Dziś mamy 24 lutego 2018, sobota, imieniny obchodzą:

Fakty

24 lutego 2018 1

Spotkanie z policjantami. Głównym tematem było bezpieczeństwo na drodze

Bezpieczeństwo w ruchu drogowym było głównym tematem spotkań, jakie przeprowadzili nakielscy # policjanci. Spotkania zorganizowano dla dzieci biorących udział w zajęciach feryjnych w Nakle i Potulicach.

(czytaj więcej)
24 lutego 2018 0

Zebranie sprawozdawcze KŻR. Miły akcent na spotkaniu

23 lutego w restauracji „Cechowa” zorganizowano zebranie sprawozdawcze Klubu Żołnierzy # Rezerwy LOK w Nakle nad Notecią za 2017 rok.

(czytaj więcej)
23 lutego 2018 12

Uchwały i sprawozdania. Obradowali mroteccy radni

23 lutego w urzędzie gminy Mroczy zorganizowano XLIV Sesję Rady Miejskiej. W porządku # obrad znalazły się głównie uchwały oraz sprawozdania.

(czytaj więcej)
23 lutego 2018 0

Trzygodzinne posiedzenie. Omawiano zagrożenie wystąpienia ognisk ASF

21 lutego 2018 roku na Przystani Powiat Nakielski odbyło się posiedzenie Powiatowego # Zespołu Zarządzania Kryzysowego.

(czytaj więcej)
23 lutego 2018 0

Nowa wykaszarka już wyruszyła na drogi. Pracuje na trasie Karnówko – Kosowo

Na drogi powiatowe wyruszyła nowa wykaszarka łańcuchowa do wykaszania krzaków, #którą od stycznia dysponuje Zarząd Dróg Powiatowych w Nakle nad Notecią.

(czytaj więcej)
23 lutego 2018 0

Skrzyżowanie w Karnówku z usterkami. Zostanie poprawione do końca marca

W czwartek na wniosek radnego powiatowego Jerzego Wdowiaka, który zgłosił uwagi do #stanu wykonania prac, które pod koniec roku 2017 r. były prowadzone na skrzyżowaniu dróg powiatowych w Karnówku 1922 oraz 1925 odbyło się spotkanie z przedstawicielem wykonawcy robót.

(czytaj więcej)
23 lutego 2018 2

Mieszkańcy Michalina na zebraniu. Najdłużej dyskutowano o stanie dróg

Kolejne zebranie sołeckie za nami. Tym razem mieszkańcy sołectwa Michalin spotkali się #w świetlicy wiejskiej z przedstawicielami władz.

(czytaj więcej)
23 lutego 2018 27

Sesja w ekspresowym tempie. Nie zabrakło wymiany zdań

Żadnych interpelacji, żadnych wniosków sołtysów, tylko jeden wolny głos. Czwartkowa sesja #Rady Miejskiej w Kcyni skończyła się w rekordowym tempie – w niecałą godzinę.

(czytaj więcej)
22 lutego 2018 27

Temat zmiany organizacji ruchu zdominował sesję. Zdania są podzielone

22 lutego w Nakielskim Ośrodku Kultury odbyła się XLV Sesja Rady Miejskiej.

(czytaj więcej)
22 lutego 2018 4

Długie i burzliwe zebranie. Mieszkańcy poruszyli nurtujące ich tematy

21 lutego w sali Centrum Ekologiczno – Kulturowego w Trzeciewnicy o godzinie #18:00 rozpoczęło się zebranie sołeckie.

(czytaj więcej)
22 lutego 2018 3

Jednostka OSP podsumowała rok. Przyznano szereg odznak

W środę 21 lutego w świetlicy OSP w Sadkach odbyło się walne zebranie #sprawozdawcze Ochotniczej Straży Pożarnej w Sadkach.

(czytaj więcej)
22 lutego 2018 0

73. rocznica powrotu Dzieci Potulic z obozu. Uroczystości odbyły się w Czeladzi

W poniedziałek, 19 lutego, odbyły się miejskie uroczystości, upamiętniające 73. rocznicę #powrotu Dzieci Potulic z hitlerowskiego obozu.

