Dziś mamy 19 lutego 2019, wtorek, imieniny obchodzą:

Co, gdzie, kiedy?


Szanowni Czytelnicy! - przekazujemy Wam nowe narzędzie do lepszej współpracy i komunikowania się z portalem.


Teraz możecie w łatwy sposób informować nas o planowanych wydarzeniach w Waszych miejscowościach, szkołach czy parafiach.


Mamy nadzieję, że korzystanie z formularza Zgłoś wydarzenie nie sprawi nikomu kłopotu, stąd nasza prośba - wysyłajcie do nas wiadomości, o których będziemy mogli napisać.

*

Foto i wideo można przesyłać pojedynczo (najlepiej w formatach .jpg, .wmv, .flv) lub spakowane jako archiwum .zip albo .rar. Wielkość pliku nie może przekraczać 64 MB

Formularz wysłany, dziękujemy!
Wypełnij wymagane pola!

19 lutego 2019 0

„Nasze Powstanie”. Zapraszamy na spotkanie autorskie

Gminne Centrum Kultury i Biblioteka w Kcyni zapraszają na spotkanie autorskie z Markiem Rezlerem,# autorem książki „Nasze Powstanie”. Spotkanie odbędzie się dnia 19 lutego w sali GCKiB przy ulicy Libelta 27 o godzinie 17:00. Wstęp wolny

(czytaj więcej)
19 luty 2019 0

Cliff Stevens w "Cafe Emilia"

19.02.2019 roku CLIFF STEVENS BAND w Cafe Emilia. Cliff Stevens to wielokrotnie nagradzany # gitarzysta bluesowy z Montrealu w Kanadzie.

(czytaj więcej)
21 lutego 2019 0

Spotkanie poetyckie

21 Lutego, z okazji Międzynarodowego Dnia Języka Ojczystego, Miejsko# - Gminna Biblioteka Publiczna w Mroczy serdecznie zaprasza na spotkanie poetyckie z Małgorzatą Szwedą - Czerwińską.

(czytaj więcej)
21 lutego 2019 0

Spotkanie autorskie z Robertem Czerniakiem

Powiatowa i Miejska Biblioteka Publiczna w Nakle nad Notecią zaprasza na spotkanie autorskie# z Robertem Czerniakiem, podróżnikiem, autorem książki „Podróże bez granic”. Jest to opowieść o wędrówce przez Amerykę Łacińską i Australię, zmaganiach z chorobą nowotworową 19-letniego syna autora oraz o spełnianiu marzeń. To historia o prawdziwym życiu, dalekich podróżach, pasji i życiowych zakrętach. Podczas spotkania będzie można nabyć książkę w promocyjnej cenie.

(czytaj więcej)
21 lutego 2019 0

Ćwierćfinał Mistrzostw Polski Juniorów

W środę o godzinie 11:00 w siedzibie PZPS odbyło się losowanie grup ćwierćfinałowych # Mistrzostw Polski Juniorów.

(czytaj więcej)
22 lutego 2019 0

"Faktury". Wystawa grupy Flesz

Klub Miłośników Fotografii Flesz zaprasza na wystawę zbiorową zatytułowaną "Faktury". # Wernisaż wystawy odbędzie się w piątek, 22 lutego o godzinie 18:00 w Rejonowej Bibliotece Publicznej w Szubinie. Wstęp wolny.

(czytaj więcej)
23 lutego 2019 0

II Otwarte Zawody Młodzieżowych Drużyn Pożarniczych

Wzorem roku ubiegłego, Zarząd Oddziału Miejsko-Gminnego Związku Ochotniczych Straży # Pożarnych Rzeczypospolitej Polskiej w Mroczy, organizuje II Halowe Zawody Młodzieżowych Drużyn Pożarniczych, które odbędą się 23 lutego 2019r. (od godz. 10.00) w Hali Widowiskowo-Sportowej w Mroczy przy ul. Józefa Piłsudskiego 4.

(czytaj więcej)
23 luty 2019 0

Pokaz filmu "Wiatr we włosach"

W współpracy z Nadnoteckie Sokoły organizujemy pokaz filmu dokumentalnego "Wiatr we włosach" w # Nakielskim Ośrodku Kultury w Nakle nad Notecią. Widzimy się 23 lutego o godzinie 14:00. Wstęp wolny!

