Dziś mamy 21 lutego 2019, czwartek, imieniny obchodzą:

Fakty

21 lutego 2019 17

Burzliwe obrady. Jest wola na zamknięcie szkół

Tak ważnej sesji dawno nie było. Radni podjęli bardzo istotne decyzje w # sprawie oświaty. Od września zmieni się struktura organizacyjna szkół ponadgimnazjalnych, a jeśli kurator oświaty wyrazi na to zgodę, z „oświatowej mapy gminy Kcynia” znikną trzy szkoły.

(czytaj więcej)
21 lutego 2019 0

Walne zebranie OSP. Uhonorowano zasłużonych druhów

Członkowie kolejnej jednostki Ochotniczej Straży Pożarnej zgromadzili się w # remizie na walnym zebraniu.

(czytaj więcej)
21 lutego 2019 3

Peregrynacja kopii obrazu MB Częstochowskiej. Drzewianowo kolejnym przystankiem

W środę kopia obrazu Matki Boskiej Częstochowskiej dotarła w swojej wędrówce do Drzewianowa. W parafii odbyła się uroczysta msza św.

(czytaj więcej)
21 lutego 2019 5

Trwa wędrówka obrazu. Mieszkańcy powitali Jasnogórską Panią

Parafia pw. św. Mikołaja jako pierwsza w mroteckim dekanacie powitała kopię Cudownego Obrazu# Matki Bożej Częstochowskiej. Było to szczególne wydarzenie dla wszystkich wiernych.

(czytaj więcej)
21 lutego 2019 14

Reorganizacja sieci szkół. List do burmistrza Kcyni

Likwidacja szkół w Kcyni budzi wiele emocji. Do redakcji wpłynął list emerytowanego nauczyciela# skierowany do Burmistrza Kcyni z prośbą o jego publikację. Co niniejszym czynimy.

(czytaj więcej)
20 lutego 2019 0

Posiedzenie Sejmiku NGO województwa Kuj.-Pom. Reprezentacja piątej kadencji

Rozpoczyna się piąta kadencja Sejmiku Organizacji Pozarządowych Województwa# Kujawsko-Pomorskiego, gremium tworzonego przez reprezentantów sektora ngo-sów z całego województwa.

(czytaj więcej)
20 lutego 2019 0

Zmiana warty w Chomętowie. Wybrano nowego sołtysa

Chomętowo to 16 miejscowość w gminie Szubin, gdzie zorganizowano zebranie# sprawozdawczo-wyborcze. Z powodu zbyt niskiej frekwencji, spotkanie odbyło się w drugim terminie, czyli 15 minut później.

(czytaj więcej)
20 lutego 2019 0

Czy to będzie ostatnia kadencja? Mieszkańcy Samoklęsk Małych dokonali wyboru

W świetlicy wiejskiej w Samoklęskach Małych odbyło się kolejne w gminie Szubin zebranie# sprawozdawczo – wyborcze. O wyniku zdecydowały 4 głosy.

(czytaj więcej)
20 lutego 2019 31

Jeden kandydat na sołtysa. Mieszkańcy Paterka zdecydowali

19 lutego w Wiejskim Domu Kultury w Paterku zorganizowano drugie w gminie Nakło# zebranie wyborcze. Mieszkańcy wybrali nowego sołtysa oraz rozmawiali o bieżących sprawach z przedstawicielami władz samorządowych.

(czytaj więcej)
20 lutego 2019 0

Ciężkie warunki w trakcie zebrania. Mariola Luchowska ponownie sołtysem

18 lutego w jednym z bloków mieszkalnych na terenie sołectwa # Gąbin zorganizowano zebranie sołeckie, podczas którego mieszkańcy wybrali spośród siebie nowego sołtysa. W wyborach startowało aż 3 kandydatów.

(czytaj więcej)
20 lutego 2019 4

Mieszkańcy dokonali wyboru. Paweł Kromrych nowym sołtysem

59 mieszkańców zdecydowało w świetlicy wiejskiej o tym, kto przez najbliższe 5 lat # będzie reprezentantem wsi. Zgłosiło się dwóch kandydatów.

