Dziś mamy 17 października 2018, środa, imieniny obchodzą:

Fakty

17 października 2018 0

Pamięci zmarłym nauczycielom i wychowawcom. Odsłonięto obelisk z tablicą

W dniu 15 października na nakielskim cmentarzu poświęcono i odsłonięto obelisk z tablicą # pamiątkową poświęconą zmarłym nauczycielom i wychowawcom.

(czytaj więcej)
16 października 2018 0

Budowa parkingu przy ul. Nakielskiej. W poniedziałek ruszyły roboty

15 października br. ruszyła budowa parkingu przy ul. Nakielskiej w Szubinie. Prace rozpoczęto od # budowy odwodnienia terenu.

(czytaj więcej)
16 października 2018 2

Studzienki, Sipiory i Józefkowo. Trwa budowa sieci wodociągowej

Trwa realizacja gminnej inwestycji pn. "Budowa sieci wodociągowej wraz z przyłączami w obrębach# Studzienki, Sipiory i Józefkowo".

(czytaj więcej)
16 października 2018 1

„Ocalmy ślady przeszłości”. Zbiórka na rzecz mogił Powstańców Wielkopolskich

Kontynuując wcześniejszą inicjatywę pn. „Ocalmy ślady przeszłości” zapraszamy Państwo# do udziału w tegorocznej kweście „Zbiórka powstańcza w Kcyni”.

(czytaj więcej)
16 października 2018 0

Zakończono pracę. Chodnik przy ul. Krzywej gotowy

Zakończono budowę chodnika na ul. Krzywej. Powstało tam ponad 250 m chodnika o szerokości# 1,5 m. Kostkę na chodnik przekazał również Samorządu Osiedla Nr 1. W najbliższym czasie, w celu dbałości o bezpieczeństwo, zostaną zamontowane również bariery chodnikowe. Prace wykonywali, na zlecenie Gminy Kcynia, pracownicy ZGKiM w Kcyni.

(czytaj więcej)
16 października 2018 0

40-lecie pracy zawodowej. Zofia Woźniak otrzymała życzenia i podziękowania

Dnia 03 września 2018r Zofia Woźniak Kierownik TPD KPOR Warsztatu Terapii Zajęciowej w # Mroczy obchodziła jubileusz 40 -lecia pracy zawodowej.

(czytaj więcej)
16 października 2018 24

Powiatowy Dzień Edukacji Narodowej. Starosta wręczył nagrody 6 nauczycielom

15 października w I Liceum Ogólnokształcącym im. Stanisława Wyspiańskiego w # Szubinie zorganizowano Powiatowy Dzień Komisji Edukacji Narodowej. Podczas uroczystości wyróżnieni nauczyciele odebrali nagrody starosty nakielskiego.

(czytaj więcej)
15 października 2018 4

"Aktywnie i bezpiecznie". Niedzielne popołudnie pod znakiem święta seniorów

„Aktywnie i bezpiecznie” pod takim hasłem, ZUS wspólnie z PZERiL oraz Nakielskim# Ośrodkiem Kultury zorganizował tegoroczne obchody Dnia Seniora.

(czytaj więcej)
14 października 2018 33

Skatepark w Nakle oddany do użytku. Inwestycja pochłonęła ponad 1,6 mln zł

Powiat nakielski doczekał się trzeciego skateparku. W sobotnie popołudnie dokonano# oficjalnego otwarcia i od teraz młodzież może w pełni korzystać z możliwości jakie ze sobą niesie.

(czytaj więcej)
14 października 2018 1

Dzień Seniora w Śmielinie. Zabawa trwała do późnych godzin wieczornych

Miła atmosfera towarzyszyła spotkaniu seniorów, które odbyło się w sobotnie popołudnie# w Śmielinie. Wójt przekazał życzenia, dziękując również za kolejne już zaproszenie na to spotkanie.

(czytaj więcej)
13 października 2018 6

Gminny Dzień Edukacji Narodowej . Zawód nauczyciela to przede wszystkim pasja

Gminny Dzień Edukacji Narodowej obchodzono w tym roku w Zespole Szkół Technicznych w Kcyni.# Święto połączono z uroczystym ślubowaniem uczniów klas pierwszych.

