Dziś mamy 6 kwietnia 2020, poniedziałek, imieniny obchodzą:

Ogłoszenia i komunikaty

05 kwietnia 2020 0

Akcja szycia maseczek dla szpitala trwa. Masz maszynę? Przyłącz się!

By wspomóc służbę zdrowia, strażacy z Ochotniczej Straży Pożarnej w #Sipiorach w marcu zapoczątkowali akcję szycia maseczek ochronnych. Obecnie poszukują chętnych osób, które chcą się włączyć w pomoc.

(czytaj więcej)
05 kwietnia 2020 3

Od 9 do 14 kwietnia przerwa świąteczna w szkołach. Nie będzie zdalnych zajęć

Zajęcia w przedszkolach, szkołach i placówkach zostały zawieszone do 10 kwietnia. #W tym roku na ten czas nałożyła się wiosenna przerwa świąteczna w szkołach (od 9 do 14 kwietnia). Co to oznacza?

(czytaj więcej)
05 kwietnia 2020 5

Ministerstwo Środowisko informuje. Do lasów nie mają wstępu także myśliwi

- Pojawiające się w mediach informacje, że wprowadzony zakaz wstępu do lasów nie #obejmuje myśliwych, to nieprawda – informuje Ministerstwo Środowiska. Od 3 do 11 kwietnia myśliwi nie mogą organizować w lesie polowań ani – tak jak każdy inny obywatel – nawet przebywać w lasach.

(czytaj więcej)
04 kwietnia 2020 0

Otwarty konkurs ofert. Głównie organizacja wypoczynku letniego

31 marca burmistrz Szubina ogłosił otwarty konkurs ofert, by wesprzeć realizację #zadań publicznych w 2020 roku.

(czytaj więcej)
04 kwietnia 2020 1

Pomoc dla przedsiębiorców. Ulgi w podatku od nieruchomości

Nakielscy przedsiębiorcy najmocniej dotknięci ograniczeniami w prowadzonej #działalności gospodarczej mogą skorzystać z ulg w regulowaniu zobowiązań podatkowych z tytułu podatku od nieruchomości.

(czytaj więcej)
03 kwietnia 2020 29

Wprowadzono zakaz wstępu do lasów. Obowiązuje do 11 kwietnia

W trosce o zdrowie i bezpieczeństwo, w związku ze stanem epidemii oraz dyspozycją Premiera #RP, od 3 kwietnia do 11 kwietnia br. włącznie, Lasy Państwowe wprowadzają tymczasowy zakaz wstępu do lasu.

(czytaj więcej)
03 kwietnia 2020 0

Kolejne ostrzeżenie pogodowe. Nocą i nad ranem prognozowane są przymrozki

Powiatowe Centrum Zarządzania Kryzysowego w Nakle informuje od dnia 3 kwietnia od godziny #22.00 do #dnia 5 kwietnia do godz. 8.00 na terenie powiatu nakielskiego prognozuje się lokalnie, w nocy i wcześnie rano spadek temperatury od -2°C, a przy gruncie do -4°C. Temperatura maksymalna w ciągu dnia 10°C.

(czytaj więcej)
03 kwietnia 2020 0

Nagrody Zarządu Powiatu Nakielskiego za rok 2019 odłożone w czasie

Starostwo Powiatowe w Nakle dziękuje serdecznie wszystkim za złożone wnioski o #Nagrody Zarządu Powiatu Nakielskiego za rok 2019 w dziedzinie twórczości artystycznej, upowszechniania kultury i sztuki oraz za znaczące osiągniecia sportowe.

(czytaj więcej)
03 kwietnia 2020 0

Historia nakielskiej Ochotniczej Straży Pożarnej. Opowiada Mariusz Gratkowski

Muzeum Ziemi Krajeńskiej zaprasza do wysłuchania opowieści Mariusza Gratkowskiego #o historii nakielskiej Ochotniczej Straży Pożarnej w okresie dwudziestolecia międzywojennego.

(czytaj więcej)
02 kwietnia 2020 1

XVII sesja Rady Miejskiej w Szubinie. Obrady będą przeprowadzone zdalnie

Przewodnicząca rady Anna Kijowska informuje, iż XVII sesja Rady Miejskiej w Szubinie odbędzie się# 8 kwietnia 2020 r. (środa) o godzinie 11:00 w Urzędzie Miejskim w Szubinie przy ul. Kcyńskiej 12, sala nr 31.

(czytaj więcej)
02 kwietnia 2020 0

Program specjalny. NOK zaprasza wszystkie dzieci przed odbiorniki

Kochane dzieci! Od poniedziałku zapraszamy Was na specjalną audycję! Rusza nowy,# specjalny program #zostanwdomu.fm na częstotliwości 91,1 FM. Każdego dnia o 20:00 zapraszamy Was na spotkanie z bajką.

