Dziś mamy 24 maja 2018, czwartek, imieniny obchodzą:

Przedszkolaki

23 maja 2018 0

„Bo rodzina jest najważniejsza!”. Festyn obfitował w liczne atrakcje

W dniu 22 maja w ogrodzie przedszkola „Wesoła Piątka” odbył się festyn rodzinny #pod hasłem „Bo rodzina jest najważniejsza!!!”.

(czytaj więcej)
22 maja 2018 0

Dzień Mamy i Taty. Dzieci przygotowały dla rodziców niespodzianki

Maj to nie tylko piękny, ale również i bardzo uroczysty miesiąc. Z okazji Dnia Mamy i #Taty 21 maja do nakielskiego „Słoneczka” tłumnie przybyli Rodzice, dla których z tej okazji mali artyści z grupy Biedronki przygotowali kilka niespodzianek.

(czytaj więcej)
22 maja 2018 0

Dni teatralne. Przedszkolaki mogły poczuć się jak prawdziwi artyści

Dni 14 - 16 maja w Samorządowym Przedszkolu nr 3 im Wandy Chotomskiej były #"Dniami teatralnymi". Wzorem ubiegłych lat wszystkie grupy przedszkolne przygotowały przedstawienia teatralne.

(czytaj więcej)
20 maja 2018 0

Piknik w przedszkolu. Rodzice zrobili dzieciom wyjątkowo zabawną niespodziankę

17 maja w Przedszkolu Niepublicznym DONALD odbył się piknik z okazji zbliżającego się # Dnia Rodziny. W tym roku spotkanie odbyło się inaczej niż zwykle.

(czytaj więcej)
20 maja 2018 0

Spotkanie z przyrodą. 6-latki zadawały dużo pytań

16 maja grupa 6-latków z Przedszkola Niepublicznego DONALD wybrała się do # Kujawsko-Pomorskiego Ośrodka Rolniczego w Minikowie, by poznać walory przyrodnicze doliny Noteci.

(czytaj więcej)
20 maja 2018 0

Odwiedziny w jednostce OSP. Przedszkolaki poznały tajniki pracy strażaków

Dnia 11 maja 2018 r. dzieci z oddziałów przedszkolnych przy Szkole Podstawowej nr 1 w # Szubinie odwiedziły Ochotniczą Straż Pożarną.

(czytaj więcej)
18 maja 2018 0

Sezon wycieczek rozpoczęty. Zorganizowano wiosenny piknik

W przedszkolu DONALD rozpoczął się sezon wycieczek autokarowych. Tym razem dzieci #4-letnie wraz ze swoimi opiekunkami pojechały na wiosenny piknik do Małocina.

(czytaj więcej)
16 maja 2018 0

Kwietniowe dni u „Mądrych Sów” i „Promyczków”. Było ciekawie

Kolejny miesiąc, w grupie starszaków i 4-latków w Niepublicznym Przedszkolu #„Słoneczko” w Nakle minął ciekawie.

(czytaj więcej)
15 maja 2018 0

Wiosenny Tydzień Matematyki. Zorganizowano szereg zajęć

W dniach 7-11 maja Samorządowym Przedszkolu nr 3 w Szubinie obchodzono tydzień matematyki #pn. Pociągiem do Królestwa Gier Planszowych - Wiosenna stacja pani matematyki. W ciągu całego tygodnia rozmawialiśmy i bawiliśmy się grami.

(czytaj więcej)
14 maja 2018 0

Dzieci złożyły wizytę miejscowym policjantom. Zwiedziły komisariat

Zwiedzanie komisariatu, pokaz policyjnego sprzętu i radiowozów oraz rozmowy na #temat bezpieczeństwa w ruchu drogowym, to atrakcje, jakie dla dzieci z Przedszkola Miejskiego w Kcyni przygotowali policjanci z miejscowego komisariatu. Atrakcją dla maluchów była też możliwość spotkania z policyjnym czworonogiem Rokim.

(czytaj więcej)
13 maja 2018 0

Dzieci mogą już korzystać z placu zabaw. Zakończono prace porządkowe

Plac zabaw przy nakielskim Przedszkolu nr 1 "Tęczowe Wzgórze" jest już do #dyspozycji przedszkolaków.

