Dziś mamy 23 maja 2019, czwartek, imieniny obchodzą:

Przedszkolaki

23 maja 2019 0

Dzieci poznają zawody. Tym razem odwiedzili straż pożarną

10.05.2019 r. dzieci odwiedziły ważną instytucję w Nakle nad Notecią, którą jest # Państwowa Straż Pożarna, mieszcząca się przy ulicy Dąbrowskiego 50.

(czytaj więcej)
22 maja 2019 0

Poznanie pracy strażaka. Dzieci odwiedziły najbliższą remizę

W dniu 22 maja 2019 "Pszczółki" z Niepublicznego Przedszkole Słoneczko w # Szubinie wybrały się do Państwowej Straży Pożarnej w Szubinie.

(czytaj więcej)
22 maja 2019 0

Szubin- nasza mała ojczyzna. Gra edukacyjna

We wtorek 22 maja dzieci z oddziałów przedszkolnych przy Szkole Podstawowej nr 2 w Szubinie# brały udział w edukacyjnej grze miejskiej pt.: Szubin- nasza mała ojczyzna.

(czytaj więcej)
21 maja 2019 0

Wspaniała wycieczka do Brzózek. Dzieci miło spędziły czas

W poniedziałek 20 maja dzieci z Niepublicznego Przedszkola „Słoneczko” udali się # na wycieczkę do artystycznych Brzózek położonych niedaleko Szubina.

(czytaj więcej)
20 maja 2019 0

Świętowanie Tygodnia Bibliotek. Rozmawiano o pracy bibliotekarza

Od 8 do 15 maja 2019 w bibliotekach w Trzeciewnicy i Ślesinie świętowaliśmy # Tydzień Bibliotek.

(czytaj więcej)
20 maja 2019 0

Bajkowe popołudnie. Przedszkolaki poznały nowych bohaterów

„Stokrotki” i „Zajączki” z przedszkola w Paterku poznawały w # piątkowe przedpołudnie przygody grajka z Hameln.

(czytaj więcej)
20 maja 2019 0

Przedszkolaki w Wiosce Indiańskiej. Czekało na nich mnóstwo atrakcji

Dnia 14 maja „Jagódki” i „Promyczki” z Niepublicznego Przedszkola Katolickiego# wraz z paniami odwiedziły Wioskę Indiańską w Bydgoszczy. Ten dzień był wspaniałą okazją do poznania kultury indiańskiej. W wiosce zwiedzały oryginalne namioty tipi, w jakich dawniej mieszkało wiele plemion z terenów Wielkich Równin.

(czytaj więcej)
20 maja 2019 2

Krasnoludki poznają zawód strażaka. Dzieci wręczyły strażakom własnoręcznie zrobioną laurkę

W ubiegłym tygodniu zgodnie z realizowaną tematyką kompleksowa „Poznajemy zawód strażaka”# najmłodsza grupa „Krasnoludki” z Niepublicznego Przedszkola Katolickiego w Nakle wybrała się z paniami do Państwowej Straży Pożarnej w Nakle nad Notecią aby poznać zawód strażaka.

(czytaj więcej)
20 maja 2019 0

„Polska nasz dom”. Wielki quiz wiedzy o Polsce w Donaldzie

W czwartek 16 maja w Przedszkolu Niepublicznym Donald w Nakle odbył się patriotyczny quiz# wiedzy o Polsce pod hasłem „ Polska nasz dom”. Konkurs przygotowały i przeprowadziły Katarzyna Geppert i Justyna Szatlach. Celem konkursu było rozbudzenie i rozwijanie zainteresowania dzieci swoim miastem, regionem i krajem oraz znajomość symboli lokalnych i narodowych.

(czytaj więcej)
20 maja 2019 0

Promyczki na wystawie Sztuki Ludowej Pałuk. Poznały elementy ludowego dziedzictwa

Grupa Promyczków z Samorządowego Przedszkola nr 2 w Szubinie oglądała wystawę# Sztuki Ludowej Pałuk. Instruktor Szubińskiego Domu Kultury, Małgorzata Bołka omówiła części stroju pałuckiego, rzeźby, pająki pałuckie wykonane z bibuły i słomy oraz opowiedziała jakie dawniej znaczenie miały rózgi, wianki, kropidła czy plotki żniwne.

(czytaj więcej)
19 maja 2019 0

Poznać pałucką kulturę ludową. Muchomorki zwiedziły wystawę

Dzieci z Samorządowego Przedszkola nr 3 w Szubinie grupa # Muchomorki zwiedzały wystawę pokonkursową 57. Konkursu Sztuki Ludowej Pałuk.

