Dziś mamy 13 lipca 2020, poniedziałek, imieniny obchodzą:

Sport

12 lipca 2020 0
Siatkówka plażowa

Trzy pary NTS Trójka Nakło w półfinałach Mistrzostw Polski Juniorów

Trzy pary z NTS Trójka Nakło biorą udział w Półfinałach Mistrzostw Polski Juniorów w #Siatkówce Plażowej.

(czytaj więcej)
12 lipca 2020 0

Są powody do dumy. Jakub Czerwiński w barwach Indykpol AZS Olsztyn

Miło nam poinformować, że nasz wychowanek Jakub Czerwiński od przyszłego sezonu będzie #reprezentował barwy Indykpol AZS Olsztyn. Jest to klub, który od wielu lat występuje w Pluslidze mężczyzn!

(czytaj więcej)
12 lipca 2020 0

VII Nocny Turniej o Puchar Dyrekcji. Zwyciężyła Stara Gwardia Szubin

Za nami VII Nocny Turniej o Puchar Dyrekcji ZS im. prof. Emila Chroboczka w Szubinie. W miniony# piątek, 10 lipca na orliku przy ul. Kochanowskiego 1 w Szubinie wystartowaliśmy zgodnie z planem około godziny 18:30. Turniej został otwarty z ramienia Zespołu Szkół Chroboczek przez Panią Małgorzatę Tubiszewską.

(czytaj więcej)
12 lipca 2020 0

Mistrzostwa w warcabach stupolowych. Piotr Szybowicz zajął drugie miejsce

Klub Szachowo - Warcabowy I LO Szubin prowadzi działalność także w wakacje. 11 lipca odbyły się# II Mistrzostwa I LO Szubin w Warcabach Stupolowych. Skromna nazwa jest myląca, gdyż impreza miała charakter open i tradycyjnie na liście startowej znaleźli się zawodnicy z całego świata.

(czytaj więcej)
12 lipca 2020 0

XII Wakacyjne Szachowe Mistrzostwa I LO Szubin. Gościł uczestnik z Sudanu

Sezon 2019/2020 zakończył się w czerwcu, ale nie dla miłośników królewskiej gry. Pod patronatem #I LO im. Stanisława Wyspiańskiego w Szubinie i Kujawsko - Pomorskiego Związku Szachowego odbyły się XII Wakacyjne Szachowe Mistrzostwa I LO Szubin z udziałem uczestników z całej Polski i... gościa z afrykańskiego Sudanu. Pomysłodawcą imprezy był Mikołaj Włoch (BKS Chemik Bydgoszcz / I LO Szubin).

(czytaj więcej)
12 lipca 2020 0

Turniej 81st Minnal Chess Academy Tmt. Danuta Karwowska tuż za podium

11 lipca o godzinie 6:35 czasu polskiego na portalu szachowym Lichess odbył się #turniej 81st Minnal Chess Academy Tmt zorganizowany przez klub 1st Minnal Chess Academy. Stowarzyszenie jest umiejscowione w Ariyalur - mieście w Indiach, w stanie Tamilandu, stolicy dystryktu Ariyalur.

(czytaj więcej)
11 lipca 2020 0

Turniej Warcabów Stupolowych. Piotr Szybowicz zdobył I miejsce.

9 lipca odbył się w Bydgoszczy 104 Turniej Warcabów Stupolowych 100 X 100 Lidraughts MDK 1 z udziałem zawodników z# następujących państw: Holandia, Belgia, Francja, Kuba, Kamerun, Mongolia,Trynidad i Tobago, Mayotte, Saint Martin i Polska.

(czytaj więcej)
11 lipca 2020 0

Turniej szachowy Global Chess. Jarosław Wiśniewski na III miejscu!

Arch Bishops Chess Club prowadzi działalność w Dystrykcie Dżafna, położonym w #północnej części Prowincji Północnej Sri Lanki. Transfer do tak egzotycznego klubu mógł wymyślić tylko mieszkaniec Występu - prezes KPZSzach Jarosław Wiśniewski.

(czytaj więcej)
10 lipca 2020 0

UKS Czwórka wraca do wspomnień. Gala Sportu i wyróżnienia w innym wymiarze

Wakacje już się zaczęły, a UKS Czwórka Nakło wraca na chwilę do wspomnień o sukcesach #naszych pływaków. W tym roku z powodu pandemii nie odbyła się Gala Sportu, w której mieli uczestniczyć nasi pływacy wraz z trenerem.

