Dziś mamy 24 stycznia 2025, piątek, imieniny obchodzą:

27 listopada 2023

Prelekcja o zdrowiu. Przedszkolaków z Donalda odwiedziła pielęgniarka

fot. powierzone

fot. powierzone

W związku z realizacją bloku tematycznego# „Dbamy o zdrowie” 4-latki z Przedszkola Niepublicznego Donald w Nakle dnia 14.11.br. gościły w przedszkolu panią pielęgniarkę.

Celem spotkania było zapoznanie dzieci ze specyfiką pracy pielęgniarki oraz jej narzędziami pracy.

Przedszkolaki dowiedziały się do czego służy stetoskop, strzykawki, bandaże, plasterki, woda utleniona. Miały także okazję posłuchać bicia swojego serduszka oraz uczestniczyły w pokazie zakładania opatrunku . Sówki wysłuchały także prelekcji poświęconej zdrowiu. Nasz gość w ciekawy dla dzieci sposób przekazał im informacje na temat podstawowych zasad higieny ciała i dbania o zdrowie. Dzieci dowiedziały się również jak bardzo ważne w życiu jest zdrowe odżywianie się oraz jakie środki ostrożności zachować w sytuacji zetknięcia się z chorobą.

Na zakończenie spotkania w ramach podziękowania dzieci wręczyły pani pielęgniarce bukiecik  kwiatów.  Oczywiście wszystkie otrzymały od gościa drobne upominki w postaci  strzykawek.

Materiał : Alina Romańska-Nelka

Autorka nie wyraża zgody na komentowanie artykułu.

Oceń artykuł: 15 3

Czytaj również

udostępnij na FB
0

Inwestycje w roku 2025. Opera, filharmonia, Nawra

W rozbudowywanym kompleksie Opery Nova finiszują# roboty konstrukcyjne na budowie tzw. czwartego kręgu, jednocześnie placówka ogłasza przetargi na specjalistyczne wyposażenie i zapowiada uruchomienie parkingu podziemnego jeszcze przed nowym sezonem artystycznym. W tym roku startują też dwie inne duże inwestycje kulturalne w naszym regionie – rozbudowa Filharmonii Pomorskiej i wielkie przedsięwzięcie w Nawrze, gdzie w zrujnowanym kompleksie pałacowym powstanie muzeum ziemiaństwa.

(czytaj więcej)
0

Zaczyna się okres zimowego szaleństwa. Jak bezpiecznie spędzić ferie zimowe?

Zbliżające się ferie to wyczekiwany czas zarówno przez najmłodszych# uczniów klas podstawowych, aż po młodzież ze szkół średnich. Warto zadbać, aby był to czas bezpieczny.

(czytaj więcej)
0

Powołanie Stowarzyszenia Metropolia Toruńska. Inauguracja

Podczas walnego zgromadzenia Stowarzyszenia# Miejskiego Obszaru Funkcjonalnego Torunia (MOFT), ogłoszono powołanie Stowarzyszenia Metropolia Toruńska. Potencjał proklamowanej właśnie metropolii to pół miliona mieszkańców, niski poziom bezrobocia i bezpośredni dostęp do autostrady. W historycznym wydarzeniu na zamku w Golubiu-Dobrzyniu uczestniczył marszałek Piotr Całbecki, który w swoim wystąpieniu podkreślił, że decyzja o powstaniu Metropolii Toruńskiej jest ważna, bo jest działaniem na rzecz stabilizacji i rozwoju gospodarczego regionu.

(czytaj więcej)
0

23 stycznia – Dzień Bez Opakowań Foliowych. Jak ograniczyć plastik i zadbać o przyszłość planety?

Zanieczyszczenie plastikiem to jeden z największych #problemów środowiskowych XXI wieku. Jego drobne cząsteczki znajdują się już nie tylko w wodach i glebie, ale także w żywności czy powietrzu, bezpośrednio oddziałując na zdrowie ludzi i zwierząt. Obchodzony 23 stycznia Dzień Bez Opakowań Foliowych to doskonała okazja, by podjąć kroki w kierunku ograniczenia tworzyw sztucznych w codziennym życiu.

(czytaj więcej)