Dziś mamy 4 kwietnia 2020, sobota, imieniny obchodzą:

Aktualności

02 kwietnia 2020 14

Nadzwyczajna sesja w Nakle. Dokonano zmian w budżecie

W środę, 1 kwietnia odbyła się XX sesja Rady Miejskiej w Nakle. Ze względu na sytuację# sesja została przeprowadzona zdalnie. W sali konferencyjnej Nakielskiego Ośrodka Kultury obecny był przewodniczący rady miejskiej Paweł Wiśniewski oraz burmistrz gminy Nakło Sławomir Napierała.

(czytaj więcej)
02 kwietnia 2020 0

Dzień autyzmu. Budynek gminy i wieża widokowa zaświecą na niebiesko

Światowy Dzień Świadomości Autyzmu został ustanowiony przez ONZ i przypada na 2 kwietnia. Zaplanowany# na ten dzień festyn na nakielskim Rynku nie odbędzie się.

(czytaj więcej)
02 kwietnia 2020 0

Program specjalny. NOK zaprasza wszystkie dzieci przed odbiorniki

Kochane dzieci! Od poniedziałku zapraszamy Was na specjalną audycję! Rusza nowy,# specjalny program #zostanwdomu.fm na częstotliwości 91,1 FM. Każdego dnia o 20:00 zapraszamy Was na spotkanie z bajką.

(czytaj więcej)
02 kwietnia 2020 0

Niskooprocentowana pożyczka. Nabór wniosków dla mikroprzedsiębiorców

Starosta Nakielski ogłasza nabór wniosków mikroprzedsiębiorców o przyznanie# niskooprocentowanej pożyczki z funduszu pracy z przeznaczeniem na pokrycie bieżących kosztów prowadzenia działalności gospodarczej w sytuacji ogłoszonego stanu epidemicznego na terytorium Polski.

(czytaj więcej)
02 kwietnia 2020 9

Wzrost liczby zachorowań. Z dnia na dzień coraz więcej chorych na COVID-19

Liczba zachorowań na koronawirusa COVID-19 w województwie kujawsko-pomorskim zwiększyła# się o kolejne 8 osób. Stan jednej z nich jest ciężki.

(czytaj więcej)
02 kwietnia 2020 7

Ks. Paweł Białczyk nie pojedzie na mistrzostwa. To był żart prima aprilis!

Artykuł pt. "Ks. Paweł Białczyk pojedzie na Mistrzostwa Europy w boksie!" to był# oczywiście żart prima aprilisowy.

(czytaj więcej)
01 kwietnia 2020 20

Jak przebiega obsługa interesantów w starostwie? Starosta informuje

Szanowni Państwo, Mieszkańcy Powiatu Nakielskiego, Klienci Starostwa Powiatowego!

(czytaj więcej)
01 kwietnia 2020 0

Kolejne zgłoszenie od mieszkańca. Pies biegał po ulicy Staszica

Straż Miejska w Nakle nad Notecią otrzymała kolejne zgłoszenie od mieszkańca o psie #(samiec) rasy mieszaniec o rudawo - brązowym umaszczeniu około 40 centymetrów w kłębie i 25 kg wagi bez nadzoru opiekuna.

(czytaj więcej)
01 kwietnia 2020 0

Wojewoda kujawsko-pomorski o nowych obowiązkach (film)

Szereg informacji dotyczących obowiązków, nakazów i zakazów wprowadzonych #rozporządzeniem Ministra Zdrowia przekazuje w poniższym filmie wojewoda kujawsko-pomorski Mikołaj Bogdanowicz.

(czytaj więcej)
01 kwietnia 2020 0

Nowy cykl. Cylinder pierwszym skarbem z muzealnego magazynu (film)

Muzeum Ziemi Krajeńskiej w Nakle prezentuje nowy cykl pogadanek pt. "Skarby z muzealnego magazynu".

(czytaj więcej)
01 kwietnia 2020 3

Ramię w ramię. Terytorialsi i podchorążowie oddawali krew

W ramach operacji „Odporna Wiosna” oprócz wielu innych akcji niesienia pomocy #potrzebującym, Terytorialsi z Bydgoszczy i podchorążowie z Akademii Wojsk Lądowych oraz Wojskowej Akademii Technicznej oddawali krew. Jest to bardzo silne wsparcie dla Regionalnych Centrów Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa.

(czytaj więcej)
01 kwietnia 2020 0

Zwolnienie z opłacania składek na ubezpieczenie emerytalno-rentowe

Kasa Rolniczego Ubezpieczenia Społecznego uprzejmie informuje, że osoby objęte #ubezpieczeniem emerytalno-rentowym w KRUS zostały zwolnione z opłacania składek na to ubezpieczenie za drugi kwartał 2020 #r.

