Dziś mamy 18 grudnia 2017, poniedziałek, imieniny obchodzą:

Najczęściej czytane

Palił się dom. Pożar wybuchł w nocy

Kilka jednostek straży pożarnej walczyło w nocy z soboty na niedzielę z pożarem domu #jednorodzinnego znajdującego się przy drodze Pęperzyn - Wiele (granica powiatu sępoleńskiego i nakielskiego).

(czytaj więcej)
17 grudnia 2017 0

Na nakielski Rynek dotarło Betlejemskie Światełko Pokoju. Mieszkańcy złożyli sobie życzenia

W niedzielne popołudnie na nakielskim Rynku odbyło się spotkanie opłatkowe dla mieszkańców. # Komendant hufca ZHP w Nakle Jolanta Maciejewska przekazała mieszkańcom Betlejemskie Światełko Pokoju.

(czytaj więcej)
18 grudnia 2017 0

Świątecznie u wspólnoty liturgicznej. Spotkanie poprzedziła Msza św.

Z okazji zbliżających się świąt Bożego Narodzenia, księża, ministranci, lektorzy oraz wszystkie #osoby związane z farą w Nakle podzieliły się opłatkiem, a także w miłej atmosferze, wzajemnych rozmów spędziły niedzielne popołudnie.

(czytaj więcej)
18 grudnia 2017 0

Świąteczny Jarmark. Zainteresowaniem cieszył się karp nakielski

17 grudnia w Zajeździe WIK w Ślesinie odbył się Jarmark Krajeński. Na przybyłych #mieszkańców czekało wiele atrakcji, a także pyszne jedzenie.

(czytaj więcej)
17 grudnia 2017 0

„Gwiazdka na Krajnie”. Świąteczne morsowanie zaliczone

17 grudnia w Zabartowie morsy z trzech klubów w ramach „Gwiazdki na Krajnie” zaliczyły # kolejne w tym sezonie morsowanie.

(czytaj więcej)
17 grudnia 2017 0

Spotkanie opłatkowe seniorów w Nakle. Życzyli sobie przede wszystkim zdrowia

Emeryci, renciści i inwalidzi zebrali się na uroczystym podzieleniu się opłatkiem w sali konferencyjnej # w Nakielskim Ośrodku Kultury. Honorowymi gośćmi byli ks. proboszcz Tadeusz Michalak, ks. proboszcz Zbigniew Zimniewicz oraz burmistrz Sławomir Napierała.

(czytaj więcej)
17 grudnia 2017 0

Powitanie szopki po raz siódmy. W spotkaniu uczestniczyło wiele osób (film)

Po raz siódmy w Mroczy powitano dzisiaj szopkę bożonarodzeniową. Jak zawsze, wydarzenie to # spotkało się z dużym zainteresowaniem.

(czytaj więcej)
17 grudnia 2017 0

Podsumowanie roku Samorządowego i Kulturalnego.Ważnym punktem były podziękowania

Powoli zbliża się koniec roku 2017. To czas podsumowań, wyciągania wniosków, snucia planów na # kolejny rok. Uroczyste podsumowanie Roku Samorządowego i Kulturalnego odbyło się w hali sportowej Szkoły Podstawowej w Kcyni w ostatnią sobotę. Organizatorami spotkania byli burmistrz Kcyni Marek Szaruga, przewodniczący Rady Miejskiej Zbigniew Witczak i dyrektor Gminnego Centrum Kultury i Biblioteki Ilona Kurdelska.

(czytaj więcej)
18 grudnia 2017 0

Harcerze podzielili się opłatkiem. Spotkanie umilała świąteczna muzyka

Z okazji zbliżających się świąt Bożego Narodzenia swoje spotkanie opłatkowe zorganizował #nakielski hufiec ZHP.

(czytaj więcej)
17 grudnia 2017 0

Spotkanie opłatkowe weteranów pożarnictwa. Strażacy podsumowali miniony rok

Do świetlicy wiejskiej w Polichnie zjechali się weterani pożarnictwa z całego powiatu, aby wspólnie, # jak co roku podzielić się opłatkiem. Był to również czas na podsumowania działań oddziału powiatowego ZOSP RP w Nakle.

