Dziś mamy 27 maja 2017, sobota, imieniny obchodzą:

Rolnictwo

23 maja 2017 0

Jak unowocześnić rolnictwo? Przygotowano pakiet szkoleń

Prawie 100 tys. rolników, domowników i osób zatrudnionych w rolnictwie będzie mogło w ciągu # najbliższych dwóch lat skorzystać ze szkoleń, które przyczynią się do podniesienia ich wiedzy i umiejętności.

(czytaj więcej)
22 maja 2017 3

Międzynarodowy Dzień Rzepaku. Zjechali goście z kraju i zagranicy

18 maja 2017 roku, Kujawsko-Pomorski Ośrodek Doradztwa Rolniczego w Minikowie #wraz z Krajowym Zrzeszeniem Producentów Rzepaku i Roślin Białkowych w Warszawie po raz kolejny przygotowali Międzynarodowy Dzień Rzepaku.

(czytaj więcej)
20 maja 2017 0
Notowania rolnicze

Wiosna w hurtowniach i na targowiskach. Tanieją warzywa

W porównaniu do zeszłotygodniowego raportu cen produktów rolnych z KPODR w Minikowie, na # targowiskach i w hurtowniach ceny warzyw są nieco niższe.

(czytaj więcej)
17 maja 2017 17

Ginie coraz więcej pszczół. Rolniku pamiętaj o tych zasadach!

Nieprawidłowo wykonywane zabiegi, zwłaszcza przy użyciu insektycydów, niosą niezwykle duże # zagrożenie dla pszczół i innych owadów pożytecznych.

(czytaj więcej)
17 maja 2017 0

Niekorzystne zjawiska atmosferyczne dotknęły rolników. Komisje nadal szacują straty

Na podstawie danych przekazanych przez wojewodów w 295 gminach na terenie # kraju działają lub działały komisje ds. szacowania strat w rolnictwie.

(czytaj więcej)
12 maja 2017 0
Notowania rolnicze

W hurtowniach stabilnie, na targowiskach niewielkie wahania cen. Zboża w górę

Tak można w skrócie podsumować tygodniowy raport cenowy opracowany przez # Kujawsko-Pomorski Ośrodek Doradztwa Rolniczego w Minikowie.

(czytaj więcej)
09 maja 2017 0

Bobry doskwierają rolnikom. Będzie zgoda na odstrzał?

Bobry to zwierzęta, którym jeszcze kilkadziesiąt lat temu groziło wyginięcie. Obecnie, zdominowały # wiele obszarów utrudniając przy tym życie rolnikom. Tak jest na przykład w Jadwiżynie i okolicach.

(czytaj więcej)
05 maja 2017 0

Rozpoczyna się sezon agrotechniczny. Prezes KRUS apeluje do rolników

Prezes KRUS Adam Sekściński w liście skierowanym do rolników apeluje o bezpieczne stosowanie # nawozów i środków ochrony roślin w rozpoczynającym się właśnie sezonie agrotechnicznym. Treść listu prezesa KRUS do rolników znajduje się w pliku.

(czytaj więcej)
04 maja 2017 2

ARMiR przypomina o złożeniu wniosku o przyznanie płatności na 2017 rok

Agencja Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa przypomina, iż wnioski o przyznanie #płatności na 2017 rok z wymaganymi załącznikami można składać w terminie od 15 marca br. do 15 maja br.

(czytaj więcej)
20 kwietnia 2017 0
Notowania rolnicze

Niewielkie zmiany cen. Staniały truskawki i brokuły

Kujawsko-Pomorski Ośrodek Doradztwa Rolniczego w Minikowie opracował raport cen produktów rolniczych.

(czytaj więcej)
18 kwietnia 2017 0

Premia dla młodych rolników. Za kilka dni można składać wnioski

Od 27 kwietnia do 26 maja 2017 r. młodzi rolnicy będą mogli składać w Oddziałach Regionalnych # ARiMR wnioski o przyznanie 100 tys. zł. premii na samodzielne rozpoczęcie gospodarowania. Jest to wsparcie finansowane z budżetu PROW 2014 - 2020.

(czytaj więcej)
14 kwietnia 2017 7

Rolniku, uważaj na kleszcze. Te pajęczaki przenoszą groźne choroby!

