Dziś mamy 26 lipca 2017, środa, imieniny obchodzą:

Rolnictwo

25 lipca 2017 0

Sytuacja na rynku zbóż. Plony będą podobne do zeszłorocznych

Ministerstwo Rolnictwa i Rozwoju Wsi przedstawiło analizę aktualnej sytuacji na rynku zbóż.

(czytaj więcej)
21 lipca 2017 0

Zdarzają się zaniedbania. Producenci i hodowcy nie zawsze przestrzegają przepisów weterynaryjnych

Na terenie powiatu nakielskiego działa Inspekcja Weterynaryjna i Powiatowy Lekarz Weterynarii. # Jakie zadania realizują te podmioty?

(czytaj więcej)
21 lipca 2017 0
Notowania rolnicze

Lato w pełni. Ceny warzyw i owoców spadają

Raport cen produktów rolnych opracowany przez Kujawsko-Pomorski Ośrodek # Doradztwa Rolniczego w Minikowie na ten tydzień jest optymistyczny.

(czytaj więcej)
18 lipca 2017 1

Wcześniejsze emerytury od października. Komu będą przysługiwały?

Kasa Rolniczego Ubezpieczenia Społecznego informuje, że wiek emerytalny # – podwyższany stopniowo od 1 stycznia 2013 r. – w III kwartale 2017 r. będzie jeszcze wynosił co najmniej 61 lat i 3 miesiące – dla kobiet oraz co najmniej 66 lat i 3 miesiące – dla mężczyzn. Natomiast od 1 października 2017 r. wiek emerytalny zostaje obniżony do 60 lat dla kobiet i 65 lat dla mężczyzn.

(czytaj więcej)
18 lipca 2017 0

Komisje oszacują straty wywołane przez gradobicia. Rolnicy mogą składać wnioski

Burmistrz Kcyni informuje, że w związku z wystąpieniem strat w uprawach rolnych i działach # specjalnych produkcji rolnej spowodowanych gradobiciem w dniu 16 czerwca 2017 r., zainteresowani rolnicy z terenu wsi: Miastowice, Dziewierzewo, Żurawia, Włodzimierzewo mogą składać wnioski o oszacowanie strat przez Komisję powołaną zarządzeniem Wojewody Kujawsko-Pomorskiego.

(czytaj więcej)
15 lipca 2017 3
Notowania rolnicze

Tygodniowy raport cenowy. W hurtowniach wysokie podwyżki

Analiza cotygodniowych notowań rolniczych sporządzonych przez # Kujawsko-Pomorski Ośrodek Doradztwa Rolniczego w Minikowie nie napawa zbytnim optymizmem. Jest bardzo dużo podwyżek, szczególnie na rynku hurtowym.

(czytaj więcej)
12 lipca 2017 0

Zmiany w instytucjach obsługujących rolnictwo. Powstanie nowa jednostka

1 września br. powstanie Krajowy Ośrodek Wsparcia Rolnictwa (KOWR). Instytucja ta będzie # łączyła część zadań Agencji Rynku Rolnego (ARR) oraz zadania Agencji Nieruchomości Rolnych (ANR), które od 1 września 2017 roku przestaną istnieć.

(czytaj więcej)
08 lipca 2017 0

Hodowco przestrzegaj zasad, by chronić gospodarstwo przed ASF

Afrykański Pomór Świń nadal jest zagrożeniem dla kraju. Stwierdzono 26 nowych ognisk w roku #bieżącym w strefach zagrożonych na terenie województwa lubelskiego, mazowieckiego i podlaskiego.

(czytaj więcej)
06 lipca 2017 2

Notowania rolnicze. Sprawdź ceny warzyw i owoców

Kujawsko-Pomorski Ośrodek Doradztwa Rolniczego w Minikowie # co tydzień publikuje notowania rolnicze, które uwzględniają ceny produktów rolnych w skupach, hurtowniach i na targowiskach.

(czytaj więcej)
05 lipca 2017 1

Chcesz zająć się przetwórstwem? Złóż wniosek o dotację

Od 5 lipca do 3 sierpnia 2017 r. można składać w Oddziałach Regionalnych ARiMR wnioski o # przyznanie pomocy na "Wsparcie inwestycji w przetwarzanie produktów rolnych, obrót nimi lub ich rozwój" finansowane z budżetu Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014 - 2020.

