Dziś mamy 19 stycznia 2018, piątek, imieniny obchodzą:

Z życia szkół

18 stycznia 2018 3

O dopalaczach i innych używkach. Szkoła zorganizowała spotkanie profilaktyczne

Nakielscy i mroteccy policjanci wspólnie prowadzili zajęcia profilaktyczne dla uczniów mroteckiej # Szkoły Podstawowej. Tematem przewodnim były zagrożenia wynikające z zażywania używek oraz demoralizacja i odpowiedzialność prawna nieletnich. Zajęcia współprowadziła pracownica nakielskiego Sanepidu.

(czytaj więcej)
18 stycznia 2018 0

Sukces ucznia „Krzywoustego”. Znalazł się w etapie okręgowym olimpiady

15 stycznia 2018 r. na Wydziale Neofilologii Uniwersytetu Gdańskiego odbył się #etap okręgowy 42 Olimpiady Języka Angielskiego.

(czytaj więcej)
18 stycznia 2018 0

Żegluga wzbogaciła się o nowe pomoce dydaktyczne

Pracownia elektroniki i elektrotechniki Zespołu Szkół Żeglugi Śródlądowej im. kmdr. #Bolesława Romanowskiego w Nakle nad Notecią została wyposażona w nowe pomoce dydaktyczne.

(czytaj więcej)
18 stycznia 2018 0

Rejestrowano potencjalnych dawców komórek macierzystych

Tradycyjnie jak od lat w I LO w Szubinie odbywa się na początku roku rejestracja #potencjalnych dawców komórek macierzystych. W tym zakresie szkoła współpracuje z Fundacją DKMS – Bazą Dawców Komórek Macierzystych Polska.

(czytaj więcej)
18 stycznia 2018 0

Nakielskie LO najlepsze. Cały zespół wykazał się wiedzą i umiejętnościami

Uczniowie I LO w Nakle dnia 16 stycznia uczestniczyli w Powiatowym Turnieju Szkół #organizowanym przez ZSO w Kcyni.

(czytaj więcej)
18 stycznia 2018 0

Trwają przygotowania do studniówki. Próby poloneza dostarczają wiele radości

Tradycyjna studniówka w szubińskim liceum odbędzie się 9 lutego w pensjonacie Stary #Browar. Bal, przygotowany przez rodziców uczniów klasy III, rozpocznie się polonezem tańczonym do muzyki Wojciecha Kilara.

(czytaj więcej)
18 stycznia 2018 0

Uczniowie dla WOŚP. Zebrane pieniądze przekazano do nakielskiego sztabu

Tradycyjne w piątek przed Finałem Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy Samorząd #Uczniowski ZSP im. S. Staszica zorganizował mecz charytatywny w piłkę siatkową Uczniowie – Nauczyciele. Po zakończonym meczu odbyły się licytacje.

(czytaj więcej)
18 stycznia 2018 0

Turniej o Powstaniu Wielkopolskim. Staszic reprezentowało troje uczniów

We wtorek, 16 stycznia 2018 r. w Kcyni, w ramach obchodów rocznicy wybuchu #Powstania Wielkopolskiego, odbył się turniej z udziałem drużyn ze szkół podstawowych, gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych z terenu powiatu nakielskiego.

(czytaj więcej)
18 stycznia 2018 0

Uczniowie włączyli się w akcję. Zebrane produkty przekazano Caritas

Podziel się z potrzebującymi tym, czego w Twoim domu często jest pod dostatkiem – jedzeniem. #Jest to hasło akcji przeprowadzanej podczas koncertów Betlejem w Polsce. W Bydgoszczy miało to wydarzenie miejsce 7 stycznia 2018r.

(czytaj więcej)
17 stycznia 2018 0

Turniej piłkarski w ramach WOŚP. W rozgrywkach wzięło udział aż 17 drużyn

Jak wiemy, Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy zagrała również w I Liceum Ogólnokształcącym w # Szubinie. 14 stycznia br. z inicjatywy nauczycielki w-f Małgorzaty Bielskiej- Pingot w I LO w Szubinie odbył się Turniej Halowej Piłki Nożnej "Gramy dla Owsiaka".

(czytaj więcej)
17 stycznia 2018 0

Pompki, brzuszki, mostki, czyli kalistenika na zajęciach wychowania fizycznego

W poniedziałek 8.01.18r lekcję w-f poprowadził Bartosz Leszczyński absolwent naszego liceum. Były # to zajęcia z Calisthenici (kalistenika).

