Dziś mamy 18 czerwca 2024, wtorek, imieniny obchodzą:

25 maja 2024

Wyjątkowe lekcje biblioteczne. Zajęcia dla małych czytelników

fot. Miejsko-Gminna Biblioteka Publiczna w Mroczy

fot. Miejsko-Gminna Biblioteka Publiczna w Mroczy

Ostatnio w Miejsko-Gminnej Bibliotece Publicznej# w Mroczy odbyły się wyjątkowe lekcje biblioteczne dla dzieci z Przedszkole Miejskie w Mroczy.

Mali czytelnicy mieli okazję poznać, czym jest biblioteka, jakie są zasady jej funkcjonowania oraz na czym polega praca bibliotekarza. Dzieci uczyły się również, jak wypożyczać książki i jak odpowiednio zachowywać się w bibliotece.

Lekcje miały na celu rozbudzenie zainteresowań czytelniczych wśród najmłodszych oraz kształtowanie szacunku do książek. Przedszkolaki z entuzjazmem zwiedzały biblioteczne regały, odkrywając magiczny świat literatury. Dodatkowo, zachęcono je do udziału w akcji "Mała Książka to Wielki Człowiek", która promuje regularne czytanie i odwiedzanie biblioteki.

Bardzo dziękujemy za udział i miłą niespodziankę.

Materiał: Alicja Boć / Miejsko-Gminna Biblioteka Publiczna w Mroczy

Autorka nie wyraża zgody na komentowanie artykułu.

Oceń artykuł: 0 2

Czytaj również

udostępnij na FB
0

Wspólne ćwiczenia przeciwkryzysowe. Współdziałanie służb

16 czerwca 2024 r. 8 Kujawsko-Pomorska Brygada# Obrony Terytorialnej szkoliła się wspólnie z Państwową i Ochotniczą Strażą Pożarną. Celem ćwiczeń w miejscowości Wielgie było zgrywanie działań służb w ramach zarządzania kryzysowego na wypadek klęski żywiołowej. W działaniach uczestniczyli przedstawiciele samorządu lokalnego razem z Wójtem Gminy.

(czytaj więcej)
0

Dwudziesta szósta wędrówka. Na uczestników czekał pyszny posiłek

Dzisiejszą wędrówkę w większości maszerowaliśmy w korycie #Rokitki. 20 uczestników rozpoczęło wędrówkę a 19 ukończyło. Jedna osoba musiała się wycofać ze względu na rozklejenie się obuwia.

(czytaj więcej)
0

"Edukacja z wojskiem". W zajęciach uczestniczyło blisko 4000 uczniów

W pierwszym miesiącu pilotażowego programu# „Edukacja z wojskiem” w województwie kujawsko- pomorskim w zajęciach uczestniczyło blisko 4000 uczniów. Przez 4 tygodnie zaangażowanych w szkolenie było 40 żołnierzy z 9 jednostek wojskowych z naszego województwa.

(czytaj więcej)