Dziś mamy 10 grudnia 2018, poniedziałek, imieniny obchodzą:

Z życia szkół

10 grudnia 2018 0

Pomoc dla potrzebujących. Uczniowie wzięli udział w akcji

7-8 grudnia br. Szkolne Koło Wolontariatu „Radość serca” Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych im. # Władysława Łokietka w Lubaszczu przeprowadziło akcję CARITAS „Tak pomagam!” w supermarkecie TESCO w Nakle nad Notecią.

(czytaj więcej)
09 grudnia 2018 0

Mikołajkowa nocka w szkole. Niespodziewana wizyta gości

Noc z 7 na 8 grudnia uczniowie klasy szóstej i siódmej pod opieką pań mgr M. Biciutko i mgr M. # Mistrzak spędzili w szkole.

(czytaj więcej)
09 grudnia 2018 0

Następne rodziny obdarowane. Zaangażował się Samorząd Uczniowski

Już od kilku lat nasza szkoła uczestniczy w bardzo znanej ogólnopolskiej akcji, a mianowicie w # Szlachetnej Paczce.

(czytaj więcej)
09 grudnia 2018 0

Kolejny raz pomagali bezdomnym. Dzięki ludziom wielkich serc

W całej Polsce w dniach 7 – 8 grudnia 2018 roku trwała Ogólnopolska Zbiórka Żywności Caritas. #W nakielskich marketach było można zobaczyć wielu wolontariuszy Szkolnych Kół Caritas zbierających żywność.

(czytaj więcej)
09 grudnia 2018 4

Informatycy po raz szósty w akcji “Szlachetna Paczka”. Obdarowano kolejną rodzinę

W ramach ogólnopolskiej akcji “Szlachetna paczka”, uczniowie Staszica z klas informatycznych już po# raz szósty brali udział w obdarowywaniu potrzebujących z okazji Świąt Bożego Narodzenia.

(czytaj więcej)
08 grudnia 2018 0

Projekt „Inny wymiar logistyki – transport” zakończony! Przyniósł wiele korzyści

Dnia 7 grudnia 2018r. zakończyliśmy projekt "Inny wymiar logistyki-transport" współfinansowany przez # Powiat Nakielski, którego koordynatorami były dyrektor szkoły p. Alicja Jaśkowiak oraz nauczyciel kształcenia zawodowego p. Agnieszka Bubczyk. Jako jedno z ostatnich przedsięwzięć ujętych w projekcie były zajęcia warsztatowe o tematyce transportowo - spedycyjnej.

(czytaj więcej)
08 grudnia 2018 0

Wizyta Mikołaja. Nie zabrakło piosenek i humoru

Jak co roku w Niepublicznej Szkole Podstawowej w Olszewce, 6 grudnia dominuje kolor czerwony i# mikołajkowe czapeczki na głowach.

(czytaj więcej)
07 grudnia 2018 0

Akcja „Dar serca”. Zebrano dary dla szpitala

Stowarzyszenie na Rzecz Rozwoju Wsi Sipiory i Studzienki „Sąsiedzi” zorganizowało po raz kolejny# akcję na rzecz małych pacjentów Kliniki Pediatrii, Hematologii i Onkologii Szpitala Uniwersyteckiego im. dr A. Jurasza w Bydgoszczy

(czytaj więcej)
07 grudnia 2018 0

"Lubię tu być. Na Zielonym" . Wyjątkowi goście na lekcji geografii

30 listopada w "Staszicu" odbyła się innowacyjna lekcja geografii, która została poprowadzona przez# p. Krzysztofa Wojtkowiaka — dyrektora Krajeńskiego Parku Krajobrazowego oraz p. Mariusza Szczepańskiego — zielonego edukatora Krajeńskiego Parku Krajobrazowego.

(czytaj więcej)
07 grudnia 2018 0

Trzy Mikołaje i… . Można było uniknąć kiepskiej oceny

6 grudnia br. z okazji Mikołajek klasa IIA przygotowała dla wszystkich uczniów małą niespodziankę.

(czytaj więcej)
07 grudnia 2018 6

Kcyński dzielnicowy odwiedził szkołę. Rozmawiali o wagarach i demoralizacji

Czy uczęszczanie na lekcje jest obowiązkowe, jakie konsekwencje może ponieść nieletni#, który wagaruje i czym jest demoralizacja, o tym wszystkim rozmawiali z uczniami Szkoły Podstawowej w Kcyni dzielnicowi z miejscowego komisariatu.

