Dziś mamy 20 lipca 2024, sobota, imieniny obchodzą:

25 czerwca 2024

Zwiedzanie miasta z grą miejską. Czas pełen doświadczeń

fot. Szkoła Podstawowa im. Jana Czochralskiego w Kcyni

fot. Szkoła Podstawowa im. Jana Czochralskiego w Kcyni

Uczniowie klas III ze Szkoły Podstawowej #im. Jana Czochralskiego w Kcyni pod opieka p. P. Chojeckiej, p. W. Staszak, p. B. Piatkowskiej oraz p. Joanny Zimnej wybrali się na wycieczkę do Bydgoszczy.

Pobyt w tym mieście rozpoczał się zwiedzaniem miasta z grą miejską. Uczestnicy wraz przewodnikiem weszli także na teren najstarszej części miasta i zobaczyli między innymi Most Staromiejski, z którego rozpościera się widok na Spichrze nad Brdą, balansującą rzeźbę przechodzaca przez rzekę oraz Stary Port.

Następnie grupa udała się na Stary Rynek. Na zakończenie spaceru przewodnik zabrał gości na prawdziwą Wyspę w centrum miasta zwaną Wyspą

Młyńską. Na koniec dzieci udały się do Muzeum Mydła i Historii Brudu wraz z warsztatami mydlanymi oraz uczestniczyli w rejsie po Brdzie. Nie zabrakło także czasu wolnego na zakup pamiątek i lody. Był to ciekawy czas pełen nowych doświadczeń.

Materiał: Patrycja Chojecka / Szkoła Podstawowa im. Jana Czochralskiego w Kcyni

Autorka nie wyraża zgody na komentowanie artykułu.

Oceń artykuł: 0 0

Czytaj również

udostępnij na FB
0

Projekt nowelizacji Kodeksu Pracy. Co będzie wliczane do stażu?

Do konsultacji społecznych trafił właśnie projekt nowelizacji Kodeksu pracy# dotyczący stażu pracy. Zakłada on, że okresy samozatrudnienia, wykonywania pracy na podstawie umów zleceń czy świadczenia usług będą wliczały się do stażu pracy. W ten sposób Ministerstwo Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej chce wyrównać szanse w dostępie do niektórych uprawnień pracowniczych dla milionów osób.

(czytaj więcej)
0

Ogórki kiszone na zdrowie. Jakie znaczenie mają dla naszego organizmu?

Sezon ogórkowy w pełni. To najlepszy czas na przygotowanie# kiszonek na zimę. Ogórki kiszone to nie tylko pyszny dodatek do posiłków, ale także prawdziwy superfoods - probiotyki dla jelit, witaminy i #minerały, niska kaloryczność i antyoksydanty.

(czytaj więcej)
0

Zamykanie kąpielisk z powodu sinic. Dlaczego są dla nas niebezpieczne?

Przyczyny występowania i zagrożenia wynikające z obecności #potencjalnie toksycznych cyjanobakterii (sinic) w wodzie.

(czytaj więcej)
0

Kontrola jakości mięsa, wędlin i serów. Zakwestionowano blisko 50 % towarów

Przeprowadzone przez IJHARS kontrole mięsa, wędlin i serów #sprzedawanych bez opakowania wykazały, że błędy najczęściej dotyczą oznakowania, zakwestionowano aż 46,6% towarów.

(czytaj więcej)