Dziś mamy 23 marca 2019, sobota, imieniny obchodzą:

Kultura / Rozrywka

23 marca 2019 0

"Powitanie wiosny". Zabawie na świeżym powietrzu nie było końca

W czwartek 21 marca biblioteka publiczna i świetlica wiejska w # Chomętowie zorganizowały dla dzieci "Powitanie wiosny".

(czytaj więcej)
23 marca 2019 0

Spotkanie DKK. Tym razem omawiano książkę lubianej autorki

W czwartek 21 marca w Bibliotece w Paterku odbyło się kolejne spotkanie w ramach # DKK. Tym razem dyskutowano na temat książki bardzo lubianej przez czytelników pisarki - Magdaleny Witkiewicz.

(czytaj więcej)
22 marca 2019 1

"Żona do adopcji". Aktorzy rozbawili publiczność do łez

W czwartkowe popołudnie na deskach Nakielskiego Ośrodka Kultury wystawiona została sztuka # teatralna „Żona do adopcji” w reżyserii Jakuba Ehrlicha. Aktorzy rozbawili zebraną publiczność do łez.

(czytaj więcej)
22 marca 2019 0

Wspaniały gość w bibliotece. Opowieści o niezwykłych kobietach

21 marca 2019 r. biblioteka nakielska gościła wspaniałą gawędziarkę, # Panią Małgorzatę Jarocińską, która tym razem przybyła z gawędą historyczną pt. „Niepospolite kobiety II Rzeczypospolitej”.

(czytaj więcej)
22 marca 2019 0

Wiosna w Słonawach. Nareszcie pożegnano zimę

Biblioteka publiczna i świetlica wiejska w Słonawach zorganizowały 21 marca przywitanie wiosny.

(czytaj więcej)
21 marca 2019 0

Dyskusyjny Klub Książki. Marcowe spotkanie w Ślesinie

19 marca 2019 r. Panie z DKK w Ślesinie spotkały się, by podyskutować o „Malarce ptaków”# Melissy Ashley.

(czytaj więcej)
21 marca 2019 1

Wykład dr hab. Dorota Angutek. Historia polskiego stroju ludowego

„Strój krajniacki a strój krajeński – tradycja ludowa a tradycja wytworzona” - wykład pod takim właśnie # tytułem wygłosiła w ostatnią środę w Muzeum Ziemi krajeńskiej dr hab. w zakresie kulturoznawstwa oraz etnolog Dorota Angutek.

(czytaj więcej)
21 marca 2019 1

Pokaz kulinarny "Ryby w diecie seniora". W spotkaniu wzięło udział 27 osób

We wtorkowe popołudnie w remizie Ochotniczej Straży Pożarnej w Sadkach zorganizowano # spotkanie dla osób starszych oraz wszelkich instytucji i organizacji działających na rzecz mieszkańców Gminy Sadki. Wzięło w nim udział aż 27 osób.

(czytaj więcej)
21 marca 2019 0

Ceremonia wręczenia nagród. Podsumowanie zimowej edycji biegów

20 marca 2019 r. dzieci z Kołaczkowa uczestniczyły w uroczystej ceremonii zakończenia # cyklu biegów Grand Prix CITY TRAIL oraz CITY TRAIL JUNIOR z Nationale-Nederlanden 2018/2019 w Bydgoskim Centrum Targowo - Wystawienniczym.

(czytaj więcej)
21 marca 2019 0

Kcyńskie Klimki na wiosennej Łobżonce. Były potrzebne spore umiejętności

W dniach 15 i 17 marca 2019 r. kajakarze z Koła Turystów Górskich im. Klimka Bachledy w Kcyni # wspólnie z wychowankami kcyńskiego zakładu poprawczego, zorganizowali dwa spływy na rzece Łobżonce.

(czytaj więcej)
20 marca 2019 0

Dom Kultury w Szubinie. Minęło 60 lat

Od pierwszych lat po wojnie Szubin dotkliwie odczuwał brak domu kultury.# Starania władz miejskich w tym zakresie, rozbijały się głównie o brak odpowiedniego pomieszczenia dla tej instytucji.

