Dziś mamy 9 grudnia 2023, sobota, imieniny obchodzą:

Fakty

08 grudnia 2023 0

Wyjątkowy prezent. Przekazanie nowego wózka inwalidzkiego

Wczoraj, 7 grudnia 2023 roku pod Starostwem Powiatowym# w Nakle nad Notecią miało miejsce przekazanie wyjątkowego prezentu.

(czytaj więcej)
08 grudnia 2023 0

Podpisanie umowy z nową dyrektor. Małgorzata Papała powołana na 5 lat

8 grudnia 2023 roku w Urzędzie Miasta i Gminy# w Mroczy miało miejsce podpisanie umowy w związku z powołaniem na stanowisko Dyrektora Miejsko – Gminnego Ośrodka Kultury i Rekreacji w Mroczy. Nowym Dyrektorem została Małgorzata Papała.

(czytaj więcej)
08 grudnia 2023 0

Planowana renowacja ogrodzenia cmentarza. Podpisano umowę

Dnia 7 grudnia 2023 roku została podpisana umowa #z Parafią Rzymskokatolicką w Słupach na udzielenie dotacji dotyczącej realizacji zadania pn. „Renowacja zabytkowego ogrodzenia cmentarza przykościelnego (krata forteczna) przy parafii Rzymskokatolickiej p.w. Świętego Wita w Słupach”. Zadanie to zostało dofinansowanie z Rządowego Programu Odbudowy Zabytków. Inwestycja powinna zostać ukończona do listopada 2024 r. Jej wartość to 500 000,00 zł.

(czytaj więcej)
08 grudnia 2023 0

Konwent Burmistrzów w Sępólnie Krajeńskim. O czym rozmawiano?

W dniu 5 grudnia 2023 r. w Centrum Kultury i Sztuki w #Sępólnie Krajeńskim odbyło się XVI posiedzenie Konwentu Burmistrzów Województwa Kujawsko-Pomorskiego, w którym uczestniczył także pełniący funkcję Burmistrza Kcyni Wojciech Niemczyk.

(czytaj więcej)
07 grudnia 2023 60

Widmo likwidacji znów zawisło nad szkołami. Jaka decyzja zapadnie? (sonda)

Nad trzema szkołami w gminie Kcynia znów zawisło widmo# ich likwidacji. Chodzi o placówki w Dobieszewie, Palmierowie i Rozstrzębowie.

(czytaj więcej)
07 grudnia 2023 0

Krwiodawcy jak zwykle nie zawiedli. W akcji uczestniczyły 42 osoby

Po raz kolejny krwiodawcy nie zawiedli #- udana „Mikołajkowa” akcja poboru krwi.

(czytaj więcej)
07 grudnia 2023 5

"Rozświetlamy Polskę”. Dofinansowanie dla samorządów z naszego powiatu

Samorządy z całej Polski otrzymają wsparcie #z rządowego programu „Rozświetlamy Polskę” na wymianę oświetlenia drogowego na energooszczędne. Dzięki tym inwestycjom zwiększy się poziom bezpieczeństwa pieszych i kierowców na polskich drogach. Samorządy w województwie kujawsko-pomorskim otrzymają w sumie aż 85 792 615 zł dofinansowania!

(czytaj więcej)
07 grudnia 2023 0

Zamienili czapki służbowe na czapki św. Mikołaja. Wspólna akcja

Złączone siły funkcjonariuszy i pracowników cywilnych# Służby Więziennej z Zakładu Karnego w Potulicach oraz współpracujących firm pozwoliły na zorganizowanie akcji mikołajkowej dla dzieci, która swój finał miała w Wojewódzkim Szpitalu Dziecięcym im. Józefa Brudzińskiego w Bydgoszczy. Funkcjonariusze dostarczyli dzieciom prezenty w ramach trwającej akcji "Onko Dzieci Listy Piszą". Działanie na rzecz dzieci z bydgoskich szpitali to już nasza tradycja, z której nie sposób zrezygnować, gdyż obfituje w masę ciepłych emocji i wyzwala pokłady energii do dalszego pomagania.

(czytaj więcej)
07 grudnia 2023 0

Uroczystości odpustowe w Ślesinie. Homilię wygłosił bp Włodarczyk

„Święty Mikołaj był konstruktorem jedności. Przez swoją dobroć budował# mosty, które łączyły ludzi i narody” – podkreślił bp Krzysztof Włodarczyk, dodając, że symbolem tego jest jego grób we włoskim Bari, do którego z modlitwą o jedność przybywa chrześcijański Wschód i Zachód.

(czytaj więcej)
06 grudnia 2023 0

Konwent Powiatów naszego województwa. Wicestarosta odznaczony

W Rypinie (powiat rypiński) rozpoczęły się obrady Konwentu Powiatów# Województwa Kujawsko-Pomorskiego.

