Dziś mamy 22 października 2019, wtorek, imieniny obchodzą:

Warto wiedzieć

16 października 2019 2

Poznaj FOMO swojego dziecka. Na co warto zwrócić uwagę?

Dwa miesiące – tyle czasu w skali roku spędzają w sieci typowe # nastolatki. Niektóre więcej, bo aż cztery miesiące, czyli dłużej niż trwają wakacje. Wyobraźcie sobie, że Wasze dzieci znikają gdzieś na całe lato…

(czytaj więcej)
11 października 2019 1

Coraz więcej szkół korzysta z mLegitymacji. Co warto o niej wiedzieć?

Idziemy jak burza, a Wy idziecie razem z nami! Uczniowie z ponad # dwóch tysięcy szkół korzystają już z naszej mLegitymacji. Czekamy na kolejnych chętnych. Wystarczy wypełnić prosty formularz.

(czytaj więcej)
10 października 2019 0

Zagrożenia związane z e-papierosami. Co warto wiedzieć?

Minister Edukacji Narodowej Dariusz Piontkowski skierował do szkół, przygotowany # wspólnie z Głównym Inspektorem Sanitarnym, materiał informacyjny dla uczniów, rodziców, dyrektorów i nauczycieli, w którym przestrzega przed potencjalnymi zagrożeniami związanymi z elektronicznymi papierosami.

(czytaj więcej)
06 października 2019 9

Wkrótce wybory do Sejmu i Senatu. Policja będzie prowadzić działania

13 października 2019 roku odbędą się wybory do # Parlamentu. Policjanci na terenie całego kraju prowadzić będą wzmożone działania polegające głównie na zapewnieniu bezpieczeństwa i porządku publicznego m.in. w rejonach działania obwodowych komisji wyborczych.

(czytaj więcej)
06 października 2019 1

Świadczenie dla osób niepełnosprawnych. Pytania i odpowiedzi

1 października weszły w życie przepisy dotyczące wypłacania świadczeń # uzupełniających dla osób niezdolnych do samodzielnej egzystencji.

(czytaj więcej)
06 października 2019 0

Bezpieczeństwo podczas grzybobrania. Kilka ważnych informacji

Niemal każdego dnia przyjmowane są zgłoszenia o # zaginięciach osób podczas grzybobrania.

(czytaj więcej)
06 października 2019 0

Transport w województwie kujawsko-pomorskim. Analiza zeszłego roku

Długość dróg publicznych o nawierzchni twardej w województwie # kujawsko-pomorskim w 2018 r. wzrosła w większości kategorii dróg (zarówno w porównaniu z ub. rokiem, jak i 2015 r.) W tym czasie wzrosła też liczba pojazdów samochodowych i ciągników.

(czytaj więcej)
05 października 2019 1

Budżety jednostek samorządu terytorialnego. Analiza 2018 roku

W 2018 r. w jednostkach samorządu terytorialnego w województwie # kujawsko-pomorskim miał miejsce wzrost dochodów oraz wzrost wydatków budżetowych w porównaniu z 2017 r. Wynik finansowy ogółem jednostek, w przeciwieństwie do roku ubiegłego, zamknięty został deficytem budżetowym.

(czytaj więcej)
05 października 2019 0

Osoby starsze w kujawsko-pomorskim w 2018r. Podsumowanie roku

W 2018 r. województwo kujawsko-pomorskie zamieszkiwało # 2077,8 tys osób. Osoby w wieku 60 lat i więcej stanowiły 24,5% ogólnej liczby ludności, tj. o 0,7 p. proc. więcej niż w 2017 r.

(czytaj więcej)
05 października 2019 0

Rozpoczęcia Roku Akademickiego. Szkolnictwo wyższe w województwie

W roku akademickim 2018/2019 na 18 uczelniach w województwie # kujawsko-pomorskim kształciło się 56,6 tys. studentów, tj. o 27,6 tys. mniej niż w roku akademickim 2008/2009.

(czytaj więcej)
05 października 2019 0

Sytuacja społeczno-gospodarcza w województwie. Porównanie na tle kraju

W sierpniu 2019 roku w województwie kujawsko-pomorskim przeciętne miesięczne # wynagrodzenie brutto w sektorze przedsiębiorstw wyniosło 4477,95 zł i było wyższe o 8,8% w stosunku do sierpnia 2018 roku, przy zanotowanym wzroście przeciętnego zatrudnienia o 3,0%. Stopa bezrobocia rejestrowanego ukształtowała się na poziomie 7,7%.

