Dziś mamy 18 czerwca 2024, wtorek, imieniny obchodzą:

08 czerwca 2024

Mistrzostwa województwa w lekkiej atletyce. 7 medali dla Krzywoustego

fot. powierzone

fot. powierzone

Po sukcesie na Mistrzostwach Powiatu Nakielskiego w Lekkoatletyce zawodnicy I Liceum# Ogólnokształcącego im. Bolesława Krzywoustego awansowali do etapu wojewódzkiego, który odbył się 4 czerwca 2024 roku w Inowrocławiu.

W zawodach tych wzięło udział około 200 zawodników z naszego województwa. Sportowcy Z I LO w Nakle nad Notecią zdobyli aż 7 medali. „Krzywoustego” reprezentowali: Weronika Kunicka, Franciszek Okoniewski, Witold Fiałkowski, Sebastian Marasz, Mikołaj Garbaciak, Urszula Walkowiak, Zuzanna Pensko, Iga Jankowska i Zofia Gajewska.

Medale zdobyli:

1. miejsce – 800 m – Weronika Kunicka,

1. miejsce – 1500 m – Franciszek Okoniewski,

1. miejsce – rzut oszczepem – Mikołaj Garbaciak,

2. miejsce – 100 m – Urszula Walkowiak,

2. miejsce – sztafeta 4x100 m – Kunicka Weronika, Zuzanna Pensko, Urszula Walkowiak i Iga Jankowska,

3. miejsce – skok w dal – Iga Jankowska,

3. miejsce – 100 m – Zuzanna Pensko.

Bardzo dobrze zaprezentowali się również Zofia Gajewska, która zajęła 6. miejsce w pchnięciu kulą, i Witold Fiałkowski z 8. miejscem na 100 m.

Weronika Kunicka trenująca w klubie Luks Start Nakło uzyskała wcześniej minimum na Mistrzostwa Europy na dystansie 800 m. Warunkiem uczestnictwa jest zdobycie 1. lub 2. miejsca na Mistrzostwach Polski.

Materiał: Agnieszka Góral  / I LO w Nakle

Autorka nie wyraża zgody na komentowanie artykułu.

Oceń artykuł: 1 2

Czytaj również

udostępnij na FB
0

Wspólne ćwiczenia przeciwkryzysowe. Współdziałanie służb

16 czerwca 2024 r. 8 Kujawsko-Pomorska Brygada# Obrony Terytorialnej szkoliła się wspólnie z Państwową i Ochotniczą Strażą Pożarną. Celem ćwiczeń w miejscowości Wielgie było zgrywanie działań służb w ramach zarządzania kryzysowego na wypadek klęski żywiołowej. W działaniach uczestniczyli przedstawiciele samorządu lokalnego razem z Wójtem Gminy.

(czytaj więcej)
0

Dwudziesta szósta wędrówka. Na uczestników czekał pyszny posiłek

Dzisiejszą wędrówkę w większości maszerowaliśmy w korycie #Rokitki. 20 uczestników rozpoczęło wędrówkę a 19 ukończyło. Jedna osoba musiała się wycofać ze względu na rozklejenie się obuwia.

(czytaj więcej)
0

"Edukacja z wojskiem". W zajęciach uczestniczyło blisko 4000 uczniów

W pierwszym miesiącu pilotażowego programu# „Edukacja z wojskiem” w województwie kujawsko- pomorskim w zajęciach uczestniczyło blisko 4000 uczniów. Przez 4 tygodnie zaangażowanych w szkolenie było 40 żołnierzy z 9 jednostek wojskowych z naszego województwa.

(czytaj więcej)