Dziś mamy 9 grudnia 2023, sobota, imieniny obchodzą:

Aktualności

08 grudnia 2023 2

Dąb Potulice wziął udział w turnieju. Rywale byli mocni

Przerwa zimowa w rozgrywkach piłkarskich to czas na odpoczynek i naładowanie# akumulatorów przed startem zmagań wiosennych. Wyjątek od tego zrobili sobie piłkarze Dębu Potulice, którzy ponownie wzięli udział w zimowym turnieju organizowanym przez Gwiazdę Bydgoszcz.

(czytaj więcej)
08 grudnia 2023 0

Warsztaty tworzenia stroików świątecznych. Zgłoszenia do 12 grudnia

Stowarzyszenie „Partnerstwo dla Krajny i Pałuk” serdecznie zaprasza# seniorów do udziału w warsztatach tworzenia stroików świątecznych. Zajęcia poprowadzi p. Hanna Domalewska - mistrzyni w swoim fachu

(czytaj więcej)
08 grudnia 2023 0

Rozpoznajesz tego mężczyznę? Jest podejrzany o kradzież w sklepie (film)

Policjanci z Komisariatu Policji #Bydgoszcz-Wyżyny zwracają się z prośbą o pomoc w identyfikacji osoby przedstawionej na zdjęciach i filmie. Wszyscy, którzy rozpoznają mężczyznę, bądź posiadają jakiekolwiek informacje o osobie mogącej mieć związek z przestępstwem proszeni są o kontakt osobisty lub telefoniczny z policjantami.

(czytaj więcej)
08 grudnia 2023 0

Mieszkańcy mogą wziąć udział w ankiecie. Trwa opracowywanie programu

Przystąpiliśmy do opracowania Gminnego Programu #Przeciwdziałania Przemocy Domowej oraz Ochrony Osób Doznających Przemocy Domowej na kolejne lata. Tworzony dokument będzie dotyczyć naszej całej społeczności.

(czytaj więcej)
08 grudnia 2023 0

Ciekawość świata" w sali urzędu. Ostatnie spotkanie w tym roku

Zaproszenie na ostatnią w tym roku #"Ciekawość świata". 14 grudnia br. o g. 17.30 w Sali nr 1 Urzędu Miejskiego w Kcyni wspólnie z Damianem Amonem Rączką ze Stowarzyszenia Miłośników Starego Fordonu obejrzymy film "Nie poddać się, a zwyciężyć". Wystąpiła w nim między innymi p. Maria Kowalska, emerytowana nauczycielka języka polskiego z Kcyni, członkini Organizacji Niepodległościowej „Powrót”.

(czytaj więcej)
08 grudnia 2023 0

Szczęśliwy finał poszukiwań. Mężczyzna odnaleziony w zaroślach

Fordońscy policjanci poszukiwali 76-latka. Mężczyzna wyszedł z domu #i do niego nie powrócił. Poszukiwali go bydgoscy funkcjonariusze wspierani przez inne służby i ochotników. Odnaleźli go policjanci z bydgoskiej komendy miejskiej. Po zbadaniu przez wezwaną na miejsce załogę pogotowia, przekazali Seniora pod opiekę rodziny.

(czytaj więcej)
08 grudnia 2023 0

Konwent Burmistrzów w Sępólnie Krajeńskim. O czym rozmawiano?

W dniu 5 grudnia 2023 r. w Centrum Kultury i Sztuki w #Sępólnie Krajeńskim odbyło się XVI posiedzenie Konwentu Burmistrzów Województwa Kujawsko-Pomorskiego, w którym uczestniczył także pełniący funkcję Burmistrza Kcyni Wojciech Niemczyk.

(czytaj więcej)
08 grudnia 2023 4

Spis stanu stada świń. Do kiedy trzeba złożyć dokumenty?

Zgodnie z przepisami posiadacze świń muszą #raz na sześć miesięcy przeprowadzić spis stada (nie później niż do końca czerwca i grudnia).

