Dziś mamy 18 marca 2018, niedziela, imieniny obchodzą:

Aktualności

16 marca 2018 0

O gwarze pałuckiej. Gościem "Ciekawości świata" był Mirosław Binkowski

Mirosław Kaźmiyrz Binkowski, znawca i miłośnik gwary pałuckiej, był gościem marcowej "Ciekawości # świata". Justyna Makarewicz, witając naszego prelegenta, podkreślała, że bardzo jej zależało na zaproszeniu go do Kcyni.

(czytaj więcej)
16 marca 2018 0

Straż Gminna poszukuje właściciela psa. Został odłowiony w Sadkach

Pies został odłowiony w Sadkach, ul. Ignacego Tomyślaka (daw. ul. Wyzwolenia).

(czytaj więcej)
16 marca 2018 4

Śp. Antoni Domek. Ostatnie pożegnanie

Dzisiaj, 16 marca, na nakielskim cmentarzu odbył się pogrzeb śp. Antoniego Domek, byłego radnego # Rady Miejskiej w Nakle i sołtysa Chrząstowa. Miał 74 lata. Ceremonię pogrzebową prowadził ks. Karol Rawicz-Kostro.

(czytaj więcej)
16 marca 2018 0

Harcerze z wizytą u policjantów. Mieli okazję zwiedzić komendę

Harcerze z Kruszyna wraz z opiekunem odwiedzili policjantów z nakielskiej komendy. #Goście pilnie przyglądali się pracy policjantów, zwiedzali jednostkę Policji i dowiedzieli się, jak wstąpić w szeregi mundurowych.

(czytaj więcej)
16 marca 2018 110

Artur Krajewski odwołany ze stanowiska. Nowym komendantem został kom. Mariusz Gaik

W wyniku interwencji w Szelejewie (gm. Gąsawa) odwołany z funkcji Komendanta #Powiatowego Policji w Żninie został mł. insp. Artur Krajewski. Jego obowiązki przejął kom. Mariusz Gaik dotychczas pełniący funkcję zastępcy komendanta KPP w Nakle.

(czytaj więcej)
16 marca 2018 0

Ruszył II etap remontu ul. Dworcowej. Powstaną nowe krawężniki i wjazdy

Ruszył II etap remontu odcinka ul. Dworcowej. W ramach tego etapu wykonane zostaną #nowe krawężniki oraz wjazdy. Powstanie również nowa wiata przystankowa. Prace zostały podzielone na dwa etapy. Etap I rozpoczęto jeszcze w ubiegłym roku.

(czytaj więcej)
16 marca 2018 1

„Opowieści czterech ścian”. Mówiono o wnętrzach w czasach baroku i rokoka

Już po raz szósty, 15 marca 2018 r. czytelnicy Powiatowej i Miejskiej Biblioteki Publicznej w #Nakle wysłuchali „Opowieści czterech ścian”. Tym razem Anna Sergott barwnie opowiadała o tym jak wyglądały wnętrza w czasach baroku i rokoka.

(czytaj więcej)
16 marca 2018 0

„Kobieta na schodach” tematem rozważań na spotkaniu DKK

Powieść autora bestsellerowego "Lektora" - „Kobieta na schodach” była omawiana w ramach Dyskusyjnego #Klubu Książki w nakielskiej bibliotece w środę, 14-go marca 2018 r. Zdania na temat tej powieści były podzielone.

(czytaj więcej)
16 marca 2018 0

Kasia Kamińska i Mateusz Leśniewski laureatami konkursu matematycznego

Katarzyna Kamińska (II klasa gimnazjum) oraz Mateusz Leśniewski (III klasa gimnazjum) #uczniowie Zespołu Szkolno – Przedszkolnego nr 4 w Nakle nad Notecią zostali laureatami wojewódzkiego, przedmiotowego konkursu matematycznego organizowanego przez Kuratorium Oświaty w Bydgoszczy.

(czytaj więcej)
16 marca 2018 36

Potulickie problemy. Mieszkańcy zgłaszali swoje uwagi

15 marca w sali OSP odbyło się zebranie sołeckie w Potulicach.

(czytaj więcej)
16 marca 2018 0

Samorząd województwa wspiera prace w zabytkach. Będą dotacje

Przed nami kolejny sezon wspieranych przez samorząd województwa remontów konserwatorskich #i prac restauratorskich w kujawsko-pomorskich zabytkach. Projekt zarządu województwa zakłada dofinansowanie 233 tego rodzaju przedsięwzięć na łączną kwotę 10,2 miliona złotych. Decyzję w sprawie przyznania dotacji podejmie w poniedziałek (19 marca) sejmik województwa.