(czytaj więcej)
02 października 2019 0

Budownictwo mieszkaniowe w województwie. Statystyki z sierpnia

W województwie kujawsko-pomorskim w sierpniu 2019 roku inwestorzy # indywidualni oddali do użytkowania 343 mieszkania.

(czytaj więcej)
22 września 2019 2

Jazda po drogach szybkiego ruchu. Zwróćmy uwagę na znaki

Coraz częściej słyszymy o przypadkach poruszania się po drogach # szybkiego ruchu „pod prąd”.

(czytaj więcej)
21 września 2019 0

Włącz blokadę na nękanie. Jak uchronić swoje dziecko przed cyberprzemocą?

Czym jest cyberbullying? Jak uchronić swoje dziecko, aby nie stało się # ofiarą cyberprzemocy? A co zrobić, gdy odkryjesz, że Twój syn lub córka są sprawcami przemocy w sieci? Odpowiedzi na te pytania znajdziesz w najnowszym poradniku. To lektura obowiązkowa dla każdego rodzica.

(czytaj więcej)
21 września 2019 3

Sektor przedsiębiorstw w kujawsko-pomorskim. Podsumowanie sierpnia

W województwie kujawsko-pomorskim w sierpniu 2019 roku przeciętne miesięczne # wynagrodzenie brutto w sektorze przedsiębiorstw było wyższe o 8,8% niż rok wcześniej.

(czytaj więcej)
21 września 2019 0

Wybory tuż tuż. Jak zagłosować w podróży lub korespondencyjnie?

Na portalu GOV.pl można znaleźć wszystkie e-usługi wyborcze, których potrzeba, by # móc zagłosować zarówno w miejscu zamieszkania, jak i w podróży. Sprawdź, kiedy musisz dopisać się do spisu, a kiedy do rejestru wyborców i jak skorzystać z możliwości głosowania korespondencyjnego. Działaj z wyprzedzeniem i online.

(czytaj więcej)
17 września 2019 0

Podsumowanie wakacji. Mniej wypadków na przejazdach kolejowych

Mniej wypadków na przejazdach kolejowo-drogowych w wakacje, to mniej zmian w # kursowaniu pociągów.

(czytaj więcej)
12 września 2019 1

Z nowym rokiem cyfrowym krokiem! mLegitymacje coraz popularniejsze

W ponad 1000 szkół uczniowie korzystają już z mLegitymacji szkolnej. Czekamy na kolejnych # chętnych. Myślimy nie tylko o uczniach, ale i studentach, dla których też coś mamy.

(czytaj więcej)
12 września 2019 7

W lasach pojawiły się grzyby. Sprawdź, co musisz o nich wiedzieć

Państwowy Powiatowy Inspektor Sanitarny w # Nakle nad Notecią w ramach działań edukacyjno – informacyjnych, dotyczących grzyboznawstwa i profilaktyki zatruć grzybami, zachęca do zapoznania się z materiałami oświatowymi.

(czytaj więcej)
07 września 2019 0

Profil Zaufany i aplikacja mObywatel w Twojej przychodni. W życie wchodzą nowe przepisy

Cyfryzacja u lekarza? To możliwe. W sobotę (7.09.2019) wchodzą w życie kluczowe przepisy dotyczące e-zdrowia.

(czytaj więcej)
05 września 2019 0

Z nową aplikacją mobilną w podróż pociągiem. Sprawdź jej funkcje!

Nową aplikację mobilną z rozkładem jazdy pociągów o nazwie Portal Pasażera udostępniły #PKP Polskie Linie Kolejowe S.A. dla wszystkich użytkowników Google Play oraz Apple Store.

(czytaj więcej)
30 sierpnia 2019 0

Wakacje dobiegają końca. Sprawdź, ile zarobiłeś punktów karnych

To już ostatnia prosta tegorocznych wakacji. Zdjęcia z plaży oglądamy z #rozrzewnieniem, zastanawiamy się jak to się dzieje, że wakacje mijają tak szybko… Zanim jednak zaplanujesz przyszłoroczny urlop, sprawdź ile kosztował Cię tegoroczny.

