Dziś mamy 9 grudnia 2023, sobota, imieniny obchodzą:

Kultura / Rozrywka

09 grudnia 2023 0

Świąteczne spotkanie w Śmielinie. Dzieci otrzymały upominki

9 grudnia w świetlicy wiejskiej #w Śmielinie zorganizowano coroczne spotkanie najmłodszych mieszkańców sołectwa z św. Mikołajem.

(czytaj więcej)
09 grudnia 2023 0

Kiermasz Bożonarodzeniowy w Kcyni. Dzieci spotkały się z Mikołajem!

9 grudnia na płycie kcyńskiego Rynku zorganizowano tradycyjny# Kiermasz Bożonarodzeniowy połączony z koncertem świątecznych przebojów oraz animacjami dla dzieci.

(czytaj więcej)
09 grudnia 2023 1

Dzieci były zachwycone! Mikołajki w NOK-u

9 grudnia w sali widowiskowo-kinowej zorganizowano spotkanie #mikołajkowe dla najmłodszych mieszkańców sołectw wchodzących w skład gminy Nakło nad Notecią.

(czytaj więcej)
09 grudnia 2023 0

Piernikowa sobota. Warsztaty kulinarno-świąteczne w świetlicy

Spotkanie Mikołajkowe w innej formie… dlaczego nie. #W dzisiejsze przedpołudnie spotkaliśmy się w naszej świetlicy na wyjątkowych warsztatach kulinarno-świątecznych, które poprowadził Pan Szymon Brukwicki - Akademia Rozwoju Kulinarnego.

(czytaj więcej)
09 grudnia 2023 0

Senioralne spotkanie przy herbacie. Miło spędzony czas

8 grudnia z okazji Światowego Dnia Seniora zorganizowano wyjątkowe spotkanie#, na które zaproszenie otrzymali wszyscy seniorzy zamieszkujący ulice wchodzące w skład Samorządu Mieszkańców nr 8 w Nakle.

(czytaj więcej)
09 grudnia 2023 0

Słodko i świątecznie. Mikołajkowe warsztaty dla dzieci w Dziewierzewie

W piątek, 8 grudnia w naszej świetlicy# w Dziewierzewie było słodko i świątecznie.

(czytaj więcej)
09 grudnia 2023 0

Jarmark już działa. Organizatorzy zapraszają na kcyński Rynek

Jarmark w Kcyni trwa zapraszamy, nabyć można cuda# - cudeńka.

(czytaj więcej)
09 grudnia 2023 0

Przedstawienie zachwyciło widzów. Niezwykle baśniowe widowisko

Na scenie Szubińskiego Domu Kultury swoje przedstawienie zaprezentowali #nauczyciele z Zespołu Szkól Specjalnych w Szubinie. Było ono oparte na motywach baśni braci Grimm ‘Królewna Śnieżka’.

(czytaj więcej)
09 grudnia 2023 0

"Bo we mnie jest taniec i śpiew". Słuchacze UTW w doskonałych nastrojach

Zajęcia ruchowe z cyklu „Bo we mnie jest taniec i śpiew” za nami! #W czwartek 7 grudnia miało miejsce kolejne spotkanie słuchaczy Uniwersytetu Trzeciego Wieku. Tradycyjnie było tanecznie i ze śpiewem na ustach.

(czytaj więcej)
09 grudnia 2023 0

Kolędowanie w Domu Parafialnym. Muzycy zadbali o świąteczny klimat

W miniony piątek o godz. 19:00 w Domu Parafialnym# przy ul. Mroteckiej w Nakle odbył się jedyny w swoim rodzaju koncert kolęd w wykonaniu zespołu KreAktywni pod przewodnictwem Marty Trudzińskiej.

(czytaj więcej)
08 grudnia 2023 0

Spotkanie i świąteczna sesja zdjęciowa seniorów. Miła integracja

Przedstawiamy fotorelację ze spotkania #Mikołajkowego i Świątecznej sesji zdjęciowej Seniorów z Dziennego Domu Pobytu Senior+ w Nakle.

(czytaj więcej)
08 grudnia 2023 0

Ciekawość świata" w sali urzędu. Ostatnie spotkanie w tym roku

Zaproszenie na ostatnią w tym roku #"Ciekawość świata". 14 grudnia br. o g. 17.30 w Sali nr 1 Urzędu Miejskiego w Kcyni wspólnie z Damianem Amonem Rączką ze Stowarzyszenia Miłośników Starego Fordonu obejrzymy film "Nie poddać się, a zwyciężyć". Wystąpiła w nim między innymi p. Maria Kowalska, emerytowana nauczycielka języka polskiego z Kcyni, członkini Organizacji Niepodległościowej „Powrót”.

