Dziś mamy 26 maja 2020, wtorek, imieniny obchodzą:

Wydarzenia

25 maja 2020 1

Kolejna runda rozegrana. Szubinianie zdominowali pojedynek

Drużyna I LO im. Stanisława Wyspiańskiego w Szubinie rozegrała kolejną rundę w I Lidze #Podlaskiej (Drużynowe Mistrzostwa Podlaskiego Związku Szachowego).

(czytaj więcej)
25 maja 2020 0

Szachiści z naszego regionu wystąpili w rozgrywkach 2. Bundesligi

Szachiści z naszego regionu już na dobre zadomowili się na niemieckich turniejach. Ewa #Karkowska (Bydgoszcz) i Jan Rosiński (Mrocza) reprezentowali drużynę Stuttgarter Schachfreunde 1879 e.V. w rozgrywkach 2. Bundesligi.

(czytaj więcej)
25 maja 2020 1

Boisko gotowe do gry. W czerwcu zostanie zorganizowany turniej

W ubiegłym tygodniu pracownicy Spółdzielni Mieszkaniowej Chrobry zamontowali nowe #obręcze do kosza na boisku do gry w koszykówkę na osiedlu Władysława Łokietka.

(czytaj więcej)
24 maja 2020 3

Największe drużynowe osiągnięcie I LO w Szubinie. Skład zasilił szachista z Mroczy

I miejsce drużyny I LO im. Stanisława Wyspiańskiego w Szubinie w międzynarodowym #drużynowym turnieju szachowym stało się faktem. Skład drużyny zasilił szachista z Mroczy - Jan Rosiński.

(czytaj więcej)
24 maja 2020 0

Turniej szachowy w Rumunii. II miejsce Olafa Jagodzińskiego

Kolejne osiągnięcie międzynarodowe stało się udziałem Olafa Jagodzińskiego z #szubińskiego I LO. W Rumunii odbył się Turniej Szachowy Juvenes Saturday Arena Lichess prowadzony przez mistrza międzynarodowego Daniela Baratosi z rumuńskiego klubu CS Juvenes.

(czytaj więcej)
23 maja 2020 0

Szachowych zmagań ciąg dalszy. VII Turniej Szachowy Lichess UKW

W Bydgoszczy odbył VII Turniej Szachowy Lichess UKW z udziałem zawodników gminy #Szubin. Dodatkowo przeprowadzono imprezy towarzyszące - Turniej Szachów Fischera - Chess960 i Turniej Antyszachów - Antichess.

(czytaj więcej)
23 maja 2020 1

Szachiści z Szubina w amerykańskich turniejach. Podsumowanie rozgrywek

Szachiści drużyny I LO im. Stanisława Wyspiańskiego w Szubinie ruszyli na podbój #Ameryki. Brazylia, Chile, Kostaryka, Panama, Portoryko, Argentyna - Alan Jagodziński, Olaf Jagodziński, Dariusz Wargulec, Konrad Hilscher, Piotr Szybowicz.

(czytaj więcej)
22 maja 2020 0

Są efekty treningów. Alan Jagodziński na podium

Zawodnicy I LO im. Stanisława Wyspiańskiego w Szubinie wystąpili na kolejnym #turnieju międzynarodowym. Dwa miesiące treningu sprawiły, iż osiągnięcia są coraz bardziej interesujące.

(czytaj więcej)
22 maja 2020 1

Turnieje brydżowe pod patronatem starosty. Grali na „maksy” i „impy”

W miniony weekend klub brydżowy Eurorobac Nakło zorganizował kolejne turnieje brydżowe #on-line na amerykańskim serwerze bridgebase. Patronat nad cyklem turniejów objął Starosta Nakielski.

(czytaj więcej)
22 maja 2020 0

Drużyna szachistów z powiatu wystąpi w międzynarodowej lidze

I LO Szubin, Indie, Pakistan, Sri Lanka, Meksyk, Wielka Brytania, RPA, Armenia, Egipt. #Hiszpański arcymistrz i chilijski mistrz międzynarodowy na listach startowych.

(czytaj więcej)
21 maja 2020 0

Zawodnicy powiatu nakielskiego zaskakują coraz ciekawszymi pomysłami

Szachy na Antarktydzie? Oczywiście. Transfer z Polski? Jak najbardziej.

