Dziś mamy 24 maja 2018, czwartek, imieniny obchodzą:

Z życia szkół

23 maja 2018 0

"Tam, gdzie orangutan mówi dobranoc...". Turyści na spotkaniu z Indonezją

Wyprawa do Indonezji to niezapomniane spotkania z przyrodą i kulturą wyspiarską. To spotkanie z # orangutanami w dżungli na Borneo, smokami z Komodo, piękne wyspy Gili a wraz z nimi unikalne rafy koralowe. O tym, jak podróżować po Indonezji i co zobaczyć opowiadała w nakielskiej bibliotece uczniom technikum obsługi turystycznej Anna Jaklewicz.

(czytaj więcej)
23 maja 2018 1

Znani sportowcy odwiedzili szkołę. Atrakcją był towarzyski mecz

W dniu 2018.05.23 na zaproszenie Przewodniczacego Rady Rodziców do Szkoły Podstawowej w # Kowalewie zawitali siatkarze LUCZNICZKI BYDGOSZCZ.

(czytaj więcej)
23 maja 2018 0

Dobry zawód to dobra przyszłość. Młodzież mogła zapoznać się z kierunkami kształcenia

Uczniowie kończący gimnazjum zastanawiają się nad wyborem szkoły, kim chcieliby zostać, jaką # pracę wykonywać.

(czytaj więcej)
23 maja 2018 0

Koło teatralne wystawi kolejne przedstawienie. Trwają intensywne przygotowania do premiery

Już wkrótce kolejna odsłona szkolnego koła teatralnego The English Drama Club, który działa w # nakielskim Staszicu.

(czytaj więcej)
23 maja 2018 0

VII Powiatowa Olimpiada Obrony Cywilnej. Uczniowie Staszica zwycięzcami

22 maja w Szubinie odbyła się VII Powiatowa Olimpiada Obrony Cywilnej, której #organizatorem był Powiat Nakielski oraz samorządy gmin z terenu powiatu nakielskiego.

(czytaj więcej)
23 maja 2018 0

Praktyki cieszą się popularnością wśród uczniów. Kolejne odbyły się w Gdyni

Praktyki zawodowe uczniów II Technikum kształcącym w zawodzie technik eksploatacji #portów i terminali w Zespole Szkół Żeglugi Śródlądowej w Nakle nad Notecią cieszą się wśród młodzieży ogromną popularnością.

(czytaj więcej)
23 maja 2018 0

Ostatni dzień pobytu na Podhalu. Uczniowie zwiedzali Zakopane

Ostatni dzień pobytu na Podhalu przywitał uczniów ZSP w Samostrzelu deszczową pogodą. #Nie przejmując się tym, wyruszyliśmy na kolejny górski szlak, który prowadził z Suchego na Gubałówkę.

(czytaj więcej)
23 maja 2018 0

Deutsch im Alltag. Udział w konkursie wzięli przedstawiciele dwóch szkół

21 maja w Zespole Szkolno – Przedszkolnym nr 4 w Nakle n. Not. odbył się IV Międzyszkolny #Konkurs „Deutsch im Alltag”. Dyrektor szkoły p. Tomasz Rompalski, otwierając konkurs mówił o ważności uczenia się języków obcych i życzył wszystkim udanej zabawy.

(czytaj więcej)
22 maja 2018 0

Kolejny sukces w ogólnopolskim konkursie. Dziewczęta zajęły drugie miejsce w swojej kategorii

Niezmiernie miło nam poinformować, że cztery uczennice klasy VIa Szkoły Podstawowej w # Sadkach : Michalina Wojciechowska, Oliwia Kropska, Magdalena Neulitz i Alicja Zygmunt po raz kolejny zostały finalistkami ogólnopolskiego konkursu literacko-plastycznego "Bazgroł".

(czytaj więcej)
22 maja 2018 1

Bezpieczna jazda rowerem. Policjantka przypomniała dzieciom zasady ruchu drogowego

Policjantka sierż. szt. Zofia Wrzeszcz z nakielskiej komendy spotkała się z uczniami # Zespołu Szkolno–Przedszkolnego w Ślesinie. Prowadząca spotkanie opowiadała młodzieży o bezpieczeństwie w ruchu drogowym oraz o zagrożeniach jakie mogą spotykać na drodze młodych użytkowników dróg.

(czytaj więcej)
22 maja 2018 1

Mistrzostwa w czwórboju za nami. Rywalizowały szkoły z powiatu

W dniu 17 maja w Szubinie odbyły się Powiatowe Mistrzostwa w Czwórboju #Lekkoatletycznym.

