Dziś mamy 16 listopada 2019, sobota, imieniny obchodzą:

Wydarzenia

15 listopada 2019 0

Rozegrano Deblowy Turniej Tenisa. Oddano hołd bohaterom

W dniu 11 listopada 2019 r. na sali sportowej Szkoły Podstawowej im. Jana Czochralskiego w # Kcyni odbył się wpisany na stałe w kalendarium Otwarty Deblowy Turniej Tenisa Ziemnego z okazji obchodów Narodowego Święta Niepodległości Polski w 101. Rocznicę odzyskania przez naszą Ojczyznę Polskę Niepodległości.

(czytaj więcej)
15 listopada 2019 0

Otwarty Turniej Tenisa Stołowego. Turniej poświęcono odzyskaniu Niepodległości

Otwarty Turniej Tenisa Stołowego o Puchary Burmistrza Kcyni przeprowadzono w # dniu 10.11.2019 r. w hali sportowej Szkoły Podstawowej im. Jana Czochralskiego w Kcyni przy ul. Wyrzyskiej 12 w ramach obchodów w Gminie Kcynia Narodowego Święta Niepodległości Polski 11 Listopada 101. Rocznicy odzyskania przez Polskę Niepodległości po 123 latach rozbiorów i zniewolenia przez zaborców niemieckiego, rosyjskiego i austriackiego.

(czytaj więcej)
13 listopada 2019 0

Mistrzostwa w Tenisie Stołowym. Drużyny z Kołaczkowa zdominowały rywali

Dnia 9 listopada 2019 r. w Szkole Podstawowej w Rynarzewie odbyły się # Mistrzostwa Gminy Szubin w Tenisie Stołowym Drużynowym.

(czytaj więcej)
13 listopada 2019 0

Rozegrano Międzynarodowy Turniej Tenisa. Rywalizowało 27 zawodników

Dnia 9 listopada 2019 r. w sali gimnastycznej Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w # Ślesinie rozegrany został Międzynarodowy Turniej Tenisa Stołowego Miast Partnerskich.

(czytaj więcej)
11 listopada 2019 3

Druga kolejka NLS. Stara Gwardia NTS liderem rozgrywek

W niedzielę, 10 listopada rozegrano drugą kolejkę spotkań # Nakielskiej Ligi Siatkówki. Wszystkie cztery mecze zakończyły się w dwóch setach.

(czytaj więcej)
11 listopada 2019 0

Mistrzostwa Województwa w Grze Aktywnej. Poznaliśmy zwycięzców

W Szubińskim Domu Kultury odbyły się Mistrzostwa Województwa w # Grze Aktywnej w Warcabach Klasycznych (64) z udziałem zawodników z Bydgoszczy, Włocławka, Janikowa, Unisławia, Nowego Miasta Lubawskiego, Szubina, Zamościa, Królikowa i Rynarzewa.

(czytaj więcej)
11 listopada 2019 0

Memoriał Jerzego Białasa. Dawid Wargulec zwycięzcą turnieju

Dariusz Wargulec (UKS Szachowa Dwójka Szubin) - I miejsce, # Piotr Szybowicz (UKS Szachowa Dwójka Szubin) - II miejsce i Mateusz Kamiński (MKS EMDEK Bydgoszcz) - III miejsce stanęli na podium w turnieju szachowym Szubin Open - Memoriale Jerzego Białasa, który odbył się w Szubińskim Domu Kultury.

(czytaj więcej)
10 listopada 2019 2

Niepodległościowy Turniej w Brydżu Sportowym. Krzoska i Wróblewicz najlepsi

W piątek 9 listopada w sali strzelnicy SP nr 4 w Nakle rozegrano turniej brydża sportowego z # okazji 101-lecia odzyskania przez Polskę niepodległości.

(czytaj więcej)
08 listopada 2019 1

Wysoki poziom zawodów. Aż dwie pary uzyskały wynik ponad 60%

Aż dwie pary uzyskały wynik ponad 60% w turnieju brydżowym w # Nakle.

(czytaj więcej)
05 listopada 2019 0

Pewne zwycięstwo piłkarzy Orła. Mecz ligowy połączony ze zbiórką pieniędzy

W sobotę seniorzy kcyńskiego „Orła” rozegrali ostatni mecz ligowy # rundy jesiennej. Przeciwnikiem była drużyna Czarnych Nakło.

