Dziś mamy 20 lipca 2024, sobota, imieniny obchodzą:

25 czerwca 2024

"Dzień Sukcesu". Podsumowano osiągnięcia uczniów

fot. Martyna Nowaczewska i Daniel Lubawy

fot. Martyna Nowaczewska i Daniel Lubawy

„Do sukcesu nie ma żadnej windy. Trzeba iść #po schodach.” Wiedzą o tym wszyscy, którzy starali się po sukces sięgnąć. Na pewno sukces bardzo cieszy, ale na uznanie zasługuje każdy wysiłek, choćby nie był zwieńczony nagrodą.

Tradycją Szkoły Podstawowej im. Ziemi Pałuckiej w Królikowie jest Dzień Sukcesu, organizowany w przeddzień zakończenia roku szkolnego. 20 czerwca nauczyciele podsumowali osiągnięcia uczniów w bieżącym roku na różnych szczeblach: międzynarodowym, ogólnopolskim, wojewódzkim, powiatowym, gminnym i szkolnym.  Ilość przygotowanych nagród i dyplomów pokazała, w jak wielu dziedzinach działają i odnoszą sukcesy dzieci i młodzież. Zwróciła na to uwagę pani dyrektor Ewelina Marczak, która zainaugurowała spotkanie. Posypały się zatem nagrody dla znawców języka polskiego i angielskiego, matematyków, czytelników, specjalistów od pierwszej pomocy przedmedycznej oraz profilaktyki, szkolnych wolontariuszy, plastyków oraz  sportowców. Ostatnia grupa była bardzo liczna, co świadczy o dużej popularności sportu wśród uczniów naszej szkoły. Brawo sportowcy!

Pani dyrektor Ewelina Marczak oraz pani Magdalena Kozłowska podziękowały członkom Samorządu Uczniowskiego za tegoroczną działalność. Został także ogłoszony jego nowy skład.

Na zakończenie czekała na uczniów miła niespodzianka:  chruściki przygotowane przez panią Dorotę Ucińską oraz lody.

Materiał: Marlena Marchwińska / Szkoła Podstawowa im. Ziemi Pałuckiej w Królikowie

Autor nie wyraża zgody na komentowanie artykułu.

Oceń artykuł: 4 0

Czytaj również

udostępnij na FB
0

Projekt nowelizacji Kodeksu Pracy. Co będzie wliczane do stażu?

Do konsultacji społecznych trafił właśnie projekt nowelizacji Kodeksu pracy# dotyczący stażu pracy. Zakłada on, że okresy samozatrudnienia, wykonywania pracy na podstawie umów zleceń czy świadczenia usług będą wliczały się do stażu pracy. W ten sposób Ministerstwo Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej chce wyrównać szanse w dostępie do niektórych uprawnień pracowniczych dla milionów osób.

(czytaj więcej)
0

Ogórki kiszone na zdrowie. Jakie znaczenie mają dla naszego organizmu?

Sezon ogórkowy w pełni. To najlepszy czas na przygotowanie# kiszonek na zimę. Ogórki kiszone to nie tylko pyszny dodatek do posiłków, ale także prawdziwy superfoods - probiotyki dla jelit, witaminy i #minerały, niska kaloryczność i antyoksydanty.

(czytaj więcej)
0

Zamykanie kąpielisk z powodu sinic. Dlaczego są dla nas niebezpieczne?

Przyczyny występowania i zagrożenia wynikające z obecności #potencjalnie toksycznych cyjanobakterii (sinic) w wodzie.

(czytaj więcej)
0

Kontrola jakości mięsa, wędlin i serów. Zakwestionowano blisko 50 % towarów

Przeprowadzone przez IJHARS kontrole mięsa, wędlin i serów #sprzedawanych bez opakowania wykazały, że błędy najczęściej dotyczą oznakowania, zakwestionowano aż 46,6% towarów.

(czytaj więcej)