Dziś mamy 16 listopada 2019, sobota, imieniny obchodzą:

Aktualności

14 listopada 2019 0

Oszuści podszywając się pod policjantów okradają Seniorów. Bądźcie ostrożni

Oszuści wykorzystujący chęć niesienia pomocy i łatwowierność Seniorów# w dalszym ciągu prowadzą swoją działalność przestępczą. Na terenie powiatu nakielskiego na przestrzeni ostatnich tygodni nie odnotowano kradzieży metodą „na wnuczka” czy „na policjanta”, jednak policjanci apelują o ostrożność.

(czytaj więcej)
14 listopada 2019 0

Półfinał Wojewódzki w Unihokeju Chłopców. SP Tur na trzecim miejscu

28 października 2019r. odbył się w Gąsawie Półfinał Wojewódzki w Unihokeju Chłopców - Igrzyska Młodzieży Szkolnej (kl. VII, kl. VIII).

(czytaj więcej)
14 listopada 2019 2

Opel wpadł w poślizg. Kierowca ukarany mandatem

W miniony wtorek, 12 listopada na trasie # Grocholin – Palmierowo dachował opel astra.

(czytaj więcej)
14 listopada 2019 7

Poranne dachowanie. 18-latek nieprawidłowo wyprzedzał

W czwartek, 14 listopada po godzinie 07:00 w # Paterku dachował samochód osobowy.

(czytaj więcej)
14 listopada 2019 2

Kradzież z zapachem perfum w tle. Ukradł towar o wartości 1600 zł

Kryminalni z Nakła ustalili personalia złodzieja, który wybrał się na darmowe zakupy do jednej# z miejscowych drogerii. Ostatecznie okazało się, że 53-latek ukradł perfumy warte niebagatela prawie 1600 złotych. Podejrzany już usłyszał zarzuty.

(czytaj więcej)
14 listopada 2019 0

Spływy z okazji 101 rocznicy odzyskania Niepodległości. Mimo jesiennej pogody, kajakarz płynęli

W dniach 10 i 12 listopada 2019 r. Koło Turystów Górskich im. Klimka Bachledy w Kcyni# we współpracy z Dyrektorem Zespołu Szkół im. ks. Stanisława Staszica w Nakle nad Notecią oraz dzięki wsparciu Dyrektora Zakładu Poprawczego w Kcyni zorganizowało dwa spływy kajakowe na doskonale znanych w środowisku kajakowym rzekach Słupi i Łobżonce.

(czytaj więcej)
14 listopada 2019 0

Koncert pieśni patriotycznych. Na znak pamięci zapalono znicze

Dnia 11 listopada 2019r. w kościele pw. Matki Boskiej Bolesnej w Paterku, po mszy św. w intencji# Ojczyzny sprawowanej przez proboszcza ks. Mariusza Zbieranek odbył się koncert pieśni patrio-tycznych i wojskowych pt. „Moja Niepodległa”, który staje się powoli tradycją w naszej miejscowości i niezmiennie cieszy się powodzeniem.

(czytaj więcej)
14 listopada 2019 0

Mikołajkowe Spotkanie. Poradnia Psychologiczno – Pedagogiczna zaprasza!

Powiatowa Poradnia Psychologiczno – Pedagogiczna w Nakle Nad Notecią# serdecznie zaprasza dzieci z niepełnosprawnościami w tym z autyzmem i zaburzeniami pokrewnymi oraz ich rodziny na coroczne „Mikołajkowe Spotkanie” w dniu 05.12.2019r. o godzinie 13.00, które odbędzie się w Restauracji Ekspresja w Nakle nad Notecią, ul. Rynek 2.

(czytaj więcej)
14 listopada 2019 0

Ciepło, zdrowo i bezpiecznie. Czy Twój dom jest gotowy na nadejście zimy?

Okres poprzedzający zimę w naszej szerokości geograficznej związany jest z krótkimi dniami#, ochłodzeniem i wszechobecną szarością. Dlatego warto poszukać pozytywnych aspektów takiej pogody. To idealny czas, aby bez wyrzutów sumienia rozpocząć kilkumiesięczny rytuał spędzania wieczorów w wygodnym dresie, z kubkiem gorącej herbaty, czytając książkę czy oglądając ulubiony serial. Zanim zaczniemy w pełni korzystać z jesienno-zimowej aury warto zadbać o odpowiedni mikroklimat w domu i przygotować go na nadejście naprawdę mroźnych miesięcy.

(czytaj więcej)
14 listopada 2019 5

Zmiany w zarządzie województwa i prezydium sejmiku. Marek Domżała zaprzysiężony

Elżbieta Piniewska przewodniczącą sejmiku, Agnieszka Kłopotek wiceprzewodniczącą#, Zbigniew Sosnowski wicemarszałkiem województwa – sejmik zdecydował w środę (13 listopada) o obsadzeniu wakatów na tych stanowiskach, powstałych w związku z ostatnimi wyborami parlamentarnymi. Podczas posiedzenia sejmiku zaprzysiężeni zostali nowi radni województwa, Marek Domżała i Paweł Zgórzyński.

