Dziś mamy 18 listopada 2017, sobota, imieniny obchodzą:

Z życia szkół

17 listopada 2017 0

Projekt polsko-holenderski dobiegł końca. Odbył się premierowy pokaz filmu

Kolejny projekt polsko-holenderski I LO im. Bolesława Krzywoustego dobiegł końca. Jego uczestnicy # spotkali się jednak ponownie. Młodzież szkoły partnerskiej PENTA college CSG Jacob van Liesveldt w Hellevoetsluis odwiedziła Nakło po raz drugi w tym roku.

(czytaj więcej)
17 listopada 2017 0

Na wypadek zagrożenia. Ćwiczyli strażacy z kilku jednostek OSP

17 listopada br. na obiekcie Zespołu Szkół Ponadpodstawowych w Samostrzelu odbyły się #ćwiczenia taktyczne jednostek OSP, zorganizowane przez Komendę Powiatową Państwowej Straży Pożarnej w Nakle nad Notecią.

(czytaj więcej)
17 listopada 2017 0

Licealiści podsumowali projekt. Na spotkanie przybyli młodsi uczniowie

Grupa uczniów I Liceum Ogólnokształcącego w Szubinie realizowała projekt kulturowy #“Poznajemy ciekawe miejsca regionu”. 16 listopada w Muzeum Ziemi Szubińskiej odbyło się podsumowanie przedsięwzięcia, na które uczniowie liceum zaprosili gimnazjalistów ze Szkoły Podstawowej nr 1 w Szubinie.

(czytaj więcej)
17 listopada 2017 6

Powstało kolejne szkolne biuro podróży. Dziewczyny mają głowy pełne pomysłów!

Trip Dreams jest to szkolne symulacyjne biuro podróży reprezentujące Zespół #Szkół Ponadgimnazjalnych im. Stanisława Staszica w Nakle nad Notecią biorące udział w Młodzieżowym Miniprzedsiębiorstwie "Produkcik".

(czytaj więcej)
17 listopada 2017 3

Zespół Szkolno-Przedszkolny nr 4 wyróżniony. Szkoła otrzymała certyfikat

Z początkiem 2017 roku została uruchomiona kolejna edycja programu Wiarygodna #Szkoła. Z naszego powiatu ogólnopolskie wyróżnienie otrzymał Zespół Szkolno-Przedszkolny nr 4 w Nakle.

(czytaj więcej)
17 listopada 2017 0

By ułatwić wejście na rynek pracy. Uczniowie wyjechali na targi

16 listopada uczniowie klas III A i III B z ZSP w Lubaszczu wyjechali na Targi Pracy do #Bydgoszczy wraz z opiekunami: p. A. Andrzejewską i p. A. Kamińskim. Wyjazd zorganizował nauczyciel podstaw przedsiębiorczości – p. G. Sokołowska.

(czytaj więcej)
17 listopada 2017 0

Licealiada piłki ręcznej. Do rozgrywek przystąpiły cztery drużyny

15 listopada na hali widowiskowo-sportowej przy Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych im. #Stanisława Staszica w Nakle nad Notecią #odbyły się Mistrzostwa Powiatu Nakielskiego w piłce ręcznej chłopców.

(czytaj więcej)
17 listopada 2017 0

Najmłodsi z wizytą w bibliotece i nie tylko. Dzień był pełen wrażeń

W środę 8 listopada dzieci z Zerówki i Punktu Przedszkolnego Szkoły Podstawowej w #Kowalewie wybrały się na wycieczkę do Szubina.

(czytaj więcej)
16 listopada 2017 0

Urodzinowa niespodzianka dla pani dyrektor. Jubilatka nie kryła łez wzruszenia

"Certyfikat 50 - letniej Jakości" dla Pani Dyrektor - Taką miłą niespodziankę przygotowało Grono # Pedagogiczne Szkoły Podstawowej nr 2 im. Kard. Stefana Wyszyńskiego Prymasa Tysiąclecia w Nakle, dla swojej "Szefowej" w Dniu Urodzin.

(czytaj więcej)
16 listopada 2017 0

Pogadanka w szkole. Na koniec uczniowie otrzymali odblaski

Wczoraj (15.11) policjanci z Komendy Powiatowej Policji z Nakła oraz przedstawicielka nakielskiego # Sanepidu odwiedzili dzieci w Szkole Podstawowej w Sipiorach. Podczas spotkania mowa była między innymi o bezpieczeństwie i odpowiedzialności prawnej nieletnich.

