Dziś mamy 24 maja 2018, czwartek, imieniny obchodzą:

Aktualności

22 maja 2018 0

Wakacje w mieście nie muszą być nudne. Na dzieci czeka mnóstwo atrakcji

Warsztaty plastyczne, kulinarne, modelarskie, nauka pływania kajakiem, zajęcia i turnieje #sportowe oraz wiele innych atrakcyjnych propozycji czeka na dzieci, które będą chciały spędzić wakacje w miejscu zamieszkania. Do wyboru będą półkolonie, wycieczki, warsztaty, zajęcia rekreacyjne i kulturalne.

(czytaj więcej)
22 maja 2018 2

Wzięli udział w kolejnym turnieju. "Wyniki należy uznać za bardzo udane"

20 maja szachiści Feniksa Mroczy: Jan Rosiński, Ewelina Musiał i Leszek Musiał wzięli #udział w 50 turnieju szachowym "Wiosna", który odbył w Szubinie.

(czytaj więcej)
22 maja 2018 0

ZUS promował e-ZLA. Biała Sobota cieszyła się zainteresowaniem

W minioną sobotę w ramach promocji projektu e-ZLA we wszystkich placówkach ZUS odbyła #się akcja Biała Sobota w ZUS. Wydarzenie cieszyło się bardzo dużym zainteresowaniem. Podczas 4 godzin obsłużyliśmy ponad 2 tys. lekarzy w całej Polsce.

(czytaj więcej)
22 maja 2018 2

Policjanci na festynie parafialnym. Opowiadali dzieciom o swojej pracy

W niedzielę (20.05.18) mundurowi z nakielskiej komendy gościli na festynie rodzinnym, #który zorganizowała Parafia Najświętszej Marii Panny Królowej Polski w Nakle nad Notecią przy ul. Sienkiewicza. Policjanci opowiadali o swojej pracy i prezentowali sprzęt będący na wyposażeniu Policji.

(czytaj więcej)
22 maja 2018 0

Warsztaty bębniarskie jedną z atrakcji. Zajęcia poprowadzi zespół Foliba

Miejsko-Gminny Ośrodek Kultury i Rekreacji w Mroczy zaprasza na warsztaty bębniarskie, #które odbędą się dnia 2 czerwca 2018 roku podczas obchodów Dnia Dziecka w Mroczy na Stadionie Miejskim.

(czytaj więcej)
21 maja 2018 1

Uczniowie uczcili Dzień Matki. Nie zabrakło życzeń i laurek

Wiele ciepłych słów mogły usłyszeć z okazji swojego majowego święta Mamy uczniów # Szkoły Specjalnej w Karnowie.

(czytaj więcej)
21 maja 2018 5

Jednostronny mecz na szczycie rozgrywek B – klasy. Popis skuteczności Victorii

W 21 kolejce rozgrywek B – klasy na boisku w Kołaczkowie doszło do bardzo ważnego pojedynku # w kontekście walki o awans do A - klasy. Miejscowa Victoria podejmowała Piaski Bydgoszcz i musiała wygrać żeby nie stracić dystansu do rywala.

(czytaj więcej)
21 maja 2018 10

Działania na krajowej "dziesiątce". Ujawniono prawie 50 wykroczeń

Nakielscy policjanci wspólnie z funkcjonariuszami z Bydgoszczy i Żnina w sobotę # (19.05.18) prowadzili działania na drodze krajowej nr 10 ukierunkowane na ograniczenie zdarzeń drogowych, gdzie główną przyczyna jest niestosowanie się do obowiązujących ograniczeń prędkości.

(czytaj więcej)
21 maja 2018 0

Wizyta w parku linowym. Uczniowie pokonali lęk wysokości

W minionym tygodniu uczniowie Zespołu Szkół Specjalnych w Karnowie uczestniczyli w # zajęciach zorganizowanych w Parku Linowym w bydgoskim Myślęcinku. 

(czytaj więcej)
21 maja 2018 0

"Prezent dla Mamy". Na zajęciach powstała niepowtarzalna biżuteria

W sobotę 19 maja w Szubińskim Domu Kultury odbyły się zajęcia pod nazwą # „Prezent dla Mamy” organizowane w ramach Artystycznej Soboty.

(czytaj więcej)
21 maja 2018 12

Policyjne kontrole prędkości. Nie wszyscy jeżdżą zgodnie z przepisami

W niedzielę (20.05.18r.) na drogach powiatu nakielskiego policjanci prowadzili działania # „Prędkość”. Kontrole prowadzone były w trosce o bezpieczeństwo uczestników ruchu drogowego.

