Dziś mamy 8 kwietnia 2020, środa, imieniny obchodzą:

Fakty

08 kwietnia 2020 0

Sesja sejmiku województwa. Przyjęto program pomocy dla przedsiębiorstw

W związku z epidemią Covid-19 sejmik województwa obradował dziś (8 kwietnia) w trybie #zdalnym (online). Zgromadzenie przyjęło przygotowany przez zarząd województwa program pomocy dla małych i średnich przedsiębiorstw, wśród których wiele znalazło się obecnie w bardzo trudnej sytuacji.

(czytaj więcej)
08 kwietnia 2020 10

Zakaz wstępu do lasu podczas pandemii to dobra decyzja? (sonda)

Kilka dni temu Lasy Państwowe wprowadziły zakaz wstępu do lasów. Sprawa ta budzi wiele kontrowersji.

(czytaj więcej)
08 kwietnia 2020 0

Sesja w trybie zdalnym. Radni zadawali pytania i głosowali z domów

8 kwietnia odbyła się XVII sesja Rady Miejskiej w Szubinie. Z uwagi na panującą #pandemię, została zorganizowana w trybie zdalnym, bez udziału zaproszonych gości oraz osób z zewnątrz.

(czytaj więcej)
08 kwietnia 2020 0

Sprzęt dla nauczycieli i uczniów. Do szkół w gminie Szubin trafi 48 laptopów

Samorządy mogą wnioskować o środki na zakup sprzętu dla nauczycieli i# uczniów. Taki krok poczyniła gmina Szubin. Zakupiono 48 laptopów.

(czytaj więcej)
08 kwietnia 2020 0

Świąteczne upominki dla najstarszych mieszkańców regionu

Urząd Marszałkowski w Toruniu w okresie przedświątecznym pamięta o stuletnich i #starszych mieszkańcach naszego województwa. Wszystkim uhonorowanym marszałkowskim medalem Unitas Durat Palatinatus Cuiaviano-Pomeraniensis przekazuje świąteczne życzenia i upominki, które dostarcza do ich domów i miejsc pobytu.

(czytaj więcej)
08 kwietnia 2020 0

Wielkanoc 2020. Większość z nas musiała zmienić swoje świąteczne plany

Wielkanocne zwyczaje są niezwykle ważne dla Polaków – wynika z badania #Barometr Providenta. Jednak w tym roku zaledwie 10 proc. spędzi święta zgodnie z tradycją i wcześniejszymi planami.

(czytaj więcej)
08 kwietnia 2020 0

Nowe rozwiązania. Wydłużenie ważności uprawnień do kierowania pojazdami

W projekcie nowelizacji ustawy o zmianie ustawy o szczególnych rozwiązaniach #związanych z zapobieganiem, przeciwdziałaniem i zwalczaniem COVID-19, innych chorób zakaźnych oraz wywołanych nimi sytuacji kryzysowych oraz niektórych innych ustaw, zostały ujęte zaproponowane przez Ministerstwo Infrastruktury rozwiązania, polegające na przedłużeniu ważności:

(czytaj więcej)
08 kwietnia 2020 26

Koronawirus u kolejnych 13 osób. W tym gronie mieszkańcy powiatu (film)

U kolejnych 13 osób potwierdzono zakażenie koronawirusem w województwie kujawsko-pomorskim.

(czytaj więcej)
08 kwietnia 2020 4

Terytorialsi dostarczają przyłbice ochronne. Zostały przekazane szpitalom

Terytorialsi z 8 Kujawsko-Pomorskiej Brygady Obrony Terytorialnej, im. gen. bryg. Elżbiety #Zawackiej, ps. „Zo” dostarczają przyłbice ochronne do miejsc, w których są najbardziej potrzebne.

(czytaj więcej)
07 kwietnia 2020 22

Kolejne 19 osób zakażonych. Dwie z naszego powiatu (film)

Kolejny komunikat Ministerstwa Zdrowia o osobach zakażonych koronawirusem. 19 nowych# przypadków w województwie kujawsko-pomorskim.

(czytaj więcej)
07 kwietnia 2020 0

Zakaz handlu w obrębie kcyńskiego Rynku. Burmistrz wydał zarządzenie

Do 30 czerwca 2020 roku handel w obrębie kcyńskiego Rynku nie będzie możliwy.

(czytaj więcej)
07 kwietnia 2020 1

Warsztaty online STEM Kindloteki. Skorzystało z nich już ponad 5 tys. osób

Zawieszona edukacja w szkołach to wyzwanie nie tylko dla nauczycieli, ale także dla rodziców i dzieci#. Jednak dzięki prostym narzędziom, nauka z domu może być interesująca i kreatywna. Przekonuje o tym Amazon, który przyłącza się do inicjatywy Ministerstwa Cyfryzacji i udostępnia bezpłatne warsztaty online. Z webinarów m.in. z zakresu edukacji STEM1, także w wydaniu humanistycznym skorzystało już ponad 5 000 dzieci i nauczycieli.

