Dziś mamy 18 czerwca 2024, wtorek, imieniny obchodzą:

11 czerwca 2024

Z wizytą w Alpakowym Ogrodzie. Zabawy, konkursy i warsztaty

fot. Szkoła Podstawowa im. Jana Czochralskiego w Kcyni

fot. Szkoła Podstawowa im. Jana Czochralskiego w Kcyni

3 czerwca klasa 2a i 1b ze Szkoły Podstawowej# im. Jana Czochralskiego w Kcyni pod opieką p. D. Żyto, p. A. Różańskiej, p. A. Modlińskiej oraz p. A. Miszewskiej odwiedziła Alpakowy Ogród w Starym Jarużynie.

Uczniowie poznali zwierzęta gospodarkie, między innymi króliki, kozy, owieczki, alpaki. Dzieci dowiedziały się dużo o życiu zwierząt, zobaczyły także piękne, kolorowe papugi. Miały możliwość nakarmienia zwierząt, a niektóre z nich nawet dały się poprzytulać. Dzieci brały udział w zabawach, grach i konkursach, oraz warsztatach: samodzielnie wykonywali zawieszkę: Alpakę. Podczas spotkania dzieci uczyły się szacunku i empatii do zwierząt. Na koniec naszej wyprawy otrzymaliśmy pyszna watę cukrową oraz dyplomy za aktywny udział w spotkaniu z Alpakami.

Materiał: Daria Żyto / Szkoła Podstawowa im. Jana Czochralskiego w Kcyni

Autorka nie wyraża zgody na komentowanie artykułu.

Oceń artykuł: 0 1

Czytaj również

udostępnij na FB
0

Wspólne ćwiczenia przeciwkryzysowe. Współdziałanie służb

16 czerwca 2024 r. 8 Kujawsko-Pomorska Brygada# Obrony Terytorialnej szkoliła się wspólnie z Państwową i Ochotniczą Strażą Pożarną. Celem ćwiczeń w miejscowości Wielgie było zgrywanie działań służb w ramach zarządzania kryzysowego na wypadek klęski żywiołowej. W działaniach uczestniczyli przedstawiciele samorządu lokalnego razem z Wójtem Gminy.

(czytaj więcej)
0

Dwudziesta szósta wędrówka. Na uczestników czekał pyszny posiłek

Dzisiejszą wędrówkę w większości maszerowaliśmy w korycie #Rokitki. 20 uczestników rozpoczęło wędrówkę a 19 ukończyło. Jedna osoba musiała się wycofać ze względu na rozklejenie się obuwia.

(czytaj więcej)
0

"Edukacja z wojskiem". W zajęciach uczestniczyło blisko 4000 uczniów

W pierwszym miesiącu pilotażowego programu# „Edukacja z wojskiem” w województwie kujawsko- pomorskim w zajęciach uczestniczyło blisko 4000 uczniów. Przez 4 tygodnie zaangażowanych w szkolenie było 40 żołnierzy z 9 jednostek wojskowych z naszego województwa.

(czytaj więcej)