Dziś mamy 15 listopada 2018, czwartek, imieniny obchodzą:

Aktualności

14 listopada 2018 2

Mistrzostwa powiatu w piłce ręcznej. Paterek awansował do etapu wojewódzkiego

W dniu 6 listopada 2018 r. w Paterku rozegrano Mistrzostwa Powiatu Nakielskiego Szkół # Podstawowych w piłce ręcznej chłopców.

(czytaj więcej)
12 listopada 2018 18

Jak spędziliście Święto Niepodległości? Czekamy na wasze zdjęcia i filmiki

W niedzielę, 11 listopada obchodziliśmy setną rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości. Z tej # okazji z całym kraju odbywały się liczne uroczystości o charakterze patriotycznym.

(czytaj więcej)
13 listopada 2018 1

Rajd rowerowy "Szlakiem miejsc pamięci". Zainteresowanych było sporo

W niedzielę11 listopada 2018r. w dzień Obchodów Święta Niepodległości na terenie Gminy Mrocza odbył# się rajd rowerowy, pn. "Szlakiem miejsc pamięci" zorganizowany przez Radę Miejską w Mroczy.

(czytaj więcej)
13 listopada 2018 1

Stowarzyszenie Kibiców zorganizowało kwestę. Jest już efekt tej zbiórki

1 i 2 listopada na cmentarzu w Kcyni prowadzona była zbiórka środków pieniężnych na odnowienie# mogił powstańców wielkopolskich. Zbiórkę organizowało Stowarzyszenie Kibiców Lecha Poznań, Towarzystwo Historyczne w Kcyni oraz młodzież skupiona wokół kwesty „Ocalmy ślady przeszłości”.

(czytaj więcej)
13 listopada 2018 2

Rusza międzynarodowy projekt. Spotkanie liderów projektu Erasmus+

6-9 listopada w miasteczku Eger na Węgrzech odbyło się spotkanie organizacyjne liderów szkół # partnerskich realizujących od 1 września 2018 roku europejski projekt ‘National Prides in a European Context’.

(czytaj więcej)
13 listopada 2018 0

Koncert pieśni patriotycznych. Tak uczczono Odzyskanie Niepodległości

W dniu 10 listopada 2018 r. w Domu Parafialnym przy Parafii pw. NMP Królowej Polski w Nakle nad # Notecią odbył się koncert pieśni patriotycznych z okazji 100-lecia odzyskania przez Polskę niepodległości.

(czytaj więcej)
13 listopada 2018 0

„Sztuka Wyboru” – znamy zwycięzców. Szubin wyróżniony

Dziś (13 listopada) w bydgoskim Multikinie odbył się finał 7. edycji edukacyjno-profilaktycznego # programu dla młodzieży „Sztuka Wyboru”. Podczas gali podsumowującej, odbywającej się w ramach festiwalu Camerimage, poznaliśmy laureatów konkursu na najlepszy krótki film opowiadający o zagrożeniach dla ich środowiska rówieśniczego. Pierwszą nagrodę otrzymali uczniowie z Zespołu Szkół Mechanicznych w Bydgoszczy.

(czytaj więcej)
13 listopada 2018 0

100 – lecie Odzyskania Niepodległości. „Mali Polscy” uczcili wielkie święto

Dnia 9 listopada w Niepublicznym Przedszkolu Katolickim obchodzono Narodowe Święto Niepodległości# – 100-lecie odzyskania przez Polskę wolności. Z tej okazji wszystkie grupy zebrały się, aby uroczyście świętować ten wyjątkowy dla nas – Polaków dzień.

(czytaj więcej)
13 listopada 2018 0

Odłowiono psa. Pomóż znaleźć właściciela

Straż Gminna w Sadkach prosi o informację dotyczącą psa który został odłowiony w miejscowości# Bnin w dniu 13 listopada 2018 r. Osoby mogące udzielić informacji proszone są o kontakt ze Strażą Gminną pod nr telefonu 523211125, 604095164 lub 728141909.

(czytaj więcej)
13 listopada 2018 0

I sesja Rady Miejskiej w Kcyni kadencji 2018-2023

I sesja Rady Miejskiej w Kcyni w celu złożenia ślubowania przez radnych oraz Burmistrza Kcyni # wybranych na kadencję 2018-2023 zaplanowana została na dzień 20 listopada 2018 r o godz. 12:00 w sali nr 001 Urzędu Miejskiego

(czytaj więcej)
13 listopada 2018 0

Obchody Odzyskania Niepodległości Polski. Uroczyście i radośnie świętowano w Staszicu

Do obchodów 100. rocznicy odzyskania niepodległości społeczność ZSP im S. Staszica # przygotowywała się już od dłuższego czasu – w końcu okazja wyjątkowa.

