Dziś mamy 20 września 2018, czwartek, imieniny obchodzą:

Z życia szkół

19 września 2018 0

Lekcja geografii w terenie. Atrakcją był rejs "Łokietkiem"

W dniu 13 września uczniowie kl. I Technikum Obsługi Turystycznej ZSP im. S. Staszica odwiedzili # Komunalne Przedsiębiorstwo Wodociągów i Kanalizacji w Nakle nad Notecią.

(czytaj więcej)
19 września 2018 0

Spotkanie z dzielnicowym. Poruszył z uczniami wiele tematów

Bezpieczeństwo na drodze oraz odpowiedzialność prawna nieletnich za popełniane przez nich czyny # oraz demoralizację to tematy zajęć, jakie dla uczniów Szkoły Podstawowej w Sipiorach przeprowadził asp. szt. Marek Dubiel, dzielnicowy z kcyńskiego komisariatu.

(czytaj więcej)
19 września 2018 0

Zajęcia z policjatami rozpoczęte. Mundurowi przybliżą uczniom specyfikę tego zawodu

W I Liceum Ogólnokształcącym w Szubinie funkcjonuje klasa prawno–policyjna. Na mocy # porozumienia podpisanego z nakielską komendą policji zajęcia dla uczniów tej klasy prowadzą także policjanci. Wczoraj mundurowi rozpoczęli zajęcia programowe w klasie I i II.

(czytaj więcej)
19 września 2018 0

Ślubowanie uczniów klas pierwszych. Oficjalnie przyjęto nowych uczniów

Dnia 18 września uczniowie klas pierwszych ZSP. im. S. Staszica zostali oficjalnie przyjęci do grona# naszej szkolnej społeczności.

(czytaj więcej)
19 września 2018 0

Dzielnicowy z Kcyni spotkał się z dziećmi w miejscowej szkole podstawowej

Asp. szt. Robert Sadowski, dzielnicowy z kcyńskiego komisariatu spotkał się z uczniami klas # pierwszych Szkoły Podstawowej im. Jana Czochralskiego w Kcyni.

(czytaj więcej)
18 września 2018 0

Szkoła organizuje pogadanki profilaktyczne. Uczniowie dowiedzą się więcej o dopalaczach

Szkoła Podstawowa nr 2 w Nakle nad Notecią organizuje zajęcia z profilaktyki uzależnień # „Substancje psychoaktywne (w tym dopalacze) oraz ich wpływ na zdrowie i życie człowieka”, prowadzone przez pracownika Inspektoratu Sanitarnego oraz pedagoga szkolnego.

(czytaj więcej)
17 września 2018 0

To radosna chwila dla szkoły i całej społeczności. Otwarto boisko wielofunkcyjne

Piątek 14 września 2018r. był wyjątkowym i radosnym dniem dla uczniów Szkoły Podstawowej im.# Ziemi Pałuckiej w Królikowie.

(czytaj więcej)
14 września 2018 0

Szkołę w Karnowie odwiedzili policjanci. W spotkaniu brało udział 120 uczniów

Zajęcia dla uczniów Zespołu Szkół Specjalnych w Karnowie przeprowadzili wczoraj policjanci zajmujący się w nakielskiej jednostce nieletnimi.# Mundurowi rozmawiali z uczniami o zagrożeniach związanych z niewłaściwym korzystaniem z Internetu oraz bezpieczeństwie w ruchu drogowym.

(czytaj więcej)
13 września 2018 2

Kcyński dzielnicowy na spotkaniu w szkole. Uczniowie rozmawiali o bezpieczeństwie

Wczoraj (12.09.18r.) w Szkole Podstawowej w Laskowicy kcyński dzielnicowy spotkał się z dziećmi.# W trakcie spotkania rozmawiał z uczniami o bezpieczeństwie, o zachowaniu na jezdni oraz o odpowiedzialności prawnej nieletnich. Spotkanie zorganizowano w ramach kampanii „Kręci mnie bezpieczeństwo…przez cały rok szkolny”.

