Dziś mamy 19 stycznia 2020, niedziela, imieniny obchodzą:

Fakty

18 stycznia 2020 4

Rozpoczął się cykl zebrań sprawozdawczych. Strażacy ochotnicy podsumowali miniony rok

W ostatni piątek w remizie Ochotniczej Straży Pożarnej w Nakle zorganizowano # zebranie sprawozdawcze. Druhowie jako pierwsi w powiecie dokonali podsumowania roku 2019 oraz przedstawili plan działalności na rok bieżący.

(czytaj więcej)
17 stycznia 2020 32

W końcu się udało. Gmina Mrocza uchwaliła budżet na 2020 rok

17 stycznia w mroteckim ratuszu zorganizowano pierwszą w tym roku sesję rady #miejskiej. podczas której radni jako ostatni w powiecie nakielskim uchwalili gminny budżet.

(czytaj więcej)
16 stycznia 2020 18

Stało się! Centrum Badawczo-Rozwojowe rozpoczyna swoją działalność

16 stycznia w Śmielinie zorganizowano uroczystość związaną z otwarciem Centrum #Badawczo-Rozwojowego. Prace nad opracowaniem, doskonaleniem i wdrażaniem innowacji w rolnictwie to główna misja nowo otwartego centrum.

(czytaj więcej)
16 stycznia 2020 20

Ile osób zamieszkuje gminę Nakło? Zobacz statystyki ludności

Każda gmina prowadzi statystyki ludności. Dzięki temu możemy dowiedzieć #się ile osób w danej gminie zamieszkuje oraz czy ludności przybywa, czy ubywa.

(czytaj więcej)
16 stycznia 2020 0

Wizyta w ośrodku „Judym”. Mundurowi poruszyli wiele ważnych kwestii

Szubińscy dzielnicowi odwiedzili podopiecznych Kujawsko – Pomorskiego Stowarzyszenia #Pomocy Bliźniemu „Judym” w Kołaczkowie, by porozmawiać z nimi o bezpieczeństwie i zagrożeniach związanych z okresem zimowym.

(czytaj więcej)
16 stycznia 2020 0

Konkursy rozstrzygnięte. Zobacz, jakie stowarzyszenia otrzymały dotacje

Gmina Kcynia rozstrzygnęła otwarte konkursy ofert dla stowarzyszeń na 2020 rok.

(czytaj więcej)
15 stycznia 2020 0

Zagrożenia związane z ASF. Odbyło się spotkanie informacyjne dla rolników

14 stycznia 2020 r. o godz. 12:00 w sali konferencyjnej Urzędu Miejskiego w # Szubinie zorganizowano spotkanie informacyjne dla rolników z terenu gminy Szubin hodujących trzodę chlewną.

(czytaj więcej)
14 stycznia 2020 2

Uroczystość w murach muzeum. Wręczono odznaczenia honorowe

W murach Muzeum Ziemi Szubińskiej im. Zenona Erdmanna odbyło się # spotkanie będące kontynuacją uroczystości odsłonięcie repliki pomnika mogiły Powstańców Wielkopolskich.

(czytaj więcej)
13 stycznia 2020 0

Jednostka gościła wyjątkowych gości. Odbyło się dwudniowe spotkanie

W minionym tygodniu Jednostka Ratownictwa Specjalnego w Kowalewku gościła # przedstawicieli Jednostki Wojskowej AGAT im. gen. dyw. Stefana Roweckiego "GROTA" stacjonującej w Gliwicach.

(czytaj więcej)
11 stycznia 2020 5

Wielkie wydarzenie w Szubinie. Odsłonięto replikę pomnika

11 stycznia w Szubinie zorganizowano uroczystość odsłonięcia repliki pomnika #nad mogiłą Powstańców Wielkopolskich 1918-1919. W obchodach wzięły udział tłumy mieszkańców i delegatów.

(czytaj więcej)
11 stycznia 2020 0

Przeciw alkoholowi i narkotykom. Realizacja zadań pochłonie 185 tys. zł

Do zadań własnych gminy należy prowadzenie działań związanych z profilaktyką i #rozwiązywaniem problemów alkoholowych, przeciwdziałaniem narkomanii oraz integracją społeczną osób uzależnionych od alkoholu i substancji psychoaktywnych.

(czytaj więcej)
11 stycznia 2020 21

Budowa ścieżki „na dobrej drodze”. Kiedy pojedziemy rowerem do Bydgoszczy?

O ścieżce pieszo-rowerowej łączącej Nakło z Bydgoszczą mówi się już od kilku#lat, ale wygląda na to, że ta inwestycja wreszcie doczeka się swojej realizacji.

