Dziś mamy 20 kwietnia 2019, sobota, imieniny obchodzą:

Fakty

19 kwietnia 2019 0

Posiedzenie komisji. Rozmawiano o wielu nowych możliwościach

16 kwietnia br. na posiedzeniu Komisji Zdrowia i Pomocy Społecznej Rady Miejskiej w # Szubinie rozmawiano o możliwości utworzenia Domu Dziennego Pobytu „Senior+” lub Klubu Seniora, o funkcjonowaniu podstawowej opieki zdrowotnej w gminie oraz profilaktyce Gminnego Programu Rozwiązywania Problemów Alkoholowych i Przeciwdziałania Narkomani na rok 2019.

(czytaj więcej)
19 kwietnia 2019 0

Dzień Kapłana. Wręczono kwiaty oraz złożono życzenia

Wielki Czartek jest to dzień, w którym wspominamy ustanowienie # Eucharystii oraz sakramentu Kapłaństwa.

(czytaj więcej)
19 kwietnia 2019 2

Nadchodzą święta wielkanocne. Czekają nas dni pełne słońca

Od kilku dni pogoda nas rozpieszcza, wysokie temperatury i słonce. Mamy dobrą wiadomość!

(czytaj więcej)
19 kwietnia 2019 22

Szkolimy się tam, skąd pochodzimy. Będziemy wspierać ludność w czasie zagrożeń

8 Kujawsko-Pomorska Brygada Obrony Terytorialnej im. gen. bryg. Elżbiety Zawackiej, ps. „Zo”# została utworzona 15 stycznia 2018 roku. Na potrzeby szkolenia żołnierzy pełniących TSW w WOT został wdrożyły innowacyjny - 3-letni system szkolenia.

(czytaj więcej)
18 kwietnia 2019 0

Budowa chodnika w Krukówku. Trwają prace

Trwają prace polegające na budowie chodnika w Krukówku.# W tegorocznym budżecie na kontynuację zadania zabezpieczono kwotę w wysokości 50 000,00 zł.

(czytaj więcej)
18 kwietnia 2019 0

Przebudowa drogi gminnej. Zakończono kolejny etap prac

Zakończono kolejny etap prac polegających na wykonaniu nowej nawierzchni# drogowej w miejscowości Izabela. Do zakończenia całej inwestycji pozostał odcinek o długości ok. 100 mb. Długość całkowita trasy objętej projektem to 273,6 mb.

(czytaj więcej)
18 kwietnia 2019 0

Przekazano plac Wykonawcy. Ruszyła budowa targowiska miejskiego

Trwają prace polegające na budowie targowiska miejskiego# w Mroczy. Zadanie wykonuje firma - Januszewski Mirosław, Witunia, ul. Łąkowa 2K, 89-410 Więcbork. Przekazanie placu budowy Wykonawcy zadania odbyło się w dniu 05.02.2019 r. przy udziale inspektora nadzoru inwestorskiego.

(czytaj więcej)
18 kwietnia 2019 0

Szybko i sprawnie przeprowadzone zebranie. Zmiana warty w Studzienkach

W świetlicy wiejskiej w Studzienkach odbyło się zebranie sprawozdawczo – wyborcze.# Po 24 latach Czesław Płócienniczak zakończył swoją przygodę z rolą gospodarza wsi.

(czytaj więcej)
18 kwietnia 2019 1

Radny gminny został również sołtysem. O wyborze zdecydowało 65 mieszkańców

W świetlicy wiejskiej w Sipiorach odbyło się zebranie na którym# mieszkańcy wybrali nowych reprezentantów wsi. Duże problemy sprawiło zgłoszenie chociaż minimalnej liczby kandydatów do rady sołeckiej.

(czytaj więcej)
18 kwietnia 2019 11

Zmiana przewodniczącego. Katarzyna Krzoska przejmuje stery

Cykl zebrań sprawozdawczo-wyborczych w gminie Nakło powoli # dobiega końca. W ostatnią środę w murach I Liceum Ogólnokształcącego im. Bolesława Krzywoustego spotkali się mieszkańcy Samorządu nr 5.

(czytaj więcej)
18 kwietnia 2019 0

Droga Krzyżowa wokół Szubina. Przeszli 10 kilometrów

W środę wieczorem spod kościoła pw Św. Marcina Biskupa w Szubinie wikariusze szubińskich parafii# ks. Paweł Białczyk i ks. Szymon Lewandowski poprowadzili grupę wiernych na inną niż tradycyjne Drogę Krzyżową.

