Dziś mamy 17 sierpnia 2018, piątek, imieniny obchodzą:

Warto wiedzieć

09 sierpnia 2018 0

Nowa wersja aplikacji RSO. Można wybrać rejon ostrzeżeń

Użytkownicy smartfonów mogą korzystać z nowej wersji aplikacji Regionalnego Systemu #Ostrzegania (RSO).

(czytaj więcej)
09 sierpnia 2018 0

Uwaga na czerniaka. Latem szczególnie chroń swoją skórę

Czerniak skóry jest nowotworem coraz częściej występującym w naszym społeczeństwie. #Co roku odnotowuje się około 50 000 przypadków nowych zachorowań na nowotwory skóry. W tym około 2500-3000 stanowią zachorowania na czerniaki.

(czytaj więcej)
08 sierpnia 2018 0

Dyskont wycofuje ze sprzedaży pomidory w puszkach. Były w nich kawałki plastiku

Główny Inspektorat Sanitarny informuje o wycofaniu krojonych pomidorów przez producenta ze # względu na możliwość wystąpienia ciała obcego – plastikowych elementów. Ich spożycie może doprowadzić do zranienia.

(czytaj więcej)
07 sierpnia 2018 1

Jak zachować się podczas upałów? GCZK przypomina!

Gminne Centrum Zarządzania Kryzysowego w Nakle nad Notecią przypomina jak zachować #się podczas silnych upałów.

(czytaj więcej)
07 sierpnia 2018 6

Wakacyjny wyjazd za granicę? Nie zapomnij o najważniejszym

Kto z Was jest jeszcze przed urlopem? Pamiętaj, że przed wyjazdem za granicę warto #wyrobić Europejską Kartę Ubezpieczenia Zdrowotnego (EKUZ). Zrób to online!

(czytaj więcej)
03 sierpnia 2018 0

Drugi miesiąc wakacji rozpoczęty. Zobacz, o czym musisz pamiętać

Minął pierwszy miesiąc wakacji. Jednak część osób dopiero wybiera się na wyczekiwany #urlop. Podczas odpoczynku, nie należy zapominać o zapewnieniu bezpieczeństwa sobie, osobom najbliższym, a także zwierzętom.

(czytaj więcej)
03 sierpnia 2018 1

Pszczoły, osy, szerszenie. Jak się zachować, gdy dojdzie do użądlenia?

Zwykle użądlenie jest niegroźne i powoduje jedynie zaczerwienienie, ból lub #pieczenie. W skrajnych przypadkach użądlenia mogą doprowadzić jednak do wstrząsu anafilaktycznego.

(czytaj więcej)
03 sierpnia 2018 8

Spodziewasz się dziecka? Sprawdź, jakie prawa ma ojciec

Ojcostwo wiąże się nie tylko z obowiązkami, ale również z pewnymi przywilejami. #Przypominamy, jakie uprawnienia przysługują mężczyznom wychowującym dzieci.

(czytaj więcej)
01 sierpnia 2018 3

Zgubiłeś dowód na wakacjach? Zgłoś to przez Internet

Nie musisz wracać z wakacji, by zgłosić zaginięcie lub uszkodzenie dowodu osobistego. Możesz to # zrobić przez internet. Od początku wakacji z tej usługi skorzystało 1676 osób.

(czytaj więcej)
01 sierpnia 2018 10

Wyższe świadczenia dla osób niepełnosprawnych i ich opiekunów

Rada Ministrów przyjęła rozporządzenie dot. podwyższenia świadczeń dla rodzin. Po raz #pierwszy od 12 lat wzrośnie zasiłek pielęgnacyjny. Wyższe będą też świadczenia dla opiekunów osób niepełnosprawnych, które nie były podnoszone od momentu ich wprowadzenia.

(czytaj więcej)
31 lipca 2018 8

Latem najczęściej dochodzi do poparzeń. Barszcz Sosnowskiego może być śmiertelnie niebezpieczny

W ciepłe i słoneczne dni chętnie korzystamy ze spacerów na skrajach pól, łąk i lasów, podczas których # możemy spotkać na swojej drodze barszcz Sosnowskiego. Choć mało kto wie o tej roślinie to jest ona bardzo niebezpieczna! Przepis GIS na bezpieczne wakacje! Uważaj na barszcz Sosnowskiego!

