Dziś mamy 27 września 2020, niedziela, imieniny obchodzą:

Fakty

26 września 2020 1

Mieszkańcy podzielili fundusz sołecki. Zebranie w Drzewianowie

W środę, 23 września, w świetlicy wiejskiej w# Drzewianowie odbyło się zebranie sołeckie, podczas którego mieszkańcy rozdysponowali fundusz sołecki na przyszły rok.

(czytaj więcej)
26 września 2020 34

Potwierdzono 167 przypadków zakażenia koronawirusem. Gdzie je odnotowano?

Rzecznik Prasowy Wojewody Kujawsko-Pomorskiego Adrian Mól poinformował o# kolejnych 167 zakażeniach koronawirusem w naszym województwie.

(czytaj więcej)
25 września 2020 22

Nowe nawierzchnie i barierki ochronne. Prace zmierzają ku końcowi

Na ostatniej prostej są prace związane z budową parkingu Park & Ride i #ulicy Nowej w Nakle. Przypomnijmy, termin mija 31 października.

(czytaj więcej)
25 września 2020 2

Budowa ronda w Mroczy rozpoczęta. Trwają prace rozbiórkowe

W Mroczy rozpoczęła się rozbudowa skrzyżowania ulic 5 Stycznia, Łabędzkiego, #Łobżenickiej i Placu Wolności. W tym miejscu powstanie rondo. Przez kilka miesięcy kierowcy i piesi będą musieli liczyć się z utrudnieniami.

(czytaj więcej)
25 września 2020 2

Centrum Akceptacji i Aktywności Społecznej nagrodzone

23 września, na Zamku Królewskim w Warszawie odbyła się Uroczysta Gala Ogłoszenia #Wyników i Wręczenia Nagród 24 edycji Konkursu "Modernizacja Roku & Budowa XXI w." Centrum z Paterka znalazło się w zaszczytnym gronie wyróżnionych na arenie ogólnopolskiej.

(czytaj więcej)
25 września 2020 5

XXV Sesja Rady Miejskiej. Mrocza udzieliła wsparcia gminie Jawornik Polski

25 września w sali konferencyjnej urzędu miasta i gminy w Mroczy zorganizowano XXV #Sesję Rady Miejskiej. Radni podjęli tego dnia 6 uchwał oraz zapoznali się m.in. z informacją dotyczącą budowy ronda w Mroczy.

(czytaj więcej)
25 września 2020 23

Jak oceniasz funkcjonowanie Urzędu Miasta i Gminy w Nakle? (sonda)

Jakie są słabe strony funkcjonowania Urzędu Miasta i Gminy w Nakle? Tę informację o#d mieszkańców uzyskać chce owy urząd prosząc o wypełnienie ankiety.

(czytaj więcej)
25 września 2020 0

Sukces kcyńskiej orkiestry. Za pozyskane środki zakupiono instrumenty

Jest nam miło poinformować, że w związku ze złożonym wnioskiem o dofinansowanie #zadania realizowanego ze środków pozostałych do dyspozycji ministra właściwego do spraw kultury i ochrony dziedzictwa narodowego, Orkiestra Dęta w Kcyni pozyskała środki w kwocie 30.000,00zł.

(czytaj więcej)
25 września 2020 12

Zakażenie w rodzinie jednej z uczennic. Klasa na zdalnym nauczaniu

Kolejni uczniowie przez najbliższe 10 dni będą uczyć się w formie zdalnej.

(czytaj więcej)
25 września 2020 20

Rekord zakażeń w kujawsko-pomorskim. Ponad 160 przypadków jednej doby

Ponad 162 przypadki zakażeń koronawirusem w województwie kujawsko-pomorskim #odnotowano w ciągu ostatniej doby. To rekord od początku pandemii!

(czytaj więcej)
25 września 2020 20

Radni zdecydowali. Kolejne kilkanaście milionów zł obligacji

W czwartek, 24 września w sali konferencyjnej Nakielskiego Ośrodka Kultury odbyła się #XXV sesja rady miejskiej w Nakle. Podczas niej radni podjęli wiele uchwał, a wśród nich tą dotyczącą emisji obligacji.

(czytaj więcej)
25 września 2020 0

Zakład Karny w Potulicach odpowiedział na apel o pomoc. Przekazano rękodzieło

Jak zawsze w myśl hasła „Przyjaciele są jak ciche anioły, które podnoszą nas, kiedy nasze #skrzydła zapominają jak latać” Zakład Karny w Potulicach odpowiedział na apel z prośbą o pomoc. W ramach akcji #ResortSprawiedliwośćiPomaga przekazaliśmy rękodzieło wykonane przez osadzonych podczas zajęć terapeutycznych.

