Dziś mamy 9 grudnia 2023, sobota, imieniny obchodzą:

Konkursy

08 grudnia 2023 0

Konkurs "Bezpieczny Rolnik, Bezpieczna Wieś". Nagrodzono 50 osób

IV Ogólnopolski Konkurs Testowy z Zakresu #Bezpiecznej Pracy w Gospodarstwie Rolnym „Bezpieczny Rolnik, Bezpieczna Wieś” zakończony!

(czytaj więcej)
07 grudnia 2023 0

Konkurs profilaktyczny rozstrzygnięty. Kto znalazł się w gronie laureatów?

6 grudnia w siedzibie Powiatowej Stacji Sanitarno - Epidemiologicznej w Nakle #nad Notecią odbyło się uroczyste wręczenie nagród w profilaktycznych konkursach plastycznych "W zdrowym ciele zdrowy duch" oraz "Energetyki - niebezpieczna energia" organizowanych przez Państwowego Powiatowego Inspektora Sanitarnego w Nakle nad Notecią oraz Gminne Komisje Rozwiązywania Problemów Alkoholowych w Szubinie, Nakle, Sadkach i Mroczy.

(czytaj więcej)
07 grudnia 2023 0

"List do św. Mikołaja". Jury wyłoniło laureatów konkursu

Dnia 5 grudnia w Gminnej Bibliotece Publicznej# w Sadkach, jury w składzie Iwona Biniak dyrektor GOK w Sadkach, Karolina Narloch bibliotekarz z Filii bibliotecznej w Radziczu oraz Justyna Kromrych z Filii bibliotecznej w Dębowie, spośród 60 listów nadesłanych na konkurs "List do św. Mikołaja" wybrały laureatów.

(czytaj więcej)
05 grudnia 2023 3

Sukces młodego wokalisty. Jakub Wiatr w 3 konkursie wokalnym

Jakub Wiatr, młody wokalista z Miejsko-Gminnego Ośrodka Kultury #i Rekreacji w Mroczy, zakwalifikował się do 3 konkursu wokalnego im. Zbigniewa Wodeckiego "Sobą być" organizowanego przez Wydział Edukacji Muzycznej Uniwersytetu Kazimierza Wielkiego w Bydgoszczy, Fundację im. Zbigniewa Wodeckiego oraz Fabrykę Lloyda.

(czytaj więcej)
05 grudnia 2023 0

"Powstanie Wielkopolskie na Pałukach i Krajnie". Wyłoniono laureatów konkursu

W niedzielę 3 grudnia 2023 r. w Muzeum Ziemi Szubińskiej odbyło się# podsumowanie projektu pt. „DZIEŃ PO DNIU. POWSTANIE WIELKOPOLSKIE NA PAŁUKACH I KRAJNIE”.

(czytaj więcej)
05 grudnia 2023 0

Sukces w ogólnopolskim konkursie "Do Hymnu". ZSS w Szubinie laureatem

Jak zostaliśmy laureatami VI edycji ogólnopolskiego konkursu# „Do Hymnu”. „Do Hymnu” to ogólnopolski konkurs dla szkół podstawowych organizowany przez Narodowe Centrum Kultury.

(czytaj więcej)
04 grudnia 2023 0

Konkurs z okazji nadchodzących świąt. Wygraj choinkę

Wraz z marketem HIPPER.pl mamy do rozdania 10 choinek dla zwycięzców konkursu.

(czytaj więcej)
03 grudnia 2023 0

Czarnina z królika, makowiec i flaczki z lina. Co jeszcze urzekło jury?

W piątek, 1 grudnia w murach Gminnego Centrum# Kultury i Biblioteki w Kcyni odbył się konkurs Smaki Krajny i Pałuk zorganizowanym przez Stowarzyszenie "Partnerstwo dla Krajny i Pałuk".

(czytaj więcej)
28 listopada 2023 0

Wokaliści SzDK z kolejnym sukcesem. Wyśpiewali wysokie lokaty

26 listopada 2023r. w Młodzieżowym Domu Kultury# nr 2 w Bydgoszczy odbył się XI Wojewódzki Konkurs Piosenki Zmarłych Artystów Estrady Polskiej.

(czytaj więcej)
25 listopada 2023 0

"Gęś w kosmosie". Wyniki konkursu plastycznego

Rozstrzygnęliśmy konkurs plastyczny "Gęś w kosmosie", zorganizowanym przez #samorząd województwa w ramach akcji ,,Kujawsko-pomorska gęsina na świętego Marcina”. Jury oceniło kilkaset prac, które nadesłano z całego regionu. Poniżej publikujemy listę laureatów i wyróżnionych. Wszystkim wymienionym osobom gratulujemy i zapraszamy 12 grudnia do Urzędu Marszałkowskiego w Toruniu na uroczyste wręczenie nagród.

(czytaj więcej)
24 listopada 2023 0

Finał Wojewódzki Turnieju Słowa. Sukces recytatorów z powiatu

Wspaniałe wieści napływają do nas. Dzisiaj w #Kujawsko – Pomorskim Centrum Kultury w Bydgoszczy odbył się finał Wojewódzkiego Turnieju Słowa „Dzieci mają głos”.