(czytaj więcej)
18 kwietnia 2019 6

Już czas! Dołącz do nas! 8 kroków do służby w 8K-PBO

Na terenie województwa kujawsko-pomorskiego, w ramach utworzonych Wojsk Obrony Terytorialnej# (WOT) sformowana została 8 Kujawsko-Pomorska Brygada Obrony Terytorialnej im. gen. bryg. Elżbiety Zawackiej, ps. „Zo”.

(czytaj więcej)
18 kwietnia 2019 11

Nie tylko w likwidacji szkół. "Szukamy oszczędności również u siebie"

Gmina Kcynia szuka oszczędności. Obecnie każda jednostka oświatowa indywidualnie # prowadzi obsługę finansowo-księgową i kadrowo-płacową, ale niebawem się to zmieni, zadania te przejmie Urząd Miejski.

(czytaj więcej)
18 kwietnia 2019 0

Spotkanie w sprawie MDW E-70. Omówiono szereg zagadnień

W dniu 11.04.19 r. w Warszawie, w senackiej sali im. Augusta Chełkowskiego odbyło się wspólne # spotkanie Parlamentarnego Zespołu ds. Rozwoju Dróg Wodnych i Zespołu ds. rewitalizacji Międzynarodowej Drogi Wodnej E-70.

(czytaj więcej)
17 kwietnia 2019 0

Prace rewitalizacyjne trwają. Zadbano o zabytkowy cmentarz

Wychowankowie kcyńskiego zakładu poprawczego kontynuują prace przy rewitalizacji zieleni i # otoczenia zabytkowego cmentarza w Kcyni przy ulicy Nakielskiej.

(czytaj więcej)
17 kwietnia 2019 0

Rówieśnicy niepodległości. Medal Unitas Durat dla stuczterolatki z Nakła

Franciszka Gawłowicz, stuczteroletnia mieszkanka Nakła nad Notecią otrzymała w piątek# (12 kwietnia) z rąk wicemarszałka Zbigniewa Ostrowskiego medal Unitas Durat Palatinatus Cuiaviano-Pomeraniensis.

(czytaj więcej)
17 kwietnia 2019 2

Głosowało zaledwie 21 osób. Radna nową przewodniczącą

Za nami kolejne zebranie sprawozdawczo-wyborcze. Tym razem w jednej z sal Zespołu Szkół# Żeglugi Śródlądowej w Nakle spotkały się osoby należące do Samorządu Mieszkańców nr 4.

(czytaj więcej)
17 kwietnia 2019 3

Kazimierzewo i Iwno po wyborach . Sprawnie i bez zmian

W miniony wtorek mieszkańcy Kazimierzewa oraz Iwna spotkali się na najważniejszym w roku# zebraniu sołeckim – zebraniu wyborczym. Decydowali o tym, kto zostanie sołtysem i członkiem rady sołeckiej.

(czytaj więcej)
17 kwietnia 2019 12

Trzy oferty na wykonanie prac. Cena tylko jednej nie jest za wysoka

Minął termin składania ofert na modernizację budynku byłej Remizy OSP na Izbę# Tradycji Pożarnictwa w Wielu. Czy są chętni do wykonania prac?

(czytaj więcej)
16 kwietnia 2019 3

Pace remontowe. Budowa chodnika i odnowienie wiaty na boisku sportowym

Trwają prace remontowe na boisku sportowym# w Sadkach.

(czytaj więcej)
16 kwietnia 2019 0

Będą mieli świetlicę. Podpisano umowę z wykonawcą

W miniony piątek, tj. 12 kwietnia została podpisana umowa# na realizację zadania inwestycyjnego pod nazwą: "Przebudowa istniejącego budynku na centrum aktywności społecznej wraz z zagospodarowaniem przyległego terenu i modernizacją drogi dojazdowej w Minikowie".

(czytaj więcej)
16 kwietnia 2019 0

Bezpieczne Święta Wielkanocne. Kilka zasad, aby upłynęły bezpiecznie

Przed nami czas Świąt Wielkanocnych. Okres świąteczny to często czas wyjazdów#, spotkań w gronie najbliższych oraz czas odpoczynku na świeżym powietrzu. Dla wszystkich, a zwłaszcza dla dzieci i młodzieży to okres szczególnie radosny. Ważne, aby pamiętać, że świąteczny czas powinien upłynąć bezpiecznie. Warto przypomnieć kilka zasad, które zapewnią nam bezpieczeństwo w trakcie odpoczynku w nadchodzące świąteczne dni.

