Dziś mamy 20 czerwca 2019, czwartek, imieniny obchodzą:

Z życia szkół

20 czerwca 2019 0

Zakończenie roku szkolnego. Uczniowie oficjalnie rozpoczęli wakacje

19 czerwca 2019 roku w Szkole Podstawowej w Mycielewie dyrektor # Katarzyna Walasiewicz, wychowawcy oddziałów i przedstawiciel Rady Rodziców Joanna Stypczyńska wyróżnili uczniów za wysokie wyniki w nauce oraz inne osiągnięcia, wręczając listy gratulacyjne, książki, dyplomy i statuetki.

(czytaj więcej)
20 czerwca 2019 0

Nagrody za osiągnięcia sportowe. Odbyło się uroczyste wręczenie

Dnia 18.06.2019 roku podczas uroczystości zakończenia roku szkolnego # Szkoły Muzycznej I stopnia w Nakle nad Notecią zostały wręczone Nagrody Burmistrza Miasta i Gminy Nakło nad Notecią za osiągnięcia sportowe w rywalizacji międzyszkolnej.

(czytaj więcej)
20 czerwca 2019 0

Egzaminy zawodowe w szkole. Młodzież sprawdziła swoją wiedzę

Uczniowie Zasadniczej Szkoły Zawodowej Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych im. Władysława # Łokietka w Lubaszczu przystąpili 18 czerwca br. o godzinie 10.00 do pisemnego etapu egzaminu potwierdzającego kwalifikacje w zawodach: sprzedawca, kucharz i rolnik.

(czytaj więcej)
20 czerwca 2019 0

Przygoda na dzikim zachodzie. Wśród atrakcji zabawy i gry z kowbojami

W upalny wtorek, 11 czerwca uczniowie Szkoły Podstawowej im. Pamięci Obrońców Niepodległości # w Sipiorach wyruszyli na wycieczkę do miasteczka na dzikim zachodzie.

(czytaj więcej)
20 czerwca 2019 0

Podsumowanie roku szkolnego. Zaprezentowano sukcesy uczniów

W piątek 14 czerwca uczniowie i nauczyciele ZSP w Samostrzelu spotkali się w # auli, aby podsumować uczniowskie osiągnięcia w minionym roku szkolnym.

(czytaj więcej)
19 czerwca 2019 0

Konkurs o Unii Europejskiej. Uczniowie rywalizowali między sobą

17 czerwca 2019r. uczniowie klas III gimnazjalnych Zespołu Szkolno – Przedszkolnego nr # 4 w Nakle n. Not. rywalizowali między sobą w ramach konkursu pt. „Jestem Polakiem. Jestem Europejczykiem”.

(czytaj więcej)
19 czerwca 2019 0

Czas na zabawę i odpoczynek. Świętowano Dzień Rodziny

18 czerwca był w Szkole Podstawowej w Witosławiu wyjątkowy, gdyż świętowaliśmy # Dzień Rodziny.

(czytaj więcej)
19 czerwca 2019 0

Nadszedł czas wakacji. Młodzież odebrała karnety na basen

Dnia 18 czerwca 2019r. w auli ZSP im. S. Staszica odbyło się spotkanie dotyczące # odbioru karnetów do wykorzystania w czasie wakacji na Krytej Pływalni "NAQUARIUS"

(czytaj więcej)
19 czerwca 2019 0

Uroczystość zakończenia roku szkolnego. Rozdano nagrody

W szkole podstawowej w Sadkach uroczystości zakończenia roku szkolnego# odbyły się w dwóch turach na szkolnym boisku.

(czytaj więcej)
19 czerwca 2019 2

Mury szkoły opuścili uczniowie ósmych klas i gimnazjum. Nagrodzono najlepszych uczniów

Ośmioklasiści i ostatnia klasa gimnazjum mieli swoje zakończenie #nauki w nakielskiej "czwórce" nieco później niż reszta uczniów.

(czytaj więcej)
19 czerwca 2019 0

Zakończenie roku szkolnego w Staszicu. Uczniowie odebrali świadectwa

Rok szkolny w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych imienia Stanisława Staszica w Nakle# zakończyła uroczystość w sali gimnastycznej szkoły. Wręczono nagrody i dyplomy uczniom, którzy wyróżnili się najwyższymi wynikami w nauce.