(czytaj więcej)
17 maja 2019 0

„Książki, Książeczki”. Dzień Bibliotekarza w „ Donaldzie”

W ramach obchodów Dnia Bibliotekarza i Bibliotek grupa dzieci 5 letnich# z Przedszkola Niepublicznego ,,Donald” wzięła udział w zajęciach poświęconych w/w tematyce.

(czytaj więcej)
16 maja 2019 0

"Promyczki" poznały zawód szewca. Dzieci były zachwycone wycieczką

Grupa Promyczków z Samorządowego Przedszkola nr 2 w # Szubinie poznała specyfikę zawodu szewca.

(czytaj więcej)
15 maja 2019 0

Dzień Chorego u "Tęczowych chmurek". Dzieci poznały różne choroby

We wtorek, 14 maja, grupa Tęczowe chmurki obchodziła # Dzień Chorego. Podczas zajęć dzieci przypomniały sobie nazwy części ciała oraz nazwy chorób, które mogą dotknąć każdego przedszkolaka.

(czytaj więcej)
15 maja 2019 0

Zajęcia edukacyjne dla dzieci. Przedszkolaki poznały numery alarmowe

W ramach realizowanego przez Stowarzyszenie na Rzecz Rozwoju Przedszkola Miejskiego w # Kcyni "Marzenie" projektu pn. "Mały Ratownik. Jak być bezpiecznym" - zajęcia edukacyjne dla dzieci z zakresu udzielania pierwszej pomocy dofinansowanego przez Zarząd Powiatu Nakielskiego w ramach konkursu ofert nr 2/2019 "Zdrowie i wolontariat 2019" dwie grupy z Przedszkola Miejskiego im. Ziemi Pałuckiej udały się na spacer do Zespołu Ratownictwa Medycznego Podstawowego znajdującego się w Kcyni.

(czytaj więcej)
14 maja 2019 0

Spotkanie w „Słoneczku”. Tematem było bezpieczeństwo w ruchu drogowym

Zajęcia profilaktyczne, których głównym tematem było bezpieczeństwo# w ruchu drogowym przeprowadziła dla maluchów z przedszkola „Słoneczko” sierż. szt. Zofia Wrzeszcz z nakielskiej komendy. Dzieci miały też okazję ćwiczyć na miasteczku ruchu drogowego wszystko to, czego nauczyła ich mundurowa.

(czytaj więcej)
14 maja 2019 0

"Pszczółki" odwiedziły policjantów. Dzieci zadawały wiele pytań

Maluchy z Niepublicznego Przedszkola „Słoneczko” odwiedziły # szubińskich policjantów w ich miejscu pracy.

(czytaj więcej)
09 maja 2019 0

Pszczółki odwiedziły Komisariat Policji. Poznały sprzęt wykorzystywany w ich pracy

9.05.2019 przedszkolaki z grupy Pszczółki odwiedziły Komisariat Policji w Szubinie.# Celem wycieczki było poznanie pracy policjantów.

(czytaj więcej)
09 maja 2019 0

Nauka przez zabawę. Marynarz Felek w Niepublicznym Przedszkolu Katolickim

Dnia 9 maja dzieci z Niepublicznego Przedszkola Katolickiego gościły # aktorów z teatru Profilaktycznego Edukacja i Animacja „Magik” z Białegostoku z przedstawieniem „Skrzynia pełna skarbów”.

(czytaj więcej)
09 maja 2019 0

"Dziecko w świecie Przyrody". Podsumowanie konkursu plastycznego

7 maja w Przedszkolu Niepublicznym DONALD odbyło się uroczyste # podsumowanie konkursu plastycznego "DZIECKO W ŚWIECIE PRZYRODY".

(czytaj więcej)
08 maja 2019 1

Zajęcia na temat majowych świąt. Przedszkolaki w Muzeum

W poniedziałek 6 maja 2019 roku do Muzeum Ziemi Szubińskiej przybyła grupa 6 latków - Żabki #wraz z wychowawcą Ewą Sendwicką ze Szkoły Podstawowej nr 2 na zajęcia dot. świąt majowych.

(czytaj więcej)
07 maja 2019 0

To była prawdziwa frajda! Rejs przedszkolaków statkiem

W ramach projektu realizowanego przez Stowarzyszenie na Rzecz Rozwoju Przedszkola Miejskiego w Kcyni "Marzenie" pn. "Przyroda Powiatu Nakielskiego na wyciągnięcie ręki"# dofinansowanego w ramach konkursu ofert nr 6/2019 "Ekologia i turystyka w powiecie nakielskim 2019" z Zarządu Powiatu Nakielskiego dwie grupy z Przedszkola Miejskiego im. Ziemi Pałuckiej z Kcyni wybrały się na wycieczkę do Nakła.

