Dziś mamy 18 czerwca 2024, wtorek, imieniny obchodzą:

08 czerwca 2024

Wyjątkowy dzień w szkole. Festyn rodzinny na boisku

fot. powierzone

fot. powierzone

Zespół Szkolno-Przedszkolny# im. ”Dzieci Potulic” w Potulicach wraz z innymi podmiotami z terenu Potulic 8 czerwca br. zorganizował na boisku szkolnym ZSP Dzień Dziecka oraz imprezę towarzyszącą, jaką był festyn rodzinny.

Ten wyjątkowy dzień rozpoczął się zmaganiami sportowymi dzieci, które wzięły udział w III Biegu o Liść Dębu z Parku Hrabiny Anieli Potulickiej.

Za organizację i sprawne przeprowadzenie biegów odpowiadała dyrekcja szkoły, grono pedagogiczne oraz Rada Rodziców i instytucje wspierające.

Szkoła zadbała  o znalezienie sponsorów, dzięki którym mogliśmy wręczyć zwycięzcom atrakcyjne nagrody rzeczowe, dzięki staraniom Rady Rodziców zwycięzcy zostali uhonorowani pamiątkowymi medalami.

Niewątpliwie dużą niespodzianką dla wszystkich biegaczy były lody ufundowane przez Radę Rodziców naszej placówki.

Nad bezpieczeństwem biegaczy czuwali nauczyciele oraz strażacy z OSP Potulice, przedstawiciele policji i straży miejskiej z Nakła nad Notecią, którym serdecznie dziękujemy. Nad bezpieczeństwem wszystkich uczestników biegów oraz festynu czuwał Pan Tomasz Niemyjski, któremu serdecznie dziękujemy. Słowa podziękowania należą się strażakom z OSP Potulice, którzy czuwali nad prawidłowym i bezpiecznym przebiegiem biegów.

Po emocjach sportowych zabawa miała swój ciąg dalszy na dziedzińcu szkolnym, gdzie na przybyłe dzieci i ich rodziców czekało wiele atrakcji.

Nasi podopieczni chętnie korzystali z przygotowanych dla nich propozycji. „Ekologiczny pokaz mody” cieszył się powodzeniem, a przygotowane stroje zachwyciły publiczność. Wszyscy uczestnicy otrzymali nagrody i dyplomy.

Kolejną atrakcją był konkurs ekologiczny ph. ” Nasza Ziemia”, a powstałe prace stworzyły piękną wystawę. Uczniowie wykazali  się wiedzą i umiejętnościami w quizach matematycznych, wspinali się po ściance, poddawali  malowaniu twarzy i kolorowych tatuaży, bawili się w pianie, upiększali zaplatanymi warkoczykami, zjeżdżali z dmuchanych ślizgawek.

Jedną z ciekawszych atrakcji było zapewne spotkanie z alpakami, które dotarły do nas dzięki wsparciu  Sołectwa Potulice.

Serdecznie dziękujemy wszystkim podmiotom, które swoim zaangażowaniem przyczyniły się do radosnego świętowania Dnia Dziecka. Jako gospodarze cieszymy się, że mogliśmy gościć na terenie naszej placówki tak wiele osób-zarówno dzieci, jak i dorosłych. Szczególne podziękowania kierujemy do służb dbających o bezpieczeństwo podczas całej imprezy i zapewnienie naszym podopiecznym atrakcji oraz sponsorom, wśród których znaleźli się:  Gminna Komisja ds. profilaktyki i Rozwiązywania Problemów Alkoholowych w Nakle nad Notecią, Stowarzyszenie Ekologiczne Ziemi Nakielskiej OIKOS, Nadleśnictwo Bydgoszcz, Sołectwo Potulice, Fundacja Potulicka, Zakład Karny w Potulicach, Wojskowe Centrum Rekrutacji w Bydgoszczy, prywatny podmiot oraz  Rada Rodziców ZSP Potulice.

Materiał: Małgorzata Marszałek / ZSP im. "Dzieci Potulic" w Potulicach

Autorka nie wyraża zgody na komentowanie artykułu.

Oceń artykuł: 7 1

Czytaj również

udostępnij na FB
0

Wspólne ćwiczenia przeciwkryzysowe. Współdziałanie służb

16 czerwca 2024 r. 8 Kujawsko-Pomorska Brygada# Obrony Terytorialnej szkoliła się wspólnie z Państwową i Ochotniczą Strażą Pożarną. Celem ćwiczeń w miejscowości Wielgie było zgrywanie działań służb w ramach zarządzania kryzysowego na wypadek klęski żywiołowej. W działaniach uczestniczyli przedstawiciele samorządu lokalnego razem z Wójtem Gminy.

(czytaj więcej)
0

Dwudziesta szósta wędrówka. Na uczestników czekał pyszny posiłek

Dzisiejszą wędrówkę w większości maszerowaliśmy w korycie #Rokitki. 20 uczestników rozpoczęło wędrówkę a 19 ukończyło. Jedna osoba musiała się wycofać ze względu na rozklejenie się obuwia.

(czytaj więcej)
0

"Edukacja z wojskiem". W zajęciach uczestniczyło blisko 4000 uczniów

W pierwszym miesiącu pilotażowego programu# „Edukacja z wojskiem” w województwie kujawsko- pomorskim w zajęciach uczestniczyło blisko 4000 uczniów. Przez 4 tygodnie zaangażowanych w szkolenie było 40 żołnierzy z 9 jednostek wojskowych z naszego województwa.

(czytaj więcej)