Dziś mamy 18 czerwca 2024, wtorek, imieniny obchodzą:

11 czerwca 2024

Przyrodnicze zmagania. Konkurs z udziałem uczniów z Dziewierzewa

fot. Szkoła Podstawowa im. ppor. Marka Uleryka w Dziewierzewie

fot. Szkoła Podstawowa im. ppor. Marka Uleryka w Dziewierzewie

W dniu 6 czerwca w Szkole Podstawowej #im. Miłośników Przyrody odbył się pod patronatem Burmistrza Kcyni Międzyszkolny Konkurs „Bądź Miłośnikiem Przyrody - Chroń Środowisko”.

W konkursie tym udział brali uczniowie klas V-VIII szkół podstawowych gm. Kcynia. Naszą szkołę pod opieką p. Reiwer reprezentowali uczniowie klasy V - Tymon Ciszewski, oraz Anna Szymkowiak.

Nasi uczniowie dzielnie walczyli w zaciętej walce o miejsca. Pokazali się z bardzo dobrej strony i przetarli swoje pierwsze szlaki w przyrodniczych zmaganiach. Zgłosili już chęć udziału w przyszłym roku.

Na zakończenie Ania i Tymon, oraz pozostali uczestnicy otrzymali upominki i dyplomy z rąk Pana Burmistrza i Pani Dyrektor.

Serdecznie dziękujemy uczniom i wszystkim, którzy w jakikolwiek sposób przyczynili się do organizacji tego wydarzenia.

Wpatrz się głęboko, głęboko w przyrodę, a wtedy wszystko lepiej zrozumiesz.” Albert Einstein

Materiał: Jolanta Reiwer / Szkoła Podstawowa im. ppor. Marka Uleryka w Dziewierzewie

Autorka nie wyraża zgody na komentowanie artykułu.

Oceń artykuł: 0 3

Czytaj również

udostępnij na FB
0

Wspólne ćwiczenia przeciwkryzysowe. Współdziałanie służb

16 czerwca 2024 r. 8 Kujawsko-Pomorska Brygada# Obrony Terytorialnej szkoliła się wspólnie z Państwową i Ochotniczą Strażą Pożarną. Celem ćwiczeń w miejscowości Wielgie było zgrywanie działań służb w ramach zarządzania kryzysowego na wypadek klęski żywiołowej. W działaniach uczestniczyli przedstawiciele samorządu lokalnego razem z Wójtem Gminy.

(czytaj więcej)
0

Dwudziesta szósta wędrówka. Na uczestników czekał pyszny posiłek

Dzisiejszą wędrówkę w większości maszerowaliśmy w korycie #Rokitki. 20 uczestników rozpoczęło wędrówkę a 19 ukończyło. Jedna osoba musiała się wycofać ze względu na rozklejenie się obuwia.

(czytaj więcej)
0

"Edukacja z wojskiem". W zajęciach uczestniczyło blisko 4000 uczniów

W pierwszym miesiącu pilotażowego programu# „Edukacja z wojskiem” w województwie kujawsko- pomorskim w zajęciach uczestniczyło blisko 4000 uczniów. Przez 4 tygodnie zaangażowanych w szkolenie było 40 żołnierzy z 9 jednostek wojskowych z naszego województwa.

(czytaj więcej)