Dziś mamy 13 lipca 2020, poniedziałek, imieniny obchodzą:

Warto wiedzieć

12 lipca 2020 0

Bezpieczna podróż. Policja prowadzi wzmożone kontrole autobusów

W ostatnim czasie doszło do kilku groźnych wypadków drogowych z udziałem autobusów, w tym także# autobusów komunikacji publicznej. Z punktu widzenia bezpieczeństwa ruchu drogowego, tylko trzeźwy i wypoczęty kierowca warunkuje bezpieczeństwo na drodze. Ostatnie wydarzenia pokazały, że osoby - od których ze względu na wykonywany zawód oczekuje się nieskazitelnego stanu psychofizycznego - zlekceważyły elementarne zasady bezpieczeństwa.

(czytaj więcej)
11 lipca 2020 0

Bezpieczne wakacje. O czym warto pamiętać?

Rozpoczęły się wyczekiwane przez wszystkie dzieci wakacje. Podczas letniego wypoczynku nie należy zapominać o# bezpieczeństwie.

(czytaj więcej)
08 lipca 2020 0

Nie czekaj do 18-tki, wyrób dziecku dowód. Jak to zrobić przez internet?

Nie tylko dorośli mogą mieć dowód osobisty. Warto wyrobić go także dzieciom. Może się #przydać w trakcie wakacyjnych podróży. Co najważniejsze, wniosek możecie złożyć przez internet.

(czytaj więcej)
08 lipca 2020 0

Okres letni to czas remontów na drogach. Zanim wyjedziesz na wakacje, sprawdź

Przed wyjazdem na wakacje warto sprawdzić mapę warunków drogowych w serwisie #GDDKiA. Okres letni to często czas budowy i remontów na drogach.

(czytaj więcej)
07 lipca 2020 1

Nie zabieraj młodych zwierząt z lasu. Zamiast pomóc, zaszkodzisz

Takim postępowaniem narażasz je na stres i skazujesz na życie poza naturalnym #środowiskiem. Czy tego właśnie chcesz? Zanim podejmiesz jakieś działania, zadzwoń do leśnika!

(czytaj więcej)
06 lipca 2020 0

„Aktywna Mama, aktywny Tata”. Rodzice otrzymają nawet 800 zł

Kolejne pół tysiąca młodych rodzin zakwalifikowanych do programu „Aktywna Mama, aktywny #Tata” otrzymuje refundację kosztów odpłatnej opieki nad maluchami do 3 roku życia. Wsparcie to nawet 800 złotych miesięcznie przez rok w postaci voucherów na pokrycie kosztów żłobka lub wynagrodzenia niani.

(czytaj więcej)
05 lipca 2020 0

By mały kleszcz nie stał się wielkim problemem. Jak się chronić?

W dniu 3 lipca 2020 r. ruszyła przygotowana przez Główny Inspektorat Sanitarny kampania #społeczna pn.: „BEZPIECZNE WAKACJE – PRZEPIS GIS”, kierowana do rodzin korzystających z różnych form wypoczynku wakacyjnego.

(czytaj więcej)
05 lipca 2020 1

Jak przygotować się do leśnej wycieczki? Lasy Państwowe podpowiadają

Lasy Państwowe przygotowały niezbędnik bezpiecznego turysty. Specjalnie przygotowane #infografiki pomogą odpowiednio się przygotować do leśnej wycieczki.

(czytaj więcej)
03 lipca 2020 0

Wytyczne Głównego Inspektora Sanitarnego dla przedszkoli i żłobków

Wytyczne przeciwepidemiczne Głównego Inspektora Sanitarnego z dnia #2 lipca 2020 r. (III aktualizacja) dla przedszkoli, oddziałów przedszkolnych w szkole podstawowej i innych form wychowania przedszkolnego oraz instytucji opieki nad dziećmi w wieku do lat 3.

(czytaj więcej)
02 lipca 2020 0

Jak bezpiecznie poruszać się na rowerze, rolkach i hulajnodze? (film)

Jak prawidłowo poruszać się ”na kółkach”, jak przygotować się do jazdy, o jakich zasadach# warto zawsze pamiętać? Właśnie dlatego powstał film edukacyjny, który wspólnie zrealizowali policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Inowrocławiu i Komendy Wojewódzkiej Policji w Bydgoszczy.

(czytaj więcej)
29 czerwca 2020 2

Druga tura wyborów prezydenckich. Skorzystaj z e-usług wyborczych

E-usługi wyborcze znowu aktywne. Jeśli chcecie dopisać się do spisu lub wpisać do #rejestru wyborców, już dziś możecie to zrobić przez internet.