(czytaj więcej)
24 lutego 2019 0

Kabaret Smile w Kcyni

Gminne Centrum Kultury i Biblioteki im. Klary Prillowej w Kcyni zaprasza # na Kabaret Smile.

(czytaj więcej)
28 lutego 2019 0

Nakło nad Notecią ponownie zatańczy na lodzie!

Tradycją stało się już, że w Nakle nad Notecią tłusty czwartek kojarzy się nie tylko z pączkami, ale # także z najbardziej roztańczoną imprezą zimy. 4 lata temu w głowie autorki bloga WODOODPORNA zrodził się pomysł, który pomagają realizować: Nakielski Ośrodek Kultury, Nakielska Administracja Domów Mieszkalnych, Fundacja "W Kuźni", a w tym roku szczególnie .mpTRÓJCA.

(czytaj więcej)
02 marca 2019 1

Ostatki 2019

Stara Stodoła w Olszewce serdecznie zaprasza na Ostatki 2 marca. Bawimy się od 20:00. Gra DJ # Wojtek Szachnowski. Cena to 120 złotych od osoby

(czytaj więcej)
02 marca 2019 0

Szubiński Festiwal Lekkiego Absurdu "SzuFLA"

Szubiński Dom Kultury wraz z agencją artystyczną Start i Gniewomirem Piekarskim po raz drugi mają # przyjemność organizować Szubiński Festiwal Lekkiego Absurdu „SzuFLA”.

(czytaj więcej)
03 marca 2019 0

Koncert zespołu Skaldowie

Zapraszamy wszystkich na koncert zespołu Skaldowie, który odbędzie się 3 marca 2019 r o godzinie 18:00 w Kościele Parafialnym pw. św. Mikołaja i Wniebowzięcia NMP w Mroczy.

(czytaj więcej)
03 marca 2019 0

Bieg Pamięci Żołnierzy Wyklętych

Dnia 3 marca br. o godzinie 11:00 odbędzie się bieg pamięci.

(czytaj więcej)
09 marca 2019 0

Koncert z okazji Dnia Kobiet

Jak co roku zapraszamy na koncert organizowany z okazji # Dnia Kobiet.

(czytaj więcej)
10 marzec 2019 0

Koncert Dominiki Żukowskiej i Andrzeja Koryckiego

Zapraszamy w niedzielę, 10 marca 2019 roku na koncert Dominiki Żukowskiej i Andrzeja Koryckiego.

(czytaj więcej)
0

Projekt łóżka producenta z Bydgoszczy w „Werandzie”

Sypialnia to jedno z najważniejszych wnętrz w domu. W tym pomieszczeniu spędzamy znaczącą część doby, w związku z czym wszystkie meble powinny być dobrze dopasowane do indywidualnych potrzeb.

(czytaj więcej)
0

Młodzi na rynku pracy w kujawsko-pomorskim. Sprawdzamy statystyki

Według Badania Aktywności Ekonomicznej Ludności (BAEL) w IV kwartale 2017 r. w #województwie kujawsko-pomorskim sytuacja ludzi młodych na rynku pracy była trudniejsza niż ogółu populacji. Grupę tę charakteryzowały niższy współczynnik aktywności zawodowej oraz wskaźnik zatrudnienia.

(czytaj więcej)
0

Jak długo żyją mieszkańcy kujawsko-pomorskiego? Zobacz statystyki

Od ostatniej dekady ubiegłego stulecia obserwowane jest w Polsce wydłużanie się #przeciętnego trwania życia we wszystkich województwach.

(czytaj więcej)
0

Jak zrobić murowany grill?

Grillowanie to jeden z przyjemniejszych sposobów na plenerowy wypoczynek. Miły czas w gronie znajomych smakuje najlepiej, gdy stoły zastawione są pieczonymi na grillu mięsami, rybami i warzywami. Na rynku znajdziemy wiele przenośnych urządzeń do grillowania, ale miłośnicy takiej formy wypoczynku z pewnością powinni pomyśleć o czymś więcej – o zbudowaniu własnego grilla. Jak to zrobić i dlaczego warto?

(czytaj więcej)