Dziś mamy 14 grudnia 2017, czwartek, imieniny obchodzą:

Przedszkolaki

14 grudnia 2017 0

Wspólne zajęcia rodziców i przedszkolaków. Powstały piękne kartki świąteczne

Dzieci 4 letnie "Gumisie" z Samorządowego Przedszkola nr 2 w Szubinie zaprosiły swoich # rodziców na zajęcia wspólne robienie kartek świątecznych.

(czytaj więcej)
14 grudnia 2017 0

Krasnoludki gościły swoich rodziców. Przybył także Gwiazdor z prezentami

13 grudnia 2017 r. „Krasnoludki”. w przedszkolu Wesoła Piątka gościły swoich #rodziców. Spotkanie Wigilijne wyglądało tym razem nieco inaczej.

(czytaj więcej)
14 grudnia 2017 0

Smaczne i pachnące warsztaty. Przedszkolaki piekły świąteczne pierniki

To były bardzo smaczne i pachnące warsztaty. Pod fachowym okiem piernikarzy z Torunia, #każdy przedszkolak z przedszkola w Ślesinie stworzył swój niepowtarzalny piernik.

(czytaj więcej)
13 grudnia 2017 0

Gumisie piekły pierniczki. Kulinarne zajęcia sprawiły dzieciom radość

Dzieci 4 letnie z grupy "Gumisie" z Samorządowego Przedszkola nr 2 w Szubinie zaplanowały w # ten przedświąteczny czas pieczenie pierników.

(czytaj więcej)
13 grudnia 2017 0

Rozstrzygnięto konkurs plastyczno-techniczny. Sprawdź, kogo nagrodzono

11 grudnia br. podczas uroczystości Dnia Ochrony Praw Dziecka w Samorządowym #Przedszkolu nr 2 w Szubinie zostały ogłoszone wyniki Przedszkolnego Konkursu Plastyczno-Technicznego.

(czytaj więcej)
13 grudnia 2017 0

Mikołaj zawitał do szubińskiego przedszkola. Towarzyszyły mu Śnieżynki

W środę 6 grudnia 2017 roku dzieci z Samorządowego Przedszkola nr 2 w Szubinie #z wielką niecierpliwością oczekiwały na przybycie specjalnego gościa.

(czytaj więcej)
13 grudnia 2017 0

Dzień uwielbiany szczególnie przez dzieci. Czekała na nie niespodzianka

6 grudnia, czyli Mikołajki to święto uwielbiane przez wszystkich, #a w szczególności przez najmłodszych. Z tej okazji na przedszkolaki z Niepublicznego Przedszkola „Słoneczko” w Nakle nad Notecią czekało wiele atrakcji.

(czytaj więcej)
12 grudnia 2017 0

Zajęcia otwarte z rodzicami. Punktem kulminacyjnym były warsztaty

W związku ze zbliżającymi się świętami Bożego Narodzenia dnia 11 grudnia br. w #grupie 3-latków z Przedszkola Niepublicznego Donald w Nakle odbyły się zajęcia otwarte połączone z Warsztatami Bożonarodzeniowymi.

(czytaj więcej)
11 grudnia 2017 0

Prezentom nie było końca. Zabawki i pomoce ufundowała Rada Rodziców

Dzieci w czerwonych czapeczkach na głowach, a wśród nich On - Mikołaj. #Przedszkolaki z Przedszkola nr 1 "Tęczowe Wzgórze" w Nakle nad Notecią przywitały miłego gościa piosenką.

(czytaj więcej)
11 grudnia 2017 0

Coraz bliżej święta. W przedszkolu przygotowania idą pełną parą

W przedszkolu REKSIO w Nakle nad Notecią przygotowania do Świąt idą pełną parą. #Z daleka słychać melodie kolęd śpiewanych przez dzieci.

(czytaj więcej)
10 grudnia 2017 0

„Ja nie widzę Ciebie, Ty zobacz mnie”. Przedszkole otrzymało certyfikat

Przedszkole w Ślesinie wzięło udział w kampanii społecznej "Ja nie widzę Ciebie, #Ty zobacz mnie!", która została zorganizowana z okazji Międzynarodowego Dnia Białej Laski przez Kujawsko-Pomorski Specjalny Ośrodek Szkolno-Wychowawczy dla Dzieci i Młodzieży Słabo Widzącej i Niewidomej im. Louisa Braille'a w Bydgoszczy oraz Stowarzyszenie Visus Supremus.

