Dziś mamy 3 grudnia 2023, niedziela, imieniny obchodzą:

11 kwietnia 2018

Jakie zawody dla miłośników książek?

Nie od dziś wiadomo, że czytanie rozwija naszą wyobraźnię, poszerza wiedzę z wielu dziedzin nauki, ale także wzbogaca słownictwo. Czytanie to rodzaj rozrywki, który posiada liczne grono zwolenników.

Czy ludzie, którzy uwielbiają czytać są w stanie znaleźć taką pracę dla siebie, która byłaby z tym związana? Z pewnością, ale należy pamiętać, że takiego zawodu raczej nie znajdziemy na Pracuj.pl.

Zawody dla miłośników książek

Zapewne każdy zgodzi się ze stwierdzeniem, że wykonywanie zawodu, który jest związany bezpośrednio z naszą pasją to prawdziwe spełnienie marzeń. Nie dość, że robimy to, co kochamy, rozwijamy się w kierunku, który nas interesuje, to jeszcze zarabiamy pieniądze. Powszechnie przyjęło się, że to, co ma związek z książkami jest raczej mało dochodowe. Pamiętajmy jednak o tym, że chcieć, to móc.

Praca w wydawnictwie

W takim miejscu potrzebni są oczywiście redaktorzy i korektorzy, którzy dbają o poprawność tekstu, który ma się ukazać. Należy pamiętać, że w wydawnictwach ofert pracy jest wiele. Pracę znajdą tam specjaliści od marketingu i mediów społecznościowych. Niezbędna jest również osoba ilustratora czy grafika. Jeżeli chodzi o literaturę zagraniczną, obcojęzyczną – konieczna będzie pomoc tłumacza. Proces formowania się jest długi i złożony, ale niezwykle interesujący ze względu na zaangażowanie dużej liczby osób.

Bibliotekarz

Wokół tego zawodu krąży wiele stereotypów, a przecież biblioteki i rola bibliotekarza nieco uległy zmianie. Placówki posiadają nowoczesne systemy komputerowe, które ułatwiają zamawianie potrzebnych publikacji. Osoba pracująca w takim miejscu, oprócz zamiłowania do książek, powinna charakteryzować się otwartością na drugiego człowieka, ponieważ bardzo często musi pomagać użytkownikowi biblioteki: udzielać niezbędnych informacji, dobierać lekturę.

Księgarz

Nieustanny kontakt z książkami, autorami i bestsellerami mają także pracownicy księgarni. Przed nimi trudne zadanie – muszą orientować się w  najnowszej ofercie czytelniczej, co jest najchętniej czytane i kupowane z danego gatunku. Na takim stanowisku sprawdzi się osoba, która jest oczytana i śledzi bieżące premiery różnych publikacji.

Artykuł sponsorowany: Materiał Partnera

Czytaj również

udostępnij na FB
0

Zmiana przepisów. Nowe normy handlowe w odniesieniu do jaj

28 listopada 2023 roku straciło moc rozporządzenie #Komisji (WE) nr 589/2008 z dnia 23 czerwca 2008 roku ustanawiające szczegółowe zasady wykonywania rozporządzenia Rady (WE) nr 1234/2007 w sprawie norm handlowych w odniesieniu do jaj (Dz. Urz. L 163 z 24.06.2008 r., str. 6 ze zm.).

(czytaj więcej)
0

Fałszywy obraz szopa. Inwazyjny gatunek obcy

Szop pracz należy do inwazyjnych gatunków obcych (IGO), które stanowią jedno z największych #zagrożeń dla rodzimej różnorodności biologicznej. Jednak brak wiedzy w tym zakresie i pozornie przyjazny wizerunek zwierzęcia sprawia, że we współczesnej kulturze masowej traktowany jest jak maskotka. A to fałszywy obraz szopa.

(czytaj więcej)
0

Nowe paliwo na stacjach benzynowych. Zmiany od 1 stycznia

Od 1 stycznia 2024 r. na stacjach paliw w Polsce będzie wprowadzane sukcesywnie nowe paliwo# - benzyna silnikowa 95-oktanowa z zawartością do 10% biokomponentów – tzw. E10. Benzyna silnikowa E10 zastąpi na stacjach paliw benzynę E5 o liczbie oktanowej 95. Benzyna silnikowa E5, która zostanie zastąpiona benzyną E10, zawiera maksymalnie do 5% objętościowo biokomponentów (bioetanolu), podczas gdy benzyna E10 będzie zawierała maksymalnie do 10% objętościowo biokomponentów. Ta zmiana nie wymaga dodatkowych działań od większości właścicieli pojazdów. W dokumentach pojazdu lub na klapie wlewu paliwa w samochodzie powinno znajdować się charakterystyczne oznaczenie E10 – potwierdzające dostosowanie samochodu do nowego paliwa. Właściciele starszych pojazdów powinni sprawdzić, czy ich pojazdy są dostosowane do tankowania nowego paliwa.

(czytaj więcej)
0

Program Operacyjny Pomoc Żywnościowa. Podsumowanie wsparcia

Program Operacyjny #Pomoc Żywnościowa 2014-2020 (PO PŻ), współfinansowany ze środków Europejskiego Funduszu Pomocy Najbardziej Potrzebującym (Fund for European Aid to the Most Deprived – FEAD) to łącznie 9 Podprogramów realizowanych w latach 2014-2023.

(czytaj więcej)