Dziś mamy 14 sierpnia 2020, piątek, imieniny obchodzą:

Ogłoszenia i komunikaty

13 sierpnia 2020 0

Konkurs Odkrywca 2020. Zgłoszenia do 9 września

W tym roku zarząd województwa po raz trzynasty wybierze# osoby, instytucje i firmy, które popularyzują i upowszechniają turystykę na Kujawach i Pomorzu. Na zgłoszenia w konkursie Odkrywca 2020 czekamy do 9 września.

(czytaj więcej)
13 sierpnia 2020 0

Mongolia na rowerze. Spotkanie z Arturem Wysockim

W sobotę 22 sierpnia o 19:00 będziemy gościć# podróżnika Artura Wysockiego uczestnika sztafety rowerowej wokół ziemi, człowieka, który dotarł rowerem m.in. do kręgu polarnego, Mongolii.

(czytaj więcej)
13 sierpnia 2020 0

XII Turniej Warcabów Stupolowych. Już 15 sierpnia

I LO im. Stanisława Wyspiańskiego w# Szubinie i Szubiński Dom Kultury zapraszają na XII Turniej Warcabów Stupolowych SZUBIN OPEN organizowany w ramach obchodów 100-letniej rocznicy Bitwy Warszawskiej.

(czytaj więcej)
12 sierpnia 2020 1

Obchody 100-lecia bitwy warszawskiej. Będzie msza i złożenie wiązanek

W tym roku obchody 100-lecia bitwy warszawskiej w Nakle zostaną mocno ograniczone.

(czytaj więcej)
12 sierpnia 2020 3

Piknik Strzelecki na strzelnicy w Kowalewku. Zapraszamy!

15 sierpnia od godz. 10.00 na strzelnicy w Kowalewku odbędzie się Piknik #Strzelecki z okazji Święta Wojska Polskiego. Zapraszamy!

(czytaj więcej)
12 sierpnia 2020 0

Okazja do zwiedzania wieży. Będzie otwarta w Święto Wojska Polskiego!

W najbliższą sobotę przypada Święto Wojska Polskiego. Z tej okazji mieszkańcy będą mogli #zwiedzić wieżę widokową znajdującą się w Parku im. Jana III Sobieskiego w Nakle. Obiekt będzie otwarty w godzinach 13:00-17:00.

(czytaj więcej)
12 sierpnia 2020 0

Wojna polsko-bolszewicka na Kujawach i Pomorzu. Na rynku stanie wystawa

Z okazji 100. rocznicy Bitwy Warszawskiej bydgoska Delegatura Instytutu Pamięci #Narodowej przygotowała wystawę pt.: „Wojna polsko-bolszewicka na Kujawach i Pomorzu. Za Termopile starczą Wam piersi własne…”

(czytaj więcej)
12 sierpnia 2020 1

Dzisiaj 7 przypadków zakażeń. Kilka osób tez wyzdrowiało

KPUW informuje, że w województwie kujawsko-pomorskim mamy 7 kolejnych przypadków zakażeń koronawirusem.

(czytaj więcej)
12 sierpnia 2020 0

Papryka słodka mielona wycofana. Wykryto w niej bakterię Salmonelli!

Główny Inspektorat Sanitarny informuje o wycofaniu jednej partii produktu pn. Papryka słodka #mielona, 20 g, ze względu na wykrycie obecności bakterii Salmonella.

(czytaj więcej)
11 sierpnia 2020 14

Uwaga! Zgubiono telefon w Paterku

Zagubiono telefon marki# Samsung A51 na przystanku busa 408 w Paterku około godziny 8.50. Znalazcę proszę o kontakt 798451019. Na znalazcę czeka nagroda. Zależy mi na odzyskaniu telefonu na wzgląd zdjęć moich dzieci.

(czytaj więcej)
11 sierpnia 2020 0

Święto Wojska Polskiego. Uroczystości w Szubinie

Przewodnicząca Rady Miejskiej# Anna Kijowska, Burmistrz Szubina Mariusz Piotrkowski oraz Prezes Bractwa Strzeleckiego Andrzej Kokociński zapraszają 15 sierpnia 2020 r. na uroczystość Święta Wojska Polskiego oraz 100. rocznicy zwycięskiej Bitwy Warszawskiej.

(czytaj więcej)
11 sierpnia 2020 1

Uszkodzony chodnik w Zamościu. Sołtys prosi o pomoc w ustaleniu sprawcy

Sołtys wsi Zamość zwraca się z prośbą o pomoc w ustaleniu sprawcy uszkodzenia chodnika #przy przystanku autobusowym w Zamościu na ul. Bydgoskiej (na wysokości ul. Konwaliowej).