(czytaj więcej)
08 grudnia 2023 0

Mikołajkowe zajęcia w Radziczu. Dzieci wysłuchały wigilijnych opowiadań

Z okazji Mikołajek w filii bibliotecznej w #Radziczu odbyły się zajęcia o tej tematyce.

(czytaj więcej)
08 grudnia 2023 0

Piernikowe szaleństwo. Bardzo twórcze spotkanie w Dębowie

We wtorek, 5 grudnia w Świetlicy Wiejskiej #w Dębowie odbyły się zorganizowane przez Centrum Kształcenia oraz Filię Biblioteczną w Dębowie przy współpracy KGW w Dębowie oraz Sołtysa Pana Michała Olejniczaka Warsztaty Pieczenia Oraz Dekorowania Pierników.

(czytaj więcej)
08 grudnia 2023 0

Warsztaty tworzenia wieńców świątecznych. Było kreatywnie i przemiło

Za nami niezwykłe warsztaty tworzenia wieńców świątecznych#, które w siedzibie GCKiB poprowadziła p. Natalia Jelińska.

(czytaj więcej)
07 grudnia 2023 2

Koncert Mikołajkowy w bibliotece. Widownia oklaskiwała muzyków

7 grudnia w budynku Powiatowej i Miejskiej# Biblioteki Publicznej w Nakle przy ul. Bartkowskiego odbył się tradycyjny Koncert Mikołajkowy.

(czytaj więcej)
07 grudnia 2023 0

W Krainie zabaw i radości. Mikołajkowe animacje dla dzieci

Wczoraj wszystkie dzieci, te małe i ciut większe, już od rana poszukiwały #drobnych upominków w swoich butach. A to za sprawą Św. Mikołaja. Po pracowitej nocy ten sympatyczny brodacz postanowił spędzić trochę czasu z dziećmi z naszej gminy. A nasza sala widowiskowa zamieniła się w krainę zabawy i radości.

(czytaj więcej)
07 grudnia 2023 0

Panie aktywnie uczestniczyły w warsztatach. Zajęcia kreatywne

W poniedziałek, 4 grudnia animatorka# Gminnego Ośrodka Kultury w Sadkach Michalina Szałkowska miała przyjemność poprowadzić zajęcia kreatywne w Broniewie, na których wykonane zostały stroiki świąteczne.

(czytaj więcej)
07 grudnia 2023 0

Spotkanie słuchaczy UTW. Prelekcję wygłosił Tomasz Kądziorski

"Austriacka Karyntia - idealne miejsce na wypoczynek" to temat dzisiejszego spotkania# słuchaczy Uniwersytetu Trzeciego Wieku w Kcyni.

(czytaj więcej)
07 grudnia 2023 0

Coraz bliżej święta! Mikołajkowy seans filmowy

Nakielski Ośrodek Kultury zaprosił dzieci #z Nakła w dniu 6 grudnia na mikołajkowy seans filmowy. Sala widowiskowo-kinowa była wypełniona aż po brzegi!

(czytaj więcej)
07 grudnia 2023 1

Tworzenie naczyń glinianych. Posłużono się metodą wałeczków

6 grudnia uczestnicy zajęć pracowni plastycznej wykonywali #swoje naczynia. Choć zajęcia z pracą w glinie pojawiały się w ostatnich latach, to po raz pierwszy poruszono temat wytwarzania ceramiki.

(czytaj więcej)
06 grudnia 2023 3

Najmłodsi stawili się w NOK–u. Mikołajkowa zabawa dla dzieci

6 grudnia od godz. 15:00 rozpoczęło się Spotkanie Mikołajkowe# dla najmłodszych mieszkańców miasta i gminy Nakło. Dzieci do 4 roku życia wraz ze swoimi opiekunami stawili się w Nakielskim Ośrodku Kultury, by spotkać się z samym Świętym Mikołajem oraz jego elfimi pomocnikami.

(czytaj więcej)
06 grudnia 2023 0

Uczniowie i nauczyciele wystąpili dla seniorów. Przedświąteczny koncert

5 grudnia w murach Nakielskiego Ośrodka Kultury odbył się wyjątkowy koncert #kolęd w wykonaniu uczniów oraz nauczycieli Szkoły Muzycznej w Nakle. Wśród publiczności, oprócz członków rodziny młodych muzyków – zasiadali również studenci Uniwersytetu Trzeciego Wieku.

