Dziś mamy 25 czerwca 2019, wtorek, imieniny obchodzą:

Fakty

25 czerwca 2019 0

Setne urodziny Władysławy Pęczek. Nie zabrakło życzeń i toastu

Uroczystość 100 lat Pani Władysławy Pęczek odbyła się w niedzielę 23 czerwca w # sali hotelu Albatros w Wąsoszu.

(czytaj więcej)
24 czerwca 2019 0

Uczcili 130-lecie szkoły. Odsłonięto pamiątkową tablicę

W sobotę, 22 czerwca odbyło się 130-lecie istnienia szkoły im. Powstańców Wielkopolskich w Trzeciewnicy.

(czytaj więcej)
24 czerwca 2019 0

Trwa przebudowa drogi gminnej w Mieczkowie. II etap

Trwa II etap budowy drogi w Mieczkowie. Powstanie ok. 700 metrów bieżących drogi z nawierzchni# bitumicznej wraz z utwardzonymi kruszywem poboczami i wjazdami. Inwestycja realizowana jest przy wsparciu ze środków unijnych w ramach PROW na lata 2014-2020.

(czytaj więcej)
24 czerwca 2019 0

Proboszcz odszedł z parafii. Wierni podziękowali mu za 8 lat posługi

Dekretem ks. biskupa Jana Tyrawy, proboszcz parafii pw. św. Michała Archanioła w Kcyni ks. Tomasz Kasprzak został przeniesiony do parafii pw. św. Wawrzyńca w Lutowie.# W ostatnią środę licznie zgromadzeni w świątyni wierni wzięli udział w uroczystej mszy świętej, na końcu której mieli okazję oficjalnie pożegnać swojego proboszcza.

(czytaj więcej)
23 czerwca 2019 3

Nowy wikariusz w parafii. Przywitanie ks. Igora Wichrowskiego

Dzisiaj na niedzielnej sumie o godzinie 10:00 proboszcz parafii pw. św. Wawrzyńca – Michał # Adamczyk powitał nowego wikariusza Igora Wichrowskiego, który przybył do Nakła z Solca Kujawskiego.

(czytaj więcej)
23 czerwca 2019 1

Przerażająco niska frekwencja. Budowa chodnika priorytetową inwestycją

21 czerwca w Urzędzie Miejskim w Kcyni zorganizowano zebranie mieszkańców # Samorządu Osiedla nr 3. Skromna grupa mieszkańców dyskutowała na temat przyszłych inwestycji, które mogłoby zostać przeprowadzone na terenie Osiedla.

(czytaj więcej)
23 czerwca 2019 2

Zmiany w kcyńskiej parafii. Pożegnano ks. Pawła Polcyna

Ksiądz wikariusz Paweł Polcyn dekretem księdza biskupa Jana Tyrawy z dniem # 22 czerwca został przeniesiony do parafii pw. św. Andrzeja Boboli w Szubinie.

(czytaj więcej)
23 czerwca 2019 53

Powiatowe zawody sportowo-pożarnicze. Poznaliśmy najlepsze drużyny

W dniu 22 czerwca 2019 roku na stadionie miejskim w Nakle zostały przeprowadzone # powiatowe zawody sportowo-pożarnicze, w których wzięły udział 43 drużyny. Sędzią głównym zawodów był bryg. Sławomir Murawski.

(czytaj więcej)
23 czerwca 2019 0

70-lecie Koła Łowieckiego "Dąb". Myśliwi odnowili swoje ślubowanie

Sobota 15 czerwca 2019 roku, to data symbol - data uroczysta dla # Koła Łowieckiego numer 84 „Dąb” w Kcyni, koła z Pałuk, które podsumowało siedemdziesiąt lat istnienia.

(czytaj więcej)
22 czerwca 2019 18

Pożegnanie ks. Roberta Lewandowskiego. Podziękowanie za 6 lat posługi

W dniu wczorajszym na mszy św. o godzinie 18:00 wierni pożegnali # ks. Roberta Lewandowskiego, który dekretem ks. biskupa Jana Tyrawy opuszcza parafię pw. św. Wawrzyńca w Nakle. Swoją posługę ks. Robert będzie pełnił teraz w parafii pw. Narodzenia NMP w Osielsku. Duszpasterza pożegnało wielu mieszkańców Nakła.

