Dziś mamy 14 grudnia 2019, sobota, imieniny obchodzą:

Ogłoszenia i komunikaty

13 grudnia 2019 0

"Trzymaj formę". Konkurs wiedzy o zdrowym stylu życia

Państwowy Powiatowy Inspektor Sanitarny w Nakle nad Notecią informuje, że trwa # rejestracja on-line do IX edycji konkursu wiedzy o zdrowym stylu życiu „Trzymaj formę!”.

(czytaj więcej)
13 grudnia 2019 0

„Mały ZUS dla małych firm”. Edukacyjny wtorek z ZUS

Prowadzisz działalność gospodarczą na mniejszą skalę? Chcesz skorzystać z # „Małego ZUS” i zapłacić niższe składki na ubezpieczenia społeczne? Zadzwoń i dowiedz się więcej.

(czytaj więcej)
13 grudnia 2019 0

Jeden z najlepszych dni w roku. Niezwykły gość zawita do Nakła

To zdecydowanie jeden z ulubionych dni w roku dla wszystkich dzieci i nie # tylko. Już w najbliższą niedzielę spotkamy się na Rynku w Nakle nad Notecią.

(czytaj więcej)
13 grudnia 2019 0

„Sobota z paszportami”. Możliwość złożenia wniosków paszportowych

W najbliższą sobotę, 14 grudnia, Kujawsko-Pomorski Urząd Wojewódzki organizuje # „Sobotę z paszportami”. Mieszkańcy mogą w tym dniu złożyć wnioski paszportowe w Bydgoszczy, Toruniu, Włocławku i Grudziądzu.

(czytaj więcej)
13 grudnia 2019 0

MikoJarmark coraz bliżej. Będą zmiany w organizacji ruchu

Szubiński Dom Kultury informuje, że w związku z organizacją # jarmarku bożonarodzeniowego „MikoJarmark na rynku z Szubińskim Domem Kultury” w dniu 14 grudnia 2019 r. w godzinach od 12:00 do 20:00 wyłączona z ruchu kołowego będzie ulica Rynek w Szubinie.

(czytaj więcej)
13 grudnia 2019 3

Ostrzeżenie meteorologiczne. Prognozuje się wystąpienie gołoledzi

Gminne Centrum Zarządzania Kryzysowego w Nakle nad Notecią na # podstawie Biura Meteorologicznych Prognoz Morskich w Gdyni (źródło informacji IMGW – PIB), informuje że na terenie powiatu nakielskiego w dniu 13.12.2019 r. od godz. 00:00 do godz. 10:00.

(czytaj więcej)
12 grudnia 2019 0

Święta tuż tuż. Muzeum zaprasza na wyjątkowy koncert

Muzeum Ziemi Szubińskiej im. Zenona Erdmanna oraz Zespół Wokalny # "INGENIUM" pod kierunkiem Jolanty Muzalewskiej zaprasza na koncert świąteczny pt. "POCZUJ MAGIĘ ŚWIĄT".

(czytaj więcej)
12 grudnia 2019 1

XVI Sesja Rady Gminy Sadki. Co znalazło się w porządku obrad?

XVI Sesja Rady Gminy Sadki odbędzie się 19 grudnia 2019 r., o godz. 11:00 w # sali nr 1 Gminnego Centrum Administracyjno - Kulturalnego w Sadkach.

(czytaj więcej)
12 grudnia 2019 0

Najpiękniejsza ozdoba choinkowa. Konkurs trwa do 15 grudnia

Stowarzyszenie „Partnerstwo dla Krajny i Pałuk” oraz członkowie # Ekomuzeum Doliny Noteci zapraszają dzieci oraz osoby niepełnosprawne do wzięcia udziału w konkursie na najpiękniejszą ozdobę choinkową.

(czytaj więcej)
12 grudnia 2019 3

Ogólnopolska akcja "SMOG". Policjanci prowadzą działania

Dziś, 12 grudnia 2019 r., w całym kraju policjanci ruchu drogowego prowadzą kolejne # działania kontrolno-prewencyjne pod nazwą „SMOG”. Funkcjonariusze będą również reagowali na wszystkie inne wykroczenia drogowe popełnione przez uczestników ruchu drogowego.

