Dziś mamy 13 grudnia 2017, środa, imieniny obchodzą:

Fakty

13 grudnia 2017 0

To był udany rok! Partnerstwo dla Krajny i Pałuk podsumowało swoje działania

12 grudnia w Restauracji „Gęsia Dolina” w Ślesinie stowarzyszenie „Partnerstwo dla #Krajny i Pałuk” podsumowało działania w mijającym roku. Był to szczególnie owocny czas na wielu kierunkach działalności.

(czytaj więcej)
12 grudnia 2017 1

Kwartalna narada sołtysów. Omówiono bieżące sprawy sołectw w gminie

11 grudnia, w świetlicy wiejskiej w Małocinie odbyła się kwartalna narada Nakielskiego # Stowarzyszenia Sołtysów. Wszystkich obecnych powitał prezes Kamil Miśkiewicz.

(czytaj więcej)
12 grudnia 2017 1

50 lat razem. Jubilaci otrzymali medale, kwiaty i życzenia

11 grudnia w sali Urzędu Miasta i Gminy w Mroczy zorganizowano wyjątkową #uroczystość – wręczenie medali za "długoletnie pożycie małżeńskie'' nadanych przez Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej

(czytaj więcej)
12 grudnia 2017 10

Andrzej Gorlewski wyróżniony. Otrzymał „Brązowy Krzyż Zasługi”

Prezydent Rzeczypospolitej Polskiej, Pan Andrzej Duda, na wniosek Wojewody #Kujawsko-Pomorskiego, Postanowieniem z dnia 24 lipca 2017 r. wyróżnił wieloletniego instruktora Jednostki Ratownictwa Specjalnego w Kowalewku, Andrzeja Gorlewskiego „Brązowym Krzyżem Zasługi”.

(czytaj więcej)
10 grudnia 2017 0

Chór Soli Deo zagrał koncert w parafii pw. św. Wawrzyńca. Tu wszystko się zaczęło

W 1927 r. ks. Ignacy Geppert i organista Ignacy Pufal założyli chór działający przy parafii #p.w. św. Wawrzyńca w Nakle, który mimo wielu trudnych okresów w dziejach Polski tworzy piękną muzyczną historię. Od 2000 roku, chór wzbogacony o żeńskie głosy bierze czynny udział w życiu kulturowym powiatu nakielskiego.

(czytaj więcej)
10 grudnia 2017 14

W powiecie jest 401,6 km dróg powiatowych. W jakim są stanie?

- Ilość dróg powiatowych w naszym powiecie to jedna z większych na terenie #województwa – stanowi 401,6 km, w tym 335 km dróg bitumicznych, 4,3 km brukowych, 4,2 km tłuczniowych i 58,1 km gruntowych – powiedział dyrektor Zarządu Dróg Powiatowych Bartosz Lamprecht. W jakim są stanie?

(czytaj więcej)
10 grudnia 2017 14

Zmiany w PSZOK-ach. Samoobsługowa segregacja zda egzamin?

Możliwość samodzielnego oddania odpadów, również poza godzinami pracy, #mają mieszkańcy korzystający z minipszoka na ul. Gepperta w Nakle

(czytaj więcej)
10 grudnia 2017 3

Mikołajkowa zbiórka krwi. Cennym darem podzieliło się ponad 40 osób

Nakielskim krwiodawcom udziela się powoli świąteczna atmosfera. 47 osób dołączyło do #Mikołajkowej zbiórki krwi organizowanej przez strażacki Klub Honorowych Dawców Krwi 4 grudnia (w poniedziałek).

(czytaj więcej)
09 grudnia 2017 0

Prawie milion złotych więcej dla oświaty. "Dziękuję wszystkim, którzy się do tego przyczynili"

981 603 zł - z ministerstwa rozwoju i finansów, w ramach pomocy dla szkół na walkę #ze skutkami nawałnicy otrzymała gmina Nakło. Pieniądze podczas listopadowej sesji wprowadzono do budżetu.

(czytaj więcej)
09 grudnia 2017 3

Rusza długo oczekiwany remont ul. Dworcowej. Będą utrudnienia

W poniedziałek, 11 grudnia ruszy długo oczekiwana modernizacja odcinka ul. Dworcowej #w Kcyni w okolicy PKP. Burmistrz apeluje do mieszkańców o wyrozumiałość na czas prowadzonych prac i jednocześnie prosi o omijanie remontowanego odcinka i korzystanie z innych dróg np. ul. Nakielskiej.

