Dziś mamy 3 grudnia 2023, niedziela, imieniny obchodzą:

20 listopada 2023

Zmagania w trzeciej lidze zakończone. Ciekawe i kombinacyjne akcje

fot/video. Adam Ellert

fot/video. Adam Ellert

Meczem z Notecią Inowrocław Młodzicy# D1 UKS Pelikan Szubin zakończyli zmagania w III lidze K-PZPN.

Spotkanie to decydowało, która drużyna uplasuje się na trzecim miejscu w kończących rozgrywkach. Przed meczem w lepszej sytuacji byli goście z Inowrocławia, którym wystarczał remis. Do gry oba zespoły podchodziły w zupełnie innych nastrojach. Nasi gracze musieli udowodnić, że ostatni wynik w lidze był wypadkiem przy pracy. Zmotywowani piłkarze z Szubina zdecydowanie pokonali gości 5:1. Było kilka ciekawych, kombinacyjnych akcji oraz indywidualnych prób gry. Dodatkowo cieszy nas, że u zawodników Pelikana była duża wola walki i chęć zwycięstwa z rywalem, z którym wcześniejsze mecze nie układały się po naszej myśli.

Strzelcy bramek:

Javier Zimny - 2

Rafał Berg - 1

Marcel Chojnacki - 1

Filip Dolatowski - 1

Materiał: Marcin Studziński / UKS Pelikan Szubin

Autor nie wyraża zgody na komentowanie artykułu.

Oceń artykuł: 1 0

Czytaj również

udostępnij na FB
0

Zmiana przepisów. Nowe normy handlowe w odniesieniu do jaj

28 listopada 2023 roku straciło moc rozporządzenie #Komisji (WE) nr 589/2008 z dnia 23 czerwca 2008 roku ustanawiające szczegółowe zasady wykonywania rozporządzenia Rady (WE) nr 1234/2007 w sprawie norm handlowych w odniesieniu do jaj (Dz. Urz. L 163 z 24.06.2008 r., str. 6 ze zm.).

(czytaj więcej)
0

Fałszywy obraz szopa. Inwazyjny gatunek obcy

Szop pracz należy do inwazyjnych gatunków obcych (IGO), które stanowią jedno z największych #zagrożeń dla rodzimej różnorodności biologicznej. Jednak brak wiedzy w tym zakresie i pozornie przyjazny wizerunek zwierzęcia sprawia, że we współczesnej kulturze masowej traktowany jest jak maskotka. A to fałszywy obraz szopa.

(czytaj więcej)
0

Nowe paliwo na stacjach benzynowych. Zmiany od 1 stycznia

Od 1 stycznia 2024 r. na stacjach paliw w Polsce będzie wprowadzane sukcesywnie nowe paliwo# - benzyna silnikowa 95-oktanowa z zawartością do 10% biokomponentów – tzw. E10. Benzyna silnikowa E10 zastąpi na stacjach paliw benzynę E5 o liczbie oktanowej 95. Benzyna silnikowa E5, która zostanie zastąpiona benzyną E10, zawiera maksymalnie do 5% objętościowo biokomponentów (bioetanolu), podczas gdy benzyna E10 będzie zawierała maksymalnie do 10% objętościowo biokomponentów. Ta zmiana nie wymaga dodatkowych działań od większości właścicieli pojazdów. W dokumentach pojazdu lub na klapie wlewu paliwa w samochodzie powinno znajdować się charakterystyczne oznaczenie E10 – potwierdzające dostosowanie samochodu do nowego paliwa. Właściciele starszych pojazdów powinni sprawdzić, czy ich pojazdy są dostosowane do tankowania nowego paliwa.

(czytaj więcej)
0

Program Operacyjny Pomoc Żywnościowa. Podsumowanie wsparcia

Program Operacyjny #Pomoc Żywnościowa 2014-2020 (PO PŻ), współfinansowany ze środków Europejskiego Funduszu Pomocy Najbardziej Potrzebującym (Fund for European Aid to the Most Deprived – FEAD) to łącznie 9 Podprogramów realizowanych w latach 2014-2023.

(czytaj więcej)