(czytaj więcej)
14 listopada 2019 0

Uroczyste obchody w Dwójce. Dzieci poznały historię Polski z czasów zaborów

We wtorek, 12 listopada, uczniowie Szkoły Podstawowej nr 2 w Nakle wzięli udział w uroczystych apelach z okazji Narodowego Święta Niepodległości.

(czytaj więcej)
14 listopada 2019 15

Nakielanka podwójną V-ce Mistrzynią Polski! Kolejny cel Mistrzostwa Europy

W dniach 10 – 11 listopada w Paterku odbył się Kujawsko – Pomorski Festiwal# Tańca Towarzyskiego podczas, którego przeprowadzono równocześnie Mistrzostwa Polski Dzieci i Juniorów Młodszych.

(czytaj więcej)
14 listopada 2019 0

Bardzo udana jesień młodych piłkarzy. LUKS Feniks Mrocza na drugim miejscu

W ostatni weekend listopada br. młodzicy klubu Feniks Mrocza zakończyli rywalizację# w grupie III KPZPN. Zakończenie rundy było bardzo udane, gdyż po ostatnich wygranych meczach, młodzi piłkarze zdobyli wicemistrzostwo grupy.

(czytaj więcej)
14 listopada 2019 0

Dzień Wolnści. „Ojczyzna- kiedy myślę- wówczas wyrażam siebie i zakorzeniam”

12 listopada 2019 roku w Szkole Podstawowej im. Jana Pawła II w Paterku obchodzono Dzień Wolności.

(czytaj więcej)
14 listopada 2019 0

Mistrzostwa Powiatu w unihokeju. Rywalizowały dziewczęta i chłopcy

Dnia 26.10.2019 r. w Hali Sportowej w Szubinie odbyły się Mistrzostwa Powiatu Nakielskiego w Unihokeju. Zawody zorganizowano dla dziewcząt i chłopców.

(czytaj więcej)
14 listopada 2019 0

Dzień Niepodległości w Donaldzie. Przedszkolaki wspólnie zaśpiewały hymn

Przedszkolaki z Donalda wiedzą że 11.11 to ważny dzień w historii Polski, dlatego też uroczyście obchodziły to ważne święto narodowe. Podniosłym momentem było wspólne odśpiewanie hymnu narodowego.

(czytaj więcej)
14 listopada 2019 0

Listopadowe spotkanie. Omawiano powieść o życiu i trudnych wyborach

Dnia 7 listopada 2019 w bibliotece w Trzeciewnicy odbyło się spotkanie DKK, na którym omawiano# książkę "Miłość z nutą imbiru". Jest to druga część trylogii Agnieszki Olejnik, która tak jak pierwsza, również spodobała się czytelniczkom.

(czytaj więcej)
14 listopada 2019 38

Czterech chętnych na jedno Mieszkanie Plus. 800 osób wypełniło ankiety

Przez nieco ponad miesiąc wszyscy zainteresowani mieszkaniami w ramach programu Mieszkanie Plus# mogli wypełnić ankietę dot. inwestycji. Ankiety wypełniło blisko 800 osób, a to oznacza, że chętnych na Mieszkanie Plus jest 4 razy więcej niż mieszkań. Przewidywany termin rozpoczęcia prac budowlanych to przełom III i IV kw. 2020 r.

(czytaj więcej)
14 listopada 2019 0

Mamy to!!! Nakielska Biblioteka wśród zwycięzców konkursu

Już oficjalnie możemy potwierdzić, że nakielska biblioteka została laureatem konkursu# Kinder - Przerwa na wspólne czytanie. Uzyskaliśmy 39 miejsce z liczbą 26.850 głosów spośród 250 nagrodzonych bibliotek. Konkurencja była dużo bo przeskoczyliśmy ponad 1300 bibliotek w Polsce!

(czytaj więcej)
14 listopada 2019 0

Uroczysty apel w nakielskiej Czwórce. Uczniowie recytowali wiersze

Uczniowie Zespołu Szkolno – Przedszkolnego nr 4 w Nakle pod okiem pań#: Beaty Taczyńskiej-Milczarek, Moniki Łabisz i Dagmary Zemło-Deja przygotowali montaż słowno muzyczny pt. ,,Polsko Ty zawsze wiernych miałaś synów! ”, który miał upamiętnić 101 rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości.

(czytaj więcej)
14 listopada 2019 0

"Kamień milowy" dla prof. Jana Czochralskiego. Uroczystości już dzisiaj!

W listopadzie czeka Kcynię wydarzenie w związku z przyznaniem # prof. Janowi Czochralskiemu i jego odkryciu prestiżowego wyróżnienia jakim jest MILESTONE (kamień milowy).

