP #w Trzeciewnicy nie czekają z założonymi rękoma, a wręcz przeciwnie zakasali rękawy i wzięli się do pracy. Z pomocą opiekuna Samorządu Uczniowskiego p. Pauliny Kasprzak i zaangażowaniu p. Justyny Wesołowskiej przygotowali świąteczny kiermasz. Przedświąteczny czas sprzyja bowiem strojeniu domów i obejścia wokół nich, a uczniowie wychodząc temu na przeciw wykonali własnoręcznie stroiki na stoły, ozdoby drzwi, czy małe drewniane choinki, renifery i zawieszki.

(czytaj więcej)
28 listopada 2023 0

Dzień czapki-kapelusza. Uczniowie wykazali się pomysłowością

Wczoraj, 27 listopada w Szkole Podstawowej im. Jana Czochralskiego w Kcyni odbył się Dzień Zakręconej, Szalonej Czapki.

(czytaj więcej)
28 listopada 2023 0

Szkolny konkurs historyczny. Znamy już zwycięzców

Jak co roku z okazji Święta Niepodległości w Szkole Podstawowej# w Dobieszewie odbył się konkurs historyczny pod hasłem: "Droga polski do odzyskania niepodległości", który przygotowała i przeprowadziła nauczycielka historii p. Ewelina Cieżak-Iwińska.

(czytaj więcej)
27 listopada 2023 0

"Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia". Akcja okazją do nadrobienia zaległości

Szkoła Podstawowa# im. Adama Mickiewicza w Witosławiu przyłączyła się do akcji "Światowego Dnia Tabliczki Mnożenia".

(czytaj więcej)
26 listopada 2023 0

Ruszyli z pomocą ubogim. Nie brakowało "wielkich serc"

W niedzielę Chrystusa Króla, 26 listopada zakończyliśmy# w naszym mieście akcję pomocy potrzebującym, w ramach obchodzonego Światowego Dnia Ubogich. Koordynatorem akcji było Szkolne Koło Caritas ze Szkoły Podstawowej nr 2 im. Kardynała Stefana Wyszyńskiego Prymasa Tysiąclecia w Nakle, które zaprosiło do współpracy SKC z Zespołu Szkolno – Przedszkolnego nr 3 w Nakle i nakielskie parafie.

(czytaj więcej)
26 listopada 2023 0

Konkurs Przedmiotowy z Języka Angielskiego. Nicola w etapie rejonowym

Nicola Kożuch, uczennica klasy szóstej Szkoły Podstawowej #im. Ziemi Pałuckiej w Królikowie zakwalifikowała się do rejonowego etapu Konkursu Przedmiotowego z Języka Angielskiego, organizowanego przez Kujawsko- Pomorskiego Kuratora Oświaty w Bydgoszczy.

(czytaj więcej)
26 listopada 2023 0

"Bezpieczna Szkoła Krokodylka Tirka". Cenna lekcja dla uczniów

W piątek, 24 listopada 2023 roku, w Szkole Podstawowej #w Mycielewie odbyła się lekcja bezpieczeństwa ruchu drogowego. Zajęcia przeprowadzili funkcjonariusze z Głównego Inspektoratu Transportu Drogowego w ramach ogólnopolskiego projektu informacyjno-edukacyjnego - „Bezpieczna Szkoła Krokodylka Tirka”.

(czytaj więcej)
25 listopada 2023 0

Uczniowie z Samostrzela na pokazie multimedialnym. Niesamowity spektakl

Wykrzesać z siebie iskrę odwagi, rozpalić płomień wyjątkowości i nie pozwolić #mu nigdy zgasnąć pomiędzy innymi – z takimi emocjami oraz pozytywnym zapałem wracali do domów uczniowie klasy 1 technikum weterynarii ZSCKR w Samostrzelu z pokazu multimedialnego „Iskry Niepodległej”, w którym uczestniczyli 23 listopada w Sadkach.

(czytaj więcej)
25 listopada 2023 0

Dzień Życzliwości i Pozdrowień. Nie zabrakło słodkiego upominku

We wtorek, 21 listopada uczniowie klasy# II i III Szkoły Podstawowej im. bł. Marii Karłowskiej w Dobieszewie wspólnie z wychowawczynią świętowali Dzień Życzliwości i Pozdrowień.

(czytaj więcej)
25 listopada 2023 0

"Jak odszukać i rozwijać w sobie pasje…?". Debata Młodych

Dnia 23.11.2023 r., w Szkole Podstawowej #im. A. Mickiewicza w Witosławiu odbyła się Debata Młodych, pt. „Jak odszukać i rozwijać w sobie pasje…?”. Chcąc uzyskać odpowiedź na postawione pytanie uczniowie działający w ramach Programu: „Szkolni Liderzy Profilaktyki”, zaprosili do dyskusji gości – trójkę młodych ludzi ze szkół ponadpodstawowych posiadającą ciekawe zainteresowania. W Debacie uczestniczyli także uczniowie z klas IV-VI nauczyciele.

(czytaj więcej)
0

Zmiana przepisów. Nowe normy handlowe w odniesieniu do jaj

28 listopada 2023 roku straciło moc rozporządzenie #Komisji (WE) nr 589/2008 z dnia 23 czerwca 2008 roku ustanawiające szczegółowe zasady wykonywania rozporządzenia Rady (WE) nr 1234/2007 w sprawie norm handlowych w odniesieniu do jaj (Dz. Urz. L 163 z 24.06.2008 r., str. 6 ze zm.).

(czytaj więcej)
0

Fałszywy obraz szopa. Inwazyjny gatunek obcy

Szop pracz należy do inwazyjnych gatunków obcych (IGO), które stanowią jedno z największych #zagrożeń dla rodzimej różnorodności biologicznej. Jednak brak wiedzy w tym zakresie i pozornie przyjazny wizerunek zwierzęcia sprawia, że we współczesnej kulturze masowej traktowany jest jak maskotka. A to fałszywy obraz szopa.

(czytaj więcej)
0

Nowe paliwo na stacjach benzynowych. Zmiany od 1 stycznia

Od 1 stycznia 2024 r. na stacjach paliw w Polsce będzie wprowadzane sukcesywnie nowe paliwo# - benzyna silnikowa 95-oktanowa z zawartością do 10% biokomponentów – tzw. E10. Benzyna silnikowa E10 zastąpi na stacjach paliw benzynę E5 o liczbie oktanowej 95. Benzyna silnikowa E5, która zostanie zastąpiona benzyną E10, zawiera maksymalnie do 5% objętościowo biokomponentów (bioetanolu), podczas gdy benzyna E10 będzie zawierała maksymalnie do 10% objętościowo biokomponentów. Ta zmiana nie wymaga dodatkowych działań od większości właścicieli pojazdów. W dokumentach pojazdu lub na klapie wlewu paliwa w samochodzie powinno znajdować się charakterystyczne oznaczenie E10 – potwierdzające dostosowanie samochodu do nowego paliwa. Właściciele starszych pojazdów powinni sprawdzić, czy ich pojazdy są dostosowane do tankowania nowego paliwa.

(czytaj więcej)
0

Program Operacyjny Pomoc Żywnościowa. Podsumowanie wsparcia

Program Operacyjny #Pomoc Żywnościowa 2014-2020 (PO PŻ), współfinansowany ze środków Europejskiego Funduszu Pomocy Najbardziej Potrzebującym (Fund for European Aid to the Most Deprived – FEAD) to łącznie 9 Podprogramów realizowanych w latach 2014-2023.

(czytaj więcej)