Dziś mamy 18 czerwca 2024, wtorek, imieniny obchodzą:

Fakty

17 czerwca 2024 0

Nagrody dla laureatów i opiekunów. Sukcesy uczniów z dwóch szkół

W czwartek, 13 czerwca odbyło się uroczyste wręczenie# Nagród Burmistrza Miasta i Gminy Nakło laureatom konkursów przedmiotowych i ich opiekunom.

(czytaj więcej)
17 czerwca 2024 0

Adam Kontowicz zastępcą burmistrza Kcyni. Nowe stanowisko

Informuję, iż w dniu dzisiejszym powołany został na stanowisko# Zastępcy Burmistrza Kcyni p. Adam Kontowicz. Zastępca Burmistrza pracować będzie w wymiarze 3/4 etatu i już dziś zaczął pełnić swoje obowiązki.

(czytaj więcej)
16 czerwca 2024 0

Uroczystość z okazji 40-lecia KGW Matyldzin. Szczególny jubileusz

15 czerwca 2024 roku w świetlicy wiejskiej w #Matyldzinie odbyła się uroczystość z okazji 40—lecia działalności Koła Gospodyń Wiejskich w Matyldzinie.

(czytaj więcej)
16 czerwca 2024 2

"Musimy czekać". Przebudowa ulicy pod znakiem zapytania

Kolejna ulica w Kcyni czeka na przebudowę. Potrzebne są na to #pieniądze z rządowego dofinansowania. Czy gmina je otrzyma?

(czytaj więcej)
16 czerwca 2024 10

Przebudowa remiz. Kiedy obiekty zostaną oddane do użytku?

Przebudowa remiz ochotniczych straży pożarnych# w Anielinach i Sadkach to jedna z najistotniejszych inwestycji realizowanych przez gminny samorząd, której w roku bieżącym podjęła się gmina Sadki.

(czytaj więcej)
16 czerwca 2024 1

Środki przeznaczone dla sołectw. Najwięcej wydano na drogi

Zgodnie z przepisami, każde sołectwo w gminie Mrocza otrzymało #w ubiegłym roku określoną kwotę na realizację wybranych przez siebie zadań. Na co najczęściej mieszkańcy przeznaczali te środki?

(czytaj więcej)
16 czerwca 2024 15

Ustalono wysokość wynagrodzenia dla wójta. Ile wynosi?

W czasie drugich obrad Rady Gminy Sadki, ustalono wysokość wynagrodzenia #dla nowego wójta gminy Sadki Michała Piszczka.

(czytaj więcej)
16 czerwca 2024 0

Gruz zamienić na kruszywo? Pojawił się pomysł

Do równania gminnych dróg i łatania dziur potrzebne jest #kruszywo. Pojawił się pomysł, aby wykorzystywać do tego celu gruz, który trafia na szubiński PSZOK. Czy jest to możliwe?

(czytaj więcej)
15 czerwca 2024 4

Strażacy rywalizowali w Górkach Zagajnych. Gminne zawody

15 czerwca w Górkach Zagajnych zorganizowano #gminne zawody sportowo-pożarnicze. Druhowie przystąpili do rywalizacji w iście bojowych nastrojach, dając z siebie wszystko.

(czytaj więcej)
15 czerwca 2024 13

Wybory w kolejnym samorządzie. Mieszkańcy jednogłośnie zdecydowali

W piątek, 14 czerwca w Nakielskim Ośrodku Kultury odbyło się #zebranie sprawozdawczo-wyborcze samorządu mieszkańców nr 11 w Nakle.

(czytaj więcej)
15 czerwca 2024 0

Ćwiczenia międzypowiatowe. Gaszenie pożarów na obszarach leśnych

13 czerwca 2024 roku w miejscowości Gąbin oraz Kowalewo #(gm. Szubin, powiat nakielski) przeprowadzone zostały ćwiczenia międzypowiatowe z zakresu gaszenia pożarów na obszarach leśnych.

(czytaj więcej)
15 czerwca 2024 15

Mieszkańcy Potulic mają nowego sołtysa! W zebraniu uczestniczyły 183 osoby

13 czerwca w Pałacu Hrabiny Anieli Potulickiej odbyło się# zebranie sprawozdawczo-wyborcze z udziałem aż 183 osób uprawnionych do głosowania w wyborach na sołtysa Potulic. W wyborach wystartowały dwie osoby.

(czytaj więcej)
15 czerwca 2024 21

Znacznie więcej od poprzednika. Jakie wynagrodzenie dla nowego burmistrza?

Zadaniem rady miejskiej jest ustalenie wysokości pensji# dla włodarza gminy. Na koniec maja radni Rady Miejskiej w Kcyni podjęli uchwałę na temat wysokości wynagrodzenia dla nowego burmistrza tej gminy Mateusza Stachowiaka.

(czytaj więcej)
15 czerwca 2024 7

Apelacja rozpatrzona. Sąd wydał wyrok ws. oszustki

Sprawa bankowych oszustw, do których dochodziło #w siedzibie banku PKO w Szubinie, dobiegła końca. Sąd apelacyjny w Gdańsku rozpatrzył złożoną apelację.

(czytaj więcej)
14 czerwca 2024 0

Paula Kowalska ponownie sołtysem. Zebranie w Samsieczynku

Mieszkańcy Sołectwa Samsieczynek spotkali się #12 czerwca 2024 roku na zebraniu wiejskim w sprawie wyborów organów Sołectwa w miejscowej świetlicy wiejskiej o godzinie 19:00.

