Dziś mamy 20 września 2018, czwartek, imieniny obchodzą:

Przedszkolaki

19 września 2018 0

Przedszkolaki na wycieczce w sadzie. Poznały wiele odmian jabłek

W piękny, słoneczny, wrześniowy dzień przedszkolaki z Niepublicznego Przedszkola „Słoneczko” # wybrały się na wycieczkę do Sadu do Państwa Marchlewskich.

(czytaj więcej)
18 września 2018 0

Przedszkolaki odwiedziły komendę. Spotkanie z policjantami dostarczyło wrażeń

Wczoraj (17.09.18) nakielskich policjantów odwiedziły dzieci z Przedszkola nr 2 z Nakła wraz z # opiekunami. Przewodnikami maluchów byli policjanci z Zespołu ds. Profilaktyki Społecznej, Nieletnich i Patologii.

(czytaj więcej)
18 września 2018 0

Królewna Śnieżka i Siedmiu Krasnoludków. Biedronki w Operze Nova

Dnia 14 września br. przedszkolaki z grupy „Biedronki” z nakielskiego Słoneczka wyjechały do #Opery Nova w Bydgoszczy na baletową wersję „Królewny Śnieżki i siedmiu krasnoludków”, powstałą według znanej baśni braci Grimm.

(czytaj więcej)
15 września 2018 0

Tydzień z doświadczeniami. Skrzaty już nie mogą się doczekać kolejnych

Każdego przedszkolaka cechuje naturalna ciekawość nad wszystkim co ich otacza. #Najlepszym zaspokojeniem tych potrzeb są zabawy badawcze.

(czytaj więcej)
15 września 2018 0

W przedszkolu królowała kropka. Było radośnie i twórczo

14 września w Samorządowym Przedszkolu nr 3 im. Wandy Chotomskiej w Szubinie #„królowała” Kropka. A to za sprawą Międzynarodowego Dnia Kropki, które obchodzone jest na całym świecie 15 września.

(czytaj więcej)
13 września 2018 0

Wizyta Pani pielęgniarki. Dzieci poznały zasady higieny i zdrowego żywienia

W ramach bloku tematycznego ,,Jesteśmy bezpieczni” w dniu 13.09 br grupę 5 – latków z Przedszkola Niepublicznego ,,Donald” odwiedziła Pani pielęgniarka.

(czytaj więcej)
11 września 2018 0

Maluchy ze Słoneczka z wizytą u policjantów. Atrakcją były psy tropiące

Dzisiaj (11.09.18) w Komendzie Powiatowej Policji w Nakle gościły dzieci z przedszkola Słoneczko.

(czytaj więcej)
04 września 2018 0

Wróciły po wakacjach. Dla przedszkolaków był to wyjątkowy dzień

Poniedziałek 3 września 2018r. był dla przedszkolaków z Turu dniem wyjątkowym.

(czytaj więcej)
04 września 2018 0

Dzieci uczestniczyły w zajęciach adaptacyjnych. Było wesoło

W dniach 27-31 sierpnia w Samorządowym Przedszkolu nr 3 w Szubinie odbyły #się ,,Zajęcia Adaptacyjne’’. Miały one na celu poznanie nowego środowiska przez dzieci, poznanie nauczycieli i rówieśników, rozpoznanie terenu, sal przedszkolnych.

(czytaj więcej)
08 lipca 2018 0

Rok dobrej współpracy „Tęczowego Wzgórza” z samorządem

Miniony rok szkolny 2017/2018 zaowocował współpracą nakielskiego Przedszkola #nr 1 „Tęczowe Wzgórze” z Zarządem Samorządu Mieszkańców nr 1 w Nakle n. Not. Dzieci obejrzały kilka spektakli. Aktorów z toruńskiego Teatru Vaška zaprosił do „Tęczowego Wzgórza” nakielski Zarząd SM nr 1.

(czytaj więcej)
04 lipca 2018 0

Biedronki poznawały świat. Dzieci zdobyły wiedzę na temat wielu krajów

Dzieci z grupy Biedronki z nakielskiego „Słoneczka” od października do czerwca br. realizowały # program edukacyjny pt. „Przedszkolak poznaje świat”.