(czytaj więcej)
13 listopada 2019 0

„Piękna nasza, Polska cała…” Delfinki świętują Dzień Niepodległości

8 listopada 2019 roku dzieci z oddziału przedszkolnego w # Olszewce świętowały Dzień Niepodległości.

(czytaj więcej)
13 listopada 2019 0

Mistrzostwa w Tenisie Stołowym. Drużyny z Kołaczkowa zdominowały rywali

Dnia 9 listopada 2019 r. w Szkole Podstawowej w Rynarzewie odbyły się # Mistrzostwa Gminy Szubin w Tenisie Stołowym Drużynowym.

(czytaj więcej)
13 listopada 2019 10

Zapomniał, że jest pijany. 24-latek miał aż 2,5 promila alkoholu

"Zapomniałem, że jestem pijany”, tak tłumaczył się 24-letni # motorowerzysta, którego w jednej z podmroteckich wsi zatrzymali mundurowi z miejscowego komisariatu. Mężczyzna w chwili kontroli miał w organizmie aż 2,5 promila alkoholu, dlatego grozi mu kara do 2 lat pozbawienia wolności.

(czytaj więcej)
13 listopada 2019 7

Bierzmowanie w Sadkach. Sakrament przyjęło 46 osób

12 listopada w parafii pw. św. Wojciecha w Sadkach zorganizowano # mszę świętą z udzieleniem Sakramentu Bierzmowania. Nabożeństwu przewodniczył ks. biskup diecezjalny bydgoski Jan Tyrawa.

(czytaj więcej)
13 listopada 2019 16

Otwarcie ofert na drogę S5. Do przetargu zgłosiło się 6 wykonawców

13 listopada 2019 roku otwarte zostały oferty w przetargu na # wyłonienie nowego wykonawcy piątego odcinka drogi ekspresowej S5 Bydgoszcz Błonie - Szubin Północ.

(czytaj więcej)
13 listopada 2019 0

Spotkanie autorskie z Jackiem Woźnym. Rozmowy o nowej książce autora

Archeologia Szubina na tle dziejów Pałuk i regionu Muzeum Ziemi # Szubińskiej im. Zenona Erdmanna zaprasza na spotkanie autorskie z prof. dr. hab. Jackiem Woźnym.

(czytaj więcej)
13 listopada 2019 0

Wspólnie odśpiewano hymn. Cała społeczność szkolna wzięła w tym udział

W ramach akcji "Szkoła do hymnu", inicjatywy Ministra Edukacji Narodowej oraz # Rady Dzieci i Młodzieży, również cała społeczność szkolna w Ślesinie przystąpiła 8 listopada 2019r. o godz: 11.11 do wspólnego odśpiewania 4 zwrotek hymnu narodowego.

(czytaj więcej)
0

Mężczyźni wydadzą na święta Bożego Narodzenia średnio o 500 zł więcej niż kobiety

1722 zł – średnio tyle pieniędzy przeznaczymy w tym roku na święta Bożego Narodzenia.# Co ciekawe, mężczyźni wydadzą przeciętnie ok. 2000 zł, podczas gdy kobiety – ok. 1500 zł. Najdroższe święta będą miały osoby trzydziestokilkuletnie. Zobacz, co jeszcze wynika z badania Barometr Providenta.

(czytaj więcej)
0

Jak przygotować się do porodu. Położna radzi

Nacięcie krocza to zabieg chirurgiczny zwany również epizjotomią, który w naszym kraju# jest bardzo popularny i wykonywany podczas porodu. Polska jest jednym z nielicznych krajów, gdzie w wielu placówkach wykonuje się ten zabieg rutynowo.

(czytaj więcej)
0

Co piąty uczeń nałogowo korzysta ze smartfona. Niepokojące dane

Niepokój, zdenerwowanie, problemy z koncentracją i uczucie przeciążenia nadmiarem informacji,# przy jednoczesnym braku wystarczającego wsparcia ze strony rodziców – taki obraz polskich nastolatków w sieci wyłania się z badania „Młodzi Cyfrowi” przeprowadzonego przez Fundację Dbam o Mój Z@sięg i Uniwersytet Gdański, we współpracy z firmami LIBRUS i PCG Edukacja.

(czytaj więcej)
0

Ciepło, zdrowo i bezpiecznie. Czy Twój dom jest gotowy na nadejście zimy?

Okres poprzedzający zimę w naszej szerokości geograficznej związany jest z krótkimi dniami#, ochłodzeniem i wszechobecną szarością. Dlatego warto poszukać pozytywnych aspektów takiej pogody. To idealny czas, aby bez wyrzutów sumienia rozpocząć kilkumiesięczny rytuał spędzania wieczorów w wygodnym dresie, z kubkiem gorącej herbaty, czytając książkę czy oglądając ulubiony serial. Zanim zaczniemy w pełni korzystać z jesienno-zimowej aury warto zadbać o odpowiedni mikroklimat w domu i przygotować go na nadejście naprawdę mroźnych miesięcy.

(czytaj więcej)