(czytaj więcej)
01 maja 2019 0

"Taneczny zawrót głowy". Przedszkolaki czerpały radość z tańca

29 kwietnia obchodziliśmy Międzynarodowy Dzień Tańca.

(czytaj więcej)
30 kwietnia 2019 0

"Mały Ratownik. Jak być bezpiecznym". Inauguracja nowego projektu

30 kwietnia w Przedszkolu Miejskim im. Ziemi Pałuckiej w Kcyni zainaugurowano # projekt Stowarzyszenia na Rzecz Rozwoju Przedszkola Miejskiego "Marzenie" pn. "Mały Ratownik. Jak być bezpiecznym" - zajęcia edukacyjne dla dzieci z zakresu udzielania pierwszej pomocy" dofinansowany w ramach konkursu ofert nr 2/2019 "Zdrowie i wolontariat 2019" ze środków Zarządu Powiatu Nakielskiego.

(czytaj więcej)
29 kwietnia 2019 0

Patriotycznie w Przedszkolu Miejskim w Kcyni. Lekcja patriotyzmu w terenie

W ramach projektu Stowarzyszenia na Rzecz Rozwoju Przedszkola Miejskiego "Marzenie" pn. # "Powstanie Wielkopolskie oczyma przedszkolaka - w 100. rocznicę zwycięskiego zrywu" dofinansowanego w ramach konkursu ofert nr 1/2019 "Powstanie Wielkopolskie 1918-1919 na Krajnie i Pałukach" ze środków Zarządu Powiatu Nakielskiego oraz z okazji zbliżających się świąt Flagi i Rocznicy Konstytucji 3 Maja w Przedszkolu Miejskim im. Ziemi Pałuckiej w Kcyni odbyły się kolejne przedsięwzięcia.

(czytaj więcej)
25 kwietnia 2019 0

Święta Majowe w Muzeum Ziemi Szubińskiej. Dzieci odbyły lekcje patriotyzmu

Dzieci z grupy „Pszczółki” wybrały się do Muzeum Ziemi Szubińskiej na prelekcję dotycząca świąt # majowych.

(czytaj więcej)
23 kwietnia 2019 0

Warsztaty wielkanocne w Donaldzie. Dzieci pracowały z rodzicami

W związku ze zbliżającymi się Świętami Wielkanocnymi dnia 17 kwietnia br. w grupie 4-latków z # Przedszkola Niepublicznego Donald w Nakle odbyły się zajęcia otwarte połączone z Warsztatami Wielkanocnymi.

(czytaj więcej)
23 kwietnia 2019 0

Przedszkolaki wierszyki przygotują. Przed publicznością wspaniale je zaprezentują

23 kwietnia w Niepublicznym Przedszkolu Mini Akademia w Mroczy odbyła się III edycja konkursu# recytatorskiego, którego celem było kształtowanie wrażliwości na piękno języka ojczystego i rozwijanie zdolności recytatorskich.

(czytaj więcej)
0

Projekt łóżka producenta z Bydgoszczy w „Werandzie”

Sypialnia to jedno z najważniejszych wnętrz w domu. W tym pomieszczeniu spędzamy znaczącą część doby, w związku z czym wszystkie meble powinny być dobrze dopasowane do indywidualnych potrzeb.

(czytaj więcej)
0

Młodzi na rynku pracy w kujawsko-pomorskim. Sprawdzamy statystyki

Według Badania Aktywności Ekonomicznej Ludności (BAEL) w IV kwartale 2017 r. w #województwie kujawsko-pomorskim sytuacja ludzi młodych na rynku pracy była trudniejsza niż ogółu populacji. Grupę tę charakteryzowały niższy współczynnik aktywności zawodowej oraz wskaźnik zatrudnienia.

(czytaj więcej)
0

Jak długo żyją mieszkańcy kujawsko-pomorskiego? Zobacz statystyki

Od ostatniej dekady ubiegłego stulecia obserwowane jest w Polsce wydłużanie się #przeciętnego trwania życia we wszystkich województwach.

(czytaj więcej)
0

Jak zrobić murowany grill?

Grillowanie to jeden z przyjemniejszych sposobów na plenerowy wypoczynek. Miły czas w gronie znajomych smakuje najlepiej, gdy stoły zastawione są pieczonymi na grillu mięsami, rybami i warzywami. Na rynku znajdziemy wiele przenośnych urządzeń do grillowania, ale miłośnicy takiej formy wypoczynku z pewnością powinni pomyśleć o czymś więcej – o zbudowaniu własnego grilla. Jak to zrobić i dlaczego warto?

(czytaj więcej)