Dziś mamy 22 października 2019, wtorek, imieniny obchodzą:

Ogłoszenia i komunikaty

21 października 2019 0

XII Sesja Rady Miejskiej w Mroczy. Przedstawiamy porządek obrad

Przewodniczący Rady Miejskiej w Mroczy informuje, że XII Sesja Rady Miejskiej w # Mroczy odbędzie się w dniu 25 października 2019 r. (piątek), o godz. 10.00 w Sali Konferencyjnej Urzędu Miasta i Gminy w Mroczy.

(czytaj więcej)
21 października 2019 0

"Lecą gąski do książki”. Konkurs plastyczny dla dzieci

Nasza akcja Kujawsko-Pomorska gęsina na świętego Marcina” to również konkursy # dla mieszkańców. Jednym z nich jest cieszący się zawsze ogromnym zainteresowaniem konkurs plastyczny dla dzieci z atrakcyjnymi nagrodami. Dziś publikujemy zasady jego tegorocznej odsłony.

(czytaj więcej)
21 października 2019 0

"Kamień milowy" dla prof. Jana Czochralskiego. Uroczystości w Kcyni

W listopadzie czeka Kcynię wydarzenie w związku z przyznaniem # prof. Janowi Czochralskiemu i jego odkryciu prestiżowego wyróżnienia jakim jest MILESTONE (kamień milowy).

(czytaj więcej)
21 października 2019 4

Uwaga kierowcy! Remont drogi nr 5 pod Bydgoszczą

Od 23 - 29.10.2019 rozpocznie się remont cząstkowy nawierzchni # istniejącej drogi krajowej nr 5 – [ na wysokości budowanej drogi S-5 Białe Błota-Szubin (przyp. na S5 trwa obecnie przetarg na dokończenie prac)].

(czytaj więcej)
21 października 2019 0

"Szkockie opowieści". Spotkanie z Szymonem Springerem

Biblioteka Publiczna w Szubinie zaprasza na spotkanie z # Szymonem Springerem, które odbędzie się 25 października 2019 roku o godzinie 18:00.

(czytaj więcej)
21 października 2019 0

Nakielska Liga Pływania 2019. Zaproszenie na zawody pływackie

Uczniowski Klub Sportowy CZWÓRKA NAKŁO zaprasza uczniów # szkół podstawowych oraz ponadpodstawowych powiatu nakielskiego do udziału w zawodach pływackich Nakielska Liga Pływania 2019.

(czytaj więcej)
21 października 2019 0

Odłowiono psa w Radziczu. Straż Gminna poszukuje właściciela

Straż Gminna w Sadkach prosi o informacje dotyczące psa, który został odłowiony w # miejscowości Radzicz w dniu 19 października 2019 r.

(czytaj więcej)
20 października 2019 1

Pierwszy mecz w sezonie. NTS zmierzy się z Chemikiem Bydgoszcz

W niedzielę juniorzy NTS Trójka Nakło zagrają swoje pierwsze spotkanie w sezonie 2019/2020 w lidze wojewódzkiej juniorów.

(czytaj więcej)
19 października 2019 0

Herbatniki wycofane z obrotu. Masz je w domu, nie jedz!

Główny Inspektorat Sanitarny poinformował, że firma Jeronimo Martins wycofała ze sklepów sieci Biedronka jedną partię ciasteczek maślano-kakaowych z dodatkiem czekolady.

(czytaj więcej)
19 października 2019 0

XXI Turniej Piłki Siatkowej Nauczycieli. Zawody już dzisiaj!

Zespół Obsługi Oświaty i Rekreacji w Nakle nad Notecią oraz # Zespół Szkół Żeglugi Śródlądowej im. kmdr. Bolesława Romanowskiego w Nakle nad Notecią serdecznie zapraszają na XXI Turniej Piłki Siatkowej Nauczycieli im. Łucjana Dombka z okazji Dnia Edukacji Narodowej.

(czytaj więcej)
18 października 2019 0

Masz pytania do ZUS? Zadzwoń w najbliższy wtorek

trzymałeś pismo z ZUS o rozliczeniu dokonanych wpłat? Składałeś korekty deklaracji rozliczeniowych i zmieniło Ci się saldo na koncie?