(czytaj więcej)
11 sierpnia 2020 2

Urząd Gminy w Sadkach będzie nieczynny. Sprawdź kiedy!

Informujemy, że 17 sierpnia 2020 roku Urząd# Gminy w Sadkach będzie nieczynny.

(czytaj więcej)
11 sierpnia 2020 2

Wydano ponad 546 tys. bonów turystycznych na kwotę 468 mln zł

Polacy za pośrednictwem Platformy Usług Elektronicznych ZUS aktywowali# już ponad 546 tys. bonów turystycznych na kwotę ok. 468 mln zł. Z każdym dniem rośnie również liczba podmiotów turystycznych i organizacji pożytku publicznego, które chcą świadczyć swoje usługi w ramach bonu. Bonem można zapłacić już u ponad 14,1 tys. zarejestrowanych podmiotów turystycznych.

(czytaj więcej)
11 sierpnia 2020 0

Zostało niewiele czasu. Składanie wniosków o dodatek solidarnościowy

Sierpień to ostatni miesiąc, w którym osoby uprawnione# mogą złożyć wniosek o dodatek solidarnościowy. W województwie kujawsko-pomorskim z tej formy pomocy skorzystało już ponad 10 tys. osób. Kwota wypłaconej w regionie pomocy wynosi niemal 13,3 mln. zł.

(czytaj więcej)
11 sierpnia 2020 0

Straż Miejska poszukuje właściciela. Znaleziono królika domowego

Straż Miejska w Nakle nad Notecią otrzymała zgłoszenie, iż na# parkingu Tesco biega królik domowy.

(czytaj więcej)
11 sierpnia 2020 2

Utrudnienia na drodze powiatowej Nakło-Bydgoszcz. Trwa wycinka drzew

Zarząd dróg powiatowych informuje o utrudnieniach w ruchu na drodze powiatowej #Nakło Bydgoszcz w godzinach 8:00 do 14:00 Z powodu wycinki drzew pod ścieżkę rowerową. Utrudnienia potrwają do 23.08.2020

(czytaj więcej)
10 sierpnia 2020 0

Zawody z okazji Święta Wojska Polskiego. Burmistrz Kcyni zaprasza

Burmistrz Kcyni zaprasza do Kcyni na Zawody Strzeleckie w strzelaniu do tarczy z# karabinka pneumatycznego do 17 J z okazji obchodów Narodowego Święta Wojska Polskiego.

(czytaj więcej)
10 sierpnia 2020 2

W piątek placówki ZUS będą nieczynne. Sprawy załatwić można poprzez PUE

W piątek, 14 sierpnia sale obsługi klientów w placówkach ZUS będą nieczynne. W tym dniu nie #będzie również działało Centrum Obsługi Telefonicznej. Jeśli mamy sprawy do załatwienia w ZUS, nie zostawiajmy tego na ostatnią chwilę.– informuje Krystyna Michałek, rzecznik regionalny ZUS województwa kujawsko-pomorskiego.

(czytaj więcej)
10 sierpnia 2020 0

Korzystne przeliczenie dla rocznika 1953. Kto nie musi składać wniosku?

Ubezpieczeni urodzeni w 1953 roku doczekali się ustawy zmieniającej, wykonującej wyrok #Trybunału Konstytucyjnego z dnia 6 marca 2019 r. Mogą na jej mocy ustalić wysokość emerytury powszechnej po raz pierwszy lub ponownie przeliczyć wysokość emerytury, a także renty rodzinnej bez pomniejszania o kwoty pobranych emerytur wcześniejszych.

(czytaj więcej)
10 sierpnia 2020 0

Turniej Piłki Siatkowej Plażowej Grand Prix Kcyni. Zgłoszenia do 13 sierpnia

Burmistrz Kcyni zaprasza na Turniej Piłki Siatkowej Plażowej Grand Prix Kcyni 2020 #kategoria OPEN w ramach obchodów Narodowego Święta Wojska Polskiego. Zawody zostaną przeprowadzone na boisku do piłki siatkowej plażowej w Szkole Podstawowej w Mycielewie w dniu 15 sierpnia (sobota) 2020 r.

(czytaj więcej)
10 sierpnia 2020 5

Ponad 10 nowych zakażeń. Sprawdź dzisiejsze statystyki

KPUW informuje, że w województwie kujawsko-pomorskim mamy kolejne 12 przypadków #zakażeń koronawirusem. Wśród zakażonych są 3 osoby z Torunia, 1 z Bydgoszczy, 1 z Włocławka, 5 z powiatu włocławskiego i 2 z powiatu toruńskiego.