(czytaj więcej)
06 grudnia 2023 0

Medale "Wolontariusz Gminy Szubin 2023". Wyróżniono 5 osób

- Każda z tych pań jest jak skrzynia pełna talentów - powiedziała Elżbieta #Wendlandt w trakcie otrzymywania Medalu Wolontariusz Roku Gminy Szubin 2023 w obszarze usług społecznych, wskazując na towarzyszące jej członkinie KGW Chomętowo i teatru „Agrafka”.

(czytaj więcej)
05 grudnia 2023 1

Strażacy oddali hołd zmarłym policjantom. "Cześć Ich pamięci!"

O godzinie 17:00 solidaryzując się z #Polską Policją, strażacy z OSP Rynarzewo oddali hołd Policjantom z Wrocławia, którzy zginęli podczas wykonywania obowiązków służbowych.

(czytaj więcej)
05 grudnia 2023 4

Gmina nabyła nowy autobus. Będzie służył do przewozu niepełnosprawnych

Gmina Szubin nabyła nowy autobus przystosowany do #przewozu osób niepełnosprawnych.

(czytaj więcej)
05 grudnia 2023 10

Co z budynkiem przy Młyńskiej? Plany na przyszłość

Budynek administracyjny przy ul. Młyńskiej #5 w Nakle niedługo będzie stał pusty. Obiektem zarządza powiat. Czy są wobec niego jakieś plany?

(czytaj więcej)
05 grudnia 2023 0

Podpisano porozumienie z marszałkiem. Coraz bliżej budowy ścieżki rowerowej

4 grudnia wraz z Panią Skarbnik – Krystyną Kołodziejczak#, podpisałem porozumienie z Panem Marszałkiem Piotrem Całbeckim, które zaowocuje realizacją długo oczekiwanej przez mieszkańców inwestycji.

(czytaj więcej)
05 grudnia 2023 0

Ćwiczenia dla studentów i ratowników. Zajęcia pod okiem podoficera GROM

Zgodnie z zawartym porozumieniem z #Politechniką Szczecińską Jednostka Ratownictwa Specjalnego z Kowalewka przeprowadziła ćwiczenia dla studentów i ratowników.

(czytaj więcej)
05 grudnia 2023 0

Montaż świątecznych dekoracji. Co przygotowano w tym roku?

Święta święta... miasto #Kcynia też powoli przygotowuje się do świąt.

(czytaj więcej)
05 grudnia 2023 0

Spotkanie z autorem książki "Tajna agentura. Cz. IV". Dr Węsierski w Kcyni

W ubiegłą środę w Gminnym Centrum #Kultury i Biblioteki w Kcyni odbyło się spotkanie autorskie z dr Adamem Węsierskim, autorem książki "Tajna agentura. Cz. IV".

(czytaj więcej)
05 grudnia 2023 8

Wykonawca płaci kary, a kierowcy ryzykują. Bezpieczniej dopiero na wiosnę

Po ostatnim remoncie odcinka drogi #Zalesie - Ameryczka nie zostało namalowane oznakowanie poziome. Zdaniem wielu kierowców jazda w tym miejscu stała się niebezpieczna, szczególnie wtedy, gdy panują niesprzyjające warunki pogodowe. O wypadek wówczas nie trudno.

(czytaj więcej)
04 grudnia 2023 1

Podpisano trzy umowy. Lista przedsięwzięć OPPT Nakła

Po zawarciu porozumień terytorialnych z partnerstwami zawiązanymi dla realizowania strategii #zintegrowanych inwestycji terytorialnych obszarów funkcjonalnych największych miast regionu (MOF/ZIT), samorząd województwa przystąpił do podobnej procedury w odniesieniu do pozostałych obszarów prowadzenia polityki terytorialnej (OPPT). Dziś (4 grudnia) podpisane zostały ostatnie trzy tego typu umowy – z OPPT Powiatu Lipnowskiego, OPPT Sępólna Krajeńskiego i Partnerstwo OPPT Nakło nad Notecią.

(czytaj więcej)
04 grudnia 2023 0

Ranking gmin. Mrocza liderem Powiatu Nakielskiego

Podczas piątkowej Gali, która odbyła się #1 grudnia br. w Hotelu City w Bydgoszczy poznaliśmy najlepsze gminy w Rankingu Gmin Województwa Kujawsko-Pomorskiego.

(czytaj więcej)
04 grudnia 2023 0

Wykład podsumowujący. Mobilne Płuca po dwóch tygodniach doświadczenia

W listopadzie Powiat Nakielski we współpracy# ze Stowarzyszeniem Kcyński Alarm Smogowy przeprowadził doświadczenie mające na celu obrazowe ukazanie mieszkańcom powiatu stanu powietrza, którym oddychamy.

(czytaj więcej)
04 grudnia 2023 39

Postawiono nowe sygnalizacje. W Gorzeniu i Występie będzie bezpieczniej

Sygnalizacja świetlna na przejściach dla pieszych wpływa w sposób znaczący na# poprawę bezpieczeństwa przechodniów, o czym w ostatnim czasie przekonali się chociażby mieszkańcy Paterka, gdzie takowa sygnalizacja zaczęła już funkcjonować. Z takiego udogodnienia w dalszej kolejności skorzystają jeszcze mieszkańcy Gorzenia i Występu.

