Dziś mamy 23 października 2020, piątek, imieniny obchodzą:

Z życia szkół

23 października 2020 0

Decyzja zapada. Część uczniów przez tydzień będzie się uczyć zdalnie

Część uczniów Szkoły Podstawowej w Dobieszewie w dniu dzisiejszym rozpoczęło naukę #zdalną. Tak decyzję podjął dyrektor szkoły w porozumieniu z Powiatowym Inspektorem Sanitarnym w Nakle oraz burmistrzem Kcyni.

(czytaj więcej)
23 października 2020 0

"Koronawirusowy zawrót głowy". Autorami książeczki są uczniowie

W ramach obchodów Międzynarodowego Miesiąca Bibliotek Szkolnych Biblioteka #Szkoły Podstawowej im. Wojska Polskiego w Mroczy wzbogaciła się o kilka egzemplarzy oryginalnej publikacji.

(czytaj więcej)
23 października 2020 1

Literacka podróż w kosmos. Zajęcia podobały się dzieciom

W bibliotece szkolnej w Kowalewie dzieci poznawały kosmos. Zaczęliśmy od zgromadzenia #bazy książek o wszechświecie, wyprawach kosmicznych i eksperymentach.

(czytaj więcej)
22 października 2020 0

Pasowanie na czytelnika. Uczniowie złożyli ślubowanie

Tradycją szkolnej biblioteki Szkoły Podstawowej im. Mikołaja Kopernika w# Wiktorówku jest uroczyste przyjęcie w poczet czytelników uczniów klas pierwszych.

(czytaj więcej)
22 października 2020 0

Pasowanie na czytelnika w SP w Fanianowie. Dzieciom wręczono książki

11 pierwszoklasistów Szkoły Podstawowej w# Fanianowie, w szczególnym dla oświaty Dniu Komisji Edukacji Narodowej, przyjęto w poczet czytelników biblioteki szkolnej.

(czytaj więcej)
21 października 2020 36

W jakich szkołach obowiązuje zdalne lub hybrydowe nauczanie? Sprawdź

W kilku szkołach na terenie powiatu nakielskiego prowadzona jest obecnie nauka hybrydowa lub zdalna.

(czytaj więcej)
21 października 2020 0

„Pomaganie zmienia świat na lepsze”. Przekazano serduszko na nakrętki

13 października 2020r. w Szkole Podstawowej im. Powstańców Wielkopolskich w #Rynarzewie odbyło się przekazanie serduszka na plastikowe nakrętki, które podarowane zostało uczniom i mieszkańcom przez firmę „BOHAMET” z Ciela.

(czytaj więcej)
21 października 2020 0

CodeWeek 2020. W szkole przeprowadzono zajęcia z kodowaniem

I Liceum Ogólnokształcące w Szubinie przystąpiło do EU CodeWeek, czyli Europejskiego #Tygodnia Kodowania, który trwa od 10-25 października 2020r. CodeWeek to międzynarodowa inicjatywa promująca programowanie i umiejętności cyfrowe wśród dzieci i młodzieży w ciekawy i nietypowy sposób.

(czytaj więcej)
21 października 2020 0

Języki obce na pierwszym planie. Jedną z imprez był Dzień Koszulek

Od 28.09. do 2.10. w I Liceum Ogólnokształcącym im. S. Wyspiańskiego w Szubinie #obchodziliśmy Tydzień języków obcych. Jedną z imprez był DZIEŃ KOSZULEK.

(czytaj więcej)
21 października 2020 0

Europejski Dzień Języków w LO. Młodzież wzięła udział w grze miejskiej

W ostatnim tygodniu września podczas lekcji języków obcych w I Liceum Ogólnokształcącym #w Szubinie świętowaliśmy Europejski Dzień Języków (przypadający 26.09).

(czytaj więcej)
20 października 2020 0

„Postać św. Jana Pawła II w moich oczach”. Projekt na zajęcia pozalekcyjne

W dniu 6 października 2020 roku w Zespole# Szkół Specjalnych im. Janusza Korczaka w Kcyni odbyły się warsztaty plastyczne „Postać św. Jana Pawła II w moich oczach”. Jest to kolejna część etapu projektu na zajęcia pozalekcyjne pn. ,,Bo nie zastąpi Ciebie nikt… 100. Rocznica urodzin św. Jana Pawła II” finansowanego przez Starostwo Powiatowe w Nakle nad Notecią.