(czytaj więcej)
16 listopada 2017 0

Wizyta w fabryce bombek choinkowych. Dzieciom trudno było oderwać oczy od pięknych ozdób

Dnia 14 listopada 2017 roku uczniowie klas pierwszych oraz klasy integracyjnej IV –VI ze Szkoły # Podstawowej im. Wojska Polskiego w Mroczy wzięli udział w wycieczce do Fabryki Bombek w Bydgoszczy.

(czytaj więcej)
16 listopada 2017 0

Walczyli o mistrzostwo powiatu i awans do rozgrywek wojewódzkich

W dniu 15 listopada w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych im. S. Staszica rozegrano #turniej piłki ręcznej o mistrzostwo powiatu nakielskiego.

(czytaj więcej)
16 listopada 2017 0

O wolności i niepodległości. Uczniowie zaprezentowali specjalny program

11 listopada to Narodowe Święto Niepodległości – obchodzone corocznie dla #upamiętnienia odzyskania przez Polskę niepodległości w 1918, po 123 latach zaborów.

(czytaj więcej)
16 listopada 2017 0

„Tym, co zmarli za Ojczyznę, hołd wdzięczności Polska składa…”

Słowa wiersza 11 listopada Ludwika Wiszniewskiego stały się mottem przewodnim uroczystego #apelu z okazji 99. rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości w Zespole Szkół Ponadpodstawowych im. Wincentego Witosa w Samostrzelu, przygotowanego przez uczniów klasy II technikum pod opieką wychowawcy p. Rafała Kempki.

(czytaj więcej)
15 listopada 2017 0

Uczniowie wzięli udział w spotkaniu integracyjnym. Panowała wesoła i przyjazna atmosfera

Dnia 15 listopada 2017 r. w odpowiedzi na zaproszenie pani Iwony Jagodzińskiej – nauczyciela ZSP # nr 4, nastąpiło kolejne już w tym roku szkolnym spotkanie uczniów klasy II a integracyjnej SP nr 2 oraz uczniów klasy II a ZSP nr 4 w Nakle nad Notecią.

(czytaj więcej)
15 listopada 2017 0

Debata w Żegludze. Tematem było znaczenie kompetencji w karierze zawodowej

Dnia 14 listopada 2017 roku Młodzieżowe Centrum Kariery we współpracy z Zespołem Szkół # Żeglugi Śródlądowej w Nakle zorganizowało debatę pod nazwą „Kompetencje- od wiedzy do działania”.

(czytaj więcej)
15 listopada 2017 0

Podwójne świętowanie w szkole. Uczniowie wzięli udział w wycieczce

7 listopada w ramach obchodów 16. rocznicy Święta Patrona Szkoły uczniowie #klas IV-VII Szkoły Podstawowej w Sipiorach wzięli udział w wycieczce do Nakła nad Notecią.

(czytaj więcej)
15 listopada 2017 0

Światowy Tydzień Przedsiębiorczości. Zapoznano uczniów z działalnością MCK

13 listopada pośrednik pracy oraz doradca zawodowy zorganizowali w siedzibie #Młodzieżowego Centrum Kariery w Nakle nad Notecią zajęcia dla młodzieży z technikum logistycznego w Więcborku w ramach Światowego Tygodnia Przedsiębiorczości.

(czytaj więcej)
15 listopada 2017 0

Warsztaty artystyczne. Zainteresowaniem cieszyły się zajęcia z płaskorzeźby

8 listopada uczniowie Szkoły Podstawowej im. Wojska Polskiego w Mroczy uczestniczyli #w warsztatach artystycznych prowadzonych przez Pana Andrzeja Brzóskę.

(czytaj więcej)
15 listopada 2017 0

Pamiętając o twórcach niepodległej RP. W turnieju udział wzięły klasy pierwsze

Uczniowie klas I w ZSP Staszic w dniu 13 listopada 2017 roku potykali się w turnieju #wiedzy historycznej. Tematyka konkursu dotyczyła odbudowy niepodległej Rzeczypospolitej, walki o jej granice i kształtowania się ustroju państwa.

(czytaj więcej)
15 listopada 2017 0

Konkurs informatyczny. Udział w nim jest ciekawym doświadczeniem dla uczniów

13 listopada uczniowie klas informatycznych w ZSP Staszic uczestniczyli w kolejnej edycji #Konkursu Informatycznego Bóbr. Jest to konkurs dla ludzi kreatywnych i potrafiących rozwiązywać skomplikowane zadania informatyczne, wymagające logicznego myślenia.

