Dziś mamy 18 czerwca 2024, wtorek, imieniny obchodzą:

24 maja 2024

Dzień pszczoły w Trzeciewnicy. Nie zabrakło degustacji miodu

fot. PiMBP w Nakle

fot. PiMBP w Nakle

Pszczoły to jedne z najbardziej znanych i cenionych owadów#. Właśnie w maju, kiedy wszystko wokół kwitnie, a owady zaczynają swoją pracę, obchodzimy ich święto. Z tej okazji miejscową bibliotekę odwiedził przedszkolaki z grupy „Iskierki”.

Aby jak najwięcej dowiedzieć się o zwyczajach pszczelej rodziny dzieci obejrzały filmik edukacyjny pt. „Pszczoła miodna”. Dzięki temu dowiedziały się, jak bardzo te malutkie stworzenia wpływają na nasze życie i otaczający nas świat przyrody. Kontynuacją tego szczególnego dnia były zabawy muzyczne i ruchowe. Maluchy na chwilę zamieniły się w pracowite pszczółki wykonując zadania sportowe. Chętni mogli zostać sfotografowani w specjalnej fotobudce. Nie mogło również zabraknąć degustacji miodu.

Takie spotkania to świetna okazja do przekazywania wiedzy w niebanalny, angażujący dziecięce umysły sposób. W ten sposób uczymy od najmłodszych lat  szacunku i troski o nasze naturalne środowisko.

Materiał: Kamila Matylis / PiMBP w Nakle

Autorka nie wyraża zgody na komentowanie artykułu.

Oceń artykuł: 5 0

Czytaj również

udostępnij na FB
0

Wspólne ćwiczenia przeciwkryzysowe. Współdziałanie służb

16 czerwca 2024 r. 8 Kujawsko-Pomorska Brygada# Obrony Terytorialnej szkoliła się wspólnie z Państwową i Ochotniczą Strażą Pożarną. Celem ćwiczeń w miejscowości Wielgie było zgrywanie działań służb w ramach zarządzania kryzysowego na wypadek klęski żywiołowej. W działaniach uczestniczyli przedstawiciele samorządu lokalnego razem z Wójtem Gminy.

(czytaj więcej)
0

Dwudziesta szósta wędrówka. Na uczestników czekał pyszny posiłek

Dzisiejszą wędrówkę w większości maszerowaliśmy w korycie #Rokitki. 20 uczestników rozpoczęło wędrówkę a 19 ukończyło. Jedna osoba musiała się wycofać ze względu na rozklejenie się obuwia.

(czytaj więcej)
0

"Edukacja z wojskiem". W zajęciach uczestniczyło blisko 4000 uczniów

W pierwszym miesiącu pilotażowego programu# „Edukacja z wojskiem” w województwie kujawsko- pomorskim w zajęciach uczestniczyło blisko 4000 uczniów. Przez 4 tygodnie zaangażowanych w szkolenie było 40 żołnierzy z 9 jednostek wojskowych z naszego województwa.

(czytaj więcej)