Dziś mamy 28 października 2020, środa, imieniny obchodzą:

Aktualności

26 października 2020 6

Środki na wsparcie w walce z epidemią dla nakielskiego DPS-u

Powiat Nakielski otrzymał środki w formie grantów na# wsparcie w walce z epidemią COVID-19 w ramach projektu „Pomagamy skutecznie” dla Domu Pomocy Społecznej w Nakle n/Notecią.

(czytaj więcej)
26 października 2020 0

E-szkoła w ostatnim tygodniu października. Co jest w planie?

Czym była Wielka Emigracja? Jak obliczyć objętość brył? Co kryje się pod# pojęciem czarnej dziury i jak napisać rozprawkę w języku angielskim? – odpowiedzi na te i wiele innych pytań przyniosą popołudniowe spotkania z Kujawsko-Pomorską Szkołą Internetową. Do nauki zapraszamy uczniów szkół podstawowych i średnich, którzy chcą rozwijać zainteresowania, poszerzać wiedzę na tematy znane ze szkolnych lekcji i przygotować się do klasówek i egzaminów.

(czytaj więcej)
26 października 2020 0

Gruntowny remont Teatru Horzycy. Nastąpi m.in. wymiana foteli

W zabytkowym gmachu Teatru im. Wilama Horzycy w Toruniu trwają zaawansowane# prace remontowo-modernizacyjne. W ramach inwestycji przewidziano między innymi instalację klimatyzacji, wymianę foteli, podłóg i oświetlenia oraz uruchomienie nieczynnego od dawna drugiego balkonu.

(czytaj więcej)
26 października 2020 0

Trwają poszukiwania zaginionej 15-latki. Policja prosi o pomoc

Policjanci z Wyżyn ponownie prowadzą poszukiwania# 15-latki, która wyszła z miejsca zamieszkania nie informując nikogo, gdzie się udaje. Do chwili obecnej nie nawiązała kontaktu z rodziną. Funkcjonariusze w tej sprawie ustalają świadków mogących się przyczynić do odnalezienia nastolatki.

(czytaj więcej)
26 października 2020 4

Pożar samochodu osobowego na drodze powiatowej między Lubaszczem a Olszewką

W niedzielę, 25 października, około godziny 6.00 doszło do pożaru# samochodu osobowego marki BMW na drodze powiatowej między Lubaszczem a Olszewką.

(czytaj więcej)
26 października 2020 0

"Przedszkolaki poznają świat zwierząt leśnych". Mural już prawie gotowy

Ku końcowi ma się malowanie# muralu w ramach projektu pn. "Przedszkolaki poznają świat zwierząt leśnych" dofinansowanego ze środków budżetu Gminy Kcynia.

(czytaj więcej)
26 października 2020 0

Premia na rozpoczęcie działalności pozarolniczej. Nawet 250 tys. zł

Od 29 października do 30 listopada 2020 r. rolnicy mogą# ubiegać się w Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa o „Premię na rozpoczęcie działalności pozarolniczej” w ramach PROW 2014-2020.

(czytaj więcej)
26 października 2020 1

Projekt "Zdalna Szkoła". Oficjalne przekazanie sprzętu komputerowego

W dniu 23 października 2020 r. odbyło się oficjalne przekazanie# sprzętu komputerowego dla dwóch szkół podstawowych w Gminie Łobżenica. W spotkaniu udział wzięli Burmistrz Łobżenicy Piotr Łosoś, Zastępca Burmistrza Łobżenicy Józef Lewandowski, Dyrektor Centrum Administracyjno-Finansowego Marek Połczyński, Dyrektor Szkoły Podstawowej w Fanianowie Maria Pirecka oraz Wicedyrektor Szkoły Podstawowej w Łobżenicy Lucyna Pufal. Na ręce obu Pań, przekazane zostały zestawy sprzętu komputerowego dla uczniów i nauczycieli.

(czytaj więcej)
26 października 2020 4

Ponad 3 mld zł na kontach rolników. Zaliczki na dopłaty

W pierwszym tygodniu wypłat zaliczek na# poczet płatności bezpośrednich za 2020 rok Agencja Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa przekazała polskim rolnikom ponad 3 mld zł.

(czytaj więcej)
26 października 2020 0

Prace przy schronach w Dobieszewku. Projekt wspiera kcyński urząd

Towarzystwo Historyczne w Kcyni kolejny rok z rzędu prowadzi# prace renowacyjne przy schronach w Dobieszewku. Prace przebiegają pod okiem archeologa Roberta Grochowskiego.

(czytaj więcej)
26 października 2020 2

Szubinianka nie przegrała. Spotkanie z Mienią Lipno zostało odwołane

Niestety to niewiele zmienia. Podopieczni Wiesława Stepczyńskiego wprawdzie nie# przegrali, ale tylko dlatego, że sobotnie spotkanie z Mienią Lipno zostało odwołane. Kilku piłkarzy jest w kwarantannie, więc mecz został przełożony. Pozostałe zespoły grały bez zakłóceń.

