Dziś mamy 22 stycznia 2020, środa, imieniny obchodzą:

Z życia szkół

21 stycznia 2020 0

By ferie spędzić bezpiecznie. Uczniowie wysłuchali rad dzielnicowych

Dzieci z klas 0-IV wysłuchały rad na temat bezpiecznego spędzania nadchodzących ferii. Z #uczniami rozmawiali szubińscy dzielnicowi mł. asp. Przemysław Błaszkowski i mł. asp. Tomasz Bukowski.

(czytaj więcej)
21 stycznia 2020 0

Delegacje złożyły wiązanki. W obchodach uczestniczyli uczniowie ZS w Lubaszczu

20 stycznia 2020 roku Nakło nad Notecią obchodziło 100-lecie powrotu miasta #do Macierzy. W uroczystościach wzięli udział uczniowie Zespołu Szkół im. Władysława Łokietka w Lubaszczu.

(czytaj więcej)
21 stycznia 2020 0

101. rocznica Powstania Wielkopolskiego nie tylko w murach muzeum

Uczniowie klas VII a, b, c i VIII a, b Szkoły Podstawowej nr 1 w Szubinie oddali hołd powstańcom wielkopolskim.

(czytaj więcej)
20 stycznia 2020 0

Bezpieczeństwo podczas ferii. Dzielnicowy rozmawiał z uczniami

Jakie zagrożenia mogą spotkać dzieci podczas nadchodzących ferii i jak się przed # nimi chronić omówił na spotkaniu z uczniami Szkoły Podstawowej w Rozstrzębowie kcyński dzielnicowy asp. Szt. Marek Dubiel. Rad policjanta wysłuchali uczniowie z klas 0-8.

(czytaj więcej)
20 stycznia 2020 0

Mistrzostwa Powiatu w piłce siatkowej. Krzywousty walczy dalej

17 stycznia w Zespole Szkół Żeglugi Śródlądowej odbyły się # Finał Mistrzostw Powiatu w piłce siatkowej chłopców.

(czytaj więcej)
20 stycznia 2020 0

Czas wzruszeń i podsumowań. Zostało 100 dni do matury!

W piątek 17 stycznia tegoroczni maturzyści nakielskiego Zespołu Szkół im. S. Staszica bawili się w # pałacu w Rzęszkowie.

(czytaj więcej)
20 stycznia 2020 0

Sukces Miłosza Lipińskiego. Jest najwszechstronniejszym siłaczem w powiecie

13 stycznia w ZS Żeglugi Śródlądowej odbyły się zawody najwszechstronniejszych siłaczy w # naszym Powiecie. Naszą szkołę reprezentował uczeń klasy 3 oa Miłosz Lipiński.

(czytaj więcej)
19 stycznia 2020 0

Niezapomniana lekcja j. niemieckiego. Uczniowie zobaczyli nową wystawę

W czwartek, 16 stycznia uczniowie z kl. II drugiej i grupa z kl. I g, w ramach # zajęć z języka niemieckiego uczestniczyli w otwarciu wystawy prac polskich i niemieckich artystów zawodowych powiatów Elbe-Elster, Märkischer Kreis, Raciborskiego oraz Nakielskiego.

(czytaj więcej)
19 stycznia 2020 0

Projekt idealnej karty kredytowej. Wyróżnienie dla Liwii Kozłowskiej

Liwia Kozłowska, uczennica I Liceum Ogólnokształcącego im. S. Wyspiańskiego w # Szubinie otrzymała wyróżnienie w kreatywnym konkursie "Ty projektujesz, Ty decydujesz – Twoja karta marzeń!".

(czytaj więcej)
19 stycznia 2020 0

Wzorowa postawa Michaliny i Oliwii. Licealistki udzieliły pierwszej pomocy

11 stycznia Michalina Kuźniak i Oliwia Wiśniewska, uczennice # I Liceum Ogólnokształcącego im. St. Wyspiańskiego w Szubinie wykorzystały w praktyce wiedzę i umiejętności zdobyte w trakcie zajęć dodatkowych realizowanych w Drużynie Sanitarnej działającej w liceum.

(czytaj więcej)
18 stycznia 2020 0

"Pszczółki" przygotowały piękne Jasełka. Dzieci otrzymały gromkie brawa

Dnia 16 stycznia 2020 r. klasa III a ze Szkoły Podstawowej Nr 2 w Nakle nad Notecią odwiedziła # grupę „Pszczółek” z Przedszkola Nr 2 w Nakle nad Notecią. Jak co roku dzieci przedszkolne przygotowały piękne Jasełka.

