Dziś mamy 8 kwietnia 2020, środa, imieniny obchodzą:

Sport

08 kwietnia 2020 0

Wielkanocny Turniej Szachowy. 20 zawodników na listach startowych

Relacja telewizyjna na żywo prowadzona przez Ewę Karkowską (MKS EMDEK #Bydgoszcz), Aleksandrę Dąbrowską (BKS Chemik Bydgoszcz) i Jana Rosińskiego (LUKS Feniks Mrocza) na portalu Twitch.tv, towarzyszyła 45 Wielkanocnemu Turniejowi Szachowemu Lichess MDK 1 Bydgoszcz, który odbył się na portalu Lichess.

(czytaj więcej)
07 kwietnia 2020 0

Rosyjski turniej szachowy. Do rywalizacji stanęło 73 zawodników

6 kwietnia 2020 roku Jan Rosiński wziął udział w rosyjskim turnieju szachowym online# „Подольск блиц Arena” („Podolsk Blitz Arena”), który został rozegrany na stronie lichess.org. Nazwa zawodów pochodzi od miasta Podolsk, które jest położone w obwodzie moskiewskim.

(czytaj więcej)
05 kwietnia 2020 0

Międzyszkolna Liga Szachowa. Wśród uczestników zawodnicy z gminy Szubin

Zawodnicy z gminy Szubin walczyli w turnieju szachowym online ENEA OPERATOR #Międzyszkolna Liga Szachowa, który odbył się na portalu szachowym Lichess 4 kwietnia.

(czytaj więcej)
05 kwietnia 2020 0

Turniej Warcabów Stupolowych Online. To pierwsza taka inicjatywa w mieście

Pod patronatem Szubińskiego Domu Kultury i I LO im. Stanisława Wyspiańskiego w #Szubinie odbył się X Turniej Warcabów Stupolowych Online SZUBIN OPEN. To pierwsza inicjatywa internetowa w tej dyscyplinie sportów umysłowych w mieście, gdyż dotychczas rywalizowano w szachach i warcabach klasycznych.

(czytaj więcej)
04 kwietnia 2020 0

Sukces w turnieju szachowym online. Jan Rosiński na drugim miejscu

3 kwietnia Jan Rosiński zajął 2. miejsce w turnieju szachowym online „UKW Szachy I Arena”,# który został rozegrany na stronie lichess.org. Zawody trwały 2 godziny, a czas na partię dla każdego zawodnika wynosił 15 minut. Wynik Jana Rosińskiego należy uznać za bardzo dobry.

(czytaj więcej)
03 kwietnia 2020 1

Kolejny sukces szachistów drużyny Chess Team Jasiu w turnieju online

Zawodnicy drużyny Chess Team Jasiu odnieśli kolejny sukces w turnieju szachowym online.

(czytaj więcej)
03 kwietnia 2020 0

Prestiżowa impreza szachowa. Rozegrano kolejną rundę w ramach ligi

Szubin stał się w czasie epidemii centrum szachowym województwa, a kolejne inicjatywy zyskują #na prestiżu. Na portalu internetowym lichess szachiści rozegrali kolejną rundę Szachowej Ligi Kujawsko - Pomorskiej w ramach III Drużynowych Mistrzostw I LO Szubin.

(czytaj więcej)
03 kwietnia 2020 0

Dwie rundy nie zostaną rozegrane. UKS Szachowa Dwójka na szczycie tabeli

Zarząd KPZSzach postanowił zakończyć rozgrywki Drużynowych Mistrzostw #Regionu KPZSzach w sezonie 2019/2020 z zaliczeniem wyników i zdobytych miejsc na szachownicach w każdej z lig.

(czytaj więcej)
01 kwietnia 2020 0

Kolejna szachowa rywalizacja. Grało 14 osób z trzech województw

W szubińskim LO im. Stanisława Wyspiańskiego szachiści walczyli w kolejnych zawodach #pod kierownictwem Adama Jagodzińskiego, który zorganizował II Turniej Szachowy Blitzkrieg Swiss Szubin Open w ramach VI Mistrzostw I LO Szubin.

(czytaj więcej)
31 marca 2020 0

Turnieje warcabowe online. Podsumowanie kolejnych rozgrywek

W Bydgoszczy zorganizowano 94. Turniej Warcabowy Online MDK 1 z udziałem# 19 uczestników. Grano 7 rund przy wykorzystaniu systemu szwajcarskiego z czasem 10 minut na zawodnika.

(czytaj więcej)
31 marca 2020 0

Zwycięstwo szubińskich szachistów. Wezmą udział w ekstralidze

Na portalu internetowym lichess rozpoczęły się rozgrywki Szachowej Ligi Kujawsko-Pomorskiej w# ramach II Drużynowych Mistrzostw I LO Szubin. Na listach startowych znalazło się 14 czteroosobowych drużyn z całej Polski (56 szachistów), w tym przedstawiciele I LO Szubin.

