Dziś mamy 18 czerwca 2024, wtorek, imieniny obchodzą:

11 czerwca 2024

"Wiślana opowieść". W Sadkach gościł teatr lalek

fot. Arkadiusz Jagodziński

fot. Arkadiusz Jagodziński

W poniedziałek, 10 czerwca na sali widowiskowej# mieliśmy okazję gościć Teatr Lalek IGRASZKA. Na spektakl "Wiślana opowieść" zostały zaproszone dzieci ze Szkoły Podstawowej w Sadkach.

Z zaciekawieniem obejrzały przedstawienie o Sumie i Czapli, którzy wspólnie z chłopcem o imieniu Antek rozwiązali zagadkę zaśmiecania rzeki Wisły. Jest to problem znany każdemu z nas, a spektakl utwierdził dzieci w przekonaniu, że należy dbać o przyrodę i segregować śmieci.

Po zakończeniu czekała na wszystkich niespodzianka. Dzieci miały okazję zobaczyć z bliska lalki oraz dowiedzieć się, który z aktorów użyczał im głosu. Bardzo dziękujemy za ciekawy i pouczający spektakl.

Materiał: Hanna Siemion / GOK Sadki

Autorka nie wyraża zgody na komentowanie artykułu.

Oceń artykuł: 0 0

Czytaj również

udostępnij na FB
0

Wspólne ćwiczenia przeciwkryzysowe. Współdziałanie służb

16 czerwca 2024 r. 8 Kujawsko-Pomorska Brygada# Obrony Terytorialnej szkoliła się wspólnie z Państwową i Ochotniczą Strażą Pożarną. Celem ćwiczeń w miejscowości Wielgie było zgrywanie działań służb w ramach zarządzania kryzysowego na wypadek klęski żywiołowej. W działaniach uczestniczyli przedstawiciele samorządu lokalnego razem z Wójtem Gminy.

(czytaj więcej)
0

Dwudziesta szósta wędrówka. Na uczestników czekał pyszny posiłek

Dzisiejszą wędrówkę w większości maszerowaliśmy w korycie #Rokitki. 20 uczestników rozpoczęło wędrówkę a 19 ukończyło. Jedna osoba musiała się wycofać ze względu na rozklejenie się obuwia.

(czytaj więcej)
0

"Edukacja z wojskiem". W zajęciach uczestniczyło blisko 4000 uczniów

W pierwszym miesiącu pilotażowego programu# „Edukacja z wojskiem” w województwie kujawsko- pomorskim w zajęciach uczestniczyło blisko 4000 uczniów. Przez 4 tygodnie zaangażowanych w szkolenie było 40 żołnierzy z 9 jednostek wojskowych z naszego województwa.

(czytaj więcej)