Dziś mamy 15 listopada 2018, czwartek, imieniny obchodzą:

Kultura / Rozrywka

15 listopada 2018 0

Kulinarne zajęcia. Przygotowano ciasteczka i krówki w różnych smakach

W Wiejskiej Akademii Umiejętności w Olszewce odbyły się już dwa warsztaty kulinarne realizowane # przez Stowarzyszenie na Rzecz Rozwoju Olszewki i Lubaszcza, które realizuje przedsięwzięcie edukacyjno-rekreacyjne nawiązujące do lokalnego dziedzictwa kulturowego i przyrodniczego pod nazwą „Wiejska Akademia Umiejętności w Olszewce – łączy pokolenia, chroni dziedzictwo Krajny i Pałuk”.

(czytaj więcej)
14 listopada 2018 0

Pegaz przekracza granice. Podsumowano tegoroczną edycję

Międzypowiatowy Konkurs Literacki „ Pegaz na Pałukach i Krajnie” za nami. Jesteśmy dumni, że od# zarania, jego współorganizatorem jest Rejonowa Biblioteka Publiczna w Szubinie.

(czytaj więcej)
14 listopada 2018 0

VI edycja "ŚROKI" dobiegła końca. Wręczono nagrodę główną

VI edycja Przeglądu Kabaretowego Środowiskowych Domów Samopomocy w Nakielskim Ośrodku Kultury dobiegła końca. Sprawdź kto został wyróżniony.

(czytaj więcej)
14 listopada 2018 0

Kabarety z najlepszymi skeczami. Gwarancja śmiechu i zabawy

W środę, 14 listopada w Nakielskim Ośrodku Kultury odbywa się 6. edycja Przeglądu Kabaretowego # Środowiskowych Domów Samopomocy "ŚROKA".

(czytaj więcej)
14 listopada 2018 2

Nakielska flaga w Peru! Zobacz relację z podróży w Tęczowe Góry

Natalia, rodowita nakielanka, wraz ze swoim partnerem, przemierzają Amerykę # Południową – od Quito w Ekwadorze, po Ushuaia w Argentynie, czyli 8 500 km w linii prostej!

(czytaj więcej)
14 listopada 2018 0

"Między Bajkałem a Pałukami". Prelekcja Jerzego Żenkiewicza

W dniu 8 listopada br. odbyło się spotkanie z cyklu "Ciekawość świata" zatytułowane "Między # Bajkałem a Pałukami - losy rodziny Żenkiewiczów".

(czytaj więcej)
14 listopada 2018 0

"Morcinki". Seniorzy wzięli udział w świątecznej zabawie

Zarząd Koła Emerytów w Szubinie, dnia 11 listopada 2018 r. zorganizował uroczystą imprezę pn. # "Morcinki", która odbyła się w gościnnych progach Motelu TRAMP w Szubinie.

(czytaj więcej)
13 listopada 2018 1

Rajd rowerowy "Szlakiem miejsc pamięci". Zainteresowanych było sporo

W niedzielę11 listopada 2018r. w dzień Obchodów Święta Niepodległości na terenie Gminy Mrocza odbył# się rajd rowerowy, pn. "Szlakiem miejsc pamięci" zorganizowany przez Radę Miejską w Mroczy.

(czytaj więcej)
13 listopada 2018 0

Koncert pieśni patriotycznych. Tak uczczono Odzyskanie Niepodległości

W dniu 10 listopada 2018 r. w Domu Parafialnym przy Parafii pw. NMP Królowej Polski w Nakle nad # Notecią odbył się koncert pieśni patriotycznych z okazji 100-lecia odzyskania przez Polskę niepodległości.

(czytaj więcej)
13 listopada 2018 1

3 stopnie Celsjusza. Krajeńskie morsy uczciły Odzyskanie Niepodległości

W dniu 12 listopada morsy z krajeńskiego " przerębla" morsowały z okazji odzyskania niepodległości # naszej Ojczyzny. Uczczono to święto wchodząc do wody (+3 st C) w strojach barw narodowych .

(czytaj więcej)
13 listopada 2018 0

Uroczyście w Sadkach. Zobacz (film)

W niedzielę, 11 listopada w Sadkach zorganizowano uroczystości o charakterze religijno-# patriotycznym. W obchodach wzięło udział wielu mieszkańców. Poniżej krótka relacja filmowa z niedzielnych uroczystości.

