Dziś mamy 24 czerwca 2018, niedziela, imieniny obchodzą:

Fakty

23 czerwca 2018 0

Burmistrz wręczał listy gratulacyjne. Wyróżniono kilkunastu sportowców

W czwartek, 21 czerwca w szubińskim ratuszu odbyło się uroczyste wręczenie listów # gratulacyjnych młodym sportowcom.

(czytaj więcej)
23 czerwca 2018 1

Doceniono ich osiągnięcia. Młodzi sportowcy odebrali nagrody

21 czerwca w sali konferencyjnej Nakielskiego Ośrodka Kultury wręczono nagrody i wyróżnienia # za wybitne osiągnięcia w dziedzinie sportu.

(czytaj więcej)
23 czerwca 2018 8

Wzruszające nabożeństwo. Parafianie pożegnali księdza Wojtka

22 czerwca w parafii pw. św. Wawrzyńca wierni zgromadzili się w kościele, by wziąć udział w # wyjątkowym nabożeństwie – ostatniej mszy świętej odprawionej przez ks. Wojciecha Ciołka w Nakle.

(czytaj więcej)
22 czerwca 2018 0

Wspólne posiedzenie. Powitano nowego członka Komisji Bezpieczeństwa i Porządku

21 czerwca 2018 r. na Przystani Powiat Nakielski odbyło się wspólne posiedzenie Komisji # Bezpieczeństwa i Porządku oraz Powiatowego Zespołu Zarządzania Kryzysowego, któremu przewodniczył Tomasz Miłowski – starosta nakielski.

(czytaj więcej)
22 czerwca 2018 0

Modernizacja drogi na finiszu. Pozostały tylko kosmetyczne prace

Do końca czerwca planowane jest oddanie do użytku drogi powiatowej nr 1920C relacji # Chrząstowo – Wyrza. Powstałe chodniki i nowa nawierzchnia asfaltu już cieszą mieszkańców. Do wykończenia pozostały już tylko „kosmetyczne” prace związane z budową trzech zjazdów.

(czytaj więcej)
22 czerwca 2018 0

Podziękowania za ujęcie pijanego kierowcy

Komendant nakielskiej policji podziękował strażakom ochotnikom z Kcyni, którzy w ubiegły weekend# na terenie miasta zatrzymali kompletnie pijanego kierowcę.

(czytaj więcej)
22 czerwca 2018 0

Staże zawodowe „Od szkolenia do zatrudnienia – Yei”

Uczestnicy projektu „Od szkolenia do zatrudnienia – YEI” biorą udział w trzymiesięcznych, płatnych # stażach zawodowych.

(czytaj więcej)
21 czerwca 2018 0

Orlik Kcynia po raz trzeci uzyskał dotację

III edycja Rządowego Programu „KLUB” rozstrzygnięta! Z dumą informujemy, iż trzeci rok z rzędu # znaleźliśmy się w gronie klubów, które pozyskały dotację w programie „KLUB” ogłoszonym przez Ministerstwo Sportu i Turystyki w Warszawie.

(czytaj więcej)
21 czerwca 2018 0

„Jak miło spacerować!” - nowy chodnik przy drodze powiatowej w Sadkach

W ramach inwestycji realizowanej przez Powiat Nakielski trwają prace modernizacyjne na drodze # powiatowej relacji Liszkowo – Sadki.

(czytaj więcej)
19 czerwca 2018 0

Sezon na Wielką Pętlę Wielkopolski otwarty. Starosta z wizytą u wielkopolskich przyjaciół

Dnia 16 czerwca na marinie Stowarzyszenia Wodniacy Śrem w Śremie odbyło się oficjalne # otwarcie sezonu wodnego Wielkiej Pętli Wielkopolski.

(czytaj więcej)
18 czerwca 2018 8

Poruszono kilka istotnych spraw

17 czerwca w nakielskiej restauracji „Cafe Emilia” zorganizowano spotkanie otwarte z Kosmą Złotowskim - posłem do Parlamentu Europejskiego.

(czytaj więcej)

Manifestacja na nakielskim rynku

16 czerwca na nakielskim rynku, grupa protestujących dała wyraz swojemu niezadowoleniu, sprzeciwiając się reformom w systemie sądowniczym.

(czytaj więcej)
15 czerwca 2018 72

Po pięciu latach opuszcza parafię. Ksiądz Wojciech Ciołek żegna się z nakielską farą

Wikariusz nakielskiej parafii pw. św. Wawrzyńca w Nakle - ks. Wojciech Ciołek przechodzi # do innej wspólnoty parafialnej.

