Dziś mamy 18 czerwca 2024, wtorek, imieniny obchodzą:

06 czerwca 2024

Spalał aluminiowe puszki i kości od drobiu. Mężczyzna ukarany mandatem

fot. Straż Miejska Nakło nad Notecią

fot. Straż Miejska Nakło nad Notecią

W środę 5 maja 2024r. do dyżurnego #nakielskiej Straży Miejskiej wpłynęło zgłoszenie, że z komina jednego z nakielskich warsztatów samochodowych wydobywa się dym o zapachu palonej gumy.

Patrol po przybyciu  na miejsce zgłoszenia dokonał kontroli pieca c.o., która wykazała, że są w nim spalane aluminiowe puszki oraz kości od drobiu. Sprawca wykroczenia został ukarany mandatem karnym.

Proceder spalania w piecach elementów niedozwolonych to poważny problem, który ma miejsce nie tylko w okresie zimowym, ale przez cały rok.  Latem mieszkańcy palą śmieci najczęściej w celu podgrzania wody. Tymczasem, jak widać,  nie zawsze taka oszczędność popłaca, bowiem wydajność energetyczna tego typu spalanych odpadów jest rażąco niska w stosunku do konsekwencji, jakie za sobą niesie.  Spalając niedozwolone surowce trujemy zarówno siebie, jak i okolicznych mieszkańców.

Choć z upływem lat świadomość w zakresie ochrony środowiska wzrasta, to nadal panuje społeczne przyzwolenie na tego typu działania.  Dlatego nakielska  Straż Miejska zapewnia, że będzie dokonywać  kolejnych kontroli pieców na terenie całej gminy.

Materiał: st. insp. Dariusz Chróściński / Straż Miejska Nakło nad Notecią

Autor nie wyraża zgody na komentowanie artykułu.

Oceń artykuł: 8 16

Czytaj również

udostępnij na FB
0

Wspólne ćwiczenia przeciwkryzysowe. Współdziałanie służb

16 czerwca 2024 r. 8 Kujawsko-Pomorska Brygada# Obrony Terytorialnej szkoliła się wspólnie z Państwową i Ochotniczą Strażą Pożarną. Celem ćwiczeń w miejscowości Wielgie było zgrywanie działań służb w ramach zarządzania kryzysowego na wypadek klęski żywiołowej. W działaniach uczestniczyli przedstawiciele samorządu lokalnego razem z Wójtem Gminy.

(czytaj więcej)
0

Dwudziesta szósta wędrówka. Na uczestników czekał pyszny posiłek

Dzisiejszą wędrówkę w większości maszerowaliśmy w korycie #Rokitki. 20 uczestników rozpoczęło wędrówkę a 19 ukończyło. Jedna osoba musiała się wycofać ze względu na rozklejenie się obuwia.

(czytaj więcej)
0

"Edukacja z wojskiem". W zajęciach uczestniczyło blisko 4000 uczniów

W pierwszym miesiącu pilotażowego programu# „Edukacja z wojskiem” w województwie kujawsko- pomorskim w zajęciach uczestniczyło blisko 4000 uczniów. Przez 4 tygodnie zaangażowanych w szkolenie było 40 żołnierzy z 9 jednostek wojskowych z naszego województwa.

(czytaj więcej)