Dziś mamy 22 września 2021, środa, imieniny obchodzą:

Ogłoszenia i komunikaty

22 września 2021 2

Noc spisowa w Mroczy. To już ostatni moment na spisanie się

25 września w budynku mroteckiego urzędu odbędzie się# noc spisowa. Wydarzenie rozpocznie się o godzinie 9.00, a zakończy o 21.00. Więcej informacji na plakacie.

(czytaj więcej)
22 września 2021 0

Ogólnopolski Dzień Głośnego Czytania. Wiele będzie się działo

Zespół Szkół im. prof. Emila Chroboczka oraz Rejonowa Biblioteka Publiczna w# Szubinie organizują wydarzenia czytelnicze w związku z Ogólnopolskim Dniem Głośnego Czytania.

(czytaj więcej)
22 września 2021 1

Strzelecki pokaz w Kowalewku. Zobacz, co zaplanowano

Zapraszamy na pokaz Sigsauer na Strzelnicę Kowalewko# 16 października. Start o godzinie 10.00

(czytaj więcej)
22 września 2021 0

Robert Gondek w Nakle. Podróżnik opowie o Zimbabwe i Malawi

Powiatowa i Miejska Biblioteka Publiczna w Nakle nad Notecią zaprasza w# czwartek, 30 września o godz. 16:30 na spotkanie z podróżnikiem Robertem Gondkiem.

(czytaj więcej)
21 września 2021 0

Poszukiwany właściciel psa. Błąkał się na ul. Wichrowe Wzgórze

Straż Miejska w Nakle nad Notecią otrzymała zgłoszenie# o błąkającym się psie o rudawym umaszczeniu bez nadzoru opiekuna przy ul. Wichrowe Wzgórze w Nakle nad Notecią.

(czytaj więcej)
21 września 2021 0

Kolejna "Ciekawość świata". Spotkanie z Michałem Worochem

Wrzesień w kalendarzu ciekawych świata oznacza obfitość.# To nie jedno, a dwa spotkania. Ostatniego dnia miesiąca zapraszamy na spotkanie z Michałem Worochem, podróżnikiem i fotografem.

(czytaj więcej)
21 września 2021 0

Nakielskim rowerem przez miasto. Odwiedź 5 stacji i zdobądź pamiątkowy medal

Od 23.09.2021 r. w Nakle nad Notecią można korzystać z systemu pn. „Nakielski Rower”.

(czytaj więcej)
21 września 2021 0

Forum inicjatyw lokalnych. Zobacz do kiedy należy się zgłosić!

Stowarzyszenie „Partnerstwo dla Krajny i Pałuk” oraz Powiat Nakielski# serdecznie zapraszają na Forum inicjatyw lokalnych i organizacji pozarządowych obszaru LSR, tj. powiatu nakielskiego: „Lepszy przykład niż wykład” – generowanie pomysłów na lokalne inicjatywy poprzez upowszechnianie dobrych praktyk.

(czytaj więcej)
21 września 2021 0

Festyn „Szczepimy się” w Ślesinie. Już w najbliższą niedzielę

Zapraszamy serdecznie na festyn Szczepimy# się, który odbędzie się już w najbliższą niedzielę, 26 września 2021r. w Ślesinie.

(czytaj więcej)
20 września 2021 0

„Jesienne Dni”. Startuje czwarta edycja konkursu fotograficznego

Powiat nakielski serdecznie zaprasza na# IV część Konkursu Fotograficznego 2021 pt. „Jesienne Dni”. Do wygrania zestawy gadżetów promocyjnych oraz voucher do sklepu ze sprzętem elektronicznym o wartości 500 zł!

(czytaj więcej)
20 września 2021 0

Zbiórka odpadów wielkogabarytowych. Ostatni moment na zgłoszenia

Mieszkańcy gminy Mrocza już niedługo będą mogli pozbyć się ze# swoich posesji tzw. odpadów wielkogabarytowych. Zakład Gospodarki Komunalnej przeprowadzi ich zbiórkę. Chęć oddania odpadów należy zgłosić. Czasu zostało już niewiele.

(czytaj więcej)
20 września 2021 0

Spotkanie z podróżnikiem. Zobacz, co zaplanowano

W piątek, 24 września o godz. 18.00 w Bibliotece Publicznej w# Szubinie odbędzie się spotkanie z podróżnikiem Robertem Gondkiem pod tytułem „Safari marzeń: Tanzania, Kenia”. Wstęp bezpłatny.

