Dziś mamy 18 sierpnia 2019, niedziela, imieniny obchodzą:

06 sierpnia 2019

Wycieczka trampkarzy do Niemiec. Piłkarze pokazali się z dobrej strony

fot. LZS DĄB Potulice

fot. LZS DĄB Potulice

W dniach 2-4 sierpnia drużyna trampkarzy LZS Dąb Potulice uczestniczyła w# obchodach 110 lat istnienia klubu sportowego SV Preussen Elsterwerda w Niemczech.

W piątek wieczorem chłopcy wzięli udział w mini turnieju piłki nożnej na specjalnie przygotowanym boisku, na którym rozgrywano mecze czterech na czterech. Chłopcy z Gminy Nakło nad Notecią pomimo dużej różnicy wieku pokazali się z bardzo dobrej strony czym wprawiali w podziw nie tylko kibiców zebranych na turnieju a także samych zawodników przeciwnych drużyn. Pierwszy dzień pobytu w Elsterwerdzie zakończył się dla zawodników późnym wieczorem.

W sobotni poranek młodzi piłkarze wraz z kadrą szkoleniową zostali zaproszeni przez Panią Burmistrz Elsterwerdy Anję Heinrich na uroczyste śniadanie do ratusza gminy. Pani Burmistrz wyraziła swoje zadowolenie, że tak młodzi piłkarze z Gminy Nakło odwiedzili jej gminę. Podczas śniadania dowiedzieliśmy się od Pani Burmistrz, że jesteśmy pierwszą ekipą, która posiłek spożywa w ratuszu Elsterwerdy. O godz. 14.00 po odśpiewaniu hymnu państwowego trampkarze Dębu Potulice rozegrali oficjalny mecz międzypaństwowy z rówieśnikami SV Preussen Elsterwerda. Po bardzo dobrym meczu nasi chłopcy zwyciężyli 2-1 a bramki strzelili Mieszko Ksobiak i Kajetana Siekierka. Po ciężkim meczu dzięki uprzejmości trenerów z Niemiec udaliśmy się na piękne kąpielisko gdzie przy ładnej pogodzie mogliśmy zażyć orzeźwiającej kąpieli. W sobotnich godzinach wieczornych uczestniczyliśmy w pikniku rodzinnym, na który zostaliśmy zaproszeni przez klub z Niemiec.

W niedzielę po śniadaniu wyjechaliśmy z Elsterwerdy i w godzinach wieczornych dotarliśmy do Polski – Nakła. To była super przygoda i nowe doświadczenie dla wszystkich. Zawodnikom i trenerowi należą się wielkie brawa za super postawę na boisku i poza nim podczas całego pobytu w Elsterwerdzie i godne reprezentowanie Gminy Nakło nad Notecią. Osobne podziękowania należą się Panu Markowi Kamińskiemu kierowcy, który bezpiecznie woził nasz zespół a szczególne podziękowania dla Pani Anetty Nowak naszej tłumaczki bez której byłoby nam w Niemczech zdecydowanie trudniej. Na koniec również wielkie podziękowania dla władz miasta Elsterwerda i klubu sportowego SV Preussen Elsterwerda za bardzo miłe przyjęcie naszego zespołu i wspaniałą gościnność. Zawodnicy i trenerze Dębu Potulice dziękują również Panu Burmistrzowi Sławomirowi Napierale i Pani Annie Mrozek za umożliwienie naszym zawodnikom wyjazdu do Elsterwerdy. Dzięki temu nawiązaliśmy super znajomości, które na pewno będą procentować w przyszłości.

Materiał: LZS DĄB Potulice

Autor nie wyraża zgody na komentowanie

Oceń artykuł: 9 1

Czytaj również

udostępnij na FB
0

Okres grzewczy coraz bliżej. Jak zadbać o modernizację źródła ciepła?

We wrześniu rozpoczyna się kolejny sezon grzewczy. Coraz chłodniejsze dni i # noce oznaczają konieczność uruchomienia centralnego ogrzewania w naszych domach.

(czytaj więcej)
0

Jak w ciąży przetrwać upały. Co przyszłe mamy powinny zrobić?

Od kilku lat w naszym kraju letnie miesiące są coraz bardziej gorące. Bywają dni trudne do # przetrwania dla każdego z nas, a zwłaszcza dla przyszłych mam.

(czytaj więcej)
0

Wytwarzamy zbyt dużo CO2. Już możemy odczuć zmiany klimatu

Dwutlenek węgla (CO2) to jeden z gazów cieplarnianych, którego nadmierna emisja # przyczynia się do niepożądanych zmian klimatycznych na świecie.

(czytaj więcej)
0

Kierunek wakacje. Dlaczego warto wybrać lot czarterowy?

Coraz więcej osób interesuje się lotami czarterowymi. Przeloty organizowane przez # biura podróży potrafią kosztować znacznie mniej, niż te wykupione bezpośrednio u przewoźnika.

(czytaj więcej)