(czytaj więcej)
17 stycznia 2018 1

Grupa morsów się rozrasta. Do ich grona dołączyły dwie osoby

14 stycznia 2018r. do grona szubińskich morsów dołączyła nasza uczennica z klasy IIa Klaudia i # wraz ze swoją nauczycielką wychowania fizycznego Małgorzatą Bielską- Pingot zażyła kąpieli w jeziorze Wąsosz wraz z innymi morsami.

(czytaj więcej)
17 stycznia 2018 0

Powiatowy Turniej Szkół za nami. Udział wzięło 12 drużyn. Które były najlepsze?

16 stycznia odbył się Powiatowy Turniej Szkół, którego organizatorem był Zespół #Szkół Ogólnokształcących w Kcyni.

(czytaj więcej)
17 stycznia 2018 0

Nowa pracownia komputerowa w Staszicu. Posłuży informatykom

Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych im. Stanisława Staszica w Nakle nad Notecią dzięki #wsparciu finansowym przekazanym w ramach projektu „EduAkcja w technikach” od początku listopada może być dumny z nowej pracowni komputerowej dla uczniów Technikum kształcącym w zawodzie Technik informatyk.

(czytaj więcej)
16 stycznia 2018 0

Sukces ucznia na okręgowym etapie olimpiady. Poziom był bardzo wysoki

Uczeń z Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych im. Stanisława Staszica w Nakle nad Notecią # 12 stycznia 2018 roku brał udział w zawodach okręgowych XXXI Olimpiady Wiedzy Ekonomicznej, która odbywa się w tym roku pod hasłem: „Wyzwania współczesnego rynku pracy”.

(czytaj więcej)
16 stycznia 2018 0

Spotkanie profilaktyczne. Na koniec dzieci otrzymały odblaski

Nakielska policjantka wspólnie z przedstawicielką Sanepidu złożyły wizytę dzieciom w Szkole # Podstawowej w Rozstrzębowie. Podczas pogadanki prelegentki opowiadały dzieciom między innymi o bezpieczeństwie, regulacjach prawnych dotyczących nieletnich oraz higienie.

(czytaj więcej)
16 stycznia 2018 0

Ogólnopolska Olimpiada Przedsiębiorczości. Grupa uczniów zakwalifikowała się do etapu okręgowego

Uczniowie Technikum Ekonomicznego Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych im. Stanisława Staszica w # Nakle nad Notecią zakwalifikowali się do zawodów okręgowych XIII edycji ogólnopolskiej Olimpiady Przedsiębiorczości pod hasłem „Sukcesy w biznesie- ludzie, wizerunek, strategia”.

(czytaj więcej)
16 stycznia 2018 0

Alfik Matematyczny. Sukcesem mogą pochwalić się trzej uczniowie

W środę 22 listopada 2017 r. 60 uczniów SP Kcynia przystąpiło do konkursu Alfik #Matematyczny.

(czytaj więcej)
15 stycznia 2018 0

O demoralizacji, dopalaczach i nie tylko. W szkole zorganizowano spotkanie profilaktyczne

Sierż. szt. Zofia Wrzeszcz z nakielskiej komendy oraz p. Aneta Okoniewska z Sanepidu spotkały się z # uczniami Zespołu Szkół nr 2 z Szubina. Prowadzące spotkanie opowiadały młodzieży o demoralizacji, czynach zabronionych i regulacjach prawnych Ustawy o postępowaniu w sprawach nieletnich, a także cyberprzemocy i używkach.

(czytaj więcej)
15 stycznia 2018 0

Uczniowie zbierali dla WOŚP. Pieniądze przekazano do jednego ze sztabów

Podczas 26. Finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy uczniowie Zespołu #Szkół Ponadgimnazjalnych im. Wł. Łokietka w Lubaszczu kwestowali w Nakle nad Notecią i Sadkach.

(czytaj więcej)
14 stycznia 2018 0

Uczniowie wspomogli kwestę na rzecz WOŚP. Uzbierali ponad 500 zł!

Pozyskanie środków dla wyrównania szans w leczeniu noworodków – to cel 26. już finału Wielkiej # Orkiestry Świątecznej Pomocy, który odbywa się w niedzielę 14 stycznia 2018 r. Corocznie Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych im. Wł. Łokietka w Lubaszczu bierze udział w akcji i zbiera datki w szkole.

