Dziś mamy 24 maja 2018, czwartek, imieniny obchodzą:

Kultura / Rozrywka

23 maja 2018 0

Warsztaty ekologiczne w bibliotece. Młodzież zdobywała potrzebną wiedzę

Już dwudziesty siódmy rok z rzędu w Rejonowej Bibliotece Publicznej w Szubinie odbywały się # warsztaty ekologiczne dla młodzieży.

(czytaj więcej)
23 maja 2018 0

Majowe spotkanie DKK. Uczestniczki omówiły powieść pt. "Życie w słoiku"

Rok 2018 został ogłoszony rokiem Ireny Sendlerowej. 12 maja minęła 10 rocznica jej śmierci. # Irena Sendler jest patronką MOW w Samostrzelu.Właśnie te wszystkie okazje skłoniły nas do wyboru i omówienia jednej z publikacji o bohaterce II wojny światowej.

(czytaj więcej)
23 maja 2018 0

Spotkanie autorskie w bibliotece. Gościem była Bożena Jankowska

Na zakończenie XV Ogólnopolskiego Tygodnia Bibliotek, dnia 18 maja, w filii bibliotecznej #w Radziczu odbyło się spotkanie autorskie. Gościem była Bożena Jankowska: poetka i laureatka wielu konkursów literackich.

(czytaj więcej)
22 maja 2018 0

Lekcja o wielkim kompozytorze. Dzieci poznały życie i twórczość Fryderyka Chopina

W piątek, 18 maja 2018 r., 6 i 7-letnie dzieci ze Szkoły Podstawowej nr 2 w # Szubinie odwiedziły Muzeum Ziemi Szubińskiej.

(czytaj więcej)
22 maja 2018 0

ZUS promował e-ZLA. Biała Sobota cieszyła się zainteresowaniem

W minioną sobotę w ramach promocji projektu e-ZLA we wszystkich placówkach ZUS odbyła #się akcja Biała Sobota w ZUS. Wydarzenie cieszyło się bardzo dużym zainteresowaniem. Podczas 4 godzin obsłużyliśmy ponad 2 tys. lekarzy w całej Polsce.

(czytaj więcej)
22 maja 2018 2

Policjanci na festynie parafialnym. Opowiadali dzieciom o swojej pracy

W niedzielę (20.05.18) mundurowi z nakielskiej komendy gościli na festynie rodzinnym, #który zorganizowała Parafia Najświętszej Marii Panny Królowej Polski w Nakle nad Notecią przy ul. Sienkiewicza. Policjanci opowiadali o swojej pracy i prezentowali sprzęt będący na wyposażeniu Policji.

(czytaj więcej)
21 maja 2018 0

"Prezent dla Mamy". Na zajęciach powstała niepowtarzalna biżuteria

W sobotę 19 maja w Szubińskim Domu Kultury odbyły się zajęcia pod nazwą # „Prezent dla Mamy” organizowane w ramach Artystycznej Soboty.

(czytaj więcej)
21 maja 2018 0

Kolejny spacer pod czujnym okiem instruktorki. Grupa udała się do Bielaw

18 maja Samorząd Mieszkańców nr 4 wraz z Towarzystwem Przyjaciół Nakła zorganizował #kolejny spacer nordic walking.

(czytaj więcej)
21 maja 2018 1

Piknik astronomiczny. W programie nie zabrakło zwiedzania obserwatorium

W sobotnie popołudnie, 19 maja Pałucko Pomorskie Stowarzyszenie Astronomiczno – #Ekologiczne w Niedźwiadach w swoim obserwatorium astronomicznym zorganizowało piknik astronomiczny.

(czytaj więcej)
21 maja 2018 0

Powstańcza Noc Muzeów za nami. Impreza cieszyła się zainteresowaniem

Towarzystwo Historyczne w Kcyni wspólnie z Urzędem Miejskim zorganizowało po raz #pierwszy w Kcyni Noc Muzeów.

(czytaj więcej)
20 maja 2018 0

Druga wycieczka śladami ppor. J. Sławińskiego. Udział wzięło 30 osób

Z okazji 100 – lecia odzyskania niepodległości przez Polskę, 19 maja 2019r. odbyła się druga # wycieczka „Śladami walk kompanii kcyńskiej ppor. Jana Sławińskiego”.