(czytaj więcej)
07 kwietnia 2020 3

Specjalne namioty przed szpitalami. Będzie w nich selekcja pacjentów (film)

W województwie kujawsko-pomorskim jest 5 szpitali, które przyjmują pacjentów z# podejrzeniem lub zakażeniem koronawirusem COVID-19. Są to szpitale w: Grudziądzu, Toruniu, Świeciu oraz dwa szpitale w Bydgoszczy.

(czytaj więcej)
07 kwietnia 2020 2

Światowy Dzień Zdrowia. W tym roku to święto ma szczególny charakter

Dzisiaj, 7 kwietnia obchodzimy Światowy Dzień Zdrowia. W tym# roku to święto ma inny charakter. Pracownicy służby zdrowia są na pierwszej linii walki z epidemią koronawirusa. Ich odwaga i determinacja zasługują na szczególnie podziękowania.

(czytaj więcej)
07 kwietnia 2020 13

Prace przy budowie ronda trwają. Kierowcy muszą liczyć się z utrudnieniami

Prace przy budowie ronda na ul. Mroteckiej w Nakle rozpoczęły się już jakiś czas temu# i wiele wskazuje na to, że zakończą się jesienią tego roku.

(czytaj więcej)
07 kwietnia 2020 0

Rośnie skala zjawiska przemocy domowej wobec dzieci. UNICEF Polska alarmuje

Wraz z ograniczeniami i zaostrzeniami wynikającymi z pandemii koronawirusa, zarówno w# Polsce, jak i w innych krajach zmagających się z COVID-19, znacząco nasila się zjawisko przemocy domowej. W szczególnie trudnej sytuacji znalazły się dzieci.

(czytaj więcej)
06 kwietnia 2020 0

4 nowe przypadki. W województwie jest 245 osób zakażonych (filmy)

KPUW w Bydgoszczy informuje o 4 osobach zakażonych w województwie kujawsko-pomorskim.

(czytaj więcej)
06 kwietnia 2020 37

Na komendanta wylała się fala hejtu. Czy słusznie? Jest komentarz policji

O Nakle znowu jest głośno na całą Polskę i niestety znów w negatywnym świetle. #W miniony weekend na portalu społecznościowym pojawił się post, w którym informowano, że komendant policji w Nakle zabraniał policjantom przyjmowania posiłków oferowanych z dobrego serca. Czy te informacje mają coś wspólnego z rzeczywistością? Okazuje się, że nie, ale na policjanta wylała się fala internetowego hejtu.

(czytaj więcej)
06 kwietnia 2020 1

Na wypadek zwiększenia liczby chorych. Terytorialsi wybudowali szpital polowy

Terytorialsi z 8 Kujawsko-Pomorskiej Brygady Obrony Terytorialnej wybudowali #w Bydgoszczy szpital polowy. Jest to związane z przygotowaniami 10 Wojskowego Szpitala Klinicznego w Bydgoszczy na ewentualne zwiększenie liczby chorych na COVID-19.

(czytaj więcej)
06 kwietnia 2020 9

Liczba osób w kwarantannie znacznie uległa zmianie. Sprawdź aktualne dane

Poniżej zamieszczamy informację przekazaną przez Kujawsko-Pomorski Urząd #Wojewódzki w Bydgoszczy dotyczącą osób objętych kwarantanną i nadzorem epidemiologicznym w powiatach województwa kujawsko-pomorskiego. Stan na dzień 6 kwietnia 2020 r. na godz. 8.00.

(czytaj więcej)
06 kwietnia 2020 20

Terytorialsi dotarli na czas! Uratowali życie starszego mężczyzny z Suchar

Terytorialsi z 8 Kujawsko-Pomorskiej Brygady Obrony Terytorialnej uratowali życie starszemu człowiekowi.

(czytaj więcej)
05 kwietnia 2020 32

Potwierdzono 17 nowych przypadków. Dwie osoby zakażone zmarły

Potwierdzono 17 nowych przypadków zachorowania na koronawirusa w naszym województwie.

(czytaj więcej)
05 kwietnia 2020 28

Powiat nakielski: prawie 800 osób w kwarantannie, 190 objętych nadzorem

W powiecie nakielskim jest obecnie 755 osób objętych kwarantanną i #190 nadzorem epidemiologicznym. Poniżej zamieszczamy zestawienie dotyczące całego województwa. Stan na dzień 5 kwietnia na godz. 12.00.