(czytaj więcej)
26 października 2020 0

Burmistrz Kcyni z pozytywnym wynikiem na Covid-19. "Bądźmy odpowiedzialni"

Szanowni Mieszkańcy, test potwierdził w moim organizmie obecność Covid-19. Od wtorkowego# popołudnia, 20 października, przebywam na kwarantannie, od momentu kiedy otrzymałem informację o kontakcie z osobą zakażoną. Jestem w stałym kontakcie ze służbami Powiatowego Inspektora Sanitarnego. Czuję się dobrze. Stan zdrowia pozwala mi pracować z domu. Cały czas jestem dostępny. Pozostaję w zdalnym kontakcie z moimi współpracownikami.

(czytaj więcej)
26 października 2020 8

Policjant po służbie zatrzymał dilera. 24-latkowi grozi do 8 lat więzienia

Funkcjonariusz po służbie wspólnie z kolegą zatrzymał# dilera narkotykowego. Podczas ujęcia mężczyzna przygotowywał narkotyki do dalszej sprzedaży. 24-latkowi z gminy Wyrzysk grozi teraz kara do 8 lat pozbawienia wolności. Wspólnie z nim zatrzymano nieletniego, którego dalszym losem zajmie się sąd rodzinny.

(czytaj więcej)
26 października 2020 1

II runda Wieloboju Atletycznego. Zawodnicy Luks Startu Nakło na podium

24 października 2020 roku w Bydgoszczy odbyła się# II runda Wieloboju Atletycznego, w którym udział wzięła 10-osobowa reprezentacja LUKS START NAKŁO. Debiutujący zawodnicy zaprezentowali się z bardzo dobrej strony zdobywając 3 miejsca na podium.

(czytaj więcej)
26 października 2020 2

Mistrzostwa Polskiej Unii Karate 2020. Zawody odbyły się w reżimie sanitarnym

W dniach 24/25 października 2020 r. w Tczewie w reżimie sanitarnym odbyły się# Mistrzostwa Polskiej Unii Karate Juniorów Młodszych, Juniorów, Młodzieżowców oraz Seniorów, a także Mistrzostwa Młodzików LOTOS CUP w Karate WKF.

(czytaj więcej)
25 października 2020 30

Budynek po byłej przetwórni straszy. Młodzież przebywa na jego terenie

Przy ul. Spółdzielców w Sadkach znajduje się obiekt po byłej przetwórni. Budynki są #praktycznie zrujnowane, ale w żaden sposób nie przeszkadza to młodzieży, która chętnie spędza tam czas. Niestety, nie zawsze w legalny sposób. Czy odpowiednie służby o tym wiedzą?

(czytaj więcej)
25 października 2020 7

Dużo emocji i bramek w Ślesinie. Zorza „wyszarpała” jeden punkt

Drugi zespół Unii Solec Kujawski był kolejnym rywalem Zorzy w rozgrywkach #B – klasy. Spotkanie zostało rozegrane na boisku w Ślesinie.

(czytaj więcej)
25 października 2020 1

Światowy Dzień Makaronu. Można stworzyć z niego proste i pyszne dania

Jesienne weekendy to doskonała okazja do szukania nowych pomysłów na wspólne spędzenie #czasu w domowym zaciszu. W najbliższą niedzielę nie trzeba będzie ich szukać, ponieważ 25 października obchodzimy Światowy Dzień Makaronu. To świetny pretekst, aby zaangażować wszystkich domowników w przygotowanie prostego i smacznego dania. Wystarczy 5 składników i odrobina czasu. Potrzebni będą też oczywiście miłośnicy makaronu. A takich na pewno nie brakuje, prawda?

(czytaj więcej)
25 października 2020 6

Nowe nasadzenia w parku 700-lecia. Pojawiły się młode drzewa i krzewy

W wyniku nawałnicy z 2017 roku W nakielskim parku 700-lecia uszkodzonych zostało #wiele drzew. Część z posadzonej tam w ubiegłym roku roślinności nie przyjęła się.

(czytaj więcej)
25 października 2020 4

Za tydzień Wszystkich Świętych. Sprzątamy groby naszych bliskich

W przyszłą niedzielę obchodzić będziemy Uroczystość Wszystkich Świętych. Tymczasem# na cmentarzach trwają prace porządkowe. Sprzątane są groby bliskich, dekoruje się je kwiatami, stroikami, zniczami.

(czytaj więcej)
25 października 2020 0

Jakie są twoje wymarzone święta? Weź udział w konkursie literackim

Gminne Centrum Kultury i Biblioteki w Kcyni zaprasza wszystkich uczniów# szkół podstawowych do udziału w konkursie literackim pt. "Moje wymarzone Święta Bożego Narodzenia".