(czytaj więcej)
08 grudnia 2023 0

Mikołajkowe zajęcia w Radziczu. Dzieci wysłuchały wigilijnych opowiadań

Z okazji Mikołajek w filii bibliotecznej w #Radziczu odbyły się zajęcia o tej tematyce.

(czytaj więcej)
08 grudnia 2023 1

Wystartowało 180 zawodników. Gwiazdkowy Turniej Judo

2 grudnia 2023 r. na Hali Widowiskowo-Sportowej przy Szkole Podstawowej# nr 1 im. Króla Władysława Jagiełły w Szubinie odbył się Gwiazdkowy Turniej Judo Młodziczek/Młodzików i Dzieci pod patronatem Burmistrza Szubina (Zawody w kategorii Młodziczek/Młodzików są Wojewódzkim Turniejem Rankingowym – Kwalifikacyjnym do KWM 2024).

(czytaj więcej)
08 grudnia 2023 0

Wystapią utrudnienia w ruchu. Część ulicy zostanie zamknięta

W związku z organizowanym w dniu 10 grudnia 2023 roku Jarmarkiem Świętego Mikołaja #na Targowisku Miejskim w Mroczy nastąpią utrudnienia w ruchu przy ul. Łąkowej.

(czytaj więcej)
08 grudnia 2023 0

Festiwal Nauki i Sztuki w Krzywoustym. "Podróż po świecie mądrości"

W I Liceum Ogólnokształcącym #im. Bolesława Krzywoustego w Nakle nad Notecią w dniach 27.11-05.12.2023r. po raz drugi odbył się Festiwal Nauki i Sztuki.

(czytaj więcej)
08 grudnia 2023 0

Wizyta na Politechnice Bydgoskiej. Zajęcia licealistów w laboratorium

4 grudnia 2023 roku uczniowie klas 1b i 2b o profilu #biologiczno – medycznym odwiedzili Wydział Technologii i Inżynierii Chemicznej Politechniki Bydgoskiej.

(czytaj więcej)
08 grudnia 2023 1

Mistrzostwa Gminy Szubin w Warcabach Klasycznych. Lista medalistów

60 uczestników (!!!) stanęło na starcie VII Mistrzostw Gminy Szubin #w Warcabach Klasycznych, które odbyły się 5 grudnia w SP im. Ziemi Pałuckiej w Królikowie. W gronie organizatorów przedsięwzięcia znalazł się także klub UKS Szachowa Dwójka Szubin.

(czytaj więcej)
08 grudnia 2023 0

Piernikowe szaleństwo. Bardzo twórcze spotkanie w Dębowie

We wtorek, 5 grudnia w Świetlicy Wiejskiej #w Dębowie odbyły się zorganizowane przez Centrum Kształcenia oraz Filię Biblioteczną w Dębowie przy współpracy KGW w Dębowie oraz Sołtysa Pana Michała Olejniczaka Warsztaty Pieczenia Oraz Dekorowania Pierników.

(czytaj więcej)
08 grudnia 2023 0

Warsztaty tworzenia wieńców świątecznych. Było kreatywnie i przemiło

Za nami niezwykłe warsztaty tworzenia wieńców świątecznych#, które w siedzibie GCKiB poprowadziła p. Natalia Jelińska.

(czytaj więcej)
07 grudnia 2023 60

Widmo likwidacji znów zawisło nad szkołami. Jaka decyzja zapadnie? (sonda)

Nad trzema szkołami w gminie Kcynia znów zawisło widmo# ich likwidacji. Chodzi o placówki w Dobieszewie, Palmierowie i Rozstrzębowie.

(czytaj więcej)
07 grudnia 2023 2

Koncert Mikołajkowy w bibliotece. Widownia oklaskiwała muzyków

7 grudnia w budynku Powiatowej i Miejskiej# Biblioteki Publicznej w Nakle przy ul. Bartkowskiego odbył się tradycyjny Koncert Mikołajkowy.

