Kultura / Rozrywka
Czwartkowe spotkanie DKK Trzeciewnicy. Fabuła trafiła w gusta czytelnicze
W czwartkowe, jesienne popołudnie Panie z Klubu DKK# w Trzeciewnicy spotkały się aby porozmawiać o książce T. M. Logana „Zaufaj mi”.
(czytaj więcej)Jesienny wieczór poezji. Gościem będzie poeta, Michał Jankowski
Czy listopad jest dla Ciebie trudny do zniesienia? Czy te szare dni #i brak słońca też nastrajają Cię melancholijnie? Przyjdź na Jesienny wieczór poezji organizowany w dniu 20. listopada przez Dźwiękowe Archiwum Kcyni. Spotykamy się we środę, o g. 18. Wieczór poezji odbędzie się w Urzędzie Miejskim w Kcyni, sala nr 1.
(czytaj więcej)Dzień Wynalazcy. W sali zrobiło się gwarno
We wtorek w naszej sali znów zrobiło się gwarno#. A to za sprawą Kreatywnego Kącika, na którym tym razem rozmawialiśmy o wynalazkach.
(czytaj więcej)Kolejne warsztaty z rękodzieła. Popołudniowe zajęcia w świetlicy
W poniedziałkowe popołudnie# w naszej świetlicy w Anielinach odbyły się kolejne warsztaty z rękodzieła.
(czytaj więcej)Przygotowania do uroczystości. Wspólne tworzenie wstążek
W Kcyni trwają przygotowania# do Narodowego Święta Niepodległości.
(czytaj więcej)"Cudze chwalicie swego nie znacie". Dyskusja i pomysły na dalszy rozwój
We wtorek 5 listopada 2024 r. w muzeum odbyło się spotkanie# zorganizowane przez Stowarzyszenie "Partnerstwo dla Krajny i Pałuk" z cyklu: „Cudze chwalicie swego nie znacie”, podczas którego zainteresowani omawiali dalszy rozwój produktu turystycznego Ekomuzeum Doliny Noteci (EDN).
(czytaj więcej)Bal rozpoczął pokaz mody. Dzieci wykazały się pomysłowością
31 października Centrum Kształcenia oraz Filia Biblioteczna #w Dębowie zorganizowały Dzień Dyni, który obchodziliśmy w okolicznej Świetlicy Wiejskiej.
(czytaj więcej)"Zbuduj, miły, dom". Scenerię do klipu tworzą brzózkowe plenery
Dziś miała miejsce premiera klipu do utworu# pt.: „Zbuduj, miły, dom” zespołu Wszystkiego Najlepszego”.
(czytaj więcej)Doskonała lektura na jesienne wieczory. "Aktoreczka" urzekła klubowiczów
W poniedziałkowe popołudnie# 4 listopada 2024 r. w bibliotece odbyło się spotkanie Dyskusyjnego Klubu Książki. Tym razem tematem spotkania była książka polskiej pisarki Barbary Wysoczańskiej pt. "Aktoreczka".
(czytaj więcej)Wilk w plenerze. Rzetelny warsztat i umiłowanie natury
We wtorek 5 listopada w galerii „Na Piętrze” szubińskiej biblioteki odbył się# wernisaż Krzysztofa Wilka.
(czytaj więcej)Kreatywne zajęcia w Kraczkach. Powstały kolorowe dekoracje
W ubiegłym tygodniu #na zaproszenie Pana sołtysa ponownie odwiedziliśmy świetlicę w Kraczkach.
(czytaj więcej)Dzieci wykonały prace przestrzenne. "Kreatywny kącik"
We wtorek, 29 października w Centrum Kształcenia# w Dębowie odbyły się kolejne zajęcia plastyczne z serii „Kreatywny kącik”.
(czytaj więcej)Dynie w wymiarze 3D. Zajęcia o tematyce jesiennej
We wtorek spotkaliśmy się na kolejnych zajęciach# w temacie jesiennym. Z pomarańczowych kartek wycinaliśmy kółka, które po zgięciu i sklejeniu ze sobą dały efekt dyni 3D.
(czytaj więcej)Wspólna wyprawa po słodycze. Nie zabrakło zabaw i gier
Wspólną wyprawa po słodycze, zabawy na sali, słodki poczęstunek oraz #wiele uśmiechów na dziecięcych buziach. Tak spędziliśmy Dzień Dyni w Bninie.
(czytaj więcej)Spotkanie z niezwykłą nastolatką. Gość w bibliotece
W czwartek, 24 października bibliotekarki z# Filii Bibliotecznej w Dębowie i Filii Bibliotecznej w Radziczu gościły w Oddziale Przedszkolnym w Dębowie. W tym dniu odbyło się spotkanie z 15 letnią Vanessą Bąkowską z zespołem Downa z Lipki koło Złotowa.
(czytaj więcej)Ile uczestników, tyle pomysłów. Warsztaty z rękodzieła
24 października #mieliśmy okazję odwiedzić Łodzię, gdzie przeprowadziliśmy warsztaty z rękodzieła. Tym razem w zajęciach uczestniczyły również dzieci.
(czytaj więcej)"Magiczny świat kamieni szlachetnych". Opowieść o klejnocie Skorpiona
W środę, 30 października w Muzeum Ziemi# Krajeńskiej w Nakle odbył się kolejny wykład z cyklu "Magiczny świat kamieni szlachetnych".
