Dziś mamy 14 grudnia 2019, sobota, imieniny obchodzą:

Z życia szkół

13 grudnia 2019 0

„Ortografia im niestraszna”. Uczniowie świetnie sobie poradzili

12 grudnia 2019 r. w Szkole Podstawowej im. Orła Białego w Palmierowie odbyła się # szesnasta już edycja Międzyszkolnego Konkursu Ortograficznego pod hasłem „Choć ortografia przeraża nas, walkę z błędami zacząć czas!”.

(czytaj więcej)
13 grudnia 2019 0

Jak ważne jest bezpieczeństwo? Dzielnicowy przeprowadził ważną lekcję

Uczniowie najmłodszych klas z Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w # Występie spotkali się z dzielnicowym i rozmawiali z nim o ważnych tematach związanych z bezpieczeństwem. Prelekcji dzielnicowego wysłuchało blisko 65 uczniów.

(czytaj więcej)
13 grudnia 2019 0

III Tydzień Ekologiczny w Samostrzelu. Odbyło się podsumowanie projektu

W ostatnim tygodniu listopada, już po raz trzeci, w Zespole Szkół Ponadpodstawowych w # Samostrzelu odbył się Tydzień Ekologiczny.

(czytaj więcej)
13 grudnia 2019 0

Jednodniowe szkolenie zapoznawcze. Kadeci poszerzyli swoją wiedzę

Dnia 10.12.2019r. uczniowie kadeci klasy wojskowej IITL z Zespołu Szkół # im. prof. Emila Chroboczka w Szubinie uczestniczyli po raz pierwszy w jednodniowym zapoznawczym szkoleniu na podinowrocławskim poligonie m. Łojewo z żołnierzami Terytorialnej Służby Wojskowej 82. batalionu piechoty lekkiej w Inowrocławiu.

(czytaj więcej)
13 grudnia 2019 0

Akcja "Szlachetna Paczka". Zrobienie paczek sprawiło wiele radości

Już po raz trzeci z okazji zbliżających się Świąt Bożego Narodzenia uczniowie z # Zespołu Szkół Ponadpodstawowych im. W. Witosa w Samostrzelu wzięli udział w ogólnopolskiej akcji Szlachetna Paczka.

(czytaj więcej)
13 grudnia 2019 0

Uczniowie na wyjeździe studyjnym. Młodzież nabyła nowe umiejętności

Uczniowie I Liceum Ogólnokształcącego im. S. Wyspiańskiego w Szubinie odwiedzili # Zakład Termicznego Przekształcania Odpadów w Bydgoszczy.

(czytaj więcej)
13 grudnia 2019 0

Prawdziwa aura Bożego Narodzenia. Wyjątkowa opowieść wigilijna

„Cicha noc, Święta noc, pokój niesie ludziom wszem”… ta i wiele innych # polskich kolęd, wybrzmiały w Szkole Podstawowej nr 2 im. Kardynała Stefana Wyszyńskiego Prymasa Tysiąclecia w Nakle dnia 12 grudnia po zajęciach lekcyjnych.

(czytaj więcej)
13 grudnia 2019 0

Wspólne zabawa w szkolnej auli. Nie zabrakło świątecznych akcentów

W poniedziałkowy ranek 9 grudnia 2019r. uczniowie o specjalnych potrzebach # edukacyjnych ze Szkoły Podstawowej nr 2 w Nakle wspólnie bawili się w auli szkoły.

(czytaj więcej)
13 grudnia 2019 0

„Humaniści na start!". Uczniowie z Szubina zostali stypendystami

Uczniowie I LO im. Stanisława Wyspiańskiego w Szubinie zostali # stypendystami projektu „Humaniści na start!" na rok szkolny 2019/2020.

(czytaj więcej)
12 grudnia 2019 0

Ogólnopolski konkurs historyczny. Uczniowie z Szubina w gronie laureatów

Uczniowie I LO im. Stanisława Wyspiańskiego w Szubinie startowali w # ogólnopolskim konkursie historycznym Multitest 2019 zorganizowanym przez Centrum Edukacji Szkolnej w Warszawie.

(czytaj więcej)
12 grudnia 2019 0

Mikołajkowy Turniej Siatkówki. Do rywalizacji przystąpiły 4 zespoły

6 grudnia uczennice naszej szkoły wzięły udział w Mikołajkowym Turnieju # Siatkówki Dziewcząt zorganizowanym przez ZS im. prof. E. Chroboczka.