(czytaj więcej)
07 grudnia 2018 2

„Poprzez pasję do kariery”. Rozstrzygnięcie konkursu

06.12.2018 r. w Młodzieżowym Centrum Kariery w Nakle nad Notecią# nastąpiło rozstrzygnięcie konkursu „Poprzez pasję do kariery”. Inicjatywa skierowana była do uczniów VIII klas podstawowych, gimnazjów oraz szkół ponadgimnazjalnych z terenu powiatu nakielskiego. Przedmiotem konkursu było wykonanie prezentacji multimedialnej, która miała dotyczyć pasji, zainteresowań, hobby ucznia, jak również jego rozwoju edukacyjno - zawodowego i planowania kariery.

(czytaj więcej)
07 grudnia 2018 0

Olimpiada Wiedzy o Bezpieczeństwie. Nowatorski projekt realizowany w szkołach

Straże Miejskie z Torunia, Bydgoszczy, Świecia, Grudziądza, Nakła nad Notecią, Rypina, Włocławka, Chełmna i Brodnicy z # Wyższą Szkołą Bankową w Toruniu oraz Urzędem Marszałkowskim Województwa Kujawsko-Pomorskiego są organizatorami IX Kujawsko-Pomorskiej Olimpiady Wiedzy o Bezpieczeństwie "Bezpieczny i przyjazny region".

(czytaj więcej)
06 grudnia 2018 0

Dzień Marynarza Śródlądowego. Uroczyście w Żegludze

Już po raz trzeci w nakielskiej "Żegludze" hucznie obchodzono Dzień Marynarza Śródlądowego.

(czytaj więcej)
06 grudnia 2018 0

Olimpiada o Ubezpieczeniach Społecznych. Najlepsza trójka w II etapie

W Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych im. S. Staszica w Nakle, 27 listopada 2018 r. odbył się # I etap Ogólnopolskiej Olimpiady Wiedzy o Ubezpieczeniach Społecznych pod hasłem „Warto wiedzieć więcej o ubezpieczeniach społecznych”.

(czytaj więcej)
06 grudnia 2018 0

Konkurs Pięknego Czytania. Duże zainteresowanie oraz bardzo wysoki poziom

W piątek 30 listopada 11 uczniów ze SP w Mycielewie wzięło udział w # Konkursie Pięknego Czytania, zorganizowanym przez Pedagogiczną Bibliotekę Wojewódzką im. Mariana Rejewskiego w Bydgoszczy.

(czytaj więcej)
06 grudnia 2018 0

Uroczysty Dzień Wolontariusza. Ogromna duma z dzieci oraz pomoc potrzebującym

„Kto jeśli nie ty, kto jeśli nie my, kto jeśli nie ja pomagać innym ma”. Te proste a jakże ważne # słowa rozbrzmiewały w Szkole Podstawowej nr 2 im. Kard. St. Wyszyńskiego w Nakle, w środę 5 grudnia.

(czytaj więcej)
05 grudnia 2018 0

Uczniowie zachwyceni baletem. Piękne widowisko nagrodzone brawami

W czwartek 29 listopada 2018 r. uczniowie klas IV b i IV d Zespołu Szkolno-Przedszkolnego nr 4 w Nakle nad Notecią wybrali się # do Opery Nova w Bydgoszczy na balet „Dziadek do orzechów", do którego muzykę skomponował Piotr Czajkowski.

(czytaj więcej)
05 grudnia 2018 0

Uczniowie złożyli uroczystą przysięgę. Historyczne wydarzenie szkoły

Dnia 02.12.2018 r., na zaproszenie Dowódcy 8 Kujawsko-Pomorskiej Brygady Obrony Terytorialnej # płk. Krzysztofa Stańczyka uczniowie kadeci klas wojskowych I i IITL uczestniczyli na Wyspie Młyńskiej w Bydgoszczy w drugiej uroczystej przysiędze żołnierzy Terytorialnej Służby Wojskowej 8. Kujawsko-Pomorskiej Brygady Obrony Terytorialnej 81. batalionu lekkiej piechoty.

(czytaj więcej)
04 grudnia 2018 0

Magia świąt coraz bliżej. Przenieśli się w bajkowy świat

Uczniowie klas IV c, V c, V b, Zespołu Szkolno - Przedszkolnego nr 4 w Nakle nad Notecią odwiedzili # ostatnio fabrykę ozdób świątecznych w Bydgoszczy.