(czytaj więcej)
17 grudnia 2017 0

Siedemnasta wspólna wigilia. Osoby starsze i samotne zasiadły przy świątecznym stole

Na nieco ponad tydzień przed wigilią Bożego Narodzenia w Kowalewie na łamaniu opłatkiem spotkały # się osoby starsze i samotne. Wszystko dzięki Inicjatywie Kobiet, która zorganizowała przedświąteczne spotkanie już po raz siedemnasty.

(czytaj więcej)
17 grudnia 2017 0

Spotkanie w świątecznej atmosferze. Goście podzielili się opłatkiem

16 grudnia w świetlicy wiejskiej w Karnowie zorganizowano świąteczne spotkanie opłatkowe # Koła Gospodyń Wiejskich.

(czytaj więcej)
18 grudnia 2017 0

Tego dnia nie byli samotni. Spotkanie upłynęło w świątecznej atmosferze

W dniu 13 grudnia w sali w Miejsko-Gminnym Ośrodku Kultury i Rekreacji przy ul. #Śluzowej 6 w Mroczy odbyło się spotkanie Wigilijne dla osób samotnych.

(czytaj więcej)
18 grudnia 2017 0

Womix wygrał z Dragonem Dobre. Siatkarze nie stracili ani jednego seta

W sobotę 16 grudnia Womix NTS Trójka Nakło rozegrał swoje kolejne spotkanie w ramach II #ligi pierwszej grupy PZPS. Tym razem do Nakła przyjechał Dragon Dobre. Nakielanie wygrali 3:0 i pewnie zdobyli trzy punkty do ligowej tabeli.

(czytaj więcej)

Hokeiści zagrali w Nakle

Na zalanym słońcem nakielskim lodowisku odbył się pokazowy mecz hokeja. Ładna pogoda wespół ze sportowymi emocjami, pierwszymi tego rodzaju w Nakle, przyciągnęła do kibicowania pokaźną liczbę zainteresowanych.

(czytaj więcej)
18 grudnia 2017 0

Wizyta w schronisku. Przedszkolaki przekazały zebrane dary

W środę dzieci z przedszkola Reksio w Nakle odwiedziły schronisko dla psów i kotów w Bydgoszczy.

(czytaj więcej)
15 grudnia 2017 0

Jest ślisko i niebezpiecznie. Policja apeluje o ostrożność na drogach

Trwa okres zimowy i wraz ze zmianą pogody zmienia się sytuacja na drogach. Drogi, szczególnie w # godzinach rannych, są śliskie i niebezpieczne, dlatego nakielska policja apeluje do kierowców o ostrożną jazdę.

(czytaj więcej)
16 grudnia 2017 0

Drogi na terenie nadleśnictwa są w fatalnym stanie. Wszystko przez nawałnicę

W Nadleśnictwie Szubin nawałnica zniszczyła całkowicie 3000 ha lasu łamiąc i wywracając # 500 000 m3 drzew

(czytaj więcej)
18 grudnia 2017 0

W rodzinnej atmosferze. Na stołach nie zabrakło tradycyjnych potraw

W niedzielę 17 grudnia panie z Koła Gospodyń Wiejskich w Anielinach wraz z #osobami towarzyszącymi spotkały się na tradycyjnym spotkaniu opłatkowym w siedzibie OSP.

(czytaj więcej)
18 grudnia 2017 0

Sukces zawodniczki KT Zgoda. Zosia Zwolińska zajęła 4. miejsce

W minioną sobotę na kortach bydgoskiego klubu CENTRUM odbył się Turniej Tenisa #AthleticoMed-Cup dla dzieci w kat. 9 lat.

(czytaj więcej)
12 września 2016 0

41-latek autorem niewybrednego żartu. Zgłosił, że w barze jest bomba

Bardzo nietypowy sposób na pomoc koledze wymyślił mieszkaniec Kowalewa w gm. Szubin. Otóż # zgłosił, że pobił znajomego, a żeby pomoc przyszła błyskawicznie dodał, że w barze jest podłożona bomba. Za ten niewybredny żart przyszło mu słono zapłacić.

(czytaj więcej)
15 grudnia 2017 0

Stracił panowanie nad pojazdem. 27-letni kierowca volkswagena zabrany do szpitala

W czwartek, 14 grudnia po godzinie 17:00 na rondzie w Kcyni doszło do zdarzenia drogowego.