(czytaj więcej)
01 kwietnia 2020 1

Pozytywny wynik. Oddział Hematologii w Toruniu objęty kwarantanną (film)

Oddział Hematologii Specjalistycznej w Szpitalu Miejskim w Toruniu objęty jest obecnie #kwarantanną. Jest to efekt uzyskania pozytywnego wyniku na obecność koronawirusa u jednej z pacjentek. O sytuacji na oddziale mówi rzecznik wojewody kujawsko-pomorskiego Adrian Mól.

(czytaj więcej)
01 kwietnia 2020 0

Kreatywność oszustów nie zna granic. Najbardziej zagrożeni są seniorzy

Przestępcy wymyślają coraz to nowe sposoby, by się wzbogacić. W dobie panującej #pandemii na stratę gotówki narażone są szczególnie osoby w podeszłym wieku, które w obawie o swoje zdrowie postępują zgodnie z instrukcjami przestępców i tracą swoje oszczędności. Policjanci powiatu nakielskiego apelują o ostrożność.

(czytaj więcej)
01 kwietnia 2020 11

Dobra wiadomość. Ks. Paweł Białczyk pojedzie na Mistrzostwa Europy w boksie

Ks. Paweł Białczyk z parafii pw. św. Marcina Bpa w Szubinie będzie reprezentował #Polskę na Mistrzostwach Europy w boksie księży diecezjalnych i zakonnych!

(czytaj więcej)
01 kwietnia 2020 1

Lasy Państwowe przeznaczą 2 mln zł na walkę z koronawirusem

Minister Środowiska wyszedł z inicjatywą zaangażowania Państwowego Gospodarstwa #Leśnego Lasy Państwowe do wsparcia szpitali w walce z epidemią koronawirusa.

(czytaj więcej)
01 kwietnia 2020 0

Remont Szubińskiego Domu Kultury wciąż trwa. Jaki jest postęp prac?

Mimo trwającej w Polsce pandemii Koronawirusa w budynku Szubińskiego Domu Kultury #wciąż trwają prace związane z projektem „Nadbudowa, przebudowa, rozbudowa i modernizacja Szubińskiego Domu Kultury”.

(czytaj więcej)
01 kwietnia 2020 3

Na wnuczka, na policjanta, ale i na… koronawirusa. Dwie osoby oszukane

Oszuści działający metodą „na wnuczka”, „na policjanta”, czy też w ramach rzekomych #akcji policji zwalczających „oszustów bankowych”, znowu byli aktywni w Bydgoszczy. Ciągle warto przypominać i szeroko omawiać metody wykorzystywane przez tych przestępców. Oszuści nie śpią. Cały czas wymyślają nowe metody. Wczoraj dwoje bydgoszczan zostało oszukanych metodą „na koronawirusa”. Przestępcom przekazali blisko 100 tysięcy złotych!

(czytaj więcej)
01 kwietnia 2020 0

Prace remontowe instalacji wodociągowej. Będą utrudnienia

Komunalne Przedsiębiorstwo Wodociągów i Kanalizacji Sp. z o. o. w Nakle nad Notecią informuje, #że w dniach od 1.04.2020 r. do 30.04.2020 w godzinach 08:00 - 15:00 prowadzone będą prace remontowe instalacji wodociągowej w ul. Długiej w Nakle nad Notecią.

(czytaj więcej)
01 kwietnia 2020 1

Aplikacja Kwarantanna domowa od dziś obowiązkowa

Z obowiązkową kwarantanną domową wiąże się od dziś dodatkowy obowiązek – #korzystanie z aplikacji Kwarantanna domowa.

(czytaj więcej)
01 kwietnia 2020 1

Wielkanoc coraz bliżej. Pora zastanowić się nad świątecznym menu

Wielkanocny pasztet w trzech odsłonach Wielkanoc coraz bliżej, więc najwyższa #pora zastanowić się nad świątecznym menu. Uroczyste spotkania w domowym gronie zasługują na szczególną oprawę. Faszerowane jajka to nie wszystko, co powinno znaleźć się na odświętnie udekorowanym stole. Obowiązkowym punktem wielkanocnego jadłospisu, obok efektownych babek i mazurków, są domowe pasztety. Temat wydaje się trudny i pracochłonny? Nie ze wskazówkami szefa kuchni Knorr!

(czytaj więcej)
01 kwietnia 2020 0

Zakupy w czasie pandemii. Jak bezpiecznie zaopatrzyć się w produkty?

Pandemia COVID-19, wywoływana przez SARS-CoV-2, doprowadziła do znacznych #ograniczeń w wielu sferach handlu i usług. Zachowywanie środków ostrożności i higieny – szczególnie podczas zakupów – może uchronić nie tylko nas, ale także naszych bliskich przed zarażeniem się niebezpiecznym koronawirusem.

(czytaj więcej)
01 kwietnia 2020 0

Dlaczego „integracja” nie integruje, czyli jak mówić o niepełnosprawnościach

Mamy wiele do zrobienia, jeśli chodzi o język, jakim opisujemy świat osób z #niepełnosprawnościami. Przede wszystkim jako społeczeństwo musimy zrozumieć, dlaczego pewne określenia są niewłaściwe, a nie wykuwać na pamięć regułki – mówi Magdalena Kocejko, działaczka społeczna i badaczka niepełnosprawności.