(czytaj więcej)
18 października 2019 0

Rowerowy Rajd Niepodległości. Chętni mogą sie zgłaszać

Serdecznie zapraszamy do wzięcia udziału w 11 Nakielskim Rowerowym Rajdzie Niepodległości, który odbędzie się 11 listopada 2019 r.

(czytaj więcej)
18 października 2019 3

Kto zgubił klucze na Hubertusie? Właściciel poszukiwany

W niedzielę 13 października 2019 r. podczas Święta Myśliwych Hubertus, które odbywało się na Przystani w Nakle, znaleziono pęk kluczy z brelokiem.

(czytaj więcej)
18 października 2019 5

Zaginęła suczka. Właścicielka prosi o pomoc

17 października około południa w lasach w Gromadnie (kujawsko-pomorskie) zaginęła suczka. Wystraszyła się# wystrzału i pobiegła w głąb lasu. Fanta jest łagodny, średniej wielkości psem (12 kg), ale bardzo nieufnym ze względu na swoje wcześniejsze doświadczenia. Boi się wystrzałów, głośnych dźwięków i dużych psów. Ma na sobie charakterystyczną żółtą, neonową obrożę. Właścicielka suczki prosi o kontakt pod nr tel. 604-247-478

(czytaj więcej)
17 października 2019 0

Energiczny i przyjazny piesek szuka domu. Możesz go przygarnąć

Uroczy piesek rasy mieszaniec o niewielkich gabarytach szuka właściciela – został #wyłapany na terenie miejscowości Dąbrówka Słupska.

(czytaj więcej)
17 października 2019 0

Podziękowania dla wyborców. Za oddany głos i spotkania

Dziękuję serdecznie wszystkim, którzy oddali na mnie swój głos w wyborach.# Dziękuję za wiele wspaniałych spotkań, rozmów, cennych wniosków i spostrzeżeń dotyczących dalszego rozwoju zarówno Bydgoszczy jak i miejscowości , które odwiedziłam w kampanii wyborczej w naszym regionie. To cenne zdobyte doświadczenie, które z pewnością wykorzystam w dalszej działalności na rzecz mieszkańców. Dlatego też przez kolejne 4 lata będę pracować dla Państwa i mam nadzieję - przy Państwa udziale i wsparciu. Dziękuję Grażyna Szabelska Autor nie wyraża zgody na komentowanie artykułu.

(czytaj więcej)
17 października 2019 1

Już 20 października. Korekta rozkładu jazdy na kolei

W niedzielę, 20 października zostanie wprowadzona ostatnia w tym roku korekta rozkładu jazdy pociągów.

(czytaj więcej)
17 października 2019 0

Puchar Polski. Zapraszamy wszystkich miłośników Steel Darta

Już w najbliższą sobotę 19.10.2019r. zapraszamy wszystkich miłośników gry w darta do nakielskiej Taverny na turniej Pucharu Polski w Steel Darcie pod patronatem Burmistrza Miasta i Gminy Nakło n/Not.

(czytaj więcej)
17 października 2019 0

Plejada gwiazd w Mroczy. Już w listopadzie!

Niespełna miesiąc pozostał do wydarzenia podczas którego zaprezentuje się plejada gwiazd.# Już 10 listopada w Hali Widowiskowo-Sportowej w Mroczy wystąpi Stanisław Soyka z zespołem, a gościnnie na trąbce zagra Antoni Gralak.

(czytaj więcej)
17 października 2019 1

Bezpłatne badania bioderek u niemowlaków. Już od 1 listopada!

Rodzice, którzy chcą wykonać badania bioderek u swoich maluchów, od 1 listopada br.# mogą to zrobić w poradniach ortopedycznych prowadzonych przez Nowy Szpital w Nakle i Szubinie . Badania będą dostępne bezpłatnie - w ramach kontraktu z NFZ.

(czytaj więcej)
16 października 2019 1

Remont przepustu w Mroczy. Ulica Łąkowa będzie zamknięta

Urząd Miasta i Gminy informuje, że w dniu 17 października 2019r., w związku z # remontem przepustu, zostanie zamknięta droga gminna nr 090170C - ul. Łąkowa.

