Dziś mamy 20 lipca 2024, sobota, imieniny obchodzą:

01 lipca 2024

Program "Aktywna Tablica". 14 tys. dotacji dla SP Dziewierzewo

fot. archiwum

fot. archiwum

Gmina Kcynia jest beneficjentem projektu# z Rządowego Programu Aktywna Tablica na lata 2020-2024, w ramach którego Szkoła Podstawowa im. ppor. Marka Uleryka w Dziewierzewie otrzyma środki na zakupu nowoczesnego sprzętu komputerowego do szkoły.

Kuratorium Oświaty w Bydgoszczy właśnie ogłosiło listę szkół, których wnioski uzyskały dofinansowanie. Link do listy: Wnioski-rekomendowane-do-dotacji-Aktywna-tablica-2024.pdf (kuratorium.bydgoszcz.pl)

Dotacja: 14 000 zł. Wkład własny organu prowadzącego 3.500 zł.

Powyższe środki posłużą do zakupu nowoczesnego sprzętu komputerowego do szkoły, który znacznie uatrakcyjni proces nauczania w zakresie kształtowania kluczowych kompetencji uczniów. Dyrektor szkoły pani Lucyna Bursztynowicz planuje zakup 3 monitorów dotykowych (interaktywnych).

Materiał: Anna Duda-Nowicka / Urząd Miejski w Kcyni

Autorka nie wyraża zgody na komentowanie artykułu.

Oceń artykuł: 1 3

Czytaj również

udostępnij na FB
0

Projekt nowelizacji Kodeksu Pracy. Co będzie wliczane do stażu?

Do konsultacji społecznych trafił właśnie projekt nowelizacji Kodeksu pracy# dotyczący stażu pracy. Zakłada on, że okresy samozatrudnienia, wykonywania pracy na podstawie umów zleceń czy świadczenia usług będą wliczały się do stażu pracy. W ten sposób Ministerstwo Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej chce wyrównać szanse w dostępie do niektórych uprawnień pracowniczych dla milionów osób.

(czytaj więcej)
0

Ogórki kiszone na zdrowie. Jakie znaczenie mają dla naszego organizmu?

Sezon ogórkowy w pełni. To najlepszy czas na przygotowanie# kiszonek na zimę. Ogórki kiszone to nie tylko pyszny dodatek do posiłków, ale także prawdziwy superfoods - probiotyki dla jelit, witaminy i #minerały, niska kaloryczność i antyoksydanty.

(czytaj więcej)
0

Zamykanie kąpielisk z powodu sinic. Dlaczego są dla nas niebezpieczne?

Przyczyny występowania i zagrożenia wynikające z obecności #potencjalnie toksycznych cyjanobakterii (sinic) w wodzie.

(czytaj więcej)
0

Kontrola jakości mięsa, wędlin i serów. Zakwestionowano blisko 50 % towarów

Przeprowadzone przez IJHARS kontrole mięsa, wędlin i serów #sprzedawanych bez opakowania wykazały, że błędy najczęściej dotyczą oznakowania, zakwestionowano aż 46,6% towarów.

(czytaj więcej)