(czytaj więcej)
20 września 2021 0

Festyn promujący szczepienia w Kraczkach. Zapraszamy mieszkańców!

KGW Kraczki zaprasza serdecznie na festyn w# ramach Narodowego Programu Szczepień. Odbędzie się on 25 września na terenie przy świetlicy wiejskiej w godzinach 12.00-17.00. W programie wiele atrakcji. Więcej informacji na plakacie.

(czytaj więcej)
19 września 2021 4

Będą obradować radni powiatowi. Jakie tematy poruszą podczas sesji?

W środę, 22 września o godzinie 12.00 rozpoczną się# obrady radnych powiatowych. Odbędą się one w sali konferencyjnej na nakielskiej przystani. Znamy już porządek obrad.

(czytaj więcej)
19 września 2021 0

Wszystko o emeryturach czerwcowych. Eksperci będą czekać na pytania

18 września weszły w życie przepisy, które na# stałe zmienią zasady wyliczania czerwcowych emerytur na korzystniejsze. Pytań i wątpliwości jest wiele, dlatego toruński i bydgoski oddział ZUS organizują dyżur telefoniczny poświęcony tej tematyce.

(czytaj więcej)
18 września 2021 2

Stalowe Anioły 2021. Zostały ostatnie dwa tygodnie na zgłoszenia

Poświęcają swój czas innym z zaangażowaniem i# ofiarnością, rozwiązując trudne problemy lokalnych społeczności – teraz możemy ich nagrodzić za te działania. Trwa nabór wniosków w konkursie samorządu województwa Stalowy Anioł. Wnioski przyjmujemy do 30 września.

(czytaj więcej)
18 września 2021 0

Jesienna Wystawa Ogrodnicza już jutro. Znamy harmonogram

Na terenach wystawowych Minikowa po raz ósmy odbędzie się# Jesienna Wystawa Ogrodnicza pn. BARWY LATA - JESIENIĄ W OGRODZIE połączona z promocją karpia nakielskiego pn. „KARP NIE TYLKO NA ŚWIĘTA”.

(czytaj więcej)
18 września 2021 0

Realizacja projektu „Aktywni dla siebie”. Zapraszamy na jutrzejsze spotkanie

Klub Turystyki "Noteć" zaprasza mieszkańców powiatu nakielskiego na# wydarzenie integracyjne w ramach projektu „Aktywni dla siebie”, które odbędzie się w Zespole Szkół Żeglugi Śródlądowej w Nakle n. Not w dn. 19.09.2021 r. o godz. 10.30.

(czytaj więcej)
18 września 2021 0

Co zrobić, aby dostać rentę socjalną? Dyżur eksperta ZUS

22 września placówki ZUS w Bydgoszczy, Inowrocławiu oraz# Sępólnie Krajeńskim organizują dyżury telefoniczne z ekspertami. Będzie można zapytać o rentę socjalną, poprawne wypełnianie pełnomocnictw ZUS PEL, a także jak dokonać zmiany sposobu wypłaty świadczenia. Dzwonić można w godzinach od 9 do 11.00.

(czytaj więcej)
17 września 2021 1

Ruszył konkurs ZUS. Weź w nim udział i wygraj nagrodę!

Zakład Ubezpieczeń Społecznych chce zachęcić seniorów# do korzystania z konta w banku. W tym celu zaprasza młodzież do wzięcia udziału w konkursie „Jak zachęcić babcię lub dziadka do założenia konta w banku”.

(czytaj więcej)
17 września 2021 0

Planowane wyłącznie prądu. Sprawdź kiedy i gdzie!

Referat Spraw Obywatelskich i Zarządzania Kryzysowego# w Nakle nad Notecią informuje o planowanych włączeniach prądu na terenie powiatu nakielskiego wg. załączonego harmonogramu.

(czytaj więcej)
17 września 2021 0

"Nauka i doskonalenie gry w tenisa ziemnego". Nabór dodatkowy na zajęcia

Serdecznie zapraszamy dzieci w wieku od 5 lat do uczestnictwa w zajęciach tenisa ziemnego.

(czytaj więcej)
17 września 2021 1

Intensywne opady deszczu. Miejscami mogą wystąpić burze

Powiatowe Centrum Zarządzania Kryzysowego w Nakle informuje# że dnia 17 września od godziny 13:00 do 23:00 prognozowane są opady deszczu o natężeniu umiarkowanym, miejscami burze. Prognozowana wysokość opadu miejscami od 30 mm do 40 mm.