(czytaj więcej)
13 maja 2018 0

Przedszkolaki poznały tajniki pracy fryzjera. Nie zabrakło cennej wiedzy

Najmłodsze dzieci z Przedszkola nr 1 "Tęczowe Wzgórze" w Nakle nad Notecią wybrały się #do nakielskiego Studia Urody "Gabriela". Wizyta zaowocowała falami, lokami na głowach dziewczynek.

(czytaj więcej)
12 maja 2018 0

Krasnoludki i Elfiki w Muzeum Drukarstwa i Piśmiennictwa

Krasnoludki i Elfiki z Przedszkola „Wesoła Piątka” w Nakle4 9 maja wspólnie wybrały się #na wycieczkę do nieznanego im dotychczas Muzeum Drukarstwa i Piśmiennictwa w Grębocinie koło Torunia.

(czytaj więcej)
12 maja 2018 0

Wycieczka do gospodarstwa wiejskiego. Dzieciom zapewniono wiele atrakcji

W maju w grupie 3-latków z Przedszkola Niepublicznego DONALD w Nakle przeprowadzono #cykl zajęć dydaktycznych dotyczących życia na wsi i hodowli zwierząt. Po zdobyciu wiedzy teoretycznej w dniu 9 maja br. maluszki pod opieką swoich pań wybrały się na wycieczkę do gospodarstwa wiejskiego państwa Krzemkowskich w Dębowie.

(czytaj więcej)
11 maja 2018 0

Z wizytą w wydawnictwie. Słoneczka zostały obdarowane gadżetami

Grupa Słoneczek z Samorządowego Przedszkola nr 2 w Szubinie w ramach udziału w #konkursie: „Przedszkole z tradycjami”, odwiedziła Wydawnictwo PROFILL w Szubinie.

(czytaj więcej)
09 maja 2018 0

Uroczysty dzień w przedszkolu. Całość dopełniły odświętne stroje i flagi

W Przedszkolu Reksio 30 kwietnia w sposób uroczysty obchodzono Dzień #Niepodległości i Dzień Flagi Rzeczypospolitej Polskiej.

(czytaj więcej)
08 maja 2018 0

Rodzinny konkurs ekologiczny rozstrzygnięty. Kreatywność uczestników robi wrażenie

W Przedszkolu nr 1 „Tęczowe Wzgórze” w Nakle nad Notecią rozstrzygnięto gminny rodzinny # konkurs ekologiczny pn.: "Zrób coś EKO ciekawego z niczego - elementy ruchu drogowego”.. Jesteśmy pod wrażeniem kreatywności dzieci i ich rodziców.

(czytaj więcej)
08 maja 2018 1

Happening patriotyczny. Dzieci zapoznały się z symbolami narodowymi

7 maja w Muzeum Ziemi Szubińskiej odbył się happening patriotyczny. Wzięły w nim udział dzieci #z Samorządowego Przedszkola nr 2 w Szubinie.

(czytaj więcej)
07 maja 2018 0

Wiosenne przygody Kotka Psotka. Zaprezentowali się młodzi artyści

Wiosna w pełni, więc czas na wiosenny spektakl. Tym razem dzieci z grupy 4-latków w #nakielskim Donaldzie pod kierunkiem swoich pań K. Geppert oraz J. Szatlach przygotowały przedstawienie o przygodzie niesfornego Kotka Psotka.

(czytaj więcej)
03 maja 2018 0

Przedszkolaki wzięły udział w festiwalu piosenki patriotycznej. Zaśpiewały "Jestem Polakiem"

Dnia 27 kwietnia dzieci z grupy „Biedronki” z nakielskiego „Słoneczka” wzięły udział w I Festiwalu # Piosenki i Pieśni Patriotycznej zorganizowanym przez Niepubliczne Przedszkole Słoneczko w Szubinie.

(czytaj więcej)
03 maja 2018 0

Wizyta w Młynie Wiedzy. Przedszkolaki zwiedziły kilka wystaw

25 kwietnia przedszkolaki z grupy „Mądre sowy” i „Biedronki” z nakielskiego „Słoneczka” udały się # na wycieczkę autokarową do Torunia.

(czytaj więcej)
01 maja 2018 0

X Gminna Olimpiada Przedszkolaków. Wszyscy zostali zwycięzcami!

26 kwietnia odbyła się X Gminna Olimpiada Przedszkolaków, której organizatorem było #Przedszkole „Wesoła Piątka” z Nakła, Zespół Szkolno – Przedszkolny ze Ślesina, Zespół Obsługi Oświaty i Rekreacji z Nakła i Stowarzyszenie NSPS MEZAR.

