Dziś mamy 23 marca 2019, sobota, imieniny obchodzą:

Aktualności

21 marca 2019 0

Słoneczna wiosna w Słoneczku. Zrobiło się kolorowo

21 marca 2019 w Pierwszym Dniu Kalendarzowej Wiosny w grupie Tęczowe Chmurki# zrobiło się żółto. Celebrując nową porę roku chmurki wybrały się na wycieczkę do świata Słońca.

(czytaj więcej)
21 marca 2019 3

„Moja Szesnastka”. Terytorialsi z 8K-PBOT na podium zwycięstwa konkursu

Terytorialsi z 8 Kujawsko-Pomorskiej Brygady OT im. gen. Elżbiety Zawackiej#, „Zo” wygrali konkurs organizowany przez Dowództwo Wojsk Obrony Terytorialnej pt. „Moja Szestnastka”. Szer. Rozworowska Julia i szer. Drążkowski Jarosław zajęli drugie i trzecie miejsce opisując swoje wrażenia i przeżycia ze szkolenia podstawowego.

(czytaj więcej)
21 marca 2019 1

43-letnia kobieta zmarła. Ustalenia policji z wczorajszego zdarzenia

Wczoraj, 20 marca o godzinie 8:15 dyżurny szubińskiego komisariatu został poinformowany# o tym, że na teranie jednej z posesji w Kołaczkowie doszło do zgonu.

(czytaj więcej)
21 marca 2019 0

Szubiński Dom Kultury. Trwają poszukiwania starych zdjęć

Szubiński Dom Kultury prowadzi poszukiwania starych zdjęć#, na których widoczny jest Dom Kultury w Szubinie.

(czytaj więcej)
21 marca 2019 10

95 osób wzięło udział w wyborach. Bernadeta Nowaczyk ponownie sołtysem

Mieszkańcy Ślesina nie mieli problemów z wyborem sołtysa.# Zgromadzone na sali osoby w zdecydowanej większości były zadowolone z dotychczasowej pracy Bernadety Nowaczyk, powierzając jej wspomnianą funkcję na kolejne 5 lat.

(czytaj więcej)
21 marca 2019 1

Wykład dr hab. Dorota Angutek. Historia polskiego stroju ludowego

„Strój krajniacki a strój krajeński – tradycja ludowa a tradycja wytworzona” - wykład pod takim właśnie # tytułem wygłosiła w ostatnią środę w Muzeum Ziemi krajeńskiej dr hab. w zakresie kulturoznawstwa oraz etnolog Dorota Angutek.

(czytaj więcej)
21 marca 2019 1

Pokaz kulinarny "Ryby w diecie seniora". W spotkaniu wzięło udział 27 osób

We wtorkowe popołudnie w remizie Ochotniczej Straży Pożarnej w Sadkach zorganizowano # spotkanie dla osób starszych oraz wszelkich instytucji i organizacji działających na rzecz mieszkańców Gminy Sadki. Wzięło w nim udział aż 27 osób.

(czytaj więcej)
21 marca 2019 3

Bezpieczeństwo na drogach. Rusza nowa ogólnopolska akcja edukacyjna

„NA DRODZE – PATRZ I SŁUCHAJ” to kolejna akcja informacyjno-edukacyjna skierowana głównie do # pieszych, ze szczególnym uwzględnieniem seniorów oraz do kierujących pojazdami.

(czytaj więcej)
21 marca 2019 0

Ceremonia wręczenia nagród. Podsumowanie zimowej edycji biegów

20 marca 2019 r. dzieci z Kołaczkowa uczestniczyły w uroczystej ceremonii zakończenia # cyklu biegów Grand Prix CITY TRAIL oraz CITY TRAIL JUNIOR z Nationale-Nederlanden 2018/2019 w Bydgoskim Centrum Targowo - Wystawienniczym.

(czytaj więcej)
21 marca 2019 1

Spotkanie z leśnikami. Głównym punktem wizyty był pokaz sadzarek

Leśnicy z RDLP w Zielonej Górze oraz z Nadleśnictwa Dobrzejewice zapoznali się z pracami # odnowieniowymi na powierzchni zniszczonej przez nawałnicę.