(czytaj więcej)
22 listopada 2023 0

"Drugie życie plastikowej butelki". Uroczyste wręczenie nagród

Wręczono nagrody laureatom i osobom wyróżnionym w #gminnym konkursie plastycznym pt. "Drugie życie plastikowej butelki". Były to różnego rodzaju gry oraz książeczki ekologiczne.

(czytaj więcej)
22 listopada 2023 0

Konkurs "Smaki Krajny i Pałuk". Zostało kilka dni na złożenie zgłoszeń

Stowarzyszenie „Partnerstwo dla Krajny i Pałuk” zaprasza do# udziału w XIX Konkursie Dziedzictwa Kulinarnego „Smaki Krajny i Pałuk”.

(czytaj więcej)
22 listopada 2023 0

Reprezentantka diecezji na koncercie w Warszawie. "Śpiewam mojej Ojczyźnie"

Julia Łukaszewicz reprezentowała diecezję bydgoską podczas koncertu# "Śpiewam mojej Ojczyźnie" w Warszawie. 12 listopada w sali koncertowej Zamku Królewskiego #w Warszawie odbył się VIII Ogólnopolski Koncert Pieśni Patriotycznej "Śpiewam mojej Ojczyźnie", który został zorganizowany przez Akcję Katolicką w Polsce.

(czytaj więcej)
21 listopada 2023 0

Konkurs "Chrońmy powietrze wokół nas". Uroczyste wręczenie nagród

W dniu 20 listopada 2023 r. o godz. 14.00 w Sali# im. Burmistrza Seweryna Ciążyńskiego Urzędu Miasta i Gminy w Mroczy odbyło się uroczyste wręczenie nagród i dyplomów laureatom oraz wyróżnionym w konkursie „Chrońmy powietrze wokół nas”. Nagrody wręczała Sekretarz Miasta i Gminy Mrocza – Renata Jesionowska – Zawieja oraz Kierownik Referatu Rolnictwa, Gospodarki Nieruchomościami i Ochrony Środowiska - Waldemar Chudzik.

(czytaj więcej)
20 listopada 2023 0

Konkurs dla rodzin. Najpiękniejsze szopki bożonarodzeniowe zostaną nagrodzone

Szubiński Dom Kultury ma przyjemność ogłosić konkurs #dla rodzin o tematyce świątecznej. W tym roku tematem przewodnim są szopki bożonarodzeniowe.

(czytaj więcej)
18 listopada 2023 1

Poznajmy laureatów konkursu. Kto będzie reprezentował powiat?

18 listopada w świetlicy Ochotniczej Straży Pożarnej #w Nakle odbyły się powiatowe eliminacje Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Pożarniczej „Młodzież Zapobiega Pożarom”.

(czytaj więcej)
17 listopada 2023 0

Konkurs plastyczny. Pokaż, jak powinna wyglądać wymarzona biblioteka

Narysuj, namaluj, wyklej i pokaż nam jak powinna wyglądać #wymarzona biblioteka. Kto wie... Może Twój pomysł pomoże nam w urządzeniu nowo wybudowanej książnicy.

(czytaj więcej)
17 listopada 2023 0

Konkurs Wiedzy Patriotycznej. "Roman Dmowski – Idea Wszechpolska"

Zapraszamy uczniów szkół ponadpodstawowych do udziału# w XII Konkursie Wiedzy Patriotycznej o Romanie Dmowskim. Głównym założeniem inicjatywy jest krzewienie patriotyzmu wśród młodzieży, popularyzowanie historii Polski, a także przybliżenie dorobku intelektualnego jednego z „Ojców Niepodległości”. Zgłoszenia można przesyłać do 2 lutego 2024 r. Patronat honorowy nad konkursem objął Minister Edukacji i Nauki.

(czytaj więcej)
16 listopada 2023 0

Konkurs "Dzieci mają głos". Niebywałe umiejętności uczestników

14 listopada 2023 r. w Miejsko-Gminnym Ośrodku Kultury# i Rekreacji w Mroczy odbył się Konkurs Recytatorski dla uczniów klas I - VIII, który stanowił jednocześnie eliminacje do Finału Konkursu - Turniej Słowa „Dzieci mają głos” 2023.

(czytaj więcej)
16 listopada 2023 0

Konkurs "Świetlice wiejskie - co tu się dzieje". KGW Dziewierzewo laureatem

II miejsce w konkursie Marszałka Województwa# Piotr Całbeckiego "Świetlice wiejskie - co tu się dzieje" dla KGW Dziewierzewo!

(czytaj więcej)
16 listopada 2023 0

Podsumowanie konkursu "Barwy Jesieni". Komisja miała nie lada wyzwanie

Dnia 15 listopada w sali przy kcyńskiej OSP odbyło się #rozstrzygnięcie 14. Edycji gminnego konkursu pt. "Barwy Jesieni" organizowanego przez Przedszkole Miejskie im. Ziemi Pałuckiej.

(czytaj więcej)
16 listopada 2023 0

Rozstrzygnięto konkursy ekologiczne. Kto znalazł się w gronie laureatów?

