Dziś mamy 18 czerwca 2024, wtorek, imieniny obchodzą:

Aktualności

16 czerwca 2024 0

Rodzinny Dzień Dziecka w Parku Dworskim. Iście krajeńska zabawa

16 czerwca w godzinach od 13:00 do 18:00 w Parku Dworskim #w Witosławiu odbył się Rodzinny Dzień Dziecka Po Krajeńsku. Na każdego, kto zdecydował się na uczestnictwo w wydarzeniu, czekało sporo atrakcji.

(czytaj więcej)
16 czerwca 2024 3

Podwyżka płacy minimalnej od stycznia. Ile wynosi proponowana kwota?

Ministra Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej #Agnieszka Dziemianowicz-Bąk proponuje, żeby od 1 stycznia 2025 roku minimalne wynagrodzenie za pracę wynosiło 4626 zł brutto. W przyszłym roku wzrosłaby także minimalna stawka godzinowa dla określonych umów cywilnoprawnych – od 1 stycznia wynosiłaby 30,20 zł. Rada Ministrów przychyliła się do tej propozycji i do 15 czerwca przedstawi ją Radzie Dialogu Społecznego.

(czytaj więcej)
16 czerwca 2024 10
Wiadomości z regionu

Ciężarówka taranowała znaki i latarnie. Pijany kierowca obezwładniony

Do niebezpiecznego zdarzenia doszło w ubiegłą środę# w Lisim Ogonie. Ciężarówka prowadzona przez pijanego mężczyznę taranowała przydrożne latarnie i znaki. 29-letni kierowca został zatrzymany i obezwładniony. Na szczęście nikomu nic się nie stało.

(czytaj więcej)
16 czerwca 2024 0

Konkurs "Bezpieczne lato oczami dziecka". Wiktor Trawiński zwycięzcą

Z ogromną przyjemnością ogłaszamy wyniki konkursu zorganizowanego przez #Wojewódzka Stacja Sanitarno-Epidemiologiczna w Bydgoszczy "Bezpieczne lato oczami dziecka" dla uczniów klas I-III szkół podstawowych.

(czytaj więcej)
16 czerwca 2024 0

Biskup Włodarczyk strzelił karnego. Diecezjalny turniej (film)

Drużyna bydgoskiej parafii NMP Matki Kościoła zwyciężyła w turnieju# piłki nożnej i rzutów karnych, jaki rozegrano na obiektach Klubu Sportowego „Gwiazda”. Ranga diecezjalna, a także odbywające się Mistrzostwa Europy, sprawiły, że do rywalizacji stanęło wielu pasjonatów sportu.

(czytaj więcej)
16 czerwca 2024 0

Uroczystość z okazji 40-lecia KGW Matyldzin. Szczególny jubileusz

15 czerwca 2024 roku w świetlicy wiejskiej w #Matyldzinie odbyła się uroczystość z okazji 40—lecia działalności Koła Gospodyń Wiejskich w Matyldzinie.

(czytaj więcej)
16 czerwca 2024 0

Wyjazd do Skorzęcina. Liczba miejsc ograniczona

Samorząd Mieszkańców# nr 5 w Nakle zaprasza na wycieczkę do Skorzęcina.

(czytaj więcej)
16 czerwca 2024 0

Wycieczka profilaktyczna. Uczniowie Dwójki udali się w góry

W dniach od 11 do 14 czerwca 2024 roku uczniowie Szkoły Podstawowej #Nr 2 im. Kardynała Stefana Wyszyńskiego Prymasa Tysiąclecia w Nakle nad Notecią uczestniczyli w wycieczce profilaktycznej do Kotliny Kłodzkiej.

(czytaj więcej)
16 czerwca 2024 0

Zespół zdobył upragnione 3 punkty. Nie zabrakło niespodzianki

Czekaliśmy z niecierpliwością i się doczekaliśmy. #Zespół Trenera Radka przywozi do Paterka upragnione 3 pkt.

(czytaj więcej)
16 czerwca 2024 0

Ligowe zmagania dobiegły końca. Przygotowania do nowego sezonu

Ligowe zmagania FA #Nakło zakończone.

(czytaj więcej)
16 czerwca 2024 4
Wiadomości z regionu

Coraz dziwniejsze zgłoszenia. Pożar roweru na poboczu drogi

Strażacy coraz częściej muszą mierzyć się# z coraz to dziwniejszymi zgłoszeniami. Tego typu zgłoszenie otrzymali dzisiejszej nocy strażacy z jednostki OSP Solec Kujawski. Dotyczyło ono pożaru roweru na poboczu drogi.

(czytaj więcej)
16 czerwca 2024 3

Poranne ważenie pojazdów. Stwierdzono nieprawidłowości

W dniu 14 czerwca br., w godzinach wczesnorannych# na drodze S5 bydgoscy inspektorzy zatrzymali do kontroli kolumnę składającą się z trzech nienormatywnych pojazdów. Każdy z nich przewoził po trzy dźwigary betonowe o masie ponad 11 ton i długości przekraczającej 20 metrów.

(czytaj więcej)
16 czerwca 2024 0

Sukces na Mistrzostwach Polski FA. Drużyny z Szubina na wysokich miejscach

Piszemy historię! Wielki sukces drużyn Football Academy# Szubin w Mistrzostwach Polski FA 2023/2024!

(czytaj więcej)
16 czerwca 2024 2

"Musimy czekać". Przebudowa ulicy pod znakiem zapytania

Kolejna ulica w Kcyni czeka na przebudowę. Potrzebne są na to #pieniądze z rządowego dofinansowania. Czy gmina je otrzyma?