(czytaj więcej)
15 czerwca 2018 9

Międzynarodowa konferencja naukowa. Starosta uczestniczył w prelekcjach

Dnia 14 czerwca 2018 r. Starosta Nakielski - Tomasz Miłowski uczestniczył w pierwszym dniu # konferencji naukowej pn. Międzynarodowe drogi wodne - bezpieczeństwo i rozwój pod auspicjami Komisji Hydrologicznej Polskiego Towarzystwa Geograficznego oraz Międzynarodowego Stowarzyszania Badań Erozji Rzeki i Procesów Ujściowych przy Moskiewskim Państwowym Uniwersytecie im. Łomonosowa.

(czytaj więcej)
15 czerwca 2018 0

Lotnicze zabiegi ochronne zakończone. Nadal obowiązuje zakaz wstępu do lasu

W związku z zakończeniem wykonywania zabiegu wielkoobszarowego, chemicznego ograniczenia # liczebności gąsienic brudnicy mniszki i strzygoni choinówki, Nadleśniczy Nadleśnictwa Szubin odwołuje okresowy zakaz wstępu do lasu na terenie Nadleśnictwa. Jednocześnie przypominamy, że nadal obowiązuje zakaz wstępu w leśnictwach, gdzie trwa uprzątanie skutków zeszłorocznej nawałnicy.

(czytaj więcej)
15 czerwca 2018 0

Trwa remont drogi powiatowej w Małocinie. Sprawdzono postęp prac

Już niebawem mieszkańcy Małocina oraz przejezdni będą mogli w pełni korzystać #ze zmodernizowanej drogi powiatowej nr 1920C.

(czytaj więcej)
15 czerwca 2018 6

Medale im. ks. Jana Kleina wręczone. Były gratulacje i kwiaty

Już po raz osiemnasty Szubińskie Towarzystwo Kulturalne przyznało kolejnym dwóm #osobom zasłużonym dla lokalnej kultury Medale im. ks. Jana Kleina. Podczas tegorocznych Dni Szubina do gremium dołączyli Jolanta Muzalewska oraz Kazimierz Baszczyński.

(czytaj więcej)
15 czerwca 2018 3

Czas na wyposażenie. Nie udało się rozstrzygnąć całego przetargu

Nie udało się rozstrzygnąć całego postępowania przetargowego na dostarczenie #wyposażenia do dziennego domu pobytu seniorów powstającego w budynku gospodarczym przy Nakielskim Ośrodku Kultury.

(czytaj więcej)
15 czerwca 2018 17

Uroczysta sesja w Szubinie. Wręczono Medale Honorowe Sędziwoja

14 czerwca 2018 roku w murach Muzeum Ziemi Szubińskiej im. Zenona Erdmanna #odbyła się uroczysta sesja Rady Miejskiej w Szubinie. Podczas niej wręczono Medale Honorowe Sędziwoja z Szubina oraz udzielono burmistrzowi absolutorium.

(czytaj więcej)
14 czerwca 2018 0

Złoty trunek ma tu największe powodzenie. Co i za ile pije gmina Sadki?

Na prawie 5 mln złotych - na tyle szacowana jest wartość alkoholu sprzedanego w ubiegłym roku # przez przedsiębiorców w gminie Sadki. Największy udział w tym rynku mają napoje niskoprocentowe przede wszystkim głównie piwo.

(czytaj więcej)
14 czerwca 2018 0

Mieszkanie Plus w Mroczy. Są wyniki badań ankietowych

W styczniu tego roku publikowaliśmy artykuł dotyczący wprowadzenia Programu Mieszkanie + w # gminie Mrocza. Wówczas, urząd wystosował ankietę do mieszkańców, która miała na celu zbadać ich oczekiwania i zapotrzebowanie w związku z realizacją programu. Teraz przyszedł czas na opublikowanie wyników przeprowadzonego sondażu.

(czytaj więcej)
14 czerwca 2018 1

Kolejny wspaniały jubileusz. Civitas Christiana świętowała 30-lecie działalności

50 członków zebrało się w Wiejskim Domu Kultury w Ślesinie, aby świętować kolejny wspaniały # jubileusz organizacji.

(czytaj więcej)
14 czerwca 2018 0

Goście z Holandii w Nakle. Przeprowadzili wykłady dla młodzieży i pedagogów

Na zaproszenie policjantów z Komendy Powiatowej Policji w Nakle nad Notecią, do Nakła #przyjechali przedstawiciele holenderskiej Policji oraz funkcjonariusz z Komendy Głównej Policji. Goście przeprowadzili bardzo interesujące wykłady dla młodzieży ze szkół ponadpodstawowych, pedagogów, psychologów, kuratorów i policjantów.

