Dziś mamy 20 lipca 2024, sobota, imieniny obchodzą:

02 lipca 2024

"Niech żyją wakacje". Letnie przygody przedszkolaków

fot. Ewelina Stoltmann

fot. Ewelina Stoltmann

Lato, wakacje nieodłącznie większości z nas kojarzy się# z podróżami i przygodami. W związku z tym grupa Pszczółek, Motylków, Gromadki Kubusia Puchatka oraz Sówek wyruszyły w tym tygodniu w podróż pod hasłem "Niech żyją wakacje". Dzieci zapoznały się z mapami, przewodnikami oraz GPS oraz ich przeznaczeniem.

"Kamienie mogą być wesołe" to kolejny blok tematyczny gdzie przedszkolaki mogły sprawdzić swoją wyobraźnię i jednocześnie sprawność manualną poprzez malowanie kamieni, które mogą zabrać ze sobą w podróż jaką wyruszą w czasie wakacji i zostawić je w wybranych miejscach aby inni mogli je podziwiać.

Podczas dalszych przygód wakacyjnych dzieci odkrywały "wakacyjne krainy". Miały możliwość stworzenia własnych krain z użyciem zgromadzonych w sali przedmiotów i materiałów i zbudowania ich na bazie poznanych figur geometrycznych.

Oczywiście pomysłowość naszych dzieci nie zna granic.

Materiał: Ewelina Stoltmann / Przedszkole Miejskie im.Ziemi Pałuckiej w Kcyni

Autorka nie wyraża zgody na komentowanie artykułu.

Oceń artykuł: 10 3

Czytaj również

udostępnij na FB
0

Projekt nowelizacji Kodeksu Pracy. Co będzie wliczane do stażu?

Do konsultacji społecznych trafił właśnie projekt nowelizacji Kodeksu pracy# dotyczący stażu pracy. Zakłada on, że okresy samozatrudnienia, wykonywania pracy na podstawie umów zleceń czy świadczenia usług będą wliczały się do stażu pracy. W ten sposób Ministerstwo Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej chce wyrównać szanse w dostępie do niektórych uprawnień pracowniczych dla milionów osób.

(czytaj więcej)
0

Ogórki kiszone na zdrowie. Jakie znaczenie mają dla naszego organizmu?

Sezon ogórkowy w pełni. To najlepszy czas na przygotowanie# kiszonek na zimę. Ogórki kiszone to nie tylko pyszny dodatek do posiłków, ale także prawdziwy superfoods - probiotyki dla jelit, witaminy i #minerały, niska kaloryczność i antyoksydanty.

(czytaj więcej)
0

Zamykanie kąpielisk z powodu sinic. Dlaczego są dla nas niebezpieczne?

Przyczyny występowania i zagrożenia wynikające z obecności #potencjalnie toksycznych cyjanobakterii (sinic) w wodzie.

(czytaj więcej)
0

Kontrola jakości mięsa, wędlin i serów. Zakwestionowano blisko 50 % towarów

Przeprowadzone przez IJHARS kontrole mięsa, wędlin i serów #sprzedawanych bez opakowania wykazały, że błędy najczęściej dotyczą oznakowania, zakwestionowano aż 46,6% towarów.

(czytaj więcej)