Dziś mamy 18 czerwca 2024, wtorek, imieniny obchodzą:

11 czerwca 2024

"Poznajemy Krajnę od A do Z". Wyłoniono laureatów konkursu

fot. powierzone

fot. powierzone

7 czerwca w ramach projektu „Poznajemy Krajnę od A do Z” w Szkole Podstawowej #im. Wojska Polskiego w Mroczy odbyło się rozstrzygnięcie i wręczenie nagród w gminnych konkursach plastycznych „Mrocza moja mała Ojczyzna”, „MEMOMrocza”.

Zaproszonych gości przywitała pani dyrektor Agnieszka Klebs. W spotkaniu uczestniczyła przedstawicielka Banku Spółdzielczego w Koronowie Odział w Mroczy pani Anna Stelmach oraz prezes Ludowego Uczniowskiego Klubu Sportowego „Feniks” Mrocza pan Marcin Klebs.

Konkurs „Mrocza moja mała Ojczyzna” skierowany był do uczniów klas I-III. Zadanie polegało na tym aby przedstawić za pomocą rysunku, malowidła, wyklejanki, wydzieranki Miasto i Gminę Mrocza. Celem było rozbudzanie wśród uczniów tożsamości regionalnej, rozwijanie twórczej aktywności plastycznej.

Oto laureaci konkursu:

I miejsce Antoni Splitt

II miejsce: Adam Nowak

III miejsce: Zofia Cegielska

Wyróżnienia:  Natan Kulesza, Urszula Pacholczyk, Mateusz Banach, Tymon Janiak, Mikołaj Balcer, Martyna Lida, Natan Szymański, Lena Murawska, Bianka Wiśniewska

Konkurs „MEMOMrocza” adresowany  był do uczniów klas IV-VIII. Zadanie polegało na wykonaniu gry karcianej memo oraz jej opakowania. Gra musiała się składać z 12 par. Celem  było propagowanie wśród uczniów znajomości terenu, krajobrazu oraz zabytków własnego regionu.

Laureaci konkursu to:

I miejsce: Jan Zmudziński

II miejsce: Marcel Splitt

III miejsce: Nicola Sosnowska

Wyróżnienia: Lena Józwiak, Lena Bukato.

Nagrody zostały ufundowane przez  Bank Spółdzielczy w Koronowie Oddział w Mroczy, Starostwo Powiatowe w Nakle nad Notecią, Urząd Miasta i Gminy w Mroczy.

Projekt „Poznajemy Krajnę od A do Z” dofinansowany ze środków Powiatu Nakielskiego w ramach otwartych konkursów ofert nr 1-6/2024r.

Wszystkim uczestnikom serdecznie dziękujemy za udział!

Koordynatorzy konkursów: Magdalena Murach, Beata Orzechowska, Patrycja Dzieszka

Materiał: Magdalena Murach

Autorka nie wyraża zgody na komentowanie artykułu.

Oceń artykuł: 16 0

Czytaj również

udostępnij na FB
0

Wspólne ćwiczenia przeciwkryzysowe. Współdziałanie służb

16 czerwca 2024 r. 8 Kujawsko-Pomorska Brygada# Obrony Terytorialnej szkoliła się wspólnie z Państwową i Ochotniczą Strażą Pożarną. Celem ćwiczeń w miejscowości Wielgie było zgrywanie działań służb w ramach zarządzania kryzysowego na wypadek klęski żywiołowej. W działaniach uczestniczyli przedstawiciele samorządu lokalnego razem z Wójtem Gminy.

(czytaj więcej)
0

Dwudziesta szósta wędrówka. Na uczestników czekał pyszny posiłek

Dzisiejszą wędrówkę w większości maszerowaliśmy w korycie #Rokitki. 20 uczestników rozpoczęło wędrówkę a 19 ukończyło. Jedna osoba musiała się wycofać ze względu na rozklejenie się obuwia.

(czytaj więcej)
0

"Edukacja z wojskiem". W zajęciach uczestniczyło blisko 4000 uczniów

W pierwszym miesiącu pilotażowego programu# „Edukacja z wojskiem” w województwie kujawsko- pomorskim w zajęciach uczestniczyło blisko 4000 uczniów. Przez 4 tygodnie zaangażowanych w szkolenie było 40 żołnierzy z 9 jednostek wojskowych z naszego województwa.

(czytaj więcej)