Dziś mamy 17 sierpnia 2019, sobota, imieniny obchodzą:

Fakty

16 sierpnia 2019 0

Nakielscy strzelcy. Uczcili Święto Wojska Polskiego

Nakielscy Strzelcy nie zapominają o# żołnierzach Rzeczypospolitej, których już nie ma wśród nas. Święto Wojska Polskiego zobowiązuje do pamięci o nich.

(czytaj więcej)
16 sierpnia 2019 1

Zebranie w Olszewce. Mieszkańcy podzielili fundusz sołecki

14 sierpnia w murach szkoły podstawowej w# Olszewce zorganizowano zebranie sołeckie.

(czytaj więcej)
15 sierpnia 2019 17

W 99 rocznicę Cudu nad Wisłą. Święto Wojska Polskiego w Kcyni

15 sierpnia dokładnie o godz. 9:00 przed remizą Ochotniczej Straży Pożarnej w# Kcyni zebrały się poczty sztandarowe, które kwadrans później wraz z przybyłymi delegacjami przemaszerowały na rynek.

(czytaj więcej)
15 sierpnia 2019 0

Uroczystości w Szubinie. W 99 rocznicę Bitwy Warszawskiej

W czwartek w samo południe na Placu Wolności w# Szubinie zgromadziły się liczne delegacje, poczty sztandarowe oraz mieszkańcy chcący uczestniczyć w obchodach Święta Wojska Polskiego.

(czytaj więcej)
15 sierpnia 2019 7

Uroczystości w Sadkach. Obchody Święta Wojska Polskiego

15 sierpnia 2019 r., o godzinie 11:00 w kościele pw. św. Wojciecha w# Sadkach odbyły się uroczystości patriotyczno – religijne z okazji Święta Wojska Polskiego oraz 99 rocznicy Cudu nad Wisłą, Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny.

(czytaj więcej)
15 sierpnia 2019 3

Obchody Święta Wojska Polskiego. Uroczystości w Mroczy

W Mroczy Obchody Święta Wojska Polskiego rozpoczęto od# złożenia wiązanek pod pomnikami na Placu Wolności i na nowym cmentarzu przy asyście harcerzy.

(czytaj więcej)
15 sierpnia 2019 18

Święto Wojska Polskiego. Obchody w Nakle nad Notecią

W dniu dzisiejszym o 9:40 rozpoczęły się uroczystości związane z# Obchodami Święta Wojska Polskiego i 99. rocznicy "Cudu nad Wisłą".

(czytaj więcej)
14 sierpnia 2019 2

Rozmowy o oświacie. Odbędzie się Wojewódzki Okrągły Stół Edukacyjny

Podczas dzisiejszej konferencji prasowej wicewojewoda Józef Ramlau oraz # Kujawsko-Pomorski Kurator Oświaty Marek Gralik zaprosili przedstawicieli uczniów, rodziców, nauczycieli, samorządowców, organizacji pozarządowych oraz instytucji związanych z oświatą do udziału w rozmowach Kujawsko-Pomorskiego Okrągłego Stołu Edukacyjnego.

(czytaj więcej)
14 sierpnia 2019 3

Będzie nowy dyrektor? Ogłoszono konkurs

Ogłoszono nabór na dyrektora Powiatowej i Miejskiej Biblioteki Publicznej w # Nakle. Dotychczas funkcję pełniącego obowiązki dyrektora sprawuje Mariusz Skoczek.

(czytaj więcej)
14 sierpnia 2019 0

Konsultacje z mieszkańcami. Statuty sołectw z pozytywną opinią

13 sierpnia w Szkole Podstawowej w Kołaczkowie zorganizowano # zebrania mieszkańców sołectw Kołaczkowo oraz Stanisławka. Głównym punktem spotkań było zaopiniowanie statutów miejscowości.

(czytaj więcej)
14 sierpnia 2019 0

Budowa chodnika na ul. Orzeszkowej. Prace trwają!