(czytaj więcej)
12 grudnia 2019 3

XV sesja Rady Powiatu Nakielskiego. Przedstawiamy porządek obrad

W dniu 18 grudnia 2019 roku o godzinie 12:00 w Sali konferencyjnej # Przystani Powiat Nakielski w Nakle odbędzie się XV sesja Rady Powiatu Nakielskiego.

(czytaj więcej)
12 grudnia 2019 1

Ostrzeżenie dla konsumentów. Wycofano wino z obrotu

Wycofanie z obrotu wina pn. Feind Balaton # Rosé Cuvée, 0,75 l.

(czytaj więcej)
11 grudnia 2019 0

JRS w Kowalewku organizuje zawody na strzelnicy. Sprawdź szczegóły

Zapraszamy strzelców oraz wszystkich sympatyków strzelectwa do wzięcia udziału #w otwartych zawodach strzeleckich, które odbędą się w sobotę 14 grudnia o godzinie 10.00 na strzelnicy w Kowalewku.

(czytaj więcej)
11 grudnia 2019 0

Straż Miejska odłowiła psa. Teraz prosi o informacje

Straż Gminna w Sadkach prosi o informacje dotyczące psa, który został odłowiony #w miejscowości Radzicz w dniu 11 grudnia 2019 r.

(czytaj więcej)
10 grudnia 2019 0

Jak w dawnej Polsce obchodzono Boże Narodzenie? Zapraszamy na gawędę

Powiatowa i Miejska Biblioteka Publiczna – Filia w Trzeciewnicy, Sołtys i Rada Sołecka #zapraszają na gawędę pt. „Jak w dawnej Polsce obchodzono Boże Narodzenie” Pani Małgorzaty Jarocińskiej.

(czytaj więcej)
10 grudnia 2019 0

Dyżur ekspercki ZUS. Będzie można zapytać o 500+ i zasiłek chorobowy

11 grudnia w godz. 10.00-13.00 pracownicy bydgoskiego oddziału ZUS udzielać będą #porad w siedzibie Kujawsko-Pomorskiego Oddziału Wojewódzkiego NFZ przy ul. Łomżyńskiej 33.

(czytaj więcej)
09 grudnia 2019 0

Udało się uzbierać ponad 2800 zł. "Jesteśmy dumni, że mogliśmy pomóc"

2820 zł - tyle udało się zebrać grupie społeczników pod przewodnictwem #P. Hanny Zamroczyńskiej w ramach zbiórki publicznej na operację wzroku Doroty Piękoś.

(czytaj więcej)
09 grudnia 2019 0

Awaria sieci wodociągowej. Wystąpi czasowa przerwa w dostawie wody

Zakład Gospodarki Komunalnej i Mieszkaniowej w Kcyni Sp. z o.o. uprzejmie informuje, #że w związku z naprawą awarii sieci wodociągowej nastąpi czasowa przerwa w dostawie wody w dniu 10 grudnia br. w godzinach od 8.00 do usunięcia awarii.

(czytaj więcej)
08 grudnia 2019 0

II edycja MikoJarmarku. Organizatorzy przygotowali wiele atrakcji

14 grudnia zapraszamy na organizowany po raz drugi MikoJarmark z # Szubińskim Domem Kultury. Rozpocznie się on o godzinie 15.00 na rynku w Szubinie. Tegorocznemu świątecznemu jarmarkowi towarzyszyć będą liczne atrakcje, tak aby każdy znalazł coś dla siebie.

(czytaj więcej)
07 grudnia 2019 0

Pomoc dla rodaków mieszkających na Białorusi. Odbędzie się zbiórka

Komitet Prawa i Sprawiedliwość w Nakle nad Notecią organizuje pomoc świąteczną dla # naszych rodaków mieszkających na Białorusi.

(czytaj więcej)
07 grudnia 2019 0

Nocny Turniej Mikołajkowy. Rywalizować będą brydżyści

Ognisko TKKF Instalator Pelikan w Szubinie zaprasza wszystkich sympatyków # brydża sportowego na Nocny Mikołajkowy Turniej Brydża Sportowego, który odbędzie się 7 grudnia 2019 roku w Szubinie ul. Mostowa 14 godz. 19.00.

(czytaj więcej)
07 grudnia 2019 0

Pieczenie i ozdabianie pierników. Warsztaty dla dzieci już dzisiaj!