(czytaj więcej)
09 grudnia 2017 13

Powstanie strzelnica. Gmina otrzymała dofinansowanie

Od jakiegoś czasu w gminie Mrocza mówi się dość głośno o powstaniu strzelnicy #sportowej. Pomysł wydaje się trafiony, szczególnie że sporty strzeleckie zyskują coraz większą popularność.

(czytaj więcej)
09 grudnia 2017 1

Ostatni raz zadecydowali o stawkach za wodę i ścieki. Podwyżki nie będzie

Na ostatniej sesji kcyńscy radni po raz ostatni podjęli uchwałę w sprawie zatwierdzenia #taryf za wodę i ścieki wprowadzane do urządzeń ZGKiM w Kcyni. Już od przyszłego roku będzie zajmowało się tym przedsiębiorstwo Wody Polskie.

(czytaj więcej)
09 grudnia 2017 0

Nadnoteckie Sokoły podsumowały rok. Już są plany na kolejny

8 grudnia w restauracji Taverna w Nakle odbyło się spotkanie członków sekcji #motocyklowej Nadnoteckie Sokoły podsumowujące mijający rok. Czas minął na wspomnieniach oraz planach na przyszły rok.

(czytaj więcej)
08 grudnia 2017 9

Okazja, by docenić bezinteresowną pomoc. Uhonorowano wolontariuszy

8 grudnia w sali konferencyjnej Nakielskiego Ośrodka Kultury odbyły się obchody #Powiatowego Dnia Wolontariatu, podczas których wręczono nagrody wolontariuszom.

(czytaj więcej)
08 grudnia 2017 0

Społeczna praca przy naprawie drogi. Ciągniki przewiozły 44 tony gruzu

W dniu 7 grudnia trwały społeczne prace przy utwardzaniu drogi gminnej. Przewożono #gruz ze składowiska w Ostrowie do Matyldzina na drogę gminną w kierunku posesji 32-38.

(czytaj więcej)
08 grudnia 2017 5

Mroteccy radni spotkali się na sesji. Podjęto 3 uchwały

8 grudnia mroteccy radni spotkali się na XL sesji Rady Miejskiej. Jeden z punktów obrad #dotyczył wprowadzenia zmian w sprawie określenia stawek podatku od środków transportowych i zwolnień w tym podatku.

(czytaj więcej)
07 grudnia 2017 0

Załóż konto za złotówkę

Jeśli chcesz elastycznie zarządzać swoimi środkami za 1 złotówkę miesięcznie, pakiet "Konto za złotówkę" sprawi, że zawsze i wszędzie będziesz miał łatwy dostęp do swoich pieniędzy.

(czytaj więcej)
07 grudnia 2017 5

"Aby skończyć, trzeba najpierw rozpocząć". Realizacja hydroinwestycji wymaga wielkich nakładów

Realizacja hydroinwestycji na projektowanych międzynarodowych, śródlądowych drogach # wodnych (E-30, E-40, E-70) w obrębie naszego kraju, jak również na pozostałych szlakach wodnych Polski, mających na celu doprowadzenie ich parametrów żeglowności do przynajmniej IV klasy, może być rozłożona na dziesięciolecia (50-60 lat).

(czytaj więcej)
07 grudnia 2017 6

Straż Miejska przeprowadza kontrole na terenie gminy. Prawie 250 interwencji

Patrole Straży Miejskiej w Nakle nad Notecią prowadziły, jak każdego roku, na terenie miasta # oraz gminy kontrole w zakresie przestrzegania i stosowania przepisów o ochronie środowiska oraz gospodarki odpadami komunalnymi.

(czytaj więcej)
07 grudnia 2017 0

Starosta wyjaśnia nieścisłości. "Nie doszło do złamania prawa"

Starosta Nakielski Tomasz Miłowski odniósł się do komentarzy zamieszczonych na naszym #portalu pod artykułami pt. „Spotkanie dotyczące rozwoju regionalnego. Starosta reprezentował samorząd powiatu” (komentarz osoby posługującej się nickiem PSL out, w dniu 23-11-2017 18:54:00) oraz pt. „Temat dróg, szpitala i pożaru kościoła na tapecie. Za nami kolejne obrady” (nick PSL out, w dniu 30-11-2017 08:59:50). Poniżej treść sprostowania.

(czytaj więcej)
06 grudnia 2017 0

Zajęcia z doradcą zawodowym dobiegły końca. Uczestnikom będzie łatwiej znaleźć pracę

W Młodzieżowym Centrum Kariery w Nakle nad Notecią zakończono indywidualne zajęcia z # doradcą zawodowym w ramach projektu „Od szkolenia do zatrudnienia - YEI” realizowanego w ramach Inicjatywy na rzecz zatrudnienia ludzi młodych.