(czytaj więcej)
14 czerwca 2018 0

Kolejne kroki ku budowie Centrum Akceptacji i Aktywności Społecznej

Jedna z najbardziej kluczowych inwestycji Powiatu Nakielskiego – budowa CAiAS #nabiera coraz większego rozmachu. 12 czerwca br. na placu budowy pojawił się Tomasz Miłowski - Starosta Nakielski wraz z Andrzejem Kindermanem – Wicestarostą Nakielskim oraz Jackiem Kwasigrochem – Dyrektorem Wydziału Architektury i Budownictwa Starostwa Powiatowego w Nakle nad Notecią.

(czytaj więcej)
14 czerwca 2018 0

Dobra lokata „patrolowców” z powiatu nakielskiego na etapie wojewódzkim

Para patrolowa post. Mateusz Chełmiński i st. post. Arkadiusz Lemke reprezentująca policję #powiatu nakielskiego, zajęła dobrą lokatę podczas etapu wojewódzkiego Turnieju Par Patrolowych „Patrol Roku”. Mundurowi ostatecznie zakończyli rywalizację na 6 miejscu. W etapie wojewódzkim rywalizowało ze sobą 20 drużyn.

(czytaj więcej)
14 czerwca 2018 1

Granty na szkolenia sportowe. Wsparcie otrzymały 3 kluby z powiatu

Kluby i stowarzyszenia sportowe z regionu otrzymają w tym roku 1,6 miliona złotych #z budżetu województwa na organizację treningów, szkoleń i obozów dla młodych zawodników.

(czytaj więcej)
13 czerwca 2018 57

Transparenty i flagi pod nakielskim sądem. Strajk kobiet przeciwko reformie sądownictwa

Od poniedziałku w ponad 80 miastach całej Polski trwają protesty przed siedzibami sądów. W Nakle,# w obronie sędziów stanęły kobiety, zdaniem których jedyną nadzieją jest już tylko Unia Europejska.

(czytaj więcej)
13 czerwca 2018 4

Inwestycja w drogi lokalne. Dodatkowe pieniądze dla dwóch gmin powiatu

W puli 433 inwestycji w drogi lokalne, które rząd wesprze dodatkowymi 500 milionami zł, znalazło się # 20 zadań realizowanych na terenie województwa kujawsko-pomorskiego. Łączna wartość przebudowy i modernizacji dróg w regionie to 66,5 mln zł. O szczegółach mówili dziś wojewoda Mikołaj Bogdanowicz oraz posłowie Joanna Borowiak i Tomasz Latos.

(czytaj więcej)
0

Projekt łóżka producenta z Bydgoszczy w „Werandzie”

Sypialnia to jedno z najważniejszych wnętrz w domu. W tym pomieszczeniu spędzamy znaczącą część doby, w związku z czym wszystkie meble powinny być dobrze dopasowane do indywidualnych potrzeb.

(czytaj więcej)
0

Wydatki, wysokość świadczeń i nie tylko. Emeryci i renciści w statystykach

W 2017 r. wzrosła względem roku 2016 liczba osób pobierających świadczenia emerytalno-#rentowe z Zakładu Ubezpieczeń Społecznych (ZUS). W tym czasie zmniejszyła się natomiast liczba rolników indywidualnych pobierających emerytury i renty. Jednocześnie odnotowano wzrost zarówno wydatków na świadczenia społeczne, jak i wysokości emerytur i rent.

(czytaj więcej)
0

Zielone światło dla dokumentów w smartfonie i jednego loginu do e-usług

Rząd przyjął projekt tzw. ustawy węzłowej. Przewiduje ona wprowadzenie jednego, spójnego #loginu (login.gov.pl), który docelowo umożliwi korzystanie ze wszystkich cyfrowych usług administracji. Rząd przyjął również regulacje, które będą stanowiły podstawę prawną do funkcjonowania aplikacji mobilnej - „mDokumenty”.

(czytaj więcej)
0

Jak zrobić murowany grill?

Grillowanie to jeden z przyjemniejszych sposobów na plenerowy wypoczynek. Miły czas w gronie znajomych smakuje najlepiej, gdy stoły zastawione są pieczonymi na grillu mięsami, rybami i warzywami. Na rynku znajdziemy wiele przenośnych urządzeń do grillowania, ale miłośnicy takiej formy wypoczynku z pewnością powinni pomyśleć o czymś więcej – o zbudowaniu własnego grilla. Jak to zrobić i dlaczego warto?

(czytaj więcej)