(czytaj więcej)
07 grudnia 2023 6

Pożar domu. Na miejscu pięć zastępów straży pożarnej (aktualizacja)

W czwartek, 7 grudnia około godz. 20.30 doszło do pożaru #domu jednorodzinnego na osiedlu Wodociągowe Wzgórze w Nakle. Na szczęście nikomu nic się nie stało.

(czytaj więcej)
07 grudnia 2023 0

Krwiodawcy jak zwykle nie zawiedli. W akcji uczestniczyły 42 osoby

Po raz kolejny krwiodawcy nie zawiedli #- udana „Mikołajkowa” akcja poboru krwi.

(czytaj więcej)
07 grudnia 2023 1

Silne zadymienie na klatce schodowej. Akcja w budynku wielorodzinnym

W środę, 6 grudnia w godzinach popołudniowych mieszkańcy jednego z budynków #wielorodzinnych w Żurawi musieli ewakuować się na zewnątrz. Wszystko za sprawą silnego zadymienia na klatce schodowej.

(czytaj więcej)
07 grudnia 2023 5

"Rozświetlamy Polskę”. Dofinansowanie dla samorządów z naszego powiatu

Samorządy z całej Polski otrzymają wsparcie #z rządowego programu „Rozświetlamy Polskę” na wymianę oświetlenia drogowego na energooszczędne. Dzięki tym inwestycjom zwiększy się poziom bezpieczeństwa pieszych i kierowców na polskich drogach. Samorządy w województwie kujawsko-pomorskim otrzymają w sumie aż 85 792 615 zł dofinansowania!

(czytaj więcej)
07 grudnia 2023 0

Najpiękniejsza Kartka Świąteczna. Uczniowie "Łokietka" laureatami

Uczniowie Zespołu Szkół im. Władysława Łokietka #w Lubaszczu wzięli udział w Gminnym Konkursie Plastycznym: „Najpiękniejsza Kartka Świąteczna”. Ogłoszenie wyników odbyło się 6 grudnia br.

(czytaj więcej)
07 grudnia 2023 0

Zakończenie projektu. Pamięć o bohaterach nigdy nie zaginie

Projekt „BohaterOn w Twojej szkole" upamiętniający uczestników #Powstania Warszawskiego realizowaliśmy w Zespole Szkół im. Władysława Łokietka w Lubaszczu na lekcjach historii, zajęć z wychowawcą, języka polskiego.

(czytaj więcej)
07 grudnia 2023 0

Innowacyjny projekt cyfrowy. Wzmocnienie bezpieczeństwa żywności

Jesteś przedsiębiorcą z branży spożywczej? Pracujesz przy# kontroli przedsiębiorców? A może po prostu jesteś świadomym konsumentem, któremu zależy, żeby żywność była bezpieczna? „System powiadamiania o wprowadzeniu do obrotu żywności prozdrowotnej (SPOŻ)” to innowacyjny projekt, który wspiera wszystkich uczestników rynku spożywczego.

(czytaj więcej)
07 grudnia 2023 0

W niedzielę parking wyłączony z użytkowania. Mogą wystąpić utrudnienia

W związku z przygotowaniami do Jarmarku Bożonarodzeniowego# w Szubinie oraz transportem stoisk wystawienniczych i sceny zwracamy się z prośbą, aby w dniu 9 grudnia 2023 roku nie pozostawiać swoich pojazdów wzdłuż płyty rynku na odcinku stycznym z ulicą Młyńską oraz przy skrzyżowaniu ulic Rynek i Młyńskiej.

(czytaj więcej)
07 grudnia 2023 0

W Krainie zabaw i radości. Mikołajkowe animacje dla dzieci

Wczoraj wszystkie dzieci, te małe i ciut większe, już od rana poszukiwały #drobnych upominków w swoich butach. A to za sprawą Św. Mikołaja. Po pracowitej nocy ten sympatyczny brodacz postanowił spędzić trochę czasu z dziećmi z naszej gminy. A nasza sala widowiskowa zamieniła się w krainę zabawy i radości.

