Dziś mamy 24 czerwca 2018, niedziela, imieniny obchodzą:

Warto wiedzieć

12 czerwca 2018 31

300 zł na wyprawkę szkolną w ramach rządowego programu. Wnioski można składać od 1 lipca

300 złotych – tyle wynosi świadczenie „Dobry start” dla każdego uczącego się dziecka. # Rząd ustanowił program, na podstawie, którego rodziny otrzymają raz w roku 300 zł na każde dziecko uczące się w szkole – bez względu na dochody. Po raz pierwszy świadczenie trafi do rodzin w tym roku. Wsparciem zostanie objętych 4,6 mln uczniów.

(czytaj więcej)
06 czerwca 2018 1

Ustawa weszła w życie, ale kierowcy dalej muszą mieć przy sobie dokumenty

W związku z licznymi wątpliwościami od kiedy kierowcy nie będą musieli wozić ze sobą #dowodu rejestracyjnego pojazdu oraz potwierdzania zawarcia polisy OC, Ministerstwo Cyfryzacji wyjaśnia: zmiana ta wejdzie w życie w terminie określonym w komunikacie ogłoszonym przez Ministra Cyfryzacji.

(czytaj więcej)
01 czerwca 2018 0

Rodzicu, od dzisiaj nie musisz spieszyć się do urzędu. Zarejestruj dziecko online

Profil zaufany i kilka minut - to wszystko czego potrzeba, by zarejestrować narodziny #dziecka online. Nowa usługa rusza 1 czerwca.

(czytaj więcej)
30 maja 2018 0

Jedziesz na mundial? Pamiętaj, aby chronić swoje zdrowie

Państwowy Powiatowy Inspektor Sanitarny w Nakle nad Notecią informuje, że Krajowy Punkt Centralny # ds. Międzynarodowych Przepisów Zdrowotnych, w związku ze zbliżającymi się Mistrzostwami Świata w Piłce Nożnej 2018 w Rosji, przekazuje ocenę ryzyka ECDC.

(czytaj więcej)
11 maja 2018 2

Woda to życie. Nadal nie umiemy dobrze nią zarządzać

Jeszcze nie tak dawno, niemal wszędzie mogliśmy ugasić pragnienie. Każdy strumień, potok czy # rzeka i każda studnia nadawała się do tego, aby się z niej napić. A kto dzisiaj by się na to odważył? Pozwolilibyśmy naszym dzieciom napić się wody ze śródpolnego strumienia, oczka wodnego, czy źródełka? Tak bardzo zatruliśmy nasze otoczenie (nawozy sztuczne, pestycydy, herbicydy), że za wodę musimy płacić – otrzymując wątpliwej jakości produkt w plastikowej butelce, którą za chwilę wyrzucimy, co jeszcze bardziej zanieczyści nasze środowisko. I tak zamyka się błędne koło.

(czytaj więcej)
08 maja 2018 4

RODO niebawem wejdzie w życie. Czy jest się czego obawiać?

Już za kilkanaście dni zaczną obowiązywać nowe przepisy dotyczące ochrony danych #osobowych - RODO. Aby ułatwić życie wszystkim, których dotyczą, a to duża grupa – m.in. przedsiębiorcy, urzędnicy, konsumenci, pacjenci, Ministerstwo Cyfryzacji przygotowało filmy informacyjne.

(czytaj więcej)
04 maja 2018 11

Chronią nasze życie i mienie. Dziś Dzień Strażaka

Służą wszędzie tam, gdzie zagrożone są życie, zdrowie i mienie. Strażacy zawodowi i ochotnicy # w całym regionie obchodzą dziś (4 maja), w dniu świętego Floriana, swoje święto. Samorząd województwa w szerokim zakresie angażuje się we wspieranie strażackich formacji.

(czytaj więcej)
01 maja 2018 1

Kupujesz auto? Żebyś się nie przejechał, sprawdź historię pojazdu

W trakcie zagranicznej majówki trafiliście na auto marzeń? Zanim zdecydujecie #się na kupno, sprawdźcie online jego historię. To proste. Warunek? Musicie mieć profil zaufany.

(czytaj więcej)
19 kwietnia 2018 1

Zrobili zakupy przez internet i zostali oszukani. Sprawdź, co radzą policjanci

Tylko wczoraj do nakielskiej policji zgłosiły się dwie osoby pokrzywdzone podczas #zawierania transakcji za pośrednictwem Internetu. Policja radzi, aby nie paść ofiarą oszustów najlepiej wybrać opcję płatności przy odbiorze towaru.