(czytaj więcej)
31 marca 2020 0

Chess Team Jasiu awansowała do ekstraligi. Najbliższy turniej w czwartek

Szachiści znaleźli sposób na koronawirusa – rozgrywki przez internet. 30 marca 2020 roku drużyn# Jana Rosińskiego pod nazwą Chess Team Jasiu zajęła 3. miejsce w internetowym turnieju szachów błyskawicznych.

(czytaj więcej)
29 marca 2020 0

Szubińscy szachiści ponownie na podium. Kolejne turnieje online

W Bydgoszczy odbył się 43 Turniej Szachowy MDK 1 rozgrywany na portalu Lichess. To# pierwsza taka inicjatywa w tej placówce.

(czytaj więcej)
28 marca 2020 0

Niestraszna im epidemia. W szubińskim LO rozegrano kolejny turniej online

W szubińskim LO im. Stanisława Wyspiańskiego szachiści, pomimo epidemii, cały czas znajdują# się w stanie gotowości. Tym razem z inicjatywą wyszedł Adam Jagodziński, który zorganizował Turniej Szachowy Blitzkrieg Swiss Szubin Open.

(czytaj więcej)
26 marca 2020 0

Kolejny turniej online w szubińskim LO. Zagrano w warcaby klasyczne

W szubińskim LO im. Stanisława Wyspiańskiego rozegrano turniej warcabów klasycznych online# - I Mistrzostwa I LO Szubin. To kolejna inicjatywa wypełniająca czas osobom zmuszonym do pozostawania w domu.

(czytaj więcej)
26 marca 2020 0

I Drużynowe Mistrzostwa I LO Szubin. Turniej szachowy online

Na portalu internetowym lichess odbył się Turniej Szachowy "I Drużynowe Mistrzostwa I LO Szubin". To# pierwsza taka inicjatywa w historii województwa.

(czytaj więcej)
23 marca 2020 1

Rozgrywki zawieszone do 26 kwietnia. Zawodnicy trenują indywidualnie

Co z tym sezonem? To pytanie zadają sobie dziś chyba wszyscy kibice piłkarscy w #regionie. Póki co, wiemy tylko tyle, że rozgrywki ligowe są zawieszone do 26 kwietnia. Wielu uważa, że jest już po sezonie. Jak będzie, to się okaże, a póki co prześledźmy, jak radziła sobie dotychczas Szubinianka.

(czytaj więcej)
22 marca 2020 1

Turniej w szachy super błyskawiczne. Zagrało 20 zawodników z województwa

Czy szachy wymagają najszybszego refleksu ze wszystkich dyscyplin sportowych ? #Dla każdego zaawansowanego szachisty to oczywistość. O godzinie 23.00 w nocy 20 zawodników z całego województwa grało w pierwszym historycznym turnieju w szachy super błyskawiczne - bullet na portalu lichess.

(czytaj więcej)
22 marca 2020 0

Turniej Szachowy Szubin Open Lichess. Frekwencja dopisała

I LO im. Stanisława Wyspiańskiego w Szubinie, UKS Szachowa Dwójka Szubin i Szubiński #Dom Kultury znaleźli się wśród organizatorów 57 Turnieju Szachowego Szubin Open Lichess. Ten swoisty maraton szachowy składał się z 3 autonomicznych zawodów rozgrywanych o różnych godzinach.

(czytaj więcej)
19 marca 2020 1

Internetowe turnieje szachowe. To jedyna taka inicjatywa w regionie

W szubińskim liceum zorganizowano w ostatnich dniach kolejne dwa internetowe turnieje #szachowe! To jedyna taka inicjatywa w regionie.

(czytaj więcej)
17 marca 2020 0

57. Turniej Szachowy Szubin Open Lichess. Zagraj w szachy online!

I LO im. Stanisława Wyspiańskiego w Szubinie i UKS Szachowa Dwójka Szubin zapraszają wszystkich# chętnych szachistów do uczestnictwa w 57. Turnieju Szachowym SZUBIN OPEN LICHESS. Zawody odbędą się w sobotę 21 marca 2020 roku w godzinach 17.00-19.00 na stronie internetowej www.lichess.org.

(czytaj więcej)
15 marca 2020 0

Turniej szachowy online. Pierwsze takie zawody w regionie

Z uwagi na odwołanie wszystkich marcowych turniejów szachowych w regionie, Mikołaj Włoch i Piotr Szybowicz zorganizowali# pierwsze historyczne zawody przez internet. 13 marca odbyły się I Mistrzostwa I Liceum Ogólnokształcącego im. S. Wyspiańskiego w Szubinie na stronie lichess. Nieoczekiwanie na liście startowej znalazło się aż 32 zawodników z całego województwa kujawsko-pomorskiego.