(czytaj więcej)
01 kwietnia 2020 0

Sytuacja w sektorze energetyczno-paliwowym. Są powody do niepokoju?

„W związku ze stanem epidemii w Polsce na bieżąco monitorujemy sytuację w sektorze #energetyczno-paliwowym i gospodarki odpadami, a także zasoby rezerw, które znajdują się we właściwości Agencji Rezerw Materiałowych. Robimy wszystko, aby Polacy mogli czuć się bezpieczni” – poinformował minister klimatu Michał Kurtyka.

(czytaj więcej)
01 kwietnia 2020 0

Składanie dokumentów do ZUS. Na co należy zwrócić szczególną uwagę?

W trosce o bezpieczeństwo klientów oraz pracowników Zakładu od 16 marca br. sale obsługi #klientów w ZUS są dostępne tylko w ramach wydzielonych stref, w których klienci mogą samodzielnie składać wnioski do specjalnych skrzynek (bez kontaktu z pracownikiem). Tym samym nie ma możliwości zweryfikowania składanej dokumentacji przez pracownika Zakładu. Poniżej kilka wskazówek, na co należy zwrócić szczególną uwagę, by uniknąć postępowań wyjaśniających.

(czytaj więcej)
01 kwietnia 2020 10

Mrocza szyje maseczki. Też możesz pomóc, będąc w domu

Drodzy mieszkańcy gminy Mrocza!

(czytaj więcej)
01 kwietnia 2020 0

Kolejna szachowa rywalizacja. Grało 14 osób z trzech województw

W szubińskim LO im. Stanisława Wyspiańskiego szachiści walczyli w kolejnych zawodach #pod kierownictwem Adama Jagodzińskiego, który zorganizował II Turniej Szachowy Blitzkrieg Swiss Szubin Open w ramach VI Mistrzostw I LO Szubin.

(czytaj więcej)
01 kwietnia 2020 7

Pechowy poranek. Kolizja na skrzyżowaniu w Nakle

1 kwietnia przed godziną 8.00 doszło do kolizji na skrzyżowaniu ulicy Nowej z nakielską #obwodnicą (DK10). Zderzyły się dwa auta osobowe - citroen berlingo i fiat punto.

(czytaj więcej)
0

Chodź, pomaluj swój świat… na zielono. Apetyczne przepisy na Dzień Szpinaku

Świętować można z różnych okazji. Boże Narodzenie jednoznacznie kojarzy się z #czerwonym barszczem i zupą grzybową, a Wielkanoc to świetny pretekst do zajadania się żurem i jajkami na tysiąc sposobów. Kalendarz jest jednak wypełniony wieloma innymi, smakowitymi datami. Wiedzieliście, że 26 marca obchodzony jest Międzynarodowy Dzień Szpinaku? Najwyższa pora dać temu liściastemu specjałowi zielone światło w kuchni!

(czytaj więcej)
0

Co robić z dziećmi w domu? Wspólnie pieczmy słodkości!

Co robić z dzieciakami, które więcej czasu spędzają w domu? Istnieje wiele pomysłów na to, #jak w prosty i przyjemny sposób zorganizować czas, angażując także najmłodszych. Jedną z przyjemniejszych aktywności, która pozwoli nam na działanie zespołowe, jest wspólne pieczenie słodkości – a efekty, och, będą pyszne! Oto garść inspiracji na proste w przygotowaniu i smaczne wypieki, które możemy przyrządzić wspólnie z najmłodszymi.

(czytaj więcej)
0

"Odkażanie" koronawirusa po polsku. W izolacji coraz częściej sięgamy po alkohol

Butelka wódki, kilka piw i ze dwa wina – to dla żony. Będzie na zapas” – mówi, stojąc w kolejce #w monopolowym. Ale robi to także następnego dnia… Pandemia koronawirusa i związana z nią kwarantanna staje się dla wielu Polaków pułapką. W wyniku izolacji częściej sięgają po alkohol i piją znacznie większe jego ilości. Podczas gdy np. władze departamentu Aisne w północno-wschodniej Francji wydają zakaz sprzedaży alkoholu w związku z epidemią Covid-19, w Polsce sklepy monopolowe pospiesznie i na bieżąco uzupełniają braki w asortymencie.

(czytaj więcej)
0

Lepiej zapobiegać niż leczyć. Lepsza odporność dzięki zdrowym produktom

Sezon na infekcje to czas, kiedy bardziej niż zazwyczaj powinniśmy zadbać o siebie i najbliższych#. Widoczne za oknem słońce oraz malownicza wiosenna aura często usypia naszą czujność w obliczu czyhających chorób. W tym szczególnym czasie warto więc naturalnie wzmocnić odporność i skutecznie zmniejszyć ryzyko infekcji m.in. poprzez odpowiednią dietę.

(czytaj więcej)