Dziś mamy 14 sierpnia 2020, piątek, imieniny obchodzą:

Aktualności

11 sierpnia 2020 1

Upał nie był przeszkodą. Sukcesy Trawers Team Nakło

Członkowie Trawers Team Nakło w# ostatnich dniach odnieśli kolejne sukcesy.

(czytaj więcej)
11 sierpnia 2020 14

Wyjeżdżając z pola, niszczy drogę. Mieszkańcy tracą cierpliwość

Mieszkanka jednego z sołectw gminy Mrocza poruszyła temat związany z działalnością rolników. Treść poniżej.

(czytaj więcej)
11 sierpnia 2020 0

Święto Wojska Polskiego. Uroczystości w Szubinie

Przewodnicząca Rady Miejskiej# Anna Kijowska, Burmistrz Szubina Mariusz Piotrkowski oraz Prezes Bractwa Strzeleckiego Andrzej Kokociński zapraszają 15 sierpnia 2020 r. na uroczystość Święta Wojska Polskiego oraz 100. rocznicy zwycięskiej Bitwy Warszawskiej.

(czytaj więcej)
11 sierpnia 2020 0

Historia, tradycja i kultura Krajny. Zajęcia dla dorosłych

Dnia 10 sierpnia w Gminnej Bibliotece Publicznej w# Sadkach oraz w Filii Bibliotecznej w Dębowie mieliśmy przyjemność ponownie gościć Panią Annę Sergott.

(czytaj więcej)
11 sierpnia 2020 1

Uszkodzony chodnik w Zamościu. Sołtys prosi o pomoc w ustaleniu sprawcy

Sołtys wsi Zamość zwraca się z prośbą o pomoc w ustaleniu sprawcy uszkodzenia chodnika #przy przystanku autobusowym w Zamościu na ul. Bydgoskiej (na wysokości ul. Konwaliowej).

(czytaj więcej)
11 sierpnia 2020 0

Z Pippi przez Gminę Sadki. Wyjazd rowerowy

Dnia 6 sierpnia Gminna Biblioteka Publiczna w# Sadkach zorganizowała kolejny wyjazd rowerowy w ramach wakacyjnych zajęć "Z Pippi przez Gminę Sadki".

(czytaj więcej)
11 sierpnia 2020 2

Urząd Gminy w Sadkach będzie nieczynny. Sprawdź kiedy!

Informujemy, że 17 sierpnia 2020 roku Urząd# Gminy w Sadkach będzie nieczynny.

(czytaj więcej)
11 sierpnia 2020 12

Inna cena w kasie niż na półce. Kara dla Biedronki w wysokości 115 mln zł!

Do Urzędu Ochrony Konkurencji i Konsumentów napływały liczne skargi konsumentów #oraz informacje z Wojewódzkich Inspektoratów Inspekcji Handlowej dotyczące nieprawidłowego uwidaczniania cen w sklepach sieci Biedronka.

(czytaj więcej)
11 sierpnia 2020 0

"Gwara krajeńska" dla dzieci w ramach "Krajeńskich Impresji". Cykl prelekcji

Dnia 5 sierpnia w Gminnej Bibliotece# Publicznej w Sadkach, Filii Bibliotecznej w Dębowie oraz w świetlicy "Wesoły Zakątek" w Radziczu, kustosz Muzeum Ziemi Krajeńskiej p. Anna Sergott przeprowadziła cykl prelekcji dla dzieci zatytułowanych "Gwara Krajeńska".

(czytaj więcej)
11 sierpnia 2020 3

Trzecia rocznica huraganu z sierpnia 2017 roku. Klęska w polskim leśnictwie

3. rocznica pamiętnego huraganu 100-lecia z sierpnia 2017 roku to# dobry czas na podsumowanie, spojrzenie na obecną sytuację na zniszczonych terenach i plany na przyszłość.

(czytaj więcej)
11 sierpnia 2020 2

Wydano ponad 546 tys. bonów turystycznych na kwotę 468 mln zł

Polacy za pośrednictwem Platformy Usług Elektronicznych ZUS aktywowali# już ponad 546 tys. bonów turystycznych na kwotę ok. 468 mln zł. Z każdym dniem rośnie również liczba podmiotów turystycznych i organizacji pożytku publicznego, które chcą świadczyć swoje usługi w ramach bonu. Bonem można zapłacić już u ponad 14,1 tys. zarejestrowanych podmiotów turystycznych.

(czytaj więcej)
11 sierpnia 2020 1

Wyeliminował z ruchu pijanego kierowcę. Obywatel zareagował

Na słowa uznania zasługuje postawa obywatela#, który widząc wsiadającego do auta pijanego kierowcę natychmiast zareagował. Dzięki zgłoszeniu wyeliminowano potencjalne zagrożenie dla innych uczestników ruchu. 33-latek, mający w organizmie półtora promila alkoholu, za swoje nieodpowiedzialne zachowanie będzie tłumaczył się w sądzie.

