Dziś mamy 15 grudnia 2018, sobota, imieniny obchodzą:

Ogłoszenia i komunikaty

15 grudnia 2018 1

Jarmark Krajeński już jutro. Przyjdź i poczuj atmosferę świąt

W niedzielę, 15 grudnia w Ślesinie odbędzie się Krajeński Jarmark Świąteczny, na którym będzie # można zakupić karpia Ślesińskiego w promocyjnej cenie, skosztować lokalnych potraw przyrządzanych przez KGW, zakupić ozdoby własnoręcznie robione, złożyć zamówienie na catering świąteczny i wiele innych atrakcji.

(czytaj więcej)
15 grudnia 2018 0

Koncert kolęd i pastorałek. Idealna okazja do ćwiczeń przed świętami

Zespół Ingenium pod kierownictwem Jolanty Muzalewskiej, działający przy Szkole Podstawowej nr 1 w # Szubinie serdecznie zaprasza mieszkańców, przyjaciół i sympatyków zespołu na koncert kolęd i pastorałek w dniu 19.12.2018 roku o godzinie 17.00 do Muzeum Ziemi Szubińskiej.

(czytaj więcej)
15 grudnia 2018 0

Spotkanie autorskie wraz z promocją. Wspomnienie powstania wielkopolskiego

Dyrektor Powiatowej i Miejskiej Biblioteki Publicznej w Nakle nad Notecią serdecznie zaprasza na # spotkanie połączone z promocją książki „Z ludem wielkopolskim przeciw zaborcom. Wspomnienia”, które odbędzie się 10 stycznia 2019 r. Wstęp wolny.

(czytaj więcej)
14 grudnia 2018 0

"Karma wraca". Akcja zorganizowana na rzecz schroniska dla zwierząt

Ochotnicza Straż Pożarna i Orkiestra Dęta w Kcyni serdecznie zapraszają do wspólnej biesiady pod # hasłem „Karma wraca”. Podczas spotkania zbierane będą m.in. koce, kołdry, karma na rzecz schroniska dla zwierząt w Ruścu.

(czytaj więcej)
13 grudnia 2018 0

Uroczyste odsłonięcie tablicy. Będzie poświęcona Powstańcom Wielkopolskim

OSP w Dziewierzewie oraz partnerzy Stowarzyszenie „Razem dla Dziewierzewa”#, Towarzystwo Historyczne w Kcyni, Urząd Miejski w Kcyni zapraszają na uroczyste odsłonięcie tablicy poświęconej Powstańcom Wielkopolskim w 100. rocznicę odzyskania Niepodległości.

(czytaj więcej)
13 grudnia 2018 3

„Magda Steczkowska- kolędowo”. Zapraszamy do wspólnego kolędowania

Stowarzyszenie Przyjaciół Liceum w Szubinie serdecznie zaprasza# na koncert kolęd "Magda Steczkowska -kolędowo", który odbędzie się 17 grudnia 2018r. o godzinie 19:00 w Kościele pw. św. Andrzeja Boboli w Szubinie. Podczas koncertu wystąpi również zespół muzyczny Ingenium pod opieką Pani Jolanty Muzalewskiej ze Szkoły Podstawowej nr 1 w Szubinie. Niezapomniane wydarzenie, wyjątkowe miejsce, niepowtarzalna atmosfera. Przyjdź i kolęduj razem z nami.

(czytaj więcej)
13 grudnia 2018 3

II Sesja Rady Powiatu Nakielskiego. Obradowanie o projekcie budżetu

W dniu 19 grudnia 2018 roku, o godzinie 12:00 w sali konferencyjnej Przystani Powiat Nakielski, odbędzie się II Sesja # Rady Powiatu Nakielskiego. Porządek obrad podajemy w załączniku.

(czytaj więcej)
13 grudnia 2018 2

Gwiazdkowy Turniej w Fifę 16. Zapraszamy sympatyków do udziału!

Zapraszam na Gwiazdkowy Turniej w Fifę 16 o Puchar Sołtysa. Zawody przewidziane są tylko # dla osób z Paterka.

(czytaj więcej)
12 grudnia 2018 0

II Turniej Baśki. Zapraszamy chętnych do udziału w zawodach!

