Dziś mamy 9 grudnia 2019, poniedziałek, imieniny obchodzą:

Fakty

09 grudnia 2019 0

Szkolenie kierowców - konserwatorów sprzętu. Kwalifikacje uzyskało 18 druhów

6 grudnia 2019 roku w siedzibie Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Nakle #nad Notecią zakończyło się szkolenie kierowców-konserwatorów sprzętu ratowniczego OSP.

(czytaj więcej)
09 grudnia 2019 0

Zakończono remont w szkole. Prace kosztowały ponad 230 tys. zł

W poniedziałek dokonano odbioru robót zadania pn. „Remont elewacji, dachu i jego #elementów oraz wymiana uszkodzonych okien w budynku Szkoły Podstawowej w Mroczy” zrealizowanego w ramach zadania pn.: „Przebudowa, odbudowa mienia Gminy Mrocza uszkodzonego w wyniku nawałnicy z 11/12 sierpnia 2017 roku”, na które Gmina Mrocza otrzymała dotację celową z budżetu Skarbu Państwa będącą w dyspozycji Ministerstwa Spraw Wewnętrznych i Administracji.

(czytaj więcej)
08 grudnia 2019 14

To już oficjalne. Św. Mikołaj został patronem Mroczy!

6 grudnia w mroteckim ratuszu zorganizowano nadzwyczajną, uroczystą sesję # rady miejskiej. Jedyną uchwałą podejmowaną tego dnia przez radnych była ta dotycząca nadania patrona miastu Mrocza.

(czytaj więcej)
08 grudnia 2019 5

Nagrodzono najlepszych. Hodowcy gołębi podsumowali sezon

W ostatnią sobotę w nakielskiej kawiarni „Cechowa” zorganizowano uroczyste # spotkanie podsumowujące sezon lotowy Polskiego Związku Hodowców Gołębi Pocztowych Oddział nr 039 Nakło nad Notecią. Którzy hodowcy okazali się najlepsi w tym roku?

(czytaj więcej)
08 grudnia 2019 0

Przystań Powiat Nakielski ma już 5 lat. Świętowano mały jubileusz

W czwartek, 5 grudnia, w sali konferencyjnej Przystani Powiat Nakielski odbyło się # spotkanie poświęcone pięcioleciu istnienia nakielskiej mariny.

(czytaj więcej)
08 grudnia 2019 3

Nadnoteckie Sokoły podsumowały sezon. Zaplanowano terminy na 2020 rok

W sobotę 7 grudnia odbyło się spotkanie sekcji motocyklowej # KŻR LOK Nadnoteckie Sokoły. Udział w spotkaniu wzięło 41 osób.

(czytaj więcej)
07 grudnia 2019 0

Potrzeba ofiarności wobec bliźniego. Wizyta gościa z dalekiego kraju

6 grudnia jest niezwykłym dniem dla wszystkich dzieci. Jest to bowiem dzień oczekiwania na # wizytę niezwykłego gościa z dalekiego kraju, na Świętego Mikołaja.

(czytaj więcej)
06 grudnia 2019 0

„Bezpieczny i przyjazny region”. Około 200 uczniów wzięło udział w olimpiadzie!

6 grudnia w sali konferencyjnej Nakielskiego Ośrodka Kultury zorganizowano pierwszy #etap X edycji Olimpiady Wiedzy o Bezpieczeństwie. W tym roku z terenu powiatu nakielskiego w pierwszym etapie Olimpiady wzięło udział ok. 200 osób.

(czytaj więcej)
05 grudnia 2019 1

Policjanci z Nakła szkolili pedagogów. Tematem były środki odurzające

Policjanci z nakielskiej komendy wspólnie z przedstawicielką Powiatowej #Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej na zaproszenie Powiatowej Poradni Psychologiczno – Pedagogicznej przeprowadzili wczoraj (04.12.19) szkolenie dla pedagogów z terenu powiatu. Szkolenie dotyczyło problematyki środków odurzających.

(czytaj więcej)
05 grudnia 2019 14

"Stawki nie wywołują pożądanej rotacji”. Opłata parkingowa w górę (sonda)

2020 rok zbliża się wielkimi krokami, a wraz z nim liczne podwyżki opłat m. in. #za podatki i śmieci. Z podwyżką muszą liczyć się także osoby korzystające z płatnych parkingów na terenie Nakła. Opłata wzrośnie aż o 50%.