(czytaj więcej)
11 sierpnia 2020 0

Zostało niewiele czasu. Składanie wniosków o dodatek solidarnościowy

Sierpień to ostatni miesiąc, w którym osoby uprawnione# mogą złożyć wniosek o dodatek solidarnościowy. W województwie kujawsko-pomorskim z tej formy pomocy skorzystało już ponad 10 tys. osób. Kwota wypłaconej w regionie pomocy wynosi niemal 13,3 mln. zł.

(czytaj więcej)
11 sierpnia 2020 3

Zebranie sprawozdawcze w Występie. Spore zmiany w funduszu sołeckim

10 sierpnia w szkole w Występie zorganizowano# sołeckie zebranie sprawozdawcze, podczas którego mieszkańcy mieli okazję poruszyć nurtujące ich sprawy. Zaszła również konieczność dokonania zmian w funduszu sołeckim.

(czytaj więcej)
11 sierpnia 2020 13

Działania policji i sanepidu. Kontrole lokali gastronomicznych i sklepów

Nakielscy policjanci, wspólnie z pracownikami sanepidu sprawdzali#, czy w powiecie nakielskim przestrzegane są obostrzenia związane z koronawirusem. W trakcie wspólnych działań sprawdzano lokale gastronomiczne i sklepy.

(czytaj więcej)
11 sierpnia 2020 3

Trzy lata po nawałnicy. Pamiętamy ten ogrom zniszczeń

Trzy lata temu przez powiat nakielski przeszła# nawałnica wywołując spustoszenie i skutki, które do dziś doskonale pamiętamy.

(czytaj więcej)
11 sierpnia 2020 6

Potwierdzono 34 przypadki zakażenia koronawirusem! Jest też ozdrowieniec

informujemy, że w województwie kujawsko-pomorskim mamy kolejne# 34 przypadki zakażeń koronawirusem. Wśród zakażonych jest 10 osób z Bydgoszczy, 4 z Torunia, 3 z Inowrocławia, 2 z Grudziądza, 4 z powiatu brodnickiego, 3 z powiatu lipnowskiego, 2 z powiatu wąbrzeskiego, 2 z powiatu toruńskiego, 1 z powiatu chełmińskiego, 1 z powiatu bydgoskiego, 1 z powiatu rypińskiego, 1 z powiatu włocławskiego. Informujemy również, że mamy kolejnego ozdrowieńca.

(czytaj więcej)
11 sierpnia 2020 0

Szubiński Dom Kultury zakończył przygotowania. Projekt "Tropem ulic"

Szubiński Dom Kultury zakończył przygotowania# ostatniego etapu projektu „Tropem ulic” sfinansowanego ze środków Fundacji ORLEN. Wszyscy chętni mieszkańcy naszego miasta, a także je odwiedzający mogą udać się na „Spacer z poetami” lub poszukać, gdzie ukryli się „Bohaterowie naszych ulic”. Wystarczy odebrać broszurę z wybraną trasą, wziąć długopis i telefon z aplikacją czytającą QR kody.

(czytaj więcej)
11 sierpnia 2020 0

Straż Miejska poszukuje właściciela. Znaleziono królika domowego

Straż Miejska w Nakle nad Notecią otrzymała zgłoszenie, iż na# parkingu Tesco biega królik domowy.

(czytaj więcej)
11 sierpnia 2020 0

Modernizacja roku i budowa XXI wieku. Wizytacja w powiecie nakielskim

W miniony piątek (7 sierpnia br.) Powiat Nakielski gościł u# siebie niezwykłych gości – członków Komisji Konkursowej Ogólnopolskiego Konkursu Otwartego pn. „MODERNIZACJA ROKU & BUDOWA XXI w.”. Wizytacja była związana ze zgłoszeniem budynku Centrum Akceptacji i Aktywności Społecznej w Paterku do w/w konkursu w kategorii modernizacja roku budynku użyteczności publicznej.

(czytaj więcej)
11 sierpnia 2020 0

Zawody w Karnowie. Koło wędkarskie organizatorem

Zadbany zbiornik wodny w Karnowie to ozdoba# naszej wsi, zatem jak co roku nasze koło wędkarskie, zorganizowało zawody.

(czytaj więcej)
11 sierpnia 2020 0

Memoriał im. Michała Joachimowskiego w Białych Błotach. Wysoki poziom

9 sierpnia 2020 roku w Białych Błotach odbył się# Memoriał im. Michała Joachimowskiego w którym udział wzięło ponad 200 zawodników z różnych stron Polski. W tym 13 osobowa reprezentacja Uczniowskiego Klubu Biegacza z Szubina.

(czytaj więcej)
11 sierpnia 2020 0

Rozsądne rodzicielstwo. Fakty i mity dotyczące opieki nad noworodkiem

Rodzicielstwo dla każdej młodej mamy może# oznaczać coś innego. Dla jednej to od samego początku długo wyczekiwane szczęście, dla innej zupełnie nowa, często nie do końca zaplanowana sytuacja, w której szybko musi się odnaleźć. Wiadomość o tym, że spodziewamy się dziecka może w jednej chwili wywrócić nasz dotychczasowy świat do góry nogami. Na szczęście jest jeszcze 9 miesięcy ciąży, to sporo czasu na dobre przygotowanie – mentalne i fizyczne też – do tego pięknego, ale bardzo odpowiedzialnego zadania, to jest bycia rodzicem.

