Dziś mamy 13 grudnia 2017, środa, imieniny obchodzą:

Ogłoszenia i komunikaty

12 grudnia 2017 0

Lubisz grać w szachy i warcaby? Weź udział w świątecznym turnieju

Szubiński Dom Kultury organizuje świąteczny turniej szachowo-warcabowy, który odbędzie się w # niedzielę 17 grudnia. Szczegółowe informacje na plakacie.

(czytaj więcej)
12 grudnia 2017 0

III Turniej tenisa stołowego. Trwają zapisy

W sobotę, 17 grudnia w Kcyni odbędzie się III turniej w ramach Grand Prix w tenisie stołowym. # Szczegółowe informacje znajdują się na plakacie.

(czytaj więcej)
12 grudnia 2017 0

Choinki, choineczki... Świetlica i biblioteka organizują konkurs plastyczny

Świetlica Wiejska i Biblioteka Publiczna w Rynarzewie zapraszają #wszystkie dzieci do udziału w konkursie plastycznym pn. ,,Choinki, choineczki”.

(czytaj więcej)
11 grudnia 2017 0

Zbierasz znaczki lub inne przedmioty? Muzeum poszukuje kolekcjonerów

Muzeum Ziemi Szubińskiej zaprasza kolekcjonerów z terenu Szubina i ziemi #szubińskiej do współtworzenia wystawy związanej z pasją do gromadzenia przedmiotów.

(czytaj więcej)
11 grudnia 2017 0

Chcesz zagrać w piłkę siatkową? Klub Turystyki „Noteć” organizuje zajęcia

Klub Turystyki „Noteć” serdecznie zaprasza do udziału w zajęciach gry piłki siatkowej.

(czytaj więcej)
09 grudnia 2017 3

ŚDS ma nowego kierownika. Stanowisko objął Jerzy Dubiel

W listopadzie Powiat Nakielski ogłosił konkurs na stanowisko kierownika Środowiskowego #Domu Samopomocy w Nakle. Kandydaci musieli spełnić szereg kryteriów.

(czytaj więcej)
09 grudnia 2017 2

Finał WOŚP zbliża się wielkimi krokami. Trwają przygotowania

Sztaby Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy w całej Polsce i nie tylko przygotowują się #do finału, który odbędzie się 14 stycznia. Środki pozyskiwane będą „dla wyrównania szans w leczeniu noworodków”.

(czytaj więcej)
09 grudnia 2017 114

Nakło gościło już kilku wykonawców. Kto powinien być następny? (sonda)

Do wakacyjnej imprezy pn. „Przystań w kolorze blue” zostało jeszcze dużo czasu. Jednak #organizator, czyli Starostwo Powiatowe w Nakle, już rozpoczęło przygotowania do kolejnej odsłony tego cieszącego się dużym zainteresowaniem wydarzenia. Kogo tym razem chcielibyście zobaczyć i usłyszeć?

(czytaj więcej)
09 grudnia 2017 0

Propozycja na niedzielne popołudnie. Zaplanowano szereg atrakcji

W niedzielę, 10 grudnia w sali sportowej Zespołu Szkół Technicznych w Kcyni odbędzie #się akcja charytatywna na rzecz Kliniki Pediatrii, Hematologii i Onkologii szpitala im. A. Jurasza w Bydgoszczy. Z pomocą spieszą strażacy i orkiestra dęta OSP Kcynia.

(czytaj więcej)
09 grudnia 2017 0

„Z Kuferka Babuni” po raz dziesiąty. W niedzielę poznamy laureatów

Przed nami już X edycja Powiatowo-Gminnego Konkursu Rękodzieła „Z Kuferka Babuni”. W tym #roku tematem przewodnim będą „Świąteczne Inspiracje”.

(czytaj więcej)
09 grudnia 2017 1

Kolejny dyżur telefoniczny. Zobacz, na jakie pytania odpowie ekspert

Na kolejny dyżur telefoniczny z ekspertami ZUS zapraszamy we wtorek, 12 #grudnia w godzinach od 09:00 do 12:00 pod numerem telefonu 52 34 18 124.

