Dziś mamy 21 lipca 2018, sobota, imieniny obchodzą:

Przedszkolaki

08 lipca 2018 0

Rok dobrej współpracy „Tęczowego Wzgórza” z samorządem

Miniony rok szkolny 2017/2018 zaowocował współpracą nakielskiego Przedszkola #nr 1 „Tęczowe Wzgórze” z Zarządem Samorządu Mieszkańców nr 1 w Nakle n. Not. Dzieci obejrzały kilka spektakli. Aktorów z toruńskiego Teatru Vaška zaprosił do „Tęczowego Wzgórza” nakielski Zarząd SM nr 1.

(czytaj więcej)
04 lipca 2018 0

Biedronki poznawały świat. Dzieci zdobyły wiedzę na temat wielu krajów

Dzieci z grupy Biedronki z nakielskiego „Słoneczka” od października do czerwca br. realizowały # program edukacyjny pt. „Przedszkolak poznaje świat”.

(czytaj więcej)
02 lipca 2018 0

Przedszkolaki z wizytą w bibliotece. Nauczyły się korzystać z księgozbioru

Od najmłodszych lat powinniśmy rozbudzać zainteresowanie książką, dlatego też mimo, że #są już wakacje, przedszkolaki z Przedszkola Reksio postanowiły odwiedzić Powiatową i Miejską Bibliotekę Publiczną - filia dziecięca w Nakle nad Notecią.

(czytaj więcej)
29 czerwca 2018 0

Warsztaty z udziałem jaszczurki. Dzieci dowiedziały się wielu informacji

We wtorek 26 czerwca w Przedszkolu REKSIO zostały przeprowadzone przez #firmę FORMAT Edukacyjne Warsztaty Przyrodnicze „Mali Odkrywcy Zwierząt” z udziałem jaszczurki Agamy brodatej o imieniu Miguś.

(czytaj więcej)
28 czerwca 2018 0

Moc atrakcji. Dzieci zwiedziły skansen i spędziły noc w przedszkolu

22 czerwca na Krasnoludki z Wesołej Piątki czekało wiele atrakcji. To noc w #przedszkolu - tradycja naszej placówki.

(czytaj więcej)
28 czerwca 2018 0

To ważny moment dla sześciolatków. Były nagrody i podziękowania

20 czerwca dzieci z grupy 6-latków z Przedszkola Niepublicznego DONALD pożegnały #przedszkole. Na początku uroczystości Pani Dyrektor podziękowała Rodzicom za wspaniałą współpracę.

(czytaj więcej)
28 czerwca 2018 0

Wycieczka do wioski indiańskiej. Na dzieci czekały rozmaite gry i zabawy

Przedszkolaki ze Ślesina wspaniale spędziły czas na terenie położonym pośród lasów i #łąk. W tym miejscu, świetnie bawiły się w indiańskim klimacie!

(czytaj więcej)
27 czerwca 2018 0

Krasnoludki żegnały się z przedszkolem. Na pamiątkę otrzymały upominki

19 czerwca najstarsza grupa „Krasnoludki” w Wesołej Piątce z żalem żegnała się z #przedszkolem. Tego dnia dzieci gościły rodziców i cały personel placówki.

(czytaj więcej)
26 czerwca 2018 0

Zajęcia origami. Przedszkolaki zgłębiały sztukę składania papieru

Każdy człowiek jest wyjątkowy, może rozwijać nie tylko zdolności specjalne, ale także słabsze #strony dzięki wykorzystywaniu mocnych stron – z teorii Howarda Gardnera, amerykańskiego psychologa.

(czytaj więcej)
26 czerwca 2018 0

"Przedszkola czas już minął". Dzieci żegnały się z placówką

21 czerwca br. w Samorządowym Przedszkolu nr 2 w Szubinie odbyło się pożegnanie najstarszych #dzieci. Po 3 latach wspólnej zabawy i nauki nadszedł czas rozstania.

(czytaj więcej)
26 czerwca 2018 0

Uroczyście zakończono rok szkolny. Nie zabrakło nagród i słodkości

W ubiegłym tygodniu dzieci z Przedszkola Niepublicznego ,,Donald” pożegnały rok #szkolny. Przedszkolaki z grup 3, 4 i 5 – latków uczestniczyły w uroczystych obchodach zakończenia roku szkolnego 2017/2018.