(czytaj więcej)
09 października 2014 0

Śpiewali po angielsku i niemiecku (film)

Uczniowie szkół gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych mogli zaprezentować się dzisiaj podczas V Powiatowego Konkursu Piosenki Angielskiej i Niemieckiej, który odbył się w szkole Lubaszczu.

(czytaj więcej)
18 grudnia 2017 0

Zagrało prawie 50 szachistów. Na podium znalazł się Piotr Szybowicz

Piotr Szybowicz (UKS Szachowa Dwójka Szubin), Przemysław Szmidt (UKS OPP Toruń) i #Mariusz Matczyński (UKS MDK 5 Bydgoszcz) zajęli trzy pierwsze miejsca w klasyfikacji głównej Świątecznego Turnieju Szachowego "SZUBIN OPEN 2017", który odbył się w Szubińskim Domu Kultury.

(czytaj więcej)
15 grudnia 2017 0

Ma powstać 700 mieszkań w ramach rządowego programu. To dobry pomysł? (sonda)

W czwartek, 14 grudnia na Stadionie "PGE Narodowy" w Warszawie odbyła się konferencja ph. # "Mieszkanie Plus dziś i jutro". Inicjatorami spotkania byli minister infrastruktury i budownictwa Andrzej Adamczyk oraz sekretarz stanu w MIB, pełnomocnik rządu do spraw budowy mieszkań w zakresie KZN Tomasz Żuchowski. W konferencji wzięli udział przedstawiciele samorządów powiatu nakielskiego.

(czytaj więcej)
18 grudnia 2017 0

Świerk czy jodła? Kupujemy choinkę na święta

Choinki to jeden z najpiękniejszych symboli świąt Bożego Narodzenia. Wielu z nas nie wyobraża sobie tego wyjątkowego czasu bez pachnącego drzewka. Jak co roku przed świętami powraca pytanie – jakie drzewko wybrać?

(czytaj więcej)
18 grudnia 2017 0

JRS dla Polaków na Wileńszczyźnie. Zebrano dużą ilość artykułów

15 grudnia br. ratownicy Jednostki Ratownictwa Specjalnego w Kowalewku pod #przewodnictwem rat.spec. Błażeja Trelińskiego, zaangażowali się w ogólnopolską akcję pomocy Polakom i polskim placówkom oświatowym na Wileńszczyźnie.

(czytaj więcej)
14 grudnia 2017 0

Budżet jednogłośnie przyjęty. Sołtysi wyjątkowo aktywni na sesji

14 grudnia br. w Kcyni odbyła się kolejna sesja Rady Miejskiej, podczas której radni jednogłośnie # przyjęli uchwałę budżetową na 2018 rok. Jest to trudny budżet, a jego struktura pokazuje, że konieczne jest podjęcie działań w zakresie restrukturyzacji oświaty na terenie gminy Kcynia.

(czytaj więcej)
0

Piękna na mikołajki – oczaruj go swoim wyglądem!

Mikołajki to przede wszystkim dzień obdarowywania najbliższych podarunkami. Możesz jednak sprawić, by ukochany zapamiętał ten moment na dłużej za sprawą Twojego niebanalnego wizerunku. Zadbaj o odpowiednią stylizację oraz piękny makijaż!

(czytaj więcej)
0

Wydatki w gospodarstwach domowych. Na co wydaliśmy najwięcej pieniędzy?

Urząd Statystyczny w Bydgoszczy zebrał informacje dotyczące wydatków przeciętnych #gospodarstw domowych w województwie kujawsko-pomorskim w 2016 roku. Jak dane te różnią się od tych w roku wcześniejszym?

(czytaj więcej)
0

Świąteczne bony podarunkowe do Studia Urody Lidii Gwóźdź

Nie masz pomysłu na prezent dla kogoś bliskiego? Nasz salon proponuje zakup specjalnego zaproszenia za dowolną kwotę, na usługi w naszym gabinecie.

(czytaj więcej)
0

Jak zrobić murowany grill?

Grillowanie to jeden z przyjemniejszych sposobów na plenerowy wypoczynek. Miły czas w gronie znajomych smakuje najlepiej, gdy stoły zastawione są pieczonymi na grillu mięsami, rybami i warzywami. Na rynku znajdziemy wiele przenośnych urządzeń do grillowania, ale miłośnicy takiej formy wypoczynku z pewnością powinni pomyśleć o czymś więcej – o zbudowaniu własnego grilla. Jak to zrobić i dlaczego warto?

(czytaj więcej)