(czytaj więcej)
06 grudnia 2023 0

Muzyczny początek tygodnia. Świąteczny nastrój w filharmonii

Początek grudnia Mieszkańcy Domu Pomocy Społecznej #w Nakle rozpoczęli muzycznie.

(czytaj więcej)
06 grudnia 2023 0

Zespół ćwiczy w każdy poniedziałek. Przygotowania do kolędowania

W każdy poniedziałek Zespół Regionalny #Pałuki ćwiczy swój kunszt taneczny i śpiewaczy.

(czytaj więcej)
06 grudnia 2023 0

Świetlica zamieniła się w słodką krainę. Wspólne pieczenie pierników

5 grudnia 2023 roku świetlica wiejska #w Sucharach zamieniła się w prawdziwą słodką krainę. Tego dnia odbyło się tam wyjątkowe wydarzenie - wspólne pieczenie pierników, które zgromadziło mieszkańców i pociechy.

(czytaj więcej)
05 grudnia 2023 0

Miłośnicy książek spotkali się ponownie. O czym tym razem dyskutowano?

Tradycyjnie w pierwszy poniedziałek miesiąca spotkali się #miłośnicy książek, tj. 04 grudnia 2023 r. w bibliotece odbyło się spotkanie Dyskusyjnego Klubu Książki.

(czytaj więcej)
05 grudnia 2023 1

Wycieczka do Wrocławia. Wspólne zwiedzanie jarmarku

2 grudnia bieżącego roku wycieczką autokarową odwiedziliśmy# miasto Wrocław przy okazji odbywającego się tam największego w kraju Jarmarku Bożonarodzeniowego.

(czytaj więcej)
0

Zmiana przepisów. Nowe normy handlowe w odniesieniu do jaj

28 listopada 2023 roku straciło moc rozporządzenie #Komisji (WE) nr 589/2008 z dnia 23 czerwca 2008 roku ustanawiające szczegółowe zasady wykonywania rozporządzenia Rady (WE) nr 1234/2007 w sprawie norm handlowych w odniesieniu do jaj (Dz. Urz. L 163 z 24.06.2008 r., str. 6 ze zm.).

(czytaj więcej)
0

Puchar Tymbarku. Trwają zapisy uczniów do turnieju piłkarskiego

Zapraszamy uczniów szkół podstawowych do udziału# w turnieju o Puchar Tymbarku. Przedsięwzięcie skierowane jest do młodych, aktywnych miłośników piłki nożnej, którzy chcą aktywnie spędzać czas i rozwijać swoje umiejętności piłkarskie. Zapisy trwają do 31 stycznia 2024 roku. Na zwycięzców czekają wspaniałe nagrody. Wydarzenie jest objęte patronem Ministra Edukacji i Nauki.

(czytaj więcej)
0

Nowe paliwo na stacjach benzynowych. Zmiany od 1 stycznia

Od 1 stycznia 2024 r. na stacjach paliw w Polsce będzie wprowadzane sukcesywnie nowe paliwo# - benzyna silnikowa 95-oktanowa z zawartością do 10% biokomponentów – tzw. E10. Benzyna silnikowa E10 zastąpi na stacjach paliw benzynę E5 o liczbie oktanowej 95. Benzyna silnikowa E5, która zostanie zastąpiona benzyną E10, zawiera maksymalnie do 5% objętościowo biokomponentów (bioetanolu), podczas gdy benzyna E10 będzie zawierała maksymalnie do 10% objętościowo biokomponentów. Ta zmiana nie wymaga dodatkowych działań od większości właścicieli pojazdów. W dokumentach pojazdu lub na klapie wlewu paliwa w samochodzie powinno znajdować się charakterystyczne oznaczenie E10 – potwierdzające dostosowanie samochodu do nowego paliwa. Właściciele starszych pojazdów powinni sprawdzić, czy ich pojazdy są dostosowane do tankowania nowego paliwa.

(czytaj więcej)
0

Innowacyjny projekt cyfrowy. Wzmocnienie bezpieczeństwa żywności

Jesteś przedsiębiorcą z branży spożywczej? Pracujesz przy# kontroli przedsiębiorców? A może po prostu jesteś świadomym konsumentem, któremu zależy, żeby żywność była bezpieczna? „System powiadamiania o wprowadzeniu do obrotu żywności prozdrowotnej (SPOŻ)” to innowacyjny projekt, który wspiera wszystkich uczestników rynku spożywczego.

(czytaj więcej)