(czytaj więcej)
20 lutego 2019 4

Konsultacje w sprawie nowych projektów. Mieszkańcy przeciwni rozbudowie tuczarni

Mieszkańcy Królikowa spotkali się w minionym tygodniu na # konsultacjach w sprawie projektu sporządzanego planu zagospodarowania przestrzennego.

(czytaj więcej)
19 lutego 2019 0

Gminna reforma oświaty. Ważne informacje dla mieszkańców

Dlaczego reforma gminnego systemu # oświaty?

(czytaj więcej)
19 lutego 2019 6

Zmiany w zarządzie ZOSP RP. Wybrano nowego wiceprezesa

18 lutego 2019 roku odbyło się posiedzenie Zarządu Oddziału Powiatowego # ZOSP RP w Nakle nad Notecią.

(czytaj więcej)
19 lutego 2019 0

Kolejny otwarty konkurs rozstrzygnięty. Wpłynęło 8 ofert

Kultura i dziedzictwo narodowe to kolejne dziedziny, w zakresie których rozstrzygnięto #otwarty konkurs ofert na wykonanie zadań w gminie Kcynia w 2019 roku. Wpłynęło 8 ofert.

(czytaj więcej)
19 lutego 2019 11

Dodatek funkcyjny dla dyrektorów szkół. Jakie kwoty przyznano?

W gminie Nakło określono wymiar dodatku funkcyjnego dla dyrektorów placówek #oświatowych, prowadzonych przez nakielski samorząd. Burmistrz wydał w tej sprawie zarządzenie.

(czytaj więcej)
19 lutego 2019 0

Gmina dopłaci nauczycielom do studiów. Wójt wydał zarządzenie

W gminie Sadki ustalono plan dofinansowania form doskonalenia zawodowego nauczycieli #oraz maksymalną kwotę dofinansowania opłat za kształcenie nauczycieli pobierane przez uczelnie.

(czytaj więcej)
18 lutego 2019 0

Spotkanie ws. planowanej likwidacji szkół. Pierwsze konsultacje

W dniu 14 lutego 2019 roku Poseł Prawa i Sprawiedliwości pani # Ewa Kozanecka spotkała się z reprezentacją – Dyrektorami, Nauczycielami i Rodzicami Szkół Podstawowych z Palmierowa, Rozstrzębowa i Sipior.

(czytaj więcej)
17 lutego 2019 3

Kolejne umowy na realizację zadań. Na co zostaną przeznaczone środki?

Kolejne organizacje pożytku publicznego mają już przyznane środki. W ubiegłym # tygodniu 12 i 13 lutego w nakielskim Urzędzie Miejskim przedstawiciele trzech stowarzyszeń podpisali umowy na realizację zadań.

(czytaj więcej)
17 lutego 2019 36

Druhowie na walnym zebraniu. Podsumowano ubiegły rok

W sobotę, 16 lutego w świetlicy OSP # Kcynia odbyło się zebranie sprawozdawcze za ubiegły rok. Wyróżniający się druhowie otrzymali nagrody i podziękowania.

(czytaj więcej)
17 lutego 2019 0

Narada koordynacyjna. Poruszono ważne tematy

W piątek, 15 lutego w Nadleśnictwie Szubin odbyła się # narada koordynacyjna. Omówiono ochronę przeciwpożarową, szkodnictwo leśne oraz postęp prac związanych z usuwaniem skutków nawałnicy z 2017 roku.

(czytaj więcej)
16 lutego 2019 24

Spotkanie z europosłem na koniec kadencji. Poruszono kilka istotnych tematów

15 lutego w restauracji Cafe Emilia zorganizowano spotkanie z posłem do # Parlamentu Europejskiego Kosmą Złotowskim. Jakie tematy poruszono?

(czytaj więcej)
14 lutego 2019 24

Żałoba narodowa. Żegnamy wyjątkowego człowieka

"Był człowiekiem o wymiarze męża stanu” - tak wspominał na antenie TVP# Info zmarłego premiera Jana Olszewskiego Prezes Prawa i Sprawiedliwości Jarosław Kaczyński.