(czytaj więcej)
21 lutego 2018 2

Obradowali seniorzy. Mówiono o wsparciu budowy repliki pomnika

21 lutego w sali konferencyjnej Urzędu Miejskiego w Szubinie zorganizowano IX #posiedzenie Rady Seniorów gminy Szubin.

(czytaj więcej)
21 lutego 2018 3

O inwestycjach i bezpieczeństwie. Kolejny samorząd już po zebraniu

We wtorek 20 lutego w Szkole Podstawowej nr 4 w Nakle odbyło się zebranie #samorządu mieszkańców nr 10. Zebranie rozpoczęło się o godzinie 17:00 w szkolnej świetlicy.

(czytaj więcej)
21 lutego 2018 0

Najaktywniejsze stowarzyszenia docenione. "Chcieć znaczy móc"

W dniu wczorajszym tj. we wtorek 20 lutego odbyło się uroczyste podpisanie umów z sektorem #NGO na rok 2018. Na 4 ogłoszone konkursy (zdrowie, sport, edukacja i kultura) wpłynęła rekordowa liczba 18 wniosków, na łączną kwotę wsparcia 156.939,00 zł.

(czytaj więcej)
20 lutego 2018 7

Zakaz handlu w niedzielę to fikcja? Znaleziono sposoby, by go obejść

Głośno dyskutowany ostatnio w mediach zakaz handlu to w obecnej formie jedynie #ograniczenie prowadzenia działalności, i to tylko niektórych sklepów. Niestety ustawa zawiera wiele luk, które co sprytniejsi przedsiębiorcy już starają się wykorzystać. Kto i kiedy będzie mógł handlować? A kto jednak „dzień święty” będzie święcić?

(czytaj więcej)
18 lutego 2018 7

Kradzieże, włamania, samobójstwa. Sprawdź, ile odnotowano ich w 2017 roku

Mniej samobójstw, ale więcej kradzieży - tak w skrócie można podsumować policyjne #statystyki za 2017 rok w odniesieniu do roku 2016. Wygląda na to, że praca policji przynosi efekty.

(czytaj więcej)
18 lutego 2018 0

Pomoc dostali bezinteresownie. 11 osób wnioskowało także o ulgi w podatkach

Ponad 330 tys. zł spłynęło do gminy Mrocza od organizacji i samorządów z całej Polski po t#ym, jak przez gminę w sierpniu ubiegłego roku przeszła nawałnica.

(czytaj więcej)
18 lutego 2018 4

Kolejna szkoła doczeka się boiska z prawdziwego zdarzenia. Trwa przetarg

Po Kowalewie, Turze i Kołaczkowie przyszedł czas na budowę kolejnego boiska #wielofunkcyjnego. Tym razem ma ono powstać przy Szkole Podstawowej im. Ziemi Pałuckiej w Królikowie, a tu przyda się z całą pewnością.

(czytaj więcej)
18 lutego 2018 18

Nowe prawo wodne. Wśród regulacji pojawia się. „podatek od deszczu"

Od początku roku w życie weszło nowe prawo wodne. Jego kwintesencją jest #przekazanie kompetencji dotyczących gospodarowania zasobami wodnymi w Polsce nowemu podmiotowi o nazwie Państwowe Gospodarstwo Wodne Wody Polskie. Wśród nowych regulacji pojawia się też tzw. „podatek od deszczu".

(czytaj więcej)
18 lutego 2018 14

Piesi nagminnie skracają sobie drogę. Czy barierki rozwiązałyby problem?

Przy kościele pw. św. Boboli w Szubinie znajduje się przejście dla pieszych. Jednak piesi #często skracają sobie drogę, przechodzą przez ulicę już na zakręcie. Problem rozwiązać mogłyby barierki.

(czytaj więcej)
18 lutego 2018 4

Podsumowano ubiegłoroczne inwestycje. Najbardziej kosztowne były prace przy SP

Pierwsze tygodnie nowego roku zawsze upływają w samorządach na podsumowaniu #tego, co udało się dokonać w minionym roku. Nie inaczej było podczas ostatniej sesji rady gminy w Sadkach. Zebranym w sali konferencyjnej magistratu Michalina Zygmunt przedstawiła informację z podsumowania inwestycji w roku 2017.

