Dziś mamy 18 czerwca 2024, wtorek, imieniny obchodzą:

07 czerwca 2024

Obchody Dnia Rodziny. Beztroska zabawa na świeżym powietrzu

fot. NSP Stowarzyszenia „Żakus” w Anielinach

fot. NSP Stowarzyszenia „Żakus” w Anielinach

Pierwszy tydzień czerwca rozpoczęliśmy imprezowo. #W miniony poniedziałek cała nasza szkoła oraz oddział przedszkolny wraz z rodzicami wspólnie bawili się na boisku szkolnym podczas obchodów Dnia Rodziny.

Rozpoczęliśmy oficjalnie – występami dla rodziców na sali gimnastycznej. Tu zgromadzonych gości jak zawsze powitała dyrektor NSP Anieliny Pani Bożena Podemska. Tuż po jej przemówieniu na scenie zaprezentowali się uczniowie naszej szkoły w pokazie tanecznym, który ćwiczyli pod czujnym okiem sołtys Łodzi Pani Edyty Żołeckiej. Następnie przyszedł czas na przedszkolaki, które wspólnymi siłami zaśpiewały piosenki oraz wyrecytowały wiersz dla swoich rodziców. Najbliżsi nie kryli wzruszenia. Zwieńczeniem było wręczenie im oraz dzieciom kwiatków i prezentów z okazji ich święta.

W końcu nadszedł czas na beztroską zabawę na świeżym powietrzu. Atrakcji było całe mnóstwo! Największym powodzeniem wśród najmłodszych cieszyły się oczywiście dmuchańce. Tłumnie oblegane było także nasze nowopowstałe miejsce wypoczynku- ” Żakusowa Plaża”, na której stanęły piękne drewniane leżaki. Nie zabrakło również konkurencji sportowych z przymrużeniem oka, które przygotowały uczennice klasy VII i VIII. Dziewczyny zapewniły nam mnóstwo zabawy i rozbudziły ducha rywalizacji wśród uczestników. Kolejnym sportowym akcentem był trening z elementami treningu crossfitowego. Zajęcia przeprowadził Pan Arek Łukaszewicz, odbyły w ramach projektu „WOD- czyli crossfit w szkole” dofinansowanego przez Powiat Nakielski. Nasi nauczyciele również zaangażowali się w przygotowanie atrakcji dla dzieci. Panie zaplatały kolorowe warkoczyki i robiły tatuaże, w czym wspierane były przez chętne mamy (dziękujemy).

Podczas imprezy nie zabrakło także wsparcia ze strony KGW Anieliny. Nasze niezawodne gospodynie serwowały grillowane kiełbaski i inne pyszności. Natomiast niezastąpione mamy naszych przedszkolaków rozpieszczały nasze podniebienia słodkimi wypiekami! Dzień mijał szybko i bardzo przyjemnie. Wokół rozlegał się beztroski śmiech i gwar wywołany przez rozradowane dzieci. Natomiast dorośli znaleźli chwilę dla siebie - na kawę i swobodne rozmowy. Tak bez pośpiechu, bez tej codziennej porannej gonitwy, w pięknym otoczeniu wiejskiej – sielskiej przyrody… Było naprawdę miło!

Serdecznie dziękujemy wszystkim sponsorom tego wydarzenia: KGW Anieliny, Mikołajowi Szyszło z rodzicami, Radzie Rodziców oraz wszystkim Rodzicom, którzy zaangażowali się w organizację i pomoc przy tegorocznym Dniu Rodziny! Dziękujemy także wszystkim pracownikom NSP Anieliny „spoza pokoju nauczycielskiego”, którzy nie zawsze widoczni są na pierwszym planie, ale zawsze mają ogromny wkład w tego typu uroczystościach!

Materiał: Magdalena Sobiecka

Autorka nie wyraża zgody na komentowanie artykułu.

Oceń artykuł: 2 4

Czytaj również

udostępnij na FB
0

Wspólne ćwiczenia przeciwkryzysowe. Współdziałanie służb

16 czerwca 2024 r. 8 Kujawsko-Pomorska Brygada# Obrony Terytorialnej szkoliła się wspólnie z Państwową i Ochotniczą Strażą Pożarną. Celem ćwiczeń w miejscowości Wielgie było zgrywanie działań służb w ramach zarządzania kryzysowego na wypadek klęski żywiołowej. W działaniach uczestniczyli przedstawiciele samorządu lokalnego razem z Wójtem Gminy.

(czytaj więcej)
0

Dwudziesta szósta wędrówka. Na uczestników czekał pyszny posiłek

Dzisiejszą wędrówkę w większości maszerowaliśmy w korycie #Rokitki. 20 uczestników rozpoczęło wędrówkę a 19 ukończyło. Jedna osoba musiała się wycofać ze względu na rozklejenie się obuwia.

(czytaj więcej)
0

"Edukacja z wojskiem". W zajęciach uczestniczyło blisko 4000 uczniów

W pierwszym miesiącu pilotażowego programu# „Edukacja z wojskiem” w województwie kujawsko- pomorskim w zajęciach uczestniczyło blisko 4000 uczniów. Przez 4 tygodnie zaangażowanych w szkolenie było 40 żołnierzy z 9 jednostek wojskowych z naszego województwa.

(czytaj więcej)