(czytaj więcej)
17 czerwca 2017 0
Notowania rolnicze

Podwyżki i obniżki. Ceny ulegają zmianom

Analizując cotygodniowe raporty publikowane przez Kujawsko-Pomorski Ośrodek Doradztwa # Rolniczego w Minikowie można zauważyć, że ceny zmieniają się dynamicznie.

(czytaj więcej)
23 maja 2017 0

Jak unowocześnić rolnictwo? Przygotowano pakiet szkoleń

Prawie 100 tys. rolników, domowników i osób zatrudnionych w rolnictwie będzie mogło w ciągu # najbliższych dwóch lat skorzystać ze szkoleń, które przyczynią się do podniesienia ich wiedzy i umiejętności.

(czytaj więcej)
22 maja 2017 3

Międzynarodowy Dzień Rzepaku. Zjechali goście z kraju i zagranicy

18 maja 2017 roku, Kujawsko-Pomorski Ośrodek Doradztwa Rolniczego w Minikowie #wraz z Krajowym Zrzeszeniem Producentów Rzepaku i Roślin Białkowych w Warszawie po raz kolejny przygotowali Międzynarodowy Dzień Rzepaku.

(czytaj więcej)
20 maja 2017 0
Notowania rolnicze

Wiosna w hurtowniach i na targowiskach. Tanieją warzywa

W porównaniu do zeszłotygodniowego raportu cen produktów rolnych z KPODR w Minikowie, na # targowiskach i w hurtowniach ceny warzyw są nieco niższe.

(czytaj więcej)
17 maja 2017 17

Ginie coraz więcej pszczół. Rolniku pamiętaj o tych zasadach!

Nieprawidłowo wykonywane zabiegi, zwłaszcza przy użyciu insektycydów, niosą niezwykle duże # zagrożenie dla pszczół i innych owadów pożytecznych.

(czytaj więcej)
17 maja 2017 0

Niekorzystne zjawiska atmosferyczne dotknęły rolników. Komisje nadal szacują straty

Na podstawie danych przekazanych przez wojewodów w 295 gminach na terenie # kraju działają lub działały komisje ds. szacowania strat w rolnictwie.

(czytaj więcej)
12 maja 2017 0
Notowania rolnicze

W hurtowniach stabilnie, na targowiskach niewielkie wahania cen. Zboża w górę

Tak można w skrócie podsumować tygodniowy raport cenowy opracowany przez # Kujawsko-Pomorski Ośrodek Doradztwa Rolniczego w Minikowie.

(czytaj więcej)
09 maja 2017 0

Bobry doskwierają rolnikom. Będzie zgoda na odstrzał?

Bobry to zwierzęta, którym jeszcze kilkadziesiąt lat temu groziło wyginięcie. Obecnie, zdominowały # wiele obszarów utrudniając przy tym życie rolnikom. Tak jest na przykład w Jadwiżynie i okolicach.

(czytaj więcej)
05 maja 2017 0

Rozpoczyna się sezon agrotechniczny. Prezes KRUS apeluje do rolników

Prezes KRUS Adam Sekściński w liście skierowanym do rolników apeluje o bezpieczne stosowanie # nawozów i środków ochrony roślin w rozpoczynającym się właśnie sezonie agrotechnicznym. Treść listu prezesa KRUS do rolników znajduje się w pliku.

(czytaj więcej)
04 maja 2017 2

ARMiR przypomina o złożeniu wniosku o przyznanie płatności na 2017 rok

Agencja Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa przypomina, iż wnioski o przyznanie #płatności na 2017 rok z wymaganymi załącznikami można składać w terminie od 15 marca br. do 15 maja br.

(czytaj więcej)
20 kwietnia 2017 0
Notowania rolnicze

Niewielkie zmiany cen. Staniały truskawki i brokuły

Kujawsko-Pomorski Ośrodek Doradztwa Rolniczego w Minikowie opracował raport cen produktów rolniczych.