(czytaj więcej)
15 listopada 2017 0

Nietypowa lekcja w-f. Zajęcia z nordic walking prowadziła Dorota Tumiłowicz

14 listopada uczennice III klasy gimnazjum Szkoły Podstawowej im. bł. M. Karłowskiej w #Dobieszewie wraz z nauczycielem p. Bartkiem Łyszczarzem, uczestniczyły w nietypowej lekcji wychowania fizycznego.

(czytaj więcej)
15 listopada 2017 0

Zajęcia pozalekcyjne. Uczniowie przygotowują się do egzaminów

W roku szkolnym 2017/18 w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych im. S. Staszica w Nakle nad #Notecią odbywają się zajęcia pozalekcyjne przygotowujące do egzaminów potwierdzających kwalifikacje w zawodzie technik obsługi turystycznej.

(czytaj więcej)
14 listopada 2017 0

Szkoła realizuje projekt poświęcony bezpieczeństwu. Młodzież bierze udział w tematycznych zajęciach

W środę 8 listopada br. uczniów klas piątych Zespołu Szkolno-Przedszkolnego nr 4 w Nakle nad # Notecią odwiedził strażnik miejski. st. insp. p. Dariusz Chróściński, który poruszył kilka ważnych spraw związanych z ogólnym bezpieczeństwem uczniów w szkole, jak i poza jej murami.

(czytaj więcej)
14 listopada 2017 1

Policjanci na spotkaniach z dziećmi. Rozmawiano o bezpieczeństwie

W przedszkolu w Ślesinie oraz Niepublicznej Szkole Podstawowej w Olszewce gościli w #ostatnich dniach nakielscy policjanci. Mundurowi prowadzili spotkania profilaktyczne na temat bezpieczeństwa oraz odpowiedzialności prawnej nieletnich.

(czytaj więcej)
14 listopada 2017 0

„Piekielna Kuchnia”. Dziewczęta rzeźbiły w warzywach i owocach

W dniu 9 listopada w świetlicy wiejskiej w Małocinie zostały zorganizowane warsztaty #rzeźbienia w owocach i warzywach, które prowadziła pani Anna Sprengel-Król.

(czytaj więcej)
14 listopada 2017 0

Staszic zaprasza na Dzień Turystyki. W programie wykłady i warsztaty

Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych im. S. Staszica w Nakle serdecznie zaprasza #uczniów klas III gimnazjum wraz z opiekunami na Dzień Turystyki, który odbędzie się 17 listopada o godz. 9:00 do 13:30 w auli szkoły.

(czytaj więcej)
14 listopada 2017 0

Narodowe Święto Niepodległości. Nie zabrakło pieśni patriotycznych i wierszy

10 listopada uczniowie Szkoły Podstawowej nr 2 w Nakle wzięli udział w uroczystych apelach #z okazji Narodowego Święta Niepodległości. Dzieci klas: IIa, IIb, IIIb, IIId oraz IIIe wraz wychowawcami poznały historię Polski z czasów zaborów, śpiewały piękne pieśni legionistów, recytowały wiersze oraz odgrywały scenki dramowe.

(czytaj więcej)
0

Kriolipoliza – pozbądź się tkanki tłuszczowej

Kriolipoliza jest to najskuteczniejsza metoda trwałego usuwania tkanki tłuszczowej, którą można wykonać w Studio Urody i Odnowy Biologicznej.

(czytaj więcej)
0

Dziś Światowy Dzień Rzucania Palenia. Świętujecie? (sonda)

Co roku w trzeci czwartek listopada obchodzony jest Światowy Dzień #Rzucania Palenia. Tego dnia wszyscy palacze zachęcani są do podjęcia próby, przynajmniej na jeden dzień, zaprzestania palenia.

(czytaj więcej)
0

Jak wybrać odpowiedni ekspres do kawy

Smak kawowego naparu zależy nie tylko od rodzaju i jakości kawy ziarnistej (mielonej), ale także od sposobu jej przygotowania i naszych umiejętności. Najprostszym sposobem na szybkie rozkoszowanie się ulubionym napojem jest zakup odpowiedniego ekspresu do kawy. Nie oznacza to jednak, że sprawa jest zakończona.

(czytaj więcej)
0

Jak zrobić murowany grill?

Grillowanie to jeden z przyjemniejszych sposobów na plenerowy wypoczynek. Miły czas w gronie znajomych smakuje najlepiej, gdy stoły zastawione są pieczonymi na grillu mięsami, rybami i warzywami. Na rynku znajdziemy wiele przenośnych urządzeń do grillowania, ale miłośnicy takiej formy wypoczynku z pewnością powinni pomyśleć o czymś więcej – o zbudowaniu własnego grilla. Jak to zrobić i dlaczego warto?

(czytaj więcej)