(czytaj więcej)
11 sierpnia 2020 13

Wezwanie do próby samobójczej. Policjanci zastali agresywnego 28-latka

11 sierpnia nakielskie służby zostały wezwane do Potulic, gdzie miało dojść do #próby samobójczej

(czytaj więcej)
11 sierpnia 2020 0

Autobus RCKiK czeka na krwiodawców. Krew można oddać do godz. 12.00

Co roku w okresie wakacyjnym brakuje krwi, dlatego częściej organizowane są zbiórki. #W takową włączyć się mogą dzisiaj mieszkańcy Nakła i okolic, bowiem przed siedzibą Ochotniczej Straży Pożarnej w Nakle stanął autobus Regionalnego Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa z Bydgoszczy. Krew oddać można do godz. 12.00.

(czytaj więcej)
11 sierpnia 2020 2

Utrudnienia na drodze powiatowej Nakło-Bydgoszcz. Trwa wycinka drzew

Zarząd dróg powiatowych informuje o utrudnieniach w ruchu na drodze powiatowej #Nakło Bydgoszcz w godzinach 8:00 do 14:00 Z powodu wycinki drzew pod ścieżkę rowerową. Utrudnienia potrwają do 23.08.2020

(czytaj więcej)
10 sierpnia 2020 0

Modernizacja świetlicy w Wolwarku. Inwestycja zakończona

Dobiegły końca prace budowlane związane z# modernizacją budynku świetlicy wiejskiej w Wolwarku. Roboty wykonał Zakład Elektroinstalacyjny i Ogólnobudowlany Zbigniew Smoliński z siedzibą w Wągrowcu. Koszt inwestycji wyniósł 86 100,00 zł.

(czytaj więcej)
10 sierpnia 2020 2

Szubinianka nadal zamyka tabelę okręgówki, ale jest światełko w tunelu

Choć wynik wydaje się mówić wszystko, jednak derby Pałuk nie były jednostronnym #widowiskiem. Przynajmniej przez większość czasu. Notecianie bez wątpienia byli lepsi, ale gospodarze łatwo skóry nie sprzedali. Co najważniejsze, ani na chwilę nie zwiesili głów. I choć Szubinianka nadal zamyka tabelę okręgówki, w tunelu pojawiło się światełko.

(czytaj więcej)
0

Postaw na grafit. Ciesz się komfortem domu niezależnie od pory roku

Eksperci są zgodni, że jedną z najbardziej opłacalnych inwestycji budowlanych#, która szybko się zwróci, jest termomodernizacja, a okres wakacyjny to świetny moment na jej przeprowadzenie.

(czytaj więcej)
0

Zrób to warzywnie! Tradycyjne dania w roślinnej odsłonie

Idealny przepis na poradzenie sobie z nudą w kuchni sprowadza się do jednego słowa: #warzywa! Mimo że plony z pól i grządek mogą wydawać się mało spektakularnym elementem dań, potrafią nieźle namieszać – zwłaszcza w tradycyjnych i znanych na wylot recepturach. Gulasz, gołąbki, spaghetti, pulpety czy curry mogą smakować wyśmienicie w warzywnej wersji bez mięsa. Zapraszamy do zielonej rewolucji w kuchniach!

(czytaj więcej)
0

Zdrowa dieta na urlopie? To proste! Wystarczy pamiętać o kilku zasadach

Wyjazdy wakacyjne rządzą się swoimi prawami, a miejsca, które odwiedzamy kuszą #rozmaitymi aromatami i smakami. Jak cieszyć się wypoczynkiem bez wyrzutów sumienia i wpływu na figurę? Swoimi radami na wakacje bez wyrzeczeń dzieli się Gaja Kuroń, ekspertka dietetyczna w Kuroniowie Diety.

(czytaj więcej)
0

Szpik kostny jest „fabryką” krwinek. Co się dzieje, gdy pojawia się nowotwór krwi?

Ludzki organizm działa jak dobrze zaprojektowane miasto, w którym każdy element ma #określoną, istotną funkcję. I tak, rolę ulic, za pomocą których odbywa się transport niezbędnych do życia produktów - pełnią żyły i tętnice. Układ kostny jest rusztowaniem dla całego ciała, ale jednocześnie konstrukcją ochronną dla narządów wewnętrznych. Poszczególne komórki to mieszkańcy - muszą być silne i zdrowe, żeby móc stale rozbudowywać i odnawiać swoje „miasto”. Tak właśnie działa zdrowy organizm. A co się dzieje, gdy pojawia się nowotwór krwi? Jaką rolę wówczas pełni szpik?

(czytaj więcej)