(czytaj więcej)
16 czerwca 2024 10

Przebudowa remiz. Kiedy obiekty zostaną oddane do użytku?

Przebudowa remiz ochotniczych straży pożarnych# w Anielinach i Sadkach to jedna z najistotniejszych inwestycji realizowanych przez gminny samorząd, której w roku bieżącym podjęła się gmina Sadki.

(czytaj więcej)
16 czerwca 2024 1

Środki przeznaczone dla sołectw. Najwięcej wydano na drogi

Zgodnie z przepisami, każde sołectwo w gminie Mrocza otrzymało #w ubiegłym roku określoną kwotę na realizację wybranych przez siebie zadań. Na co najczęściej mieszkańcy przeznaczali te środki?

(czytaj więcej)
16 czerwca 2024 15

Ustalono wysokość wynagrodzenia dla wójta. Ile wynosi?

W czasie drugich obrad Rady Gminy Sadki, ustalono wysokość wynagrodzenia #dla nowego wójta gminy Sadki Michała Piszczka.

(czytaj więcej)
16 czerwca 2024 0

Gruz zamienić na kruszywo? Pojawił się pomysł

Do równania gminnych dróg i łatania dziur potrzebne jest #kruszywo. Pojawił się pomysł, aby wykorzystywać do tego celu gruz, który trafia na szubiński PSZOK. Czy jest to możliwe?

(czytaj więcej)
16 czerwca 2024 1

Trwa kampania dopłat bezpośrednich i obszarowych. Nabór do 1 lipca

Trwa kampania dopłat bezpośrednich i obszarowych# 2024. Nabór potrwa do 1 lipca. Dotychczas złożono blisko 956 tys. wniosków. Na wprowadzanie zmian w deklaracjach bez konsekwencji finansowych rolnicy mają czas do 16 lipca. Wnioski będzie można składać jeszcze do 26 lipca, ale w tzw. okresie sankcyjnym, czyli za każdy dzień roboczy opóźnienia kwota płatności będzie pomniejszana o 1 proc.

(czytaj więcej)
16 czerwca 2024 0

Gminny konkurs profilaktyczno-literacki. Zwycięzcy wyłonieni

W czwartek, 13 czerwca w Zespole Szkół #Technicznych w Kcyni odbyło się podsumowanie I edycji gminnego konkursu profilaktyczno-literackiego #ZdroWolni, którego inicjatorkami są pedagog szkolny - Monika Dąbrowska oraz nauczycielka języka polskiego - Monika Kantorska Suty.

(czytaj więcej)
16 czerwca 2024 0

Międzypowiatowe Zawody w Bocci. Drużyna z Szubina na podium

W WTZ Promyk miały miejsce Międzypowiatowe Zawody# w Bocci, dofinansowane ze środków Powiatu Żnińskiego w ramach realizacji zadania publicznego.

(czytaj więcej)
16 czerwca 2024 0

Warsztaty ze zdrowego odżywiania. Nawiązanie do lokalnych tradycji

W piątek, 14 czerwca w Akademii Rozwoju Kulinarnego# Szymona Brukwickiego odbyły się warsztaty kulinarne ze zdrowego odżywiania.

(czytaj więcej)
15 czerwca 2024 0

Zwycięstwo w Strzelnie. Ostatni turniej w tym sezonie

W sobotę, 15 czerwca szczypiornistki #MLUKS "Orlik" Kcynia z rocznika 2011 i młodsze oraz 2013 i młodsze rozegrały swój ostatni turniej w tym sezonie.

(czytaj więcej)
15 czerwca 2024 0

Wojewódzki Konkurs Wiedzy o Powstaniu Warszawskim. Iga Palczewska laureatką

W piątek 14.06.2024r w Urzędzie Wojewódzkim #w Bydgoszczy odbyło się wręczenie nagród laureatom i finalistom Wojewódzkiego Konkursu Wiedzy o Powstaniu Warszawskim.

(czytaj więcej)
15 czerwca 2024 0

Pielgrzymka młodych diecezji bydgoskiej. Pątnicy wyruszyli rano

Trwa pielgrzymka młodych diecezji bydgoskiej do #Górki Klasztornej.

(czytaj więcej)
0

Wspólne ćwiczenia przeciwkryzysowe. Współdziałanie służb

16 czerwca 2024 r. 8 Kujawsko-Pomorska Brygada# Obrony Terytorialnej szkoliła się wspólnie z Państwową i Ochotniczą Strażą Pożarną. Celem ćwiczeń w miejscowości Wielgie było zgrywanie działań służb w ramach zarządzania kryzysowego na wypadek klęski żywiołowej. W działaniach uczestniczyli przedstawiciele samorządu lokalnego razem z Wójtem Gminy.

(czytaj więcej)
0

Dwudziesta szósta wędrówka. Na uczestników czekał pyszny posiłek

Dzisiejszą wędrówkę w większości maszerowaliśmy w korycie #Rokitki. 20 uczestników rozpoczęło wędrówkę a 19 ukończyło. Jedna osoba musiała się wycofać ze względu na rozklejenie się obuwia.

(czytaj więcej)
0

"Edukacja z wojskiem". W zajęciach uczestniczyło blisko 4000 uczniów

W pierwszym miesiącu pilotażowego programu# „Edukacja z wojskiem” w województwie kujawsko- pomorskim w zajęciach uczestniczyło blisko 4000 uczniów. Przez 4 tygodnie zaangażowanych w szkolenie było 40 żołnierzy z 9 jednostek wojskowych z naszego województwa.

(czytaj więcej)