(czytaj więcej)
22 maja 2018 1

Z nurtem i pod prąd po raz czwarty. Do pokonania było około 10 km

20 maja odbył się spływ realizowany przez Fundację Wspierania Edukacji im. ks. Stanisława #Staszica w ramach projektu "Z nurtem i pod prąd - czwarta edycja" dofinansowanego przez powiat nakielski.

(czytaj więcej)
21 maja 2018 1

Uczniowie uczcili Dzień Matki. Nie zabrakło życzeń i laurek

Wiele ciepłych słów mogły usłyszeć z okazji swojego majowego święta Mamy uczniów # Szkoły Specjalnej w Karnowie.

(czytaj więcej)
21 maja 2018 0

Wizyta w parku linowym. Uczniowie pokonali lęk wysokości

W minionym tygodniu uczniowie Zespołu Szkół Specjalnych w Karnowie uczestniczyli w # zajęciach zorganizowanych w Parku Linowym w bydgoskim Myślęcinku. 

(czytaj więcej)
21 maja 2018 0

Maj miesiącem praktyk zawodowych i zajęć praktycznych w „Żegludze

Uczniowie klasy trzeciej II Technikum kształcącego w zawodzie technik eksploatacji portów i #terminali w ZSŻŚ w Nakle odbywają w maju praktyki zawodowe w Bałtyckim Terminalu Kontenerowym w Gdyni, OT Port Świnoujście oraz w Terminalu LNG im. Prezydenta Lecha Kaczyńskiego w Świnoujściu, Kołobrzeskiej Żegludze Pasażerskiej, w Porcie Lotniczym w Bydgoszczy.

(czytaj więcej)
21 maja 2018 0

Powtórka z geografii. Uczniowie z ZSP na tatrzańskich szlakach

W czwartek, 17 maja uczniowie z ZSP w Samostrzelu realizowali kolejny dzień #wycieczki. Tym razem pod opieką przewodnika pana Piotra Piętki wyruszyli na tatrzańskie szlaki.

(czytaj więcej)
21 maja 2018 0

Młodzi uczniowie z nakielskich szkół na pokładzie Daru Młodzieży

20 maja z portu w Gdyni wypłynął Dar Młodzieży w „Rejs Niepodległości” dookoła świata. #Żaglowiec młodych adeptów z całej Polski w 319 dni odwiedzi 22 porty w 19 krajach całego świata.

(czytaj więcej)
20 maja 2018 0

Powtórka z historii. Młodzież na wycieczce do Krakowa i Wieliczki

Drugi dzień naszej wyprawy do Małopolski, rozpoczęliśmy od zwiedzania najpopularniejszej atrakcji # Krakowa – Zamku Królewskiego na Wawelu.

(czytaj więcej)
19 maja 2018 0

Wyróżnienie za udział w quizie geograficznym. Uczestniczki sprawdziły swoją wiedzę

Patrycja Szpojda, Klaudia Trempała, Maria Dolatowska oraz Karolina Juszczyk, reprezentantki # Technikum Obsługi Turystycznej ZSP im. S. Staszica zostały wyróżnione podczas Finału Quizu Geograficznego organizowanego w ramach DNIA GEOGRAFA przez Uniwersytet Kazimierza Wielkiego w Bydgoszczy.

(czytaj więcej)
19 maja 2018 0

Alan Jagodziński ponownie laureatem Wojewódzkiego Konkursu Historycznego

Alan Jagodziński – uczeń klasy VII Szkoły Podstawowej im. Orła Białego w Palmierowie # kolejny raz reprezentował placówkę w Wojewódzkim Konkursie Historycznym dla Uczniów Szkół Podstawowych organizowanym przez nauczycieli historii Zespołu Szkół nr 7 im. 16. Pułku Ułanów Wielkopolskich w Bydgoszczy we współpracy z Kujawsko-Pomorskim Kuratorem Oświaty i Oddziałowym Biurem Edukacji Publicznej Instytutu Pamięci Narodowej w Gdańsku.

(czytaj więcej)
18 maja 2018 0

Uczniowie odwiedzili policjantów. Atrakcją było zwiedzanie radiowozu

Dzieci ze Szkoły Podstawowej w Turze odwiedziły nakielskich policjantów, zwiedzały jednostkę i # przyglądały się pracy funkcjonariuszy. Maluchy wysłuchały też cennych informacji na temat bezpieczeństwa w ruchu drogowym.

(czytaj więcej)
18 maja 2018 0

Kolejny sukces reprezentacji szubińskiego ZSP w Pile. Zajęła 2. miejsce

13 maja Strzelecki Klub Sportowy „Inter-Continental” Piła był organizatorem na strzelnicy #Tarcza w Pile 3 otwartych zawodów strzeleckich z okazji 100-lecia Niepodległości Polski „III Puchar Sekcji Historycznej”.