(czytaj więcej)
10 lipca 2020 0

Turniej ku czci Julii Rocławskiej stał się faktem. Nowa tradycja szachowa?

Turniej ku czci Julii Rocławskiej stał się faktem. Klub فئات فرسان الإسماعيلية للشطرنج organizował w Maroku cykliczne# zawody szachowe, w których regularnie trenowała Julia Rocławska - reprezentantka I LO im. Stanisława Wyspiańskiego w Szubinie.

(czytaj więcej)
10 lipca 2020 2

Klub Eurobac Nakło organizuje internetowe turnieje brydżowe

Para Alina Majchrzak i Bogdan Kowalczyk z dużą przewagą zwyciężyła w turnieju brydżowym.

(czytaj więcej)
09 lipca 2020 0

Sukcesy szachistów powiatu nakielskiego. II miejsce dla Olafa Jagodzińskiego

Arash Almani i Seyed Mehdi Moravej są administratorami# irańskiego klubu مسابقه شبانه لایچس کشور Klub znajduje się w fazie ekspansji, gdyż zrzesza 1590 członków i organizuje kilka różnych imprez dziennie.

(czytaj więcej)
08 lipca 2020 0

Trwa Krajna Cross Trawers. Czasu na pokonanie trasy nie zostało już wiele

Już tylko kilka dni pozostało na pokonanie trasy Krajna Cross Trawers. Zawody #zakończą się 12 lipca.

(czytaj więcej)
08 lipca 2020 0

124 uczestników na listach startowych. Grano systemem szwajcarskim

1994 zawodników zrzesza Alleppey Team - indyjski klub mieszczący się w mieście Alleppey. #Takie liczby nawet nie śnią się naszym działaczom szachowym. W Indiach to oczywiście norma.

(czytaj więcej)
08 lipca 2020 0

24 punkty, 9 rozegranych partii. Alan Jagodziński wywalczył II miejsce

Starty w irańskim klubie# مسابقه شبانه لایچس کشور na stałe wpisały się w kalendarz szachistów powiatu nakielskiego.

(czytaj więcej)
07 lipca 2020 0

Zmiana formuły rozgrywek. Brydżyści zasiedli przed komputerem

Para Jan Nowakowski i Roman Ostrowicki zwyciężyła w nakielskim turnieju brydżowym #rozgrywanym w sieci.

(czytaj więcej)
07 lipca 2020 0

Turniej Rodziców i Przyjaciół klubu KS Czarni Nakło. Uczestniczyło pięć drużyn

W sobotę 4. lipca na stadionie miejskim w Nakle nad Notecią odbył się# 4. Integracyjny Turniej Rodziców i Przyjaciół klubu KS Czarni Nakło pod patronatem Starosty Nakielskiego realizowany z projektu kultura i sport 2020 Starostwo Powiatowe w Nakle nad Notecią.

(czytaj więcej)
06 lipca 2020 0

Grand Prix Szubina w rzucie podkową. Za nami trzeci turniej

Po raz trzeci w tym roku do rywalizacji przystąpili miłośnicy rzutu podkową. Amatorów #spędzania w ten sposób wolnego czasu jest coraz więcej. Tym razem walczono w pięciu kategoriach.

(czytaj więcej)
05 lipca 2020 2

Tytułu nie udało się obronić, ale jest brąz! Czerwiński najlepszym zawodnikiem

W dniach 1-5 lipca wychowanek NTS-u Jakub Czerwiński uczestniczył w Mistrzostwach #Polski Juniorów w Piłce Siatkowej reprezentując Trefl Gdańsk. Tytułu mistrza sprzed roku nie udało się obronić, ale drużyna zdobyła brąz!

(czytaj więcej)
04 lipca 2020 1

Jakub Czerwiński na Mistrzostwach Polski. Zespół powalczy o wejście do finału

W zeszłym roku Trefl Gdańsk w składzie z wychowankiem nakielskiego NTS-u zdobył #Mistrza Polski Juniorów w Piłce Siatkowej. Czy w tym roku również odniosą sukces?

(czytaj więcej)
04 lipca 2020 0

Rodzinne drużyny spotkały się przy tenisowym stole. Która była najlepsza?

Dnia 3 lipca 2020 roku w sali gimnastycznej Szkoły Podstawowej w Rynarzewie odbył się# IX Rodzinny Turniej Tenisa Stołowego pod nazwą „Razem przy Tenisowym Stole”.  