(czytaj więcej)
20 maja 2018 4

Parafialny festyn po raz szósty. Każdy mógł znaleźć coś dla siebie

20 maja w godzinach od 13:00 do 16:00 na placu przed budynkiem kościoła parafii # pw. Najświętszej Maryi Panny w Nakle zorganizowano szóstą już edycję Festynu Rodzinnego.

(czytaj więcej)
20 maja 2018 8

Piknik Rodzinny w sobotnie popołudnie. Mieszkańcy miło spędzili czas

Pod hasłem solidarne społeczeństwo – aktywność lokalna odbyła się impreza plenerowa dla # mieszkańców Mroczy. Mieszkańcy nie tylko dobrze się bawili, ale również skosztowali wypieków, przygotowanych przez panie z Matyldzina.

(czytaj więcej)
20 maja 2018 1

Majówka w sołectwie. Pogoda dopisała

W słoneczną sobotę, 19 maja odbyła się Majówka w # Kraczkach.

(czytaj więcej)
19 maja 2018 15

Gminne zawody pożarnicze za nami. OSP Polichno w podwójnej koronie

19 maja na stadionie im. Klemensa Biniakowskiego w Nakle do rywalizacji w ramach # gminnych zawodów pożarniczych stanęło 18 drużyn, które wzięły udział w 3 konkurencjach.

(czytaj więcej)
19 maja 2018 11

Promujemy zdrowy styl życia. Impreza plenerowa na skateparku

W sobotnie, słoneczne popołudnie na skateparku w Kcyni odbyła się impreza dla mieszkańców, # promująca zdrowy styl życia. Atrakcje czekały zarówno na najmłodszych, jak i tych starszych.

(czytaj więcej)
18 maja 2018 0

Filie biblioteczne włączyły się w promocję czytelnictwa. Najmłodsi wzięli udział w ciekawych zajęcia

Już po raz piętnasty Stowarzyszenie Bibliotekarzy Polskich zorganizowało w dniach # 8 -15maja 2018 Tydzień Bibliotek. Hasło tegorocznej edycji to: (Do)Wolność Czytania. W tym roku, podobnie jak w poprzednich, biblioteki w Trzeciewnicy i Ślesinie włączyły się w promocję czytelnictwa.

(czytaj więcej)
18 maja 2018 0

Tydzień Bibliotek pełen interesujących zajęć. Placówkę odwiedzili uczniowie i przedszkolaki

Corocznie od 8 do 15 maja w całej Polsce trwa Tydzień Bibliotek. W ramach jego obchodów # placówki biblioteczne odwiedzają zorganizowane grupy szkolne i przedszkolne wraz z opiekunami. Tak było i w naszym mieście.

(czytaj więcej)
18 maja 2018 1

„Patriota? A kto to taki?”. Uczniowie wzięli udział w lekcjach bibliotecznych

Z okazji przypadającej w tym roku 100. rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości #15 i 17 maja 2018 r. w Filii Dziecięcej przy ul. Bartkowskiego 1 odbyły się lekcje biblioteczne dla uczniów klas III Szkoły Podstawowej Nr 2 ph. „Patriota? A kto to taki?”.

(czytaj więcej)
18 maja 2018 0

Anną Jaklewicz zabrała słuchaczy w wirtualną podróż po Indonezji

W ramach programu Dyskusyjne Kluby Książki 17 maja 2018 z czytelnikami Powiatowej i #Miejskiej Biblioteki Publicznej w Nakle spotkała się podróżniczka i fotograf Anna Jaklewicz.

(czytaj więcej)
18 maja 2018 2

Biblioteka dla Niepodległej. Odbyła się lekcja historii i patriotyzmu

W stulecie niepodległości Polski pamiętamy o Powstaniu Wielkopolskim, które było możliwe #tylko dzięki szczęśliwemu dla Polaków zakończeniu I wojny światowej.

(czytaj więcej)
17 maja 2018 0

Kolejni goście zwiedzali wystawę 56. Konkursu Sztuki Ludowej Pałuk

W czwartek 17 maja Szubiński Dom Kultury odwiedzili kolejni goście. Uczniowie Zespołu #Szkół Specjalnych w Szubinie wraz z opiekunami zwiedzali wystawę pokonkursową 56. Konkursu Sztuki Ludowe Pałuk.