(czytaj więcej)
20 marca 2019 0

Uczestnicy GPCCC-3 odwiedzili Kcynię - miasto Jana Czochralskiego

We wtorek, 19 marca Kcynię – miasto rodzinne profesora Jana Czochralskiego# odwiedzili uczestniczy Niemiecko-Polskiej Konferencji na Temat Wzrostu Kryształów GPCCG-3, która w dniach 17-21 marca odbywa się na Politechnice Poznańskiej.

(czytaj więcej)
19 marca 2019 0

Jan Makowiecki. 20 lat działalności artystycznej

Jan Makowiecki w 2019 roku obchodzi Jubileusz 20 lat działalności artystycznej.# Przedstawiamy Państwu rozmowę z artystą na temat jego dorobku zarówno rzeźbiarskiego jak i literackiego zarejestrowaną w marcu tego roku.

(czytaj więcej)
19 marca 2019 0

"Tańczyć może każdy". Jerzy Dulka osobowością tanecznego turnieju

W sobotę, 16 marca w Środzie Wielkopolskiej odbył się Turniej Tańca Towarzyskiego# Gest o Puchar Burmistrza Środy Wielkopolskiej. Spośród prawie 230 par, udział wziął szubinianin Jerzy Dulka. Pan Jurek zachwycił publiczność, sędziów i organizatorów i otrzymał zaszczytny tytuł osobowości turnieju.

(czytaj więcej)
18 marca 2019 0

O życiu na wsi i pracach inspirowanych wsią pałucką. Wizyta w muzeum

Dnia 18 marca 2019 roku w Muzeum Ziemi Szubińskiej wystawę WIEŚ PO PAŁUCKU zwiedziła# klasa IVb ze Szkoły Podstawowej nr 1 w Szubinie wraz z nauczycielem Hanną Zawadzką - Pleszyńską.

(czytaj więcej)
18 marca 2019 0

Tradycja harcerska na ziemi szubińskiej. Interesująca lekcja muzealna

15 marca 2019 r. w Muzeum Ziemi Szubińskiej tematem lekcji muzealnych była tradycja harcerska na# ziemi szubińskiej.

(czytaj więcej)
18 marca 2019 5

Dzień Kobiet w Rynarzewie. Spotkanie upłynęło w miłej atmosferze

Kobieta zmienną jest niczym piórko na wietrze – ta niezwykle trafna myśl#, pochodząca z „Eneidy” Wergiliusza, w pełni oddaje zmienność i zagadkowość natury przedstawicielek płci pięknej, które mają swój dzień w kalendarzu już od ponad 100 lat.

(czytaj więcej)
18 marca 2019 0

Dzień Kobiet Emerytów i Rencistów ze Ślesina. Wystąpił kabaret „Teczka”

Dnia 12 marca Polski Związek Emerytów Rencistów i Inwalidów w Ślesinie# zorganizował spotkanie z okazji Dnia Kobiet.

(czytaj więcej)
17 marca 2019 0

Ostatnie takie trio. Kabaret Ani Mru Mru wystąpił w NOK-u

16 marca w sali kinowej Nakielskiego Ośrodka Kultury# zgromadzili się wszyscy fani oraz miłośnicy dobrego humoru. Wszystko za sprawą kabaretu Ani Mru Mru, który po raz kolejny postanowił rozbawić do łez nakielską publiczność.

(czytaj więcej)
17 marca 2019 0

Kolejna muzyczna propozycja. Cocktail Trio zagrali w Cafe Emilia

Restauracja Cafe Emilia przyzwyczaiła już mieszkańców Nakła# do tego, że właśnie w tym miejscu mają możliwość wzięcia udziału w wyjątkowych, klimatycznych koncertach w kameralnym gronie odbiorców.

(czytaj więcej)
17 marca 2019 0

Cenny dar. Nowe książki trafiły do biblioteki

Dyrekcja rejonowej Biblioteki Publicznej w Szubinie# serdecznie dziękuje za bezinteresowne przekazanie w darze kilkudziesięciu nowych książek dla filii bibliotecznej w Zamościu.

(czytaj więcej)
16 marca 2019 1

Od alkoholika do kandydata na ołtarze. Prelekcję poprowadziła Elżbieta Wiater

W ostatni piątek w Wiejskim Domu Kultury w Ślesinie# zorganizowano wyjątkową prelekcję pt. „Mateusz Talbot. Od alkoholika do kandydata na ołtarze”.