(czytaj więcej)
13 listopada 2018 0

Emocjonujące zawody. Piłkarki ręczne dały z siebie wszystko

W dniu 8 listopada 2018 r. w Mycielewie rozegrano Mistrzostwa Powiatu Nakielskiego w piłce ręcznej # dziewcząt. W zawodach brały udział 4 drużyny: LO Kcynia, LO Krzywousty, LO Szubin, Żegluga.

(czytaj więcej)
13 listopada 2018 3

Oszuści zatrzymani dzięki współpracy policjantów z Nakła i Bydgoszczy

Trzech mężczyzn podejrzanych o oszustwo przy sprzedaży nasion gorczycy wartych ponad 40 tysięcy# złotych zatrzymali kryminalni z Nakła oraz Wydziału dw. z Przestępczością Gospodarczą KWP w Bydgoszczy. Jeden z oszustów został aresztowany, dwóch pozostałych prokurator objął dozorem policyjnym.

(czytaj więcej)
13 listopada 2018 1

3 stopnie Celsjusza. Krajeńskie morsy uczciły Odzyskanie Niepodległości

W dniu 12 listopada morsy z krajeńskiego " przerębla" morsowały z okazji odzyskania niepodległości # naszej Ojczyzny. Uczczono to święto wchodząc do wody (+3 st C) w strojach barw narodowych .

(czytaj więcej)
13 listopada 2018 0

Koncert, wspólne odśpiewanie hymnu i program artystyczny. Wszystko dla Niepodległej

Nadszedł dzień 11 listopada 2018 roku. 100 lat temu w 1918 roku Polska odzyskała niepodległość.# Od wielu tygodni uczniowie Szkoły Podstawowej im. Jana Pawła II w Paterku poświęcali swój czas , by pod kierownictwem pań: Anny Lemantowicz i Anny Karolczak przygotować program artystyczny godny tego święta.

(czytaj więcej)
13 listopada 2018 0

Korespondencyjne Mistrzostwa Polski w Brydżu Sportowym. Brzykcy i Popczyński znów na topie

Nakielska para brydżowa Ziemowit Brzykcy i Krzysztof Popczyński #pewnie wygrała brydżowy turniej w Nakle. Turniej ten był listopadową eliminacją Korespondencyjnych Mistrzostw Polski.

(czytaj więcej)
13 listopada 2018 0

Bal niepodległościowy. Zapraszamy wszystkie chętne dzieci

Dnia 22.11 br. o godzinie 17:00 w Nakielskim Ośrodki Kultury odbędzie się bal dla dzieci.

(czytaj więcej)
13 listopada 2018 6

Centrum Akceptacji i Aktywności w budowie. Powstanie sala na 100 osób oraz izba pamięci

Już od ok. 8 miesięcy trwają prace związane z budową# Centrum Akceptacji i Aktywności w Paterku. Zgodnie z przewidywaniami, roboty mają potrwać do końca września 2019 roku.

(czytaj więcej)
13 listopada 2018 0

Rozstrzygnięcie plastycznego konkursu pt. „Listonosz-Superbohater”

Przedszkole Niepubliczne Nr 6 „Słoneczko” w Nakle, wraz z Pocztą Polską#, reprezentowaną przez Urząd Pocztowy w Nakle, zorganizowało powiatowy konkurs plastyczny dla przedszkoli pod hasłem „Listonosz- Superbohater”.

(czytaj więcej)
13 listopada 2018 0

Ekonomiczna edukacja młodzieży. Olimpiada sprawdzająca wiedzę

Tradycyjnie uczniowie Technikum Ekonomicznego ZSP im. S. Staszica w Nakle nad Notecią wzięli # udział w Olimpiadzie Wiedzy Ekonomicznej. W tym roku odbywa się ona pod hasłem „Gospodarka światowa – wolny handel czy protekcjonizm”.

(czytaj więcej)
13 listopada 2018 0

Turniej brydżowy z okazji 100-lecia odzyskania niepodległości. Żołnierz rezerwy w formie

W piątek 9 listopada w sali strzelnicy SP nr 4 w Nakle rozegrano turniej brydża sportowego# z okazji 100-lecia odzyskania przez Polskę niepodległości.