(czytaj więcej)
05 grudnia 2019 38

Nakło w świątecznej oprawie. Jak Wam się podoba? (sonda)

Wraz z początkiem grudnia w Nakle zagościły świąteczne ozdoby i choinka. Czuć już zbliżające się święta!

(czytaj więcej)
04 grudnia 2019 0

Nowi obywatele Rzeczypospolitej. Wojewoda wręczył akty nadania

15 osób dorosłych i troje dzieci z województwa kujawsko-pomorskiego odebrało dzisiaj akty nadania # obywatelstwa polskiego. Dokumenty oraz egzemplarz Konstytucji RP otrzymali z rąk wojewody Mikołaja Bogdanowicza oraz Zastępcy Dyrektora Wydziału Spraw Obywatelskich i Cudzoziemców Roberta Góreckiego.

(czytaj więcej)
04 grudnia 2019 3

Policjanci debatowali. Tematem bezpieczeństwo w ruchu drogowym

Bezpieczeństwo uczestników ruchu drogowego to jeden z priorytetów działań Policji.# Aby przybliżyć problematykę bezpiecznego korzystania z dróg szczególnie przez pieszych i rowerzystów, wczoraj nakielscy policjanci zorganizowali dla mieszkańców miasta i gminy debatę społeczną.

(czytaj więcej)
04 grudnia 2019 1

Nawet 160 zł za godzinę. Kto będzie odśnieżał drogi zimą?

Na terenie gminy Sadki trwa tzw. akcja „Zima 2019/2020". Gmina zaprosiła więc firmy#, które posiadają odpowiedni do odśnieżania sprzęt, do składania ofert. Wybrano kilku wykonawców. Kto i za ile będzie dbał o drogi w okresie zimowym na terenie gminy?

(czytaj więcej)
04 grudnia 2019 18

Propozycja poprawy bezpieczeństwa. Czy zarządca zamontuje „Minutniki" ?

Wyjątkowo często na skrzyżowaniu ulicy Mroteckiej w Nakle z DK nr 10 dochodzi do różnych kolizji#, a nawet wypadków. Po raz kolejny padła propozycja, aby przy sygnalizacji świetlnej na tym skrzyżowaniu zamontować wyświetlacze czasu z informacją o tym, ile sekund pozostało do zmiany świateł. Co na to zarządca drogi?

(czytaj więcej)
04 grudnia 2019 0

Podsumowali mijający rok. Wyróżniono lokalnych działaczy

Zbliżający się koniec roku 2019 skłania do robienia podsumowań działalności i składania podziękowań wszystkim osobom zaangażowanym za pomoc, wsparcie oraz promowanie Gminy Mrocza na zewnątrz.

(czytaj więcej)
03 grudnia 2019 8

„Młodzi bez nienawiści”. Interesujące wykłady i prezentacje

Tegoroczne Forum Inicjatyw Młodzieżowych odbyło się w # Zespole Szkół Żeglugi Śródlądowej w Nakle. Aktywnie uczestniczący w wydarzeniu uczniowie z zainteresowaniem słuchali przedstawianych tego dnia wykładów oraz prezentacji.

(czytaj więcej)
03 grudnia 2019 20

Młody Talent Krajny i Pałuk. Poznaliśmy zwycięzcę konkursu!

3 grudnia w sali gimnastycznej Zespołu Szkół Żeglugi Śródlądowej w Nakle ogłoszono # tegorocznych laureatów konkursu „Młody Talent Krajny i Pałuk”. Zwycięzcy otrzymali atrakcyjne nagrody.

(czytaj więcej)
03 grudnia 2019 0

Kolejna rodzina otrzymała wsparcie. Przekazano bezzwrotną pomoc

To kolejna z rodzin, która otrzymuje wsparcie finansowe w ramach # funkcjonowania mroteckiej gminy w strukturach Stowarzyszenia „Salutaris”.

(czytaj więcej)
03 grudnia 2019 1

Wręczono stypendia Prezesa Rady Ministrów. Odbyła się uroczysta gala

2 grudnia Wojewoda Kujawsko-Pomorski Mikołaj Bogdanowicz wraz z # Kujawsko-Pomorskim Kuratorem Oświaty Markiem Gralikiem spotkał się ze Stypendystami Prezesa Rady Ministrów z terenu Miasta Bydgoszczy oraz powiatów bydgoskiego, inowrocławskiego, żnińskiego, mogileńskiego, świeckiego, tucholskiego, sępoleńskiego i nakielskiego.

