Dziś mamy 18 czerwca 2024, wtorek, imieniny obchodzą:

07 czerwca 2024

Pogadanka o strachu. Przedszkolaki odwiedziły bibliotekę

fot. PiMBP w Nakle

fot. PiMBP w Nakle

W ostatnim czasie Filię Dziecięcą odwiedziły #Pszczółki z Przedszkola nr 2 w Nakle nad Notecią.

Dzieci wysłuchały opowiadania pod tytułem „Nie bój się, misiu”, po czym wzięły udział w pogadance o strachu. Przedszkolaki opowiedziały czego się boją, kto lub co im pomaga w przezwyciężeniu lęku. Dzieci próbowały wyjaśnić znaczenie powiedzeń: „Strach ma wielkie oczy”, „Strach chwyta za gardło”, itp. Pszczółki narysowały czarną kredką, jak ich zdaniem wygląda strach, a następnie spróbowaliśmy wesołymi kolorami, odczarować go. To była bardzo ciekawa lekcja.

Materiał: Anna Splitt / Biblioteka Dziecięca w Nakle

Autorka nie wyraża zgody na komentowanie artykułu.

Oceń artykuł: 12 5

Czytaj również

udostępnij na FB
0

Wspólne ćwiczenia przeciwkryzysowe. Współdziałanie służb

16 czerwca 2024 r. 8 Kujawsko-Pomorska Brygada# Obrony Terytorialnej szkoliła się wspólnie z Państwową i Ochotniczą Strażą Pożarną. Celem ćwiczeń w miejscowości Wielgie było zgrywanie działań służb w ramach zarządzania kryzysowego na wypadek klęski żywiołowej. W działaniach uczestniczyli przedstawiciele samorządu lokalnego razem z Wójtem Gminy.

(czytaj więcej)
0

Dwudziesta szósta wędrówka. Na uczestników czekał pyszny posiłek

Dzisiejszą wędrówkę w większości maszerowaliśmy w korycie #Rokitki. 20 uczestników rozpoczęło wędrówkę a 19 ukończyło. Jedna osoba musiała się wycofać ze względu na rozklejenie się obuwia.

(czytaj więcej)
0

"Edukacja z wojskiem". W zajęciach uczestniczyło blisko 4000 uczniów

W pierwszym miesiącu pilotażowego programu# „Edukacja z wojskiem” w województwie kujawsko- pomorskim w zajęciach uczestniczyło blisko 4000 uczniów. Przez 4 tygodnie zaangażowanych w szkolenie było 40 żołnierzy z 9 jednostek wojskowych z naszego województwa.

(czytaj więcej)