Ponad 1 500 osób – tyle ubezpieczonych w KRUS w ciągu ostatnich dziecięciu lat doznało #uszczerbku na zdrowiu wskutek zakaźnych chorób zawodowych roznoszonych przez kleszcze (w większości z powodu boreliozy).

(czytaj więcej)
07 kwietnia 2017 2

Drób już na wolności. Minister złagodził ograniczenia związane z ptasią grypą

Od wczoraj obowiązuje rozporządzenie Ministra Rolnictwa i Rozwoju Wsi łagodzące ograniczenia związane z #wystąpieniem wysoce zjadliwej grypy ptaków. Obecnie drób można wypuszczać na wybiegi.

(czytaj więcej)
04 kwietnia 2017 1

Uprawy rzepaku zagrożone. Wydano komunikaty

Wojewódzki Inspektorat Ochrony Roślin i Nasiennictwa wydał komunikat o zagrożeniu upraw roślin.

(czytaj więcej)
31 marca 2017 0

Stabilne ceny na koniec marca. Na targowiskach kilka obniżek

Kończy się kolejny miesiąc, a wraz z nim pora na podsumowanie cen produktów rolniczych # opracowywanych przez Kujawsko-Pomorski Ośrodek Doradztwa Rolniczego w Minikowie.

(czytaj więcej)
26 marca 2017 10

Nowy projekt ministerstwa rolnictwa. Ewidencja wejść do obory to absurd?

Ministerstwo rolnictwa pracuje nad projektem wprowadzenia ewidencji wejść do obory. Zdaniem wielu # rolników propozycja jest absurdalna.

(czytaj więcej)
25 marca 2017 4

Spotkanie członków Izby Rolniczej. Producenci rzepaku mają problem

24 marca 2017 w Szubinie odbyło się posiedzenie członków Rady Powiatowej Kujawsko-Pomorskiej # Izby Rolniczej w Nakle nad Notecią. Rozmawiano m.in. o sytuacji rolnictwa w województwie, przygotowaniach do konferencji Euro-Rzepak 2017 w Minikowie i o bieżących problemach rolników.

(czytaj więcej)
23 marca 2017 0
Notowania rolnicze

Pozytywne zaskoczenie. Ceny są niższe niż przed tygodniem

W ostatnich tygodniach, zgodnie z raportem opracowanym przez Kujawsko-Pomorski Ośrodek Doradztwa Rolniczego w Minikowie coraz większa liczba produktów rolnych ma niższe ceny. Z tego faktu na pewno ucieszą się konsumenci.

(czytaj więcej)
16 marca 2017 0
Notowania rolnicze

Tydzień pod znakiem zróżnicowanych cen. Najbardziej podrożała wczesna kapusta

Jak co tydzień, publikujemy raport cenowy produktów rolniczych Kujawsko-Pomorskiego Ośrodka # Doradztwa Rolniczego w Minikowie.

(czytaj więcej)
11 marca 2017 2
Notowania rolnicze

Zboża zdrożały. Ceny pozostałych produktów są stabilne

Raport cenowy Kujawsko-Pomorskiego Ośrodka Doradztwa Rolniczego w Minikowie wyraźnie # wskazuje, że ceny wielu produktów rolnych są porównywalne do tych sprzed tygodnia.

(czytaj więcej)
02 marca 2017 0
Notowania rolnicze

Jest taniej. Wiele produktów rolnych ma niższe ceny

Tak wielu obniżek cen produktów rolnych dawno nie było. Zgodnie z raportem Kujawsko-Pomorskiego # Ośrodka Doradztwa Rolniczego w Minikowie ceny wielu produktów są niższe niż przed tygodniem. Jednakże, jest kilka produktów, które zdrożało.

(czytaj więcej)
25 lutego 2017 1
Notowania rolnicze

Raz w górę, raz w dół. Ceny produktów rolnych są zróżnicowane

Kujawsko-Pomorski Ośrodek Doradztwa Rolniczego w Minikowie opracował tygodniowy raport # cenowy produktów rolnych. Wynika z niego, że bardzo wiele produktów ma inną cenę niż przed tygodniem. Nie brakuje podwyżek, ale są i obniżki.