(czytaj więcej)
05 listopada 2019 11

Zakończyli zmagania w rundzie jesiennej. Wicelider nie miał szans w Potulicach

W ostatnim meczu rundy jesiennej, broniąca pozycji wicelidera Skra Paterek udała się do # Potulic na pojedynek z miejscowym Dębem. Gospodarze dzięki pewnej wygranej, przeskoczyli rywali w tabeli.

(czytaj więcej)
05 listopada 2019 7

Skromne zwycięstwo w ostatnim meczu. Tarpan mistrzem jesieni w grupie I!

Tarpan Mrocza w ostatnim meczu rundy jesiennej podejmował na # własnym boisku Gwiazdę Sypniewo. Skromne zwycięstwo pozwoliło piłkarzom na zostanie mistrzem jesieni w grupie I.

(czytaj więcej)
05 listopada 2019 0

Udane rozgrywki ligowe. Drużyny SF Junior Nakło rozegrały mecze

W miniony weekend swoje rozgrywki ligowe zakończyły zespoły młodzieżowe # Szkoły Futbolu Junior Nakło.

(czytaj więcej)
04 listopada 2019 0

Mistrzostwa Gminy Kcynia w piłce ręcznej. Zagrały roczniki 2005 i 2006

Zawody zostały rozegrane w ramach kalendarz Szkolnego Związku Sportowego w # Szkole Podstawowej im. Jana Czochralskiego w Kcyni w hali sportowej ul. Wyrzyska 12 w dniu 10.10.2019 r. od godz. 9.00.

(czytaj więcej)
04 listopada 2019 0

I kolejka NLS 2019/2020 za nami. To już dziewiąty sezon rozgrywek

Zainaugurowany został kolejny, dziewiąty już sezon # Nakielskiej Ligi Siatkówki. W niedzielę, 3 listopada w sali gimnastycznej ZSŻŚ rozegrano cztery spotkania w ramach pierwszej kolejki rozgrywek.

(czytaj więcej)
04 listopada 2019 1

Sukces Marcina Sendwickiego. Sportowiec jest trzeci na świecie

Marcin Sendwicki zdobył brązowy medal podczas Mistrzostw Świata Strongman u105 w# Daytona Beach, FL w USA.

(czytaj więcej)
03 listopada 2019 0

Rywalizowały o puchar burmistrza. Dziewczęta z Kcyni najlepsze

W dniu 11 października rozegrano Mistrzostwa Gminy Kcynia w # Piłce Ręcznej w Szkół Podstawowych o Puchar Burmistrza Kcyni.

(czytaj więcej)
03 listopada 2019 0

Mistrzostwa w piłce ręcznej. Najlepsi chłopcy z Mycielewa

W dniu 17 października rozegrano Mistrzostwa Gminy Kcynia w # Piłce Ręcznej Szkół Podstawowych o Puchar Burmistrza Kcyni. Igrzyska Dzieci w Kategorii Chłopców - rocznik 2007 i młodsi.

(czytaj więcej)
03 listopada 2019 23

Nieco ponad 27 minut zapewniło zwycięstwo. Biegacze rywalizowali w Paterku

Gmina Nakło nad Notecią przy współpracy z LZS "Skra" Paterek z okazji zbliżającej się kolejnej # rocznicy odzyskania niepodległości zorganizowała bieg terenowy. Na starcie stanęło 106 zawodników.

(czytaj więcej)
30 października 2019 0

Drużyna z Turu na zawodach wojewódzkich. Rywalizowały 3 zespoły

28 października 2019r. odbył się w Gąsawie Półfinał Wojewódzki w # Unihokeju Chłopców - Igrzyska Młodzieży Szkolnej (kl. VII, kl. VIII).

(czytaj więcej)
30 października 2019 0

Dziewczęta zagrały w piłkę ręczną. Zwyciężyła drużyna z Kcyni

Na sali sportowej SP w Kcyni, odbyły się zawody w # piłce ręcznej dziewcząt - Mistrzostwa Powiatu Nakielskiego, w których zawodniczki z Kcyni odniosły zdecydowane zwycięstwo.

(czytaj więcej)
30 października 2019 14

K-PZPN podjął decyzję ws. napaści na sędziego. Piłkarz Tarpana ukarany!

28 października br. podczas meczu rozgrywek B – klasy, który odbył w # Tucholi, pomiędzy miejscowym TKP a Tarpanem Mrocza, zawodnik gości zaatakował głównego sędziego. K – PZPN nie był pobłażliwy i w związku ze zdecydowanym potępieniem tego typu zachowań, zawodnik, jak i klub zostali ukarani.