(czytaj więcej)
13 września 2018 0

Grupa uczniów wzięła udział w prestiżowym kursie. To nagroda za wyniki i osiągnięcia w nauce

Podobnie jak w zeszłym roku, końcówka wakacji i tym razem oznaczała dla grupy uczniów # Technikum Informatycznego ze Staszica możliwość wzięcia udziału w prestiżowym kursie „CISCO IT Essentials” organizowanym przez Fundację dla Uniwersytetu Kazimierza Wielkiego w Bydgoszczy.

(czytaj więcej)
12 września 2018 0

"Od szkolenia do zatrudnienia". Zakończenie staży zawodowych w ramach projektu

Uczestnicy projektu „Od szkolenia do zatrudnienia – YEI” zakończyli udział w trzymiesięcznych, # płatnych stażach zawodowych.

(czytaj więcej)
10 września 2018 0

Uczniowie ZSP w Samostrzelu zdobywają dodatkowe kwalifikacje zawodowe

W miesiącu sierpniu br. 15 uczniów technikum weterynarii Zespołu Szkół Ponadpodstawowych #im. W. Witosa w Samostrzelu uczestniczyło w kursie inseminacyjnym zorganizowanym w ramach projektu „Szkoła zawodowa świadomym wyborem – II edycja”.

(czytaj więcej)
10 września 2018 0

Turyści na spotkaniu z egzotycznym Pacyfikiem. Słuchali z zainteresowaniem

6 września liczna reprezentacja uczniów Technikum Obsługi Turystycznej ze Staszica udała się #na prelekcję Roberta Gondka do nakielskiej biblioteki.

(czytaj więcej)
08 września 2018 0

Kcyńskie czytanie ,,Przedwiośnia”

W przeddzień Narodowego Czytania 2018 w Zespole Szkół Technicznych w Kcyni zostało # zorganizowane Kcyńskie Czytanie ,,Przedwiośnia” S. Żeromskiego.

(czytaj więcej)
04 września 2018 0

Uczniowie na specjalistycznym kursie. Uczyli się renowacji mebli i antyków

W ramach projektu „Szkoła zawodowa świadomym wyborem – II edycja” dla uczniów szkół # kształcenia zawodowego organizowane są specjalistyczne szkolenia i kursy w celu zdobycia kompetencji zgodnych z oczekiwaniami rynku pracy. W projekcie biorą udział uczniowie Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych im. Władysława Łokietka w Lubaszczu.

(czytaj więcej)
04 września 2018 0

Powitania i pożegnania. W Lubaszczu zainaugurowano nowy rok szkolny

03 września 2018 r. spotkaliśmy się w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych im. W. Łokietka w # Lubaszczu, aby oficjalnie zainaugurować nowy rok szkolny.

(czytaj więcej)
04 września 2018 2

Rok szkolny - czas start! Na początek uroczysty apel

W Szkole Podstawowej nr 1 w Szubinie klasy 0 – III nowy rok szkolny 2018/19 rozpoczęły #uroczystym apelem.

(czytaj więcej)
04 września 2018 2

Inauguracja roku szkolnego 2018/2019. Powitano nową dyrektor

Po dwóch miesiącach wakacji uczniowie powrócili do szkół. W Zespole Szkół #Ponadgimnazjalnych im. prof. Emila Chroboczka w Szubinie z tej okazji odbyła się uroczysta inauguracja. Uroczystość poprzedziła msza święta w kościele p.w. św. Marcina.

(czytaj więcej)
03 września 2018 0

Powitanie roku szkolnego w Krzywoustym. Licealiści rozpoczęli naukę

3 września w szkołach w całej Polsce oficjalnie rozpoczął się rok szkolny 2018/2019. # Nie inaczej było w I Liceum Ogólnokształcącym im. Bolesława Krzywoustego w Nakle.

(czytaj więcej)
03 września 2018 34

Wojewódzka inauguracja roku szkolnego. Nie brakowało przemówień i występów artystycznych

Wojewódzkie rozpoczęcie roku szkolnego 2018/2019 tym razem zorganizowano w # Szkole Podstawowej nr 2 w Nakle.

(czytaj więcej)
03 września 2018 0

Pierwszy dzwonek w ZSO. Czas wrócić do nauki

W poniedziałkowy ranek 3 września 2018 roku w sali ZSO, jak w każdej polskiej szkole # zgromadzili się: dyrekcja szkoły, nauczyciele, pracownicy administracji i obsługi, rodzice, a przede wszystkim uczniowie liceum i gimnazjum, aby powitać nowy rok szkolny!

