Dziś mamy 13 lipca 2020, poniedziałek, imieniny obchodzą:

Fakty

12 lipca 2020 30

Są sondażowe wyniki. Andrzej Duda ma minimalną przewagę

Zakończyło się głosowanie II tury wyborów prezydenckich. Jak na razie zwycięża# obecny prezydent Andrzej Duda.

(czytaj więcej)
12 lipca 2020 1

Frekwencja na godzinę 17. Wyższa niż w pierwszej turze wyborów

PKW podczas konferencji prasowej o godzinie 18:30 podała frekwencję na godzinę 17:00.

(czytaj więcej)
12 lipca 2020 0

W naszym powiecie odnotowano jedno zgłoszenie dot. złamania ciszy wyborczej

Przypominamy, że cisza wyborcza trwa aż do zamknięcia wszystkich lokali wyborczych. Planowo #jest to do niedzieli, 12 lipca do godziny 21:00. Za jej złamanie grozi kary grzywny w wysokości od 20 zł do 5 000 zł.

(czytaj więcej)
12 lipca 2020 0

Szubinianie ruszyli do urn wyborczych. Głos można oddać maksymalnie do 21:00

12 lipca to szczególny dzień dla każdego polskiego obywatela chcącego spełnić swój obowiązek# wobec ojczyzny poprzez oddanie głosu w wyborach prezydenckich. Mieszkańcy gminy Szubin od rana odwiedzają lokale, by zadecydować o tym, kto zostanie głową państwa w nadchodzącej kadencji.

(czytaj więcej)
12 lipca 2020 0

Kcynianie wybierają prezydenta. Już dziś poznamy głowę państwa

Mieszkańcy gminy Kcynia już od siedmiu godzin oddają swoje głosy w drugiej turze #wyborów na prezydenta RP. Na godz. 12:00 frekwencja na terenie całego kraju wyniosła 24,73% - to nieco więcej niż w pierwszej turze, kiedy to frekwencja wyniosła dokładnie 24,08%.

(czytaj więcej)
12 lipca 2020 0

Trwa druga tura wyborów. Mieszkańcy gminy Nakło głosują już od samego rana

12 lipca w całej Polsce przeprowadzana jest druga tura wyborów prezydenckich. Mieszkańcy #gminy Nakło tego dnia oddają swoje głosy w łącznie 24 lokalach wyborczych, które są czynne już od 7:00. Lokale zostaną zamknięte dokładnie o 21:00 – wtedy też zakończy się cisza wyborcza, a rozpocznie liczenie głosów przez członków poszczególnych komisji.

(czytaj więcej)
12 lipca 2020 0

Dane o frekwencji na godzinę 12. Ile wynosi w poszczególnych gminach?

Wybory na Prezydenta Rzeczpospolitej Polskiej trwają. Państwowa Komisja Wyborcza #podczas konferencji prasowej podała dane dotyczące frekwencji na godzinę 12:00.

(czytaj więcej)
11 lipca 2020 3

Poziom bezrobocia w naszym powiecie. Dane z czerwca

Nałożenie restrykcji w naszym kraju, których zadaniem było zatrzymanie rozwoju pandemii koronawirusa, zmusiło# wielu właścicieli firm do chwilowego zastoju pracy w swoich zakładach. Mimo pomocy, która płynęła do Polaków niektóre z przedsiębiorstw musiały redukować miejsca pracy. Fakt ten można dostrzec w statystykach Powiatowego Urzędu Pracy w Nakle nad Notecią.

(czytaj więcej)
11 lipca 2020 1

Najnowszy raport! 2 kolejne osoby zarażone koronawirusem

Informujemy o 2 kolejnych osobach zarażonych koronawirusem w naszym województwie. Są to# mieszkańcy powiatów mogileńskiego i radziejowskiego. Mamy również 8 nowych ozdrowieńców.

(czytaj więcej)
11 lipca 2020 0

Seniorzy z Nakła spędzili miło czas w Dźwirzynie. Zapamiętają to na długo

Wspaniały wypoczynek nad morzem dla Seniorów z Nakła przygotowała pani #Ewa Haberska, Przewodnicząca Samorządu Mieszkańców Nr 11 w Nakle nad Notecią. Morze i słońce przywitało nas z uśmiechem, szum fal i zefirek działał jak masaż i ukojenie.

(czytaj więcej)
10 lipca 2020 4

WOPRowcy zadbają o bezpieczeństwo. Kąpielisko w Wąsoszu oficjalnie otwarte!