(czytaj więcej)
04 grudnia 2018 0

Zajęcia z quillingu. Wykonano przepiękne ozdoby świąteczne

Dnia 4 grudnia 2018 roku w Muzeum Ziemi Szubińskiej odbyły się zajęcia z quillingu.

(czytaj więcej)
04 grudnia 2018 0

Wspólne strojenie choinki. Dzieci wykazały się szybkości i znajomością rzeczy

Dnia 3 grudnia 2018 roku do Muzeum Ziemi Szubińskiej przybyły dzieci z Małej Jedynki ,klasa II c pod # opieką Anity Pietrzak, na specjalną prośbę dyrektor muzeum Kamili Czechowskiej .

(czytaj więcej)
04 grudnia 2018 0

Mini Piłka Siatkowa. Chłopcy z „Trójki” wygrywają

30 listopada w sali gimnastycznej Zespołu Szkolno – Przedszkolnego nr 3 w Nakle odbyły się # Mistrzostwa Miasta i Gminy Nakło Szkół Podstawowych w Mini Piłce Siatkowej Chłopców.

(czytaj więcej)
04 grudnia 2018 0

Zbiórka elektrośmieci. Dobra inicjatywa i nauka recyklingu

Szkoła Podstawowa im. Jana Pawła II w Kowalewie uczestniczyła w # "Akcji Zbiórki Elektrośmieci".

(czytaj więcej)
04 grudnia 2018 0

Pierwsza pomoc przedmedyczna. Przeprowadzono szkolenie w PSP

28 listopada 2018 r. w Komendzie Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Nakle nad Notecią zostały# przeprowadzone zajęcia z udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej, których uczestnikami byli uczniowie II Technikum kształcącego w zawodzie: technik eksploatacji portów i terminali Zespołu Szkół Żeglugi Śródlądowej.

(czytaj więcej)
03 grudnia 2018 0

„Pegaz” nad Staszicem… Odkryj w sobie poezję

14 listopada w Rejonowej Bibliotece Publicznej w Szubinie odbyło się spotkanie podsumowujące ósmą # edycję Międzypowiatowego Konkursu Literackiego „Pegaz na Pałukach i Krajnie”. Wzięło w nim udział 37 osób z czterech powiatów.

(czytaj więcej)
03 grudnia 2018 0

Turystyczne spotkanie w Staszicu. Uczniowie poznali Gruzję

W minionym tygodniu uczniowie klas turystycznych Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych im. S. Staszica# w Nakle nad Notecią uczestniczyli w podróżniczej prelekcji pt.: "Gruzja tak daleka i tak bliska".

(czytaj więcej)
03 grudnia 2018 0

Eliminacje Olimpiady Solidarności. Uczennice I LO w etapie wojewódzkim

Dnia 26 listopada odbył się w I Liceum Ogólnokształcącym w Nakle I etap Ogólnopolskiego Konkursu# „Olimpiada Solidarności. Dwie dekady historii”.

(czytaj więcej)
0

Projekt łóżka producenta z Bydgoszczy w „Werandzie”

Sypialnia to jedno z najważniejszych wnętrz w domu. W tym pomieszczeniu spędzamy znaczącą część doby, w związku z czym wszystkie meble powinny być dobrze dopasowane do indywidualnych potrzeb.

(czytaj więcej)
0

Młodzi na rynku pracy w kujawsko-pomorskim. Sprawdzamy statystyki

Według Badania Aktywności Ekonomicznej Ludności (BAEL) w IV kwartale 2017 r. w #województwie kujawsko-pomorskim sytuacja ludzi młodych na rynku pracy była trudniejsza niż ogółu populacji. Grupę tę charakteryzowały niższy współczynnik aktywności zawodowej oraz wskaźnik zatrudnienia.

(czytaj więcej)
0

Jak długo żyją mieszkańcy kujawsko-pomorskiego? Zobacz statystyki

Od ostatniej dekady ubiegłego stulecia obserwowane jest w Polsce wydłużanie się #przeciętnego trwania życia we wszystkich województwach.

(czytaj więcej)
0

Jak zrobić murowany grill?

Grillowanie to jeden z przyjemniejszych sposobów na plenerowy wypoczynek. Miły czas w gronie znajomych smakuje najlepiej, gdy stoły zastawione są pieczonymi na grillu mięsami, rybami i warzywami. Na rynku znajdziemy wiele przenośnych urządzeń do grillowania, ale miłośnicy takiej formy wypoczynku z pewnością powinni pomyśleć o czymś więcej – o zbudowaniu własnego grilla. Jak to zrobić i dlaczego warto?

(czytaj więcej)