(czytaj więcej)
30 kwietnia 2018 0

Woda nie ma przed nimi tajemnic. Cykl zajęć bardzo spodobał się dzieciom

W roku szkolnym 2017/18 nasze przedszkole nr 2 w Szubinie już po raz kolejny  włączyło się do # realizacji Programu Edukacyjnego Mamo, Tato, wolę wodę!

(czytaj więcej)
30 kwietnia 2018 0

Dzień Małego Patrioty. Dzieci były ubrane w barwy narodowe

W związku ze zbliżającym się Świętem Pracy, Świętem Flagi oraz Dniem Ustanowienia #Konstytucji 3 maja w Samorządowym Przedszkolu nr 3 w Szubinie odbył się Dzień Małego Patrioty.

(czytaj więcej)
27 kwietnia 2018 0

Wycieczka po cenną wiedzę. Przedszkolaki zwiedziły przychodnię

W czwartek, 19 kwietnia dzieci z nakielskiego Przedszkola nr 1 „Tęczowe Wzgórze” w #Nakle nad Notecią udały się do jednej z nakielskich przychodni zdrowia.

(czytaj więcej)
27 kwietnia 2018 0

Zajęcia z rodzicami. Nie brakowało zabaw ruchowych i poczęstunku

Zajęcia otwarte dla rodziców to jedna z form współpracy przedszkola z rodzicami, w czasie której #mają oni okazję zapoznać się m.in. ze sposobami pracy dydaktyczno-wychowawczej oraz przekonać się, jak wiele ich pociechy już potrafią zrobić.

(czytaj więcej)
27 kwietnia 2018 0

„Tęczowe Wzgórze” na podium. Przedszkolaki dały z siebie wszystko

Przedszkole nr 1 "Tęczowe Wzgórze" w Nakle nad Notecią stanęło na podium. W #czwartek, 26 kwietnia w Ślesinie odbyła się X Gminna Olimpiada Sportowa dla Przedszkolaków.

(czytaj więcej)
27 kwietnia 2018 0

Mądre sowy i Biedronki na olimpiadzie. Brały udział w konkurencjach

26 kwietnia w Hali Sportowej w Ślesinie odbyła się X Gminna Olimpiada Sportowa dla #Przedszkolaków zorganizowana przez Zespół Szkolno- Przedszkolny w Ślesinie, Niepubliczne Przedszkole „Wesoła Piątka” oraz Nakielskie Stowarzyszenie Promocji Sportu Mezar.

(czytaj więcej)
0

Projekt łóżka producenta z Bydgoszczy w „Werandzie”

Sypialnia to jedno z najważniejszych wnętrz w domu. W tym pomieszczeniu spędzamy znaczącą część doby, w związku z czym wszystkie meble powinny być dobrze dopasowane do indywidualnych potrzeb.

(czytaj więcej)
0

Wydatki, wysokość świadczeń i nie tylko. Emeryci i renciści w statystykach

W 2017 r. wzrosła względem roku 2016 liczba osób pobierających świadczenia emerytalno-#rentowe z Zakładu Ubezpieczeń Społecznych (ZUS). W tym czasie zmniejszyła się natomiast liczba rolników indywidualnych pobierających emerytury i renty. Jednocześnie odnotowano wzrost zarówno wydatków na świadczenia społeczne, jak i wysokości emerytur i rent.

(czytaj więcej)
0

Zielone światło dla dokumentów w smartfonie i jednego loginu do e-usług

Rząd przyjął projekt tzw. ustawy węzłowej. Przewiduje ona wprowadzenie jednego, spójnego #loginu (login.gov.pl), który docelowo umożliwi korzystanie ze wszystkich cyfrowych usług administracji. Rząd przyjął również regulacje, które będą stanowiły podstawę prawną do funkcjonowania aplikacji mobilnej - „mDokumenty”.

(czytaj więcej)
0

Jak zrobić murowany grill?

Grillowanie to jeden z przyjemniejszych sposobów na plenerowy wypoczynek. Miły czas w gronie znajomych smakuje najlepiej, gdy stoły zastawione są pieczonymi na grillu mięsami, rybami i warzywami. Na rynku znajdziemy wiele przenośnych urządzeń do grillowania, ale miłośnicy takiej formy wypoczynku z pewnością powinni pomyśleć o czymś więcej – o zbudowaniu własnego grilla. Jak to zrobić i dlaczego warto?

(czytaj więcej)