(czytaj więcej)
03 września 2018 0

Czas wakacji dobiegł końca. Uroczyście powitano nowy rok szkolny

W poniedziałek, 3 września uroczyste rozpoczęcie roku szkolnego odbyło się w # Hali Widowiskowo-Sportowej w Mroczy.

(czytaj więcej)
03 września 2018 0

Wsparcie kształcenia zawodowego w szkołach powiatu. Wyposażono siedem pracowni

Dzięki realizacji projektu pn. „Nowoczesna szkoła zawodowa – najlepszym wyborem”, # współfinansowanego z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego, Powiat Nakielski zakupił nowoczesne wyposażenie aż do 7 pracowni kształcenia zawodowego w prowadzonych przez siebie szkołach.

(czytaj więcej)
03 września 2018 1

Zespół Szkół Technicznych w Kcyni. Uroczyście otwarto rok szkolny

Po ponad dwóch miesiącach wypoczynku rozbrzmiał pierwszy dzwonek. Uczniowie i nauczyciele # znów spotkali się w szkolnych murach.

(czytaj więcej)
03 września 2018 0

Czas wrócić do szkoły. Przed uczniami 10 miesięcy intensywnej nauki

3 września rozpoczął się nowy rok szkolny. Uczniowie po ponad dwóch miesiącach #wrócili do szkół.

(czytaj więcej)
03 września 2018 8

Wakacje dobiegły końca. Uczniowie wrócili w szkolne mury

Po ponad dwóch miesiącach wypoczynku rozbrzmiał pierwszy dzwonek. Uczniowie i #nauczyciele znów spotkali się w szkolnych murach. W Zespole Szkół Technicznych w Kcyni rok szkolny 2018/2019 rozpoczęto apelem o godzinie 9.00.

(czytaj więcej)
31 sierpnia 2018 0

Awans zawodowy nauczycieli. Nadano stopień nauczyciela mianowanego

Wczoraj, 30 sierpnia 2018 roku, w siedzibie Starostwa Powiatowego w Nakle nad Notecią odbyło się# uroczyste nadanie stopnia awansu zawodowego nauczycielom jednostek oświatowych prowadzonych przez nasz powiat.

(czytaj więcej)
28 sierpnia 2018 4

Narada z dyrektorami szkół. Wręczono powierzenia funkcji dyrektora

W dniu 28 sierpnia w Urzędzie Miejskim w Kcyni odbyła się narada z dyrektorami szkół i placówek # oświatowych, dla których Gmina Kcynia jest organem prowadzącym.

(czytaj więcej)
0

Projekt łóżka producenta z Bydgoszczy w „Werandzie”

Sypialnia to jedno z najważniejszych wnętrz w domu. W tym pomieszczeniu spędzamy znaczącą część doby, w związku z czym wszystkie meble powinny być dobrze dopasowane do indywidualnych potrzeb.

(czytaj więcej)
0

Młodzi na rynku pracy w kujawsko-pomorskim. Sprawdzamy statystyki

Według Badania Aktywności Ekonomicznej Ludności (BAEL) w IV kwartale 2017 r. w #województwie kujawsko-pomorskim sytuacja ludzi młodych na rynku pracy była trudniejsza niż ogółu populacji. Grupę tę charakteryzowały niższy współczynnik aktywności zawodowej oraz wskaźnik zatrudnienia.

(czytaj więcej)
0

Jak długo żyją mieszkańcy kujawsko-pomorskiego? Zobacz statystyki

Od ostatniej dekady ubiegłego stulecia obserwowane jest w Polsce wydłużanie się #przeciętnego trwania życia we wszystkich województwach.

(czytaj więcej)
0

Jak zrobić murowany grill?

Grillowanie to jeden z przyjemniejszych sposobów na plenerowy wypoczynek. Miły czas w gronie znajomych smakuje najlepiej, gdy stoły zastawione są pieczonymi na grillu mięsami, rybami i warzywami. Na rynku znajdziemy wiele przenośnych urządzeń do grillowania, ale miłośnicy takiej formy wypoczynku z pewnością powinni pomyśleć o czymś więcej – o zbudowaniu własnego grilla. Jak to zrobić i dlaczego warto?

(czytaj więcej)