Dziś mamy 19 stycznia 2020, niedziela, imieniny obchodzą:

Przedszkolaki

18 stycznia 2020 0

„Dziecięce kolędowanie”. Przegląd Kolęd i Pastorałek już za nami!

W czwartek, 16.01.2020 r. o godzinie 10:00 w Nakielskim Ośrodku Kultury odbył się # już po raz kolejny Międzyprzedszkolny Przegląd Kolęd i Pastorałek pod hasłem „Dziecięce kolędowanie”.

(czytaj więcej)
18 stycznia 2020 0

Karnawałowe szaleństwa w nakielskim "Słoneczku". Zabawie nie było końca

Karnawał to miła tradycja przepełniona muzyką i zabawą. Dlatego też jak co roku w # naszym przedszkolu odbył się długo oczekiwany przez dzieci „Bal Przebierańców”.

(czytaj więcej)
14 stycznia 2020 0

Jasełka w wykonaniu rodziców w Przedszkolu Katolickim. Dzieci były zachwycone

Jasełka w Przedszkolu Katolickim w Nakle to wyjątkowy # spektakl. W poniedziałek 13 stycznia przedstawienie dla dzieci wystawili po raz drugi w tradycji przedszkola - ich rodzice.

(czytaj więcej)
14 stycznia 2020 0

Przygotowania do balu w „Wesołej Piątce”! To teraz czas na zabawę

Jak przygotować się do balu? Niezbędny będzie odpowiedni strój i # trzeba też pomyśleć o fryzurze!

(czytaj więcej)
30 grudnia 2019 0

Tradycyjne jasełka świąteczne. Dzieci odwiedził niepodziewany gość

W czwartek 19 grudnia 2019 roku zgodnie z tradycją przed świętami Bożego Narodzenia dzieci z # przedszkola REKSIO wystawiły jasełka dla wcześniej zaproszonych rodziców i gości.

(czytaj więcej)
23 grudnia 2019 0

Przygotowania świąteczne. Dzieci utrwaliły tradycje bożonarodzeniowe

Dzieci z grupy „Biedronki” z nakielskiego Słoneczka już od kilku tygodni przygotowywały się do Świąt Bożego Narodzenia.

(czytaj więcej)
22 grudnia 2019 0

Przy wigilijnym stole w Słoneczku. "Promyczki" w świątecznej odsłonie

18 grudnia "Promyczki" z Niepublicznego Przedszkola "Słoneczko" w Nakle nad Notecią zaprosiły gości aby wspólnie przy wigilijnym stole świętować nadchodzące święta Bożego Narodzenia.

(czytaj więcej)
22 grudnia 2019 0

Gwiazdor wyskoczył z prezentu. Przedszkolaki były zachwycone

"Już na niebie gwiazdka lśni..." śpiewały dzisiaj (20 grudnia 2019 r.) dzieci z grupy "Niezapominajki" z przedszkola "Tęczowe Wzgórze".

(czytaj więcej)
21 grudnia 2019 0

Pokłony złożyli trzej królowie. Młodzi aktorzy spisali się na medal

Aby podkreślić wyjątkowy charakter zbliżających się dużymi krokami Świąt Bożego Narodzenia# w naszym przedszkolu odbyły się jasełka wystawione przez dzieci z grup "Słoneczniki" i "Koniczynki” z przedszkola Tęczowe Wzgórze w Nakle.

(czytaj więcej)
21 grudnia 2019 0

Magiczny dzień. Gwiazdor obdarował dzieci prezentami

Święta Bożego Narodzenia to czas niezwykły, związany z tradycjami i obrzędami. W piątek, # 20 grudnia 2019 r. dzieci z Przedszkola Niepublicznego „Mini Akademia” w specjalnie przygotowanych strojach oraz w scenografii nawiązującej do Betlejem przedstawiły sceny narodzin Chrystusa.

(czytaj więcej)
21 grudnia 2019 0

Zapanował świąteczny klimat. Jasełka dla kolegów i koleżanek

W piątek 20 grudnia dzieci z grup zerówkowych przygotowały dla swoich kolegów i koleżanek Jasełka.