(czytaj więcej)
21 maja 2020 0

Zwycięstwo szachistów z KPZSzach w międzynarodowej lidze

Szachiści Kujawsko - Pomorskiego Związku Szachowego zwyciężyli w międzynarodowej l#idze klubów Blitz Chess League, organizowanej w Birmingham w Wielkiej Brytanii przez Dustina Bowcotta.

(czytaj więcej)
21 maja 2020 0

Zawody w czasach zarazy. Do pokonania będzie 9-kilometrowa trasa

Szczególne czasy pandemii potrzebują wyjątkowych rozwiązań. TRAWERS TEAM NAKŁO# wychodzi naprzeciw potrzebom ludzi aktywnych. Zapraszamy biegaczy na bieg KRAJNA CROSS TRAWERS.

(czytaj więcej)
21 maja 2020 0

Niemiecka przygoda szachistów trwa. Są powody do zadowolenia

Trwa niemiecka przygoda lokalnych szachistów. Ewa Karkowska (Bydgoszcz), Jan Rosiński #(Mrocza) i Damian Binger (Sępólno Krajeńskie) reprezentowali niemiecką drużynę Rochade Europa Schachzeitung w międzynarodowym turnieju szachów ultraszybkich (ultrabullet).

(czytaj więcej)
20 maja 2020 0

Szachiści powiatu nakielskiego mogą poszczycić się kolejnym osiągnięciem

W kolejnej rundzie mongolskiej ligi MGL Online Chess CIII-103 ponownie wystąpili zawodnicy z powiatu nakielskiego.

(czytaj więcej)
19 maja 2020 0

Szachowe rozgrywki online. Szachiści z regionu w niemieckiej Bundeslidze

Szachiści z naszego regionu wystąpili w niemieckiej Bundeslidze. Klub Düsseldorfer Schachklub #DSK 1914/25 zasilili: Ewa Karkowska (Bydgoszcz), Jan Rosiński (Mrocza), Piotr Szybowicz (Szubin), Jarosław Wiśniewski (Nakło nad Notecią) i Damian Binger (Sępólno Krajeńskie).

(czytaj więcej)
18 maja 2020 0

47 Turniej Szachowy Lichess. Zawodnicy z powiatu w pierwszej dziesiątce

W Bydgoszczy odbył się 47 Turniej Szachowy Lichess MDK 1 z udziałem zawodników #z Niemiec, Francji i Polski.

(czytaj więcej)
17 maja 2020 0

Zagrali w lidze podlaskiej. Zespół z I LO Szubin poza podium

Po zakończeniu rozgrywek Ligi Kujawsko - Pomorskiej część zespołów z województwa #kujawsko - pomorskiego rozpoczęła rywalizację w województwie podlaskim.

(czytaj więcej)
17 maja 2020 0

Szachiści z powiatu ponownie w Sudanie. Kto był najlepszy?

Jak odszukać najciekawsze i najbardziej egzotyczne miejsce do gry? Szachiści z #powiatu nakielskiego udali się ponownie do afrykańskiego państwa Sudan.

(czytaj więcej)
17 maja 2020 1

Turniej w afrykańskim Sudanie. Goście z Polski stali się ciekawostką imprezy

Prezes KPZSzach Jarosław Wiśniewski (NOK Nakło) i Piotr Szybowicz (I LO Szubin) wystąpili #w turnieju szachowym Koltanowski Tournament Lichess w afrykańskim Sudanie.

(czytaj więcej)
16 maja 2020 0

Awans szachistów Chess Team Jasiu do ekstraligi podlaskiej

16 maja szachiści Chess Team Jasiu przystąpili do zmagań w Drużynowych #Mistrzostwach Podlaskiego Związku Szachowego.

(czytaj więcej)
16 maja 2020 1

Najlepsze zespoły awansują, a spadków nie będzie. Jak jest w regionie?

Szefowie Wojewódzkich Związków Piłki Nożnej, w tym naszego kujawsko-pomorskiego, #podjęli decyzję dotyczącą aktualnego sezonu. Czekali na nią z niecierpliwością piłkarze, działacze i kibice piłkarscy w regionie. Możliwych było kilka scenariuszy. Ostateczną decyzję podejmą władze Polskiego Związku Piłki Nożnej.