9 lipca 2020 r. zostały umocowane bojki wyznaczające granice kąpieliska w #Wąsoszu, 10 lipca br. kąpielisko w Wąsoszu zostało oficjalnie otwarte.

(czytaj więcej)
10 lipca 2020 8

Od północy będzie obowiązywać cisza wyborcza. Jak długo potrwa?

Podczas ciszy wyborczej obowiązuje bezwzględny zakaz prowadzenia# wszelkich czynności, które mają na celu przekonać, czy też odwieść zagłosowanie na danego kandydata.

(czytaj więcej)
10 lipca 2020 2

Nowe zasady w lokalach wyborczych. Kto zagłosuje w pierwszej kolejności?

Już w tę niedzielę odbędzie się II tura wyborów prezydenckich. 8 lipca weszły w życie nowe #przepisy regulujące to, kto będzie miał pierwszeństwo do wejścia do lokalu wyborczego i oddania głosu.

(czytaj więcej)
10 lipca 2020 0

Kolejny dzień prac badawczych. "To najprawdopodobniej podwaliny domu"

10 lipca był kolejnym dniem prac badawczych prowadzonych przy okazji budowy gazociągu.

(czytaj więcej)
10 lipca 2020 7

Rowerem z Szubina do Berlina. Nie działał telefon, nie było mapy, a dojechał!

Dyrektor Rejonowej Biblioteki Publicznej w Szubinie Mirosław Rzeszowski wybrał się #rowerem z Szubina do Berlina i z powrotem. Po drodze nie ominęły go liczne trudności, ale szczęśliwie wrócił do domu.

(czytaj więcej)
10 lipca 2020 4

Kolejna osoba zarażona koronawirusem! Jest nią mieszkanka Bydgoszczy

Rzecznik Wojewody Kujawsko-Pomorskiego Adrian Mól poinformował o# kolejnej osobie zarażonej koronawirusem w naszym województwie. Jest to mieszkanka Bydgoszczy. Mamy również 4 nowych ozdrowieńców.

(czytaj więcej)
10 lipca 2020 0

Odcinek Białowieża-Matyldzin nieprzejezdny. Trwają prace remontowe

Urząd Miasta i Gminy w Mroczy przekazał informację, że droga gminna# numer 0901333C na odcinku Białowieża – Matyldzin będzie nieprzejezdna w dniu 10 lipca 2020 roku do godziny 15. Powodem są trwające prace remontowe na przejeździe kolejowym.

(czytaj więcej)
10 lipca 2020 0

Natrafiono na kolejne elementy. Kiedy można spodziewać się wyników badań?

Od dłuższego czasu w Nakle nad Notecią prowadzona jest budowa# nowego gazociągu. Zakończono prace na ulicach: Długiej, Rynek, Podgórnej, a obecnie trwają na ulicy Hallera.

(czytaj więcej)
10 lipca 2020 0

Akcja wspierająca Andrzeja Dudę. Rozmowy z mieszkańcami Nakła

W dniu wczorajszym przeprowadziliśmy kolejną akcję# popierającą wybór Andrzeja Dudę na Prezydenta Polski.

(czytaj więcej)
10 lipca 2020 25

Wyrok za znęcanie się nad dziećmi. Jaką karę wymierzono sprawcom?

Zapadł wyrok w sprawie bulwersującego znęcania się nad małoletnimi, do którego doszło w# Mroczy w lutym br.

(czytaj więcej)
09 lipca 2020 71

Prawie 6 mln dofinansowania na przebudowę stadionu. Minister sportu w Nakle

W czwartkowe popołudnie na płycie stadionu miejskiego im. Klemensa Biniakowskiego w Nakle odbyło się #oficjalne wręczenie czeku na kwotę 5 mln 910 tys. zł w ramach programu inwestycji o szczególnym znaczeniu dla sportu. Dofinansowanie, jakie przyznano gminie Nakło, zostanie w pełni przeznaczone na przebudowę istniejącego już stadionu.

(czytaj więcej)
09 lipca 2020 10

Dofinansowanie z FDS dla samorządów województwa kujawsko-pomorskiego

Już po raz kolejny, ogromna kwota przeszło 150 milionów złotych trafi z Budżetu Państwa do# samorządów województwa kujawsko-pomorskiego. Środki te będą mogły być wykorzystane na budowę, przebudowę lub remont dróg powiatowych i dróg gminnych w 2021 roku - poinformował Wojewoda Kujawsko-Pomorski Mikołaj Bogdanowicz.