(czytaj więcej)
16 kwietnia 2019 1

Kontrole operacyjno – techniczne w Ochotniczych Strażach Pożarnych gminy Sadki

W dniu 15 kwietnia br. w Ochotniczych Strażach Pożarnych# w Bninie, Jadwiżynie, Anielinach i Sadkach zostały przeprowadzone kontrole operacyjno – techniczne.

(czytaj więcej)
16 kwietnia 2019 2

Mieszkańcy wybrali sołtysa. Kolejny kredyt zaufania dla Joanny Pawlak

28 osób spośród 210 uprawnionych do głosowania zadecydowało, że sołtysem # Łankowic ponownie została Joanna Pawlak. Była jedyną kandydatką do pełnienia tej funkcji, a mieszkańcy poparli ją jednogłośnie.

(czytaj więcej)
16 kwietnia 2019 6

Trudny wybór kandydata. Najmłodszy sołtys w gminie!

Nie było łatwo wybrać nowego sołtysa. Mieszkańcy nie byli chętni do # pełnienia tej trudnej funkcji,# jednak w końcu się udało. Norbert Michalski przez kolejne 5 lat będzie reprezentował mieszkańców Dębogóry.

(czytaj więcej)
16 kwietnia 2019 3

Przebadano jakość wody w gminie Nakło. Nie budzi zastrzeżeń (sonda)

Podano informacje dotyczącą oceny jakości wody przeznaczonej do spożycia #przez ludzi za I kwartał 2019 roku, dostarczanej przez wodociągi publiczne funkcjonujące na terenie gminy Nakło. Czy nadaje się do spożycia?

(czytaj więcej)
16 kwietnia 2019 1

Tematów do dyskusji nie brakowało. Mieszkańcy czekają na remont drogi

15 kwietnia w jednej z sal nakielskiej Szkoły Podstawowej nr 2 zorganizowano kolejne zebranie# sprawozdawczo-wyborcze. Tym razem to osoby należące do Samorządu Mieszkańców nr 3 stanęły przed wyborem nowego przewodniczącego oraz członków zarządu.

(czytaj więcej)
16 kwietnia 2019 0

Program opieki nad bezdomnymi zwierzętami. Zabezpieczono prawie 58 tys. zł.

Jak co roku w gminie Sadki przyjęto program opieki nad zwierzętami bezdomnymi #oraz zapobiegania bezdomności zwierząt na terenie gminy Sadki w 2019 roku. Co zakłada?

(czytaj więcej)
0

Projekt łóżka producenta z Bydgoszczy w „Werandzie”

Sypialnia to jedno z najważniejszych wnętrz w domu. W tym pomieszczeniu spędzamy znaczącą część doby, w związku z czym wszystkie meble powinny być dobrze dopasowane do indywidualnych potrzeb.

(czytaj więcej)
0

Młodzi na rynku pracy w kujawsko-pomorskim. Sprawdzamy statystyki

Według Badania Aktywności Ekonomicznej Ludności (BAEL) w IV kwartale 2017 r. w #województwie kujawsko-pomorskim sytuacja ludzi młodych na rynku pracy była trudniejsza niż ogółu populacji. Grupę tę charakteryzowały niższy współczynnik aktywności zawodowej oraz wskaźnik zatrudnienia.

(czytaj więcej)
0

Jak długo żyją mieszkańcy kujawsko-pomorskiego? Zobacz statystyki

Od ostatniej dekady ubiegłego stulecia obserwowane jest w Polsce wydłużanie się #przeciętnego trwania życia we wszystkich województwach.

(czytaj więcej)
0

Jak zrobić murowany grill?

Grillowanie to jeden z przyjemniejszych sposobów na plenerowy wypoczynek. Miły czas w gronie znajomych smakuje najlepiej, gdy stoły zastawione są pieczonymi na grillu mięsami, rybami i warzywami. Na rynku znajdziemy wiele przenośnych urządzeń do grillowania, ale miłośnicy takiej formy wypoczynku z pewnością powinni pomyśleć o czymś więcej – o zbudowaniu własnego grilla. Jak to zrobić i dlaczego warto?

(czytaj więcej)