(czytaj więcej)
19 czerwca 2019 0

Dzień Samorządności. „Jedz i ruszaj się na zdrowie”

Tradycyjnie kończąc rok wytężonej pracy 12 czerwca Samorząd Uczniowski ZSP w Samostrzelu# zorganizował Dzień Samorządności, który w tym roku przebiegał pod hasłem „Jedz i ruszaj się na zdrowie”.

(czytaj więcej)
19 czerwca 2019 0

Rozmawiali o bezpieczeństwie. Dzielnicowy na spotkaniu z uczniami

Asp. Szymon Kujawa z mroteckiego komisariatu spotkał się z uczniami szkół w Anielinach i Witosławiu# by porozmawiać na temat bezpieczeństwa podczas nadchodzących wakacji. Młodzież usłyszała wiele cennych rad.

(czytaj więcej)
19 czerwca 2019 0

Burmistrz wręczył uczniom stypendia naukowe

14 czerwca 2019 r. w siedzibie Urzędu Miejskiego w Szubinie# burmistrz Mariusz Piotrkowski wraz z Zastępcą Wiolettą Borys-Stachowiak oraz Naczelnikiem Wydziału Edukacji i Sportu Markiem Nowickim wręczyli uczniom stypendium za szczególne osiągnięcia naukowe. Podziękowania otrzymali również opiekunowie, którzy przygotowali uczniów do konkursów.

(czytaj więcej)
19 czerwca 2019 7

Koniec roku szkolnego. Wyróżnienia dla uczniów

Uroczyste zakończenie roku szkolnego w Zespole Szkolno-Przedszkolnym nr 4# w Nakle dla klas 1-4 odbyło się przed budynkiem szkoły. Dyrektor Tomasz Rompalski wręczył liczne wyróżnienia dla uczniów, którzy osiągnęli najlepsze wyniki w nauce.

(czytaj więcej)
19 czerwca 2019 0

Program "Umiem plywać 2019". 30 uczniów uczestniczyło w wyjazdach na basen

Od 23 marca do 8 czerwca w naszej gminie we współpracy z Kujawsko-Pomorskim Związkiem Pływackim# realizowany był program „Umiem pływać 2019”.

(czytaj więcej)
19 czerwca 2019 0

„Wakacyjna podróż po Europie” – IX Powiatowy Dzień Kultury Europejskiej

Dnia 13 czerwca 2019 roku, z inicjatywy p. Agnieszki Maciejewskiej i p. Agnieszki Bembnisty zorganizowany został IX POWIATOWY DZIEŃ KULTURY EUROPEJSKIEJ.

(czytaj więcej)
18 czerwca 2019 0

Lekcja przyrody w terenie. Wycieczka do wodociągów

5 czerwca klasa IV c oraz 12 czerwca IV b ze szkoły Podstawowej nr 2# im. Kardynała Stefana Wyszyńskiego Prymasa Tysiąclecia w Nakle nad Notecią miała niecodzienną lekcję przyrody w Komunalnym Przedsiębiorstwie Wodociągów i Kanalizacji.

(czytaj więcej)
18 czerwca 2019 0

Bezpieczne wakacje 2019. Straż miejska na spotkaniu z uczniami

W dniu 17-06-2019 roku funkcjonariusz Straży Miejskiej w Nakle nad Notecią#, st. inspektor Dariusz Chróściński, gościł w Zespole Szkolno-Przedszkolnym nr 4. Przeprowadził tam pogadanki w ramach akcji „Bezpieczne Wakacje 2019” z uczniami klas I, II i III.

(czytaj więcej)
18 czerwca 2019 0

Policjanci podczas festynu promowali bezpieczeństwo w trakcie wakacji

Policjanci z nakielskiej jednostki oraz dzielnicowa z Kcyni zaprezentowali swoją pracę w trakcie imprezy# plenerowej zorganizowanej przy Szkole Podstawowej w Laskownicy. Festyn był doskonałą okazją do rozmów o bezpiecznych sposobach spędzania nadchodzących wakacji.

(czytaj więcej)
18 czerwca 2019 0

Mundurowi na spotkaniu z uczniami. Tematem bezpieczne spędzanie wakacji

O zagrożeniach związanych z nadchodzącymi wakacjami rozmawiali podczas spotkania z uczniami# Szkoły Podstawowej nr 2 w Szubinie nakielscy mundurowi. Mowa była o niewłaściwym korzystaniu z sieci internetowej, grach komputerowych, znajomościach zawieranych przez Internet i wielu innych tematach.

