Dziś mamy 19 stycznia 2018, piątek, imieniny obchodzą:

Kultura / Rozrywka

18 stycznia 2018 0

Spotkanie z młodzieżą. Uczniowie obejrzeli materiał o Romanie Dmowskim

W rocznicę rozpoczęcia obrad nad Traktatem wersalskim, które trwały od 18 stycznia 1919 r. do 21 # stycznia 1920 r., i w których brało w udział 27 zwycięskich państw, a Polska reprezentowana była przez Ignacego Paderewskiego i Romana Dmowskiego w szubińskim muzeum odbyły się projekcje filmowe dla młodzieży.

(czytaj więcej)
17 stycznia 2018 0

Karnawałowe spotkanie w bibliotece. Dzieci wykonały przebrania z folii bąbelkowej

W środę 17 stycznia w oddziale dla dzieci odbyło się spotkanie edukacyjno-artystyczne z # okazji trwającego karnawału.

(czytaj więcej)
17 stycznia 2018 0

Patrol powstańczy na ulicach miasta. Rozdawano przechodniom okolicznościowe plakietki

W ramach wydarzeń poprzedzających Powiatowe Obchody 99. rocznicy Powstania Wielkopolskiego # 1918/1919, które odbędą się w Kcyni 2 lutego we wtorek, 16 stycznia na ulicach Kcyni pojawił się patrol powstańczy.

(czytaj więcej)
17 stycznia 2018 0

Lekcja biblioteczna. Dzieci uczyły się korzystać z katalogu

16 stycznia, uczniowie klasy IV Szkoły Podstawowej nr 2 uczestniczyli w lekcji poświęconej # katalogom. Katalog kartkowy i katalog on- line pozwolił odszukać w zbiorach książki, o które pytali.

(czytaj więcej)
16 stycznia 2018 0

Pałuckie drogi do niepodległości. Prelekcję przygotowano dla młodzieży

Odzyskanie niepodległości przez Polskę to proces trwający od wyzwolenia Cieszyna 28 #października 1918 roku do zakończenia trzeciego Powstania Śląskiego 7 lipca w 1921r. Ważną rolę w tym dziele odegrali nasi przodkowie – Powstańcy Wielkopolscy.

(czytaj więcej)
16 stycznia 2018 0

Spotkanie miłośniczek rękodzieła. Inspiracją była obudowa na telefon

W czwartkowe popołudnie, 11 stycznia 2018 r. odbyło się pierwsze w tym roku w bibliotece #w Paterku spotkanie miłośniczek rękodzieła.

(czytaj więcej)
16 stycznia 2018 2

Świąteczno – noworoczne spotkanie dla najmłodszych. Zabawa była udana

Z okazji świąt Bożego Narodzenia i Nowego Roku w świetlicy wiejskiej w Górkach #Zagajnych zorganizowano miłe spotkanie dla najmłodszych mieszkańców.

(czytaj więcej)
15 stycznia 2018 0

Po dwóch latach przerwy orkiestra zagrała tu ponownie. Najwięcej emocji przyniosły licytacje

Po dwóch latach przerwy ponownie w Chomętowie zagraliśmy z Jurkiem Owsiakiem. Przygotowania # do wielkiego Finału trwały kilka dni.

(czytaj więcej)
15 stycznia 2018 0

Maraton aerobiku w ramach WOŚP. Panie ćwiczyły przez dwie godziny

Podczas 26 Finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy w Wiejskim Domu Kultury w # Ślesinie odbył się maraton aerobiku. Panie przez dwie godziny dzielnie ćwiczyły na rzecz WOŚP.

(czytaj więcej)
15 stycznia 2018 4

Na dworze zimno, za to w sercach gorąco. Sadki jak co roku wsparły WOŚP

Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy już 26 lat pomaga potrzebującym. Co roku do akcji #włącza się wiele osób. Pomoc chętnie niosą także mieszkańcy Sadek i okolic. Z okazji WOŚP zorganizowano zabawę i liczne licytacje.

(czytaj więcej)
15 stycznia 2018 0

W Potulicach padł rekord! Sprawdź, ile zebrano dla WOŚP

W Potulicach Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy grała od czwartku. Tego dnia odbyła #się dyskoteka dla dzieci i maraton fitness. W piątek o godz. 19.00 odbyła się dyskoteka dla wszystkich w sali Ochotniczej Straży Pożarnej w Potulicach.