(czytaj więcej)
03 grudnia 2019 24

Solidarnie z sędziami. Ochotnicy pikietowali w Nakle

1 grudnia br. odbyła się ogólnopolska manifestacja pod hasłem # „Robimy to dla wszystkich – solidarnie z sędziami”. Akcja miała na celu obronę niezawisłości sędziów.

(czytaj więcej)
02 grudnia 2019 16

W Nakle widać nadchodzące święta. Pierwsze dekoracje już są

W Nakle czuć już klimat zbliżających się świąt. Rozpoczęto montaż świątecznych iluminacji.

(czytaj więcej)
01 grudnia 2019 0

Spotkanie w sprawie budowy Dino

3 grudnia 2019 roku odbędzie się #zebranie mieszkańców w sprawie budowy w Nakle marketu Dino.

(czytaj więcej)
01 grudnia 2019 7

Budynek PSSE po termomodernizacji. Prace wykonała firma z Karnówka

Zakończono termomodernizację budynku Powiatowej Stacji Sanitarno-#Epidemiologicznej w Nakle. Prace poprawiły funkcjonalność obiektu.

(czytaj więcej)
01 grudnia 2019 1

Została uszkodzona w wyniku nawałnicy. Trwa odbudowa drogi powiatowej

Trwa remont drogi powiatowej Sadki - Samostrzel - Gromadno. Na ten cel powiat nakielski otrzymał #wsparcie z Ministerstwa Spraw Wewnętrznych i Administracji w ramach podziału środków finansowych na usuwanie skutków klęsk żywiołowych.

(czytaj więcej)
01 grudnia 2019 5

90 lat minęło. Druhowie z Górek Zagajnych obchodzili jubileusz

30 listopada na terenie remizy Ochotniczej Straży Pożarnej w Górkach Zagajnych (gm. Kcynia) #odbyły się uroczyste obchody 90-lecia jednostki. Z tej okazji odsłonięty został również pamiątkowy obelisk.

(czytaj więcej)
30 listopada 2019 14

Szkoła przejdzie termomodernizację. Jakie prace zaplanowano?

Kolejna szkoła na terenie nakielskiej gminy przejdzie termomodernizację. Prace mają zostać zakończone #we wrześniu 2020 roku. Obecnie gmina Nakło podpisała umowę z wykonawcą.

(czytaj więcej)
30 listopada 2019 2

Budowa chodnika zakończona. Koszt zadania to prawie 30 tys. zł

Zakończono prace związane z budową chodnika na ul. Powstańców Wielkopolskich w Kołaczkowie (gm. Szubin).

(czytaj więcej)
0

Mikołaj na zakupach. Co też sprezentować dzieciom?

To pytanie zadaje sobie co roku niejeden Mikołaj. Co też sprezentować dzieciom?# Gra komputerowa lub na konsolę, a może nowoczesna zabawka – to bardzo popularne upominki. Jak je wybrać, by nie tylko się spodobały, ale i nie zaszkodziły?

(czytaj więcej)
0

Sezon grzewczy trwa. Jak ograniczyć wpływ smogu na zdrowie?

Jesienno-zimowe chłody oznaczają rozpoczęcie sezonu grzewczego. Choć liczba # nieekologicznych „kopciuchów” z roku na rok maleje, nadal w wielu częściach kraju powietrze staje się trujące. Mimo podejmowanych na poziomie rządowym i samorządowym działań antysmogowych, warto samemu zatroszczyć się o jakość tego, czym oddychamy każdego dnia.

(czytaj więcej)
0

Przedświąteczne podróże. O czym pamiętać, lecąc pierwszy raz samolotem?

Okres świąteczno-noworoczny to czas lotniczego szczytu # pasażerskiego. Podróżujemy zarówno do naszych rodzin, jak i na wypoczynek w egzotyczne zakątki świata.

(czytaj więcej)
0

Imieninowy maraton w toku. Ciekawostki o Barbarach i Mikołajach

Byli Andrzeje. Trudno więc nie napisać o Barbarach i Mikołajach, czyli tegotygodniowych solenizantach. Jesteście ciekawi, co też na ich temat znaleźliśmy w naszych źródłach?

(czytaj więcej)