(czytaj więcej)
25 września 2020 1

Gratulacje dla Julii i Wiktorii Kowalskich. Dziewczęta jadą na Mistrzostwa Polski

Julia i Wiktoria Kowalskie otrzymały gratulacje podczas czwartkowej sesji Rady Miejskiej #w Kcyni. Dziewczęta wywalczyły awans do Mistrzostw Polski w tenisie stołowym.

(czytaj więcej)
25 września 2020 17

Rondo ma swojego patrona. Jest nim Tadeusz Pietrykowski

24 września odbyła się XXV sesja Rady Miejskiej w Kcyni. Obrady jak zawsze #prowadził przewodniczący Rady Jan Kurant. W sesji uczestniczyło 14 radnych.

(czytaj więcej)
24 września 2020 0

XXVI sesja rady gminy Sadki. Podjęto kilka uchwał

24 września bieżącego roku o godzinie 11 w sali# nr 1 Gminnego Centrum Administracyjno - Kulturalnego w Sadkach odbyła się XXVI sesja Rady Gminy. Jakie tematy zostały poruszone podczas tych czwartkowych obrad?

(czytaj więcej)
24 września 2020 0

Liszkowo-Sadki. Przebudowa drogi zakończona

Jedną z wielu modernizowanych przez# Powiat Nakielski dróg była droga powiatowa nr 1912C Liszkowo-Sadki. Jej przebudowa została zakończona, a efekty mogą Państwo zobaczyć na poniższych fotografiach.

(czytaj więcej)
24 września 2020 74

Sesja rady miejskiej. Uchwały uchylone jednogłośnie!

W czwartek, 24 września w sali konferencyjnej Nakielskiego Ośrodka Kultury, o godzinie 10:00 rozpoczęła się# XXV sesja rady miejskiej w Nakle. Podczas niej radni podjęli kilka istotnych uchwał. Dwie najważniejsze z nich dotyczyły uchylenia uchwał podjętych w sierpniu.

(czytaj więcej)
24 września 2020 10

Kolejne zakażenie koronawirusem w naszym powiecie. Najnowszy raport!

Informujemy o kolejnych# 42 zakażeniach koronawirusem w województwie kujawsko-pomorskim.

(czytaj więcej)
24 września 2020 0

Do podziału prawie 47 tys. zł. Za nami zebranie w Trzeciewnicy

21 września w Centrum Ekologiczno-Kulturalnym w Trzeciewnicy odbyło się# jedno z ostatnich w tym roku zebrań sołeckich w gminie Nakło. Oprócz podziału funduszu na przyszły rok, mieszkańcy poruszyli kilka istotnych spraw dotyczących ich miejscowości.

(czytaj więcej)
24 września 2020 5

Zebranie wiejskie w Występie. Mieszkańcy podzielili fundusz sołecki

23 września w sali gimnastycznej Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w# Występie zorganizowano zebranie wiejskie, którego głównym punktem był podział funduszu sołeckiego na 2021 rok. Na co mieszkańcy zdecydowali się przeznaczyć kwotę w wysokości 46 tys. 864 zł?

(czytaj więcej)
23 września 2020 10

Sesja rady powiatu. Wydano zgodę na kilka linii autobusowych

W środę, 23 września na nakielskiej przystani odbyła się # XXII sesja rady powiatu. Podczas niej podjęto kilka uchwał, a także m.in. dyskutowano nad stanem bezrobocia w powiecie.

(czytaj więcej)
23 września 2020 60

Obywatelskie ruchy w sprawie uchylenia dwóch uchwał. Jak postąpią radni?

Wczoraj do Przewodniczącego rady miejskiej w Nakle wpłynęło# zawiadomienie o utworzeniu Komitetu Inicjatywy Obywatelskiej. Grupa inicjatywna złożyła dwa wnioski - projekty uchwał o uchylenie kontrowersyjnych decyzji radnych z sierpnia. Wówczas, dzięki decyzji radnych przyjęto zgodę na sprzedaż dwóch działek inwestorowi oraz przystąpiono do zmiany planu zagospodarowania przestrzennego dla rejonu ulicy Nadnoteckiego Parku Przemysłowego w Paterku.