(czytaj więcej)
02 lipca 2018 0

Przedszkolaki z wizytą w bibliotece. Nauczyły się korzystać z księgozbioru

Od najmłodszych lat powinniśmy rozbudzać zainteresowanie książką, dlatego też mimo, że #są już wakacje, przedszkolaki z Przedszkola Reksio postanowiły odwiedzić Powiatową i Miejską Bibliotekę Publiczną - filia dziecięca w Nakle nad Notecią.

(czytaj więcej)
29 czerwca 2018 0

Warsztaty z udziałem jaszczurki. Dzieci dowiedziały się wielu informacji

We wtorek 26 czerwca w Przedszkolu REKSIO zostały przeprowadzone przez #firmę FORMAT Edukacyjne Warsztaty Przyrodnicze „Mali Odkrywcy Zwierząt” z udziałem jaszczurki Agamy brodatej o imieniu Miguś.

(czytaj więcej)
28 czerwca 2018 0

Moc atrakcji. Dzieci zwiedziły skansen i spędziły noc w przedszkolu

22 czerwca na Krasnoludki z Wesołej Piątki czekało wiele atrakcji. To noc w #przedszkolu - tradycja naszej placówki.

(czytaj więcej)
28 czerwca 2018 0

To ważny moment dla sześciolatków. Były nagrody i podziękowania

20 czerwca dzieci z grupy 6-latków z Przedszkola Niepublicznego DONALD pożegnały #przedszkole. Na początku uroczystości Pani Dyrektor podziękowała Rodzicom za wspaniałą współpracę.

(czytaj więcej)
28 czerwca 2018 0

Wycieczka do wioski indiańskiej. Na dzieci czekały rozmaite gry i zabawy

Przedszkolaki ze Ślesina wspaniale spędziły czas na terenie położonym pośród lasów i #łąk. W tym miejscu, świetnie bawiły się w indiańskim klimacie!

(czytaj więcej)
27 czerwca 2018 0

Krasnoludki żegnały się z przedszkolem. Na pamiątkę otrzymały upominki

19 czerwca najstarsza grupa „Krasnoludki” w Wesołej Piątce z żalem żegnała się z #przedszkolem. Tego dnia dzieci gościły rodziców i cały personel placówki.

(czytaj więcej)
26 czerwca 2018 0

Zajęcia origami. Przedszkolaki zgłębiały sztukę składania papieru

Każdy człowiek jest wyjątkowy, może rozwijać nie tylko zdolności specjalne, ale także słabsze #strony dzięki wykorzystywaniu mocnych stron – z teorii Howarda Gardnera, amerykańskiego psychologa.

(czytaj więcej)
26 czerwca 2018 0

"Przedszkola czas już minął". Dzieci żegnały się z placówką

21 czerwca br. w Samorządowym Przedszkolu nr 2 w Szubinie odbyło się pożegnanie najstarszych #dzieci. Po 3 latach wspólnej zabawy i nauki nadszedł czas rozstania.

(czytaj więcej)
26 czerwca 2018 0

Uroczyście zakończono rok szkolny. Nie zabrakło nagród i słodkości

W ubiegłym tygodniu dzieci z Przedszkola Niepublicznego ,,Donald” pożegnały rok #szkolny. Przedszkolaki z grup 3, 4 i 5 – latków uczestniczyły w uroczystych obchodach zakończenia roku szkolnego 2017/2018.

(czytaj więcej)
25 czerwca 2018 0

Pożegnania nadszedł czas. Dzieci recytowały, śpiewały i tańczyły

W czwartek, 21 czerwca w nakielskim Przedszkolu nr 1 „Tęczowe Wzgórze” odbyła się #uroczystość zakończenia kolejnego roku przedszkolnego. Tego dnia młodsze dzieci pożegnały swoich starszych kolegów i koleżanki, którzy od września 2018 r. rozpoczną edukację szkolną.

(czytaj więcej)
25 czerwca 2018 0

Sześciolatki pożegnały się z przedszkolem. Nie zabrakło występów

19 czerwca w Przedszkolu w Ślesinie odbyło się uroczyste pożegnanie dzieci #odchodzących do szkoły. Skończył się beztroski okres i nadszedł czas na przyjęcie innych obowiązków.

