Dziś mamy 18 czerwca 2024, wtorek, imieniny obchodzą:

11 czerwca 2024

Ostatni wykład. Prelekcję wygłosił Rafał Bagrowski

fot. GCKiB w Kcyni

fot. GCKiB w Kcyni

Ostatni wykład dla UTW poprowadził prelegent #Rafał Bagrowski, pasjonat dyplomacji, od 2015 roku związany z działalnością na rzecz Studentów, ekspert m.in. z zakresu savoir-vivre, którym postanowił dzielić się z innymi.

Studenci dowiedzieli się m.in. jak można komunikować się z kucharzem w restauracji, co literatura savoir – vivre mówi o piciu kawy, kto miał najszerszą tytulaturę w historii, kiedy się nie witamy oraz w jakiej sytuacji lepiej być spóźnionym. Poznali również formalne ułożenie zastawy stołowej na stole i sztućców po jedzeniu.

Po części wykładowej przyszedł czas na niespodziankę, przygotowaną specjalnie dla studentów a mianowicie występ chóru Akatyst pod kierownictwem Agnieszki Maciejewskiej. Chórzystki otrzymały z rąk Burmistrza Kcyni koszulki promocyjne z logo Kcyni, a wszystko to z okazji obchodzonego w listopadzie ubiegłego roku, 20-lecia działalności.

- W imieniu swoim i samorządu dziękuję za tak godne reprezentowanie nas w skali całego kraju, za dzisiejszy dzień i uświetnienie tej pięknej uroczystości – mówił Burmistrz Kcyni.

Dyrektor Centrum  Ilona Kurdelska dziękowała przewodniczącej UTW Janinie Paszkiewicz, wszystkim słuchaczom oraz Burmistrzowi Kcyni.

Na sam koniec każdy ze studentów otrzymał formalnie dyplom ukończenia kolejnego roku akademickiego.

Materiał: Ilona Kurdelska / GCKiB w Kcyni

Autorka nie wyraża zgody na komentowanie artykułu.

Oceń artykuł: 0 0

Czytaj również

udostępnij na FB
0

Wspólne ćwiczenia przeciwkryzysowe. Współdziałanie służb

16 czerwca 2024 r. 8 Kujawsko-Pomorska Brygada# Obrony Terytorialnej szkoliła się wspólnie z Państwową i Ochotniczą Strażą Pożarną. Celem ćwiczeń w miejscowości Wielgie było zgrywanie działań służb w ramach zarządzania kryzysowego na wypadek klęski żywiołowej. W działaniach uczestniczyli przedstawiciele samorządu lokalnego razem z Wójtem Gminy.

(czytaj więcej)
0

Dwudziesta szósta wędrówka. Na uczestników czekał pyszny posiłek

Dzisiejszą wędrówkę w większości maszerowaliśmy w korycie #Rokitki. 20 uczestników rozpoczęło wędrówkę a 19 ukończyło. Jedna osoba musiała się wycofać ze względu na rozklejenie się obuwia.

(czytaj więcej)
0

"Edukacja z wojskiem". W zajęciach uczestniczyło blisko 4000 uczniów

W pierwszym miesiącu pilotażowego programu# „Edukacja z wojskiem” w województwie kujawsko- pomorskim w zajęciach uczestniczyło blisko 4000 uczniów. Przez 4 tygodnie zaangażowanych w szkolenie było 40 żołnierzy z 9 jednostek wojskowych z naszego województwa.

(czytaj więcej)