(czytaj więcej)
03 grudnia 2023 12

Miasto wieczorową porą. Świąteczna atmosfera na Rynku

Wraz z początkiem grudnia w niektórych miastach naszego# powiatu zagościła już świąteczna atmosfera. Wszystko za sprawą bożonarodzeniowych dekoracji i typowo zimowej aury.

(czytaj więcej)
03 grudnia 2023 0

Nawierzchnia ulicy po naprawie. Środki pochodziły z funduszu sołeckiego

Nawierzchnia ulicy Kochanowskiego w Paterku doczekała się #naprawy.

(czytaj więcej)
03 grudnia 2023 0

Jubileusz 25-lecia Towarzystwa. Wśród odznaczonych dyrektor muzeum

29 listopada dyrektor muzeum #Tomasz Pasieka wziął udział w konferencji naukowej "Powstanie Wielkopolskie na Kujawach".

(czytaj więcej)
02 grudnia 2023 24

Sztandar na 25-lecie Oddziału. Strażacy mieli powód do świętowania!

2 listopada w murach Nakielskiego Ośrodka Kultury odbyły się #obchody 25-lecia Oddziału powiatowego ZOSP RP w Nakle połączone z uroczystym nadaniem sztandaru. Przy okazji tego szczególnego wydarzenia, odznaczono również zasłużonych druhów z terenu powiatu nakielskiego.

(czytaj więcej)
02 grudnia 2023 0

Proces beatyfikacyjny ks. Zygmunta Trybowskiego. Pozytywna opinia

Diecezja bydgoska będzie mogła rozpocząć proces beatyfikacyjny #ks. Zygmunta Trybowskiego – budowniczego Bazyliki Królowej Męczenników, inicjatora powstania „Golgoty XX wieku” w Dolinie Śmierci. Pozytywną opinię w tej sprawie wyrazili polscy biskupi, którzy spotkali się na Jasnej Górze.

(czytaj więcej)
0

Zmiana przepisów. Nowe normy handlowe w odniesieniu do jaj

28 listopada 2023 roku straciło moc rozporządzenie #Komisji (WE) nr 589/2008 z dnia 23 czerwca 2008 roku ustanawiające szczegółowe zasady wykonywania rozporządzenia Rady (WE) nr 1234/2007 w sprawie norm handlowych w odniesieniu do jaj (Dz. Urz. L 163 z 24.06.2008 r., str. 6 ze zm.).

(czytaj więcej)
0

Puchar Tymbarku. Trwają zapisy uczniów do turnieju piłkarskiego

Zapraszamy uczniów szkół podstawowych do udziału# w turnieju o Puchar Tymbarku. Przedsięwzięcie skierowane jest do młodych, aktywnych miłośników piłki nożnej, którzy chcą aktywnie spędzać czas i rozwijać swoje umiejętności piłkarskie. Zapisy trwają do 31 stycznia 2024 roku. Na zwycięzców czekają wspaniałe nagrody. Wydarzenie jest objęte patronem Ministra Edukacji i Nauki.

(czytaj więcej)
0

Nowe paliwo na stacjach benzynowych. Zmiany od 1 stycznia

Od 1 stycznia 2024 r. na stacjach paliw w Polsce będzie wprowadzane sukcesywnie nowe paliwo# - benzyna silnikowa 95-oktanowa z zawartością do 10% biokomponentów – tzw. E10. Benzyna silnikowa E10 zastąpi na stacjach paliw benzynę E5 o liczbie oktanowej 95. Benzyna silnikowa E5, która zostanie zastąpiona benzyną E10, zawiera maksymalnie do 5% objętościowo biokomponentów (bioetanolu), podczas gdy benzyna E10 będzie zawierała maksymalnie do 10% objętościowo biokomponentów. Ta zmiana nie wymaga dodatkowych działań od większości właścicieli pojazdów. W dokumentach pojazdu lub na klapie wlewu paliwa w samochodzie powinno znajdować się charakterystyczne oznaczenie E10 – potwierdzające dostosowanie samochodu do nowego paliwa. Właściciele starszych pojazdów powinni sprawdzić, czy ich pojazdy są dostosowane do tankowania nowego paliwa.

(czytaj więcej)
0

Innowacyjny projekt cyfrowy. Wzmocnienie bezpieczeństwa żywności

Jesteś przedsiębiorcą z branży spożywczej? Pracujesz przy# kontroli przedsiębiorców? A może po prostu jesteś świadomym konsumentem, któremu zależy, żeby żywność była bezpieczna? „System powiadamiania o wprowadzeniu do obrotu żywności prozdrowotnej (SPOŻ)” to innowacyjny projekt, który wspiera wszystkich uczestników rynku spożywczego.

(czytaj więcej)