"Poznajemy Krajnę od A do Z". Wyłoniono laureatów konkursu
fot. powierzone
7 czerwca w ramach projektu „Poznajemy Krajnę od A do Z” w Szkole Podstawowej #im. Wojska Polskiego w Mroczy odbyło się rozstrzygnięcie i wręczenie nagród w gminnych konkursach plastycznych „Mrocza moja mała Ojczyzna”, „MEMOMrocza”.
Zaproszonych gości przywitała pani dyrektor Agnieszka Klebs. W spotkaniu uczestniczyła przedstawicielka Banku Spółdzielczego w Koronowie Odział w Mroczy pani Anna Stelmach oraz prezes Ludowego Uczniowskiego Klubu Sportowego „Feniks” Mrocza pan Marcin Klebs.
Konkurs „Mrocza moja mała Ojczyzna” skierowany był do uczniów klas I-III. Zadanie polegało na tym aby przedstawić za pomocą rysunku, malowidła, wyklejanki, wydzieranki Miasto i Gminę Mrocza. Celem było rozbudzanie wśród uczniów tożsamości regionalnej, rozwijanie twórczej aktywności plastycznej.
Oto laureaci konkursu:
I miejsce Antoni Splitt
II miejsce: Adam Nowak
III miejsce: Zofia Cegielska
Wyróżnienia: Natan Kulesza, Urszula Pacholczyk, Mateusz Banach, Tymon Janiak, Mikołaj Balcer, Martyna Lida, Natan Szymański, Lena Murawska, Bianka Wiśniewska
Konkurs „MEMOMrocza” adresowany był do uczniów klas IV-VIII. Zadanie polegało na wykonaniu gry karcianej memo oraz jej opakowania. Gra musiała się składać z 12 par. Celem było propagowanie wśród uczniów znajomości terenu, krajobrazu oraz zabytków własnego regionu.
Laureaci konkursu to:
I miejsce: Jan Zmudziński
II miejsce: Marcel Splitt
III miejsce: Nicola Sosnowska
Wyróżnienia: Lena Józwiak, Lena Bukato.
Nagrody zostały ufundowane przez Bank Spółdzielczy w Koronowie Oddział w Mroczy, Starostwo Powiatowe w Nakle nad Notecią, Urząd Miasta i Gminy w Mroczy.
Projekt „Poznajemy Krajnę od A do Z” dofinansowany ze środków Powiatu Nakielskiego w ramach otwartych konkursów ofert nr 1-6/2024r.
Wszystkim uczestnikom serdecznie dziękujemy za udział!
Koordynatorzy konkursów: Magdalena Murach, Beata Orzechowska, Patrycja Dzieszka
Materiał: Magdalena Murach
Autorka nie wyraża zgody na komentowanie artykułu.
Galeria
Czytaj również
- "Kosmiczni Detektywi". Ogólnopolski konkurs dla uczniów
- Kolejna edycja konkursów strażackich. Atrakcyjne nagrody
- "Fundusz sołecki – najlepsza inicjatywa". Kto może wziąć udział w konkursie?
- Konkurs dla KGW. "Święta Bożego Narodzenia dawnej i dziś"
- "Dzień z życia Powstańca". Konkurs plastyczny dla dzieci
Inwestycje w roku 2025. Opera, filharmonia, Nawra
W rozbudowywanym kompleksie Opery Nova finiszują# roboty konstrukcyjne na budowie tzw. czwartego kręgu, jednocześnie placówka ogłasza przetargi na specjalistyczne wyposażenie i zapowiada uruchomienie parkingu podziemnego jeszcze przed nowym sezonem artystycznym. W tym roku startują też dwie inne duże inwestycje kulturalne w naszym regionie – rozbudowa Filharmonii Pomorskiej i wielkie przedsięwzięcie w Nawrze, gdzie w zrujnowanym kompleksie pałacowym powstanie muzeum ziemiaństwa.
(czytaj więcej)Zaczyna się okres zimowego szaleństwa. Jak bezpiecznie spędzić ferie zimowe?
Zbliżające się ferie to wyczekiwany czas zarówno przez najmłodszych# uczniów klas podstawowych, aż po młodzież ze szkół średnich. Warto zadbać, aby był to czas bezpieczny.
(czytaj więcej)Powołanie Stowarzyszenia Metropolia Toruńska. Inauguracja
Podczas walnego zgromadzenia Stowarzyszenia# Miejskiego Obszaru Funkcjonalnego Torunia (MOFT), ogłoszono powołanie Stowarzyszenia Metropolia Toruńska. Potencjał proklamowanej właśnie metropolii to pół miliona mieszkańców, niski poziom bezrobocia i bezpośredni dostęp do autostrady. W historycznym wydarzeniu na zamku w Golubiu-Dobrzyniu uczestniczył marszałek Piotr Całbecki, który w swoim wystąpieniu podkreślił, że decyzja o powstaniu Metropolii Toruńskiej jest ważna, bo jest działaniem na rzecz stabilizacji i rozwoju gospodarczego regionu.
(czytaj więcej)23 stycznia – Dzień Bez Opakowań Foliowych. Jak ograniczyć plastik i zadbać o przyszłość planety?
Zanieczyszczenie plastikiem to jeden z największych #problemów środowiskowych XXI wieku. Jego drobne cząsteczki znajdują się już nie tylko w wodach i glebie, ale także w żywności czy powietrzu, bezpośrednio oddziałując na zdrowie ludzi i zwierząt. Obchodzony 23 stycznia Dzień Bez Opakowań Foliowych to doskonała okazja, by podjąć kroki w kierunku ograniczenia tworzyw sztucznych w codziennym życiu.
(czytaj więcej)