Dziś mamy 21 lutego 2019, czwartek, imieniny obchodzą:

Warto wiedzieć

20 lutego 2019 0

Zmiany w nieodpłatnej pomocy prawnej. Kto może z niej skorzystać?

1 stycznia 2019 roku weszła w życie ustawa zmieniająca dotychczasowe # zasady działania nieodpłatnej pomocy prawnej.

(czytaj więcej)
20 lutego 2019 0

Szkolenia pracowników PKP. Coraz większe bezpieczeństwo pasażerów

Ponad 21 000 pracowników PKP Polskich Linii Kolejowych S.A. w 2018 r. przeszło # szkolenia i pouczenia w zakresie bezpieczeństwa.

(czytaj więcej)
20 lutego 2019 1

Coraz więcej osób zakłada Profil Zaufany. Do czego może się przydać?

Cztery dni i ponad 90 tysięcy nowych Profili Zaufanych! Profil Zaufany się # przydaje. Nie tylko przy e-PIT. Wie już o tym ponad 2,7 milionów Polaków.

(czytaj więcej)
18 lutego 2019 0

Podaruj 1 procent organizacji z regionu. Wykaz uprawnionych

Zachęcamy do przekazania jednego procenta podatku dochodowego na rzecz wybranej organizacji # pożytku publicznego. Publikujemy listę ngo-sów z naszego regionu, którym można przekazać takie wsparcie.

(czytaj więcej)
17 lutego 2019 9

Jakub dopiero na 4 miejscu. Najpopularniejsze imiona dla chłopców

Listę najpopularniejszych imion nadawanych dziewczynkom w 2018 # roku już opublikowaliśmy. Przyszedł czas na imiona chłopców.

(czytaj więcej)
16 lutego 2019 1

Zuzia, Lena i Maja. Oto najpopularniejsze imiona dla dziewczynek

Ministerstwo Cyfryzacji podało dane na temat imion nadawanych dzieciom w 2018 roku.

(czytaj więcej)
16 lutego 2019 7

"Skarbówka" wypełniła za nas PIT-y. Sprawdź, czy wszystko się zgadza

Od 15 lutego możesz usiąść wygodnie i sprawdzić swoje zeznanie podatkowe, które wypełnił za # Ciebie urząd.

(czytaj więcej)
14 lutego 2019 4

Dziś Święto Zakochanych. Jak obchodzicie to wyjątkowe święto? (sonda)

14 lutego przypada coroczne święto # zakochanych, czyli Walentynki.

(czytaj więcej)
11 lutego 2019 0

Europejski Dzień Numeru Alarmowego 112. Coraz więcej ludzi potrzebuje pomocy

Dziś obchodzimy Europejski Dzień Numeru Alarmowego 112. W 2018 r. operatorzy Centrum # Powiadamiania Ratunkowego w Bydgoszczy odebrali prawie 1,5 mln zgłoszeń.

(czytaj więcej)
06 lutego 2019 7

Nielegalny ubój bydła. Mięso jest bezpieczne

Główny Lekarz Weterynarii Paweł Niemczuk oraz Główny Inspektor Sanitarny# Jarosław Pinkas poinformowali dziś, że mięso z nielegalnego uboju, pochodzące z rzeźni w okolicy Ostrowi Mazowieckiej, jest bezpieczne dla zdrowia i życia ludzi.

(czytaj więcej)
05 lutego 2019 4

Dzień Bezpiecznego Internetu. Co robić by czuć się bezpiecznie?

Dzisiaj w całej Europie obchodzony jest Dzień Bezpiecznego Internetu.# Święto to powstało z inicjatywy Komisji Europejskiej i ma na celu zwrócenie uwagi na kwestię bezpieczeństwa dzieci i młodzieży korzystających z internetu. W Polsce dzień ten organizowany jest przez Fundacje Dajemy Dzieciom Siłę oraz NASK, które są odpowiedzialne za realizację programu "Safer Internet". Co roku organizacje zachęcają szkoły, firmy i osoby prywatne do realizowania przez cały luty inicjatyw na rzecz bezpieczeństwa internautów.