(czytaj więcej)
16 września 2021 2

Rodzinny festyn w Wielu. W programie wiele atrakcji

W niedzielę, 26 września w godzinach 12-00 – 17.00 w# miejscowości Wiele, na boisku przy świetlicy, odbędzie się festyn rodzinny, podczas którego będzie można zaszczepić się przeciwko COVID-19. Więcej informacji na plakacie.

(czytaj więcej)
16 września 2021 0

Dzisiaj może znowu popadać. Ostrzeżenie pierwszego stopnia

Biuro Meteorologicznych Prognoz Morskich w# Gdyni wydało ostrzeżenie pierwszego stopnia o intensywnych opadach deszczu.

(czytaj więcej)
16 września 2021 0

Zaszczep się z KGW Paterek. Rodzinny festyn w ten weekend

18 września 2021 r. od godz. 14.00 odbędzie się# festyn rodzinny w Paterku #SZCZEPIMY SIĘ z KGW.

(czytaj więcej)
16 września 2021 0

„Dobra edukacja to klucz do dobrej przyszłości”. Złóż wniosek o stypendium

Jeszcze przez dwa tygodnie najzdolniejsi uczniowie# kujawsko-pomorskich szkół mogą ubiegać się o stypendia przyznawane w ramach trzech marszałkowskim programów. Do najbardziej pracowitych i utalentowanych może trafić nawet do 5 tysięcy złotych.

(czytaj więcej)
16 września 2021 0

Powstał film o Józefie Knachu. Premiera już w przyszły piątek

Stowarzyszenie Fachury Kultury zaprasza na# premierę filmu zrealizowanego w ramach projektu pn. „JÓZEF KNACH- FILM DOKUMENTALNY O POWSTAŃCU WIELKOPOLSKIM I NAUCZYCIELU GMINY KCYNIA”.

(czytaj więcej)
0

Dzień Bez Samochodu. Zostaw auto w garażu i nadrób zaległości!

Zdarza Ci się narzekać, że masz za mało czasu na czytanie, oglądanie filmów, albo# załatwianie spraw urzędowych? Jeśli dodatkowo jesteś kierowcą – mamy dla Ciebie dobrą radę. Dziś, w Dzień Bez Samochodu, zostaw auto w garażu i nadrób zaległości!

(czytaj więcej)
0

Młodzi chętnie kontynuują tradycję przygotowywania przetworów na zimę

Polacy kochają przetwory – po raz kolejny pokazało cykliczne# badanie Barometr Providenta. Za specjałami ze słoika nie przepada zaledwie 3 proc. respondentów. Choć ulubionym przysmakiem Polaków w każdym wieku są kiszone ogórki, można zauważyć, że im młodsi badani, tym większa słabość do słodkich, owocowych smaków.

(czytaj więcej)
0

Apetyt na kawę służy zdrowej starości. Dobroczynne związki zaklęte w filiżance

Co piąty mieszkaniec Unii Europejskiej ma 65 lat i więcej#. Oznacza to, że niemal 100 milinów ludzi na naszym kontynencie mierzy się z wyzwaniami późnego wieku. Wśród nich znajduje się wiele rodzajów zaburzeń zdolności poznawczych, w tym choroba Alzheimera. Schorzenie to dotyka już 5 proc. osób w tym wieku. Przewiduje się, że populacja osób starszych będzie rosła, co prawdopodobnie będzie równoznaczne ze wzrostem liczby osób cierpiących na chorobę Alzheimera. Nie dziwi więc zwiększony wysiłek naukowców w celu poszukiwania czynników mogących przedłużać sprawność umysłową. Jedynym z nich, szczególnie przykuwającym uwagę badaczy, jest kawa.

(czytaj więcej)
0

Rozmowa szer. Agatą Wasiluk. W weekend zdobyła V-ce Mistrzostwo Polski

Żołnierz 8 Kujawsko-Pomorskiej Brygady Obrony# Terytorialnej szer. Agata Wasiluk ma 24 lata. Pochodzi z Bydgoszczy, na co dzień służy w 82 batalionie lekkiej piechoty w Inowrocławiu, który podlega pod brygadę. Ma 177 cm wzrost i 64 kg wagi. Ukończyła studia pierwszego stopnia z wychowania fizycznego.

(czytaj więcej)