(czytaj więcej)
28 sierpnia 2019 3

Stopień alarmowy ALFA i ALFA-CRP. Obowiązuje w całej Polsce

Premier Mateusz Morawiecki podpisał zarządzenie wprowadzające pierwszy # stopień alarmowy ALFA i ALFA-CRP na obszarze całego kraju. Stopień alarmowy obowiązuje od środy 28 sierpnia 2019 r. (od godz. 00:01) do wtorku 3 września 2019 r. (do godziny 23:59).

(czytaj więcej)
25 sierpnia 2019 1

Bezpieczeństwo na drodze. Czy dobra pogoda sprzyja kierowcom?

Przykładem mitu, który funkcjonuje w społeczeństwie jest przeświadczenie, że # podczas dobrych warunków pogodowych jest bezpieczniej na drodze. W oparciu o dane statystyczne z ubiegłorocznych wakacji obalimy ten mit już dzisiaj.

(czytaj więcej)
25 sierpnia 2019 9

„500+” na nowych zasadach. Złożono 3,5 mln wniosków

W ciągu półtora miesiąca od rozszerzenia programu „Rodzina 500+” na wszystkie # dzieci złożonych zostało 3,5 mln wniosków o świadczenie wychowawcze na nowych zasadach.

(czytaj więcej)
25 sierpnia 2019 4

Pomoc dla samorządów. Rząd zwiększył pulę środków

O ponad 55 mln zł zwiększono pulę środków na odbudowę komunalnej infrastruktury # technicznej, zniszczonej przez nagłe zjawiska pogodowe. Dzięki tej kwocie pomoc uzyskają powiaty i gminy z 9 województw.

(czytaj więcej)
25 sierpnia 2019 2

Kierowco! Korytarz życia może uratować niejedno życie

Dwa słowa a jakże ważne są efekty stosowania ich w praktyce. W wielu krajach kierowcy # tworzą taki korytarz automatycznie dojeżdżając do zatoru lub nawet skrzyżowania. Na polskich drogach niestety wciąż jest to rzadkość. Co więcej, czasem słyszymy o przypadkach jazdy pod prąd korytarzem życia, by wyjechać z korka. Zmieńmy to.

(czytaj więcej)
25 sierpnia 2019 0

Dodatkowe środki dla OSP. Można składać wnioski

Do 10 września 2019 roku Ochotnicze Straże Pożarne mogą wnioskować o # fundusze m.in. na propagowanie zasad udzielania pierwszej pomocy czy organizowanie przedsięwzięć oświatowo-kulturalnych i sportowych.

(czytaj więcej)
0

Biotyna. Dobrodziejstwo dla włosów

Biotyna, nazywana potocznie witaminą piękna, ma duży wpływ na wygląd naszych włosów, paznokci i skóry.# Regularnie dostarczana do organizmu, pełni niezwykle ważną funkcję zarówno w metabolizowaniu węglowodanów, jak i tłuszczów. Jej zadaniem jest wytwarzanie hemoglobiny, której rolą jest przenoszenie tlenu do wszystkich komórek ludzkiego ciała. Jak biotyna wpływa na stan naszych włosów i czy warto uzupełniać jej niedobór w organizmie?

(czytaj więcej)
0

Grzybobrania czas. Co powinniśmy wiedzieć?

Tylu grzybów w lasach nie było od lat i świadczy o tym fakt, że niemal każda osoba, która udała się do lasu z koszykiem, wraca z nim wypełnionym aż po brzegi grzybami.# Gorący oraz wilgotny wrzesień spowodował tym samym, że grzybiarze mają dosłownie pełne ręce roboty, jednakże oprócz pracy potrzebna jest też podstawowa wiedza związana z rozpoznawaniem grzybów jadalnych i trujących oraz świadomość, że nawet będąc w lesie można otrzymać... mandat.

(czytaj więcej)
0

Przejechał dla Zuzi granicami Polski. Warto działać

Ponad 3 tysiące kilometrów w 35 dni. Taki dystans granicami Polski przejechał na rowerze pan Andrzej Błonk w ramach zorganizowanej przez siebie akcji charytatywnej.# Zebrane w ten sposób pieniądze zasilą konto 5-letniej Zuzi, która potrzebuje ich na dalszą rehabilitację.

(czytaj więcej)