Dziś mamy 18 czerwca 2024, wtorek, imieniny obchodzą:

06 czerwca 2024

Licealiści w Pradze. Wycieczka pełna emocji i wrażeń

fot. powierzone

fot. powierzone

Od 27 do 29 maja uczniowie klas drugich i trzecich# z szubińskiego ogólniaka odwiedzili Wrocław, Pragę i Skalne Miasto w Ardspach.

Pierwszy dzień wycieczki upłynął w głównej mierze na zwiedzaniu słynnego wrocławskiego ZOO z jego ostatnią atrakcją – Afrykarium. Tego dnia młodzież zobaczyła również Halę Stulecia, wpisaną na listę światowego dziedzictwa kulturowego. Dzień drugi grupa spędziła w deszczowej, lecz przepięknej stolicy Czech. Trzeciego dnia licealiści udali się do Skalnego Miasta. Cudowne formy wietrzenia piaskowców wzbudziły zachwyt uczniów i ich wychowawców. Podobne skałki można obserwować również w Polsce, w Górach Stołowych. Wyjazd był zatem nie tylko atrakcją turystyczną, ale także lekcją geografii fizycznej w terenie. Do Szubina młodzież wróciła pełna wrażeń, emocji, ale i nowych wiadomości.

Materiał: B. Kowalska / I LO w Szubinie

Autorka nie wyraża zgody na komentowanie artykułu.

Oceń artykuł: 2 2

Czytaj również

udostępnij na FB
0

Wspólne ćwiczenia przeciwkryzysowe. Współdziałanie służb

16 czerwca 2024 r. 8 Kujawsko-Pomorska Brygada# Obrony Terytorialnej szkoliła się wspólnie z Państwową i Ochotniczą Strażą Pożarną. Celem ćwiczeń w miejscowości Wielgie było zgrywanie działań służb w ramach zarządzania kryzysowego na wypadek klęski żywiołowej. W działaniach uczestniczyli przedstawiciele samorządu lokalnego razem z Wójtem Gminy.

(czytaj więcej)
0

Dwudziesta szósta wędrówka. Na uczestników czekał pyszny posiłek

Dzisiejszą wędrówkę w większości maszerowaliśmy w korycie #Rokitki. 20 uczestników rozpoczęło wędrówkę a 19 ukończyło. Jedna osoba musiała się wycofać ze względu na rozklejenie się obuwia.

(czytaj więcej)
0

"Edukacja z wojskiem". W zajęciach uczestniczyło blisko 4000 uczniów

W pierwszym miesiącu pilotażowego programu# „Edukacja z wojskiem” w województwie kujawsko- pomorskim w zajęciach uczestniczyło blisko 4000 uczniów. Przez 4 tygodnie zaangażowanych w szkolenie było 40 żołnierzy z 9 jednostek wojskowych z naszego województwa.

(czytaj więcej)