W dniu 15.12.2018 roku o godzinie 14.00 w Sypniewie odbędzie się II turniej Baśki w ramach Krajeńskiej Ligi Baśki. Szczegóły organizacji turnieju baska.com.pl

(czytaj więcej)
12 grudnia 2018 3

Sesja Rady Miejskiej. Radni pochylą się nad projektem budżetu

W czwartek, 13 grudnia o godz.12.00 w sali nr 1 Urzędu Miejskiego w # Kcyni odbędzie się III Sesja Rady Miejskiej w Kcyni.

(czytaj więcej)
11 grudnia 2018 0

Koncert noworoczny. W programie śpiewanie najpiękniejszych polskich kolęd

5 stycznia 2019 roku o godzinie 18.00 w Gminnym Ośrodku Kultury w Sadkach odbędzie się # koncert noworoczny.

(czytaj więcej)
11 grudnia 2018 0

Powstanie Wielkopolskie na Ziemi Szubińskiej. Przedłużenie terminu nadsyłania prac!

Rejonowa Biblioteka Publiczna w Szubinie organizuje konkurs plastyczny dla uczniów # szkół miasta i gminy Szubin pn. Powstanie Wielkopolskie na Ziemi Szubińskiej. Więcej informacji u organizatorów.

(czytaj więcej)
11 grudnia 2018 0

"Jest taki dzień". Spotkanie przy wigilijnym stole i historia cudu narodzin Jezusa

Powiatowa i Miejska Biblioteka Publiczna w Nakle i Nakielski Ośrodek Kultury serdecznie zapraszają # w sobotę 15 grudnia 2018 r. o godz. 17.00 na spotkanie przy wigilijnym stole.

(czytaj więcej)
11 grudnia 2018 0

Mistrzostwa Szubina w Warcabach Klasycznych. Zapraszamy do udziału!

Sekcja szachowo-warcabowa działająca przy Szubińskim Domu Kultury ma przyjemność zaprosić # wszystkich zainteresowanych do udziału w organizowanych 17 grudnia br. Mistrzostwach Szubina w Warcabach Klasycznych (64). Początek zawodów zaplanowany jest na godzinę 16:30 w Szubińskim Domu Kultury.

(czytaj więcej)
11 grudnia 2018 1

Rozśpiewany opłatek na Rynku. Zapraszamy mieszkańców do wspólnej zabawy

Serdecznie zapraszamy na wydarzenie, które od kilku lat wpisane jest w nakielską # tradycję przygotowań do Bożego Narodzenia.

(czytaj więcej)
10 grudnia 2018 0

Pies znaleziony w Paterku. Poszukiwany jest właściciel!

Straż Miejska w Nakle nad Notecią otrzymała kolejne zgłoszenie od mieszkańca o # błąkającym się dużym psie rasy mieszaniec o beżowo-czarnym umaszczeniu, bez nadzoru opiekuna.

(czytaj więcej)
10 grudnia 2018 0

Karnawał już blisko! NOK zaprasza do wspólnej zabawy

Już tylko tygodnie dzielą nas od karnawału, podczas którego zapraszamy na # zabawę, która odbędzie się w Nakielskim Ośrodku Kultury 26 stycznia od godziny 20:00.

(czytaj więcej)
10 grudnia 2018 0

Zimowy turniej halowej piłki nożnej. Zgłoszenia już trwają!

Zapraszamy do wzięcia udziału w Zimowym turnieju halowej piłki nożnej o puchar # Burmistrza MiG Mrocza.

(czytaj więcej)
10 grudnia 2018 0

Otwarcie szopki bożonarodzeniowej. Święta coraz bliżej

Święta coraz bliżej, wszędzie słychać świąteczne piosenki. Ten magiczny czas nie ominie # także Naszego wspaniałego miasta Mrocza.

(czytaj więcej)
09 grudnia 2018 0

Przed nami szósta kolejka NLS

W niedzielę 16 listopada, powracają rozgrywki Nakielskiej Ligi Siatkówki. Od godziny 12:00 w sali # Zespołu Szkół Żeglugi Śródlądowej odbędą się 4 spotkania w ramach 6 kolejki. Będzie to ostatnia kolejka w tym roku kalendarzowym.

(czytaj więcej)
07 grudnia 2018 0

„Ciekawość świata”. Zapraszamy do krainy świętych krów i curry

Na ostatnie w tym roku spotkanie z cyklu „Ciekawość świata” zapraszamy do kcyńskiego Urzędu# Miejskiego w dniu 13 grudnia (czwartek) o g. 17.30.