(czytaj więcej)
21 marca 2019 8

Zakończyła się przerwa zimowa. Drogowcy wracają do pracy

15 marca zakończyła się tzw. przerwa zimowa na kontraktach realizowanych przez # GDDKiA w regionie. Zgodnie z podpisanymi umowami Wykonawcy muszą przywrócić pełne zaangażowanie na terenie budowy.

(czytaj więcej)
21 marca 2019 0

Akcja "Przyjazny tornister". Profilaktyka wad postawy i nie tylko

Złe nawyki związane z noszeniem zbyt dużego obciążenia na plecach mogą przyczynić się do # poważnych schorzeń ortopedycznych i neurologicznych dzieci.

(czytaj więcej)
21 marca 2019 1

Zatrzymano podejrzanego włamywacza. Sprawca usłyszał zarzuty

Szubińscy kryminalni w kilka dni ustalili i zatrzymali 25-latka podejrzanego o # włamanie do sklepu.

(czytaj więcej)
21 marca 2019 3

Jak ważną rolę pełnią dzielnicowi? Rozmowy z mieszkańcami

Dzielnicowi z szubińskiego komisariatu podczas spotkania z mieszkańcami # Osiedla Leśnego promowali program „Dzielnicowy bliżej nas” i zachęcali do korzystania z Krajowej Mapy Zagrożeń Bezpieczeństwa. Użytkownicy smartfonów dowiedzieli się też, jak korzystać z aplikacji „Moja komenda”.

(czytaj więcej)
21 marca 2019 30

25-letni recydywista złapany. Grozi mu kara do 15 lat więzienia

Akt oskarżenia przeciwko 25-letniemu recydywiście skierowali wczoraj do prokuratury nakielscy # policjanci.

(czytaj więcej)
21 marca 2019 2

Powiatowy Konkurs Recytatorski. Rywalizować ze sobą będą uczniowie

Zapraszamy gorąco do udziału w Konkursie Recytatorskim, który adresowany jest do # uczniów szkół z powiatu nakielskiego.

(czytaj więcej)
21 marca 2019 0

Profil Zaufany coraz popularniejszy. Skorzystało już ponad 800 tys. osób

Ponad 800 tysięcy osób skorzystało do tej pory z Profilu Zaufanego (PZ), by na portalu # www.podatki.gov.pl sprawdzić swój e-PIT. Od początku marca przybyło niemal 200 tysięcy nowych właścicieli PZ. Dołączysz?

(czytaj więcej)
21 marca 2019 0

77 lat "Kotwicy". Symbol walki i wyzwolenia

20 marca 2019 r., minęło 77 lat od dnia kiedy na ulicach okupowanej stolicy po raz pierwszy pojawiła # się „Kotwica” – znak Polski Walczącej - symbol walki i wyzwolenia.

(czytaj więcej)
21 marca 2019 0

Tworzenie dokumentów aplikacyjnych. Ciekawe zajęcia dla uczniów

Doradca zawodowy i pośrednik pracy z Młodzieżowego Centrum Kariery w # Nakle nad Notecią przeprowadziły 20 marca 2019 roku zajęcia dotyczące sporządzania dokumentów aplikacyjnych.

(czytaj więcej)
21 marca 2019 0

Wiosenny koncert. Zobacz co potrafią dzieci

Powiew świeżości i młodości zawita do sali widowiskowo kinowej już w czwartek 28 marca.

(czytaj więcej)
21 marca 2019 8

Skatepark. Czy potrafimy z niego korzystać w bezpieczny i odpowiedzialny sposób?

Do naszej redakcji wpłynął głos internautki na temat bezpieczeństwa i odpowiedzialności rodziców# dzieci, które korzystają z skateparku. Publikujemy go w całości.

(czytaj więcej)
21 marca 2019 0

Stowarzyszenia podpisały umowy. Rozdysponowano 470 500 zł

W dniach 19-20 marca w Urzędzie Miasta i Gminy Nakło nad Notecią podpisano umowy ze# stowarzyszeniami na wykonanie zadań pożytku publicznego w ramach otwartego konkursu ofert. W konkursie rozdysponowana została kwota 470 500 PLN.

(czytaj więcej)
21 marca 2019 0

„Oni tworzyli historię”. Konkurs im. Elżbiety Zawackiej

Trwa jedenasta edycja wojewódzkiego konkursu im. gen. bryg. prof. Elżbiety Zawackiej# „Oni tworzyli naszą historię”.