(czytaj więcej)
21 maja 2018 3

Pół wieku razem. Dwie pary świętowały swoje jubileusze

21 maja w Urzędzie Miasta i Gminy w Mroczy kolejne małżeństwa miały powód do świętowania. W # towarzystwie najbliższych, 2 pary jubilatów odebrały medale za długoletnie pożycie małżeńskie.

(czytaj więcej)
21 maja 2018 23

Pamięci Żołnierzy 27. Dywizji WDP AK. Rywalizacja była bardzo zacięta

19 maja w Kowalewku na strzelnicy OSP Jednostki Ratownictwa Specjalnego zostały #przeprowadzone zawody strzeleckie poświęcone pamięci żołnierzy 27 Wołyńskiej Dywizji piechoty Armii Krajowej, nad którymi patronat honorowy objęła Pani poseł Ewa Kozanecka.

(czytaj więcej)
21 maja 2018 0

Jubileuszowe kucharzenie już w niedzielę. Będzie wiele atrakcji

W ostatnią niedzielę maja, zgodnie z kilkuletnią tradycją, Stowarzyszenie „Partnerstwo dla #Krajny i Pałuk”, Muzeum Ziemi Krajeńskiej i Fundacja w Kuźni zapraszają mieszkańców regionu do udziału w imprezie plenerowej „Dla Krajny i Pałuk Wawrzyniec kucharzy”.

(czytaj więcej)
21 maja 2018 0

Kolejny spacer pod czujnym okiem instruktorki. Grupa udała się do Bielaw

18 maja Samorząd Mieszkańców nr 4 wraz z Towarzystwem Przyjaciół Nakła zorganizował #kolejny spacer nordic walking.

(czytaj więcej)
21 maja 2018 0

Maj miesiącem praktyk zawodowych i zajęć praktycznych w „Żegludze

Uczniowie klasy trzeciej II Technikum kształcącego w zawodzie technik eksploatacji portów i #terminali w ZSŻŚ w Nakle odbywają w maju praktyki zawodowe w Bałtyckim Terminalu Kontenerowym w Gdyni, OT Port Świnoujście oraz w Terminalu LNG im. Prezydenta Lecha Kaczyńskiego w Świnoujściu, Kołobrzeskiej Żegludze Pasażerskiej, w Porcie Lotniczym w Bydgoszczy.

(czytaj więcej)
21 maja 2018 1

Piknik astronomiczny. W programie nie zabrakło zwiedzania obserwatorium

W sobotnie popołudnie, 19 maja Pałucko Pomorskie Stowarzyszenie Astronomiczno – #Ekologiczne w Niedźwiadach w swoim obserwatorium astronomicznym zorganizowało piknik astronomiczny.

(czytaj więcej)
21 maja 2018 4

Trzecie z rzędu zwycięstwo. 4 bramki strzelił Przemek Wesołek

Sporo działo się w minioną sobotę w Szubinie. Szubinianka podejmowała czwartą ekipę #w tabeli – Zdrój Ciechocinek. Niekwestionowaną gwiazdą tego pojedynku został Przemysław Wesołek, który trafił cztery razy! A to jeszcze nie wszystkie bramki dla miejscowych. To trzecie z rzędu zwycięstwo podopiecznych trenera Wiesława Stepczyńskiego.

(czytaj więcej)
21 maja 2018 0

Powtórka z geografii. Uczniowie z ZSP na tatrzańskich szlakach

W czwartek, 17 maja uczniowie z ZSP w Samostrzelu realizowali kolejny dzień #wycieczki. Tym razem pod opieką przewodnika pana Piotra Piętki wyruszyli na tatrzańskie szlaki.

(czytaj więcej)
21 maja 2018 0

Powstańcza Noc Muzeów za nami. Impreza cieszyła się zainteresowaniem

Towarzystwo Historyczne w Kcyni wspólnie z Urzędem Miejskim zorganizowało po raz #pierwszy w Kcyni Noc Muzeów.

(czytaj więcej)
21 maja 2018 0

Mistrzostwa Województwa. Dobrymi wynikami mogą się pochwalić nakielanie

W niedzielę 20 maja 2018 roku na stadionie bydgoskiego Zawiszy rozegrane zostały #Mistrzostwa Województwa U18 i U20, w których brali udział zawodnicy LUKS START NAKŁO.