(czytaj więcej)
11 stycznia 2020 58

Piesi muszą dzielić się chodnikiem z autami. Kierowcy wciąż łamią zakaz

Problem związany z niewystarczającą ilością miejsc parkingowych w Nakle jest #powszechnie znany. Jednak czy jest to wytłumaczenie na pozostawianie samochodów w miejscach zabronionych?

(czytaj więcej)
11 stycznia 2020 4

Pacjenci niezbyt często wypożyczali książki. Filia została zlikwidowana

Od nowego roku nie można już wypożyczyć książek w filii szpitalnej nakielskiej #Powiatowej i Miejskiej Biblioteki Publicznej.

(czytaj więcej)
11 stycznia 2020 0

Kupa na kupie. "Czy tak trudno zadbać o swojego pupila i po nim posprzątać?"

Kcynia. Miasto. A w nim jedno publiczne przedszkole. W pięknym zabytkowym #budynku. Otoczone równie zabytkowym murem. I tak można być snuć dalej opowieść....gdyby nie jeden fakt.

(czytaj więcej)
11 stycznia 2020 6

Zebranie sprawozdawcze Klubu Żołnierzy Rezerwy. Zarząd otrzymał absolutorium

W piątek, 10 stycznia miało miejsce zebranie sprawozdawcze Klubu Żołnierzy Rezerwy-#LOK w Nakle za 2019 rok. Doceniono zaangażowanie członków klubu, przyjęto nowych członków oraz uchwalono tegoroczny plan zamierzeń Klubu. Zarząd Klubu uzyskał absolutorium za rok 2019.

(czytaj więcej)
10 stycznia 2020 0

"Akceptuję - aktywizacja osób niesamodzielnych". Trwają zajęcia dla seniorów

W Centrum Akceptacji i Aktywności Społecznej w Paterku trwają zajęcia dla # seniorów w ramach projektu "Akceptuję - aktywizacja osób niesamodzielnych". Uczestnicy biorą udział w zajęciach aktywizujących.

(czytaj więcej)
10 stycznia 2020 9

Dokończenie S5 Bydgoszcz Błonie - Szubin Północ. Poznaliśmy najkorzystniejszą ofertę

Oferta konsorcjum PBDiM Kobylarnia (lider) i Mirbud (partner) została wskazana jako # najkorzystniejsza w przetargu na wyłonienie nowego wykonawcy jednego z odcinków drogi ekspresowej S5 w woj. kujawsko-pomorskim.

(czytaj więcej)
09 stycznia 2020 5

Przebudowa budynku zakończona. Powstała nowa świetlica

W 2019 r. zrealizowane zostało zadanie inwestycyjne pn. ”Przebudowa budynku przy # ul. Winnica 15 w Szubinie na cele świetlicy”.

(czytaj więcej)
09 stycznia 2020 0

Stypendia dla najlepszych uczniów. W tym roku otrzyma je 1746 osób

Znamy listę 1746 uczniów, którzy otrzymają stypendia w ramach # trzech marszałkowskich programów edukacyjnych „Prymus Kujaw i Pomorza”, „Humaniści na start” oraz "Prymusi Zawodu Kujaw i Pomorza". Wysokość wsparcia dla najlepszych to nawet 500 złotych miesięcznie.

(czytaj więcej)
08 stycznia 2020 1

Przebudowa ul. Tysiąclecia rozpoczęta. Zakres prac jest szeroki

Rozpoczęły się prace związane z przebudową ul. Tysiąclecia w Szubinie. Wykonawcą #robót jest Przedsiębiorstwo Robót Drogowych INODROG Sp. z o.o. z siedzibą w Inowrocławiu. Inwestycję planuje się zakończyć do 31 sierpnia br. Koszt zadania wyniesie 1 849 931,66 zł brutto.

(czytaj więcej)
07 stycznia 2020 0

W 101 rocznicę wybuchu powstania. Delegacje złożyły wiązanki

5 stycznia obchodzimy rocznicę wybuchu Powstania Wielkopolskiego. W tym roku była #to 101. rocznica. Z tej okazji delegacje zebrały się na Placu Wolności aby złożyć okolicznościowe wiązanki. Złożono również kwiaty pod tablicą memoratywną na ul. Łabędzkiego. Następnie odbyła się msza św.

(czytaj więcej)
07 stycznia 2020 20

Rozpoczęła się przebudowa ul. Długiej. Trzeba liczyć się z utrudnieniami

Od 7 stycznia nie przejedziemy ul. Długą w Nakle na odcinku od ul. #Poznańskiej do ul. Wąskiej. Rozpoczął się remont.