(czytaj więcej)
14 stycznia 2018 29

Taniec i Muzyka. Finał WOŚP w Nakle zakończony

14 stycznia, w ramach 26. finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy, na terenie całego kraju # organizowano zbiórki pieniędzy „dla wyrównania szans w leczeniu noworodków”. Do akcji włączył się również Nakielski Ośrodek Kultury, który od lat jest organizatorem finałów WOŚP w Nakle.

(czytaj więcej)
14 stycznia 2018 16

Występy artystyczne i emocjonujące licytacje. Dom Kultury pękał w szwach

26. finał WOŚP dobiegł końca także w Szubinie. Niedziela obfitowała w moc atrakcji dla dorosłych i # dzieci. Oczywiście, nie mogło zabraknąć emocjonujących licytacji oraz występów artystycznych.

(czytaj więcej)
14 stycznia 2018 19

Kolędarium Polskie. Wyjątkowe, patriotyczne widowisko w kościele

Niesamowity, nostalgiczny koncert kolęd w kościele pw. św. Mikołaja i Wniebowzięcia Najświętszej # Maryi Panny w Mroczy zainaugurował dzisiaj obchody 100-lecia odzyskania niepodległości przez Polskę w gminie Mrocza.

(czytaj więcej)
14 stycznia 2018 2

Kolejne wspólne granie. Koncerty, licytacje i mnóstwo zabawy

Druga niedziela stycznia to od 26. lat finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Nie # inaczej jest w tym roku. Wyjątkowo huczny, muzyczny finał akcji odbył się po raz kolejny w Kcyni.

(czytaj więcej)
14 stycznia 2018 0

Noworoczne nurkowanie. Udane rozpoczęcie sezonu

W niedzielne przedpołudnie, na jeziorze w Wąsoszu nurkowie rozpoczęli sezon. W wydarzeniu # wzięło udział wielu sympatyków tej formy aktywności.

(czytaj więcej)
14 stycznia 2018 3

26. finał WOŚP. W Królikowie grali już w sobotę

Tradycyjnie już dzień przed wielkim finałem Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy radosne granie # rozbrzmiało w Królikowie. Tam 26. finał WOŚP rozpoczął się już 13 stycznia 2018 roku. Nie brakowało ludzi chętnych do pomocy w szczytnym celu.

(czytaj więcej)
13 stycznia 2018 3

Miniony rok był wyjątkowo aktywny dla chóru Soli Deo. Czas na podsumowanie

Rok 2017 przeszedł już do historii. Czas podsumować działalność Chóru SOLI DEO. Mieszany # czterogłosowy chór pod dyrygenturą Michała Gacki rozpoczął osiemnasty rok działalności na rzecz kultury muzycznej.

(czytaj więcej)
13 stycznia 2018 0

Seniorzy na spotkaniu noworocznym. Czas upłynął na wspólnej zabawie

W czwartek 11 stycznia 2018 r. zarząd Klubu Seniora w Mroczy zorganizował spotkanie # noworoczne dla seniorów członków klubu, w którym uczestniczyło 80 osób.

(czytaj więcej)
13 stycznia 2018 7

"W noworocznym nastroju". Artyści po raz kolejny zachwycili publiczność(film)

W piątek, 12 stycznia w sali sportowej Szkoły Podstawowej w Paterku odbył się już po raz # ósmy Koncert Noworoczny. Publiczność jak zawsze nie zawiodła.

(czytaj więcej)
12 stycznia 2018 2

Opowieści czterech ścian w wykonaniu Anny Sergott. Tematem był gotyk

W Powiatowej i Miejskiej Bibliotece Publicznej w Nakle odbył się wykład Anny #Sergott pn. Gotyk, który był jednym z najważniejszych zjawisk w historii kultury i sztuki.

(czytaj więcej)
10 stycznia 2018 0

Uczniowie obejrzeli spektakl. Sala była wypełniona po brzegi

10 stycznia na scenie Szubińskiego Domu Kultury Teatr Narodowy z Wrocławia #wystawił spektakl dla szubińskich szkół. Sala jak zawsze wypełniona była po brzegi.