(czytaj więcej)
12 grudnia 2019 0

„Życie ludzkie w moich rękach”. Odbyło się podsumowanie projektu

10 grudnia w I Liceum Ogólnokształcącym im. St. Wyspiańskiego w Szubinie odbyło się # uroczyste podsumowanie projektu „Życie ludzkie w moich rękach”. Projekt był finansowany ze środków powiatu nakielskiego w ramach realizacji zajęć pozalekcyjnych.

(czytaj więcej)
12 grudnia 2019 0

Turniej Mini Lan 2019. Uczniowie chętnie uczestniczyli w zawodach

To w CKZiU w Wyrzysku po raz kolejny odbył się Drużynowy Międzyszkolny Turniej # E-sport Mini Lan 2019 pod honorowym patronatem Starosty Pilskiego oraz Burmistrz Wyrzyska.

(czytaj więcej)
12 grudnia 2019 1

Rejonowy Turniej Tenisa Stołowego. Rozegrano zacięte spotkania

W czwartek, 28 listopada 2019r. w hali sportowej Centrum Kształcenia Zawodowego i # Ustawicznego w Wyrzysku zostały rozegrane Drużynowe Mistrzostwa Rejonu Pilskiego w tenisie stołowym dziewcząt i chłopców pod honorowym patronatem Starosty Pilskiego.

(czytaj więcej)
11 grudnia 2019 0

Po raz kolejny wzięli udział w olimpiadzie. Godne reprezentowali szkołę

6 grudnia 2019 roku uczniowie Zespołu Szkół Technicznych w Kcyni – Sandra #Kiepiela, #Zuzanna Wiejaczka i Rafał Krzyżanowski z klasy III Technikum Ekonomicznego, po raz kolejny wzięli udział w Kujawsko-Pomorskiej Olimpiadzie Wiedzy o Bezpieczeństwie – „Bezpieczny i przyjazny region

(czytaj więcej)
11 grudnia 2019 0

Uczniowie świętowali. Za nimi półmetek edukacji w szkole średniej!

15 listopada uczniowie klasy II LO oraz klasy III TI w ZST w Kcyni świętowali #półmetek swojej edukacji w szkole średniej. Połowinki odbyły się w świetlicy w Żurawi.

(czytaj więcej)
11 grudnia 2019 0

Finał Akcji „Dar Serca”. Przekazano dary dla oddziałów dziecięcych szpitala

W piątek, 6 grudnia Samorząd Uczniowski ZST w Kcyni przekazał zebrane dary #w ramach akcji organizowanej przez Stowarzyszenie „Sąsiedzi”.

(czytaj więcej)
11 grudnia 2019 0

Przedświąteczna pomoc potrzebującym. Zorganizowano szereg akcji

Grudzień to taki niezwykły miesiąc, w którym pomoc okazywana jest wszędzie i #wszystkim. W sklepach, na ulicy, w telewizji i radiu słyszymy o akcjach charytatywnych i licznych zbiórkach. Niektórych to bardzo denerwuje, a przecież wszelkie akcje nie są przymusem. Jednak bardzo wielu ludzi otwiera swoje serca na drugiego człowieka i dzieli się tym co posiada.

(czytaj więcej)
11 grudnia 2019 0

Wspólnie można zrobić dużo dobrego. Świąteczna akcja „Witaj Mikołaju”

Święta Bożego Narodzenia coraz bliżej, dlatego też młodzi wolontariusze z #Zespołu Szkół Technicznych w Kcyni, zorganizowali - jak co roku - świąteczną akcję „Witaj Mikołaju" skierowaną do osób potrzebujących z naszej gminy.

(czytaj więcej)
11 grudnia 2019 0

„Tenis stołowy - Trenuj z pasją”. Turniej kończył cykl treningów i zawodów

Dnia 4 grudnia 2019 roku w sali sportowej w Rynarzewie odbył się Mikołajkowy Turniej Tenisa Stołowego.

(czytaj więcej)
11 grudnia 2019 0

Wizyta w Zakładzie Karnym. Było to ciekawe doświadczenie dla licealistów

Na przełomie listopada i grudnia zorganizowano dla młodzieży kl. 1c (o profilu policyjnym) oraz #kl. 2 w szubińskim liceum wyjazd do Zakładu Karnego w Bydgoszczy-Fordonie, w ramach realizacji projektu "Przez sport i profilaktykę do wolności od nałogów i przemocy".