(czytaj więcej)
09 grudnia 2017 0

Bożonarodzeniowe warsztaty. Dzieci wraz z rodzicami wykonywały ozdoby

Miesiąc grudzień to okres, w którym w Przedszkolu DONALD trwają #przygotowania do najpiękniejszych świąt w roku Bożego Narodzenia. Z tej okazji w grupie 4-latków odbyły się warsztaty bożonarodzeniowe, na które zostali zaproszeni rodzice przedszkolaków.

(czytaj więcej)
08 grudnia 2017 0

Mikołaj przygotował dla dzieci zabawy, konkursy i tańce. Było wesoło

4 grudnia dzieci z Samorządowego Przedszkola nr 3 w Szubinie bawiły się z #Mikołajem, który przygotował dla dzieci zabawy, konkursy i różne tańce.

(czytaj więcej)
08 grudnia 2017 0

Mikołajki pełne wrażeń. Przedszkolaki wykonały prace plastyczne i nie tylko

6 grudnia obchodzi się święto ku czci Świętego Mikołaja. Tego dnia w Przedszkolu ,,#Donald” od samego rana naszych milusińskich witał Mikołaj, który rozdawał wszystkim słodkości.

(czytaj więcej)
06 grudnia 2017 3

Mikołajkowe odwiedziny u przedszkolaków. Wójt wręczył maluchom paczki ze słodyczami

Dnia 6 grudnia Włodarz Gminy Sadki Dariusz Gryniewicz odwiedził Przedszkole w # Sadkach, Anielinach i oddziały Przedszkolne w Dębionku oraz Bninie w roli św. Mikołaja.

(czytaj więcej)
06 grudnia 2017 0

Wizyta na poczcie. Przedszkolaki wysłały list do św. Mikołaja

1 grudnia 4-latki z DONALDA wybrały się po raz kolejny na pocztę. Celem wycieczki było #wysłanie listu do św. Mikołaja, który to wcześniej dzieci napisały ze swoja panią w przedszkolu.

(czytaj więcej)
05 grudnia 2017 0

Higienistki stomatologiczne z wizytą u przedszkolaków

W dniach 24 listopada oraz 1 grudnia Samorządowe Przedszkole nr 3 im. W. Chotomskiej w #Szubinie gościło higienistki stomatologiczne uczęszczające do Sopockich Szkół Medycznych w składzie: p. Ilona Główczewska, p. Danuta Ostrowska, p. Anna Grajewska oraz wykładowca dr Karolina Kopera.

(czytaj więcej)
04 grudnia 2017 0

Przedstawienie wprowadziło dzieci w atmosferę świąt

Aktorki z bydgoskiego Teatru Bajecznego gościły w Przedszkolu nr 1 „Tęczowe Wzgórze" w #Nakle nad Notecią. Dzieci obejrzały iście świąteczne przedstawienie "Staruszek z zimowej krainy".

(czytaj więcej)
04 grudnia 2017 0

Dzieci obejrzały ciekawe przedstawienie. Była to dla nich nie lada niespodzianka

Nie lada niespodziankę sprawili dzieciom z nakielskiego Przedszkola nr 1 „Tęczowe #Wzgórze" przedstawiciele nakielskiego Samorządu Mieszkańców nr 1, którzy zaprosili przedszkolaki do obejrzenia przedstawienia pt.: "Tygrysek Pietrek".

(czytaj więcej)
04 grudnia 2017 0

„Tęczowe Wzgórze” otwiera się na inne kultury. Dzieci uczciły St. Andrew's Day

30 listopada w „Tęczowym Wzgórzu” uczczono Dzień św. Andrzeja – St. Andrew's Day – patrona Szkocji.

(czytaj więcej)
04 grudnia 2017 0

Aktywny listopad w „Słoneczku”. Dzieci brały udział w licznych przedsięwzięciach

Najstarsza grupa z Niepublicznego Przedszkola „Słoneczko” oraz grupa 4-latków #„Promyczki” w Nakle aktywnie spędziła kolejny miesiąc w przedszkolu.

(czytaj więcej)
03 grudnia 2017 0

Jak co roku, przedszkole świętowało Dzień Uśmiechu. Smerfy wygrały puchar

30.11.2017 w Samorządowym Przedszkolu nr 2 w Szubinie odbył się coroczny Dzień Uśmiechu. Tym # razem przyświecała mu idea wolontariatu, a hasło przewodnie brzmiało: „Psi Patrol pokazuje, a przedszkolak naśladuje”.