(czytaj więcej)
15 marca 2020 0

V runda Drużynowych Mistrzostw KPZSzach. Szubiniacy zwyciężyli

Na kilka dni przed odwołaniem imprez sportowych w szubińskim I LO im. Stanisława# Wyspiańskiego odbyła się V runda Drużynowych Mistrzostw KPZSzach - IV ligi szachowej.

(czytaj więcej)
11 marca 2020 0

Korespondencyjne Mistrzostwa Polski w Brydżu bez większych niespodzianek

Brydżowy duet z Nakła Tomasz Nowak i Piotr Wołowski zwyciężył w turnieju brydżowym w #Nakle. Turniej był rozegrany w ramach Korespondencyjnych Mistrzostw Polski.

(czytaj więcej)
09 marca 2020 0

Zdecydowane zwycięstwo szachistów z Mroczy. Pokazali bardzo dobrą grę

8 marca br. szachiści Feniksa Mroczy rozgromili na wyjeździe drużynę PKS Wiatrak II Bydgoszcz# 4,5:0,5 w meczu 5. kolejki IV ligi Drużynowych Mistrzostw Województwa Kujawsko-Pomorskiego.

(czytaj więcej)
09 marca 2020 0

Piotr i Janusz Szczuka wygrywają Turniej Brydżowy. Startowało w sumie 29 par

8 marca 2020 roku w Szubinie odbył się kolejny Turniej Brydżowy Par im. Mariusza i Kazimierza# Mendyków. Przed rozpoczęciem Turnieju delegacja brydżystów złożyła wiązankę kwiatów na rodzinnym grobie Mendyków.

(czytaj więcej)
08 marca 2020 0

Lata treningów przyniosły efekt. Szymon Przybylski wicemistrzem Polski Juniorów

Na odbywających się 6 marca Mistrzostwach Polski juniorów i juniorek w Trzebnicy #Szymon Przybylski reprezentujący LKS Szubiniankę Szubin zajął 2 miejsce, zostając wicemistrzem Polski w kat. 66kg.

(czytaj więcej)
08 marca 2020 3

Czarni zmierzyli się z Orłem. Sparing zakończył się remisem

Orzeł Kcynia był kolejnym rywalem nakielskich piłkarzy, którzy szlifują formę przed #nadchodzącymi zmaganiami wiosennymi w rozgrywkach B – klasy.

(czytaj więcej)
0

Pandemie na przestrzeni wieków . O chorobach, których już nie pamiętamy

W marcu Światowa Organizacja Zdrowia ogłosiła pandemię wirusa SARS-CoV-2. Dla #współczesnego społeczeństwa to nowa sytuacja, jednak ludzie na przestrzeni wieków znacznie częściej doświadczali plagi chorób zakaźnych. Ratunek niósł postęp medycyny - w szczególności rozwój wakcynologii. Dziś znów czekamy na szczepionkę, dzięki której uda się opanować pandemię.

(czytaj więcej)
0

Co robić z dziećmi w domu? Wspólnie pieczmy słodkości!

Co robić z dzieciakami, które więcej czasu spędzają w domu? Istnieje wiele pomysłów na to, #jak w prosty i przyjemny sposób zorganizować czas, angażując także najmłodszych. Jedną z przyjemniejszych aktywności, która pozwoli nam na działanie zespołowe, jest wspólne pieczenie słodkości – a efekty, och, będą pyszne! Oto garść inspiracji na proste w przygotowaniu i smaczne wypieki, które możemy przyrządzić wspólnie z najmłodszymi.

(czytaj więcej)
0

„Różowy Księżyc” zagościł na niebie. Największa pełnia w roku

W ciągu ostatniej nocy Księżyc wyglądał zjawiskowo. Na niebie mogliśmy #obserwować Różową Pełnią. Macie zdjęcia? Przyślijcie na kontakt@powiat24.pl

(czytaj więcej)
0

Lepiej zapobiegać niż leczyć. Lepsza odporność dzięki zdrowym produktom

Sezon na infekcje to czas, kiedy bardziej niż zazwyczaj powinniśmy zadbać o siebie i najbliższych#. Widoczne za oknem słońce oraz malownicza wiosenna aura często usypia naszą czujność w obliczu czyhających chorób. W tym szczególnym czasie warto więc naturalnie wzmocnić odporność i skutecznie zmniejszyć ryzyko infekcji m.in. poprzez odpowiednią dietę.

(czytaj więcej)