(czytaj więcej)
18 kwietnia 2018 12

Ułatwienia dla kierowców. Będzie można jeździć bez dowodu rejestracyjnego i OC

Wkrótce kierowcy nie będą musieli wozić ze sobą dowodu rejestracyjnego i poświadczenia polisy #OC. 17 kwietnia Rada Ministrów przyjęła zmiany w ustawie Prawo o ruchu drogowym autorstwa Ministerstwa Cyfryzacji.

(czytaj więcej)
15 kwietnia 2018 2

15 kwietnia obchodzimy Światowy Dzień Trzeźwości. Przeprowadzono badania

15 kwietnia obchodzimy Światowy Dzień Trzeźwości. To dobry czas, by chociaż na jeden #dzień zrezygnować z tradycyjnej lampki wina, piwa czy innych napojów zawierających alkohol.

(czytaj więcej)
09 kwietnia 2018 1

Szkodliwe, niebezpieczne i karalne. Zaczął się "sezon" na wypalanie traw

Już od wielu lat przełom zimy, wiosny oraz przedwiośnie to okresy, w których wyraźnie wzrasta #liczba pożarów łąk i nieużytków. Wiele osób wypala trawy i nieużytki rolne, tłumacząc swoje postępowanie chęcią użyźniania gleby.

(czytaj więcej)
07 kwietnia 2018 8

Światowy Dzień Zdrowia. Jak oceniasz opiekę zdrowotną w powiecie? (sonda)

Światowy Dzień Zdrowia to święto ustanowione przez Światową Organizację Zdrowia w #1948 roku. Obchodzone jest ono od roku 1950 w dniu 7 kwietnia, w rocznicę powstania Światowej Organizacji Zdrowia.

(czytaj więcej)
05 kwietnia 2018 26

Dzień Grzeczności za kierownicą. Co nas "wkurza" podczas jazdy? (sonda)

5 kwietnia to Dzień Grzeczności za Kierownicą. Jak wynika z badań prowadząc samochód często # jesteśmy agresywni, dajemy się ponosić emocjom, przeklinamy i trąbimy.

(czytaj więcej)
02 kwietnia 2018 1

Najtrudniej pokonać wstyd. Dowiedz się więcej o pedikulozie

Powiatowa Stacja Sanitarno- Epidemiologiczna w Nakle nad Notecią opublikowała infografikę na temat # wszawicy głowowej. Zachęcamy do zapoznania się z jej treścią.

(czytaj więcej)
02 kwietnia 2018 7

Lany poniedziałek. Polewamy się wodą zgodnie z tradycją

Poniedziałek Wielkanocny inaczej Śmigus- Dyngus to drugi dzień świąt, podczas których # kultywowana jest tradycja polewania się wodą.

(czytaj więcej)
29 marca 2018 0

Jak bezpiecznie spędzić święta? Policja ma kilka rad

Czas przygotowań do Świąt powinien być niezwykły. Jednak często jesteśmy zabiegani, #mamy wiele spraw do załatwienia, lista zakupów wydłuża się. Właśnie wtedy bardzo łatwo popełnić błąd i stać się ofiarą przestępstwa.

(czytaj więcej)
24 marca 2018 4

Zmiana czasu z zimowego na letni. Przestawiamy zegarki

Dzisiejszej nocy z 24 na 25 marca nastąpi zmiana czasu z zimowego na letni. W związku z tym, # musimy przestawić zegarki o godzinę do przodu.

(czytaj więcej)
15 marca 2018 0

Główny Inspektor Farmaceutyczny podjął decyzję. Lek wycofany z obrotu

Na mocy podjętej decyzji Główny Inspektor Farmaceutyczny wycofuje z obrotu na terenie całego kraju # lek o nazwie Zinbryta (Daclizumabum), roztwór do wstrzykiwań, 150 mg.

(czytaj więcej)
11 marca 2018 36

To trudna i odpowiedzialna funkcja. Dziś Dzień Sołtysa

11 marca obchodzony jest Dzień Sołtysa. Z tej okazji w coraz większej liczbie sołectw organizowane # są spotkania sołtysów z mieszkańcami.

(czytaj więcej)
11 marca 2018 45

Niedziela bez handlu stała się faktem. To dobrze czy źle? (sonda)

11 marca to pierwsza niedziela objęta zakazem handlu zgodnie z wprowadzoną 1 marca ustawą. # Sklepy należące do sieci handlowych są zamknięte, podobnie jak galerie handlowe. Wielu przedsiębiorców stara się obchodzić te przepisy. Inni cieszą się, że mogą w ten dzień nie iść do pracy i spędzić go z najbliższymi.