(czytaj więcej)
13 listopada 2018 0

Huczne obchody stulecia niepodległości. Sprawdź, co się działo

11 listopada to ważna data dla wszystkich Polaków. Tego dnia Polska odzyskała niepodległość. W # roku bieżącym obchodzimy 100. Rocznicę Odzyskania Niepodległości. Zobacz jak uczciło odzyskanie niepodległości Centrum Kultury w Kcyni.

(czytaj więcej)
13 listopada 2018 0

Wspaniały nastrój, miłe rozmowy, wspólny śpiew. Świętowano urodziny Polski

W niezwykle uroczysty, a jednocześnie bardzo rodzinny sposób uczczono w Ślesinie, już 10 listopada # 2018r., 100. rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości.

(czytaj więcej)
11 listopada 2018 2

Świętujemy rocznicę 100 – lecia odzyskania niepodległości. W SzDK wystąpili artyści z Poznania

Mimo upływu lat, szlagiery muzyczne ubiegłego wieku są ciągle popularne, mają swoich wiernych # słuchaczy i miłośników, nie tylko wśród starszego pokolenia.

(czytaj więcej)
11 listopada 2018 0

Rozstrzygnięcie konkursu plastycznego. Laureaci otrzymali nagrody

Tuż po zakończeniu uroczystości związanej z posadzeniem Dębu Niepodległości, w hali #widowiskowo-sportowej wręczono nagrody laureatom konkursu plastycznego „Wolna Biało-Czerwona”.

(czytaj więcej)
11 listopada 2018 1

Dąb Niepodległości i Jesienna Zaduma. Mieszkańcy Mroczy wzięli udział w uroczystości

10 listopada w Mroczy posadzono Dąb Niepodległości w parku przy hali widowiskowo-sportowej. Dalsza# część uroczystości przeniosła się do jej środka, gdzie wystąpił dziecięcy teatr z Mroczy „Bajzel”.

(czytaj więcej)
11 listopada 2018 0

Wystawiono pierwsze eksponaty. Izba Pamięci Ziemi Mroteckiej już otwarta

10 listopada w Miejsko-Gminnej Bibliotece Publicznej w Mroczy z okazji 100. Rocznicy odzyskania # przez Polskę niepodległości, otwarto Izbę Pamięci Ziemi Mroteckiej.

(czytaj więcej)
11 listopada 2018 0

Wyjątkowy koncert w bibliotece. Pieśni patriotyczne motywem przewodnim

W ostatnią sobotę w Powiatowej i Miejskiej Bibliotece Publicznej w Nakle zgromadzili się sympatycy# pieśni patriotycznych. Widownia wypełniła salę aż po same brzegi.

(czytaj więcej)
10 listopada 2018 0

Wspólne śpiewanie na Rynku. Zobacz (film)

W piątek, 9 listopada na kcyńskim Rynku wspólnie # odśpiewano hymn Polski. Zachęcamy do obejrzenia relacji filmowej z tego wydarzenia.

(czytaj więcej)
10 listopada 2018 0

Patriotyczny wieczór w Muzeum. Kocham Cię, Polsko!

Koncert „Kocham Cię, Polsko!” oraz wernisaż wystawy prac konkursowych „Młoda grafika polska dla # niepodległej” - te dwa wydarzenia ściągnęły w piątkowy wieczór do Muzeum Ziemi Szubińskiej wielu mieszkańców miasta i gminy.

(czytaj więcej)
10 listopada 2018 1

Mieszkańcy Kcyni zaśpiewali wspólnie. Świętujemy odzyskanie niepodległości

W sali sportowej Szkoły Podstawowej, dzieci wraz z rodzicami i nauczycielami zebrali się, aby wspólnie# zaśpiewać pieśni patriotyczne. Przy okazji przybliżono postacie, które odegrały największe role w dążeniach niepodległościowych.

(czytaj więcej)
10 listopada 2018 0

3-latki w bibliotece. Półmetek projektu "Mała Książka - Wielki Człowiek"

Projekt "Mała Książka - Wielki Człowiek", realizowany w ramach kampanii społecznej Instytutu # Książki przekroczył już półmetek.

