Dziś mamy 20 października 2019, niedziela, imieniny obchodzą:

Kultura / Rozrywka

19 października 2019 2

Śladami miejsc istotnych dla chrześcijan. Pokonali 2 km trasę

19 września dokładnie o godz. 14:00 z Muzeum Ziemi Krajeńskiej wyruszyła kilkunastoosobowa grupa mieszkańców i sympatyków Nakła#, by wspólnie z kustoszem Anną Sergott udać się na wyjątkowy spacer po Nakle.

(czytaj więcej)
19 października 2019 0

Barwy kajakowej jesieni. Uczestnicy zachwyceni przyrodą

W dniach 10 i 15 października br. Koło Turystów Górskich im. Klimka Bachledy w Kcyni, dzięki współpracy z Dyrektorem Zakładu Poprawczego w Kcyni,# zorganizowało cykl jesiennych spływów kajakowych. Wzięli w nim udział amatorzy kajakowych przygód z Poznania, Gdańska, Szczecina, Szubina, Solca Kujawskiego, Pakości i Kcyni.

(czytaj więcej)
19 października 2019 0

Odwiedzili miasto Kopernika. Zobaczyli film i zwiedzili starówkę

W dniu 17.10.2019 grupa członków Koła Powiatowego Polskiego Związku Niewidomych wraz z opiekunami udała# się na zamknięty pokaz filmu z audiodeskrypcją „Bohemian Rhapsody” Pokaz odbył się na zaproszenie Koła PZN w Toruniu w kinie Centrum Sztuki Współczesnej „Znaki Czasu” w Toruniu.

(czytaj więcej)
19 października 2019 0

Wyjazd do Opery Nova. Musical zachwycił uczestników

W dniu 14.10.2019 część członków Koła PZN w Nakle wraz z zaprzyjaźnionymi opiekunami wybrała się na musical „ My Fair Lady”.

(czytaj więcej)
18 października 2019 0

Głośne czytanie. Dzieci ze wzruszeniem słuchały opowiadań

W Filii Dziecięcej przy ul. Bartkowskiego 1 zakończyło się Głośne Czytanie. Akcja czytania# realizowana jest w ramach kampanii „Cała Polska Czyta Dzieciom” i jest już od lat kontynuowana w naszej bibliotece bez względu na czas i okazję.

(czytaj więcej)
18 października 2019 0

Czy można ufać własnemu umysłowi? Jesienne spotkanie czytelniczek

W jesienne popołudnie 17 października w bibliotece w Paterku spotkały się czytelniczki, by podyskutować o książce angielskiej pisarki B.A. Paris „Na skraju załamania”.

(czytaj więcej)
18 października 2019 2

Zajęcia z rękodzieła. Powstały piękne wianki na drzwi

W Polichnie, co tydzień w czwartek o godz.16-tej odbywają się zajęcia z rękodzieła.

(czytaj więcej)
17 października 2019 4

Podziwiali kunszt literacki lokalnej artystki. Nie zabrakło łez wzruszenia

Dnia 14.10 uczestniczyliśmy w wyjątkowym wydarzeniu, jakim było poetyckie #wystąpienie Pni Bożeny Jankowskiej w murach Domu Pomocy Społecznej w Nakle nad Notecią. Tego dnia mogliśmy podziwiać wielki kunszt literacki Naszej lokalnej Artystki.

(czytaj więcej)
17 października 2019 0

„Mała książka, wielki człowiek”. Pierwsze podsumowanie kampanii

W kolejnej edycji kampanii Instytutu Książki „Mała książka, wielki człowiek”, #która wystartowała we wrześniu 2019 r. w ponad 5 200 bibliotekach w całej Polsce na dzieci w wieku 3-6 lat czeka 300 tysięcy wyjątkowych wyprawek czytelniczych.

(czytaj więcej)
17 października 2019 1

Niesamowite występy kabaretowo-wokalne. Kto zgarnął najwyższe laury?

17 października w Szubińskim Domu Kultury zorganizowano Artystyczny Festiwal Osób Niepełnosprawnych. Była to już trzynasta odsłona tej imprezy, w której wzięło udział aż 8 jednostek.