(czytaj więcej)
29 czerwca 2020 0

Wakacyjny czas odpoczynku. Policjanci przypominają o bezpieczeństwie

Rozpoczęły się wyczekiwane przez wszystkie dzieci wakacje. Podczas letniego wypoczynku #nie należy zapominać o bezpieczeństwie.

(czytaj więcej)
28 czerwca 2020 0

Jesteś w ciąży? Sprawdź, jak mądrze korzystać ze słońca

Kiedy świeci słońce czujemy się lepiej. Jego promienie pobudzają wydzielanie # endorfin nazywanych hormonami szczęścia. To pod ich wpływem organizm produkuje bardzo ważną dla zdrowia witaminę D. Ważną także dla zdrowia kobiet w ciąży. Ale działanie promieni słonecznych ma też drugą stronę medalu. Jego nadmiar może przynieść niedobre konsekwencje, szczególnie dla ciężarnych.

(czytaj więcej)
26 czerwca 2020 0

Tu byliśmy, to widzieliśmy... Nie wszystkim musicie dzielić się w sieci

Przed nami pierwszy wakacyjny weekend, a to oznacza spory ruch… w mediach #społecznościowych. Przecież kto Wam uwierzy, że gdzieś byliście, jeśli nie wrzucicie zdjęcia, prawda?

(czytaj więcej)
25 czerwca 2020 0

Planujesz wymianę dowodu osobistego lub kończysz 18 lat? Zrób to online

Ponad 3 miliony Polaków ma już e-dowód. Jeśli i Wy planujecie wymianę swojego# dokumentu tożsamości, a może niebawem kończycie 18 lat, załatwcie to online. Tak jest najszybciej i najwygodniej. To udowodnione.

(czytaj więcej)
22 czerwca 2020 4

Dodatek solidarnościowy. Kto może otrzymać nowe świadczenie?

Dodatek solidarnościowy w wysokości 1400 zł miesięcznie mogą otrzymać osoby, które #po 15 marca 2020 roku, w następstwie epidemii koronawirusa, straciły pracę lub po tym terminie ich umowa na czas określony zakończyła się. Nowe świadczenie można otrzymać za 3 miesiące od 1 czerwca do 31 sierpnia, ale nie wcześniej niż od miesiąca, w którym osoba uprawniona złożyła wniosek. Wnioski należy składać do 31 sierpnia br. wyłącznie elektronicznie.

(czytaj więcej)
20 czerwca 2020 0

Dodatkowy zasiłek opiekuńczy. Rodzicu, nie zapomnij złożyć wniosku!

Do 28 czerwca przedłużone zostanie prawo do dodatkowego zasiłku opiekuńczego. Skorzystają# z niego także rodzice dzieci w wieku do lat 8.

(czytaj więcej)
18 czerwca 2020 0

Czy można zostać Dawcą szpiku, mając tatuaż? Oczywiście, że tak!

Osoby, które posiadają rysunek na skórze, i chcą dołączyć do grona blisko 1,7 mln #potencjalnych Dawców szpiku, zarejestrowanych w bazie Fundacji DKMS – mogą to zrobić bez przeszkód! Fundacja DKMS razem ze studiami tatuażu rozpoczęła akcję edukacyjną #DobryWzór, która ma na celu zwrócenie uwagi miłośników tej formy zdobienia ciała na fakt, że tatuaż nie jest przeszkodą w zostaniu Dawcą szpiku – i uratowaniu komuś życia!

(czytaj więcej)
18 czerwca 2020 0

Śmieci to nie tylko kłopoty. Można z nich produkować zieloną energię

Procesy związane z termicznym unieszkodliwianiem odpadów mogą być lekarstwem #na rosnącą z roku na rok ilość wytwarzanych odpadów. Warunkiem jest wykorzystywanie odpowiednich technologii, pozwalających na odzysk energii z troską o stan środowiska naturalnego.

(czytaj więcej)
15 czerwca 2020 7

Ryzyko zarażenia nadal istnieje. Powiat apeluje do mieszkańców

Powiat Nakielski przypomina o konieczności zasłaniania nosa i ust, szczególnie podczas #wizyt w sklepie. Mimo zmniejszenia wymiaru obostrzeń należy pamiętać, że nadal istnieje ryzyko zarażenia koronawirusem.

(czytaj więcej)
12 czerwca 2020 1

Program "Mój prąd". Poznaj sposób na obniżenie rachunków za energię

Chcecie poznać sposób na obniżenie rachunków za prąd przy jednoczesnym zaoszczędzeniu #swojej energii? Złóżcie online wniosek w programie „Mój prąd”.

(czytaj więcej)
09 czerwca 2020 2

Jak wysoką emeryturę dostaniesz? Możesz sprawdzić to sam na PUE

Każdy przyszły emeryt marzy o wysokiej emeryturze i zastanawia się, na jaką #kwotę może liczyć. Zadaje sobie pytanie, czy zostać w pracy i dalej pracować, czy od razu przejść na emeryturę? Decydując o momencie przejścia na emeryturę, warto sprawdzić samemu lub zapytać w ZUS, ile wyniesie nasza emerytura.