(czytaj więcej)
03 grudnia 2017 0

Rodzina Miśków zamieszkała w przedszkolu. Pluszaki posłużą nie tylko do zabawy

Dzięki wieloletniej współpracy z Czesławą Marciniak trenerem Polskiego Towarzystwa # Psychologicznego, specjalistą terapii uzależnień do naszego przedszkola została przywieziona z Warszawy w ramach projektu– czteroosobowa pluszowa rodzina misiów –mama, tata, córka i syn.

(czytaj więcej)
02 grudnia 2017 0

"Gram w warcaby". Turniej dostarczył przedszkolakom wielu emocji

1 grudnia w Szkole Podstawowej nr 1 w Szubinie (Mała Jedynka)odbył się turniej sprawności # intelektualnej „Gramy w warcaby”. W turnieju udział mogły wziąć wszystkie dzieci z klas 0. Ostatecznie jednak do rywalizacji zgłosiło się 20 uczestników.

(czytaj więcej)
01 grudnia 2017 0

W magicznym świecie wróżb. Największą niespodzianką było lanie wosku

Andrzejki czyli wieczór wróżb, odprawiany w wigilię urodzin św. Andrzeja to okazja do #poznania #swojej przyszłości poprzez dobrą zabawę. Niegdyś wróżby andrzejkowe miały charakter wyłącznie matrymonialny i przeznaczone były tylko dla niezamężnych dziewcząt.

(czytaj więcej)
01 grudnia 2017 0

Rozstrzygnięto konkurs plastyczny. Prace oceniano w dwóch kategoriach

W listopadzie Przedszkole „Wesoła Piątka” zorganizowało konkurs #plastyczny „Polska złota jesień”. W konkursie wzięło udział 24 dzieci z przedszkoli Gminy Nakło.

(czytaj więcej)
30 listopada 2017 0

Kropki motywem przewodnim. Dzieci musiały wykazać się spostrzegawczością

23 listopada dzieci ze żłobka "Słoneczko" obchodziły Dzień Kropki. Wspomniane święto już #od początku zaliczaliśmy do bardzo ważnych dni zwłaszcza dlatego, że kojarzy nam ono się z kreatywnością i pomysłowością naszych maluszków.

(czytaj więcej)
30 listopada 2017 0

Pociągiem do królestwa geometrii. Odbył się Tydzień Matematyki

W dniach 20.11-24.11.2017r. w Samorządowym Przedszkolu nr 3 im. W. Chotomskiej w #Szubinie obchodziliśmy tydzień matematyki pn. POCIĄGIEM DO KRÓLESTWA GEOMETRII - jesienna stacja pani matematyki. W ciągu całego tygodnia rozmawialiśmy i bawiliśmy się z geometrią.

(czytaj więcej)
0

Piękna na mikołajki – oczaruj go swoim wyglądem!

Mikołajki to przede wszystkim dzień obdarowywania najbliższych podarunkami. Możesz jednak sprawić, by ukochany zapamiętał ten moment na dłużej za sprawą Twojego niebanalnego wizerunku. Zadbaj o odpowiednią stylizację oraz piękny makijaż!

(czytaj więcej)
0

Wydatki w gospodarstwach domowych. Na co wydaliśmy najwięcej pieniędzy?

Urząd Statystyczny w Bydgoszczy zebrał informacje dotyczące wydatków przeciętnych #gospodarstw domowych w województwie kujawsko-pomorskim w 2016 roku. Jak dane te różnią się od tych w roku wcześniejszym?

(czytaj więcej)
0

Świąteczne bony podarunkowe do Studia Urody Lidii Gwóźdź

Nie masz pomysłu na prezent dla kogoś bliskiego? Nasz salon proponuje zakup specjalnego zaproszenia za dowolną kwotę, na usługi w naszym gabinecie.

(czytaj więcej)
0

Jak zrobić murowany grill?

Grillowanie to jeden z przyjemniejszych sposobów na plenerowy wypoczynek. Miły czas w gronie znajomych smakuje najlepiej, gdy stoły zastawione są pieczonymi na grillu mięsami, rybami i warzywami. Na rynku znajdziemy wiele przenośnych urządzeń do grillowania, ale miłośnicy takiej formy wypoczynku z pewnością powinni pomyśleć o czymś więcej – o zbudowaniu własnego grilla. Jak to zrobić i dlaczego warto?

(czytaj więcej)