(czytaj więcej)
17 stycznia 2020 0

Klaudia Pozorska w II etapie olimpiady. W Toruniu zmierzyła się z testem pisemnym

Dnia 15.01.2020 roku w auli Wyższej Szkoły Bankowej w Toruniu przeprowadzono II #etap X już edycji Kujawsko-Pomorskiej Olimpiady Wiedzy o Bezpieczeństwie pn.: „Bezpieczny przyjazny region” zwanej dalej „Olimpiadą”.

(czytaj więcej)
16 stycznia 2020 0

Ferie tuz tuż. Policjanci rozpoczęli cykl spotkań o bezpieczeństwie

W związku ze zbliżającymi się feriami nakielscy policjanci rozpoczęli cykl spotkań #profilaktycznych związanych z zimowym wypoczynkiem. Jako pierwsze policyjną profilaktyką objęte zostały dzieci ze Szkoły Podstawowej w Sipiorach.

(czytaj więcej)
13 stycznia 2020 0

Olimpiada Wiedzy o Turystyce. Hubert i Jacek już po etapie okręgowym

W dniu 8 stycznia 2020 roku uczniowie I Liceum Ogólnokształcącego im. # Bolesława Krzywoustego w Nakle nad Notecią, Hubert Olszewski i Jacek Sobierajski pod opieką nauczyciela geografii Andrzeja Kindermana brali udział w etapie okręgowym VII Olimpiady Wiedzy o Turystyce.

(czytaj więcej)
13 stycznia 2020 1

Bezinteresowna pomoc innym. Uczniowie kwestowali na rzecz WOŚP

Grupa uczniów Zespołu Szkół w Karnowie wzięła już kolejny raz udział w # Wielkiej Orkiestrze Świątecznej Pomocy.

(czytaj więcej)
13 stycznia 2020 0

"Alpakoterapia – Małe Peru". Podsumowanie projektu

Uczniowie Zespołu Szkół Specjalnych w Karnowie uczestniczyli w roku 2019 w # zajęciach pozalekcyjnych „Alpakoterapia – Małe Peru” dofinansowanych przez Powiat Nakielski.

(czytaj więcej)
12 stycznia 2020 0

Delegacja kadetów na historycznej uroczystości. Był to dla nich zaszczyt

Dnia 11 stycznia 2020 roku w Szubinie odbyła się uroczystość odsłonięcia i poświęcenia #repliki Pomnika Mogiły Powstańców Wielkopolskich. Oprócz wielu znamienitych gości, w tym delegacji wielkopolskich miast i gmin, z których pochodzili powstańcy walczący i oddający swoje życie za wolność Ziemi Szubińskiej, licznie zgromadzonych mieszkańców Szubina i Gminy Szubin, żołnierzy Wojska Polskiego, harcerzy, uczniów szkół znaczącą reprezentację ZS im. prof. E. Chroboczka stanowili uczniowie kadeci klas wojskowych.

(czytaj więcej)
12 stycznia 2020 0

Wiatr w żagle. Zespół Szkół w Lubaszczu co roku przyłącza się do finału WOŚP!

Gramy dla dziecięcej medycyny zabiegowej - dla zapewnienia najwyższych #standardów diagnostycznych i leczniczych w dziecięcej medycynie zabiegowej.

(czytaj więcej)
10 stycznia 2020 0

WOŚP zagrała w Staszicu. Szczytny cel połączył uczniów

Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy porusza serca milionów Polaków i # można powiedzieć, że to już niemal polska tradycja, która na stałe wpisała się w nasze życie społeczno-kulturowe.

(czytaj więcej)
10 stycznia 2020 0

Sukces uczniów CKZIU! Chłopcy zajęli pierwsze miejsce w turnieju

08 stycznia 2020 r. uczniowie CKZIU w Wyrzysku wzięli udział w # turnieju finałowym Mistrzostw Powiatu Pilskiego Szkół Ponadpodstawowych w Halowej Piłce Nożnej.

(czytaj więcej)
10 stycznia 2020 0

Sukces I LO w Nakle. Krzywousty w rankingu Perspektywy 2020

9 stycznia 2020 r. zostały ogłoszone wyniki XXII Ogólnopolskiego Rankingu # Liceów i Techników PRESPEKTYWY 2020. Swoje miejsce, będące wyrazem uznania, znalazł w nim KRZYWOUSTY. Nasze Liceum otrzymało tytuł Brązowej Szkoły.

(czytaj więcej)
09 stycznia 2020 0

Samostrzel "Srebrną Szkołą". Ogłoszono Ogólnopolski Ranking Szkół Ponadgimnazjalnych

Tradycyjnie, jak co roku, miesięcznik edukacyjny "Perspektywy" ogłosił # Ogólnopolski Ranking Szkół Ponadgimnazjalnych.