(czytaj więcej)
13 stycznia 2018 0

Na sto dni przed maturą. Tradycyjnie odtańczono poloneza (film)

Na przysłowiowe 100 dni przed maturą młodzież oddała się beztroskiej zabawie. 12 stycznia 2018 # roku odbyła się studniówka I LO im. Bolesława Krzywoustego w Nakle nad Notecią.

(czytaj więcej)
12 stycznia 2018 0

Zostaną ogłoszone konkursy stanowiska dyrektorskie. Zobacz, których szkół dotyczą

Wydział Edukacji Starostwa Powiatowego w Nakle nad Notecią informuje, że w 2018 r. przewidziano # 3 konkursy na stanowiska dyrektorów szkół i placówek prowadzonych przez powiat nakielski, którym kończy się 5-letnia kadencja.

(czytaj więcej)
12 stycznia 2018 8

Technika Żeglugi i Staszica również w rankingu. Które miejsca zajęły?

Jak już informowaliśmy, ZSP w Samostrzelu zdobył tytuł „Złotej Szkoły 2018” w #Ogólnopolskim Rankingu Techników - Perspektywy. Mniejsze powody do dumy mają szkoły z gminy Nakło.

(czytaj więcej)
12 stycznia 2018 0

Szkoła wzbogaciła się o interaktywny sprzęt. Będzie służył uczniom

21 grudnia 2017 r. baza dydaktyczna Szkoły Podstawowej w Mycielewie wzbogaciła się o #kolejną tablicę interaktywną, projektor oraz interaktywny monitor dotykowy o wartości 17.399,99 zł.

(czytaj więcej)
12 stycznia 2018 0

II etap Olimpiady o Bezpieczeństwie. Staszic reprezentowało trzech uczniów

W dniu 9 stycznia 2018 r. w Toruniu w siedzibie Wyższej Szkoły Bankowej odbył się #II etap cyklicznej Kujawsko-Pomorskiej Olimpiady Wiedzy o Bezpieczeństwie „Bezpieczny i przyjazny region”.

(czytaj więcej)
11 stycznia 2018 46

Wyniki ogólnopolskiego rankingu ogłoszone. "Wysoka" pozycja nakielskiego liceum

Ogłoszono wyniki rankingu najlepszych liceów i techników w Polsce - Perspektywy 2018. Z terenu # powiatu nakielskiego na liście liceów znalazła się jedna szkoła.

(czytaj więcej)
11 stycznia 2018 3

ZSP w Samostrzelu ma powód do dumy! "Dla nas to wielka radość"

Ogłoszono wyniki Ogólnopolskiego Rankingu Techników - Perspektywy #Tytuł „Złotej Szkoły 2018” otrzymał Zespół Szkół Ponadpodstawowych im. W. Witosa w Samostrzelu. To niewątpliwy powód do dumy!

(czytaj więcej)
0

Piękna na mikołajki – oczaruj go swoim wyglądem!

Mikołajki to przede wszystkim dzień obdarowywania najbliższych podarunkami. Możesz jednak sprawić, by ukochany zapamiętał ten moment na dłużej za sprawą Twojego niebanalnego wizerunku. Zadbaj o odpowiednią stylizację oraz piękny makijaż!

(czytaj więcej)
0

Masz 18 lat i pierwszy raz wnioskujesz o paszport? Otrzymasz wyjątkowy prezent!

W 2018 roku, w 100-lecie odzyskania przez Polskę niepodległości, każdy 18-latek #wnioskujący po raz pierwszy o paszport otrzyma wraz z nim pakiet jubileuszowy. W specjalnej kopercie znajdują się: flaga Polski, znaczek z logotypem Niepodległej oraz miniprzewodnik z opisem jak szanować biało-czerwone barwy i poprawnie śpiewać hymn Polski.

(czytaj więcej)
0

Świąteczne bony podarunkowe do Studia Urody Lidii Gwóźdź

Nie masz pomysłu na prezent dla kogoś bliskiego? Nasz salon proponuje zakup specjalnego zaproszenia za dowolną kwotę, na usługi w naszym gabinecie.

(czytaj więcej)
0

Jak zrobić murowany grill?

Grillowanie to jeden z przyjemniejszych sposobów na plenerowy wypoczynek. Miły czas w gronie znajomych smakuje najlepiej, gdy stoły zastawione są pieczonymi na grillu mięsami, rybami i warzywami. Na rynku znajdziemy wiele przenośnych urządzeń do grillowania, ale miłośnicy takiej formy wypoczynku z pewnością powinni pomyśleć o czymś więcej – o zbudowaniu własnego grilla. Jak to zrobić i dlaczego warto?

(czytaj więcej)