(czytaj więcej)
06 czerwca 2020 0

Uważaj na cyberprzestępców! Nie daj się nabrać na phishing

"Polacy szturmują sklepy! Za 15 zł wynoszą koszyki pełne zakupów! Wiemy jak to #robią!" - przyznajcie, że mielibyście ochotę kliknąć w taki link…? Wiedzą o tym cyberprzestępcy, którzy tylko na to czekają. Poznajcie phishing.

(czytaj więcej)
04 czerwca 2020 3

Chcesz głosować korespondencyjnie w najbliższych wyborach? Zgłoś to online

Profil zaufany lub e-dowód – to jedyne, czego potrzeba, by zgłosić chęć głosowania #korespondencyjnego. Warto to zrobić jak najszybciej. Zgłoszenie należy wysłać najpóźniej 12 dni przed wyborami, choć są wyjątki.

(czytaj więcej)
02 czerwca 2020 2

Idzie lato, więc uwaga na kleszcze! Niebezpieczne choroby odkleszczowe

Zbliża się lato, więc chętniej korzystamy z wypoczynku na świeżym powietrzu – wycieczki do #parków, relaks nad jeziorem czy prace na działce lub w przydomowym ogródku stają się codziennością. Pamiętajmy jednak o kleszczach – małych pajęczakach, których ukłucie może nieść ze sobą bardzo poważne konsekwencje. Zapytaliśmy eksperta, jak rozpoznać kleszczowe zapalenie mózgu i jak się przed nim chronić oraz czy oddawanie wyjętego ze skóry kleszcza do badań ma sens.

(czytaj więcej)
02 czerwca 2020 0

Nowa aplikacja dla właścicieli e-dowodów. Korzystaj z eDO App

Właściciele e-dowodów od dziś nie potrzebują już czytnika, by móc zalogować się do #usług e-administracji lub potwierdzić profil zaufany. Do sklepu Google Play trafiła właśnie aplikacja eDO App, która skutecznie go zastępuje.

(czytaj więcej)
30 maja 2020 4

Już można swobodnie oddychać. Także podczas biegania czy jazdy na rowerze

Od dzisiaj podczas uprawiania sportu na otwartej przestrzeni nie musimy zakrywać #ust i nosa. Jest jednak jeden warunek.

(czytaj więcej)
30 maja 2020 0

Dzieci będą mogły pojechać na letni wypoczynek. Są wytyczne

Ministerstwo Edukacji Narodowej we współpracy z Głównym Inspektorem Sanitarnym i #Ministerstwem Zdrowia przygotowało wytyczne dla organizatorów wypoczynku dzieci i młodzieży. Opisane procedury służą ograniczeniu ryzyka zakażenia dzieci i młodzieży oraz kadry podczas zorganizowanego wypoczynku letniego w czasie trwania epidemii COVID-19 na terenie kraju.

(czytaj więcej)
0

Postaw na grafit. Ciesz się komfortem domu niezależnie od pory roku

Eksperci są zgodni, że jedną z najbardziej opłacalnych inwestycji budowlanych#, która szybko się zwróci, jest termomodernizacja, a okres wakacyjny to świetny moment na jej przeprowadzenie.

(czytaj więcej)
0

Zrób to warzywnie! Tradycyjne dania w roślinnej odsłonie

Idealny przepis na poradzenie sobie z nudą w kuchni sprowadza się do jednego słowa: #warzywa! Mimo że plony z pól i grządek mogą wydawać się mało spektakularnym elementem dań, potrafią nieźle namieszać – zwłaszcza w tradycyjnych i znanych na wylot recepturach. Gulasz, gołąbki, spaghetti, pulpety czy curry mogą smakować wyśmienicie w warzywnej wersji bez mięsa. Zapraszamy do zielonej rewolucji w kuchniach!

(czytaj więcej)
0

Kto stawia kropkę nad i? Wprost czy między wierszami?

Każdego dnia komunikujemy się z innymi ludźmi. Na kształt wiadomości wpływ# ma nie tylko mówiący, ale również słuchacz. To, co słyszy adresat, ale przede wszystkim to, jak odbiera on daną wypowiedź, oddziałuje znacznie na jego reakcję. Jak zatem mówić, by zostać właściwie zrozumianym?

(czytaj więcej)
0

Kolorowo na talerzu. Siła warzyw w codziennej diecie

Istotna rola warzyw w codziennej diecie nie wydaje się nowym i zaskakującym #tematem. Świadomość to jedno, ale co z praktyką?

(czytaj więcej)