(czytaj więcej)
02 kwietnia 2020 0

Niskooprocentowana pożyczka. Nabór wniosków dla mikroprzedsiębiorców

Starosta Nakielski ogłasza nabór wniosków mikroprzedsiębiorców o przyznanie# niskooprocentowanej pożyczki z funduszu pracy z przeznaczeniem na pokrycie bieżących kosztów prowadzenia działalności gospodarczej w sytuacji ogłoszonego stanu epidemicznego na terytorium Polski.

(czytaj więcej)
01 kwietnia 2020 20

Jak przebiega obsługa interesantów w starostwie? Starosta informuje

Szanowni Państwo, Mieszkańcy Powiatu Nakielskiego, Klienci Starostwa Powiatowego!

(czytaj więcej)
01 kwietnia 2020 0

Kolejne zgłoszenie od mieszkańca. Pies biegał po ulicy Staszica

Straż Miejska w Nakle nad Notecią otrzymała kolejne zgłoszenie od mieszkańca o psie #(samiec) rasy mieszaniec o rudawo - brązowym umaszczeniu około 40 centymetrów w kłębie i 25 kg wagi bez nadzoru opiekuna.

(czytaj więcej)
01 kwietnia 2020 0

Prace remontowe instalacji wodociągowej. Będą utrudnienia

Komunalne Przedsiębiorstwo Wodociągów i Kanalizacji Sp. z o. o. w Nakle nad Notecią informuje, #że w dniach od 1.04.2020 r. do 30.04.2020 w godzinach 08:00 - 15:00 prowadzone będą prace remontowe instalacji wodociągowej w ul. Długiej w Nakle nad Notecią.

(czytaj więcej)
01 kwietnia 2020 0

Składanie dokumentów do ZUS. Na co należy zwrócić szczególną uwagę?

W trosce o bezpieczeństwo klientów oraz pracowników Zakładu od 16 marca br. sale obsługi #klientów w ZUS są dostępne tylko w ramach wydzielonych stref, w których klienci mogą samodzielnie składać wnioski do specjalnych skrzynek (bez kontaktu z pracownikiem). Tym samym nie ma możliwości zweryfikowania składanej dokumentacji przez pracownika Zakładu. Poniżej kilka wskazówek, na co należy zwrócić szczególną uwagę, by uniknąć postępowań wyjaśniających.

(czytaj więcej)
01 kwietnia 2020 10

Mrocza szyje maseczki. Też możesz pomóc, będąc w domu

Drodzy mieszkańcy gminy Mrocza!

(czytaj więcej)
31 marca 2020 0

10 Turniej Warcabowy Szubin Open. Rozgrywki odbędą się online

W sobotę, 4 kwietnia 2020 zapraszamy na rozgrywki online w Warcaby Stupolowe (100), które# odbędą się na stronie internetowej Kurnik. Turniej odbędzie się o godzinie 18.00. Odbędzie się 7 rund, czas gry 10 minut.

(czytaj więcej)
30 marca 2020 5

Prognozowane jest zamarzanie mokrej nawierzchni dróg i chodników

Powiatowe Centrum Zarządzania Kryzysowego w Nakle informuje, że od dnia 30 marca #od godz. 21.00 do dnia 21 marca do godz. 9.00 na terenie powiatu nakielskiego prognozuje się zamarzanie mokrej nawierzchni dróg i chodników po opadach mokrego śniegu. Temperatura minimalna – -4°C, temperatura minimalna gruntu około -6°C.

(czytaj więcej)
30 marca 2020 0

Czapki i szaliki jeszcze się przydadzą. Zapowiadany jest spadek temperatury

Powiatowe Centrum Zarządzania Kryzysowego w Nakle informuje, że od dnia 30 #marca do dnia 1 kwietnia do godz. 8.00 na terenie powiatu nakielskiego prognozuje się lokalnie spadek temperatury do -4°C, lokalnie -5°C, a przy gruncie do -6°C. Temperatura maksymalna w dzień od 3°C do 5°C.

(czytaj więcej)
30 marca 2020 0

Wielkanocna palemka dla hospicjum. Mimo trudu, fundacja nie poddaje się

Fundacja „Salus Homini” zaprasza do kwesty w Niedzielę Palmową!

(czytaj więcej)
29 marca 2020 0

Kolejna noc z przymrozkami. Rano uważajcie na drogach, bo może być ślisko

Na terenie powiatu nakielskiego przewiduje się wystąpienie przymrozków, w dodatku przez# najbliższe kilka dni. Temperatura miejscami może spaść nawet do -6°C.

(czytaj więcej)
29 marca 2020 0

Uważaj na oferty produktów chroniących przed COVID-19! Nie korzystaj z nich!

W przestrzeni publicznej, w szczególności w Internecie pojawia się coraz więcej ofert produktów o# sugerowanych właściwościach przeciwwirusowych lub chroniących przed zarażeniem SARS-Cov-2. Wiele z nich dotyczy suplementów diety. Ostrzegamy przed korzystaniem z takich ofert.