(czytaj więcej)
09 grudnia 2017 12

Fundacja „Salus Homini” dziękuje radnym. Na sesji zebrano prawie 300 zł

Dzięki ogromnemu zaangażowaniu Pana Pawła Wiśniewskiego 30 listopada na sesji #Rady Miejskiej zebrano 287,50 zł.

(czytaj więcej)
08 grudnia 2017 0

W 36. rocznicę w Potulicach. Sprawdź program obchodów

W ramach kujawsko-pomorskich obchodów 36. rocznicy wprowadzenia w Polsce stanu #wojennego, jednym z miejsc uroczystości będą Potulice.

(czytaj więcej)
08 grudnia 2017 0

Spotkanie wigilijne dla wszystkich. W programie poczęstunek i śpiewanie kolęd

Świetlica wiejska, Koło Gospodyń, Sołtys i proboszcz parafii w Rynarzewie zapraszają #na „Spotkanie wigilijne dla wszystkich”, które odbędzie się w niedzielę 17 grudnia o godz. 15.30 na placu przy świetlicy w Rynarzewie.

(czytaj więcej)
08 grudnia 2017 1

Tlenek węgla to cichy zabójca. Sprawdź, jak uniknąć zaczadzenia

Komenda Powiatowa Państwowej Straży Pożarnej w Nakle n/Not. przestrzega przed #niewłaściwym użytkowaniem systemów grzewczych w obiektach mieszkalnych.

(czytaj więcej)
07 grudnia 2017 6

13. grudnia będą utrudnienia w ruchu. Sprawdź szczegóły

W związku z obchodami 36. rocznicy wprowadzenia stanu wojennego # 13 grudnia br. (środa) zamknięta zostanie ulica Wyzwolenia przy Placu Kościelnym w Szubinie.

(czytaj więcej)
07 grudnia 2017 27

Straż Miejska kolejny raz apeluje. Nie spalaj śmieci w piecu domowym!

W okresie jesienno-zimowym każdy z nas odczuwa pogarszającą się jakość powietrza, którym # oddychamy. W znacznej mierze odpowiada za to tzw. niska emisyjność czyli emisja pochodząca ze spalania paliw stałych oraz śmieci w piecach, kominkach i kotłach.

(czytaj więcej)
07 grudnia 2017 9

Zaginął Zenon Wiśniewski. Policja prowadzi poszukiwania

Zenon Wiśniewski lat 70, mieszkaniec Białowieży. Wyszedł z domu 5 grudnia br. około # godziny 9:00.

(czytaj więcej)
07 grudnia 2017 12

Ofiarom stanu wojennego. 13 grudnia zapal Światło Wolności

Od kilku lat Instytut Pamięci Narodowej organizuje ogólnopolską akcję #społeczno-edukacyjną „Ofiarom stanu wojennego. Zapal Światło Wolności”.

(czytaj więcej)
07 grudnia 2017 0

Ozdoby, przysmaki, atrakcje i nie tylko. Przed nami Świąteczny Jarmark Krajeński

Drodzy Mieszkańcy Regionu, niebawem Święta Bożego Narodzenia – czas radowania #się i obdarowywania upominkami, czas spędzany z rodziną na kolędowaniu i rozsmakowywaniu się w tradycyjnych polskich potrawach.

(czytaj więcej)
07 grudnia 2017 0

Grand Prix w brydżu dobiega końca. Najlepsi otrzymają puchary i dyplomy

Zarząd Klubu Sportowego "Czarni" w Nakle nad Notecią informuje, iż w dniu #15 grudnia 2017 r o godz. 18.00 w sali strzelnicy Szkoły Podstawowej Nr 4 w Nakle nad Notecią nastąpi uroczyste wręczenie pucharów jak i okolicznościowych dyplomów dla najlepszych brydżystów z okazji zakończenia Grand Prix Powiatu Nakielskiego roku 2017 w brydżu sportowym.

(czytaj więcej)
07 grudnia 2017 0

Womix zagra z KS STAL Grudziądz. Który zespół okaże się zwycięski?

W najbliższą sobotę Womix NTS Trójka Nakło zmierzy się u siebie z zespołem KS STAL #Grudziądz. Mecz odbędzie się w sali Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Nakle. Start o godz. 17.00. Zapraszamy kibiców!