(czytaj więcej)
24 stycznia 2019 2

Nowe e-dowody w Polsce. Trwają prace nad wdrożeniem projektu

Komitet Rady Ministrów do spraw Cyfryzacji (KRMC) przyjął dziś informację Ministra Cyfryzacji o # stanie przygotowania do wdrożenia e-dowodu w Polsce.

(czytaj więcej)
23 stycznia 2019 7

Złożenie uroczystej przysięgi wojskowej. Ważny dzień dla każdego żołnierza

W najbliższą sobotę, 26 stycznia br. o godzinie 10.00 na terenie Centrum Szkolenia Artylerii i # Uzbrojenia w Toruniu, ul. Sobieskiego 36, żołnierze 8 Kujawsko-Pomorskiej Brygady OT złożą uroczystą przysięgę wojskową.

(czytaj więcej)
21 stycznia 2019 1

Zmiany w dowodach osobistych. Pomyślny przebieg testów

Ministerstwo Cyfryzacji wspólnie z Centralnym Ośrodkiem Informatyki oraz przedstawicielami MSWiA # oraz PWPW przeprowadziło w weekend testy dowodu osobistego z warstwą elektroniczną.

(czytaj więcej)
18 stycznia 2019 0

Bezpieczna podróż na ferie

Numer rejestracyjny autokaru – to wszystko co musisz znać, by upewnić się, że Twoje dziecko # bezpiecznie rozpocznie podróż na zimowy wypoczynek.

(czytaj więcej)
12 stycznia 2019 5

Odbudowa zniszczonego kościoła. Wsparcie z samorządu województwa

Zakończyła się odbudowa zniszczonego w pożarze dachu kościoła św. Stanisława Biskupa w # Ciężkowie w gminie Szubin (powiat nakielski).

(czytaj więcej)
12 stycznia 2019 13

Bezpieczeństwo na peronie. Akcje prowadzone przez PKP

Więcej patroli Straży Ochrony Kolei na stacjach, przystankach, mostach i wiaduktach. Akcje # ulotkowe, spotkania edukacyjne PKP Polskich Linii Kolejowych S.A. z dziećmi i młodzieżą oraz i żółte naklejki na przejazdach kolejowo-drogowych, to działania, które zwiększą bezpieczeństwo podczas ferii zimowych.

(czytaj więcej)
12 stycznia 2019 3

Ważna rola badań. Wczesna diagnoza może uratować życie

Rak piersi co roku odbiera życie kilkunastu tysiącom polskich Kobiet – Mamom, # Siostrom, Przyjaciółkom.

(czytaj więcej)
11 stycznia 2019 0

Bezpieczeństwo w trakcie wyjazdu na ferie. Zobacz co możesz zrobić!

Odliczanie, pakowanie i… ruszamy! Zaczyna się sezon zimowych wyjazdów. Sprawdź, jak się do nich # przygotować? Bez wychodzenia z domu.

(czytaj więcej)
09 stycznia 2019 1

Inwestycje w naszym województwie. Obiekty bliskie mieszkańcom

Nowe boiska, siłownie zewnętrzne i strefy aktywności – w regionie wybudowano lub doposażono 36 # ogólnodostępnych, bliskich mieszkańcom obiektów i miejsc sportowo-rekreacyjnych.

(czytaj więcej)
09 stycznia 2019 5

Kolejne inwestycje w naszym regionie. Ułatwienia dla rowerzystów

W połowie stycznia rusza kolejny konkurs w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego # Województwa Kujawsko-Pomorskiego, w którym między innymi samorządy lokalne mogą uzyskać dofinansowanie na budowę ścieżek rowerowych.

(czytaj więcej)
09 stycznia 2019 20

Kontrole w escape roomach. Czy to bezpieczna forma rozrywki? (sonda)

W miniony piątek, 4 stycznia nasz kraj obiegła smutna wieść o tragicznej śmierci # pięciu nastolatek podczas wizyty w koszalińskim escape room. W związku z możliwymi nieprawidłowościami w tego typu obiektach, podjęto decyzję o kontroli.

(czytaj więcej)
07 stycznia 2019 1

Kiedy potrzebny jest paszport. Zobacz co trzeba zrobić!