(czytaj więcej)
13 października 2018 17

Procesja różańcowa w Nakle. Wiele osób wzięło udział

W ostatni piątek ulicami Nakła przeszła procesja różańcowa. Uczestnicy wyruszyli z parafii pw. św. Wawrzyńca.

(czytaj więcej)
13 października 2018 2

Elektrykiem przez Afrykę. Podróżował 97 dni

Wnuk Arkadego Fiedlera jako pierwszy człowiek na świecie przejechał przez Afrykę# samochodem elektrycznym. W piątek 12 października opowiadał o swoich przygodach w Rejonowej Bibliotece Publicznej w Szubinie.

(czytaj więcej)
13 października 2018 2

Mamma Mia na Dzień Nauczyciela. Występ uczniów zachwycił publiczność

12 października po zakończeniu uroczystości związanej z wręczeniem nagród z okazji Dnia# Edukacji Narodowej, publiczność została zaproszona na wyjątkowy występ artystyczny.

(czytaj więcej)
13 października 2018 11

Dzień Edukacji Narodowej w NOK-u. Nauczyciele zostali nagrodzeni

12 października w sali kinowej Nakielskiego Ośrodka Kultury zorganizowano uroczystość#, podczas której nauczyciele odebrali nagrody przyznane przez burmistrza, wojewódzkiego kuratora oświaty oraz Komisję Edukacji Narodowej.

(czytaj więcej)
12 października 2018 12

Co ważniejsze - pytają mieszkańcy

Część mieszkańców Bielaw uważa, że ich kosztem zrobiono nową asfaltową drogę z chodnikiem, a # w ich miejscowości, na głównej ulicy jest dziura na dziurze. Rzeczywiście ulica Młyńska ma obecnie nowy asfalt.

(czytaj więcej)
12 października 2018 33

Uroczyście w Sadkach. Wyróżniono czterech nauczycieli

Gminne obchody Dnia Edukacji Narodowej w Sadkach przeszły do historii. W tym roku nagrodę # wójta otrzymały 4 osoby.

(czytaj więcej)
12 października 2018 29

Ostatnia sesja przed wyborami. Radni podjęli 9 uchwał

12 października w sali konferencyjnej urzędu miasta i gminy w Mroczy zorganizowano przedostatnią # sesję obecnej rady miejskiej. Radni tradycyjnie złożyli kilka interpelacji.

(czytaj więcej)
12 października 2018 9

Dzień Edukacji Narodowej. Wręczono nagrody pedagogom

Z okazji Dnia Edukacji Narodowej Burmistrz Szubina Artur Michalak wraz z Sekretarzem Gminy # Markiem Nowickim w piątek, 12 października br. wręczyli pedagogom nagrody za szczególne osiągnięcia w dziedzinie pracy dydaktyczno-wychowawczej z dziećmi i młodzieżą.

(czytaj więcej)
12 października 2018 8

"Jadę do Nakła i nie chcę myśleć co będzie potem". Przemówienie Katarzyny Hass

Katarzyna Hass, prawnuczka zamordowanego w Paterku sołtysa Sadek Wojciecha Bembnisty, # wystąpienie podczas ceremonii odsłonięcia pomnika Pamięci Ofiar Zbrodni Pomorskiej 1939 (Toruń, 6 października 2018)

(czytaj więcej)
11 października 2018 45

Trwa budowa chodnika. Powstanie ponad 50-metrowy odcinek

Pracownicy ZGKiM na zlecenie Gminy Kcynia realizują kolejne zadanie inwestycyjne# z zakresu budowy chodników. Trwa budowa chodnika na styku ul. Sienkiewicza i Pałuckiej w Kcyni.

(czytaj więcej)
11 października 2018 66

W Kcyni posadzono Dąb Niepodległości. Drzewa dla przyszłych pokoleń

W czwartek 11 października, z inicjatywy wojewody kujawsko-pomorskiego oraz dyrektora # Regionalnej Dyrekcji Lasów Państwowych pod nazwą „Sadzimy drzewa dla przyszłych pokoleń”, w Kcyni posadzono „Dąb Niepodległości”. Drzewo już zapuszcza korzenie w parku przy Gminnym Centrum Kultury i Biblioteki.