(czytaj więcej)
06 grudnia 2017 2

Zbliża się 36. rocznica Stanu Wojennego. Tegoroczne obchody regionalne odbędą się w Szubinie

Regionalne obchody 36. rocznicy wprowadzenia Stanu Wojennego odbędą się w # Szubinie. 13 grudnia 2017 r. o godz. 12.00 nastąpi uroczyste otwarcie obchodów pod Pomnikiem Ofiar Zbrodni Hitlerowskich i Komunistycznych w latach 1939-1989 na placu Kościelnym.

(czytaj więcej)
06 grudnia 2017 0

Znaleziono czarną torbę. Zgubę można odebrać w nakielskiej komendzie

Na przystanku w miejscowości Występ została znaleziona czarna torba z zawartością. #Zgubę można odebrać w nakielskiej jednostce u dzielnicowego.

(czytaj więcej)
06 grudnia 2017 0

90. rocznica powstania nakielskiego chóru męskiego. Zaplanowano koncert i mszę

Członkowie chóru Soli Deo oraz dyrygent – Michał Gacka serdecznie zapraszają 10 #grudnia o godzinie 10:00 do kościoła p.w. św. Wawrzyńca w Nakle na koncert, a także mszę świętą oprawioną przez chór z okazji 90 rocznicy powstania nakielskiego chóru męskiego.

(czytaj więcej)
06 grudnia 2017 0

Waldemar Zyśk zaprezentuje swoje prace. To kolejna wystawa w Galerii 4

15 grudnia w Galerii 4 pokazane zostanie malarstwo olejne Waldemara #Zyśk. Wystawa będzie czynna do 22 grudnia. Więcej informacji na plakacie.

(czytaj więcej)

Fałszywe kontrole przeciwpożarowe w firmach. Oferują zakup sprzętu

Komenda Powiatowa Państwowej Straży Pożarnej w Nakle n/Not. informuje, iż otrzymuje sygnały # od firm i instytucji publicznych na terenie powiatu nakielskiego o oferowaniu zakupu sprzętu przeciwpożarowego dla danej firmy w związku z rzekomą kontrolą wykonywaną przez strażaka lub powoływaniu się na Komendę Powiatową PSP w Nakle n/Not.

(czytaj więcej)
05 grudnia 2017 0

Kolejny Mikołajkowy Turniej. Uczestnicy zagrają w szachy

9 grudnia rozegrany zostanie IV Mikołajkowy Turniej Szachowy w Kcyni, którego #organizatorem jest Gminne Centrum Kultury i Biblioteki im. Klary Prillowej. Poniżej wszystkie niezbędne informacje.

(czytaj więcej)
0

Piękna na mikołajki – oczaruj go swoim wyglądem!

Mikołajki to przede wszystkim dzień obdarowywania najbliższych podarunkami. Możesz jednak sprawić, by ukochany zapamiętał ten moment na dłużej za sprawą Twojego niebanalnego wizerunku. Zadbaj o odpowiednią stylizację oraz piękny makijaż!

(czytaj więcej)
0

Wydatki w gospodarstwach domowych. Na co wydaliśmy najwięcej pieniędzy?

Urząd Statystyczny w Bydgoszczy zebrał informacje dotyczące wydatków przeciętnych #gospodarstw domowych w województwie kujawsko-pomorskim w 2016 roku. Jak dane te różnią się od tych w roku wcześniejszym?

(czytaj więcej)
0

Świąteczne bony podarunkowe do Studia Urody Lidii Gwóźdź

Nie masz pomysłu na prezent dla kogoś bliskiego? Nasz salon proponuje zakup specjalnego zaproszenia za dowolną kwotę, na usługi w naszym gabinecie.

(czytaj więcej)
0

Jak zrobić murowany grill?

Grillowanie to jeden z przyjemniejszych sposobów na plenerowy wypoczynek. Miły czas w gronie znajomych smakuje najlepiej, gdy stoły zastawione są pieczonymi na grillu mięsami, rybami i warzywami. Na rynku znajdziemy wiele przenośnych urządzeń do grillowania, ale miłośnicy takiej formy wypoczynku z pewnością powinni pomyśleć o czymś więcej – o zbudowaniu własnego grilla. Jak to zrobić i dlaczego warto?

(czytaj więcej)