Dziś mamy 18 czerwca 2024, wtorek, imieniny obchodzą:

11 czerwca 2024

W Liszkówku bez zmian. Jacek Mierwa na kolejną kadencję

fot. MM

fot. MM

6 czerwca w świetlicy wiejskiej w #Liszkówku zorganizowano trzecie w gminie Sadki zebranie sprawozdawczo-wyborcze. Głównym punktem zebrania był wybór nowego sołtysa i rady sołeckiej.

Przybyłych mieszkańców powitali gospodarze zebrania – wójt Sadek Michał Piszczek, sekretarz gminy Andrzej Wiekierak oraz kończący kadencję 2018-2024 sołtys Jacek Mierwa.

Po przedstawieniu sprawozdania z działalności sołtysa i rady sołeckiej, wójt Michał Piszczek poinformował mieszkańców o zasadach głosowania w wyborach oraz zgłaszania kandydatur na sołtysów i członków rady sołeckiej. Chwilę później powołana została komisja skrutacyjna w składzie: Małgorzata Szymańska (przewodnicząca), Kinga Mierwa oraz Patryk Haręza (członkowie). Jeśli chodzi o wybory sołtysa, to tutaj obyło się bez większych niespodzianek. Zgłoszono tylko jedną kandydaturę – aktualnego sołtysa Jacka Mierwę – a ten oczywiście wyraził zgodę na kandydowanie. Mieszkańcy poparli kandydaturę sołtysa jednomyślnie i tym samym to Jacek Mierwa będzie gospodarzem Liszkówka przez kolejne 5 lat.

W kolejnej części wyborów mieszkańcy wybrali spośród siebie 5-osobowy skład rady sołeckiej. W tych wyborach wystartowało łącznie 7 kandydatów, którzy otrzymali następującą ilość głosów (5 osób z największym poparciem utworzyły nową radę sołecką Liszkówka): Marian Cebrat (33 głosy), Cecylia Białas (29 głosów), Damian Mieszczak (28 głosów), Rafał Michalik (25 głosów), Piotr Senska (18 głosów), Danuta Kuczyńska (18 głosów), Katarzyna Nowak (16 głosów). Tym samym konieczne było przeprowadzenie dogrywki między Piotrem Senską i Danutą Kuczyńską, którzy otrzymali po 18 głosów. Jedno z nich uzupełniło 5-osobowy skład rady sołeckiej Liszkówka. Po podliczeniu głosów okazało się, że mieszkańcy postawili na kandydaturę Danuty Kuczyńskiej.

Oceń artykuł: 0 0

Czytaj również

udostępnij na FB

Komentarze (8) Zgłoś naruszenie zasad

  • 1 (1)

  lot samochód, w dniu 11-06-2024 14:25:01 napisał:

  Panie Jacku, czy Pan będzie zachęcał by głosowano na obecnego wójta?

  odpowiedz

  • 2 (4)

  I love you Jacuś , w dniu 11-06-2024 14:41:02 napisał:

  Jak mógł nie zostać sołtysem, skoro przez pół roku terroryzował mieszkańców, aby nikt więcej nie startował na tą posadę.

  odpowiedz

  • 1 (3)

  Twój sąsiad, w dniu 11-06-2024 15:05:25 napisał:

  Flaszkę postawił każdemu to nie miał konkurencji.

  odpowiedz

  • 2 (4)

  Halo99, w dniu 11-06-2024 15:15:59 napisał:

  A może ktoś coś wie na temat zebrania we wsi Mrozowo? Jakiś artykuł może.

  odpowiedz

  pokaż odpowiedzi (1)
  • 4 (4)

  TomasZ, w dniu 11-06-2024 16:31:08 napisał:

  W Mrozowie zmiana sołtysa. Ale najlepszym pezedstawiem na zebraniu było całowanie Michała w ... rękę.

  odpowiedz

  • 4 (8)

  jok, w dniu 11-06-2024 17:03:19 napisał:

  Wszystkich radnych poprzedniej kadencji powinno się rozliczyć za sprzedaż wysypiska w Ostrowcu a w nagrodę kanalie wybrali na przewodniczącego rady gminy Sadki żałosne

  odpowiedz

  • 2 (4)

  Mieszkaniec Gminy, w dniu 11-06-2024 18:44:47 napisał:

  Przewodniczący rady z nowym Wójtem to wafle kawkę na zmianę spijają i się goszczą jak nie w Mrozowie to w Sadkach

  odpowiedz

Uwaga! Internauci piszący komentarze na portalu biorą pełną odpowiedzialność za zamieszczane treści. Redakcja zastrzega sobie jednak prawo do ingerowania lub całkowitego ich usuwania, jeżeli uzna, że nie są zgodne z tematem artykułu, zasadami współżycia społecznego, a także wówczas, gdy będą naruszać normy prawne i obyczajowe. Pamiętaj! -pisząc komentarz, anonimowy jesteś tylko do momentu, gdy nie przekraczasz ustalonych zasad.

Komentarze pisane WIELKIMI LITERAMI będą usuwane!

Dodaj komentarz

kod weryfikacyjny

Akceptuję zasady zamieszczania opinii w serwisie
Komentarz został dodany. Pojawi się po odświeżeniu strony.
Wypełnij wymagane pola!LOKALNY HIT

Bezpłatne kontrolowanie sprawności zawieszenia
Szkolenie z pierwszej pomocy
49PLN
KOBIZE
500PLN
Sprawozdanie o wytwarzanych odpadach
500PLN
Zadaj pytanie
40PLN
Bezpłatne kontrolowanie sprawności układu kierowniczego
Balustrady Bramy Ogrodzenia
Ewidencja Importu Aut
2400 zł / rokPLN
0

Wspólne ćwiczenia przeciwkryzysowe. Współdziałanie służb

16 czerwca 2024 r. 8 Kujawsko-Pomorska Brygada# Obrony Terytorialnej szkoliła się wspólnie z Państwową i Ochotniczą Strażą Pożarną. Celem ćwiczeń w miejscowości Wielgie było zgrywanie działań służb w ramach zarządzania kryzysowego na wypadek klęski żywiołowej. W działaniach uczestniczyli przedstawiciele samorządu lokalnego razem z Wójtem Gminy.

(czytaj więcej)
0

Dwudziesta szósta wędrówka. Na uczestników czekał pyszny posiłek

Dzisiejszą wędrówkę w większości maszerowaliśmy w korycie #Rokitki. 20 uczestników rozpoczęło wędrówkę a 19 ukończyło. Jedna osoba musiała się wycofać ze względu na rozklejenie się obuwia.

(czytaj więcej)
0

"Edukacja z wojskiem". W zajęciach uczestniczyło blisko 4000 uczniów

W pierwszym miesiącu pilotażowego programu# „Edukacja z wojskiem” w województwie kujawsko- pomorskim w zajęciach uczestniczyło blisko 4000 uczniów. Przez 4 tygodnie zaangażowanych w szkolenie było 40 żołnierzy z 9 jednostek wojskowych z naszego województwa.

(czytaj więcej)