(czytaj więcej)
21 czerwca 2019 0

Zakończenie roku akademickiego. Nie zabrakło życzeń i podziękowań

W minioną środę, 19 czerwca w murach Gminnego Centrum Kultury i Biblioteki w # Kcyni miało miejsce zakończenie roku Akademickiego Uniwersytetu Trzeciego Wieku 2018/2019.

(czytaj więcej)
21 czerwca 2019 3

Zakończono kolejną inwestycję. Przebudowano drogę gminną

Zakończono realizację zadania inwestycyjnego pn. "Przebudowa drogi gminnej # nr 090510C Słupy-Kowalewo-Smolniki – II etap”.

(czytaj więcej)
21 czerwca 2019 1

Boże Ciało w Rynarzewie. Wierni przeszli ulicami wsi

20. czerwca 2019 r. rynarzewianie uroczyście obchodzili święto Bożego Ciała.# Procesję poprowadził ks. proboszcz Rafał Kwiatkowski od kościoła św. Stanisława do kościoła parafialnego pw św. Katarzyny Aleksandryjskiej.

(czytaj więcej)
21 czerwca 2019 12

500 plus na pierwsze dziecko. 1 lipca ruszy składanie wniosków online

Za ponad tydzień ruszy składanie wniosków online o świadczenie 500 +. Przypomnijmy, #od 1 lipca program ten będzie obejmował wszystkie dzieci w rodzinie – również pierwsze i jedynaków.

(czytaj więcej)
20 czerwca 2019 14

Uroczystość Bożego Ciała w Kcyni. Mieszkańcy wzięli udział w procesji

Pogoda dopisała podczas tegorocznej uroczystości Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa.# Jak co roku ulicami Kcyni przeszła procesja.

(czytaj więcej)
20 czerwca 2019 3

Procesja do czterech ołtarzy. Udział wzięło wielu wiernych

20 czerwca w całej Polsce obchodzimy święto Bożego Ciała. Z tej okazji wierni uczestniczą w procesjach, na których wspólnie się modlą.

(czytaj więcej)
20 czerwca 2019 0

Procesja Bożego Ciała przeszła ulicami Sadek. To jedno z najważniejszych świąt

20 czerwca wierni w całym kraju brali udział w procesjach.# Wszystko za sprawą Uroczystości Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa.

(czytaj więcej)
20 czerwca 2019 1

Boże Ciało w Mroczy. Wierni przeszli ulicami miasta

Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa to jedno z głównych świąt obchodzonych w kościele katolickim.# Obchodzone jest w ostatni czwartek po oktawie Zesłania Ducha Świętego.

(czytaj więcej)
20 czerwca 2019 20

Po sześcioletniej posłudze opuszcza parafię. Jutro pożegnanie

Ksiądz Robert Lewandowski nie będzie już wikariuszem w parafii pw. św. #Wawrzyńca w Nakle. Otrzymał dekret związany ze zmianą parafii.

(czytaj więcej)
20 czerwca 2019 3

Uroczystość Bożego Ciała. Wierni przeszli ulicami miasta (film)

W dniu dzisiejszym z okazji święta Bożego Ciała, w Nakle tradycyjnie odbyły się # procesje ulicami miasta.

(czytaj więcej)
19 czerwca 2019 1

Spotkanie dotyczące linii kolejowych 356 oraz 281. Czy dojdzie do rewitalizacji?

18 czerwca w Gminnym Centrum Kultury i Biblioteki w Kcyni zorganizowano # spotkanie robocze w sprawie rewitalizacji linii kolejowych 356 (Kcynia-Gołańcz) oraz 281 (Kcynia-Nakło), a także uruchomienia przewozów na wspomnianych liniach.

(czytaj więcej)
19 czerwca 2019 16

Znęcała się nad trzema końmi i psem. Teraz usłyszała wyrok

W ubiegłym tygodniu szubiński Sąd Rejonowy wydał wyrok w sprawie # znęcania się nad trzema końmi i psem przez mieszkankę Małych Rud w gminie Szubin.