(czytaj więcej)
16 marca 2018 0

Mistrzostwa w judo. Reprezentacja szubińskiej sekcji z medalami

W sobotę, 10 marca w hali sportowej przy ul. Cichej rozegrano IV Otwarte Mistrzostwa #Miasta Bydgoszczy w judo dla dzieci i młodzików. W Mistrzostwach udział wzięła reprezentacja sekcji Judo LKS Szubinianki Szubin z rocznika 2007-2009.

(czytaj więcej)
16 marca 2018 28

Za kilka miesięcy kolejna „Przystań w kolorze blue”. Tym razem wystąpi Piasek!

„Przystań w kolorze blue” na stałe wpisała się w kalendarz imprez organizowanych przez #Starostwo Powiatowe w Nakle. W tym roku na przystani zobaczymy kolejną gwiazdę. Kto to będzie?

(czytaj więcej)
16 marca 2018 0

Sukces Oliwii Janikowskiej. Uczennica z Czwórki zdobyła wyróżnienie

8 marca w Galerii Miejskiej BWA w Bydgoszczy odbyła się XV edycja Wojewódzkiego #Konkursu Recytatorskiego Poezji Regionalnej, który honorowym patronatem objęli Wojewoda Kujawsko - Pomorski oraz Marszałek Województwa Kujawsko - Pomorskiego.

(czytaj więcej)
16 marca 2018 0

Uczniowie wzięli udział w rekolekcjach. Siostry poruszyły wiele kwestii

W dniach 12 – 14 marca br. uczniowie Zespołu Szkolno – Przedszkolnego nr 4 w Nakle #n. Not. przeżywali w trzech grupach wiekowych rekolekcje wielkopostne, które poprowadziły Siostry Barbara i Michaela ze Zgromadzenia Sióstr Opieki Społecznej pod wezwaniem św. Antoniego z Padwy .

(czytaj więcej)
16 marca 2018 0

Uczniom zwiedzili kilka miejsc. Towarzyszyli im słoweńscy rówieśnicy

Przedostatni dzień naszej przygody w Słowenii spędziliśmy wraz ze słoweńskimi #rówieśnikami. Oprowadzili nas krętymi ścieżkami przez małe, położone u podnóża Alp, miejscowości.

(czytaj więcej)
16 marca 2018 4

Kolejne sołectwo po zebraniu. Najwięcej emocji wzbudziła droga powiatowa

15 marca 2018 roku o godz. 18:00 w świetlicy w Liszkówku odbyło się zebranie #sołectwa Liszkówko.

(czytaj więcej)
15 marca 2018 0

Główny Inspektor Farmaceutyczny podjął decyzję. Lek wycofany z obrotu

Na mocy podjętej decyzji Główny Inspektor Farmaceutyczny wycofuje z obrotu na terenie całego kraju # lek o nazwie Zinbryta (Daclizumabum), roztwór do wstrzykiwań, 150 mg.

(czytaj więcej)
15 marca 2018 0

Stypendia marszałka dla sportowców. Wśród wyróżnionych zawodnicy Tarpana Mrocza

Gala wręczenia tegorocznych stypendiów sportowych samorządu województwa odbyła się w czwartek # (15 marca) w Muzeum Etnograficznym w Toruniu. Finansowe wsparcie na rozwój kariery otrzymało 142 zdolnych zawodników, a maksymalna wysokość stypendium to 350 złotych miesięcznie.

(czytaj więcej)
15 marca 2018 61

Odwilż odsłania stan naszych dróg. Gdzie jest najgorzej? (sonda)

Nie milkną głosy, często zbulwersowanych mieszkańców odnośnie stanu dróg gruntowych czy # powiatowych na terenie naszego powiatu. Mimo, że ich zarządcy doraźnie starają się poprawić ich przejezdność, to w wielu przypadkach tylko pogarsza sprawę.

(czytaj więcej)
15 marca 2018 1

Dwa wydarzenia w muzeum. Dr Artur Trapszyc wygłosił ciekawą prelekcję

Dnia 14 marca w godzinach popołudniowych w naszym muzeum odbyło się walne spotkanie # Towarzystwa Przyjaciół Nakła. Po nim dr. Artur Trapszyc wygłosił wykład pt. "Problematyka ochrony nazw miejscowych (historycznych i zwyczajowych)".