(czytaj więcej)
06 grudnia 2017 2

Gminie "się upiekło". Kontenerów socjalnych na razie nie będzie

5 grudnia 2017 roku w świetlicy wiejskiej w Malicach odbyło się dość istotne dla mieszkańców # zebranie sołeckie. Dotyczyło ono planów postawienia dwóch kontenerów socjalnych we wsi. Mieszkańcy już wcześniej napisali w tej sprawie petycję, nie zgadzając się na propozycję gminy.

(czytaj więcej)
06 grudnia 2017 0

Miły gest przed świętami. Wychowankowie Domu Dziecka otrzymali słodycze

Dnia 6 grudnia 2017 roku w Mikołajki Mateusz Konopka z gminy Kcynia wraz z # Januszem Nadobnym z gminy Nakło nad Notecią odwiedzili Dom Dziecka w Trzemiętowie.

(czytaj więcej)
06 grudnia 2017 1

Uroczystość w parafii. Poświęcono nowe organy

5 grudnia o godzinie 17:00 w parafii NMP Królowej Polski w Nakle, wierni zgromadzili się # na mszy świętej, podczas której poświęcone zostały nowe organy.

(czytaj więcej)
05 grudnia 2017 0

Świąteczne dekoracje pojawiły się na rynku. Iluminacje będą gotowe na Mikołajki

Od poniedziałku trwa montaż świątecznej dekoracji na Rynku w Kcyni. Zgodnie z planem wszystko # ma być gotowe na jutro, w dniu Św. Mikołaja.

(czytaj więcej)
05 grudnia 2017 12

Policjanci na Targach Pracy. Funkcjonariusze zachęcali młodzież do pracy w mundurze

O procedurze przyjęcia do służby w Policji i wymaganiach stawianych kandydatom opowiadali # podczas Targów Pracy nakielscy mundurowi. Funkcjonariusze zachęcali do pracy w mundurze, a chętnych do wstąpienia w policyjne szeregi nie brakowało, szczególnie wśród osób młodych.

(czytaj więcej)
05 grudnia 2017 0

Harcerze odwiedzili policjantów. Zwiedzali odnowiony komisariat i rozmawiali o bezpieczeństwie

Uczestnicy nocnego złazu harcerskiego ze Szkoły Podstawowej w Mroczy, odwiedzili # funkcjonariuszy w nowej siedzibie komisariatu policji. Harcerze zwiedzili jednostkę oraz zapoznali się z pracą mundurowych.

(czytaj więcej)
05 grudnia 2017 3

Po pożarze kościoła wiele się dzieje. Trwają prace wewnątrz świątyni

Powoli mija tydzień od pożaru zabytkowego kościoła pw. św. Stanisława Biskupa i Męczennika #w Ciężkowie. W tym czasie wiele zdążyło się już wydarzyć. Wielu ludzi dobrej woli włączyło się w pozyskiwanie funduszy na odbudowę i prace porządkowe.

(czytaj więcej)
0

Piękna na mikołajki – oczaruj go swoim wyglądem!

Mikołajki to przede wszystkim dzień obdarowywania najbliższych podarunkami. Możesz jednak sprawić, by ukochany zapamiętał ten moment na dłużej za sprawą Twojego niebanalnego wizerunku. Zadbaj o odpowiednią stylizację oraz piękny makijaż!

(czytaj więcej)
0

Wydatki w gospodarstwach domowych. Na co wydaliśmy najwięcej pieniędzy?

Urząd Statystyczny w Bydgoszczy zebrał informacje dotyczące wydatków przeciętnych #gospodarstw domowych w województwie kujawsko-pomorskim w 2016 roku. Jak dane te różnią się od tych w roku wcześniejszym?

(czytaj więcej)
0

Świąteczne bony podarunkowe do Studia Urody Lidii Gwóźdź

Nie masz pomysłu na prezent dla kogoś bliskiego? Nasz salon proponuje zakup specjalnego zaproszenia za dowolną kwotę, na usługi w naszym gabinecie.

(czytaj więcej)
0

Jak zrobić murowany grill?

Grillowanie to jeden z przyjemniejszych sposobów na plenerowy wypoczynek. Miły czas w gronie znajomych smakuje najlepiej, gdy stoły zastawione są pieczonymi na grillu mięsami, rybami i warzywami. Na rynku znajdziemy wiele przenośnych urządzeń do grillowania, ale miłośnicy takiej formy wypoczynku z pewnością powinni pomyśleć o czymś więcej – o zbudowaniu własnego grilla. Jak to zrobić i dlaczego warto?

(czytaj więcej)