(czytaj więcej)
23 września 2020 0

Akcja proekologiczna w sołectwie Drążno. Ognisko dla uczestników

Od ponad 20 lat w Polsce co roku w Polsce we wrześniu ma# miejsce akcja „Sprzątanie Świata”. Biorą w niej udział szkoły, firmy, harcerze czy organizacje proekologiczne. Mieszkańcy Drążna i Drążonka od kilku lat również dbają aby ich „Mała Ojczyzna” - Sołectwo Drążno wyglądało jak najlepiej.

(czytaj więcej)
23 września 2020 22

Kolejne 54 zakażenia koronawirusem. W tym trzy osoby z powiatu nakielskiego

Informujemy o kolejnych 54 przypadkach# zakażeń koronawirusem.

(czytaj więcej)
22 września 2020 0

Za nami zebranie w Witosławiu. Podzielono fundusz sołecki

W poniedziałek, 21 września bieżącego roku w# Wiejskim Domu Kultury w Witosławiu odbyło się kolejne zebranie sołeckie w gminie Mrocza. Celem tego spotkania było podzielenie środków finansowych na przyszły rok.

(czytaj więcej)
22 września 2020 5

Nowe radiowozy policyjne. Nastąpiło uroczyste przekazanie

Dwadzieścia cztery oznakowane samochody osobowe# marki Kia Ceed zakupiła Komenda Wojewódzka Policji w Bydgoszczy dzięki dotacji w wysokości miliona złotych z budżetu samorządu województwa kujawsko-pomorskiego. W uroczystym przekazaniu pojazdów wzięli dziś (22 września) udział marszałek Piotr Całbecki, wicemarszałek Zbigniew Ostrowski i radny sejmiku województwa Przemysław Przybylski.

(czytaj więcej)
22 września 2020 2

Zakończono kolejną inwestycję. Przebudowa ul. Wiatrakowej i Leśnej

Zakończono inwestycję związaną z przebudową# ulicy Wiatrakowej w Stanisławce i ulicy Leśnej w Kołaczkowie.

(czytaj więcej)
22 września 2020 15

Kolejne zakażenie koronawirusem w naszym powiecie. Sprawdź raport!

Rzecznik Prasowy Wojewody Kujawsko-Pomorskiego Adrian Mól poinformował o kolejnych# 13 osobach zakażonych koronawirusem w województwie kujawsko-pomorskim.

(czytaj więcej)
0

Światowy Dzień bez Samochodu. Zamiast auta wybierz rower!

W dniu dzisiejszym obchodzimy Światowy# Dzień bez Samochodu. Jest to idealny czas, aby do pracy zamiast samochodem pojechać rowerem albo autobusem.

(czytaj więcej)
0

Zrób to warzywnie! Tradycyjne dania w roślinnej odsłonie

Idealny przepis na poradzenie sobie z nudą w kuchni sprowadza się do jednego słowa: #warzywa! Mimo że plony z pól i grządek mogą wydawać się mało spektakularnym elementem dań, potrafią nieźle namieszać – zwłaszcza w tradycyjnych i znanych na wylot recepturach. Gulasz, gołąbki, spaghetti, pulpety czy curry mogą smakować wyśmienicie w warzywnej wersji bez mięsa. Zapraszamy do zielonej rewolucji w kuchniach!

(czytaj więcej)
0

Zdrowa dieta na urlopie? To proste! Wystarczy pamiętać o kilku zasadach

Wyjazdy wakacyjne rządzą się swoimi prawami, a miejsca, które odwiedzamy kuszą #rozmaitymi aromatami i smakami. Jak cieszyć się wypoczynkiem bez wyrzutów sumienia i wpływu na figurę? Swoimi radami na wakacje bez wyrzeczeń dzieli się Gaja Kuroń, ekspertka dietetyczna w Kuroniowie Diety.

(czytaj więcej)
0

Sezon na grzyby w pełni. Poznajcie przepisy z tymi smakołykami

Początek jesieni nie musi oznaczać pożegnania z lokalnymi specjałami i sezonowymi #przysmakami. To pora idealna dla wszystkich miłośników grzybów. Zamiast zerkać w stronę warzywnych grządek, warto skupić się na darach prosto z lasu. Kurki, borowiki, podgrzybki, kanie, rydze, maślaki… Kulinarna wyobraźnia zaczyna pracować na najwyższych obrotach! Zastanawiacie się, jak wykorzystać te aromatyczne i pełne smaku skarby? Skorzystajcie z porad szefa kuchni Knorr i pozwólcie sobie na niezrównaną grzybową ucztę.

(czytaj więcej)