Dziś mamy 20 lipca 2024, sobota, imieniny obchodzą:

25 czerwca 2024

Odświętnie i uroczyście. Zakończono mijający rok szkolny

fot. powierzone

fot. powierzone

21 czerwca w murach Zespołu Szkół #Centrum Kształcenia Rolniczego im. Wincentego Witosa w Samostrzelu odświętnie i uroczyście zakończono mijający rok szkolny.

Jak zawsze z dużą radością przywitano wszystkich przybyłych gości, wśród których byli: Wójt Gminy Sadki – p. Michał Piszczek, Dyrektor Kujawsko-Pomorskiego Ośrodka Doradztwa Rolniczego w Minikowie – p. Ryszard Kamiński, Prezes Krajowego Zrzeszenia Producentów Rzepaku i Roślin Białkowych – p. Juliusz Młodecki (samostrzelscy absolwenci), a także p.Wioletta Herholz – Naczelnik Biura Powiatowego Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa w Nakle nad Notecią, która odczytała zgromadzonym w szkolnej auli list Ministra Rolnictwa i Rozwoju Wsi – p. Czesława Siekierskiego.

Pani Dyrektor ZSCKR w Samostrzelu Małgorzata Ciechanowska, podsumowując miniony rok szkolny, doceniła wspólną wytężoną pracę uczniów i pedagogów oraz liczne osiągnięcia i sukcesy w olimpiadach przedmiotowych i konkursach.  Wyjątkowym momentem uroczystości było pożegnanie uczniów klasy III Branżowej Szkoły I stopnia w zawodzie mechanik operator pojazdów i maszyn rolniczych, wśród których postawą i osiągnięciami w nauce wyróżnił się Mikołaj Smełsz. Jego rodzice  z rąk p. Dyrektor otrzymali list gratulacyjny.

Później, wyróżniający się w nauce uczniowie pozostałych klas otrzymali świadectwa z biało- czerwonym paskiem i ufundowane przez Radę Rodziców, którą reprezentowała p. Przewodnicząca Magdalena Ciołek, upominki w postaci okolicznościowych bonów. Najwyższą średnią ocen w szkole: 5,43 uzyskała Kalina Jóźwicka z klasy I Technikum Weterynarii. Na scenę zaproszono również wyróżnioną w ogólnopolskim konkursie Wincenty Witos – człowiek czynu i wolności Zofię Orzech z klasy II Technikum Weterynarii, której autorski lapbook zdobył uznanie jury. Nagrodę wręczył opiekun merytoryczny p. Marek Jackiewicz.

Atrakcyjności całemu spotkaniu dodały wokalny występ uczennicy klasy III Technikum Weterynarii – Natalii Kleczewskiej i filmik z  życzenia na wakacje. Uroczystość, przygotowaną przez klasę I Technikum Weterynarii pod czujnym okiem p. Magdaleny Wyczańskiej- Jabłkowskiej poprowadziły debiutujące w tej roli Magdalena Kubicka, Lilianna Krzemińska i Helena Nowak. Pożegnanie uczniów i nauczycieli przed wakacyjną przerwą było jednocześnie radosnym wstępem do dwumiesięcznego letniego wypoczynku.

Materiał: Marek Jackiewicz / ZSCKR w Samostrzelu

Autor nie wyraża zgody na komentowanie artykułu.

Oceń artykuł: 4 0

Czytaj również

udostępnij na FB
0

Projekt nowelizacji Kodeksu Pracy. Co będzie wliczane do stażu?

Do konsultacji społecznych trafił właśnie projekt nowelizacji Kodeksu pracy# dotyczący stażu pracy. Zakłada on, że okresy samozatrudnienia, wykonywania pracy na podstawie umów zleceń czy świadczenia usług będą wliczały się do stażu pracy. W ten sposób Ministerstwo Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej chce wyrównać szanse w dostępie do niektórych uprawnień pracowniczych dla milionów osób.

(czytaj więcej)
0

Ogórki kiszone na zdrowie. Jakie znaczenie mają dla naszego organizmu?

Sezon ogórkowy w pełni. To najlepszy czas na przygotowanie# kiszonek na zimę. Ogórki kiszone to nie tylko pyszny dodatek do posiłków, ale także prawdziwy superfoods - probiotyki dla jelit, witaminy i #minerały, niska kaloryczność i antyoksydanty.

(czytaj więcej)
0

Zamykanie kąpielisk z powodu sinic. Dlaczego są dla nas niebezpieczne?

Przyczyny występowania i zagrożenia wynikające z obecności #potencjalnie toksycznych cyjanobakterii (sinic) w wodzie.

(czytaj więcej)
0

Kontrola jakości mięsa, wędlin i serów. Zakwestionowano blisko 50 % towarów

Przeprowadzone przez IJHARS kontrole mięsa, wędlin i serów #sprzedawanych bez opakowania wykazały, że błędy najczęściej dotyczą oznakowania, zakwestionowano aż 46,6% towarów.

(czytaj więcej)