(czytaj więcej)
07 grudnia 2023 0

Zamienili czapki służbowe na czapki św. Mikołaja. Wspólna akcja

Złączone siły funkcjonariuszy i pracowników cywilnych# Służby Więziennej z Zakładu Karnego w Potulicach oraz współpracujących firm pozwoliły na zorganizowanie akcji mikołajkowej dla dzieci, która swój finał miała w Wojewódzkim Szpitalu Dziecięcym im. Józefa Brudzińskiego w Bydgoszczy. Funkcjonariusze dostarczyli dzieciom prezenty w ramach trwającej akcji "Onko Dzieci Listy Piszą". Działanie na rzecz dzieci z bydgoskich szpitali to już nasza tradycja, z której nie sposób zrezygnować, gdyż obfituje w masę ciepłych emocji i wyzwala pokłady energii do dalszego pomagania.

(czytaj więcej)
0

Zmiana przepisów. Nowe normy handlowe w odniesieniu do jaj

28 listopada 2023 roku straciło moc rozporządzenie #Komisji (WE) nr 589/2008 z dnia 23 czerwca 2008 roku ustanawiające szczegółowe zasady wykonywania rozporządzenia Rady (WE) nr 1234/2007 w sprawie norm handlowych w odniesieniu do jaj (Dz. Urz. L 163 z 24.06.2008 r., str. 6 ze zm.).

(czytaj więcej)
0

Puchar Tymbarku. Trwają zapisy uczniów do turnieju piłkarskiego

Zapraszamy uczniów szkół podstawowych do udziału# w turnieju o Puchar Tymbarku. Przedsięwzięcie skierowane jest do młodych, aktywnych miłośników piłki nożnej, którzy chcą aktywnie spędzać czas i rozwijać swoje umiejętności piłkarskie. Zapisy trwają do 31 stycznia 2024 roku. Na zwycięzców czekają wspaniałe nagrody. Wydarzenie jest objęte patronem Ministra Edukacji i Nauki.

(czytaj więcej)
0

Nowe paliwo na stacjach benzynowych. Zmiany od 1 stycznia

Od 1 stycznia 2024 r. na stacjach paliw w Polsce będzie wprowadzane sukcesywnie nowe paliwo# - benzyna silnikowa 95-oktanowa z zawartością do 10% biokomponentów – tzw. E10. Benzyna silnikowa E10 zastąpi na stacjach paliw benzynę E5 o liczbie oktanowej 95. Benzyna silnikowa E5, która zostanie zastąpiona benzyną E10, zawiera maksymalnie do 5% objętościowo biokomponentów (bioetanolu), podczas gdy benzyna E10 będzie zawierała maksymalnie do 10% objętościowo biokomponentów. Ta zmiana nie wymaga dodatkowych działań od większości właścicieli pojazdów. W dokumentach pojazdu lub na klapie wlewu paliwa w samochodzie powinno znajdować się charakterystyczne oznaczenie E10 – potwierdzające dostosowanie samochodu do nowego paliwa. Właściciele starszych pojazdów powinni sprawdzić, czy ich pojazdy są dostosowane do tankowania nowego paliwa.

(czytaj więcej)
0

Innowacyjny projekt cyfrowy. Wzmocnienie bezpieczeństwa żywności

Jesteś przedsiębiorcą z branży spożywczej? Pracujesz przy# kontroli przedsiębiorców? A może po prostu jesteś świadomym konsumentem, któremu zależy, żeby żywność była bezpieczna? „System powiadamiania o wprowadzeniu do obrotu żywności prozdrowotnej (SPOŻ)” to innowacyjny projekt, który wspiera wszystkich uczestników rynku spożywczego.

(czytaj więcej)