(czytaj więcej)
21 marca 2019 0

Kolejne umowy podpisane! Łącznie podpisano 89 umów

19 marca 2019 r. w gabinecie starosty nakielskiego obyły się kolejne spotkania z organizacjami # pozarządowymi, podczas których podpisano 28 umów na wykonywanie zadań publicznych w ramach otwartych konkursów ofert 2-6/2019. Umowy w imieniu Powiatu Nakielskiego podpisywali starosta nakielski Tadeusz Sobol oraz wicestarosta Tomasz Miłowski.

(czytaj więcej)
21 marca 2019 0

Kcyńskie Klimki na wiosennej Łobżonce. Były potrzebne spore umiejętności

W dniach 15 i 17 marca 2019 r. kajakarze z Koła Turystów Górskich im. Klimka Bachledy w Kcyni # wspólnie z wychowankami kcyńskiego zakładu poprawczego, zorganizowali dwa spływy na rzece Łobżonce.

(czytaj więcej)
21 marca 2019 12

Trzy pożyczki na inwestycje. Sprawdź, jak głosowali radni

Radni gminy Mrocza na marcowej sesji podjęli 3 uchwały w sprawie zaciągnięcia pożyczek #na finansowanie zadań tj. zagospodarowanie terenu wokół świetlicy wiejskiej w Drążnie, modernizację budynku byłej Remizy OSP na Izbę Tradycji Pożarnictwa w Wielu oraz budowę targowiska miejskiego w Mroczy. Nie byli jednogłośni.

(czytaj więcej)
20 marca 2019 4

Najwyższa Izba Kontroli z uznaniem o inwestycjach w naszych szpitalach

Kujawsko-Pomorskie jest jednym z krajowych liderów w dziedzinie dostosowania szpitali# wojewódzkich do norm i standardów pozwalających zapewnić bezpieczeństwo zdrowotne pacjentów – wynika z upublicznionego wczoraj raportu Najwyższej Izby Kontroli.

(czytaj więcej)
20 marca 2019 0

Nagrody Marszałka 2019. Przyznawane zostaną w różnych dziedzinach

Po raz kolejny przyznamy Nagrody Marszałka Województwa Kujawsko-Pomorskiego#, nasze najbardziej prestiżowe wyróżnienia, przyznawane za najwartościowsze dokonania w istotnych obszarach działalności publicznej i społecznej, profesjonalnej i biznesowej. Na zgłoszenia czekamy do 30 kwietnia, gala nagród w czerwcu.

(czytaj więcej)
0

Projekt łóżka producenta z Bydgoszczy w „Werandzie”

Sypialnia to jedno z najważniejszych wnętrz w domu. W tym pomieszczeniu spędzamy znaczącą część doby, w związku z czym wszystkie meble powinny być dobrze dopasowane do indywidualnych potrzeb.

(czytaj więcej)
0

Młodzi na rynku pracy w kujawsko-pomorskim. Sprawdzamy statystyki

Według Badania Aktywności Ekonomicznej Ludności (BAEL) w IV kwartale 2017 r. w #województwie kujawsko-pomorskim sytuacja ludzi młodych na rynku pracy była trudniejsza niż ogółu populacji. Grupę tę charakteryzowały niższy współczynnik aktywności zawodowej oraz wskaźnik zatrudnienia.

(czytaj więcej)
0

Jak długo żyją mieszkańcy kujawsko-pomorskiego? Zobacz statystyki

Od ostatniej dekady ubiegłego stulecia obserwowane jest w Polsce wydłużanie się #przeciętnego trwania życia we wszystkich województwach.

(czytaj więcej)
0

Jak zrobić murowany grill?

Grillowanie to jeden z przyjemniejszych sposobów na plenerowy wypoczynek. Miły czas w gronie znajomych smakuje najlepiej, gdy stoły zastawione są pieczonymi na grillu mięsami, rybami i warzywami. Na rynku znajdziemy wiele przenośnych urządzeń do grillowania, ale miłośnicy takiej formy wypoczynku z pewnością powinni pomyśleć o czymś więcej – o zbudowaniu własnego grilla. Jak to zrobić i dlaczego warto?

(czytaj więcej)