(czytaj więcej)
15 lutego 2019 12

Dwóch kandydatów na stanowisko sołtysa. W Małych Rudach bez zmian

W świetlicy wiejskiej w Małych Rudach odbyło się zebranie sprawozdawczo – wyborcze. # 56 mieszkańców wybrało sołtysa na nową kadencję oraz radę sołecką.

(czytaj więcej)
15 lutego 2019 3

Wspólne działania na rzecz osób bezdomnych

Kontrole pustostanów, ogródków działkowych oraz innych miejsc, gdzie grupują się osoby# pozostające bez dachu nad głową, prowadzili wraz z pracownikami opieki społecznej policjanci z Nakła i Kcyni. Działania przeprowadzono w ramach ogólnopolskiego badania ilości osób bezdomnych.

(czytaj więcej)
15 lutego 2019 17

Podpisano umowę. Sołectwo z nową świetlicą wiejską

13 lutego 2019 r. w gabinecie Wójta, odbyło się spotkanie Wójta i Skarbnika w celu # podpisania umowy na budowę świetlicy wiejskiej w miejscowości Anieliny. W obecności wykonawcy Zakładu BUD-MAR Marek Żołecki oraz sołtys wsi Anieliny Barbary Kwiatkowskiej.

(czytaj więcej)
14 lutego 2019 3

Na edukację i zdrowie. Przyznano dotacje z budżetu gminy

21 stycznia rozstrzygnięto otwarte konkursy ofert na realizację zadań w 2019 roku w #zakresie nauki, szkolnictwa wyższego, edukacji, oświaty i wychowania pod nazwą "Edukacja" oraz w zakresie ochrony i promocji zdrowia pn. „Zdrowie i wolontariat”. Jakim podmiotom przyznano dotacje z budżetu gminy Kcynia?

(czytaj więcej)
14 lutego 2019 44

Gmina Kcynia robi porządek w oświacie. Co się zmieni od 1 września?

Najbliższa sesja Rady Miejskiej w Kcyni zostanie w dużej mierze poświęcona #oświacie. Do podjęcia jest 8 uchwał związanych z likwidacją kilku szkół i nie tylko. Co planuje gmina?

(czytaj więcej)
0

Projekt łóżka producenta z Bydgoszczy w „Werandzie”

Sypialnia to jedno z najważniejszych wnętrz w domu. W tym pomieszczeniu spędzamy znaczącą część doby, w związku z czym wszystkie meble powinny być dobrze dopasowane do indywidualnych potrzeb.

(czytaj więcej)
0

Młodzi na rynku pracy w kujawsko-pomorskim. Sprawdzamy statystyki

Według Badania Aktywności Ekonomicznej Ludności (BAEL) w IV kwartale 2017 r. w #województwie kujawsko-pomorskim sytuacja ludzi młodych na rynku pracy była trudniejsza niż ogółu populacji. Grupę tę charakteryzowały niższy współczynnik aktywności zawodowej oraz wskaźnik zatrudnienia.

(czytaj więcej)
0

Jak długo żyją mieszkańcy kujawsko-pomorskiego? Zobacz statystyki

Od ostatniej dekady ubiegłego stulecia obserwowane jest w Polsce wydłużanie się #przeciętnego trwania życia we wszystkich województwach.

(czytaj więcej)
0

Jak zrobić murowany grill?

Grillowanie to jeden z przyjemniejszych sposobów na plenerowy wypoczynek. Miły czas w gronie znajomych smakuje najlepiej, gdy stoły zastawione są pieczonymi na grillu mięsami, rybami i warzywami. Na rynku znajdziemy wiele przenośnych urządzeń do grillowania, ale miłośnicy takiej formy wypoczynku z pewnością powinni pomyśleć o czymś więcej – o zbudowaniu własnego grilla. Jak to zrobić i dlaczego warto?

(czytaj więcej)