Za tydzień uczniowie z pierwszych pięciu województw zaczną ferie zimowe. Czasu coraz mniej, # wyjazd wykupiony, wniosek o paszport złożony i...? Sprawdź online, czy Twój dokument jest gotowy. Jeśli chcesz wypocząć w jednym z państw Unii Europejskiej do wyjazdu wystarczy dowód osobisty. Problem pojawia się kiedy chcesz ruszyć dalej.

(czytaj więcej)

"Gdy milknie zasłuchana widownia..."

Rozmowa z Elżbietą Kornaszewską-Rogacką, prezesem, kierownikiem artystycznym # i choreografem obchodzącego sześćdziesięciolecie Zespołu Pieśni i Tańca Ziemia Bydgoska, wieloletnim kierownikiem artystycznym i choreografem ZPiT Krajna z Nakła.

(czytaj więcej)
05 stycznia 2019 1

Zgubiłeś dowód osobisty? Zobacz co możesz zrobić!

W trakcie sylwestrowej nocy zgubiłeś lub uszkodziłeś dowód osobisty? Dla swojego dobra zgłoś to jak # najszybciej. By to zrobić, nie musisz iść do urzędu.

(czytaj więcej)
03 stycznia 2019 3

Podsumowanie prac na drogach. Udało się zrealizować wiele spraw

Wykonawca robót budowlanych na odcinku 6 – Trakcja PRKil S.A., po uzyskaniu Zezwoleń na # Realizację Inwestycji Drogowej (ZRID) wydanych w dniu 11.04.2017 r. dla powiatu żnińskiego oraz w dniu 28.04.2017 dla powiatu nakielskiego, rozpoczął prace przy budowie drogi ekspresowej S5 na odcinku Szubin – Jaroszewo (długość około 19,3 km).

(czytaj więcej)
03 stycznia 2019 4

Zimowa przerwa drogowców. Powrót do pracy wiosną

W okresie od 15 grudnia 2018 r. do 15 marca 2019 r. na terenie budowy m.in drogi ekspresowej S5 # oraz obwodnicy Inowrocławia, obowiązywać będzie tzw. przerwa zimowa.

(czytaj więcej)
03 stycznia 2019 1

Ważna informacja dla właścicieli lasów. Decyzja w sprawie pomocy finansowej

Informujemy, iż właściciele lasów prywatnych ubiegający się o pomoc finansową z Funduszu Leśnego na # uporządkowanie lasu zniszczonego podczas ubiegłorocznej nawałnicy, zgodnie z decyzją Starosty są zobowiązani uprzątnąć zniszczony las w terminie określonym przez Starostę oraz poinformować Starostwo o wykonaniu tej decyzji.

(czytaj więcej)
0

Projekt łóżka producenta z Bydgoszczy w „Werandzie”

Sypialnia to jedno z najważniejszych wnętrz w domu. W tym pomieszczeniu spędzamy znaczącą część doby, w związku z czym wszystkie meble powinny być dobrze dopasowane do indywidualnych potrzeb.

(czytaj więcej)
0

Młodzi na rynku pracy w kujawsko-pomorskim. Sprawdzamy statystyki

Według Badania Aktywności Ekonomicznej Ludności (BAEL) w IV kwartale 2017 r. w #województwie kujawsko-pomorskim sytuacja ludzi młodych na rynku pracy była trudniejsza niż ogółu populacji. Grupę tę charakteryzowały niższy współczynnik aktywności zawodowej oraz wskaźnik zatrudnienia.

(czytaj więcej)
0

Jak długo żyją mieszkańcy kujawsko-pomorskiego? Zobacz statystyki

Od ostatniej dekady ubiegłego stulecia obserwowane jest w Polsce wydłużanie się #przeciętnego trwania życia we wszystkich województwach.

(czytaj więcej)
0

Jak zrobić murowany grill?

Grillowanie to jeden z przyjemniejszych sposobów na plenerowy wypoczynek. Miły czas w gronie znajomych smakuje najlepiej, gdy stoły zastawione są pieczonymi na grillu mięsami, rybami i warzywami. Na rynku znajdziemy wiele przenośnych urządzeń do grillowania, ale miłośnicy takiej formy wypoczynku z pewnością powinni pomyśleć o czymś więcej – o zbudowaniu własnego grilla. Jak to zrobić i dlaczego warto?

(czytaj więcej)