(czytaj więcej)
18 kwietnia 2017 0

Premia dla młodych rolników. Za kilka dni można składać wnioski

Od 27 kwietnia do 26 maja 2017 r. młodzi rolnicy będą mogli składać w Oddziałach Regionalnych # ARiMR wnioski o przyznanie 100 tys. zł. premii na samodzielne rozpoczęcie gospodarowania. Jest to wsparcie finansowane z budżetu PROW 2014 - 2020.

(czytaj więcej)
14 kwietnia 2017 7

Rolniku, uważaj na kleszcze. Te pajęczaki przenoszą groźne choroby!

Ponad 1 500 osób – tyle ubezpieczonych w KRUS w ciągu ostatnich dziecięciu lat doznało #uszczerbku na zdrowiu wskutek zakaźnych chorób zawodowych roznoszonych przez kleszcze (w większości z powodu boreliozy).

(czytaj więcej)
07 kwietnia 2017 2

Drób już na wolności. Minister złagodził ograniczenia związane z ptasią grypą

Od wczoraj obowiązuje rozporządzenie Ministra Rolnictwa i Rozwoju Wsi łagodzące ograniczenia związane z #wystąpieniem wysoce zjadliwej grypy ptaków. Obecnie drób można wypuszczać na wybiegi.

(czytaj więcej)
04 kwietnia 2017 1

Uprawy rzepaku zagrożone. Wydano komunikaty

Wojewódzki Inspektorat Ochrony Roślin i Nasiennictwa wydał komunikat o zagrożeniu upraw roślin.

(czytaj więcej)
31 marca 2017 0

Stabilne ceny na koniec marca. Na targowiskach kilka obniżek

Kończy się kolejny miesiąc, a wraz z nim pora na podsumowanie cen produktów rolniczych # opracowywanych przez Kujawsko-Pomorski Ośrodek Doradztwa Rolniczego w Minikowie.

(czytaj więcej)
26 marca 2017 10

Nowy projekt ministerstwa rolnictwa. Ewidencja wejść do obory to absurd?

Ministerstwo rolnictwa pracuje nad projektem wprowadzenia ewidencji wejść do obory. Zdaniem wielu # rolników propozycja jest absurdalna.

(czytaj więcej)
25 marca 2017 4

Spotkanie członków Izby Rolniczej. Producenci rzepaku mają problem

24 marca 2017 w Szubinie odbyło się posiedzenie członków Rady Powiatowej Kujawsko-Pomorskiej # Izby Rolniczej w Nakle nad Notecią. Rozmawiano m.in. o sytuacji rolnictwa w województwie, przygotowaniach do konferencji Euro-Rzepak 2017 w Minikowie i o bieżących problemach rolników.

(czytaj więcej)
0

Kriolipoliza – pozbądź się tkanki tłuszczowej

Kriolipoliza jest to najskuteczniejsza metoda trwałego usuwania tkanki tłuszczowej, którą można wykonać w Studio Urody i Odnowy Biologicznej.

(czytaj więcej)
0

Sześć koncertów za nami. Który był najlepszy? (sonda)

Kolejna edycja imprezy pn. „Przystań w kolorze blue” już za nami. Do grona koncertujących# w Nakle gwiazd dołączyła Cleo. To dobry moment, by sprawdzić, który z wszystkich występów najbardziej Wam się podobał.

(czytaj więcej)
0

Jak wybrać odpowiedni ekspres do kawy

Smak kawowego naparu zależy nie tylko od rodzaju i jakości kawy ziarnistej (mielonej), ale także od sposobu jej przygotowania i naszych umiejętności. Najprostszym sposobem na szybkie rozkoszowanie się ulubionym napojem jest zakup odpowiedniego ekspresu do kawy. Nie oznacza to jednak, że sprawa jest zakończona.

(czytaj więcej)
0

Jak zrobić murowany grill?

Grillowanie to jeden z przyjemniejszych sposobów na plenerowy wypoczynek. Miły czas w gronie znajomych smakuje najlepiej, gdy stoły zastawione są pieczonymi na grillu mięsami, rybami i warzywami. Na rynku znajdziemy wiele przenośnych urządzeń do grillowania, ale miłośnicy takiej formy wypoczynku z pewnością powinni pomyśleć o czymś więcej – o zbudowaniu własnego grilla. Jak to zrobić i dlaczego warto?

(czytaj więcej)