Trwają prace przy budowie chodnika na ul. Orzeszkowej. Zadanie realizowane jest na # zlecenie Gminy Kcynia przy wsparciu ze środków z budżetu gminy, w tym Samorządu Osiedla Nr 3. Powstanie ok. 100 metrów chodnika z kostki polbrukowej. Prace wykonują pracownicy ZGKiM w Kcyni.

(czytaj więcej)
14 sierpnia 2019 9

Zmiany w budżecie sołeckim. Na co zostaną przeznaczone pieniądze?

Podczas zeszłorocznego zebrania mieszkańcy Występu przeznaczyli część # funduszu sołeckiego na projekt boiska sportowego, ale ostatecznie nie uda się zrealizować tego zadania. Kwota musiała zostać przeznaczona na inny cel, o czym mieli zdecydować mieszkańcy na zwołanym zebraniu wiejskim.

(czytaj więcej)
14 sierpnia 2019 31

Fermy drobiu w gminie Mrocza. Radni też przeciwni (sonda)

Sprawa planowanej budowy kurzych ferm na terenie gminy Mrocza budzi # wyraźny sprzeciw zdecydowanej większości mieszkańców. Radni mroteckiej Rady Miejskiej wydali swoje stanowisko w tej sprawie.

(czytaj więcej)
13 sierpnia 2019 28

Spór na linii burmistrz - starosta. Sprawę musiało rozstrzygnąć SKO

Samorządowe Kolegium Odwoławcze rozstrzygnęło tzw. spór o właściwość. Czego dotyczył?

(czytaj więcej)
13 sierpnia 2019 0

Mieszkańcy zdecydowali. Sołectwo Witosław ma pełną radę

Po tym jak w ostatnich miesiącach doszło do zmian w radzie # sołeckiej sołectwa Witosław, mieszkańcy zebrali się w WDK, aby uzupełnić jej skład o jednego członka.

(czytaj więcej)
13 sierpnia 2019 0

Czyn społeczny w sołectwie Karmelita. Mieszkańcy przyszli z pomocą

W sobotę 10 sierpnia w sołectwie Karmelita odbył się # czyn społeczny.

(czytaj więcej)
13 sierpnia 2019 12

Czy powstanie chlewnia w Żurawi? Burmistrz jest przeciwny jej budowie

Trwa procedura uchwalania planu zagospodarowania przestrzennego dla # terenów położonych w północnej części Żurawi. W połowie lipca odbyło się spotkanie z mieszkańcami w tej sprawie, podczas którego przeprowadzona została publiczna dyskusja.

(czytaj więcej)
13 sierpnia 2019 2

Drogi w gminie Sadki. Wykonano kilka inwestycji

Gmina Sadki w niewielkim stopniu realizuje inwestycje, nawet te na drogach # gminnych. Mimo tego w ubiegłym roku wykonano kilka inwestycji drogowych i tzw. chodnikowych oraz wydano pieniądze na bieżące utrzymanie dróg.

(czytaj więcej)
13 sierpnia 2019 16

Zespół Szkół Specjalnych w Szubinie. Wybrano nowego dyrektora

7 sierpnia br. odbył się konkurs na stanowisko dyrektora Zespołu Szkół Specjalnych w # Szubinie. W wyniku rozstrzygnięcia konkursu nowym dyrektorem na okres 5 lat szkolnych, czyli od 1 września 2019 roku do 31 sierpnia 2024 roku został Tomasz Lewandowski.

(czytaj więcej)
12 sierpnia 2019 11

Usuwanie skutków nawałnicy. 800 tys. zł na drogi w Polichnie

Kolejne 800 tys. zł ze środków Ministerstwa Spraw Wewnętrznych i Administracji przekazał # wojewoda Mikołaj Bogdanowicz Gminie Nakło nad Notecią.

(czytaj więcej)
12 sierpnia 2019 0

Wyróżnimy najlepszych terapeutów zajęciowych. Zgłoszenia tylko do środy

Najskuteczniejsi, najbardziej zaangażowani, dochowujący w pracy najwyższych # standardów etycznych i zawodowych specjaliści terapii zajęciowej zostaną w tym roku po raz pierwszy uhonorowani specjalnymi nagrodami zarządu województwa.