(czytaj więcej)
15 marca 2018 13

Ogrom interpelacji na sesji. Podjęto uchwałę w sprawie planów zmiany studium

W czwartek, 15 marca 2018 roku odbyła się XLI sesja Rady Miejskiej w Szubinie. Czym się # charakteryzowała? Ogromem interpelacji, tematem budowy chlewni na Wrzosach oraz sprawą budowy bloków na Osiedlu Leśnym.

(czytaj więcej)
15 marca 2018 6

Fatalny stan dróg w gminie. Kolejne ulice "odcięte od świata"

Kolejni czytelnicy zgłaszają do nas swoje problemy z przejezdnością dróg w różnych miejscowościach # powiatu. Roztopy przyczyniły się do tego, że po wielu drogach nie można się poruszać nawet ciężkim sprzętem, a próby podpreperowania ich stanu w wielu przypadkach tylko pogarszają sprawę. Na dowód tego publikujemy kolejny głos Inernautki, tym razem z Mroczy.

(czytaj więcej)
15 marca 2018 7

Orzeł wygrywa pierwszy sparing. W klubie zaszły duże zmiany

Od zwycięstwa nad ORIONEM Dziewierzewo drużyna seniorska MLKS ORZEŁ Kcynia rozpoczęła cykl # sparingów przed startem rundy wiosennej.

(czytaj więcej)
15 marca 2018 0

Pozimowe remonty dróg powiatowych. Naprawiane są kolejne odcinki

14 marca Zarząd Dróg Powiatowych w Nakle nad Notecią rozpoczął remont cząstkowy dróg masą na # gorąco. Prace wykonuje firma EL-KAJO z Bydgoszczy.

(czytaj więcej)
15 marca 2018 0

Wiele prezentacji i pokazów. Wyspiański otworzył drzwi dla gimnazjalistów

15 marca w I Liceum Ogólnokształcącym im. Stanisława Wyspiańskiego w Szubinie odbyły się # tradycyjne drzwi otwarte.

(czytaj więcej)
15 marca 2018 16

66-letni wandal w areszcie. Zatrzymał go policjant po służbie

Policjantem jest się zawsze, a nie tylko wtedy, kiedy ubiera się mundur. Udowodnił to funkcjonariusz # służący na co dzień w nakielskiej komendzie. Policjant, w czasie wolnym, zatrzymał 66-letniego mężczyznę, który uszkodził przewody telekomunikacyjne.

(czytaj więcej)
15 marca 2018 9

Budowa chodnika jednym z tematów. Mieszkańcy mieli pewne uwagi

14 marca w świetlicy wiejskiej w Krukówku zorganizowano zebranie sołeckie, podczas #którego mieszkańcy poruszyli ważne dla nich sprawy

(czytaj więcej)
0

Projekt łóżka producenta z Bydgoszczy w „Werandzie”

Sypialnia to jedno z najważniejszych wnętrz w domu. W tym pomieszczeniu spędzamy znaczącą część doby, w związku z czym wszystkie meble powinny być dobrze dopasowane do indywidualnych potrzeb.

(czytaj więcej)
0

Działka od południa? To nie problem!

Za najwygodniejsze do zagospodarowania uchodzą działki z wjazdem od strony północnej. Ale nie każdy ma tyle szczęścia, żeby nabyć taką właśnie nieruchomość. Podpowiadamy, jaki projekt wybrać i jak następnie usytuować go na działce o mniej korzystnej lokalizacji.

(czytaj więcej)
0

To był pracowity rok dla strażaków. Wiele interwencji podjęto po nawałnicy

Ponad 31 tysięcy interwencji odnotowali w 2017 roku strażacy w województwie kujawsko-#pomorskim – to o 25 procent więcej niż w roku poprzednim. Jedna piątą strażackich akcji (ponad 6 tysięcy zdarzeń) stanowiły wyjazdy związane z usuwaniem skutków sierpniowej nawałnicy.

(czytaj więcej)
0

Jak zrobić murowany grill?

Grillowanie to jeden z przyjemniejszych sposobów na plenerowy wypoczynek. Miły czas w gronie znajomych smakuje najlepiej, gdy stoły zastawione są pieczonymi na grillu mięsami, rybami i warzywami. Na rynku znajdziemy wiele przenośnych urządzeń do grillowania, ale miłośnicy takiej formy wypoczynku z pewnością powinni pomyśleć o czymś więcej – o zbudowaniu własnego grilla. Jak to zrobić i dlaczego warto?

(czytaj więcej)