Sołtys Trzeciewnicy, Powiatowa i Miejska Biblioteka Publiczna w Nakle – Filia w Trzeciewnicy oraz # Koło Gospodyń Wiejskich w Trzeciewnicy serdecznie zapraszają dzieci na warsztaty pieczenia i zdobienia pierników, które odbędą się w sobotę 7 grudnia o godz. 15.00 w Centrum Ekologiczno- Kulturalnym. Wstęp wolny, zapraszamy wszystkich chętnych!

(czytaj więcej)
07 grudnia 2019 0

Poszukiwany właściciel psa. Straż Miejska prosi o pomoc

Straż Miejska w Nakle nad Notecią otrzymała kolejne zgłoszenie od # mieszkańca o psie rasy Jamnik krótkowłosy o brązowym umaszczeniu z zieloną obrożą na szyi bez nadzoru opiekuna.

(czytaj więcej)
06 grudnia 2019 0

Święta to też czas akcji charytatywnych. Zaplanowano kiermasze i koncerty

Zbliżający się czas świąt Bożego Narodzenia obfituje też w różne akcje, które #odbywają się na terenie gminy Kcynia.

(czytaj więcej)
06 grudnia 2019 0

Mikołajkowe imprezy sportowe w Kcyni. Sprawdź szczegóły

W najbliższą niedzielę w Kcyni odbędą się Mikołajkowe Zawody #Strzeleckie i Mikołajkowy Deblowy Turniej Tenisa Ziemnego. Szczegóły na plakatach.

(czytaj więcej)
06 grudnia 2019 0

Pokazy, kolędowanie i tradycyjne wyroby. Świąteczny Jarmark Krajeński tuż tuż

Stowarzyszenie „Partnerstwo dla Krajny i Pałuk” oraz Ekomuzeum Doliny Noteci #po raz czwarty zapraszają wszystkie osoby pragnące poczuć magię świąt na Jarmark Krajeński, który odbędzie się 15 grudnia w godzinach 10.00-16.00 w Zajeździe WiK w Ślesinie.

(czytaj więcej)
05 grudnia 2019 0

Koncert na podsumowanie roku. Wystąpi Orkiestra Campanella z Cekcyna

W styczniu Kcynię ponownie odwiedzi Orkiestra Campanella z Cekcyna.

(czytaj więcej)
05 grudnia 2019 1

Inwestycja w bezpieczeństwo. Czujka może uratować nam życie

W świetle ostatnich zdarzeń zaistniałych na terenie Polski (Szczyrk) jak również na terenie #powiatu nakielskiego (Nakło nad Notecią, Mrocza) Powiatowe Centrum Zarządzania Kryzysowego w trosce o bezpieczeństwo mieszkańców apeluje o rozważenie zamontowania w domach czujek: stężenia gazu palnego (sieciowego, propanu-butanu z butli) oraz tlenku węgla (czadu).

(czytaj więcej)
0

Czekasz na paczkę od Mikołaja? Odbierz ją z mObywatelem

W emocjach i przedświątecznej gorączce można zapomnieć o wielu sprawach, a na pewno o # dowodzie osobistym. Pamiętajcie: idąc na pocztę po odbiór paczek z prezentami wystarczy telefon z aplikacją mObywatel.

(czytaj więcej)
0

Waga dziecka w pierwszych miesiącach życia. Sprawdź, na co zwrócić uwagę

To, ile niemowlę waży, potrafi powiedzieć bardzo wiele o stanie jego zdrowia i o tym, #czy rozwój maluszka przebiega prawidłowo. Dlatego chcąc w porę zapobiegać ewentualnym problemom zdrowotnym dziecka tak ważne jest, żeby systematycznie kontrolować jego wagę. Porad udziela położna Renata Lustyk, ambasadorka kampanii „Położna na medal”.

(czytaj więcej)
0

Przedświąteczne podróże. O czym pamiętać, lecąc pierwszy raz samolotem?

Okres świąteczno-noworoczny to czas lotniczego szczytu # pasażerskiego. Podróżujemy zarówno do naszych rodzin, jak i na wypoczynek w egzotyczne zakątki świata.

(czytaj więcej)
0

Święta z kredytem lub pożyczką? Na co warto zwrócić uwagę

Okres świąteczno-noworoczny oznacza dla wielu osób spotkania z # rodziną, przyjaciółmi i znajomymi.

(czytaj więcej)