(czytaj więcej)
28 marca 2020 0

Na ul. Mickiewicza królik biegał bez opiekuna. Straż Miejska szuka właściciela

Straż Miejska w Nakle nad Notecią otrzymała kolejne zgłoszenie od mieszkańca o biegającym# króliku o czarnym umaszczeniu bez nadzoru opiekuna.

(czytaj więcej)
27 marca 2020 4

Informacja przewodniczącej Rady Miejskiej. Sesja nie odbędzie się

Rozporządzeniem Ministra Zdrowia z dnia 24 marca 2020 r. o zmianie rozporządzenia #w sprawie ogłoszenia na obszarze Rzeczypospolitej Polskiej stanu epidemii ( Dz. U. z 2020 r. poz. 522 ), wprowadzone zostały nowe ograniczenia dotyczące między innymi zakazu organizowania spotkań i zebrań.

(czytaj więcej)
26 marca 2020 0

Poszukiwany właściciel psa. Błąkał się na ul. Paderewskiego

Straż Miejska w Nakle nad Notecią poszukuje właściciela psa, który błąkał się ul. Paderewskiego# w Nakle nad Notecią.

(czytaj więcej)
26 marca 2020 0

Zmiany w kursowaniu pociągów Polregio. Śledź na bieżąco komunikaty

Drodzy Podróżni, w związku z wdrożeniem nadzwyczajnych rządowych rozwiązań mających na celu zapobieganie#, przeciwdziałanie i zwalczanie rozprzestrzeniania się choroby COVID-19 wywoływanej przez koronawirusa SARS-CoV-2, w tym decyzją o zamknięciu m.in. wszystkich placówek oświatowych, placówek kultury w tym kin i teatrów ogłoszoną 11 marca 2020 roku przez Prezesa Rady Ministrów, informujemy o wprowadzeniu ograniczeń kursowania pociągów POLREGIO.

(czytaj więcej)
26 marca 2020 12

Targi "Lato na Wsi - Święto Smaku i Tradycji" w Minikowie odwołane

Kujawsko-Pomorski Ośrodek Doradztwa Rolniczego w Minikowie poinformował, że "Targi Lato #na Wsi – Święto Smaku i Tradycji" przypadające na 9-10 maja br. nie odbędą się.

(czytaj więcej)
0

Chodź, pomaluj swój świat… na zielono. Apetyczne przepisy na Dzień Szpinaku

Świętować można z różnych okazji. Boże Narodzenie jednoznacznie kojarzy się z #czerwonym barszczem i zupą grzybową, a Wielkanoc to świetny pretekst do zajadania się żurem i jajkami na tysiąc sposobów. Kalendarz jest jednak wypełniony wieloma innymi, smakowitymi datami. Wiedzieliście, że 26 marca obchodzony jest Międzynarodowy Dzień Szpinaku? Najwyższa pora dać temu liściastemu specjałowi zielone światło w kuchni!

(czytaj więcej)
0

Co robić z dziećmi w domu? Wspólnie pieczmy słodkości!

Co robić z dzieciakami, które więcej czasu spędzają w domu? Istnieje wiele pomysłów na to, #jak w prosty i przyjemny sposób zorganizować czas, angażując także najmłodszych. Jedną z przyjemniejszych aktywności, która pozwoli nam na działanie zespołowe, jest wspólne pieczenie słodkości – a efekty, och, będą pyszne! Oto garść inspiracji na proste w przygotowaniu i smaczne wypieki, które możemy przyrządzić wspólnie z najmłodszymi.

(czytaj więcej)
0

"Odkażanie" koronawirusa po polsku. W izolacji coraz częściej sięgamy po alkohol

Butelka wódki, kilka piw i ze dwa wina – to dla żony. Będzie na zapas” – mówi, stojąc w kolejce #w monopolowym. Ale robi to także następnego dnia… Pandemia koronawirusa i związana z nią kwarantanna staje się dla wielu Polaków pułapką. W wyniku izolacji częściej sięgają po alkohol i piją znacznie większe jego ilości. Podczas gdy np. władze departamentu Aisne w północno-wschodniej Francji wydają zakaz sprzedaży alkoholu w związku z epidemią Covid-19, w Polsce sklepy monopolowe pospiesznie i na bieżąco uzupełniają braki w asortymencie.

(czytaj więcej)
0

Lepiej zapobiegać niż leczyć. Lepsza odporność dzięki zdrowym produktom

Sezon na infekcje to czas, kiedy bardziej niż zazwyczaj powinniśmy zadbać o siebie i najbliższych#. Widoczne za oknem słońce oraz malownicza wiosenna aura często usypia naszą czujność w obliczu czyhających chorób. W tym szczególnym czasie warto więc naturalnie wzmocnić odporność i skutecznie zmniejszyć ryzyko infekcji m.in. poprzez odpowiednią dietę.

(czytaj więcej)