(czytaj więcej)
16 października 2019 0

„Ochrona środowiska w gospodarstwie rolnym”. Trwają zapisy na szkolenie

Kujawsko-Pomorski Ośrodek Doradztwa Rolniczego w Minikowie oraz # Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Toruniu zapraszają na szkolenie w zakresie gospodarki odpadami powstającymi w gospodarstwie rolnym pn. „Ochrona środowiska w gospodarstwie rolnym” które odbędzie się 24 października 2019 r. od godz. 10.00 w Kujawsko-Pomorskim Ośrodku Doradztwa Rolniczego w Minikowie, budynek C.

(czytaj więcej)
16 października 2019 0

20-lecie pracy artystycznej Jana Makowieckiego. Odbędzie się wernisaż

Szubiński Dom Kultury zaprasza na wernisaż wystawy # "Widziane. 20-lecie pracy artystycznej Jana Makowieckiego", która będzie miała miejsce w Szubińskim Domu Kultury 7 listopada (czwartek) o godzinie 18:30.

(czytaj więcej)
16 października 2019 0

Biesiada Powstańcza w Łankowicach. KGW Młode Łanki zapraszają

26 października w Łankowicach odbędzie się # "Biesiada powstańcza z udziałem Chóru Nadzieja z Nakła nad Notecią z elementami żywej lekcji historii w wykonaniu Towarzystwo Historyczne w Kcyni".

(czytaj więcej)
16 października 2019 5

XIII sesja Rady Powiatu Nakielskiego. Porządek obrad

W dniu 23 października 2019 roku o godzinie 11:00 w sali konferencyjnej # Przystani Powiat Nakielski odbędzie się XIII sesja Rady Powiatu Nakielskiego.

(czytaj więcej)
16 października 2019 0

„Pasja, Profesja, Powołanie”. Zaproszenie na sympozjum

Powiatowa Poradnia Psychologiczno – Pedagogiczna w Nakle nad Notecią zaprasza # szkolnych doradców zawodowych, pedagogów, psychologów, specjalistów zajmujących się poradnictwem zawodowym oraz uczniów na sympozjum „PASJA, PROFESJA, POWOŁANIE”.

(czytaj więcej)
16 października 2019 0

Rusza akcja "Dar serca". Zbiórka trwa do 10 grudnia

Stowarzyszenie na Rzecz Rozwoju Wsi Sipiory i Studzienki „Sąsiedzi” zaprasza ludzi o # wielkich sercach do udziału w kolejnej akcji „Dar serca”.

(czytaj więcej)
16 października 2019 0

"Było sobie miasteczko Rynarzewo". Odbędzie się wernisaż wystawy

Muzeum Ziemi Szubińskiej im. Zenona Erdmanna zaprasza na # wernisaż wystawy „BYŁO SOBIE MIASTECZKO RYNARZEWO” z okazji 720. ROCZNICY NADANIA PRAW MIEJSKICH.

(czytaj więcej)
0

Biotyna. Dobrodziejstwo dla włosów

Biotyna, nazywana potocznie witaminą piękna, ma duży wpływ na wygląd naszych włosów, paznokci i skóry.# Regularnie dostarczana do organizmu, pełni niezwykle ważną funkcję zarówno w metabolizowaniu węglowodanów, jak i tłuszczów. Jej zadaniem jest wytwarzanie hemoglobiny, której rolą jest przenoszenie tlenu do wszystkich komórek ludzkiego ciała. Jak biotyna wpływa na stan naszych włosów i czy warto uzupełniać jej niedobór w organizmie?

(czytaj więcej)
0

Grzybobrania czas. Co powinniśmy wiedzieć?

Tylu grzybów w lasach nie było od lat i świadczy o tym fakt, że niemal każda osoba, która udała się do lasu z koszykiem, wraca z nim wypełnionym aż po brzegi grzybami.# Gorący oraz wilgotny wrzesień spowodował tym samym, że grzybiarze mają dosłownie pełne ręce roboty, jednakże oprócz pracy potrzebna jest też podstawowa wiedza związana z rozpoznawaniem grzybów jadalnych i trujących oraz świadomość, że nawet będąc w lesie można otrzymać... mandat.

(czytaj więcej)
0

Przejechał dla Zuzi granicami Polski. Warto działać

Ponad 3 tysiące kilometrów w 35 dni. Taki dystans granicami Polski przejechał na rowerze pan Andrzej Błonk w ramach zorganizowanej przez siebie akcji charytatywnej.# Zebrane w ten sposób pieniądze zasilą konto 5-letniej Zuzi, która potrzebuje ich na dalszą rehabilitację.

(czytaj więcej)