Dziś mamy 18 czerwca 2024, wtorek, imieniny obchodzą:

11 czerwca 2024

Wystawa prac Mikołaja Rzeszowskiego. Technika suchych pasteli

fot. powierzone

fot. powierzone

W szubińskiej bibliotece obejrzeć można wystawę prac #Mikołaja Rzeszowskiego.

Mikołaj Rzeszowski urodził się w Szubinie w lipcu 2004r. Absolwent I Liceum Ogólnokształcącego im. St. Wyspiańskiego w Szubinie. Od najmłodszych lat wykazywał zainteresowanie literaturą i pracami plastycznymi. Wspierany w swych zainteresowaniach przez rodziców.

Mikołaj jest autorem obrazów na okładkach kilkunastu książek wydawanych przez jego ojca. Malarstwa i rysunku uczył się indywidualnie u Malarki, art-terapeutki Katarzyny Baszak, a następnie w kole plastycznym przy szubińskim domu kultury, u artystki, prezes grupy Plama’s, Hanny Zawadzkiej-Pleszyńskiej.

Mikołaj tworzy głównie w technice suchych pasteli, ale nie obcy jest mu rysunek i praca z farbami akrylowymi. Najczęstszym tematem jego prac są portrety będące pastiszami znanych portretów słynnych artystów. Na wystawie zobaczyć możemy też jego oryginalne kompozycje, w tym martwe natury, pejzaż.

Materiał: Mirosław Rzeszowski

Kwiaty.14.02.2020.- sucha pastela Kwiaty.14.02.2020.- sucha pastela

Oceń artykuł: 9 5

Czytaj również

udostępnij na FB

Komentarze (2) Zgłoś naruszenie zasad

  • 2 (8)

  a, w dniu 11-06-2024 08:59:58 napisał:

  Panie Mirosławie, ortografia się kłania.

  odpowiedz

  • 3 (5)

  adis, w dniu 12-06-2024 18:40:01 napisał:

  Mam wrażenie parcia na przysłowiowe szkło, znam wiele prac dzieci i młodzieży które odznaczają sie prawdziwym talentem. Proponuje więcej skromności.

  odpowiedz

Uwaga! Internauci piszący komentarze na portalu biorą pełną odpowiedzialność za zamieszczane treści. Redakcja zastrzega sobie jednak prawo do ingerowania lub całkowitego ich usuwania, jeżeli uzna, że nie są zgodne z tematem artykułu, zasadami współżycia społecznego, a także wówczas, gdy będą naruszać normy prawne i obyczajowe. Pamiętaj! -pisząc komentarz, anonimowy jesteś tylko do momentu, gdy nie przekraczasz ustalonych zasad.

Komentarze pisane WIELKIMI LITERAMI będą usuwane!

Dodaj komentarz

kod weryfikacyjny

Akceptuję zasady zamieszczania opinii w serwisie
Komentarz został dodany. Pojawi się po odświeżeniu strony.
Wypełnij wymagane pola!LOKALNY HIT

Szkolenie z pierwszej pomocy
49PLN
Zezwolenie na transport odpadów
od 2000PLN
Szkolenie bhp dla studentów
79PLN
Bezpłatne kontrolowanie sprawności amortyzatorów
Konstrukcje stalowe
KOBIZE
500PLN
Konsultacja środowiskowa
200 zł / 0,5 hPLN
Budowa magazynów
0

Wspólne ćwiczenia przeciwkryzysowe. Współdziałanie służb

16 czerwca 2024 r. 8 Kujawsko-Pomorska Brygada# Obrony Terytorialnej szkoliła się wspólnie z Państwową i Ochotniczą Strażą Pożarną. Celem ćwiczeń w miejscowości Wielgie było zgrywanie działań służb w ramach zarządzania kryzysowego na wypadek klęski żywiołowej. W działaniach uczestniczyli przedstawiciele samorządu lokalnego razem z Wójtem Gminy.

(czytaj więcej)
0

Dwudziesta szósta wędrówka. Na uczestników czekał pyszny posiłek

Dzisiejszą wędrówkę w większości maszerowaliśmy w korycie #Rokitki. 20 uczestników rozpoczęło wędrówkę a 19 ukończyło. Jedna osoba musiała się wycofać ze względu na rozklejenie się obuwia.

(czytaj więcej)
0

"Edukacja z wojskiem". W zajęciach uczestniczyło blisko 4000 uczniów

W pierwszym miesiącu pilotażowego programu# „Edukacja z wojskiem” w województwie kujawsko- pomorskim w zajęciach uczestniczyło blisko 4000 uczniów. Przez 4 tygodnie zaangażowanych w szkolenie było 40 żołnierzy z 9 jednostek wojskowych z naszego województwa.

(czytaj więcej)