(czytaj więcej)
25 czerwca 2018 0

Pożegnania nadszedł czas. Dzieci recytowały, śpiewały i tańczyły

W czwartek, 21 czerwca w nakielskim Przedszkolu nr 1 „Tęczowe Wzgórze” odbyła się #uroczystość zakończenia kolejnego roku przedszkolnego. Tego dnia młodsze dzieci pożegnały swoich starszych kolegów i koleżanki, którzy od września 2018 r. rozpoczną edukację szkolną.

(czytaj więcej)
25 czerwca 2018 0

Sześciolatki pożegnały się z przedszkolem. Nie zabrakło występów

19 czerwca w Przedszkolu w Ślesinie odbyło się uroczyste pożegnanie dzieci #odchodzących do szkoły. Skończył się beztroski okres i nadszedł czas na przyjęcie innych obowiązków.

(czytaj więcej)
23 czerwca 2018 10

Spotkanie z przedszkolakami. Policjanci przestrzegali przed niebezpieczeństwami

W czwartek (21.06.18) policjanci z Nakła spotkali się z dziećmi w przedszkolu „Donald”. # Prowadzący spotkanie opowiadali o bezpieczeństwie w ruchu drogowym oraz o zagrożeniach jakie mogą spotykać nieletnich w trakcie zbliżających się wakacji.

(czytaj więcej)
23 czerwca 2018 1

Przedstawienie dla rodziców. Przedszkolaki mają już wakacje

Dnia 21czerwca w Szkole Podstawowej nr 1 w oddziałach przedszkolnych odbyło się uroczyste # zakończenie roku szkolnego. Dzieci z „zerówek” wystawiły dla rodziców przedstawienie pod tytułem „Wakacyjne podróże”.

(czytaj więcej)
22 czerwca 2018 0

Przedszkolaki zakończyły rok szkolny. Dzieci zaprezentowały program artystyczny

21 czerwca odbyła się uroczystość Zakończenia Roku Przedszkolnego w oddziałach # przedszkolnych Szkoły Podstawowej w Mycielewie, na którą przybyli: pani dyrektor – Katarzyna Walasiewicz, przewodnicząca Rady Rodziców – Joanna Stypczyńska, nauczyciele uczący w oddziałach oraz rodzice.

(czytaj więcej)
22 czerwca 2018 0

Bezpieczny przedszkolak w kcyńskim przedszkolu miejskim

Z myślą o bezpieczeństwie najmłodszych policjanci spotkali się wczoraj z dziećmi w # Przedszkolu Miejskim w Kcyni.

(czytaj więcej)
20 czerwca 2018 0

Zakończenie roku przedszkolnego w ,,Igusiu’’. Pożegnano grupę starszaków

W dniu 15 czerwca 2018r. w Przedszkolu Publicznym ,,Iguś’’ w Zamościu odbyło się uroczyste # zakończenie roku przedszkolnego oraz pożegnanie starszaków.

(czytaj więcej)
19 czerwca 2018 0

Promyczki w Mini Zoo Wielkie emocje w terrarium

Grupa Promyczków z Samorządowego Przedszkola nr 2 w Szubinie wybrała się wraz z opiekunami # na wycieczkę do ZOO w Myślęcinku.

(czytaj więcej)
18 czerwca 2018 0

Radośnie i wesoło u państwa Julity i Adama. Dzieci wróciły zachwycone

„Radość drugiej osoby jest najpiękniejszym podziękowaniem”. 5-latki wraz ze swoimi Paniami z # Przedszkola Donald serdecznie dziękują Państwu Julicie i Adamowi Rzepczyk za zaproszenie i miłą gościnę w rodzinnym domu.

(czytaj więcej)
18 czerwca 2018 0

Maluchy z Tęczowego Wzgórza w centrum zabaw i trampolin

11 czerwca 2018 r. dzieci z nakielskiego Przedszkola nr 1 „Tęczowe Wzgórze” wybrały się do #bydgoskiego Centrum Zabaw i Trampolin Park 17.

(czytaj więcej)
18 czerwca 2018 0

„Tęczowe Wzgórze” w wiosce indiańskiej

Do bydgoskiej wioski indiańskiej wybrały się dzieci z nakielskiego Przedszkola nr 1 „Tęczowe Wzgórze”.