(czytaj więcej)
30 lipca 2018 10

Nowy podział na okręgi wyborcze. Powodem spadek liczby mieszkańców w regionie

Nastąpiła zmiana przyjętej, 28 maja uchwały o podziale regionu na okręgi wyborcze w wyborach do # sejmiku województwa. Marszałek Piotr Całbecki zdecydował o opracowaniu nowego podziału, który uwzględnia uwagi komisarza wyborczego w Bydgoszczy. Dziś przyjął go sejmik.

(czytaj więcej)
27 lipca 2018 4
Wywiad

Sukces "Zielonej opieki". Ryszard Kamiński o gospodarstwach opiekuńczych

Rozmowa z doktorem Ryszardem Kamińskim, dyrektorem Kujawsko-Pomorskiego Ośrodka # Doradztwa Rolniczego w Minikowie; ośrodek jest tegorocznym laureatem Nagrody Marszałka Województwa za adresowany do niesamodzielnych osób starszych projekt „Zielona opieka”.

(czytaj więcej)
25 lipca 2018 0

Upały są szczególnie niebezpieczne dla osób starszych. Jak sobie z nimi radzić?

Skutki upałów mogą być poważne, a czasami prowadzą nawet do śmierci.

(czytaj więcej)
24 lipca 2018 23

Święto Policji. Funkcjonariusze obchodzą je w cieniu protestów

24 lipca obchodzone jest Święto Policji. W tym roku to świętowanie w cieniu ogłoszonego przez # policyjne związki zawodowe protestu.

(czytaj więcej)
24 lipca 2018 0

Nad wodę przede wszystkim zabierz zdrowy rozsądek (film)

W związku z trwającym okresem wakacyjnym Powiatowe Centrum Zarządzania Kryzysowego apeluje # o rozsądne korzystanie z kąpielisk.

(czytaj więcej)
23 lipca 2018 0

Urlopy dla rodziców. Od początku roku skorzystało z nich 471,2 tys. osób

471,2 tys. – tyle osób skorzystało z urlopów dla rodziców w okresie od stycznia do czerwca #tego roku. Z urlopu ojcowskiego skorzystało ponad 82 tys. mężczyzn.

(czytaj więcej)
22 lipca 2018 2

Internetowe Konto Pacjenta ułatwi dostęp do dokumentacji medycznej

Uchwalona przez Sejm nowelizacja ustawy o systemie informacji w ochronie zdrowia oraz #niektórych innych ustaw przewiduje wprowadzenie Internetowego Konta Pacjenta.

(czytaj więcej)
21 lipca 2018 0

Smak leśnych jagód też kojarzy Ci się z wakacjami? Uważaj na bąblowicę!

GIS ostrzega przed bąblowicą. Trudno ją zdiagnozować, a jest bardzo niebezpieczna. Jak jej uniknąć, # jakie są objawy choroby?

(czytaj więcej)
20 lipca 2018 0

„Senior na drodze. Jestem świadomy – będę bezpieczny”. Rusza kampania informacyjna

Kształtowanie prawidłowych postaw i zachowań wśród uczestników ruchu drogowego powyżej # 60 roku życia to cel akcji informacyjno – edukacyjnej „Senior na drodze. Jestem świadomy – będę bezpieczny”. Partnerem przedsięwzięcia jest Policja.

(czytaj więcej)
18 lipca 2018 37

Zasiłki z pomocy społecznej będą wyższe. Zaczną obowiązywać 1 października

Rada Ministrów przyjęła 11 lipca 2018 r. rozporządzenie w sprawie zweryfikowanych #kryteriów dochodowych oraz kwot świadczeń pieniężnych z pomocy społecznej. Wyższe kryteria zaczną obowiązywać od 1 października 2018 r.

(czytaj więcej)
17 lipca 2018 0

W pierwszej połowie 2018 roku wydano ponad 977 tys. paszportów

Tradycyjnie już okres wakacyjny to czas wzmożonego ruchu w punktach paszportowych. #Wiele osób dopiero tuż przed planowanym urlopem zdaje sobie sprawę, że ma nieważny paszport. Dlatego warto sprawdzić termin ważności naszego paszportu.

