Dziś mamy 18 czerwca 2024, wtorek, imieniny obchodzą:

06 czerwca 2024

Uczniowie na obozie szkoleniowym. Dzień zakończył się integracją oddziału

fot. powierzone

fot. powierzone

W dniu 3 czerwca 2024 roku kadeci oddziału przygotowania #wojskowego klasy 1 OWB stawili się punktualnie o godzinie 7:30 na zbiórce przed budynkiem szkoły. Celem jest wyjazd na pięciodniowy obóz szkoleniowy do miejscowości Pólko.

"Hura jedziemy" tak entuzjastycznie reagowali kadeci. Po sprawdzeniu obecności przez wychowawcę klasy Adama Kujawa uczniowie zajęli miejsca w autokarze, w którym to śpiewali piosenki już legendarnego zespołu Dżem. Po przybyciu na miejsce uczniowie wypakowali swoje bagaże, a następnie ustawili się na zbiórce, gdzie ponownie został sprawdzony stan obozowej grupy szkoleniowej, którą przywitał pan p.por.Łukaszem Nieradko, który to przedstawił warunki bezpieczeństwa, regulamin obozowy oraz plan ośrodka harcerskiego. Następnie kadeci przy pomocy pana Łukasza przystąpili do budowy obozowiska. Rozstawione zostały cztery namioty wraz z łóżkami polowymi, wytyczony ciągi komunikacyjny oraz miejsce składowania odpadów. Po czynnościach obozowych przyszedł czas na wyznaczenie osób funkcyjnych oraz na podział zadań. Oddział został podzielony na dwa zespoły, na których czele stanęli wytypowani dowódcy Julia Dorsz oraz Milena Kuczak. O godzinie 13:30 cały oddział udał się na obiad, po którym kadeci zostali wyposażeni w indywidualny sprzęt wojskowy. Następnym punktem planu dnia były ćwiczenia związane ze znajomością podstawowych postaw strzeleckich oraz taktyki. Po kolacji, która została wyznaczona na godzinę 18:30 uczniowie jak po każdym posiłku otrzymali czas wolny na odpoczynek i realizację czynności własnych.Dzień zakończył się integracją oddziału przy obozowym ognisku. Około godziny 21:30 toaleta wieczorna a o godz. 22:00 nastała cisza nocna.

Materiał: Mateusz Smoliński / Zespół Szkół im. prof. Emila Chroboczka w Szubinie

Autor nie wyraża zgody na komentowanie artykułu.

Oceń artykuł: 2 4

Czytaj również

udostępnij na FB
0

Wspólne ćwiczenia przeciwkryzysowe. Współdziałanie służb

16 czerwca 2024 r. 8 Kujawsko-Pomorska Brygada# Obrony Terytorialnej szkoliła się wspólnie z Państwową i Ochotniczą Strażą Pożarną. Celem ćwiczeń w miejscowości Wielgie było zgrywanie działań służb w ramach zarządzania kryzysowego na wypadek klęski żywiołowej. W działaniach uczestniczyli przedstawiciele samorządu lokalnego razem z Wójtem Gminy.

(czytaj więcej)
0

Dwudziesta szósta wędrówka. Na uczestników czekał pyszny posiłek

Dzisiejszą wędrówkę w większości maszerowaliśmy w korycie #Rokitki. 20 uczestników rozpoczęło wędrówkę a 19 ukończyło. Jedna osoba musiała się wycofać ze względu na rozklejenie się obuwia.

(czytaj więcej)
0

"Edukacja z wojskiem". W zajęciach uczestniczyło blisko 4000 uczniów

W pierwszym miesiącu pilotażowego programu# „Edukacja z wojskiem” w województwie kujawsko- pomorskim w zajęciach uczestniczyło blisko 4000 uczniów. Przez 4 tygodnie zaangażowanych w szkolenie było 40 żołnierzy z 9 jednostek wojskowych z naszego województwa.

(czytaj więcej)