(czytaj więcej)
18 czerwca 2018 2

Kiedy dziecko się śmieje, śmieje się cały świat. Festyn rodzinny w Szubinie

Pod takim hasłem odbył się festyn rodzinny organizowany przez Samorządowe Przedszkole nr 3 # na rynku w Szubinie.

(czytaj więcej)
15 czerwca 2018 0

Tydzień Matematyki w przedszkolu. Dzieci bawiły się cyframi

W dniach 11.06.-15.06.2018. obchodziliśmy w przedszkolu ostatni tydzień matematyki pn. # POCIĄGIEM DO Krainy Magicznych Cyferek - Letnia stacja pani matematyki. W ciągu całego tygodnia rozmawialiśmy i bawiliśmy się z cyframi.

(czytaj więcej)
15 czerwca 2018 0

Wycieczka do Karnowa. Największą atrakcją były alpaki

14 czerwca przedszkolaki z przedszkola w Ślesinie razem w Panią Magdą Zakurzewską wybrały się na wycieczkę # do Karnowa.

(czytaj więcej)
15 czerwca 2018 0

„Weź, przeczytaj, oddaj”. Dzieci wysłuchały bajek i opowiadań

12 czerwca odbyła się XV edycja „Święta uwalniania książek”. Tego dnia rano wszystkie #grupy przedszkolne z Samorządowego Przedszkola nr 3 im. Wandy Chotomskiej w Szubinie spotkały się w jednej sali, aby przypomnieć sobie zasady korzystania z półki bookcrossingowej, a następnie pracownicy przedszkola przeczytali dzieciom bajki w celu uczczenia idei czytania.

(czytaj więcej)
13 czerwca 2018 0

Wizyta w magicznym świecie książek. Dzieci wysłuchały kilku utworów

Przedszkole Niepubliczne „Donald” realizuje program „W magicznym świecie książek”. #Dlatego też 5-latki nie mogły nie skorzystać z zaproszenia księgarni „Świat książki”, by uczestniczyć w specjalnie dla nich przygotowanych zajęciach.

(czytaj więcej)
10 czerwca 2018 0

Piknik rodzinny. Dzieci przygotowały niespodzianki dla gości

Koniec roku szkolnego tuż, tuż a w przedszkolu Donald impreza za imprezą. Na początku #czerwca przedszkolaki obchodziły jedno z najpiękniejszych świąt w roku - Dzień Matki i Ojca.

(czytaj więcej)
0

Projekt łóżka producenta z Bydgoszczy w „Werandzie”

Sypialnia to jedno z najważniejszych wnętrz w domu. W tym pomieszczeniu spędzamy znaczącą część doby, w związku z czym wszystkie meble powinny być dobrze dopasowane do indywidualnych potrzeb.

(czytaj więcej)
0

Ludność, urodzenia, zgony, małżeństwa... Sprawdzamy statystyki za 2017 rok

W 2017 r. w województwie kujawsko-pomorskim odnotowano 20,9 tys. urodzeń żywych. #Było to o 1,1 tys. więcej niż w 2016 r. Jednocześnie wzrosła liczba zgonów. W 2017 r. zmarło 21,3 tys. osób – o 727 osób więcej niż w 2016 r.

(czytaj więcej)
0

„Rodzina 500+” i inne świadczenia w liczbach. Ile osób otrzymało wsparcie?

Rządowym programem „Rodzina 500+” realizowanym w 2017 roku objęto 3 845 tys. dzieci #do 18 lat. Świadczenie wychowawcze otrzymywało około 3 797 tys. dzieci, a dodatek 500+ w pieczy zastępczej ponad 47 tys. dzieci.

(czytaj więcej)
0

Jak zrobić murowany grill?

Grillowanie to jeden z przyjemniejszych sposobów na plenerowy wypoczynek. Miły czas w gronie znajomych smakuje najlepiej, gdy stoły zastawione są pieczonymi na grillu mięsami, rybami i warzywami. Na rynku znajdziemy wiele przenośnych urządzeń do grillowania, ale miłośnicy takiej formy wypoczynku z pewnością powinni pomyśleć o czymś więcej – o zbudowaniu własnego grilla. Jak to zrobić i dlaczego warto?

(czytaj więcej)