(czytaj więcej)
14 lipca 2018 18

Zbliża się czas żniw. Uwaga na kombajny na drogach

Żniwa to czas intensywnych prac polowych. W związku z tym na drogach często można spotkać # maszyny rolnicze.

(czytaj więcej)
12 lipca 2018 6

Dopalacze będą traktowane na równi z narkotykami. Nowe przepisy od listopada

Rada Ministrów przyjęła 11 lipca przygotowany przez Ministerstwo Zdrowia projekt nowelizacji #ustawy o przeciwdziałaniu narkomanii oraz ustawy o Państwowej Inspekcji Sanitarnej. Rząd zdecydował, że w trosce o zdrowie i bezpieczeństwo, szczególnie osób młodych, odpowiedzialność za posiadanie, handel i dystrybucję dopalaczy przechodzi z reżimu administracyjnego na reżim karny.

(czytaj więcej)
12 lipca 2018 10

E-dowody coraz bliżej. Ich wydawanie rozpocznie się w marcu 2019 roku

Rada Ministrów przyjęła projekt przepisów, dzięki którym od marca 2019 r. rozpocznie się #wydawanie nowych dowodów osobistych z warstwą elektroniczną.

(czytaj więcej)
10 lipca 2018 2

Leczenie zaćmy. Nowe standardy kwalifikacji do zabiegów

Od 26 czerwca 2018 roku obowiązują nowe zasady kwalifikowania do zabiegów zaćmy, #z którymi można się zapoznać na stronie Polskiego Towarzystwa Okulistycznego.

(czytaj więcej)
07 lipca 2018 0

Ustawa o systemie cyberbezpieczeństwa przyjęta przez Sejm

5 lipca 2018 r. Sejm RP przyjął ustawę o krajowym systemie cyberbezpieczeństwa,# implementującą do polskiego prawa dyrektywę w sprawie środków na rzecz wysokiego wspólnego poziomu bezpieczeństwa sieci i systemów informatycznych na terytorium Unii (tzw. dyrektywę NIS).

(czytaj więcej)
07 lipca 2018 1

To kolejny wakacyjny weekend. Pamiętajmy o bezpieczeństwie

Na drogach należy spodziewać się wzmożonego ruchu zarówno pojazdów, jak i pieszych. #Pamiętajmy, że korzystanie z drogi przez wszystkich uczestników ruchu wymaga rozsądku, wzajemnego szacunku i przede wszystkim przestrzegania przepisów ruchu drogowego.

(czytaj więcej)
0

Projekt łóżka producenta z Bydgoszczy w „Werandzie”

Sypialnia to jedno z najważniejszych wnętrz w domu. W tym pomieszczeniu spędzamy znaczącą część doby, w związku z czym wszystkie meble powinny być dobrze dopasowane do indywidualnych potrzeb.

(czytaj więcej)
0

Rodzina 500+ i dobry start. Wpłynęło ponad 1,1 mln wniosków

Ponad 1,1 mln złożonych wniosków, w tym prawie 850 tys. o świadczenie dobry #start – to dotychczasowy bilans składania wniosków online o świadczenie Rodzina 500+ oraz dobry start.

(czytaj więcej)
0

Dziś Wielki Dzień Pszczół. Urząd Statystyczny przygotował infografikę

8 sierpnia obchodzimy Wielki Dzień Pszczół. Z tej okazji Główny Urząd Statystyczny #przygotował infografikę, z której możemy dowiedzieć się kilku informacji na temat pszczelarzy i produkcji miodu w Polsce.

(czytaj więcej)
0

Jak zrobić murowany grill?

Grillowanie to jeden z przyjemniejszych sposobów na plenerowy wypoczynek. Miły czas w gronie znajomych smakuje najlepiej, gdy stoły zastawione są pieczonymi na grillu mięsami, rybami i warzywami. Na rynku znajdziemy wiele przenośnych urządzeń do grillowania, ale miłośnicy takiej formy wypoczynku z pewnością powinni pomyśleć o czymś więcej – o zbudowaniu własnego grilla. Jak to zrobić i dlaczego warto?

(czytaj więcej)