(czytaj więcej)
23 czerwca 2018 10

Spotkanie z przedszkolakami. Policjanci przestrzegali przed niebezpieczeństwami

W czwartek (21.06.18) policjanci z Nakła spotkali się z dziećmi w przedszkolu „Donald”. # Prowadzący spotkanie opowiadali o bezpieczeństwie w ruchu drogowym oraz o zagrożeniach jakie mogą spotykać nieletnich w trakcie zbliżających się wakacji.

(czytaj więcej)
23 czerwca 2018 1

Przedstawienie dla rodziców. Przedszkolaki mają już wakacje

Dnia 21czerwca w Szkole Podstawowej nr 1 w oddziałach przedszkolnych odbyło się uroczyste # zakończenie roku szkolnego. Dzieci z „zerówek” wystawiły dla rodziców przedstawienie pod tytułem „Wakacyjne podróże”.

(czytaj więcej)
22 czerwca 2018 0

Przedszkolaki zakończyły rok szkolny. Dzieci zaprezentowały program artystyczny

21 czerwca odbyła się uroczystość Zakończenia Roku Przedszkolnego w oddziałach # przedszkolnych Szkoły Podstawowej w Mycielewie, na którą przybyli: pani dyrektor – Katarzyna Walasiewicz, przewodnicząca Rady Rodziców – Joanna Stypczyńska, nauczyciele uczący w oddziałach oraz rodzice.

(czytaj więcej)
22 czerwca 2018 0

Bezpieczny przedszkolak w kcyńskim przedszkolu miejskim

Z myślą o bezpieczeństwie najmłodszych policjanci spotkali się wczoraj z dziećmi w # Przedszkolu Miejskim w Kcyni.

(czytaj więcej)
20 czerwca 2018 0

Zakończenie roku przedszkolnego w ,,Igusiu’’. Pożegnano grupę starszaków

W dniu 15 czerwca 2018r. w Przedszkolu Publicznym ,,Iguś’’ w Zamościu odbyło się uroczyste # zakończenie roku przedszkolnego oraz pożegnanie starszaków.

(czytaj więcej)
19 czerwca 2018 0

Promyczki w Mini Zoo Wielkie emocje w terrarium

Grupa Promyczków z Samorządowego Przedszkola nr 2 w Szubinie wybrała się wraz z opiekunami # na wycieczkę do ZOO w Myślęcinku.

(czytaj więcej)
0

Projekt łóżka producenta z Bydgoszczy w „Werandzie”

Sypialnia to jedno z najważniejszych wnętrz w domu. W tym pomieszczeniu spędzamy znaczącą część doby, w związku z czym wszystkie meble powinny być dobrze dopasowane do indywidualnych potrzeb.

(czytaj więcej)
0

Młodzi na rynku pracy w kujawsko-pomorskim. Sprawdzamy statystyki

Według Badania Aktywności Ekonomicznej Ludności (BAEL) w IV kwartale 2017 r. w #województwie kujawsko-pomorskim sytuacja ludzi młodych na rynku pracy była trudniejsza niż ogółu populacji. Grupę tę charakteryzowały niższy współczynnik aktywności zawodowej oraz wskaźnik zatrudnienia.

(czytaj więcej)
0

Jak długo żyją mieszkańcy kujawsko-pomorskiego? Zobacz statystyki

Od ostatniej dekady ubiegłego stulecia obserwowane jest w Polsce wydłużanie się #przeciętnego trwania życia we wszystkich województwach.

(czytaj więcej)
0

Jak zrobić murowany grill?

Grillowanie to jeden z przyjemniejszych sposobów na plenerowy wypoczynek. Miły czas w gronie znajomych smakuje najlepiej, gdy stoły zastawione są pieczonymi na grillu mięsami, rybami i warzywami. Na rynku znajdziemy wiele przenośnych urządzeń do grillowania, ale miłośnicy takiej formy wypoczynku z pewnością powinni pomyśleć o czymś więcej – o zbudowaniu własnego grilla. Jak to zrobić i dlaczego warto?

(czytaj więcej)