(czytaj więcej)
19 czerwca 2019 0

Policjanci z Szubina ruszyli z pomocą zrozpaczonej mamie niemowlaka

Niespełna trzy minuty zajęło policjantom z Szubina dotarcie na jedną z ulic gdzie#, jak wynikało ze zgłoszenia, maleńkie dziecko zostało samo w aucie, po tym, jak zatrzasnęły się w nim zamki. Pomoc mundurowych przyszła na czas.

(czytaj więcej)
19 czerwca 2019 0

E-dowód. Milion wniosków w 106 dni

Średnio 9 474 Polaków każdego dnia, od 4 marca, składało wniosek o nowy dowód osobisty.# Efekt? Ponad milion wniosków w dokładnie 106 dni. Niemal 650 tysięcy osób zdążyło już odebrać nowy dokument.

(czytaj więcej)
19 czerwca 2019 0

Dbasz o swoje zdrowie? Warto korzystać z darmowych badań (sonda)

Wszyscy wiemy jak ważne jest nasze zdrowie, jednak nie zawsze dbamy o nie tak, #jak należy. Często powodem tego jest życie w nieustannym biegu, stres, brak czasu na odpoczynek i wykonywanie regularnie badań.

(czytaj więcej)
19 czerwca 2019 0

Tragiczny bilans wypoczynku nad wodą. W czerwcu utonęło już 58 osób

Sprzyjająca pogoda, wysokie temperatury i słońce sprawiają, że wypoczywamy #chętnie nad wodą. Niestety jednak przecenienie własnych umiejętności podczas kąpieli lub wcześniej spożyty alkohol mogą doprowadzić do tragedii. Nad wodę zabierzmy więc przede wszystkim zdrowy rozsądek!

(czytaj więcej)
18 czerwca 2019 0

Aby wakacje były bezpieczne. Kilka ważnych zasad

Jutro (19.06.19) uczniowie kończą rok szkolny i rozpoczynają długo wyczekiwane wakacje.# Wakacje to przede wszystkim czas wypoczynku i zabawy. Bardzo ważne jest, aby po powrocie wakacyjny czas młodzież wspominała z radością, a aby tak było wakacje muszą być bezpieczne.

(czytaj więcej)
18 czerwca 2019 0

Przeciwdziałanie przemocy w rodzinie. Pierwsze spotkanie nowego zespołu

W siedzibie nakielskiej komendy odbyło się spotkanie osób zajmujących się na terenie gminy # Nakło przeciwdziałaniem przemocy w rodzinie. Spotkanie miało na celu poznanie się, wymianę informacji i wypracowanie wspólnych rozwiązań.

(czytaj więcej)
0

Projekt łóżka producenta z Bydgoszczy w „Werandzie”

Sypialnia to jedno z najważniejszych wnętrz w domu. W tym pomieszczeniu spędzamy znaczącą część doby, w związku z czym wszystkie meble powinny być dobrze dopasowane do indywidualnych potrzeb.

(czytaj więcej)
0

Młodzi na rynku pracy w kujawsko-pomorskim. Sprawdzamy statystyki

Według Badania Aktywności Ekonomicznej Ludności (BAEL) w IV kwartale 2017 r. w #województwie kujawsko-pomorskim sytuacja ludzi młodych na rynku pracy była trudniejsza niż ogółu populacji. Grupę tę charakteryzowały niższy współczynnik aktywności zawodowej oraz wskaźnik zatrudnienia.

(czytaj więcej)
0

Jak długo żyją mieszkańcy kujawsko-pomorskiego? Zobacz statystyki

Od ostatniej dekady ubiegłego stulecia obserwowane jest w Polsce wydłużanie się #przeciętnego trwania życia we wszystkich województwach.

(czytaj więcej)
0

Jak zrobić murowany grill?

Grillowanie to jeden z przyjemniejszych sposobów na plenerowy wypoczynek. Miły czas w gronie znajomych smakuje najlepiej, gdy stoły zastawione są pieczonymi na grillu mięsami, rybami i warzywami. Na rynku znajdziemy wiele przenośnych urządzeń do grillowania, ale miłośnicy takiej formy wypoczynku z pewnością powinni pomyśleć o czymś więcej – o zbudowaniu własnego grilla. Jak to zrobić i dlaczego warto?

(czytaj więcej)