(czytaj więcej)
07 grudnia 2018 0

Znaleziono szczeniaka. Straż Gminna prosi o informacje

Straż Gminna w Sadkach prosi o informację dotyczącą szczeniaka – suczki, która została # odłowiona w miejscowości Sadki w dniu 6 grudnia 2018 r. Osoby mogące udzielić informacji proszone są o kontakt ze Strażą Gminną pod nr telefonu 523211125, 604095164 lub 728141909.

(czytaj więcej)
07 grudnia 2018 0

Kończy się nabór wolontariuszy. 27 Finał WOŚP już niedługo!

Ostatni dzień naboru wolontariuszy na 27 Finał WOŚP, który odbędzie się # 13. stycznia 2019.

(czytaj więcej)
07 grudnia 2018 0

Ostrzeżenie dla konsumentów. Wycofanie produktu znanej marki

Ostrzeżenie publiczne dotyczące żywności: Wycofanie produktu # „Precelki Chrupkie” 130 g LAJKONIK.

(czytaj więcej)
06 grudnia 2018 0

Świąteczne warsztaty origami. Przyjdź i zobacz jak to się robi

Nakielski Ośrodek Kultury zaprasza na świąteczne warsztaty origami prowadzone przez Barbarę # Furmanowicz. Warsztaty odbędą się 9 grudnia br. w holu kina w godzinach 9:00 – 12:00. materiał: Roma Janka Autor nie wyraża zgody na komentowanie artykułu

(czytaj więcej)
06 grudnia 2018 17

Apel do mieszkańców. Nie spalaj śmieci w piecu domowym

W okresie jesienno-zimowym każdy z nas odczuwa pogarszającą się jakość powietrza# którym oddychamy. W znacznej mierze odpowiada za to tzw. niska emisyjność czyli emisja pochodząca ze spalania paliw stałych oraz śmieci w piecach, kominkach i kotłach.

(czytaj więcej)
06 grudnia 2018 0

Wspólne świąteczne kolędowanie. Poczuj klimat świąt

Magia Świąt Bożego Narodzenia. To coś na co większość z nas czeka cały rok. Na tą # wspaniałą atmosferę jaka towarzyszy tym wyjątkowym dniom składa się wiele czynników.

(czytaj więcej)
06 grudnia 2018 0

Wspólne dekorowanie choinki. Akcja potrwa aż do świąt

Urząd Miasta i Gminy w Mroczy zaprasza wszystkich mieszkańców do wspólnego # dekorowania choinki na mroteckim rynku.

(czytaj więcej)
0

Projekt łóżka producenta z Bydgoszczy w „Werandzie”

Sypialnia to jedno z najważniejszych wnętrz w domu. W tym pomieszczeniu spędzamy znaczącą część doby, w związku z czym wszystkie meble powinny być dobrze dopasowane do indywidualnych potrzeb.

(czytaj więcej)
0

Młodzi na rynku pracy w kujawsko-pomorskim. Sprawdzamy statystyki

Według Badania Aktywności Ekonomicznej Ludności (BAEL) w IV kwartale 2017 r. w #województwie kujawsko-pomorskim sytuacja ludzi młodych na rynku pracy była trudniejsza niż ogółu populacji. Grupę tę charakteryzowały niższy współczynnik aktywności zawodowej oraz wskaźnik zatrudnienia.

(czytaj więcej)
0

Jak długo żyją mieszkańcy kujawsko-pomorskiego? Zobacz statystyki

Od ostatniej dekady ubiegłego stulecia obserwowane jest w Polsce wydłużanie się #przeciętnego trwania życia we wszystkich województwach.

(czytaj więcej)
0

Jak zrobić murowany grill?

Grillowanie to jeden z przyjemniejszych sposobów na plenerowy wypoczynek. Miły czas w gronie znajomych smakuje najlepiej, gdy stoły zastawione są pieczonymi na grillu mięsami, rybami i warzywami. Na rynku znajdziemy wiele przenośnych urządzeń do grillowania, ale miłośnicy takiej formy wypoczynku z pewnością powinni pomyśleć o czymś więcej – o zbudowaniu własnego grilla. Jak to zrobić i dlaczego warto?

(czytaj więcej)