Dziś mamy 20 lipca 2024, sobota, imieniny obchodzą:

24 czerwca 2024

Edukacyjne wydarzenie. Podsumowali wiedzę zdobytą na lekcjach przyrody

fot. Zespół Szkolno-Przedszkolny w Występie

fot. Zespół Szkolno-Przedszkolny w Występie

19 czerwca edukacyjnym wydarzeniem prowadzonym #przez Fundację Większe Mniejsze w Zespole Szkolno - Przedszkolnym w Paterku podsumowaliśmy wiedzę zdobytą na lekcjach przyrody i biologii w kończącym się roku szkolnym.

Plenerowa impreza stworzyła okazję do sprawdzenia swoich wiadomości i zdobycia różnorodnych nagród w licznych konkursach. W przygotowanych stoiskach: leśnym, wodnym, pszczelarskim i przeciwpożarowym można było wygrać między innymi ekologiczne torby, wodoszczelne etui do smartfonów, książki, memory, piórniki i kredki. Największe emocje wzbudziła możliwość wygrania sadzonek jarzębiny, świerku lub kasztanowca. Dzieciom spodobało się również sadzenie zielistki i sianie lawendy oraz wspólne budowanie hotelu dla pszczół. Ukoronowaniem tej pracy była własnoręcznie skręcona świeczka z pszczelego wosku. Zabawę dopełniały unoszące się nad głowami mydlane bańki.

Miło żegnać się ze szkołą w gronie przyjaciół na łonie natury.

Materiał: Katarzyna Geruzel / Zespół Szkolno-Przedszkolny w Występie

Autorka nie wyraża zgody na komentowanie artykułu.

Oceń artykuł: 0 4

Czytaj również

udostępnij na FB
0

Projekt nowelizacji Kodeksu Pracy. Co będzie wliczane do stażu?

Do konsultacji społecznych trafił właśnie projekt nowelizacji Kodeksu pracy# dotyczący stażu pracy. Zakłada on, że okresy samozatrudnienia, wykonywania pracy na podstawie umów zleceń czy świadczenia usług będą wliczały się do stażu pracy. W ten sposób Ministerstwo Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej chce wyrównać szanse w dostępie do niektórych uprawnień pracowniczych dla milionów osób.

(czytaj więcej)
0

Ogórki kiszone na zdrowie. Jakie znaczenie mają dla naszego organizmu?

Sezon ogórkowy w pełni. To najlepszy czas na przygotowanie# kiszonek na zimę. Ogórki kiszone to nie tylko pyszny dodatek do posiłków, ale także prawdziwy superfoods - probiotyki dla jelit, witaminy i #minerały, niska kaloryczność i antyoksydanty.

(czytaj więcej)
0

Zamykanie kąpielisk z powodu sinic. Dlaczego są dla nas niebezpieczne?

Przyczyny występowania i zagrożenia wynikające z obecności #potencjalnie toksycznych cyjanobakterii (sinic) w wodzie.

(czytaj więcej)
0

Kontrola jakości mięsa, wędlin i serów. Zakwestionowano blisko 50 % towarów

Przeprowadzone przez IJHARS kontrole mięsa, wędlin i serów #sprzedawanych bez opakowania wykazały, że błędy najczęściej dotyczą oznakowania, zakwestionowano aż 46,6% towarów.

(czytaj więcej)