(czytaj więcej)
05 kwietnia 2020 0

Pierwsze w kujawsko-pomorskim izolatorium. Kto będzie tam kierowany?

W Sanatorium Uzdrowiskowym MSWiA „Orion” w Ciechocinku działa pierwsze w #województwie kujawsko-pomorskim izolatorium, w którym jest 128 wolnych miejsc, a obecnie przebywają tam 22 osoby.

(czytaj więcej)
05 kwietnia 2020 2

Ruszyła rewitalizacja ciechocińskich tężni. Zakres prac jest szeroki

Wokół najmłodszej z trzech ciechocińskich tężni stanęły koparki i dźwig, pojawiła się #ekipa remontowa – rozpoczęto kompleksową modernizację wymagających pilnej interwencji, najbardziej rozpoznawalnych w Ciechocinku zabytkowych obiektów. Jako pierwsza wyremontowana zostanie tężnia nr 3. Wykonawca zabezpieczył teren prac, rozpoczął rozbiórkę uszkodzonych części konstrukcji i demontaż tarniny.

(czytaj więcej)
05 kwietnia 2020 0

Chcesz ubiegać się o dofinansowanie? Sprawdź, jak wypełnić wniosek

Tarcza antykryzysowa daje przedsiębiorcom możliwość ubiegania się o# dofinansowanie do wynagrodzenia ze środków Funduszu Gwarantowanych Świadczeń Pracowniczych w okresie przestoju ekonomicznego lub obniżonego wymiaru czasu pracy. Ministerstwo Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej wyjaśnia krok po kroku jak wypełnić wniosek o przyznanie wsparcia.

(czytaj więcej)
05 kwietnia 2020 3

Prace idą zgodnie z planem. Otwarcie posterunku prawdopodobnie latem

Póki co za bezpieczeństwo mieszkańców gminy Sadki odpowiadają policjanci z #komisariatu w Mroczy. Jednak wszystko wskazuje na to, że już w bieżącym roku się to zmieni. Latem planowane jest otwarcie Posterunku Policji w Sadkach.

(czytaj więcej)
05 kwietnia 2020 12

Koronawirus krzyżuje plany młodym parom. Czy śluby mogą się odbywać?

Dla wielu osób ślub i wesele to jedne z najważniejszych wydarzeń w życiu. Młodzi #przygotowują się do tego dnia nawet latami, by wszystko było dopięte na ostatni guzik. Do załatwienia jest bowiem wiele spraw, na które mamy wpływ, a w obecnej sytuacji całe przygotowania stoją pod znakiem zapytania.

(czytaj więcej)
0

Pandemie na przestrzeni wieków . O chorobach, których już nie pamiętamy

W marcu Światowa Organizacja Zdrowia ogłosiła pandemię wirusa SARS-CoV-2. Dla #współczesnego społeczeństwa to nowa sytuacja, jednak ludzie na przestrzeni wieków znacznie częściej doświadczali plagi chorób zakaźnych. Ratunek niósł postęp medycyny - w szczególności rozwój wakcynologii. Dziś znów czekamy na szczepionkę, dzięki której uda się opanować pandemię.

(czytaj więcej)
0

Co robić z dziećmi w domu? Wspólnie pieczmy słodkości!

Co robić z dzieciakami, które więcej czasu spędzają w domu? Istnieje wiele pomysłów na to, #jak w prosty i przyjemny sposób zorganizować czas, angażując także najmłodszych. Jedną z przyjemniejszych aktywności, która pozwoli nam na działanie zespołowe, jest wspólne pieczenie słodkości – a efekty, och, będą pyszne! Oto garść inspiracji na proste w przygotowaniu i smaczne wypieki, które możemy przyrządzić wspólnie z najmłodszymi.

(czytaj więcej)
0

„Różowy Księżyc” zagościł na niebie. Największa pełnia w roku

W ciągu ostatniej nocy Księżyc wyglądał zjawiskowo. Na niebie mogliśmy #obserwować Różową Pełnią. Macie zdjęcia? Przyślijcie na kontakt@powiat24.pl

(czytaj więcej)
0

Lepiej zapobiegać niż leczyć. Lepsza odporność dzięki zdrowym produktom

Sezon na infekcje to czas, kiedy bardziej niż zazwyczaj powinniśmy zadbać o siebie i najbliższych#. Widoczne za oknem słońce oraz malownicza wiosenna aura często usypia naszą czujność w obliczu czyhających chorób. W tym szczególnym czasie warto więc naturalnie wzmocnić odporność i skutecznie zmniejszyć ryzyko infekcji m.in. poprzez odpowiednią dietę.

(czytaj więcej)