(czytaj więcej)
19 października 2020 0

Lekcje w ramach e-Szkoły. Sprawdź aktualny plan zajęć

Powstanie listopadowe, działania na ułamkach dziesiętnych, fraszki Jana Kochanowskiego,# krzyżówki genetyczne i zadania maturalne z matematyki – to tylko niektóre z tematów e-lekcji w Kujawsko-Pomorskiej Szkole Internetowej. Na popołudniowe spotkania zapraszamy uczniów szkół podstawowych i średnich, którzy chcą rozwijać zainteresowania, poszerzać wiedzę na tematy znane ze szkolnych lekcji i przygotować się do klasówek i egzaminów.

(czytaj więcej)
19 października 2020 0

I Międzyszkolne Ekologiczne Zawody Sportowe. Rywalizowały 3 szkoły

W ramach realizowanego przez wolontariuszy Szkolnego Koła Caritas z SP2 projektu #ekologicznego „SOS!!!TO ZIEMIA WOŁA NAS”, w naszym mieście, odbyły się I Międzyszkolne Ekologiczne Zawody Sportowe.

(czytaj więcej)
16 października 2020 0

DEN w nakielskiej Żegludze. Ślubowanie, życzenia i okolicznościowy koncert

16 października w sali gimnastycznej Zespołu Szkół Żeglugi Śródlądowej w Nakle zorganizowano #apel z okazji Dnia Nauczyciela. Uroczystość uświetnił występ młodzieżowej orkiestry dętej pod batutą Zbigniewa Rydelskiego.

(czytaj więcej)
16 października 2020 14

W jakich szkołach prowadzona jest nauka zdalna i do kiedy? Mamy informacje

Koronawirus utrudnia funkcjonowanie szkół. W kilku placówkach oświatowych na terenie #powiatu nakielskiego prowadzona jest nauka hybrydowa lub zdalna.

(czytaj więcej)
16 października 2020 0

Lekcja geografii w terenie. Odbyła się wycieczka rowerowa po Dolinie Noteci

W sobotni słoneczny poranek uczniowie kl. VIIa Szkoły Podstawowej w Sadkach wybrali się #wraz z wychowawczynią, panią Jolantą Krzemińską na atrakcyjną wycieczkę rowerowa po Dolinie Noteci.

(czytaj więcej)
15 października 2020 0

SP w Królikowie zaangażowała się w pomoc Celince. Zbierali kasztany

Szkoła Podstawowa im.Ziemi Paluckiej w Królikowie we# współpracy z KŁ "Cyranka" zebrała ponad 3 tony kasztanów dla chorej na SMA Celinki i dzięki temu pozyskała kwotę 2.170 zł.

(czytaj więcej)
14 października 2020 0

Dzień Edukacji Narodowej w ZST w Kcyni. To była wyjątkowa uroczystość

Z okazji Dnia Edukacji Narodowej w Zespole Szkół Technicznych w Kcyni tradycyjnie #przygotowano akademię łączącą święto pracowników oświaty oraz pasowanie uczniów klas pierwszych.

(czytaj więcej)
14 października 2020 0

Podziękowania dla mjr J. Odrobińskiego. "Jestem naprawdę poruszony"

Dnia 13.10. br. na boisku wewnętrznym ZS w Szubinie miało miejsce niecodzienne #wydarzenie. Uczniowie kadeci z lll i lV klasy Technikum w Szubinie, złożyli w dniu dzisiejszym piękne podziękowania naszemu nauczycielowi Edukacji Wojskowej, Panu mjr. rez. Jarosławowi Odrobińskiemu.

(czytaj więcej)
12 października 2020 0

Wyjątkowa XX Niedziela Papieska w parafii św. Stanisława

Dla parafian i sympatyków „czerwonego kościoła”, niedziela 11 października była dniem wyjątkowym.

(czytaj więcej)
12 października 2020 0

Tydzień Papieski w Dwójce. Zorganizowano konkurs dla uczniów

W Szkole Podstawowej nr 2 im. Kardynała Stefana Wyszyńskiego Prymasa Tysiąclecia w #Nakle nad Notecią, odbył się Tydzień Papieski od 5 – 9 października, który miał przygotować społeczność szkolną na XX Dzień Papieski pod Hasłem „Totus Tuus” i kolejną rocznicę wyboru Papieża Polaka na Stolicę piotrową.

(czytaj więcej)
12 października 2020 0

Biblioteki szkolne wzbogaciły się o nowe, atrakcyjne książki

Do bibliotek dwóch szkół – Szkoły Podstawowej w Laskownicy oraz Zespołu Szkół #Technicznych w Kcyni trafiły w ostatnich dniach książki, zakupione w ramach Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa na rok 2020.