(czytaj więcej)
20 grudnia 2019 0

Przedszkolaki składają życzenia świąteczne dla społeczności lokalnej

W czwartek 19 grudnia 2019 roku dzieci z grupy „Motylki” oraz „Misiaczki” z przedszkola #Wesoła Piątka w Nakle wybrały się z życzeniami do Szkoły Podstawowej nr 2, Przedszkola „Donald”, Burmistrza Miasta i Gminy Nakła, Muzeum Ziemi Krajeńskiej, Miejskiej Biblioteki Publicznej, ale także na Komisariat Policji oraz Pocztę.

(czytaj więcej)
19 grudnia 2019 0

Nim zabłyśnie pierwsza gwiazdka. Jasełka w Przedszkolu Katolickim

Coroczną tradycją Niepublicznego Katolickiego Publicznego jest przygotowywanie #przez dzieci Jasełek. Święta Bożego Narodzenia to czas niezwykły związany z tradycjami i obrzędami. W dobrym przeżyciu Bożego Narodzenia pomaga świadome pielęgnowanie tradycyjnych zwyczajów i rytuałów świątecznych.

(czytaj więcej)
19 grudnia 2019 1

Wigilijnie w szubińskim przedszkolu. Dzieci odwiedził długo wyczekiwany gość

Święta Bożego Narodzenia to czas magiczny , radosny. Czas pełen zadumy, refleksji, #rodzinnych spotkań. Świąteczny nastrój zapanował również 18 grudnia 2019r w Samorządowym Przedszkolu nr 3 im. W. Chotomskiej w Szubinie.

(czytaj więcej)
17 grudnia 2019 0

Bezpieczeństwo w trakcie świąt. Spotkanie przedszkolaków ze strażakiem

16.12.2019r. w Samorządowym Przedszkolu nr 3 im. W. Chotomskiej w # Szubinie gościliśmy strażaka pana Andrzeja Prybińskiego - naczelnika OSP Szubin.

(czytaj więcej)
16 grudnia 2019 0

Święty Mikołaj odwiedził dzieci. Przybyli także jego pomocnicy

Dnia 6. grudnia przedszkolaki z Samorządowego Przedszkola nr 2 w Szubinie gościły # niezwykłego przybysza - samego Świętego Mikołaja.

(czytaj więcej)
16 grudnia 2019 0

Z kolędą w tle. Wielkie pieczenie pierników

Dnia 13.12. 2019r. w Niepublicznym Przedszkolu Katolickim w Nakle odbyły się # zajęcia otwarte dla rodziców najmłodszej grupy przedszkolnej. Celem spotkania było upieczenie pierników i ciastek dla osób z Domu Dziennego Pobytu Senior Plus w Nakle.

(czytaj więcej)
14 grudnia 2019 0

Wizyta niezwykłego gościa. Opowiedział dzieciom o specyfice swojej pracy

W związku z obchodzonym niedawno Świętem Górnika do Przedszkola #Niepublicznego ,,Donald” zawitał niezwykły gość – dziadek jednego z naszych wychowanków, który jest emerytowanym górnikiem.

(czytaj więcej)
13 grudnia 2019 0

Najpiękniejsze święta w roku. Przedszkolaki pokazały ich wyjątkowość

Grudzień w Przedszkolu DONALD upływa pod znakiem przygotowań do # najpiękniejszych świąt w roku - Bożego Narodzenia.

(czytaj więcej)
12 grudnia 2019 0

Kultywowanie świątecznych tradycji. Akcja wywołała wiele radości

Samorządowe Przedszkole nr 2 w Szubinie już po raz drugi bierze udział w # kampanii organizowanej przez Fundację: Dbam o Mój Z@sięg i realizuje projekt pt.:"IDĄ ŚWIĘTA, NIE O SMS-IE, LECZ O KARTCE PAMIĘTAJ 2".

(czytaj więcej)
12 grudnia 2019 0

Wspaniała integracja pokoleniowa. Czas nauki połączony z zabawą

W grupie Promyczków z Samorządowego Przedszkola nr 2 w Szubinie okres # adwentu rozpoczął się od aktywności z Uczymy Dzieci Programować po daltońsku.

(czytaj więcej)
12 grudnia 2019 0

Poznać postać św. Mikołaja. Dzieci wykonywały ciekawe zadania adwentowe

Daltońskie Promyczki z Samorządowego Przedszkola nr 2 w Szubinie poznały # postać Św. Mikołaja, Biskupa z Mirry i podjęły trudne, ale ciekawe zadanie adwentowe.