(czytaj więcej)
10 stycznia 2018 0

Soli Deo dla słuchaczy UTW. Nie zabrakło oklasków i podziękowań

We wtorek 9 stycznia br., w sali konferencyjnej Nakielskiego Ośrodka Kultury w ramach #wykładu dla słuchaczy Uniwersytetu Trzeciego Wieku odbył się koncert w wykonaniu chóru Soli Deo pod kierownictwem Pana Michała Gacki.

(czytaj więcej)
09 stycznia 2018 1

Dzieci bawiły się ze specjalnym gościem. Każdy otrzymał upominek

5 stycznia br. dzieci ze świetlicy w Chraplewie odwiedził Mikołaj. Najmłodsi brali #udział w konkurencjach i wspólnie bawili się ze specjalnym gościem.

(czytaj więcej)
09 stycznia 2018 0

Zainaugurowano "Ciekawość świata". O podróżach opowiedział Tomasz Stanek

Spotkaniem dotyczącym Meksyku rozpoczęliśmy tegoroczną odsłonę cyklu "Ciekawość #świata". Tegoroczne spotkania zapowiadają się bardzo interesująco i różnorodnie.

(czytaj więcej)
09 stycznia 2018 18

Świąteczno-noworoczne spotkanie w NOK-u. Podsumowano miniony rok

8 stycznia w sali konferencyjnej Nakielskiego Ośrodka Kultury zorganizowano gminne #spotkanie świąteczno-noworoczne, podczas którego zaproszeni goście podsumowali ubiegły rok i podzielili się opłatkiem.

(czytaj więcej)
08 stycznia 2018 9

III Koncert Noworoczny niezwykle udany. Kościół pękał w szwach

W parafii pw. św. Stanisława w Nakle odbyła się 3 edycja koncertu noworocznego, #który jak zwykle cieszył się dużym zainteresowaniem mieszkańców. Na scenie zaprezentował się m.in. nakielski chór Nadzieja.

(czytaj więcej)
07 stycznia 2018 1

Orszak Trzech Króli przeszedł ulicami Rynarzewa. Frekwencja dopisała

Po raz trzeci ulicami Rynarzewa przeszedł Orszak Trzech Króli. Udział wzięło #wielu mieszkańców.

(czytaj więcej)
0

Piękna na mikołajki – oczaruj go swoim wyglądem!

Mikołajki to przede wszystkim dzień obdarowywania najbliższych podarunkami. Możesz jednak sprawić, by ukochany zapamiętał ten moment na dłużej za sprawą Twojego niebanalnego wizerunku. Zadbaj o odpowiednią stylizację oraz piękny makijaż!

(czytaj więcej)
0

Masz 18 lat i pierwszy raz wnioskujesz o paszport? Otrzymasz wyjątkowy prezent!

W 2018 roku, w 100-lecie odzyskania przez Polskę niepodległości, każdy 18-latek #wnioskujący po raz pierwszy o paszport otrzyma wraz z nim pakiet jubileuszowy. W specjalnej kopercie znajdują się: flaga Polski, znaczek z logotypem Niepodległej oraz miniprzewodnik z opisem jak szanować biało-czerwone barwy i poprawnie śpiewać hymn Polski.

(czytaj więcej)
0

Świąteczne bony podarunkowe do Studia Urody Lidii Gwóźdź

Nie masz pomysłu na prezent dla kogoś bliskiego? Nasz salon proponuje zakup specjalnego zaproszenia za dowolną kwotę, na usługi w naszym gabinecie.

(czytaj więcej)
0

Jak zrobić murowany grill?

Grillowanie to jeden z przyjemniejszych sposobów na plenerowy wypoczynek. Miły czas w gronie znajomych smakuje najlepiej, gdy stoły zastawione są pieczonymi na grillu mięsami, rybami i warzywami. Na rynku znajdziemy wiele przenośnych urządzeń do grillowania, ale miłośnicy takiej formy wypoczynku z pewnością powinni pomyśleć o czymś więcej – o zbudowaniu własnego grilla. Jak to zrobić i dlaczego warto?

(czytaj więcej)