(czytaj więcej)
09 lipca 2020 0

Raport o pakiecie antykryzysowym. ARR w Toruniu ogłosiła nabór wniosków

Toruńska Agencja Rozwoju Regionalnego ogłosiła drugi nabór wniosków o# cieszące się olbrzymim zainteresowaniem mikrogranty inwestycyjne dla przedsiębiorców w ramach samorządowego wojewódzkiego programu przeciwdziałania epidemii Covid-19 oraz łagodzenia jej skutków w gospodarce i sferze społecznej.

(czytaj więcej)
09 lipca 2020 4

Zmiana organizacji ruchu od 10 lipca. Prace budowlane na drodze S5

Na budowie trasy S5 odc. 5 w. Bydgoszcz Błonie - w. Szubin Północ w najbliższy piątek (10 lipca) zostanie przełożony ruch z# istniejącej drogi krajowej nr 5 na drogi dojazdowe równoległe do przyszłej drogi ekspresowej między Rynarzewem a Łachowem o długości ok. 4 km. Dzięki tej zmianie zostanie otwarty front robót do budowy jezdni zasadniczej przyszłej ekspresówki.

(czytaj więcej)
09 lipca 2020 21

W niedzielę II tura wyborów. Nagrody dla samorządów za frekwencję

W najbliższą niedzielę (12 lipca) druga tura wyborów prezydenckich. Samorząd województwa przygotował bonusy dla# najaktywniejszych obywatelsko społeczności lokalnych w naszym regionie. Gminy, które wykażą największą frekwencję przy urnach, otrzymają 20 tysięcy złotych, które pozwolą im zorganizować duże i atrakcyjne imprezy masowe.

(czytaj więcej)
09 lipca 2020 3

Trzy kolejne osoby zarażone koronawirusem! Aktualne dane

Informujemy o kolejnych 3 osobach zarażonych koronawirusem w województwie kujawsko-pomorskim. Wśród nich jest 1 osoba z# Bydgoszczy, 1 osoba z Torunia oraz 1 osoba z powiatu lipnowskiego.

(czytaj więcej)
08 lipca 2020 1

Sołtysi spotkali się z burmistrzem po przerwie. Omawiano liczne sprawy

Po długiej przerwie spowodowanej pandemią, nakielscy sołtysi spotkali się z burmistrzem #Nakła Sławomirem Napierałą. Poruszano liczne tematy.

(czytaj więcej)
08 lipca 2020 0

Radzenie sobie ze stresem. Kolejne zajęcia w ramach projektu

8 lipca 2020 roku na Przystani Powiat Nakielski odbyły się kolejne zajęcia psychospołeczne #w ramach realizacji projektu pn. "Akceptuję - formy aktywizacji społecznej osób niesamodzielnych".

(czytaj więcej)
0

Postaw na grafit. Ciesz się komfortem domu niezależnie od pory roku

Eksperci są zgodni, że jedną z najbardziej opłacalnych inwestycji budowlanych#, która szybko się zwróci, jest termomodernizacja, a okres wakacyjny to świetny moment na jej przeprowadzenie.

(czytaj więcej)
0

Zrób to warzywnie! Tradycyjne dania w roślinnej odsłonie

Idealny przepis na poradzenie sobie z nudą w kuchni sprowadza się do jednego słowa: #warzywa! Mimo że plony z pól i grządek mogą wydawać się mało spektakularnym elementem dań, potrafią nieźle namieszać – zwłaszcza w tradycyjnych i znanych na wylot recepturach. Gulasz, gołąbki, spaghetti, pulpety czy curry mogą smakować wyśmienicie w warzywnej wersji bez mięsa. Zapraszamy do zielonej rewolucji w kuchniach!

(czytaj więcej)
0

Kto stawia kropkę nad i? Wprost czy między wierszami?

Każdego dnia komunikujemy się z innymi ludźmi. Na kształt wiadomości wpływ# ma nie tylko mówiący, ale również słuchacz. To, co słyszy adresat, ale przede wszystkim to, jak odbiera on daną wypowiedź, oddziałuje znacznie na jego reakcję. Jak zatem mówić, by zostać właściwie zrozumianym?

(czytaj więcej)
0

Kolorowo na talerzu. Siła warzyw w codziennej diecie

Istotna rola warzyw w codziennej diecie nie wydaje się nowym i zaskakującym #tematem. Świadomość to jedno, ale co z praktyką?

(czytaj więcej)