(czytaj więcej)
17 maja 2018 0

Przegląd zgromadził małych artystów. Wystąpiły dzieci z kilku przedszkoli

Przegląd Twórczości Dziecięcej „Kto ty jesteś? Polak mały!”, przygotowany z okazji Jubileuszu #100-lecia odzyskania przez Polskę Niepodległości, zgromadził w sali kinowej Nakielskiego Ośrodka Kultury małych artystów.

(czytaj więcej)
17 maja 2018 0

Zajęcia w filii bibliotecznej. Książka tradycyjna, audiobook czy e-book?

W ramach XV Ogólnopolskiego Tygodnia Bibliotek, Filia Biblioteczna w Radziczu dnia #11 maja zorganizowała spotkanie zatytułowane "Książka tradycyjna, audiobook czy e-book?”.

(czytaj więcej)
16 maja 2018 5

XI edycja konkursu za nami. Frekwencja i humory dopisały

Kolejna, XI już edycja Wojewódzkiego Konkursu Twórczości Niepełnosprawnych za #nami. Zmagania zawodników można było podziwiać na mroteckim stadionie.

(czytaj więcej)
16 maja 2018 0

„Czarna książka kolorów”. Uczestnicy pooznali świat osób niewidomych

W dniach od 8-15 maja obchodzony jest XV Ogólnopolski Tydzień Bibliotek. Tegoroczne hasło #brzmi: (DO) Wolność czytania. Z tej okazji 9 maja w Filii Bibliotecznej w Radziczu odbyły się zajęcia zainspirowane książką Meneny Cottin „Czarna książka kolorów”.

(czytaj więcej)
16 maja 2018 0

Studenci UTW przygotowują kolejny spektakl. Będzie to „Biesiada bez granic”

Kabaret „Luzik” to przestrzeń dla charyzmatycznych, pełnych pasji i energii Seniorów, to #miejsce, w którym śmiech miesza się z niedogodnościami wieku dojrzałego, które postrzegane i odbierane są z nutką ironii, ponieważ starość to nie ilość lat, a stan umysłu.

(czytaj więcej)
15 maja 2018 0

Wycieczka do Gdańska i Sopotu. Uczestnicy wrócili zmęczeni, ale szczęśliwi

Społeczność Środowiskowego Domu Samopomocy, czyli my, wzięliśmy udział w wycieczce do # Gdańska i Sopotu.

(czytaj więcej)
0

Projekt łóżka producenta z Bydgoszczy w „Werandzie”

Sypialnia to jedno z najważniejszych wnętrz w domu. W tym pomieszczeniu spędzamy znaczącą część doby, w związku z czym wszystkie meble powinny być dobrze dopasowane do indywidualnych potrzeb.

(czytaj więcej)
0

Wydatki, wysokość świadczeń i nie tylko. Emeryci i renciści w statystykach

W 2017 r. wzrosła względem roku 2016 liczba osób pobierających świadczenia emerytalno-#rentowe z Zakładu Ubezpieczeń Społecznych (ZUS). W tym czasie zmniejszyła się natomiast liczba rolników indywidualnych pobierających emerytury i renty. Jednocześnie odnotowano wzrost zarówno wydatków na świadczenia społeczne, jak i wysokości emerytur i rent.

(czytaj więcej)
0

Zielone światło dla dokumentów w smartfonie i jednego loginu do e-usług

Rząd przyjął projekt tzw. ustawy węzłowej. Przewiduje ona wprowadzenie jednego, spójnego #loginu (login.gov.pl), który docelowo umożliwi korzystanie ze wszystkich cyfrowych usług administracji. Rząd przyjął również regulacje, które będą stanowiły podstawę prawną do funkcjonowania aplikacji mobilnej - „mDokumenty”.

(czytaj więcej)
0

Jak zrobić murowany grill?

Grillowanie to jeden z przyjemniejszych sposobów na plenerowy wypoczynek. Miły czas w gronie znajomych smakuje najlepiej, gdy stoły zastawione są pieczonymi na grillu mięsami, rybami i warzywami. Na rynku znajdziemy wiele przenośnych urządzeń do grillowania, ale miłośnicy takiej formy wypoczynku z pewnością powinni pomyśleć o czymś więcej – o zbudowaniu własnego grilla. Jak to zrobić i dlaczego warto?

(czytaj więcej)