(czytaj więcej)
16 października 2019 0

Zakup nowości wydawniczych. Biblioteki otrzymały dodatkowe środki

Uprzejmie informujemy, że 12 czerwca 2019 roku Minister Kultury i # Dziedzictwa Narodowego zatwierdził podział środków na zakup nowości wydawniczych w 2019 roku w ramach Programu Wieloletniego „Narodowy Program Rozwoju Czytelnictwa” Priorytet 1 - Zakup nowości wydawniczych do bibliotek publicznych.

(czytaj więcej)
16 października 2019 0

Inauguracja Dni Kultury Chrześcijańskiej. Wykład dr. Stefana Pastuszewskiego

Wykładem „Staroprawosławie jako wciąż bijące serce chrześcijaństwa” zainaugurowano w # nakielskiej bibliotece Dni Kultury Chrześcijańskiej.

(czytaj więcej)
16 października 2019 0

Spotkanie DKK w Ślesinie. Omówiono powieść „Długa droga do domu”

Dnia 8 października 2019 odbyło się spotkanie Dyskusyjnego Klubu Książki w # Ślesinie, na którym omawiano powieść Joanny Jax pt. „Długa droga do domu”.

(czytaj więcej)
16 października 2019 0

100-lecie Towarzystwa Przyjaciół Dzieci. Wręczono odznaczenia

8 października w Świetlicy wiejskiej w Krukówku zorganizowane zostało uroczyste obchody # 100-lecia TPD.

(czytaj więcej)
15 października 2019 0

Spotkanie z Natalią Budzyńską. Rozmowy o nowej książce autorki

Natalia Budzyńska, autorka książki "Dzieci nie płakały. Historia mojego # wuja Alfreda Trzebinskiego, lekarza SS", była gościem październikowej "Ciekawości świata". Spotkanie prowadziła Justyna Makarewicz.

(czytaj więcej)
15 października 2019 0

Wyjazd do Bydgoszczy. Słuchacze UTW odwiedzili muzeum

W piątek 11 października 2019r. 35 osobowa grupa wyjechała do # Bydgoszczy i zwiedziła Muzeum Dyplomacji i Uchodźstwa Polskiego Uniwersytetu im. Kazimierza Wielkiego.

(czytaj więcej)
14 października 2019 0

Projekt „Aktywni Razem”. Uczestnicy Klubu biorą udział w terapii ruchowej

Uczestnicy Klubu „Aktywni Razem” z M-GOPS Szubin uprawiają elementy # kinezyterapii, czyli terapii ruchem.

(czytaj więcej)
14 października 2019 0

Spotkanie dla dzieci. Tematem głównym zajęć była jesień

W piątek 11 października w Fili Biblioteki w Królikowie odbyło się # spotkanie dla dzieci.

(czytaj więcej)
13 października 2019 18

Hubertus 2019. Myśliwi świętowali na przystani

13 października na nakielskiej przystani zorganizowano uroczystości z okazji Święta Myśliwych # „Hubertus”. Na wszystkich sympatyków myślistwa czekało tego dnia wiele atrakcji.

(czytaj więcej)
13 października 2019 1

Koncert w murach szkoły. Marcin Styczeń skradł serca publiczności

W sobotni wieczór w auli I Liceum Ogólnokształcącego im. Bolesława Krzywoustego w # Nakle zorganizowano koncert Marcina Stycznia. Występ ten był jednocześnie inauguracją XVI ogólnopolskiej kampanii „Hospicjum to też życie”.

(czytaj więcej)
12 października 2019 0

Magiczne popołudnie. Mieszkańcy wysłuchali wyjątkowego koncertu

W dniu 11 października 2019 r. w Domu Parafialnym przy # Parafii pw. NMP Królowej Polski w Nakle nad Notecią odbył się koncert „Polska liryka wokalna – Koncert pieśni Stanisława Moniuszki – w 200 rocznicę urodzin, oraz Zygmunta Noskowskiego i Fryderyka Chopina”.

