Dziś mamy 18 czerwca 2024, wtorek, imieniny obchodzą:

04 czerwca 2024

"Bezpieczny weekend – Boże ciało 2024". Podsumowanie policyjnej akcji

fot. KPP Nakło

fot. KPP Nakło

Zakończyły się policyjne działania związane z długim weekendem# „Bezpieczny weekend – Boże ciało 2024”. To był wytężony czas dla policjantów w szczególności dla funkcjonariuszy ruchu drogowego. Niestety w tym czasie mundurowi ujawnili i zatrzymali osoby, które wsiadły za kierownicę pojazdu po spożyciu alkoholu.

Od środy (29.06.2024) do poniedziałku (3.06.2024) trwały policyjne działania „Bezpieczny weekend – Boże ciało 2024”. W tym czasie policjanci powiatu nakielskiego prowadzili działania kontrolne na drogach. Głównym zadaniem funkcjonariuszy było zapewnienie bezpieczeństwa uczestnikom ruchu. Mundurowi sprawdzali stan trzeźwości kierujących, ich uprawnienia oraz wyposażenie i stan techniczny pojazdów, którymi się poruszali.

Podczas działań policjanci skontrolowali łącznie 174 kierujących. Ujawnili 102 wykroczenia, z czego 77 przypadków zakończyli nałożeniem mandatu karnego, a w dwóch przypadkach skierowali wniosek o ukaranie do sądu. Natomiast 23 kierujących pouczyli.

Ponadto, w trakcie działań zatrzymali 14 dowodów rejestracyjnych oraz jedno prawo jazdy w związku z przekroczeniem prędkości w terenie zabudowanym. Policjanci zatrzymali też czterech kierujących, którzy wsiedli za kierownicę po spożyciu alkoholu.

Mundurowi odnotowali także 15 kolizji.

Materiał: st. sierż. Kamil Smoliński, p.o. oficera prasowego KPP w Nakle

Autor nie wyraża zgody na komentowanie artykułu.

Oceń artykuł: 2 8

Czytaj również

udostępnij na FB
0

Wspólne ćwiczenia przeciwkryzysowe. Współdziałanie służb

16 czerwca 2024 r. 8 Kujawsko-Pomorska Brygada# Obrony Terytorialnej szkoliła się wspólnie z Państwową i Ochotniczą Strażą Pożarną. Celem ćwiczeń w miejscowości Wielgie było zgrywanie działań służb w ramach zarządzania kryzysowego na wypadek klęski żywiołowej. W działaniach uczestniczyli przedstawiciele samorządu lokalnego razem z Wójtem Gminy.

(czytaj więcej)
0

Dwudziesta szósta wędrówka. Na uczestników czekał pyszny posiłek

Dzisiejszą wędrówkę w większości maszerowaliśmy w korycie #Rokitki. 20 uczestników rozpoczęło wędrówkę a 19 ukończyło. Jedna osoba musiała się wycofać ze względu na rozklejenie się obuwia.

(czytaj więcej)
0

"Edukacja z wojskiem". W zajęciach uczestniczyło blisko 4000 uczniów

W pierwszym miesiącu pilotażowego programu# „Edukacja z wojskiem” w województwie kujawsko- pomorskim w zajęciach uczestniczyło blisko 4000 uczniów. Przez 4 tygodnie zaangażowanych w szkolenie było 40 żołnierzy z 9 jednostek wojskowych z naszego województwa.

(czytaj więcej)