(czytaj więcej)
14 czerwca 2024 0

Remiza w nowej odsłonie. Budynek został odświeżony i odmalowany

Wiele serca i sił, a przede wszystkim czasu włożyliśmy# w odnowienie naszej remizy, gdzie została "obrobiona" brama wjazdowa do remizy, a budynek został odświeżony i odmalowany.

(czytaj więcej)
14 czerwca 2024 17

Wielogodzinne obrady. Udzielono absolutorium burmistrzowi

W czwartek, 13 czerwca odbyła się II sesja rady miejskiej #w Nakle. W czasie obrad udzielono absolutorium dla burmistrza Nakła.

(czytaj więcej)
14 czerwca 2024 7

Mieszkańcy byli jednomyślni. Alina Musiał sołtysem Broniewa

13 czerwca w świetlicy wiejskiej w Broniewie odbyło się #kolejne zebranie sprawozdawczo-wyborcze organizowane przed włodarzy gminy Sadki. Jego celem był wybór nowego sołtysa i rady sołeckiej na kadencję 2024/2029. W zebraniu uczestniczyło 38 osób.

(czytaj więcej)
14 czerwca 2024 8

W Olszewce bez zmian. Ryszard Kubiak na następne 5 lat

Tegoroczny cykl zebrań sprawozdawczo-wyborczych na terenie# gminy Nakło trwa w najlepsze. Mieszkańcy wsi Olszewka w dniu 12 czerwca spotkali się w murach miejscowej szkoły, by wybrać spośród siebie nowego sołtysa.

(czytaj więcej)
14 czerwca 2024 66

Wybory sołtysa w Dębowie. Michał Olejniczak na kolejną kadencję

12 czerwca w świetlicy wiejskiej w Dębowie odbyło się# zebranie sprawozdawczo-wyborcze, w trakcie którego mieszkańcy wyłonili spośród siebie nowego sołtysa i radę sołecką. W wyborach uczestniczyło aż 94 mieszkańców.

(czytaj więcej)
14 czerwca 2024 1

Młodzież przystąpiła do bierzmowania. Uroczystość w parafii pw. św. Wawrzyńca

13 czerwca w parafii pw. św. Wawrzyńca w Nakle odbyło się #uroczyste nabożeństwo, w trakcie którego ordynariusz Diecezji Bydgoskiej ksiądz biskup Krzysztof Włodarczyk udzielił zgromadzonej w świątyni młodzieży sakramentu bierzmowania.

(czytaj więcej)
13 czerwca 2024 2

Wyzwania na najbliższe lata. Dyskusja na temat samorządów

13 czerwca br. w Bydgoskim Centrum Sportu odbyła się# konferencja pn.:"Mieszkaniec, samorząd, rząd – wyzwania na najbliższe lata", zorganizowana przez Wojewodę Kujawsko-Pomorskiego Michała Sztybla. Wydarzenie to stało się ważnym forum dyskusji na temat roli samorządów w Polsce, ze szczególnym uwzględnieniem województwa kujawsko-pomorskiego.

(czytaj więcej)
13 czerwca 2024 14

Ślesin ma nowego sołtysa. Mieszkańcy obawiają się nowego składowiska

W środę, 12 czerwca w Wiejskim Domu Kultury #w Ślesinie odbyło się zebranie sprawozdawczo-wyborcze tego sołectwa.

(czytaj więcej)
13 czerwca 2024 17

Nowy kierownik biura ARiMR. Zmiany w zarządzaniu

Sławomir Krainski, pełniący od 2021 roku funkcję kierownika #biura powiatowego Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa w Nakle został niemal z dnia na dzień odwołany z tego stanowiska. Powody są najwyraźniej polityczne, bowiem po wyborach parlamentarnych w październiku ubiegłego roku kierownictwo biur ARiMR w niemal całym kraju zmieniło się.

(czytaj więcej)
13 czerwca 2024 0

Rozbrzmiały sygnały wozu bojowego. Oddali hołd żołnierzowi

W dniu wczorajszym OSP Rynarzewo dołączyła do# innych służb mundurowych i punktualnie o godzinie 12:00 rozbrzmiały sygnały naszego wozu bojowego.

(czytaj więcej)
0

Wspólne ćwiczenia przeciwkryzysowe. Współdziałanie służb

16 czerwca 2024 r. 8 Kujawsko-Pomorska Brygada# Obrony Terytorialnej szkoliła się wspólnie z Państwową i Ochotniczą Strażą Pożarną. Celem ćwiczeń w miejscowości Wielgie było zgrywanie działań służb w ramach zarządzania kryzysowego na wypadek klęski żywiołowej. W działaniach uczestniczyli przedstawiciele samorządu lokalnego razem z Wójtem Gminy.

(czytaj więcej)
0

Dwudziesta szósta wędrówka. Na uczestników czekał pyszny posiłek

Dzisiejszą wędrówkę w większości maszerowaliśmy w korycie #Rokitki. 20 uczestników rozpoczęło wędrówkę a 19 ukończyło. Jedna osoba musiała się wycofać ze względu na rozklejenie się obuwia.

(czytaj więcej)
0

"Edukacja z wojskiem". W zajęciach uczestniczyło blisko 4000 uczniów

W pierwszym miesiącu pilotażowego programu# „Edukacja z wojskiem” w województwie kujawsko- pomorskim w zajęciach uczestniczyło blisko 4000 uczniów. Przez 4 tygodnie zaangażowanych w szkolenie było 40 żołnierzy z 9 jednostek wojskowych z naszego województwa.

(czytaj więcej)