(czytaj więcej)
08 stycznia 2020 4

Wyjątkowy gość w murach szkoły. Aleksander Doba spotkał się z uczniami

8 stycznia w Zespole Szkół Ponadpodstawowych im. Stanisława Staszica w Nakle #zorganizowano spotkanie z jednym z najbardziej znanych podróżników w naszym kraju Aleksandrem Dobą – człowiekiem, który przepłynął Ocean Atlantycki... kajakiem!

(czytaj więcej)
07 stycznia 2020 0

Z kolędą i życzeniami w nowym roku. Wolontariusze odwiedzili chorych

Czas Bożego Narodzenia to okres radosnego wyśpiewywania kolęd i odwiedzin. Jest to #czas krótki, dlatego lubimy śpiewać kolędy i lubimy ich słuchać. Z takimi kolędowymi odwiedzinami do chorych, udali się wolontariusze Szkolnego Koła Caritas ze Szkoły Podstawowej nr 2 w Nakle razem z opiekunem Katarzyną Dobosz i rodzicami.

(czytaj więcej)
06 stycznia 2020 0

Grudniowe wspomnienia z Dwójki. Był czas na składanie życzeń i kolędy

Trwając w okresie Świąt Bożego Narodzenia warto wspomnieć ten wyjątkowy czas, #który zagościł w nakielskiej Dwójce. "Jest taki dzień, bardzo ciepły, choć grudniowy..." Tymi słowami rozpoczęło się w tym roku świętowanie Bożego Narodzenia w całej szkole.

(czytaj więcej)
05 stycznia 2020 0

Najpiękniejsze ozdoby wybrane. Rozstrzygnięto szkolny konkurs

Konkurs plastyczny w Szkole Podstawowej im. Kardynała Stefana Wyszyńskiego # Prymasa Tysiąclecia w Nakle nad Notecią „Najpiękniejsza ozdoba bożonarodzeniowa”.

(czytaj więcej)
04 stycznia 2020 0

W grudniu dużo się działo. Na zakończenie odbyły się jasełka

Wszyscy święta Bożego Narodzenia kochają i niecierpliwie na nie # czekają. Jak na przedszkolaków przystało, bardzo dużo się w grudniu działo.

(czytaj więcej)
01 stycznia 2020 0

Prymusi Zawodu Kujaw i Pomorza II. Trzy uczennice otrzymają stypendia

Z ogromną przyjemnością informujemy, że do II edycji projektu „Prymusi Zawodu #Kujaw i Pomorza II” zakwalifikowały się trzy uczennice Zespołu Szkół im. prof. Emila Chroboczka w Szubinie.

(czytaj więcej)
0

Bydgoszcz walczy o tytuł Najlepszego Europejskiego Celu Podróży

Bydgoszcz to jedyne polskie miasto nominowane do udziału w prestiżowym konkursie #o tytuł Najlepszy Europejski Cel Podróży 2020 (European Best Destination 2020), o który ubiega się m.in. Praga, Madryt, Wiedeń czy Rzym.

(czytaj więcej)
0

Wielu Polaków ma nadmierną masę ciała. Czy liczenie kalorii ma znaczenie?

Zdrowe odżywianie, regularne ćwiczenia fizyczne, detoks sokowy, oczyszczanie,# joga… W dzisiejszych czasach w poszukiwaniu zdrowia i szczupłej sylwetki łatwo się pogubić! W internecie znajdziemy milion rozwiązań, jednakże która z receptur na piękno i zdrowie okaże się skuteczna? Jak wynika z danych Głównego Urzędu Statystycznego większość dorosłych Polaków ma nadmierną masę ciała. W 2014 roku problem ten dotyczył 62% dorosłych mężczyzn i prawie 46% dorosłych kobiet. Czy stara jak świat metoda liczenia kalorii może być pomocna?

(czytaj więcej)
0

Ciemieniucha u niemowlaka. Po czym ją poznać i jak się jej pozbyć?

Ciemieniucha jest jedną z najczęstszych przypadłości okresu niemowlęcego. #Najczęściej pojawia się w okolicy owłosionej skóry głowy i na brwiach. Wbrew obiegowym opiniom nie jest wynikiem niedbałości rodziców o higienę maluszka. Powoduje ją zbyt intensywna praca gruczołów łojowych, które ostatecznie ulegają zaczopowaniu, a zasychający łój tworzy grubą, łuskowatą skorupkę na skórze dziecka. Co warto wiedzieć i jak sobie radzić z ciemieniuchą odpowiada położna Renata Lustyk, ambasadorka kampanii „Położna na medal”.

(czytaj więcej)
0

2019 w CEPiKu. Czas na podsumowanie roku

Niemal trzy tysiące autobusów, ponad 60 tysięcy jednośladów i # 770 tysięcy osobówek. To tylko kilka liczb pokazujących, co nowego pojawiło się w Centralnej Ewidencji Pojazdów przez cały 2019 rok.

(czytaj więcej)