(czytaj więcej)
25 października 2020 0

Konkurs na szopkę bożonarodzeniową. Stwórz przestrzenną pracę

GCKiB w Kcyni zaprasza do udziału w konkursie na #przestrzenną szopkę bożonarodzeniową.

(czytaj więcej)
25 października 2020 8

Orzeł Kcynia - Victoria Kołaczkowo. Wygrana gospodarzy meczu

24 października piłkarze Orła Kcynia rozegrali mecz na swoim boisku z #Victorią Kołaczkowo.

(czytaj więcej)
25 października 2020 21

Ponad tysiąc nowych zakażeń. 53 osoby z naszego powiatu

KPUW informuje o kolejnych 1150 przypadkach zakażeń koronawirusem w #województwie kujawsko-pomorskim.

(czytaj więcej)
25 października 2020 0

Wielkie serca uczniów. Szkolna akcja zbierania długopisów

W niedzielę, 18 października 2020 roku rozpoczęły się obchody #Tygodnia Misyjnego. Z tej okazji wolontariusze Szkolnego Koła Caritas ze Szkoły Podstawowej nr 2 im. Kardynała Stefana Wyszyńskiego, zaprosili wszystkich uczniów do włączenia się w akcję misyjną – „Długopis dla kolegi z misji”.

(czytaj więcej)
25 października 2020 6

Wynik lepszy, choć gra niekoniecznie. Zieloni byli lepsi i zasłużenie wygrali

W kolejnym meczu rundy jesiennej Czarni Nakło podejmowali na własnym boisku #Zielonych Zalesie. Gospodarzom zabrakło iskry w ataku, żeby powalczyć o komplet punktów.

(czytaj więcej)
24 października 2020 19

Solidarnościowy Korpus Wsparcia Seniorów. Pomoc dla starszych osób

Uruchamiamy Solidarnościowy Korpus Wsparcia Seniorów. To program przeznaczony do #koordynacji pomocy osobom starszym w czasie pandemii – obejmuje działania zarówno na szczeblu centralnym, jak i samorządowym. Dzięki niemu osoby starsze uzyskają niezbędną pomoc w trudnym czasie, a zrobienie zakupów czy odbiór leków z apteki nie będzie się wiązało z ryzykiem zakażenia koronawirusem.

(czytaj więcej)
24 października 2020 0

Potrzebne jest osocze ozdrowieńców. Jakie są zasady jego pobierania?

Regionalne Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Bydgoszczy uczestniczy w #ogólnopolskim programie pobierania osocza od ozdrowieńców, którzy w ostatnim czasie przebyli COVID-19 oraz od osób, które przebyły bezobjawowe zakażenie SARS-CoV-2 (Koronawirus).

(czytaj więcej)
0

Światowy Dzień bez Samochodu. Zamiast auta wybierz rower!

W dniu dzisiejszym obchodzimy Światowy# Dzień bez Samochodu. Jest to idealny czas, aby do pracy zamiast samochodem pojechać rowerem albo autobusem.

(czytaj więcej)
0

Zrób to warzywnie! Tradycyjne dania w roślinnej odsłonie

Idealny przepis na poradzenie sobie z nudą w kuchni sprowadza się do jednego słowa: #warzywa! Mimo że plony z pól i grządek mogą wydawać się mało spektakularnym elementem dań, potrafią nieźle namieszać – zwłaszcza w tradycyjnych i znanych na wylot recepturach. Gulasz, gołąbki, spaghetti, pulpety czy curry mogą smakować wyśmienicie w warzywnej wersji bez mięsa. Zapraszamy do zielonej rewolucji w kuchniach!

(czytaj więcej)
0

Zdrowa dieta na urlopie? To proste! Wystarczy pamiętać o kilku zasadach

Wyjazdy wakacyjne rządzą się swoimi prawami, a miejsca, które odwiedzamy kuszą #rozmaitymi aromatami i smakami. Jak cieszyć się wypoczynkiem bez wyrzutów sumienia i wpływu na figurę? Swoimi radami na wakacje bez wyrzeczeń dzieli się Gaja Kuroń, ekspertka dietetyczna w Kuroniowie Diety.

(czytaj więcej)
0

Światowy Dzień Makaronu. Można stworzyć z niego proste i pyszne dania

Jesienne weekendy to doskonała okazja do szukania nowych pomysłów na wspólne spędzenie #czasu w domowym zaciszu. W najbliższą niedzielę nie trzeba będzie ich szukać, ponieważ 25 października obchodzimy Światowy Dzień Makaronu. To świetny pretekst, aby zaangażować wszystkich domowników w przygotowanie prostego i smacznego dania. Wystarczy 5 składników i odrobina czasu. Potrzebni będą też oczywiście miłośnicy makaronu. A takich na pewno nie brakuje, prawda?

(czytaj więcej)