(czytaj więcej)
18 lutego 2018 13

Droga do powstania hospicjum jest daleka, ale podjęto już pierwsze kroki

O planach budowy hospicjum w Olszewce mówi się już od jakiegoś czasu. Kilkakrotnie #zbierano na ten cel środki choćby poprzez akcję Kilometry Caritas. Hospicjum powstać ma na terenie 2,5-hektarowego parku, na którym znajduje się stary pałacyk.

(czytaj więcej)
18 lutego 2018 19

Ul. Gepperta doczeka się przebudowy. Zadanie będzie wykonywane w tym roku

W 2018 roku poprawiona zostanie nawierzchnia kilku ulic w gminie Nakło. Jedną z nich #będzie ul. Gepperta. Gmina już ogłosiła przetarg na wykonanie dokumentacji projektowej i robót w formie „Zaprojektuj i wybuduj”.

(czytaj więcej)
17 lutego 2018 2

Wkrótce ruszy rekrutacja do przedszkoli. Sprawdź, o czym musisz pamiętać

Wiadomo już, jak będzie wyglądała tegoroczna rekrutacja do #przedszkoli i oddziałów przedszkolnych w placówkach prowadzonych przez gminę Nakło.

(czytaj więcej)
17 lutego 2018 1

Powiat udzielił pomocy jednej z gmin. Przekazano 300 tys. zł na inwestycję

Powiat nakielski udzielił pomocy finansowej gminie Mrocza. Zadecydowali o tym radni #podczas ostatniej sesji. Jaka kwota trafi do samorządu gminnego i na co zostaną przeznaczone pieniądze?

(czytaj więcej)
17 lutego 2018 1

Gmina wspiera nauczycieli. Zaplanowano prawie 30 tys. zł na dokształcanie

Zgodnie z zapisami karty nauczyciela, nauczyciele pracujący w publicznych placówkach mogą #liczyć na współfinansowanie doskonalenia zawodowego ze środków publicznych, między innymi budżetu organu prowadzącego (gminy). W bieżącym roku na ten cel zaplanowano w gm. Sadki ok. 30 tys. zł.

(czytaj więcej)
17 lutego 2018 1

Świątynia wpisana do rejestru zabytków. Procedura przebiegła bardzo szybko

Kościół pw. św. Stanisława Biskupa i Męczennika w Ciężkowie został wpisany do rejestru #zabytków. Cała procedura przebiegła w zaskakująco szybkim tempie – trwało to około miesiąca. Wpis otwiera parafii drogę do ubiegania się o środki zewnętrzne na odbudowę spalonej świątyni.

(czytaj więcej)
0

Projekt łóżka producenta z Bydgoszczy w „Werandzie”

Sypialnia to jedno z najważniejszych wnętrz w domu. W tym pomieszczeniu spędzamy znaczącą część doby, w związku z czym wszystkie meble powinny być dobrze dopasowane do indywidualnych potrzeb.

(czytaj więcej)
0

Działka od południa? To nie problem!

Za najwygodniejsze do zagospodarowania uchodzą działki z wjazdem od strony północnej. Ale nie każdy ma tyle szczęścia, żeby nabyć taką właśnie nieruchomość. Podpowiadamy, jaki projekt wybrać i jak następnie usytuować go na działce o mniej korzystnej lokalizacji.

(czytaj więcej)
0

To był pracowity rok dla strażaków. Wiele interwencji podjęto po nawałnicy

Ponad 31 tysięcy interwencji odnotowali w 2017 roku strażacy w województwie kujawsko-#pomorskim – to o 25 procent więcej niż w roku poprzednim. Jedna piątą strażackich akcji (ponad 6 tysięcy zdarzeń) stanowiły wyjazdy związane z usuwaniem skutków sierpniowej nawałnicy.

(czytaj więcej)
0

Jak zrobić murowany grill?

Grillowanie to jeden z przyjemniejszych sposobów na plenerowy wypoczynek. Miły czas w gronie znajomych smakuje najlepiej, gdy stoły zastawione są pieczonymi na grillu mięsami, rybami i warzywami. Na rynku znajdziemy wiele przenośnych urządzeń do grillowania, ale miłośnicy takiej formy wypoczynku z pewnością powinni pomyśleć o czymś więcej – o zbudowaniu własnego grilla. Jak to zrobić i dlaczego warto?

(czytaj więcej)