(czytaj więcej)
13 listopada 2018 0

Wielki powód do świętowania. Przedszkolaki poznały historię Polski

100-lecie Odzyskania Niepodległości to nie mały powód do świętowania. Maluchy ze "Słoneczka" # wraz z opiekunami uczciły obchody tej jakże pięknej okrągłej rocznicy.

(czytaj więcej)
13 listopada 2018 0

100 lat Niepodległości. Niezapomniane widowisko słowno-muzyczne

„Ojczyzna- słowo, które wymawiam szeptem…”. Słowa piosenki Andrzeja Sikorowskiego, # krakowskiego poety i pieśniarza stały mottem przewodnim uroczystości zorganizowanej w naszej szkole z okazji 100. rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości.

(czytaj więcej)
13 listopada 2018 0

Otwarta lekcja historii. Zakopano "kapsułę czasu"

W 1918 roku, po 123 latach niewoli, Polska odzyskała niepodległość. Bez wątpienia, to jedno z # najważniejszych świąt dla Polaków. Dla upamiętnienia tej ważnej rocznicy, nauczyciele i uczniowie Szkoły Podstawowej im. ppor. Marka Uleryka w Dziewierzewie zaprosili przyjaciół szkoły oraz mieszkańców Dziewierzewa na otwartą lekcję historii z tamtego okresu.

(czytaj więcej)
13 listopada 2018 0

To był bardzo dobry i wyrównany mecz. Robert Jurek króluje w Brześciu

Cenny punkt przywieźli z Brześcia Kujawskiego piłkarze Szubinianki. Wszystko za sprawą Roberta # Jurka, który trafił dwa razy. Do zakończenia rundy jesiennej pozostało już tylko jedno spotkanie.

(czytaj więcej)
13 listopada 2018 0

Wyjątkowe dyktando na 100 rocznicę Niepodległości. Dbałość o poprawność języka

W sobotnie przedpołudnie w I Liceum Ogólnokształcącym im. Bolesława Krzywoustego w Nakle nad # Notecią miało miejsce niecodzienne wydarzenie - Dyktando o Tytuł Mistrza Ortografii Powiatu Nakielskiego.

(czytaj więcej)
13 listopada 2018 0

Nauka patriotyzmu. Przedszkolaki uczciły Niepodległość

W piątek 9 listopada w Przedszkolu „Wesoła Piątka” z okazji setnej rocznicy odzyskania niepodległości # przez Polskę przedszkolaki ze starszych grup zaprezentowały młodszym kolegom wiersze, piosenki i tańce.

(czytaj więcej)
13 listopada 2018 0

100 rocznica Niepodległości. Odsłonięcie pamiątkowej tablicy

Uroczystości związane z 100-leciem odzyskania przez Polskę niepodległości nie ominęły # mieszkańców Paterka.

(czytaj więcej)
0

Projekt łóżka producenta z Bydgoszczy w „Werandzie”

Sypialnia to jedno z najważniejszych wnętrz w domu. W tym pomieszczeniu spędzamy znaczącą część doby, w związku z czym wszystkie meble powinny być dobrze dopasowane do indywidualnych potrzeb.

(czytaj więcej)
0

Młodzi na rynku pracy w kujawsko-pomorskim. Sprawdzamy statystyki

Według Badania Aktywności Ekonomicznej Ludności (BAEL) w IV kwartale 2017 r. w #województwie kujawsko-pomorskim sytuacja ludzi młodych na rynku pracy była trudniejsza niż ogółu populacji. Grupę tę charakteryzowały niższy współczynnik aktywności zawodowej oraz wskaźnik zatrudnienia.

(czytaj więcej)
0

Jak długo żyją mieszkańcy kujawsko-pomorskiego? Zobacz statystyki

Od ostatniej dekady ubiegłego stulecia obserwowane jest w Polsce wydłużanie się #przeciętnego trwania życia we wszystkich województwach.

(czytaj więcej)
0

Jak zrobić murowany grill?

Grillowanie to jeden z przyjemniejszych sposobów na plenerowy wypoczynek. Miły czas w gronie znajomych smakuje najlepiej, gdy stoły zastawione są pieczonymi na grillu mięsami, rybami i warzywami. Na rynku znajdziemy wiele przenośnych urządzeń do grillowania, ale miłośnicy takiej formy wypoczynku z pewnością powinni pomyśleć o czymś więcej – o zbudowaniu własnego grilla. Jak to zrobić i dlaczego warto?

(czytaj więcej)