(czytaj więcej)
04 lipca 2020 2

Kolejny sparing na stadionie miejskim w Nakle. Czarni podejmowali Skrę Paterek

Sprzyjająca pogoda, a także zbliżające się coraz większymi krokami nowe rozgrywki na niższych szczeblach piłkarskich w Polsce, #determinują zespoły do rozgrywania meczów kontrolnych. W jednym z nich, Czarni Nakło podejmowali Skrę Paterek.

(czytaj więcej)
04 lipca 2020 0

Uczniowie I LO członkami Kolkata Kangaroo's. Mają międzynarodowe sukcesy

Klub Kolkata Kangaroo's mieszczący się w Kalkucie w Indiach to kolejne stowarzyszenie, którego członkami zostali zawodnicy# I LO im. Stanisława Wyspiańskiego w Szubinie.

(czytaj więcej)
03 lipca 2020 0

Oliwia Jechna i Jakub Kalka Mistrzami Województwa. Gratulujemy!

30 czerwca 2020 roku w Białych Błotach odbyły się# Mistrzostwa województwa Kujawsko – Pomorskiego Dzieci w Lekkiej Atletyce.

(czytaj więcej)
02 lipca 2020 0

Turniej tenisa stołowego. Walczyli o puchar prezesa "Luks" Orzeł Rynarzewo

Dnia 1 lipca 2020 roku w# Sali gimnastycznej Szkoły Podstawowej w Rynarzewie odbył się Turniej Tenisa Stołowego o Puchar Prezesa „LUKS” Orzeł Rynarzewo.

(czytaj więcej)
02 lipca 2020 0

Cykl turniejów Junior Cup 2020. Zagrało ponad 30 zespołów

W miniony weekend na Stadionie Miejskim im. Biniakowskiego w Nakle nad Notecią rozegrany został cykl turniejów# JUNIOR CUP 2020 organizowany przez SF Junior Nakło i spółkę Nakielski Sport. W 5 kategoriach wiekowych swoje mecze rozegrało ponad 30 zespołów.

(czytaj więcej)
02 lipca 2020 0

III miejsce w turnieju szachowym. Klub Elhawary team organizatorem

29 czerwca 2020 r. o godzinie 22.00 czasu polskiego Alan Jagodziński zdobył III miejsce# w turnieju szachowym اللي يقف عالبر ميغرقش.

(czytaj więcej)
02 lipca 2020 0

Ponad 70 dni przy szachownicy. 3 razy na podium

Prezes Kujawsko - Pomorskiego Związku Szachowego Jarosław Wiśniewski jest# prawdopodobnie najbardziej aktywnym zawodnikiem powiatu nakielskiego, gdyż startuje nawet w kilku turniejach dziennie.

(czytaj więcej)
0

Postaw na grafit. Ciesz się komfortem domu niezależnie od pory roku

Eksperci są zgodni, że jedną z najbardziej opłacalnych inwestycji budowlanych#, która szybko się zwróci, jest termomodernizacja, a okres wakacyjny to świetny moment na jej przeprowadzenie.

(czytaj więcej)
0

Zrób to warzywnie! Tradycyjne dania w roślinnej odsłonie

Idealny przepis na poradzenie sobie z nudą w kuchni sprowadza się do jednego słowa: #warzywa! Mimo że plony z pól i grządek mogą wydawać się mało spektakularnym elementem dań, potrafią nieźle namieszać – zwłaszcza w tradycyjnych i znanych na wylot recepturach. Gulasz, gołąbki, spaghetti, pulpety czy curry mogą smakować wyśmienicie w warzywnej wersji bez mięsa. Zapraszamy do zielonej rewolucji w kuchniach!

(czytaj więcej)
0

Kto stawia kropkę nad i? Wprost czy między wierszami?

Każdego dnia komunikujemy się z innymi ludźmi. Na kształt wiadomości wpływ# ma nie tylko mówiący, ale również słuchacz. To, co słyszy adresat, ale przede wszystkim to, jak odbiera on daną wypowiedź, oddziałuje znacznie na jego reakcję. Jak zatem mówić, by zostać właściwie zrozumianym?

(czytaj więcej)
0

Kolorowo na talerzu. Siła warzyw w codziennej diecie

Istotna rola warzyw w codziennej diecie nie wydaje się nowym i zaskakującym #tematem. Świadomość to jedno, ale co z praktyką?

(czytaj więcej)