Poniżej prezentujemy wyniki konkursów #ekologicznych ogłoszonych przez Urząd Miejski w związku z Dniem Czystego Powietrza.

(czytaj więcej)
15 listopada 2023 0

"Chrońmy powietrze wokół nas". Wyłoniono laureatów konkursu

Z przyjemnością informujemy, że konkurs #„Chrońmy powietrze wokół nas” został rozstrzygnięty!

(czytaj więcej)
12 listopada 2023 0

Konkurs "Moja opowieść wigilijna". Zostały 2 tygodnie na złożenie prac

Kto jeszcze nie napisał opowieści wigilijnej lub jeszcze #nie rozpoczął tworzenia pracy plastycznej, to już ostatni dzwonek, zostały dwa tygodnie, aby dostarczyć swoje dzieła do Nakielskiego Ośrodka Kultury, który jest organizatorem Konkursu Plastyczno – Literackiego zatytułowanego „Moja opowieść wigilijna.”

(czytaj więcej)
10 listopada 2023 0

"Smaki Krajny i Pałuk". IX Konkurs Dziedzictwa Kulinarnego

Stowarzyszenie „Partnerstwo dla Krajny i Pałuk” zaprasza do udziału# w XIX Konkursie Dziedzictwa Kulinarnego „Smaki Krajny i Pałuk”.

(czytaj więcej)
09 listopada 2023 1

"Kujawsko-Pomorska gęsina na św. Marcina". Zawalcz o atrakcyjne nagrody

Jak co roku w ramach akcji "Kujawsko-Pomorska gęsina na św. Marcina” zachęcamy mieszkańców #regionu do rodzinnego świętowania Narodowego Święta Niepodległości. Relację z tego wydarzenia warto przysłać na nasz doroczny konkurs i zawalczyć o atrakcyjne nagrody. Na zgłoszenia czekamy do 22 listopada.

(czytaj więcej)
09 listopada 2023 0

Wyróżniono młodych artystów. Wyniki konkursu plastycznego

8 listopada odbyły się obrady komisji konkursowej w ramach# Turnieju Słowa „Dzieci mają głos”, którego organizatorem jest Kujawsko – Pomorskie Centrum Kultury w Bydgoszczy.

(czytaj więcej)
0

Zmiana przepisów. Nowe normy handlowe w odniesieniu do jaj

28 listopada 2023 roku straciło moc rozporządzenie #Komisji (WE) nr 589/2008 z dnia 23 czerwca 2008 roku ustanawiające szczegółowe zasady wykonywania rozporządzenia Rady (WE) nr 1234/2007 w sprawie norm handlowych w odniesieniu do jaj (Dz. Urz. L 163 z 24.06.2008 r., str. 6 ze zm.).

(czytaj więcej)
0

Puchar Tymbarku. Trwają zapisy uczniów do turnieju piłkarskiego

Zapraszamy uczniów szkół podstawowych do udziału# w turnieju o Puchar Tymbarku. Przedsięwzięcie skierowane jest do młodych, aktywnych miłośników piłki nożnej, którzy chcą aktywnie spędzać czas i rozwijać swoje umiejętności piłkarskie. Zapisy trwają do 31 stycznia 2024 roku. Na zwycięzców czekają wspaniałe nagrody. Wydarzenie jest objęte patronem Ministra Edukacji i Nauki.

(czytaj więcej)
0

Nowe paliwo na stacjach benzynowych. Zmiany od 1 stycznia

Od 1 stycznia 2024 r. na stacjach paliw w Polsce będzie wprowadzane sukcesywnie nowe paliwo# - benzyna silnikowa 95-oktanowa z zawartością do 10% biokomponentów – tzw. E10. Benzyna silnikowa E10 zastąpi na stacjach paliw benzynę E5 o liczbie oktanowej 95. Benzyna silnikowa E5, która zostanie zastąpiona benzyną E10, zawiera maksymalnie do 5% objętościowo biokomponentów (bioetanolu), podczas gdy benzyna E10 będzie zawierała maksymalnie do 10% objętościowo biokomponentów. Ta zmiana nie wymaga dodatkowych działań od większości właścicieli pojazdów. W dokumentach pojazdu lub na klapie wlewu paliwa w samochodzie powinno znajdować się charakterystyczne oznaczenie E10 – potwierdzające dostosowanie samochodu do nowego paliwa. Właściciele starszych pojazdów powinni sprawdzić, czy ich pojazdy są dostosowane do tankowania nowego paliwa.

(czytaj więcej)
0

Innowacyjny projekt cyfrowy. Wzmocnienie bezpieczeństwa żywności

Jesteś przedsiębiorcą z branży spożywczej? Pracujesz przy# kontroli przedsiębiorców? A może po prostu jesteś świadomym konsumentem, któremu zależy, żeby żywność była bezpieczna? „System powiadamiania o wprowadzeniu do obrotu żywności prozdrowotnej (SPOŻ)” to innowacyjny projekt, który wspiera wszystkich uczestników rynku spożywczego.

(czytaj więcej)