(czytaj więcej)
10 sierpnia 2020 0

Stowarzyszenie Krajna zaprasza na Tradycyjne Biesiady w Anielinach i Kcyni

Stowarzyszenia Krajna serdecznie zapraszam na Tradycyjne Biesiady organizowane #w sierpniu.

(czytaj więcej)
10 sierpnia 2020 0

Wyłączenia prądu w najbliższych dniach. Sprawdź, gdzie i kiedy

Poniżej zamieszczamy informacje o planowanych wyłączeniach prądu na terenie #powiatu nakielskiego.

(czytaj więcej)
10 sierpnia 2020 1

Wakacyjny Turniej Siatkówki. Drużyny zagrają na plaży w Wąsoszu

15 sierpnia na plaży w Wąsoszu odbędzie się Wakacyjny Turniej Siatkówki Plażowej o #Puchar Burmistrza Szubina. Początek o godz. 10.00.

(czytaj więcej)
10 sierpnia 2020 0

Dzisiaj znowu możemy spodziewać się burz z deszczem. Miejscami też grad

Powiatowe Centrum Zarządzania Kryzysowego w Nakle nad Notecią na podstawie danych #Instytutu Meteorologii i Gospodarki Wodnej (PIB), Biura Meteorologicznych Prognoz Morskich w Gdyni, informuje że na terenie gminy dnia 10.08.2020 r. od godz. 12:00 do godz. 21:00 prognozuje się wystąpienie burz z opadami deszczu miejscami od 20 mm do 30 mm oraz porywami wiatru do 80 km/h. Miejscami grad.

(czytaj więcej)
09 sierpnia 2020 1

Zagrają dla Celinki. Dochód przeznaczony zostanie na leczenie szubinianki

Dzisiaj o godz. 17.00 w Sanktuarium Matki Bożej Fatimskiej w Bydgoszczy odbędzie #się Koncert Charytatywny Muzyki Sakralnej, z którego dochód przeznaczony zostanie na leczenie Celinki Andrzejewskiej z Szubina. Wystąpią absolwenci Akademii Muzycznej w Bydgoszczy, związani z operą Nova. Zachęcamy do udziału!

(czytaj więcej)
09 sierpnia 2020 2

Dzisiejszy raport o koronawirusie. Mniej zakażeń niż wczoraj

Kujawsko-Pomorski Urząd Wojewódzki w Bydgoszczy podał informacje o kolejnych zakażeniach.

(czytaj więcej)
0

Postaw na grafit. Ciesz się komfortem domu niezależnie od pory roku

Eksperci są zgodni, że jedną z najbardziej opłacalnych inwestycji budowlanych#, która szybko się zwróci, jest termomodernizacja, a okres wakacyjny to świetny moment na jej przeprowadzenie.

(czytaj więcej)
0

Zrób to warzywnie! Tradycyjne dania w roślinnej odsłonie

Idealny przepis na poradzenie sobie z nudą w kuchni sprowadza się do jednego słowa: #warzywa! Mimo że plony z pól i grządek mogą wydawać się mało spektakularnym elementem dań, potrafią nieźle namieszać – zwłaszcza w tradycyjnych i znanych na wylot recepturach. Gulasz, gołąbki, spaghetti, pulpety czy curry mogą smakować wyśmienicie w warzywnej wersji bez mięsa. Zapraszamy do zielonej rewolucji w kuchniach!

(czytaj więcej)
0

Zdrowa dieta na urlopie? To proste! Wystarczy pamiętać o kilku zasadach

Wyjazdy wakacyjne rządzą się swoimi prawami, a miejsca, które odwiedzamy kuszą #rozmaitymi aromatami i smakami. Jak cieszyć się wypoczynkiem bez wyrzutów sumienia i wpływu na figurę? Swoimi radami na wakacje bez wyrzeczeń dzieli się Gaja Kuroń, ekspertka dietetyczna w Kuroniowie Diety.

(czytaj więcej)
0

Szpik kostny jest „fabryką” krwinek. Co się dzieje, gdy pojawia się nowotwór krwi?

Ludzki organizm działa jak dobrze zaprojektowane miasto, w którym każdy element ma #określoną, istotną funkcję. I tak, rolę ulic, za pomocą których odbywa się transport niezbędnych do życia produktów - pełnią żyły i tętnice. Układ kostny jest rusztowaniem dla całego ciała, ale jednocześnie konstrukcją ochronną dla narządów wewnętrznych. Poszczególne komórki to mieszkańcy - muszą być silne i zdrowe, żeby móc stale rozbudowywać i odnawiać swoje „miasto”. Tak właśnie działa zdrowy organizm. A co się dzieje, gdy pojawia się nowotwór krwi? Jaką rolę wówczas pełni szpik?

(czytaj więcej)