(czytaj więcej)
10 marca 2018 0

Program Profilaktyki Raka Jelita Grubego. Do kogo jest skierowany?

Państwowy Powiatowy Inspektor Sanitarny w Nakle nad Notecią informuje, że dla # województwa kujawsko - pomorskiego prowadzony jest Program Profilaktyki Raka Jelita Grubego.

(czytaj więcej)
01 marca 2018 9

Plecak Twojego dziecka jest za ciężki? Skorzystaj z tych rad

Powroty do szkoły nie zawsze muszą być ciężkie! Główny Inspektorat Sanitarny wydał # wytyczne dotyczące plecaków szkolnych.

(czytaj więcej)
08 lutego 2018 1

Planujesz albo organizujesz zimowy wypoczynek? Sprawdź, co warto wiedzieć

Dni wolne od zajęć szkolnych w czasie ferii letnich i zimowych oraz wiosennej #i zimowej przerwy świątecznej to doskonała okazja, aby zadbać o właściwy wypoczynek dzieci i młodzieży.

(czytaj więcej)
01 lutego 2018 3

Dostałeś mandat? Od dziś możesz zapłacić go kartą

Od 1 lutego 2018 roku osoby, które popełnią wykroczenie będą miały możliwość wyboru formy płatności # mandatu karnego.

(czytaj więcej)
01 lutego 2018 0

Ferie coraz bliżej. Planując wyjazd pamiętaj o kilku zasadach

Na terenie naszego województwa niebawem rozpoczną się ferie zimowe. Policjanci z nakielskiej # komendy będą czuwać nad bezpieczeństwem osób wyjeżdżających na zimowy wypoczynek by każdy dotarł bezpiecznie do celu.

(czytaj więcej)
19 stycznia 2018 0

Trwa okres grzewczy. Straż już kilkanaście razy wzywana była do pożarów sadzy

Okres grzewczy charakteryzuje się zwiększoną ilością pożarów, zwłaszcza w #budynkach mieszkalnych jedno- i wielorodzinnych. Na terenie powiatu nakielskiego od początku października 2017 do 19.01.2018 r. powstało już 18 pożarów sadzy w kominie w budynkach mieszkalnych, jak również stwierdzono 8 przypadków podwyższonego stężenia TLENKU WĘGLA!!!!.

(czytaj więcej)
12 stycznia 2018 17

Za nieprawidłowe odśnieżanie auta grozi mandat. Sprawdź, o czym warto pamiętać

Poranna walka z zamarzniętymi szybami w okresie zimowym to zmora każdego #kierowcy parkującego pod chmurką. Warto jednak pamiętać o kilku zasadach, by nie zapłacić mandatu.

(czytaj więcej)
0

Projekt łóżka producenta z Bydgoszczy w „Werandzie”

Sypialnia to jedno z najważniejszych wnętrz w domu. W tym pomieszczeniu spędzamy znaczącą część doby, w związku z czym wszystkie meble powinny być dobrze dopasowane do indywidualnych potrzeb.

(czytaj więcej)
0

Wydatki, wysokość świadczeń i nie tylko. Emeryci i renciści w statystykach

W 2017 r. wzrosła względem roku 2016 liczba osób pobierających świadczenia emerytalno-#rentowe z Zakładu Ubezpieczeń Społecznych (ZUS). W tym czasie zmniejszyła się natomiast liczba rolników indywidualnych pobierających emerytury i renty. Jednocześnie odnotowano wzrost zarówno wydatków na świadczenia społeczne, jak i wysokości emerytur i rent.

(czytaj więcej)
0

Zielone światło dla dokumentów w smartfonie i jednego loginu do e-usług

Rząd przyjął projekt tzw. ustawy węzłowej. Przewiduje ona wprowadzenie jednego, spójnego #loginu (login.gov.pl), który docelowo umożliwi korzystanie ze wszystkich cyfrowych usług administracji. Rząd przyjął również regulacje, które będą stanowiły podstawę prawną do funkcjonowania aplikacji mobilnej - „mDokumenty”.

(czytaj więcej)
0

Jak zrobić murowany grill?

Grillowanie to jeden z przyjemniejszych sposobów na plenerowy wypoczynek. Miły czas w gronie znajomych smakuje najlepiej, gdy stoły zastawione są pieczonymi na grillu mięsami, rybami i warzywami. Na rynku znajdziemy wiele przenośnych urządzeń do grillowania, ale miłośnicy takiej formy wypoczynku z pewnością powinni pomyśleć o czymś więcej – o zbudowaniu własnego grilla. Jak to zrobić i dlaczego warto?

(czytaj więcej)