(czytaj więcej)
30 października 2019 1

AMAN Mini Volley Cup za nami! Poznaliśmy najlepsze zespoły

W piątek i sobotę w sali ZSP nr 3 w Nakle nad Notecią rozegrano turniej # minisiatkówki chłopców pn. AMAN Mini Volley Cup.

(czytaj więcej)
30 października 2019 2

Ważne 3 punkty zdobyte. Druga połowa idzie w zapomnienie

Broniący pozycji lidera tabeli, Tarpan Mrocza na przedostatni mecz w rundzie # jesiennej udał się Skarpy. Piłkarze wykonali plan i pokonali miejscowy Gryf, choć druga połowa musi odejść w zapomnienie.

(czytaj więcej)
29 października 2019 2

Grand Prix w Brydżu Sportowym. Kudła i Nowakowski zwyciężają

W poniedziałek, 28 października rozegrano w Nakle, turniej brydża sportowego zaliczany # do klasyfikacji generalnej Grand Prix Powiatu Nakielskiego roku 2019.

(czytaj więcej)
29 października 2019 0

Młodzicy awansowali do I ligi. Zawodnicy rozegrali świetny turniej

27 października w Bydgoszczy odbyła się druga kolejka II ligi wojewódzkiej # ligi młodzików. W turnieju wzięły udział 4 zespoły, a najlepszą okazała się drużyna z Nakła.

(czytaj więcej)
29 października 2019 2

Zwycięstwo w meczu na własnym boisku. Skuteczność wołała o pomstę do nieba

Pojedynek ze zdecydowanym outsiderem grupy III, rozgrywek B – klasy, czekał w # miniony weekend Skrę Paterek. Osłabieni rywale nie byli w stanie oddać ani jednego celnego strzału na bramkę.

(czytaj więcej)
28 października 2019 0

Marcin Wójcik z pasem mistrzowskim. Sukces zawodnika MKS Kowalewko

Zawodnik Mundurowego Klubu Strzeleckiego Marcin WÓJCIK w # minioną sobotę po raz 19 wszedł do klatki na Gali MMA Gladiator Arena w walce wieczoru o pas mistrzowski. Nasz Marcin w pięknym stylu pokonał rywala. GRATULUJEMY SUKCESU!!!

(czytaj więcej)
0

Mężczyźni wydadzą na święta Bożego Narodzenia średnio o 500 zł więcej niż kobiety

1722 zł – średnio tyle pieniędzy przeznaczymy w tym roku na święta Bożego Narodzenia.# Co ciekawe, mężczyźni wydadzą przeciętnie ok. 2000 zł, podczas gdy kobiety – ok. 1500 zł. Najdroższe święta będą miały osoby trzydziestokilkuletnie. Zobacz, co jeszcze wynika z badania Barometr Providenta.

(czytaj więcej)
0

Jak przygotować się do porodu. Położna radzi

Nacięcie krocza to zabieg chirurgiczny zwany również epizjotomią, który w naszym kraju# jest bardzo popularny i wykonywany podczas porodu. Polska jest jednym z nielicznych krajów, gdzie w wielu placówkach wykonuje się ten zabieg rutynowo.

(czytaj więcej)
0

Co piąty uczeń nałogowo korzysta ze smartfona. Niepokojące dane

Niepokój, zdenerwowanie, problemy z koncentracją i uczucie przeciążenia nadmiarem informacji,# przy jednoczesnym braku wystarczającego wsparcia ze strony rodziców – taki obraz polskich nastolatków w sieci wyłania się z badania „Młodzi Cyfrowi” przeprowadzonego przez Fundację Dbam o Mój Z@sięg i Uniwersytet Gdański, we współpracy z firmami LIBRUS i PCG Edukacja.

(czytaj więcej)
0

Ciepło, zdrowo i bezpiecznie. Czy Twój dom jest gotowy na nadejście zimy?

Okres poprzedzający zimę w naszej szerokości geograficznej związany jest z krótkimi dniami#, ochłodzeniem i wszechobecną szarością. Dlatego warto poszukać pozytywnych aspektów takiej pogody. To idealny czas, aby bez wyrzutów sumienia rozpocząć kilkumiesięczny rytuał spędzania wieczorów w wygodnym dresie, z kubkiem gorącej herbaty, czytając książkę czy oglądając ulubiony serial. Zanim zaczniemy w pełni korzystać z jesienno-zimowej aury warto zadbać o odpowiedni mikroklimat w domu i przygotować go na nadejście naprawdę mroźnych miesięcy.

(czytaj więcej)