IX Narodowe Czytanie Pisma Świętego. Uroczyście wręczono nagrody

fot. Anna Maria Leppert, Justyna Kromrych
W niedzielę 11 maja 2025 r. Gminna Biblioteka #Publiczna w Sadkach wraz z parafią pw. Św. Michała Archanioła w Dębowie kolejny rok z rzędu włączyła się w Narodowe Czytanie Pisma Świętego.
Celem akcji jest ukazanie Biblii jako uniwersalnego tekstu kultury oraz zaproszenie wierzących do codziennej lektury Słowa Bożego. W tym roku myślą przewodnią IX Narodowego Czytania Pisma Świętego było hasło "Słowo Boże – źródło nadziei".
Czytane teksty Pisma Świętego zaczerpnięto z Dziejów Apostolskich w przekładzie Biblii Tysiąclecia. Po każdym tekście prezentowane były krótkie rozważania, które pochodziły ze strony internetowej Katolickiej Agencji Informacyjnej, współpracującej z Dziełem Biblijnym.
W tegorocznej edycji akcji, czytania fragmentów Dziejów Apostolskich podjęli się: Weronika Ryczek, Anna Tomaszewska, Beata Łeszyk, Agata Szpot, Antoni Szpot, Barbara Smażyk, Anna Leppert, ksiądz proboszcz Krzysztof Wiśniewski, Nadia Tamas, Katarzyna Brach oraz Anetta Nowak.
Za wyjątkową oprawę muzyczną zadbała Pani Anetta Nowak wraz z chórkiem parafialnym „Archaniołki” z Dębowa, za co serdecznie dziękujemy!
Na zakończenie czytania zostały wręczone nagrody laureatom konkursu plastycznego "Pismo Święte naszym drogowskazem" zorganizowanego przez Gminną Bibliotekę Publiczną w Sadkach.
Bardzo serdecznie dziękujemy wszystkim uczestnikom za piękne czytanie, a księdzu proboszczowi Krzysztofowi Wiśniewskiemu za wszelką pomoc oraz duchowe wsparcie w przygotowaniu tego wyjątkowego wydarzenia.
Materiał: Anna Maria Leppert
Autor nie wyraża zgody na komentowanie artykułu.
Galeria















Czytaj również
- Jest 13 kandydatów na urząd prezydenta. Na kogo zagłosujesz? (sonda)
- Ważne spotkanie. Tematem rozwój pieczy zastępczej
- Zupa pokrzywowa z szarymi kluskami wyróżniona. Drugie miejsce dla KGW Mrocza
- Uciążliwości na trasie. Piasek trzeba jakoś wywieźć...
- Połączyć Nakło z Karnowem. Mieszkańcy pytają o to od wielu lat
Zwolnienia lekarskie wystawione w 2024 roku. Podsumowanie ZUS

W ubiegłym roku Polacy chorowali nieco# częściej i dłużej. Lekarze w całym kraju wystawili 27,4 mln zwolnień lekarskich, co przełożyło się na 290 mln dni niezdolności do pracy. Oznacza to wzrost o 400 tys. zaświadczeń w porównaniu do roku 2023 oraz wzrost o 2,8 mln dni absencji. Przynajmniej raz w ciągu całego 2024 roku na zwolnieniu lekarskim przebywało 7,7 mln osób, z czego 7,1 mln to ubezpieczeni w ZUS.
(czytaj więcej)Ciechocińskie tężnie. Coraz bliżej wpisania na listę UNESCO

Zespół zabytkowej warzelni soli w Ciechocinku# został zarekomendowany przez Komitet ds. Światowego Dziedzictwa Kulturowego w Polsce do wpisania na krajową listę informacyjną, która otwiera drogę do międzynarodowego uhonorowania naszego unikatowego zabytku techniki i wpisania go na listę światowego dziedzictwa UNESCO.
(czytaj więcej)Światowy Dzień Ziemi. Jak możesz się zaangażować?

22 kwietnia swój dzień obchodzi # Ziemia. Pierwszy w historii Dzień Ziemi odbył się w 1970 roku, a jego idea została zapoczątkowana przez amerykańskiego senatora Gaylorda Nelsona, który będąc w 1969 roku świadkiem katastrofy ekologicznej postanowił taki dzień zorganizować.
(czytaj więcej)Zarezerwuj wizytę w ZUS online. Na konkretny dzień i godzinę

Nie trzeba wychodzić z domu, aby załatwić sprawy w ZUS-ie.# Z pracownikiem Zakładu można porozmawiać, nawiązując połączenie wideo podczas e-wizyty. Rezerwację takiego spotkania można dokonać nie tylko na stronie zus.pl, ale także za pośrednictwem aplikacji mZUS oraz aplikacji mObywatel.
(czytaj więcej)