(czytaj więcej)
10 grudnia 2019 0

Grały reprezentacje trzech gmin. Sprawdź wyniki mistrzostw

4 grudnia 2019 r. w Szkole Podstawowej w Rynarzewie odbyły się Mistrzostwa #Powiatu Nakielskiego w Tenisie Stołowym Drużynowym.

(czytaj więcej)
10 grudnia 2019 0

Mikołajkowe zmagania sportowe w Staszicu. Frekwencja dopisała!

Dnia 4 grudnia 2019 roku na hali widowiskowo-sportowej przy Zespole Szkół im. Stanisława #Staszica w Nakle nad Notecią odbył się Międzyszkolny Mikołajkowy Turniej Piłki Halowej chłopców o Puchar Dyrektora Staszica.

(czytaj więcej)
10 grudnia 2019 0

Każdy inny, wszyscy równi. Nagrodzono autorów najlepszych prac plastycznych

W związku z obchodzonym w Szkole Podstawowej w Sadkach Dniem Osób #Niepełnosprawnych, w listopadzie, ogłoszony został konkurs na najlepszą pracę plastyczną w zakresie problematyki integracji.

(czytaj więcej)
10 grudnia 2019 0

IX Turniej Warcabowy w szubińskim LO. Zawody były bardzo wyrównane

W I Liceum Ogólnokształcącym im. Stanisława Wyspiańskiego w Szubinie odbył się #IX Turniej Warcabowy SZUBIN OPEN. Tym razem zawody były bardzo wyrównane, gdyż po kilku warcabistów w grupach zgromadziło tyle samo punktów i o końcowej klasyfikacji musiała zadecydować punktacja dodatkowa.

(czytaj więcej)
10 grudnia 2019 0

Pomagali w prowadzeniu imprezy. Praca nie przeszkodziła w świetnej zabawie

Tradycyjnie w okolicach dnia 6 grudnia, Caritas Diecezji Bydgoskiej zaprasza co #roku do wspólnej zabawy mikołajkowej na Hali Sportowo – Widowiskowej Łuczniczka w Bydgoszczy. W tym roku XI edycja akcji edukacyjno-charytatywnej „Bezpieczeństwo ze Świętym Mikołajem” współorganizowanej wraz z Komendą Wojewódzką Policji w Bydgoszczy odbyła się 9 grudnia w godz. 14.00-17.00.

(czytaj więcej)
10 grudnia 2019 2

Kiermasz na rzecz szkoły. Można było zakupić ozdoby bożonarodzeniowe

W minioną niedzielę. 8.12.2019r. przy kościele św. Mikołaja i NMP w Mroczy odbył #się Kiermasz Bożonarodzeniowy przygotowany przez Niepubliczną Szkołę Podstawową Stowarzyszenie „KMK” w Kosowie.

(czytaj więcej)
09 grudnia 2019 0

Troje młodych statystyków z LO. Wzięli udział w olimpiadzie

W środę 4 grudnia 2019 r. na Wydziale Zarządzania Uniwersytetu Technologiczno-#Przyrodniczego w Bydgoszczy odbył się etap okręgowy IV Olimpiady Statystycznej.

(czytaj więcej)
0

Czekasz na paczkę od Mikołaja? Odbierz ją z mObywatelem

W emocjach i przedświątecznej gorączce można zapomnieć o wielu sprawach, a na pewno o # dowodzie osobistym. Pamiętajcie: idąc na pocztę po odbiór paczek z prezentami wystarczy telefon z aplikacją mObywatel.

(czytaj więcej)
0

Waga dziecka w pierwszych miesiącach życia. Sprawdź, na co zwrócić uwagę

To, ile niemowlę waży, potrafi powiedzieć bardzo wiele o stanie jego zdrowia i o tym, #czy rozwój maluszka przebiega prawidłowo. Dlatego chcąc w porę zapobiegać ewentualnym problemom zdrowotnym dziecka tak ważne jest, żeby systematycznie kontrolować jego wagę. Porad udziela położna Renata Lustyk, ambasadorka kampanii „Położna na medal”.

(czytaj więcej)
0

Przedświąteczne podróże. O czym pamiętać, lecąc pierwszy raz samolotem?

Okres świąteczno-noworoczny to czas lotniczego szczytu # pasażerskiego. Podróżujemy zarówno do naszych rodzin, jak i na wypoczynek w egzotyczne zakątki świata.

(czytaj więcej)
0

Święta z kredytem lub pożyczką? Na co warto zwrócić uwagę

Okres świąteczno-noworoczny oznacza dla wielu osób spotkania z # rodziną, przyjaciółmi i znajomymi.

(czytaj więcej)