(czytaj więcej)
12 października 2020 0

Formuła e-Szkoły uległa zmianie. Zajęcia odbywać się będą popołudniami

Czym była Wiosna Ludów? Jaką funkcję pełni przymiotnik, a jaką okolicznik? Co kryje się #pod pojęciem replikacji DNA? Jak obliczyć pole powierzchni figur płaskich? Jaki zakres wiedzy obowiązuje na egzaminie maturalnym z matematyki? – odpowiedzi na te i wiele innych pytań poznamy w tym tygodniu na zajęciach online w Kujawsko-Pomorskiej Szkole Internetowej. Na popularno-naukowe spotkania zapraszamy uczniów szkół podstawowych i średnich, którzy chcą rozwijać zainteresowania, poszerzać wiedzę na tematy znane ze szkolnych lekcji i dobrze przygotować się do klasówek i egzaminów.

(czytaj więcej)
11 października 2020 105

Cała szkoła na zdalnym nauczaniu. Uczniowie objęci nadzorem

Przez najbliższy tydzień wszyscy uczniowie Szkoły Podstawowej nr 2 w Nakle uczyć się #będą zdalnie. Taką decyzję podjęto w związku z możliwością kontaktu z osobą posiadającą pozytywny wynik testu na koronawirusa i możliwością zakażenia.

(czytaj więcej)
11 października 2020 0

Jeszcze raz o uroczystości w ZS Szubin. Relacja mjr rez. Jarosława Odrobińskiego

Dnia 10 października 2020 r., miała miejsce siódma z kolei w historii Zespołu Szkół im. #prof. E. Chroboczka w Szubinie uroczystość ślubowania i przysięgi. Po raz pierwszy byli to również uczniowie z Oddziału Przygotowania Wojskowego.

(czytaj więcej)
10 października 2020 10

Wojskowa uroczystość na dziedzińcu szkoły. Przysięga i ślubowanie uczniów kadetów

10 października już po raz siódmy w historii Zespołu Szkół Ponadpodstawowych im. #prof. E. Chroboczka w Szubinie zorganizowano uroczystość ślubowania oraz przysięgę uczniów kadetów klasy wojskowej. Zapoczątkowała ją msza święta w parafii pw. św. Marcina Biskupa celebrowana przez ks. Pawła Białczyka.

(czytaj więcej)
08 października 2020 0

Spływ kajakowy uczniów Staszica. Pełni wrażeń snują kolejne plany

Dnia 2 października 2020 roku uczniowie drugiej klasy Liceum Ogólnokształcącego #nakielskiego Staszica wzięli udział w spływie kajakowym na rzece Orla. Poszerzenie wiedzy o turystyce regionu i udział w wycieczce odbył się w ramach realizacji projektu zajęć pozalekcyjnych pt. „Sport i turystyka dodaje nam wiatru w żagle”, który otrzymał wsparcie finansowe powiatu nakielskiego.

(czytaj więcej)
07 października 2020 0

Cykl lekcji profilaktycznych. „ Alkoholowi i narkotykom mówię nie”

„Alkoholowi i narkotykom mówię NIE”, to program profilaktyczny# realizowany przez Nakielski Ośrodek Terapii Uzależnień „ KOLIBER”.

(czytaj więcej)
0

Światowy Dzień bez Samochodu. Zamiast auta wybierz rower!

W dniu dzisiejszym obchodzimy Światowy# Dzień bez Samochodu. Jest to idealny czas, aby do pracy zamiast samochodem pojechać rowerem albo autobusem.

(czytaj więcej)
0

Zrób to warzywnie! Tradycyjne dania w roślinnej odsłonie

Idealny przepis na poradzenie sobie z nudą w kuchni sprowadza się do jednego słowa: #warzywa! Mimo że plony z pól i grządek mogą wydawać się mało spektakularnym elementem dań, potrafią nieźle namieszać – zwłaszcza w tradycyjnych i znanych na wylot recepturach. Gulasz, gołąbki, spaghetti, pulpety czy curry mogą smakować wyśmienicie w warzywnej wersji bez mięsa. Zapraszamy do zielonej rewolucji w kuchniach!

(czytaj więcej)
0

Zdrowa dieta na urlopie? To proste! Wystarczy pamiętać o kilku zasadach

Wyjazdy wakacyjne rządzą się swoimi prawami, a miejsca, które odwiedzamy kuszą #rozmaitymi aromatami i smakami. Jak cieszyć się wypoczynkiem bez wyrzutów sumienia i wpływu na figurę? Swoimi radami na wakacje bez wyrzeczeń dzieli się Gaja Kuroń, ekspertka dietetyczna w Kuroniowie Diety.

(czytaj więcej)
0

Ani w marcu, ani w październiku. Tegoroczna Otyliada odwołana

Ogólnopolski Nocny Maraton Pływacki OTYLIADA w tym roku został odwołany.

(czytaj więcej)