(czytaj więcej)
16 maja 2020 0

Liga Kujawsko – Pomorska dobiegła końca. Rozegrano ostatnią rundę

Pod patronatem Kujawsko - Pomorskiego Związku Szachowego i I LO im. Stanisława #Wyspiańskiego w Szubinie odbyła się ostatnia IX runda Ligi Kujawsko - Pomorskiej (Drużynowe Mistrzostwa I LO Szubin) rozgrywanej na portalu Lichess.

(czytaj więcej)
16 maja 2020 0

Wiśniewski, Włoch i Szybowicz zagrali w mongolskiej lidze

W mongolskiej lidze MGL Online Chess CI-101 wystąpili zawodnicy z powiatu nakielskiego.

(czytaj więcej)
16 maja 2020 0

Kolejny turniej z udziałem zawodników z powiatu nakielskiego. Sprawdź wyniki

W Bydgoszczy odbył się VI Turniej Szachowy UKW Lichess z udziałem zawodników #powiatu nakielskiego.

(czytaj więcej)
15 maja 2020 0

Turniej szachowy UKW Pojedynek Klubów. Sukces Jana Rosińskiego

15 maja Jan Rosiński wziął udział w turnieju szachowym online UKW Pojedynek Klubów. Zawody #rozegrano na stronie lichess.org. Były to rozgrywki drużynowe.

(czytaj więcej)
15 maja 2020 0

Chess Team Jasiu w Lidze Kujawsko-Pomorskiej. Podsumowanie występów

14 maja dobiegły końca zmagania w Lidze Kujawsko-Pomorskiej w szachach. Zawody odbywały się #od końca marca i były rozgrywane co tydzień na stronie lichess.org. Regularnie w tych rozgrywkach udział brała drużyna Chess Team Jasiu. Kapitanem i założycielem zespołu był Jan Rosiński.

(czytaj więcej)
15 maja 2020 3

II miejsce Piotra Szybowicza. Szachiści startują w turniejach na całym świecie

Szachiści z powiatu nakielskiego wkroczyli w nowy etap rywalizacji sportowej w czasie epidemii, gdyż# zaczęli startować w turniejach na całym świecie. Zawodnicy drużyny I LO w Szubinie zapisali się do klubu Chess Federation of Pakistan - CFP (Pakistańska Federacja Szachowa).

(czytaj więcej)
0

Nie kupisz już miału do celów grzewczych. Zmiany od 1 lipca 2020 r.

Od 1 lipca 2020 r. będzie obowiązywał zakaz sprzedaży miałów z węgla kamiennego dla #gospodarstw domowych oraz kotłów o mocy poniżej 1 MW. Do dyspozycji kupujących pozostaną jedynie droższe paliwa.

(czytaj więcej)
0

Dzień Różnorodności Biologicznej. Dlaczego należy dbać o każdy gatunek?

Środowisko naturalne w ostatnich dekadach musi mierzyć się z wieloma wyzwaniami.# Niestety, za część tych problemów odpowiada człowiek i jego działalność, prowadząca m.in. do intensyfikacji efektu cieplarnianego. Obchodzony z inicjatywy ONZ Międzynarodowy Dzień Różnorodności Biologicznej (22 maja) to dobry moment, by zauważyć, że każdy z nas może przeciwdziałać negatywnym zmianom w światowym ekosystemie.

(czytaj więcej)
0

Każdy może zostać szefem kuchni. Wystarczą produkty i pomysł

Czas spędzany w domu i utrudniony dostęp do niektórych produktów, mogą okazać się #źródłem ciekawych pomysłów. Okazuje się, że w na co dzień niedocenianych zasobach domowej spiżarni, drzemie niemały potencjał. O tym, jak własną kuchnię zamienić w prawdziwą fabrykę smakołyków rozmawiamy z Jakubem Kuroniem – szefem kuchni i ekspertem kulinarnym.

(czytaj więcej)
0

Pielęgnacja włosów w czasie pandemii koronawirusa. O czym warto pamiętać?

Trwająca pandemia jest odczuwalna we wszystkich dziedzinach życia, szczególnie nasze zdrowie jest# obecnie pod specjalnym nadzorem. To czas, kiedy powinniśmy zwrócić szczególną uwagę na kondycję całego swojego organizmu. Nie zawsze jednak zdajemy sobie sprawę, że aktualna sytuacja może również negatywnie wpłynąć na nasze włosy.

(czytaj więcej)