(czytaj więcej)
12 sierpnia 2019 0

Remont sali gimnastycznej w szubińskim „Chroboczku”. Czas intensywnej pracy

Przerwa wakacyjna dla Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych im. prof. Emila Chroboczka w # Szubinie to czas intensywnej pracy polegającej na remoncie sali gimnastycznej.

(czytaj więcej)
11 sierpnia 2019 0

Doskonalenie umiejętności. Szkoła przetrwania nakielskich strzelców

Dla nakielskich strzelców JS 2073 wakacje oznaczają doskonalenie nabytych # wcześniej umiejętności, w tym z zakresu survivalu. 10 sierpnia br. członkowie JS 2073 doskonalili m.in. umiejętności z zakresu rozpalania ognia, pozyskiwania wody oraz budowy schronień.

(czytaj więcej)
11 sierpnia 2019 6

Program "Czyste Powietrze". Wnioski można składać w gminach

Osiemnaście gmin z naszego województwa podpisało już porozumienia z # Wojewódzkim Funduszem Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Toruniu o współpracy przy realizacji rządowego Programu Czyste Powietrze. W kolejce do zawarcia umów czekają już kolejne.

(czytaj więcej)
11 sierpnia 2019 5

„Prawo jest ślepe”. Jazda chodnikiem niezgodna z prawem?

Ogromny ruch pojazdów osobowych i ciężarowych, które niejednokrotnie # przekraczają dozwoloną prędkość, a także niesprzyjające warunki pogodowe to najczęstsze przyczyny, dla których rowerzyści decydują się na podróżowanie chodnikiem zamiast jezdnią.

(czytaj więcej)
11 sierpnia 2019 6

Jazda chodnikiem. Co rowerzyści powinni wiedzieć?

Zgodnie z art. 33. 1. Kodeksu ruchu drogowego kierujący rowerem # jest zobowiązany korzystać z drogi dla rowerów lub pasa ruchu dla rowerów, jeśli są one wyznaczone dla kierunku, w którym się porusza lub zamierza skręcić.

(czytaj więcej)
11 sierpnia 2019 0

Nowy projekt: door-to-door. Likwidacja barier architektonicznych

Transport typu „door-to-door” dla osób o ograniczonej mobilności oraz dostosowania # architektoniczne w budynkach wielorodzinnych – to główne cele działań, które będzie realizował Państwowy Fundusz Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych.

(czytaj więcej)
11 sierpnia 2019 0

System viaTOLL. Wpływy do KFD wyższe niż rok wcześniej

Blisko 1,2 mld złotych przekazał już w tym roku Główny Inspektorat Transportu # Drogowego na konto Krajowego Funduszu Drogowego. To więcej niż w ciągu pierwszych siedmiu miesięcy ubiegłego roku.

(czytaj więcej)
0

Okres grzewczy coraz bliżej. Jak zadbać o modernizację źródła ciepła?

We wrześniu rozpoczyna się kolejny sezon grzewczy. Coraz chłodniejsze dni i # noce oznaczają konieczność uruchomienia centralnego ogrzewania w naszych domach.

(czytaj więcej)
0

Jak w ciąży przetrwać upały. Co przyszłe mamy powinny zrobić?

Od kilku lat w naszym kraju letnie miesiące są coraz bardziej gorące. Bywają dni trudne do # przetrwania dla każdego z nas, a zwłaszcza dla przyszłych mam.

(czytaj więcej)
0

Wytwarzamy zbyt dużo CO2. Już możemy odczuć zmiany klimatu

Dwutlenek węgla (CO2) to jeden z gazów cieplarnianych, którego nadmierna emisja # przyczynia się do niepożądanych zmian klimatycznych na świecie.

(czytaj więcej)
0

Kierunek wakacje. Dlaczego warto wybrać lot czarterowy?

Coraz więcej osób interesuje się lotami czarterowymi. Przeloty organizowane przez # biura podróży potrafią kosztować znacznie mniej, niż te wykupione bezpośrednio u przewoźnika.

(czytaj więcej)