(czytaj więcej)
21 maja 2018 0

Młodzi uczniowie z nakielskich szkół na pokładzie Daru Młodzieży

20 maja z portu w Gdyni wypłynął Dar Młodzieży w „Rejs Niepodległości” dookoła świata. #Żaglowiec młodych adeptów z całej Polski w 319 dni odwiedzi 22 porty w 19 krajach całego świata.

(czytaj więcej)
21 maja 2018 2

I Komunia w parafii pw. św. Wojciecha. Sakrament przyjęło ponad 40 dzieci

Parafia pw. św. Wojciecha w Sadkach była kolejną, w której w minioną niedzielę #odbyła się uroczystość przyjęcia I Komunii Świętej.

(czytaj więcej)
21 maja 2018 0

Uroczysty dzień. Dzieci przystąpiły do I Komunii św. w dwóch grupach

W parafii pw. św. Marcina Biskupa w Szubinie odbyły się dwie msze św. komunijne odprawione #przez ks. kanonika proboszcza Tadeusza Lesińskiego.

(czytaj więcej)
21 maja 2018 1

Kolejne dzieci przyjęły pierwszą Komunię Świętą. Zobacz zdjęcia

W niedzielę, 20 maja parafia pw. św. Anny w Drzewianowie obchodziła uroczystość #Sakramentu Pierwszej Komunii świętej. Sakramentu udzielił proboszcz parafii ks. Krzysztof Babiński. Dzieci pierwszokomunijne po raz pierwszy otrzymały Eucharystię.

(czytaj więcej)
21 maja 2018 0

Turniej „Wiosna” z cyklu Cztery Pory Roku. Zmierzyło się 35 szachistów

W Szubińskim Domu Kultury odbył się jubileuszowy 50 Turniej Szachowy "Wiosna" z cyklu #"Cztery Pory Roku". Pomysłodawcą zawodów był Piotr Lech - działacz nowo powstałego klubu szachowego LZS Szubin, a pierwsze rozgrywki miały miejsce 21 stycznia 2006 roku.

(czytaj więcej)
21 maja 2018 5

Skra Paterek wygrywa zaległy mecz. GLZS Sadki w kryzysie

W sobotnie popołudnie na niedawno oddanym do użytku boisku w Paterku doszło do #pojedynku zespołów z gminy Nakło i Sadki. Miejscowa Skra podejmowała wyżej notowany GLZS.

(czytaj więcej)
21 maja 2018 0

Zawody z okazji Dnia Dziecka. Zgłoszenia przyjmowane są do 29 maja

1 czerwca od godz. 8.00 na Krytej Pływalni Naquarius w Nakle odbędą się III Zawody #Pływackie dla najmłodszych z okazji Dnia Dziecka.

(czytaj więcej)
0

Projekt łóżka producenta z Bydgoszczy w „Werandzie”

Sypialnia to jedno z najważniejszych wnętrz w domu. W tym pomieszczeniu spędzamy znaczącą część doby, w związku z czym wszystkie meble powinny być dobrze dopasowane do indywidualnych potrzeb.

(czytaj więcej)
0

Wydatki, wysokość świadczeń i nie tylko. Emeryci i renciści w statystykach

W 2017 r. wzrosła względem roku 2016 liczba osób pobierających świadczenia emerytalno-#rentowe z Zakładu Ubezpieczeń Społecznych (ZUS). W tym czasie zmniejszyła się natomiast liczba rolników indywidualnych pobierających emerytury i renty. Jednocześnie odnotowano wzrost zarówno wydatków na świadczenia społeczne, jak i wysokości emerytur i rent.

(czytaj więcej)
0

Zielone światło dla dokumentów w smartfonie i jednego loginu do e-usług

Rząd przyjął projekt tzw. ustawy węzłowej. Przewiduje ona wprowadzenie jednego, spójnego #loginu (login.gov.pl), który docelowo umożliwi korzystanie ze wszystkich cyfrowych usług administracji. Rząd przyjął również regulacje, które będą stanowiły podstawę prawną do funkcjonowania aplikacji mobilnej - „mDokumenty”.

(czytaj więcej)
0

Jak zrobić murowany grill?

Grillowanie to jeden z przyjemniejszych sposobów na plenerowy wypoczynek. Miły czas w gronie znajomych smakuje najlepiej, gdy stoły zastawione są pieczonymi na grillu mięsami, rybami i warzywami. Na rynku znajdziemy wiele przenośnych urządzeń do grillowania, ale miłośnicy takiej formy wypoczynku z pewnością powinni pomyśleć o czymś więcej – o zbudowaniu własnego grilla. Jak to zrobić i dlaczego warto?

(czytaj więcej)