(czytaj więcej)
25 lutego 2017 0

Emerytury i renty rolnicze wyższe od 1 marca. Sprawdź szczegóły

Informacja o waloryzacji emerytur i rent rolniczych od dnia 1 marca 2017 r.

(czytaj więcej)
17 lutego 2017 2
Notowania rolnicze

Coraz więcej podwyżek. Drożej i w hurtowniach i na targowiskach

Raport przygotowywany przez Kujawsko-Pomorski Ośrodek Doradztwa Rolniczego w Minikowie # wskazuje wyraźnie, że mamy do czynienia z kolejnymi podwyżkami cen produktów rolnych.

(czytaj więcej)
12 lutego 2017 0

Ustalono listę odmian zalecanych. Sprawdź, które warto uprawiać

W dniu 26 stycznia 2017 roku w Stacji Doświadczalnej Oceny Odmian w Chrząstowie odbyło się # posiedzenie Kujawsko-Pomorskiego Zespołu Porejestrowego Doświadczalnictwa Odmianowego.

(czytaj więcej)
11 lutego 2017 4

Podwyżki i obniżki. Niewielkie wahania cen produktów rolnych

Nieznaczne wzrosty bądź obniżki cen w porównaniu do ubiegłego tygodnia. Kujawsko-Pomorski # Ośrodek Doradztwa Rolniczego w Minikowie opublikował cotygodniowy raport cenowy produktów rolnych.

(czytaj więcej)
08 lutego 2017 10

Nawet 100 tys. zł na działalność pozarolniczą. Sprawdź szczegóły

Od 13 marca do 11 kwietnia 2017 r. ARiMR będzie przyjmowała wnioski o przyznanie 100 tys. zł # premii na rozpoczęcie działalności pozarolniczej.

(czytaj więcej)
02 lutego 2017 2
Notowania rolnicze

Takich wahań cen dawno nie było. Niektóre produkty drożeją z dnia na dzień!

Analiza notowań rolniczych opracowywanych przez Kujawsko-Pomorski Ośrodek Doradztwa # Rolniczego wyraźnie wskazuje, że sytuacja cenowa od dawna przestała być stabilna. Wiele produktów podrożało i to znacznie, ale są także artykuły, których cena spadła. Najczęściej jednak mamy do czynienia z podwyżkami.

(czytaj więcej)
0

Nie ryzykuj, ubezpiecz się. Przyjdź do biura PZU w Kcyni!

Kupujesz samochód i potrzebujesz OC? Wichura zerwała twój dach i nie chcesz więcej ryzykować? A może prowadzisz firmę i zależy Ci na tym, by jej los był w dobrych rękach? Czy może planujesz #urlop za granicą i obawiasz się, że w razie wypadku koszty leczenia zrujnują twój budżet? Odwiedź biuro agenta PZU, które mieści się w Kcyni na rynku.

(czytaj więcej)
0

Samorządowcy w statystyce. Dominują osoby w średnim wieku

Mandaty radnych wszystkich szczebli sprawuje w Kujawsko-Pomorskiem ponad 2,5 osób, #w większości mężczyzn w średnim wieku. Mamy najlepiej w kraju wykształconych wójtów, burmistrzów i prezydentów miast – wynika z tegorocznego badania Głównego Urzędu Statystycznego. W najbliższą sobotę (27 maja) przypada Dzień Samorządu Terytorialnego.

(czytaj więcej)
0

Jak wybrać odpowiedni ekspres do kawy

Smak kawowego naparu zależy nie tylko od rodzaju i jakości kawy ziarnistej (mielonej), ale także od sposobu jej przygotowania i naszych umiejętności. Najprostszym sposobem na szybkie rozkoszowanie się ulubionym napojem jest zakup odpowiedniego ekspresu do kawy. Nie oznacza to jednak, że sprawa jest zakończona.

(czytaj więcej)
0

Ciesz się perfekcyjnym makijażem codziennie

Wykonujemy profesjonalny makijaż permanentny oczu, brwi i ust. Zapraszamy do naszego Studia Urody i Odnowy Biologicznej przy ul. Nowej 15 B w Nakle nad Notecią.

(czytaj więcej)