(czytaj więcej)
12 grudnia 2019 0

Najsilniejsi z pomocą. Przedszkole czeka na nowe wyposażenie

Wspaniała wiadomość‼️ W ramach programu wolontariatu #Najsilniejsi z # pomocą, firma Freightliner PL pomaga nakielskiemu Przedszkolu nr 1 "Tęczowe Wzgórze" wyposażyć i przystosować salę zabaw tzw. "pomarańczówkę".

(czytaj więcej)
12 grudnia 2019 0

Czekając na święta. "Promyczki" przystąpiły do konkursu

Grupa Promyczków z Samorządowego Przedszkola nr 2 w Szubinie po raz kolejny przystąpiła do # ogólnopolskiego konkursu z Uczymy Dzieci Programować pod hasłem: #CzekającNaŚwięta2019.

(czytaj więcej)
11 grudnia 2019 0

Spotkanie z Mikołajem. Przedszkolaki z wizytą w Krainie Krasnali

Dnia 10 grudnia Jagódki i Promyczki z Niepublicznego Przedszkola Katolickiego wybrały się na występ Teatru Muzycznego z Łodzi.

(czytaj więcej)
11 grudnia 2019 0

Na afrykańską nutę. Grudniowe spotkanie z muzyką etniczną

Dnia 9 grudnia Promyczki z Niepublicznego Przedszkola Katolickiego odwiedził pan #Sławomir Głowala w towarzystwie pana Dymitra Czabańskiego.

(czytaj więcej)
09 grudnia 2019 0

Mikołaj odwiedził przedszkole w Paterku. Trafił bez problemu!

6 grudnia każdego roku jest dniem wyjątkowym. Tego poranka wszystkie dzieci #oczekują przyjścia Mikołaja. Wiadomo bowiem, że przynosi on prezenty. Drugi raz pojawi się w wieczór wigilijny.

(czytaj więcej)
09 grudnia 2019 0

Mikołajki w Przedszkolu Katolickim. Na twarzach dzieci gościł uśmiech

Wizyta Świętego Mikołaja to oczekiwany dzień przez wszystkie dzieci.

(czytaj więcej)
0

Bydgoszcz walczy o tytuł Najlepszego Europejskiego Celu Podróży

Bydgoszcz to jedyne polskie miasto nominowane do udziału w prestiżowym konkursie #o tytuł Najlepszy Europejski Cel Podróży 2020 (European Best Destination 2020), o który ubiega się m.in. Praga, Madryt, Wiedeń czy Rzym.

(czytaj więcej)
0

Wielu Polaków ma nadmierną masę ciała. Czy liczenie kalorii ma znaczenie?

Zdrowe odżywianie, regularne ćwiczenia fizyczne, detoks sokowy, oczyszczanie,# joga… W dzisiejszych czasach w poszukiwaniu zdrowia i szczupłej sylwetki łatwo się pogubić! W internecie znajdziemy milion rozwiązań, jednakże która z receptur na piękno i zdrowie okaże się skuteczna? Jak wynika z danych Głównego Urzędu Statystycznego większość dorosłych Polaków ma nadmierną masę ciała. W 2014 roku problem ten dotyczył 62% dorosłych mężczyzn i prawie 46% dorosłych kobiet. Czy stara jak świat metoda liczenia kalorii może być pomocna?

(czytaj więcej)
0

Ciemieniucha u niemowlaka. Po czym ją poznać i jak się jej pozbyć?

Ciemieniucha jest jedną z najczęstszych przypadłości okresu niemowlęcego. #Najczęściej pojawia się w okolicy owłosionej skóry głowy i na brwiach. Wbrew obiegowym opiniom nie jest wynikiem niedbałości rodziców o higienę maluszka. Powoduje ją zbyt intensywna praca gruczołów łojowych, które ostatecznie ulegają zaczopowaniu, a zasychający łój tworzy grubą, łuskowatą skorupkę na skórze dziecka. Co warto wiedzieć i jak sobie radzić z ciemieniuchą odpowiada położna Renata Lustyk, ambasadorka kampanii „Położna na medal”.

(czytaj więcej)
0

Jak utrzymać porządek w nowym roku? Poznaj 5 trików na odświeżenie domu

Nie przepadasz za sprzątaniem, ale lubisz, kiedy w domu wszystko jest w # porządku? Chociaż nie istnieje żaden magiczny sposób na to, aby porządek robił się sam, to okazuje się, że wcale nie musisz spędzać na walce z bałaganem długich godzin.

(czytaj więcej)