(czytaj więcej)
17 maja 2018 0

Egzamin na kartę rowerową coraz bliżej. Policjanci zorganizowali lekcję z przepisów drogowych

Policjanci z Mroczy i Nakła zorganizowali zajęcia przygotowujące uczniów do egzaminu na # kartę rowerową. Dzieci uczyły się przepisów, które później pod okiem mundurowych ćwiczyły w praktyce.

(czytaj więcej)
17 maja 2018 0

Wychowanki MOW na uroczystościach w Sztutowie. Pełniły wartę honorową

Pod hasłem "Koalicja Pamięci" w dniu 9 maja 2018 roku odbyły się obchody 73. #rocznicy oswobodzenia KL Stutthof i zakończenia II wojny światowej.

(czytaj więcej)
17 maja 2018 0

Walczyli o tytuł „Młodego Wokulskiego”. Konkurs składał się z dwóch części

15 maja w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych im. Władysława Łokietka w Lubaszczu odbyła #się VII edycja Międzyszkolnego Konkursu o tytuł „Młodego Wokulskiego”. Organizatorami byli nauczyciele przedmiotów zawodowych: Margareta Machnik-Król oraz Grażyna Sokołowska. Patronat nad konkursem objęło Starostwo Powiatowe w Nakle.

(czytaj więcej)
17 maja 2018 0

Turyści na spotkaniu z Hiszpanią. Była to dla nich wyjątkowa lekcja

Uczniowie klas turystycznych Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych im. S. Staszica w Nakle #mieli przyjemność wysłuchać ciekawej prelekcji na temat Hiszpanii.

(czytaj więcej)
17 maja 2018 0

Obchody Dnia Ziemi w Czwórce. Przygotowano konkurs ekologiczny

W dniu 9 maja w Zespole Szkolno – Przedszkolnym nr 4 w Nakle n. Not. odbyły się obchody #Dnia Ziemi. Celem spotkania młodzieży szkolnej było szerzenie wśród uczniów wiedzy przyrodniczej, zwrócenie uwagi na walory dziedzictwa przyrodniczego oraz ważność zachowania właściwych postaw wobec przyrody.

(czytaj więcej)
17 maja 2018 0

Wycieczka do Kotliny Kłodzkiej. Uczniowie wrócili pełni wrażeń

W ostatni tydzień kwietnia duża grupa uczniów z ZSS w Szubinie uczestniczyła w #wycieczce szkolnej do Kotliny Kłodzkiej, Pragi i Skalnego Miasta w Adrspach.

(czytaj więcej)
0

Projekt łóżka producenta z Bydgoszczy w „Werandzie”

Sypialnia to jedno z najważniejszych wnętrz w domu. W tym pomieszczeniu spędzamy znaczącą część doby, w związku z czym wszystkie meble powinny być dobrze dopasowane do indywidualnych potrzeb.

(czytaj więcej)
0

Wydatki, wysokość świadczeń i nie tylko. Emeryci i renciści w statystykach

W 2017 r. wzrosła względem roku 2016 liczba osób pobierających świadczenia emerytalno-#rentowe z Zakładu Ubezpieczeń Społecznych (ZUS). W tym czasie zmniejszyła się natomiast liczba rolników indywidualnych pobierających emerytury i renty. Jednocześnie odnotowano wzrost zarówno wydatków na świadczenia społeczne, jak i wysokości emerytur i rent.

(czytaj więcej)
0

Zielone światło dla dokumentów w smartfonie i jednego loginu do e-usług

Rząd przyjął projekt tzw. ustawy węzłowej. Przewiduje ona wprowadzenie jednego, spójnego #loginu (login.gov.pl), który docelowo umożliwi korzystanie ze wszystkich cyfrowych usług administracji. Rząd przyjął również regulacje, które będą stanowiły podstawę prawną do funkcjonowania aplikacji mobilnej - „mDokumenty”.

(czytaj więcej)
0

Jak zrobić murowany grill?

Grillowanie to jeden z przyjemniejszych sposobów na plenerowy wypoczynek. Miły czas w gronie znajomych smakuje najlepiej, gdy stoły zastawione są pieczonymi na grillu mięsami, rybami i warzywami. Na rynku znajdziemy wiele przenośnych urządzeń do grillowania, ale miłośnicy takiej formy wypoczynku z pewnością powinni pomyśleć o czymś więcej – o zbudowaniu własnego grilla. Jak to zrobić i dlaczego warto?

(czytaj więcej)