Dziś mamy 6 maja 2024, poniedziałek, imieniny obchodzą:

26 kwietnia 2024

Słaby okres Dębu Potulice. W tym sezonie awansu nie będzie!

Po znakomitym otwarciu rundy wiosennej rozgrywek piłkarskich# B – klasy, coś niedobrego zaczęło się dziać w Dębie Potulice. W efekcie tego, klub poniósł już drugą porażkę z rzędu i wykluczył się z gry o awans do A - klasy.

W 17 kolejce rozgrywek piłkarskich o mistrzostwo B – klasy Dąb Potulice zmierzył się na wyjeździe z Olimpią Wtelno. Po znakomitym początku wiosennych zmaganiach i trzech wysokich zwycięstwach, przyszła jednak porażka i to w bardzo ważnym meczu. Z Łokietkiem Wierzchucin Królewski Dęb nie przypominał zespołu z wcześniejszych tygodni i poniósł zasłużoną porażkę. W starciu z Olimpią Wtelno ważne było zatem przełamanie i inny wynik niż komplet oczek nie wchodził w grę. Rywal jednak był bardzo niewygodny, tym bardziej, że posiadał atut własnego boiska. A to w przypadku zespołu z Wtelna była w tym sezonie twierdza praktycznie nie do zdobycia. Świadczy o tym bilans, który do meczu z Dębem wynosił 5 zwycięstw, 1 remis i zaledwie 1 porażka. Od początku spotkania inicjatywa należała do gospodarzy, który dość szybko wyszli na prowadzenie. Podrażnieni takim obrotem spraw goście, ruszyli do odrabiania strat i po kilku minutach doprowadzili do wyrównania. Jeden z miejscowych zawodników zagrał piłkę ręką we własnym polu karnym, za co sędzia podyktował rzut karny. Do piłki podszedł Marek Marach i było 1:1. Dąb nie poszedł jednak za ciosem, a dodatkowo ponownie oddał inicjatywę Olimpii. W 31. minucie miejscowi po raz drugi mogli unieść ręce w geście radości, ponownie wychodząc na prowadzenie. Podrażniony Dąb jeszcze przed zejściem na przerwę zdołał jednak odpowiedzieć, a do siatki przeciwnika piłkę skierował Waldemar Sobol.

Wynik remisowy zapowiadał spore emocję w drugiej połowie spotkania. Przez długie minuty jednak postawa obu zespołów nie zachwycała, stąd o kolejnych bramkach nie mogło być mowy. Oczywiście nie można było odmówić piłkarzom woli walki, ale efektów z tego nie było. Sytuacja uległa zmianie w ostatnich kwadransie gry. Pomiędzy 80 a 84 minutą Olimpia przeprowadziła dwie udane akcję, które w nieprzepisowy sposób przerwali piłkarze Dębu. W efekcie tego, sędzia główny w obu przypadkach był zmuszony podyktować rzut karny. Tak dogodnych okazji gospodarze nie zmarnowali, dzięki czemu byli na najlepszej drodze do sięgnięcia po komplet oczek. Sytuacja Dębu była bardzo ciężka, a czasu na wyrównanie bardzo mało. W końcówce po stałym fragmencie gry, Marek Marach przywrócił nadzieję na wywalczenie choćby punktu, zdobywając swoją drugą bramkę w tym spotkaniu. Goście natychmiast rzucili wszystkie siły do ataku, ale jak to bywa często w takich przypadkach, nadziali się na kontratak przeciwnika. Olimpia wykorzystała znakomitą okazję i przypieczętowała kolejne w tym sezonie zwycięstwo na własnym boisku. Dąb natomiast poniósł drugą z rzędu porażkę i już na dobre wypisał się z gry o awans do A – klasy.

Olimpia Wtelno – Dąb Potulice 5:3 (2:2)

Bramki dla Dębu: Marek Marach 2, Waldemar Sobol