(czytaj więcej)
11 października 2018 13

Lampy dla bezpieczeństwa mieszkańców. Odbyło się spotkanie

W dniu 10 października odbyło się spotkanie wójta Gminy Sadki Dariusza Gryniewicza, z dyrektorem # Enea sp. z.o.o. ds. rozwoju oświetleniowego, Dariuszem Boczkowskim w sprawie powieszenia lamp, na terenie Gminy Sadki.

(czytaj więcej)
10 października 2018 34

Wybory nowego sołtysa. W głosowaniu wzięło udział ponad 120 osób

W Starym Jarużynie odbyło się zebranie mieszkańców, podczas którego dokonano wyboru nowego # sołtysa. Kandydatów na nowego sołtysa było troje - ze Starego Jarużyna, Chobielina i Wymysłowa. Wygrał ten ze Starego Jarużyna.

(czytaj więcej)
10 października 2018 1

Forum sołtysów. Nie brakowało podsumowań i tematów do dyskusji

Do końca września wszystkie sołectwa gminy Szubin musiały podzielić fundusz sołecki. Gdy # mieszkańcy zadecydowali już, na co przeznaczyć pieniądze w szubińskim magistracie zorganizowano forum sołtysów.

(czytaj więcej)
10 października 2018 3

Kolejna parafia czciła Jasnogórską Panią. „Dzisiaj Matko jesteś z nami...”

Kolorowe proporczyki, Maryjne emblematy, udekorowane krzyże i figury. Tak parafianie # ze Słupów przygotowali swoje wioski na przyjazd kopii Cudownego Obrazu Matki Boskiej Częstochowskiej. Jednak najważniejsza była modlitwa. W kościele pojawiły się tłumy wiernych.

(czytaj więcej)
10 października 2018 3

Burmistrz odwiedza „rówieśników Niepodległej”. Najstarsi mieszkańcy dzielą się wspomnieniami

Od odwiedzin najstarszej mieszkanki naszej gminy świętującej 105. urodziny Burmistrz# Kcyni Marek Szaruga rozpoczął spotkania z najstarszymi mieszkańcami.

(czytaj więcej)
10 października 2018 17

Obraz Jasnogórskiej Pani już w Kcyni. W mszy świętej uczestniczyło wielu wiernych

9 października o godzinie 17:45 obraz Matki Boskiej Częstochowskiej dotarł do Kcyni. Na Rynku# witały go tłumy wiernych oraz wielu kapłanów, w tym ks. Michał Kostecki.

(czytaj więcej)
0

Projekt łóżka producenta z Bydgoszczy w „Werandzie”

Sypialnia to jedno z najważniejszych wnętrz w domu. W tym pomieszczeniu spędzamy znaczącą część doby, w związku z czym wszystkie meble powinny być dobrze dopasowane do indywidualnych potrzeb.

(czytaj więcej)
0

Młodzi na rynku pracy w kujawsko-pomorskim. Sprawdzamy statystyki

Według Badania Aktywności Ekonomicznej Ludności (BAEL) w IV kwartale 2017 r. w #województwie kujawsko-pomorskim sytuacja ludzi młodych na rynku pracy była trudniejsza niż ogółu populacji. Grupę tę charakteryzowały niższy współczynnik aktywności zawodowej oraz wskaźnik zatrudnienia.

(czytaj więcej)
0

Jak długo żyją mieszkańcy kujawsko-pomorskiego? Zobacz statystyki

Od ostatniej dekady ubiegłego stulecia obserwowane jest w Polsce wydłużanie się #przeciętnego trwania życia we wszystkich województwach.

(czytaj więcej)
0

Jak zrobić murowany grill?

Grillowanie to jeden z przyjemniejszych sposobów na plenerowy wypoczynek. Miły czas w gronie znajomych smakuje najlepiej, gdy stoły zastawione są pieczonymi na grillu mięsami, rybami i warzywami. Na rynku znajdziemy wiele przenośnych urządzeń do grillowania, ale miłośnicy takiej formy wypoczynku z pewnością powinni pomyśleć o czymś więcej – o zbudowaniu własnego grilla. Jak to zrobić i dlaczego warto?

(czytaj więcej)