(czytaj więcej)Pobyt w Krainie Dolnej Wisły. Największą furorę zrobiły owieczki
W czwartek, 31 października# wybraliśmy się do miejscowości Zła Wieś Wielka, do Krainy Dolnej Wisły.
(czytaj więcej)Makramowe sploty. Wszyscy poradzili sobie doskonale
24 października w Centrum Kształcenia #w Dębowie ponownie gościliśmy Panią Monikę Mitek (GOK Sadki), która poprowadziła zajęcia ZPT dla dziewczynek z Dębowa.
(czytaj więcej)"Pożegnaliśmy wiele znanych osób". Biblioteka przypomina sylwetki zmarłych
„Można odejść na zawsze, by stale być blisko...”. Tym cytatem# ks. Jana Twardowskiego nawiązujemy do tegorocznej wystawy z okazji Święta I Listopada.
(czytaj więcej)Opowieści o Afryce. Pouczająca lekcja geografii i przyrody
Dnia 25 października Gminna Biblioteka Publiczna #w Sadkach zaprosiła uczniów z ZSCKR w Samostrzelu, dziewczęta z Młodzieżowego Ośrodka Wychowawczego w Samostrzelu im. Ireny Sendlerowej oraz ósmoklasistów ze SP w Sadkach wraz z wychowawcami, na wspaniałe spotkanie z Afryką. W tą egzotyczną wyprawę zatytułowaną "Opowieści o Afryce - góry, przyrody, podróże" zabrał nas p. Robert Gondek- doświadczony podróżnik, fotograf, gawędziarz i niesamowity człowiek.
(czytaj więcej)"Warsztaty z pamięci". Dwudniowe wydarzenie w Kcyni
W Kcyni odbyły się „Warsztaty z pamięci”# – wydarzenie organizowane po raz drugi przez Dźwiękowe Archiwum Kcyni i Centrum Archiwistyki Społecznej. W tym roku partnerem wydarzenia było Archiwum Państwowe w Olsztynie.
(czytaj więcej)"Danie Wspólnych Chwil". Seniorzy zasiedli razem do stołu
Program "Danie Wspólnych Chwil" Fundacji Biedronki# realizowany przez KGW w Mroczy. Spotkanie czwarte.
(czytaj więcej)Magiczna kraina. Niezapomniane chwile radości i zabawy
We wtorkowe popołudnie, 29 października, #Radzicz zamienił się w magiczną krainę pełną duchów, czarownic i innych halloweenowych postaci. Gminna Biblioteka Publiczna w Sadkach wraz z Ośrodkiem Wsparcia Dziennego "Wesoły Zakątek" zorganizowały niezwykłe wydarzenie, które zgromadziło dzieci z okolicy, zapewniając im niezapomniane chwile radości i zabawy.
(czytaj więcej)Kwiaty najczęściej wybierane do dekoracji grobów. Co symbolizują?
Dzień Zaduszek jest w polskiej tradycji obchodzony szczególnie #uroczyście. Udajemy się tłumnie na cmentarze by poprzez modlitwę i zapalenie zniczy dać świadectwo naszej pamięci o tych którzy odeszli. Zanosimy naszym bliskim również kwiaty. Zwyczaj ten rozpowszechnił się naszym kraju stosunkowo późno, bo dopiero około połowy XIX w.
(czytaj więcej)Akcja "Szkoła do hymnu". Ostatni dzień na zgłoszenia
Zapraszamy wszystkie szkoły, przedszkola i placówki oświatowe#, a także placówki polonijne do udziału w kolejnej edycji akcji Ministerstwa Edukacji Narodowej „Szkoła do hymnu”. Podobnie jak w ubiegłych latach proponujemy wspólne odśpiewanie hymnu narodowego w ostatni dzień roboczy przed Narodowym Świętem Niepodległości o symbolicznej godzinie 11:11. W tym roku będzie to piątek, 8 listopada.
(czytaj więcej)Niebieski listopad. Akcja Movember z myślą mężczyznach
Listopad to czas, w którym na całym świecie mężczyźni zapuszczają wąsy# w ramach akcji Movember. Ma ona na celu podniesienie świadomości na temat męskich nowotworów - raka gruczołu krokowego i jąder. Na nowotwór jądra najczęściej chorują młodzi mężczyźni od 14 do 35 lat. Choroba może dotyczyć każdego.
(czytaj więcej)Ochrona praw kredytobiorcy. Co przewiduje projekt nowej ustawy?
Rada Ministrów przyjęła projekt ustawy o podmiotach obsługujących kredyty #i nabywcach kredytów. Projekt ustawy dostosowuje polskie prawo do unijnej dyrektywy w sprawie podmiotów, które obsługują kredyty i nabywców kredytów. Nowe przepisy mają zmniejszyć ryzyko gromadzenia się nieobsługiwanych kredytów w przyszłości.
(czytaj więcej)Nowe przedmioty w szkołach. Projekty skierowane do konsultacji
Ministerstwo Edukacji Narodowej przygotowało projekty rozporządzeń# zmieniających podstawę programową kształcenia ogólnego w szkołach podstawowych i ponadpodstawowych, które wprowadzają do szkół podstawowych nowy przedmiot edukacja zdrowotna, a do szkół ponadpodstawowych: edukację obywatelską i edukację zdrowotną.
(czytaj więcej)