(czytaj więcej)
16 marca 2019 0

Gminny Dzień Kobiet KGW Liszkówko. Spotkanie przebiegło w miłej atmosferze

15 marca w godzinach wieczornych Koło Gospodyń Wiejskich# w miejscowości Liszkówko, zorganizowało dla wszystkich członkiń z gminy Sadki spotkanie z okazji Dnia Kobiet.

(czytaj więcej)
15 marca 2019 4

„WIEŚ PO PAŁUCKU”. 50-lecie twórczości Piotra Wolińskiego

Muzeum Ziemi Szubińskiej im. Zenona Erdmanna zaprezentowało w czwartek, 14 marca 2019 r. # wystawę pt. WIEŚ PO PAŁUCKU. Wystawa powstała w roku jubileuszu 50-lecia pracy twórczej artysty ludowego Piotra Wolińskiego z Kcyni.

(czytaj więcej)
15 marca 2019 0

Mirosław Sprenger w Nakle. Zapomniane ogniwo

Prelekcja Mirosława Sprengera, z bydgoskiej Delegatury IPN, zaprezentowana w czwartek 14 marca# 2019 r., zainicjowała w nakielskiej bibliotece cykl wykładów o tematyce historycznej.

(czytaj więcej)
14 marca 2019 6

Zebranie sprawozdawcze KGW. Panie otrzymały drobne podarunki

W ostatnią środę w Wiejskim Domu Kultury w Paterku zorganizowano zebranie # sprawozdawcze miejscowego Koła Gospodyń Wiejskich. Spotkanie to było też idealną okazją do złożenia życzeń mieszkankom sołectwa.

(czytaj więcej)
13 marca 2019 6

UTW świętuje jubileusz. Podsumowanie 10 lat działalności

Nakielski Uniwersytet Trzeciego Wieku kończy właśnie dziesiąty rok # działalności. Z tej okazji w sali konferencyjnej Nakielskiego Ośrodka Kultury zorganizowano uroczyste spotkanie, podczas którego podsumowano całą dekadę.

(czytaj więcej)
13 marca 2019 0

720-lecie nadania praw miejskich. Ceramicy wykonają specjalną makietę

W lutym 2019 r. w Muzeum Ziemi Krajeńskiej rozpoczęliśmy działania, które są jednym z elementów # obchodów 720-lecia nadania praw miejskich Nakłu nad Notecią.

(czytaj więcej)
0

Projekt łóżka producenta z Bydgoszczy w „Werandzie”

Sypialnia to jedno z najważniejszych wnętrz w domu. W tym pomieszczeniu spędzamy znaczącą część doby, w związku z czym wszystkie meble powinny być dobrze dopasowane do indywidualnych potrzeb.

(czytaj więcej)
0

Młodzi na rynku pracy w kujawsko-pomorskim. Sprawdzamy statystyki

Według Badania Aktywności Ekonomicznej Ludności (BAEL) w IV kwartale 2017 r. w #województwie kujawsko-pomorskim sytuacja ludzi młodych na rynku pracy była trudniejsza niż ogółu populacji. Grupę tę charakteryzowały niższy współczynnik aktywności zawodowej oraz wskaźnik zatrudnienia.

(czytaj więcej)
0

Jak długo żyją mieszkańcy kujawsko-pomorskiego? Zobacz statystyki

Od ostatniej dekady ubiegłego stulecia obserwowane jest w Polsce wydłużanie się #przeciętnego trwania życia we wszystkich województwach.

(czytaj więcej)
0

Jak zrobić murowany grill?

Grillowanie to jeden z przyjemniejszych sposobów na plenerowy wypoczynek. Miły czas w gronie znajomych smakuje najlepiej, gdy stoły zastawione są pieczonymi na grillu mięsami, rybami i warzywami. Na rynku znajdziemy wiele przenośnych urządzeń do grillowania, ale miłośnicy takiej formy wypoczynku z pewnością powinni pomyśleć o czymś więcej – o zbudowaniu własnego grilla. Jak to zrobić i dlaczego warto?

(czytaj więcej)