(czytaj więcej)
12 października 2019 0

Pokaz ćwiczeń na trampolinach. Udane pierwsze zajęcia

11 października w Wiejskim Domu Kultury w Paterku odbył się pokaz ćwiczeń na trampolinach. # Prowadząca Anna Kwissa z EnergyJump przedstawiła swoją pasję oraz jak zakochała się w tym sporcie.

(czytaj więcej)
12 października 2019 0

Wernisaż wystawy. Młodzi twórcy zaprezentowali swoje prace

W piątkowy wieczór 11 października 2019r. odbył się wernisaż # Dominiki Joanny Tokarczyk, Zuzanny Kamińskiej oraz Kamila Rutkowskiego w galerii ” Na Piętrze” w szubińskiej bibliotece. Jesteśmy uradowani, że możemy pokazać twórczość młodzieży z naszej gminy. Dziękujemy gościom za obecność. Gratulujemy młodym twórcom. Wystawę można oglądać do końca listopada w godzinach pracy w szubińskiej książnicy.

(czytaj więcej)
11 października 2019 0

Książka Lata w Szubinie. W zabawie wzięło udział kilkadziesiąt osób

Laureatkami dziesiątej edycji gminnego konkursu "Książka Lata" zorganizowanego przez # szubińską bibliotekę zostały P. Aleksandra Makowiecka i P. Agata Majchrzak. Obie czytelniczki otrzymały pamiątkowe dyplomy oraz nagrody książkowe.

(czytaj więcej)
10 października 2019 0

Panie kontynuują kurs florystyczny. Dominowały kolory jesieni

Sekcja rękodzieła UTW kontynuuje kurs florystyczny. Na pierwszych po # wakacyjnej przerwie zajęciach dominowały kolory jesieni.

(czytaj więcej)
10 października 2019 0

Spotkanie DKK w Sadkach. Omówiono książkę Ewy Formelli

Ostatniego dnia września w Gminnej Bibliotece Publicznej w Sadkach odbyło się # spotkanie organizacyjne Dyskusyjnego Klubu Książki.

(czytaj więcej)
10 października 2019 0

"Z wizytą u sąsiadki". Tym razem panie spotkały się w Drążnie

5 października br. miało miejsce kolejne spotkanie z cyklu # “Z wizytą u sąsiadki”.

(czytaj więcej)
09 października 2019 0

"Książę komedii kryminalnej" gościem biblioteki. Publiczność nie zawiodła

Gminna Biblioteka Publiczna w Sadkach dnia 3 października miała przyjemność # gościć w swoich progach Księcia Komedii Kryminalnej –Alka Rogozińskiego.

(czytaj więcej)
0

Biotyna. Dobrodziejstwo dla włosów

Biotyna, nazywana potocznie witaminą piękna, ma duży wpływ na wygląd naszych włosów, paznokci i skóry.# Regularnie dostarczana do organizmu, pełni niezwykle ważną funkcję zarówno w metabolizowaniu węglowodanów, jak i tłuszczów. Jej zadaniem jest wytwarzanie hemoglobiny, której rolą jest przenoszenie tlenu do wszystkich komórek ludzkiego ciała. Jak biotyna wpływa na stan naszych włosów i czy warto uzupełniać jej niedobór w organizmie?

(czytaj więcej)
0

Urząd dzwoni do obywatela. Sejm przyjął zmiany

Przyspieszenie załatwiania spraw urzędowych – to nasz cel. Dzięki przyjętym wczoraj przez Sejm zmianom, które zaproponowaliśmy w ustawie o informatyzacji, będzie szybciej i skuteczniej.

(czytaj więcej)
0

Przejechał dla Zuzi granicami Polski. Warto działać

Ponad 3 tysiące kilometrów w 35 dni. Taki dystans granicami Polski przejechał na rowerze pan Andrzej Błonk w ramach zorganizowanej przez siebie akcji charytatywnej.# Zebrane w ten sposób pieniądze zasilą konto 5-letniej Zuzi, która potrzebuje ich na dalszą rehabilitację.

(czytaj więcej)