(czytaj więcej)
09 listopada 2018 0

Niepodległość, wolność, patriotyzm. Jak dzieci postrzegają te wartości?

Dźwiękowe Archiwum Kcyni zrealizowało projekt Patriotyzm.2018. Jego celem było poznanie # dziecięcego spojrzenia na takie kwestie jak patriotyzm, niepodległość, wolność.

(czytaj więcej)
09 listopada 2018 0

„O jednym takim, któremu ukradziono słońce”. Dyskusyjny Klub Książki

Mariusz Urbanek i jego publikacja „Makuszyński#. O jednym takim, któremu ukradziono słońce” była tematem listopadowego spotkania Dyskusyjnego Klubu Książki w nakielskiej bibliotece. Okazuje się, że autor najpoczytniejszych książek dla najmłodszych, twórca słynnego Koziołka Matołka, nie za bardzo lubił dzieci.

(czytaj więcej)
09 listopada 2018 0

Rzuciliśmy swój życia los na stos. Spotkanie miłośników historii

We wtorek 7 listopada w Gminnym Centrum Kultury i Biblioteki w Kcyni odbyła się wieczornica # niepodległościowa, która została zorganizowana przy współpracy Zakładu Poprawczego w Kcyni, a prowadził ją Jacek Maćkowski. Spotkanie przebiegało pod hasłem „…Rzuciliśmy swój życia los na stos, na stos….”, na którym przybyło ponad 60 osób miłośników historii polskiej.

(czytaj więcej)
09 listopada 2018 40

Spotkanie autorskie z Radosławem Sikorskim. Czy Polska może być lepsza?

Polski polityk, politolog oraz dziennikarz Radosław Sikorski gościł w Rejonowej Bibliotece Publicznej w# Szubinie, by porozmawiać o swojej książce pt. „Polska może być lepsza”.

(czytaj więcej)
09 listopada 2018 3

Otwarto wystawę i podsumowano projekt. „Piękne są nasze barwy ojczyste”

Wystawa „Symbole narodowe – flagi” autorstwa Piotra Fiałkowskiego została otwarta w miniony # czwartek w murach Szubińskiego Domu Kultury. Jej autor, tym razem przy pomocy wystawy, uczy, jak szanować polskie symbole narodowe.

(czytaj więcej)
09 listopada 2018 0

Projekt Piłsudski w Nakle. Na rynku zobaczysz jego efekt

Projekt "Piłsudski w Nakle" został zakończony. Około 200 osób pozowało w maciejówce i z wąsem # wcielając się tym samym w postać Józefa Piłsudskiego.

(czytaj więcej)
0

Projekt łóżka producenta z Bydgoszczy w „Werandzie”

Sypialnia to jedno z najważniejszych wnętrz w domu. W tym pomieszczeniu spędzamy znaczącą część doby, w związku z czym wszystkie meble powinny być dobrze dopasowane do indywidualnych potrzeb.

(czytaj więcej)
0

Młodzi na rynku pracy w kujawsko-pomorskim. Sprawdzamy statystyki

Według Badania Aktywności Ekonomicznej Ludności (BAEL) w IV kwartale 2017 r. w #województwie kujawsko-pomorskim sytuacja ludzi młodych na rynku pracy była trudniejsza niż ogółu populacji. Grupę tę charakteryzowały niższy współczynnik aktywności zawodowej oraz wskaźnik zatrudnienia.

(czytaj więcej)
0

Jak długo żyją mieszkańcy kujawsko-pomorskiego? Zobacz statystyki

Od ostatniej dekady ubiegłego stulecia obserwowane jest w Polsce wydłużanie się #przeciętnego trwania życia we wszystkich województwach.

(czytaj więcej)
0

Jak zrobić murowany grill?

Grillowanie to jeden z przyjemniejszych sposobów na plenerowy wypoczynek. Miły czas w gronie znajomych smakuje najlepiej, gdy stoły zastawione są pieczonymi na grillu mięsami, rybami i warzywami. Na rynku znajdziemy wiele przenośnych urządzeń do grillowania, ale miłośnicy takiej formy wypoczynku z pewnością powinni pomyśleć o czymś więcej – o zbudowaniu własnego grilla. Jak to zrobić i dlaczego warto?

(czytaj więcej)