(czytaj więcej)
07 stycznia 2020 0

Wiele osób przyłączyło się do akcji. Dary trafiły do rodaków ze wschodu

3 stycznia br. ratownicy JRS w składzie dowódca JOT Błażej Treliński oraz st. rat. #Maciej Studziński wyruszyli z terenu bazy w Kowalewku na Litwę z zebranymi darami dla rodaków ze wschodu.

(czytaj więcej)
05 stycznia 2020 25

Bydgoszczanin wiceministrem. Jarosław Wenderlich wybrany na Podsekretarza Stanu

- To wielkie zadanie i odpowiedzialność - tak podczas wczorajszej konferencji # prasowej w Kujawsko-Pomorskim Urzędzie Wojewódzkim w Bydgoszczy, Jarosław Wenderlich, szef Klubu Radnych PiS w Bydgoszczy, skomentował powołanie go na stanowisko Podsekretarzu Stanu w Kancelarii Prezesa Rady Ministrów.

(czytaj więcej)
03 stycznia 2020 0

Ogrodzenie skateparku przy ZS gotowe. Prace sfinansowano ze środków powiatu

18 grudnia 2019 roku zakończono prace uzupełniające ogrodzenie terenu Zespołu #Szkół im. prof. Emila Chroboczka w Szubinie od ulicy Wiejskiej i Słowackiego, w okolicy skateparku, finansowane ze środków POWIATU NAKIELSKIEGO.

(czytaj więcej)
03 stycznia 2020 0

Nawierzchnie pozostawiają wiele do życzenia. To jednak nie jedyny problem

Wielu mieszkańców powiatu nakielskiego, którzy korzystają z „usług” szpitala, #skarży się na to, jak wyglądają drogi na terenie placówki. – Budynki już takie ładne, odmalowane, ocieplone, a po tych ich drogach to przejechać nie idzie – mówią pacjenci.

(czytaj więcej)
03 stycznia 2020 88

W parafiach rozpoczęły się kolędy. Przyjmujesz księdza?

– Przyjąć księdza czy nie przyjąć? – to dylemat wielu mieszkańców. Jeszcze inni szukają #odpowiedzi na pytanie, ile pieniędzy dać księdzu po kolędzie. Jak jest w Waszym przypadku?

(czytaj więcej)
0

Bydgoszcz walczy o tytuł Najlepszego Europejskiego Celu Podróży

Bydgoszcz to jedyne polskie miasto nominowane do udziału w prestiżowym konkursie #o tytuł Najlepszy Europejski Cel Podróży 2020 (European Best Destination 2020), o który ubiega się m.in. Praga, Madryt, Wiedeń czy Rzym.

(czytaj więcej)
0

Wielu Polaków ma nadmierną masę ciała. Czy liczenie kalorii ma znaczenie?

Zdrowe odżywianie, regularne ćwiczenia fizyczne, detoks sokowy, oczyszczanie,# joga… W dzisiejszych czasach w poszukiwaniu zdrowia i szczupłej sylwetki łatwo się pogubić! W internecie znajdziemy milion rozwiązań, jednakże która z receptur na piękno i zdrowie okaże się skuteczna? Jak wynika z danych Głównego Urzędu Statystycznego większość dorosłych Polaków ma nadmierną masę ciała. W 2014 roku problem ten dotyczył 62% dorosłych mężczyzn i prawie 46% dorosłych kobiet. Czy stara jak świat metoda liczenia kalorii może być pomocna?

(czytaj więcej)
0

Ciemieniucha u niemowlaka. Po czym ją poznać i jak się jej pozbyć?

Ciemieniucha jest jedną z najczęstszych przypadłości okresu niemowlęcego. #Najczęściej pojawia się w okolicy owłosionej skóry głowy i na brwiach. Wbrew obiegowym opiniom nie jest wynikiem niedbałości rodziców o higienę maluszka. Powoduje ją zbyt intensywna praca gruczołów łojowych, które ostatecznie ulegają zaczopowaniu, a zasychający łój tworzy grubą, łuskowatą skorupkę na skórze dziecka. Co warto wiedzieć i jak sobie radzić z ciemieniuchą odpowiada położna Renata Lustyk, ambasadorka kampanii „Położna na medal”.

(czytaj więcej)
0

Jak utrzymać porządek w nowym roku? Poznaj 5 trików na odświeżenie domu

Nie przepadasz za sprzątaniem, ale lubisz, kiedy w domu wszystko jest w # porządku? Chociaż nie istnieje żaden magiczny sposób na to, aby porządek robił się sam, to okazuje się, że wcale nie musisz spędzać na walce z bałaganem długich godzin.

(czytaj więcej)