(czytaj więcej)
18 czerwca 2019 0

Dzień na zdrowo i na wesoło. Uczniowie miło spędzili ten czas

17.06.2019r. odbył się w naszej Szkole Podstawowej w Witosławiu dzień pod hasłem # „NA ZDROWO I NA SPORTOWO”.

(czytaj więcej)
18 czerwca 2019 0

Rozstrzygnięcie konkursu. Zwycięzcy zostali nagrodzeni

Pod hasłem „Bliżej pasji dalej od uzależnień” nakielscy policjanci zorganizowali już po # raz szósty, Powiatowy Multimedialny Konkurs Profilaktyczny. Przedsięwzięcie skierowane do uczniów szkół z terenu powiatu nakielskiego zorganizowano w ramach kampanii „Narkotyki i dopalacze zabijają”.

(czytaj więcej)
18 czerwca 2019 0

Przyjaźń polsko-holenderska. Uczniowie poznali historię Nakła

Uczestnicy projektu „Let’s Go Exploring” realizowanego przez I LO im. Bolesława Krzywoustego w # Nakle z holenderską szkołą PENTA college CSG Jacob van Liesveldt w Hellevoetsluis wspólnie poznawali historię Nakła – Miasta Trzech Kultur.

(czytaj więcej)
17 czerwca 2019 0

"Zabytki naszego regionu". Sukces Magdy i Julii w konkursie wojewódzkim

Dnia 14 czerwca w Kujawsko-Pomorskim Centrum Kultury w # Bydgoszczy odbył się uroczysty finał XV Wojewódzkiego Konkursu Historycznego „Zabytki naszego regionu”.

(czytaj więcej)
17 czerwca 2019 0

Jak ludzie dawniej żyli? Uczniowie wybrali się na wycieczkę do Osieka

Czerwiec to znakomity czas, by wyjechać na wycieczkę po całorocznym trudzie nauki. I choć # pierwszoklasiści nie pojechali zbyt daleko to wrócili zadowoleni i pełni wrażeń!

(czytaj więcej)
17 czerwca 2019 0

Tydzień Integracji w nakielskiej Dwójce. Podczas finału odbył się pokaz mody

W dniach od 3 czerwca do 7 czerwca zorganizowano w Szkole Podstawowej nr 2# w Nakle nad Notecią Tydzień Integracji. Nadrzędnym celem było szerzenie idei tolerancji, zrozumienia, poszanowania i akceptacji drugiego człowieka, takim, jaki jest.

(czytaj więcej)
17 czerwca 2019 0

Obóz sportowy w Borowicach. Uczniowie Dwójki wrócili pełni wrażeń!

W dniach 03.06.2019 do 07.06.2019 uczniowie z klas sportowych nakielskiej Dwójki# przebywali na obozie sportowym w Borowicach koło Karpacza.

(czytaj więcej)
0

Projekt łóżka producenta z Bydgoszczy w „Werandzie”

Sypialnia to jedno z najważniejszych wnętrz w domu. W tym pomieszczeniu spędzamy znaczącą część doby, w związku z czym wszystkie meble powinny być dobrze dopasowane do indywidualnych potrzeb.

(czytaj więcej)
0

Młodzi na rynku pracy w kujawsko-pomorskim. Sprawdzamy statystyki

Według Badania Aktywności Ekonomicznej Ludności (BAEL) w IV kwartale 2017 r. w #województwie kujawsko-pomorskim sytuacja ludzi młodych na rynku pracy była trudniejsza niż ogółu populacji. Grupę tę charakteryzowały niższy współczynnik aktywności zawodowej oraz wskaźnik zatrudnienia.

(czytaj więcej)
0

Jak długo żyją mieszkańcy kujawsko-pomorskiego? Zobacz statystyki

Od ostatniej dekady ubiegłego stulecia obserwowane jest w Polsce wydłużanie się #przeciętnego trwania życia we wszystkich województwach.

(czytaj więcej)
0

Jak zrobić murowany grill?

Grillowanie to jeden z przyjemniejszych sposobów na plenerowy wypoczynek. Miły czas w gronie znajomych smakuje najlepiej, gdy stoły zastawione są pieczonymi na grillu mięsami, rybami i warzywami. Na rynku znajdziemy wiele przenośnych urządzeń do grillowania, ale miłośnicy takiej formy wypoczynku z pewnością powinni pomyśleć o czymś więcej – o zbudowaniu własnego grilla. Jak to zrobić i dlaczego warto?

(czytaj więcej)